Landbouw. Rechtzaken. LAATSTE BERICHTEN. ingezonden Mededelingen, DE JONG'S Chocolade. ■dageljjksclion opzichter, dc aaimemers met werklieden en eenige genoodigdon. De eerste steen werd gelegd na een korte toespraak van den heer DeSinidt (gemeenleopzichter) door den burgemees ter, die daarna ook nog een toepasselijk woord sprak. Het dagelijksch bestuur der Kon. Ned. Landbouwvereeniging maakt be kend, dat de opening der tentoonstelling, met het oog op de vervroegde opening van het Vredespaleis, vijf dagen eerder, namelijk op Vrijdag 29 Augustus 1913, zal plaats vinden De dagen, waarop het rundvee, de paarden, de varkens, de schapen, de geiten, liet pluimvee, de ko nijnen en de trekhonden op de tentoon stelling zullen aanwezig zijn, blijven ech ter onveranderd, terwijl de sluiting op 15 September 1913 bepaald blijft. De Staatscourant van heden bevat kennisgevingen van den directeur-gene raal van den Landbouw betreffende de data der examens voor land- en tuin bouwkunde, welke in Augustus zullen worden afgenomen te Wageningen, en be treffende de toelatingsgsexauiens voor de rijkstuinbouw-winterschool te Ticl, Lisse, Aalsmeer, Boskoop en Naaldwijk. In de St.Ct. der Zuid-Afrikaansche Unie van 13 Juni 1913, no 377, zijn nieuwe voorschriften opgenomen betref fende den invoer van aardappelen in ge noemde Unie. Belanghebbenden kunnen van deze voorschriften een afschrift be komen op aanvrage bij de directie van den Landbouw. De zaak tegen A. J. v. d. H 30 jaar, landbouwer te Noord we 11e, gedeti neerd, beklaagd van poging tot dood slag, is verwezen naar de openbare te rechtzitting, met bevel van gevangenhou ding van den beklaagde Aan beklaagde is als raadsman toegevoegd mr. J. A. C. van Heusde DE TENTOONSTELLING. In de afdeeling Kleeder drachten Vier Fransche of Belgische jonge da mes maken zich .gereed het stcenen trapje op te klimmen dat naar de afdeeling der oude kleederdrachten leidt Een van hen wipt vlug vooruit, en pas is ze de deur binnