I I - IWi I f'; Hi Kerknieuws. Onderwijs. - Beehtzaken. BURGERLIJKE STAND. LAATSTE 8E81ÏHTËA. i. varken te doen slachten, waartoe ze ieder dadelijk 75 cents stortten tot aanschaffing van de noodige gereedschappen enz Er bestaat veel kans dat deze zich binnen kort te Colijnsplaat komt vestigen. Uit Tho 1 en. A. s. Donderdag en Vrijdag zal de In fanterie van Bergen Op Zoom een oefe ning houden in en om de gemeente Tho- len. Naar verluidt trekt een gedeelte naar het veer tusschen Oud-en Nieuw* Vos- semeer, en de andere groep over het Thoolsche veer. Op het eiland Tholen zal een treffen tusschen beide machten plaats hebben. Op „Buitenzorg" van Jhr. Van Vredenburch zal worden gebivak keerd Donderdagsavonds geeft de mu ziek van het 3e regiment een uitvoering op de markt alhier. Uit Zeeuwsch Vlaanderen O. D. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is te Axel inbraak gepleegd in het confectie-magazijn van den heer J. de F Door het roepen om hulp der boven- bewoonstev zijn de dieven op de vlucht gegaan, zonder iets mede te nemen. Even eens vond men bij den heer J. van H. het raam van de kamer opgeschoven, zoodat waarschijnlijk ook daar ongewenschte be zoekers waren geweest. Aangifte is ge daan by de politie Mr. PATIJN TE Z1ERIKZEE. Zaterdag werd mr. R J II. Patijn bij aankomst per tram van 7 ure ontvan gen door het muziekgezelschap „Kunst en Eer", Te halfacht feestelijke bijeen komst van al wat Vrijzinnig was in de concertzaal. Enkele uit Elakkee, velen van buiten Zierikzee en ook dames waren tegenwoordig. Toen mr. Patijn binnen kwam werd hem staande toegezongen het Wilhelmus; daarna werd de bijeenkomst geopend door den heer A. Frankel, die in 't bijzon der de heeren Patijn, Fokker en De Mu- ralt achtereenvolgens toesprak. Genoem de heer Frankel moest dan uit handen van den heer L. Doeleman, als tolk van velen, voor de vele verdienstelijkhe den op politiek gebied, een krans in ont vangst nemen. Na een donderend applaus kan dan de heer P a t ij n aan het woord komen, die om zijn woorden te gebruiken be duusd is over de hartelijke en feestelijke ontvangst, en hulde en dank bracht aan verschillende corporatiën en personen, onder opmerking dat wij hier gezien de samenwerking, de vrijzinnige concentra tie niet noodig hadden. Besprekende de resultaten van de overwinning is daar het feit dat het Mi nisterie Heemskerk aftreedt, de invali diteitswet Talma er niet ongewijzigd komt en de vrijhandel blijft. Niet ontveinzende dat de 18 roode broeders, wel wat zwaar op de maag liggen, wees spr, er op dat er een royaal aanbod aan de socialisten is gedaan, en wanneer het aangenomen wordt kan het fullspeed gaan naar al gemeen kiesrecht en ouderdomspensioen Mochten zij echter aan den wal blijven staan, dan zal het later blijken onder het volk wat zij zijn en of dit dan nog gediend zal zijn alleen van oppositie voe ren. Hoe het moet gaan wanneer zij niet aannemen, spreker zal daarover hier niet verder uitweiden. Hij wees er op dat de Eerste kamer nog altijd de macht heeft, en mr. Fokker zal nog wel eens gelegenheid krijgen iets voor de vrijzin nigen te doen. Spreker is echter niet bang. Wanneer de Eerste kamer niet wil 1916 zal dan het jaar zijn van de ge- heele nederlaag der coalitie. De-heer mr. Fokker sprak de hoop uit dat wij met onze overwinningen nog maar aan het begin der victorie zijn, waaraan ook de vrouwen van Schouwcn- Duiveland en Flakkee hebben medege- gewerkt. Na de pauze bepleitte mej. Leupen, presidente der afd. vereenigiug voor vrou wenkiesrecht het belang en rechten dei- vrouw, den heeren leden der le en 2e Kamer er nog eens aan herinnerend dat zij op hen rekenen. De heer De M u r a 11 hield dan een bij uitstek voor een feestelijke bijeen komst geschikte rede, den heeren Patijn en Fokker en anderen hulde brengend en dankbaar herdenkend zijn loopbaan op politiek gebied. De heer J. A. de Bruijne besloot de rij van sprekers met een herinnering aan den zwaren strijd, voor de leden der Kamer, het begin, misschien van een makkelijker tijdperk, maar toch ook een moeilijk. Na een slotwoord van den heer Fran kel en het zingen van het Wilhelmus werd de vergadering gesloten. Velen vereenigden zich daarna met mr. Patijn aan een diner In het „Huis van Nassau" waar den heeren bij hun komst toegezongen werden door het mannen koor „Luctor et Emergo". Het donderend applaus in de concert zaal gaf bewijs van groote geestdrift overtuigen, hoe zoo'n fijne kraag, zoo'n zilvrig soepele sjaal tot stand komt. Ook kan men de verschillen in de procédé's en het resultaat vergelijken. In Sluis mag deze industrie waarlijk volkskunst heeten. Daar ingeworteld, be gon ze p/llengs tc kwijnen. Men weet, hoe toen op aanstichten van Sluis' tegen- woordigen burgemeester de kantwerk school „Koningin Sophie" in het stille, schilderachtige plaatsje gevestigd werd. En de twee oude vrouwtjes, die ook in den tijd van verval de „kloskes" ble ven hanteeven, zijn toen onder leiding van de directrice als onderwijzeressen op die schooL gekomen, Deze nam op. Vier en zestig leerlingen telt ze thans. Het daar vervaardigd werk lijkt fijner dan uil Nieuw-Namen. Ook wordt elk onderdeel van het patroon in Sluis afzonderlijk be werkt Het aantal klosjes verschilt naar gelang van de figuur, waar men aan be zig is. Naar evenredigheid zijn deze pro ducten goedkooper dan de Ylaamsclie kant Ook uit het buitenland komen dan ook te Sluis bestellingen binnen. Als men hier het meisje, dat aan 'l venster voor het flauw opbollend kus sen haar ijverige aandacht tusschen het werk en de belangstellende vrqgen dei- bezoekers verdeelt, zoo eens op de vin gers kijkt, lijkt het een drommelsche toer. Maar vertragen de rappe vingers even dc vaart, dan blijkt hel eenvoudiger. Dit kan met vlechten vergeleken wor den, met dien verstande, dat telkens vier draden twee aan twee behandeld worden- En hoe tij droovend deze handenarbeid ook zij, toch valt het mee, als men hoort dat een kraag in ongeveer drie en een halve week voltooid wordt Wat de pa tronen aangaat, die ontwerpen de be werksters zelf en zijn voor een deel ook nog de oude overgeleverde. Aan den anderen kant zitten de werk sters uit Nieuw-Namen. Rusteloos rep pen zich de stompe, knokige vingers van het zeven-en-zeventig-jarige besje op het lage stoeltje. Nauwelijks gunt ze zich den tijd, een vraag te beantwoorden Strak blijft h el lanig-verschrompeld gezicht in de omranding van den nauwsluitenden kap, over het kussen gebogen Hier komen heel wat meer klossen bij te pas dan te Sluis gebruikt worden. De dames staan dan ook voor dit werk vol van een bewondering, die het oudje koud Iaat Onverstoorbaar doet ze den stapel spelen, spelt ze telkens weer een bun del weg Daarnaast, naast het kussenwerk, ziet men, hoe het handwerk wordt gebor duurd. En tot hoe veel benijdbaar moois dat kan worden, ïnoet men izelf zien Dat dit kunst is, zal niemand bestrij- vorderen van volkskunst als een machtige stuwkracht te roemen. Het moderne, uil sluitend op het praktische gerichte leven vervlakt en vergrauwt de eigenaardige ge westelijke kenmerken, die in hun natuur lijkheid mooi zijn. En waar men alsof het zoo behoort dagelijks mooie dingen om zich heen heeft, blijft ook, de behoefte be staan of ontwaakt die, deze met andere, schoone dingen te voorzien of uit te breiden. Aldus kan de zucht tot navol ging veredeld worden, waaruit volgens den heer R P. J. Tutein Nolthenius de volkskunst geboren wordt. Gildest ukken. Uit deze zaal komt men in die van de Steden en Gilden. Hier wordt het oog al dadelijk door de ketting van St Michiel getrokken, die Lodewijk XIV aan Marinus van Stavenisse heeft gegeven. Het kostbare stuk bestaat uit geëmailleerde schelpen en georna menteerde schakels, waaraan de afbeel ding van den drakendooder hangt. Daar naast ligt de betreffende oorkonde. Met belangstelling zal de moderne Zeeuw zien, hoe volgens oude afbeeldin gen in vroeger tijden Middelburg en an dere sleden er uit zagen. Van 't oude vereenigingsleven getuigen rijke schilden van de Rederijkerskamer te Arnemuiden, van de barbaarsche rechtspleging het zwaard en twee brandmerk-ijzers, even eens van Arnemuiden afkomstig Uit de zelfde plaats kwam de zeer mooie, groe ne kaarslautaara. Tholen zond een merk waardig ijzeren kist uit de 16e eeuw. Bijzonder opmerkelijk is de gedreven zilveren beker van het St. Jacobsgilde te St Maartensdijk, uit 1595 Oorspronkelijk bevatte het kostbare stuk de namen van drie bedevaartgangers Later zijn deze met verschillende andere vermeerderd Het deksel wordt bekroond door een beeldje, dat een bedevaartganger voor stelt. Eigenaardig is het schilderij op hout, dat het z.gn. „darinkdelven" voorstelt en in de 16de eeuw vervaardigd werd. Naar ongetwijfeld niet algemeen bekend is, is darink een minder goede veensoort, waar uil de oude Zeeuwen zout stookten. Weel derig zijn de vaandels der gilden van St. Se- bastiaan, anno 1618, eigenaardig de ba nier van 1844 van de handboogschutterij „De Batavieren" te Hulst, waaraan een. zestigtal medaljes hangt, o a een van goud, die koning Willem III had uitge loofd en die het gewicht heeft van 29 gouden tientjes. Met de kostelijke breuk of halsketting van het boogschuttersgilde van St. Se- bastiaan te Hontenisse blijven we in de zelfde sfeer P. J. de Beaufort, hoofdman van dat gilde, heeft dat voorwerp in 1724 zocht, was Zaterdag het hoofdnummer van het programma, de waterfeesten op het Kagermeer uitstekend geslaagd. Voor het eerst sinds de feesten begonnen zijn, was hel droog. De Kagerplassen leverden een fantastischcn aanblik, overal lagen versierde en verlichte jachten, motor bootjes, stralend van licht, tuften rond, vuurpijlen stegen op en Bengaalsch vuur' deed het meer helder oplichten, Een hon- derdtal brandende teertonnen dreven op het water en verspreidden haai- rossen gloed Een vuurwerk bekroonde het feest. Zondag werd onder zonneschijn afge reden naar Noordwijk, waar 's namiddags de algemeene vergadering plaats had. In de Stadsgehoorzaal vereenigden de feestgangers zich vervolgens aan het Bondsdiner. Tot slot van de feesten een gezellige avond met bal champêtre op „Amicitia" Middelburg. Van 1921 Juli. Ondertrouwd: C. H. Lukkien, jm. 21 j. met J. Meulmeester, jd. 19 j. I. J. de Steur, jm. 19 j. met M. van Moolenbroek, jd. 20 j. BevallenW. Munters, geb. Joosse, z. M. C. Fastenau, geb. van der Peijl, z. H. M. Stam, geb. Leijdekkers, z. A. Bnijs, geb. de Voogd, d. P, de Wit, geb. Mieras d. Overleden J. B. Compaan, ongeh. z. 34 j. G. W. Houtzager, wedr. van J. R. Riet man, 81 j. P. W. Joziasie, z. 1 m. den Of echter al het andere, dat in deze1 aan de broeders geschonken. Een grap- zaal de tafels vult, daaronder mag wor-1 pigen indruk maakt de piek met van bo den gerangschikt Zeker, over den! ven de afbeelding van een bisschop in vol smaak valt niet te twisten, doch men on- ornaat derscheide tusschen volkskunst en huis vlijt, al is het waar, dat de laatste zich tot de e erste kan veredelen, in elk geval de volkskunst door de huisvlijt kan bevor derd worden. Daarvoor is 't noodig, dat een tak van kunstnijverheid bij de bevolking vaneen bepaalde streek iuhcemsch is. In de eer ste plaats zal deze voor eigen, praktisch gebruik worden aangewend. En het be arbeide zal meest noodig zijn als ver siersel aan de gewestelijke kleedij of als huisraad. Allengs is echter de band tus schen het dagelijks benoodigde en de nijverheid in een bepaald gebied ver slapt, kwijnde de industrie of begon deze grootendeels voor artikelen van zuivere weelde te werken Voor den niet-deslcundige is het moei lijk uit te maken ,in hoe verre de an dere voorwerpen een speciaal Zeeuwsch karakter hebben of uitsluitend om de daaraan bestede vlijt als werk van nauw keurigheid en geduld moeten worden ge waardeerd. Men ziet er kraalwerk, tal van keu rig besneden klompen, eigenaardige hand werken, van gekleurde en zwarte zak doeken vervaardigd en Zeeuwsche pop- I pen. Dan als dingen van dagelijksch gc- i bruik in de eerste plaats rookgerei, pij- penkasten versierde tabaksdoozen enz Ook fijn knipwerk ontbreekt hier niet, maai- merkwaardiger zijn de „Bave- laartjes", de twee stukjes houtsnijwerk, Ned Hervormde kerk. Beroepen le Tholen II A de Geus te Wilnis; te Hellouw H. A. de Geus te Wilnis. Aangenomen naai- Feijnoord ds D. J. de Lint van Wijngaarden te Putten; naar Sirjansland Ph. Peter cand. te Utrecht; naar Bellingwolde ds. J. L v. Apeldoorn te Noordbroek. Bedankt voor Brielle H. G W Brie- dó te Franeker; voor Den Ham J. H. van Paddenburgh te Aalst. Gereform. kerken. Bedankt voor Kampen W H Gis pen te Zwolle. Christ. G e r e f. Kerk. Beroepen te Onstwedder-Mussel en Onstwedde ds. Joh. v. d. Vecht te Steen- wijk. School voor slechthoo- rende kinderen. Te 's-Gravenliage is een vereeniging opgericht, die zal trachten nog in dit najaar over te gaan tot de opening van een school, waar aan doove- en slecht- De Tentoonstelling. Volkskunst. Afdeeiing E in den catalogus heet Volkskunst. Wie daarvan in Zeeland hoort, denkt in de eerste plaats aan de kantbewerking, al wordt die nijverheid heel tegen de Belgische grens in ons gewest beoefend. De dames zullen smul len van -wat hier uit beide plaatsen hangt tentoongesteld. De weetgierige kan zich een kraamkamer voorstellend. Men be- j hoorende kinderen, die de gewone lagere j schouwe deze eens op den keper en letteschool niet met succes kunnen volgen, I op, hoe geestig de miniatuur-figuurtjes J onderwijs wordt gegeven op een voor hen .afgewerkt zijn Waardeering verdient de passende wijze. heer Mesu te Nieuw- en St Joosland j voor de volharding en de virtuositeit, - - Het hoofd der R. K bijz. school, waarmee de eikenhouten kast besnedenJ dhr. P van Hept te Heinkenszand is, al getuigt de versiering niet van per- is in gelijke betrekking benoemd te Goes. 1 soonlijken smaak. Aangenaam doet het aan, dat we in deze afdeeiing haast uilsluitend gebruiks voorwerpen vinden en dat de „Spielereie" geheel op derf achtergrond blijven In hout gesneden staan en liggen er mes sen, broodplanken, stoven, terwijl ook een enkele been en ivoor als grondstof heeft gekozen. Natuurlijk is de behendigheid van som migen op het vervaardigen van schepen j gericht geweest A. G Verkroost alhier verdient een pluim voor zijn fregatschip van mahoniehout met twee batterijen, „Juliana prinses der Nederlanden" gehee- ten De bijzondere belangstelling trekt ook de nauwkeurige reproductie van de Mol „of Krabbelaar, van welk soort vaar tuigen, eertijds in gebruik tot het uitdie pen van de vaargeul, enkele maanden ge leden in ons blad sprake was. Tot goed begrip van de werking der onder den bodem bevestigde pinnen is dit model boven een spiegel gezet. Den indruk, door de hier tentoonge stelde Volkskunst verwekt, samenvattend, is men geneigd, het in andere provincies reeds georganiseerde streven naar en be 1 Naar de VI, Crt. verneemt heeft het gerechtelijk onderzoek, ingesteld tegen de destijds onbekende schrijvers van het op 21 Juni jl in Vlissingen ver spreide geschrift, door welks inhoud de wethouder van fabricage de heer J. G. van Niftrik zich in zijn eer en goeden naam gevoelde aangetast en dientenge volge een klacht deponeerde bij de justi tie te Middelburg, tot de ontdekking der daders geleid- Als schrijver noemde men aan het blad zekeren B. en als bij de verspreiding het meest betrokken zekeren N., beiden on derwijzer aan de R. Kath. school daar ter stede. Bondsfeesten A. N. W. B. Na een natten tocht naar Boskoop waar de rozententoonstelling werd be HOOe WAT EK- te Ylissingen. Dinsdag 22 Jali in. 4.01 Woensdag 23 4 33 Donderdag 24 5.09 Vrjjd&g 21 5 45 Zaterdag 26 «30 '«ondasr 27 7 23 Maandag 28 Tm. 8 09 te Domburg. Dinsdag 22 Juli cm. 4.10 Woensdag 23 4,42 Dondordag 24 5.18 Vrjjdag 25 5 £4 Zat ei dag 26 6.8» Zondag 27 7.34 Maandag 28 vm. 8.18 UIT MIDDELBURG. Concert Theetuin. Het programma van het morgen, Dins dagavond in den tuin op het Noord-Bol werk door het Middelburgsch Muziek korps te geven concert luidt: Marsch uit de operette „Das rote Pa- rapluie" ICappeller; Ouverture van de opera „Die Zauberflöle" Mozart; Mon Trésor, Valse de concert Becucci; Die Rose van Schiras, Suite Eilenberg, Prinz Wilhelm, Marsch Teike; Polonaise, op. 40 Chopin; Schwedische Bauern Iloch- zeilszug Södermann; Moonlight Serenade Moret; Fcest-Reien Morks. GESLAAGD. Voor het einddiploma der R. II. B. S. met 5jarigen cursus is o.a. te 's Herto genbosch geslaagd J. J van Gorsel Wzn. le Rilland, leerling der R. II. B. S. te Bergen op Zoom. RAAD VAN AARDENBURG. In de Zaterdag gehouden raadsverga dering werd besloten tot verharding van den Eedeweg en tot gedeeltelijke verhar ding van den Kloosterweg. Naar aanlei ding van een adres van C. J Blondeel e. a. om ook te willen verharden den Mo lenweg, werd besloten het in orde bren gen van dien weg op te dragen aan de Werkverschaffing. Tot dekking der kosten van verharding wordt machtiging verleend eene geldlee- ning aan te gaan van ten hoogste f 1000 tegen eene rente van 4o/o maximum. In verband met het bedanken van den heer G. A Vorsterman van Oijen als lid van het Algemeen Armbestuur, wordt in die vacature benoemd de heer J. W. C. Ort. predikant aldaar. Aan I. J. Sleenhart Pzn. te Oost burg, wordt ontheffing van schoolgeld voor m u. 1. o. verleend tot een bedrag van f 7.50. Aan den polder Bewesten Eede be noorden St. Pielersdijk, wordt voor ver harding van den Hoogenweg op voorstel van B. W een subsidie verleend van f 10 gedurende 15 jaren. De geloofsbrieven van de herkozen le den Muijnk en Reepmaker werden goed gekeurd. UIT DEN HAAG Benoemd. De gemeenteraad van 's Gravenhage benoemde heden tot onderwijzer aan de openbare burgerschool aan het Alexan- derplein aldaar den heer C. J. van der Eijk, onderwijzer te Middelburg. DE CRISIS. Het besluit der sociaal-democratische conferentie om niet aan de regeering deel te nemen is genomen met 13 tegen 8 stemmen. PEST OP JAVA. Van 2 tot en met 15 dezer zijn in de afdeeiing Malang 258 nieuwe pestgeval- len, (249 dooden), Madioen 9 nieuwe ge vallen, (10 dooden), Kediri 84 nieuwe gevallen, (75 dooden), Paree 10 nieuwe gevallen (7 dooden Toelocngagoeng 21 doodelijke gevallen, Soerabaja 5 en Ngawi 1 voorgekomen. NA 'T PASSAGIEREN. Gisteravond zijn le Delfzijl twee zee lieden, die naar hun schip wilden terug- keeren tusschen den wal en het schip te water geraakt en verdronken. OVERREDEN. Zondagnamiddag is te Leiden een 70- jarige doove man bij het oversteken rao de rails op de Hoogewoerd door de tram omvergeworpen en onder den wagen ge raakt, met het treurig gevolg dat hem het hoofd schier van den romp werd gereden. De wagenbestuurder treft in deze geen schuld STAAïSI.OU'StlJ le klasse, le Jij&t. Trekking ven helen Maandag. Prlj: '-n f 5000 No. 15613 1000 10076 10674 18783 '200 12747 13804 18996 100 3145 13889 20277 ERNSTIGE BRAND. Gistermiddag ontstond door het over koken van was, brand in de meubelfa briek van den heer van Duren te Heeren- veen. Het 3-jarig zoontje van den heer v D kwam in de vlammen om, zijn 27-ja- rigen broeder werd ernstig verwond Het huis brandde bijna geheel uit DE MACEDONISCHE OORLOG. Turk ij e en Boelgarije. LONDEN, 21 Juli. De „Times" ver neemt hedenmorgen uit Sofia, dat er te Adrianopel een gevecht is geleverd tus schen de zwakke bezetting der stad en de Turksche troepen. De bezetting werd tot den aftocht gedwongen, waarop on geregelde ruiterij mh 't plunderen sloeg. Een groot deel van reeds zoo geteis terde stad is verwoest. Men vreest gruwelen. Bovenstaand bericht publiceeren wij slechts onder voorbehoud, daar nergens eenige bevestiging ervan is te verkrijgen. SOFIA 21 Juli. (K. Ztg.) De verbinding met Adrianopel is sinds eenige uren ver broken. Men vermoedt dat de Turksche ongeregelde troepen ten getale van 10.000 man bij Koeliki Boergas de Maritza zijn overgetrokken en Adrianopel hebben be zet Te Adrianopel bevond zich slechts een garnizoen van 4000 man. Er waren nog 15.000 Turksche gevangenen. Men gelooft hier ,dat Talaat bei en En- ver bei aan bet hoofd der beweging staan. Behalve Rusland zou ook Engeland verklaard hebben een vlootdemonstratie te houden, teneinde de Turken te bewe gen Adrianopel weder te ontruimen. KONSTANTINOPEL 21 Juli Uit de kassen der openbare staatsschuld is aan de regeering een bedrag van 140.000 pon den verschaft voor de kosten van den oorlog tegen Boelgarije. Vredesonderhandelingen BOEKAREST 21 Juli (B Z. am M.) De meening in welingelichte kringen alhier is, dal nog deze week de vrede tusschen de Balkanstaten zal worden getpekend. AGENDA Tentoonstelling Kleederdrachten. Agenda (onvoorziene omstandigheden voorbehouden). Dagelijks: Kantwerken (Sluis). Kantwerken (Nieuw-Namen). Borduren (Nieuw-Namen). Scheepmaken (Arnemuiden). Netlenbreien (Arnemuiden). Dinsdag 22 Juli. Mulsenplooien (Axei, Goes), borduren (Axel), Woensdag 23 Juli. Uitvoering school kinderen Westkapelle. Dondera ag 24 Juli Babbelaarsbaklcen (Westkapelle), spinnen (Kruinin- gen). Zaterdag 26 Juli. Zangver. „Vooruit" van Nieuwvliet. Dinsdag 29 Juli. Ringrijden, mulsen plooien, borduren. Donderdag 31 Juli Babbelaarsbakkea, spinnen. Schoolkinderen 's-Hee- renhoek. Zaterdag 2 Aug Zangvereen. „Cres cendo" van Kruiningen. Dinsdag 5 Aug. Ringrijden, mutsen- plooien, borduren. Donderdag 7 Aug. Zangvereen. „Ge mengd koor" uit Kloetinge, Babbe- laarsbakken, spinnen. Klompenma ken (Koewacht). V rij dag 8 Aug. Klompenmaken. Zaterdag 9 Aug. Zangvereen. „Harmo nie" van Krabbendijke. Gaaischie ten. Klompenmaken. Maandag 11 Aug, Bollenspel. THERMOMETER EN VERWACHTING. 21 Juli. T i> V t nt Ui e t I i ViU 61 $r., 12 u. 68 ar., 3 <i. urn. 66 gr. Telegrafische mededeeling vaD bet hoa Moteoroiogisch instituut, to Do Bilt volgen' tc waarnemingen van iieaen ochtend Hoogste bsvofflitTniBCo '"8. te St, Matbien. Laagste 755.7 te Sylt. V e r w a c h td g tot dan avoud van sw Julimeest matige W. tot L.W. wind, ®- trokken tot xwaar bewolkt, tijdelyk opkla rend, regenbuien, iets warmer.

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 2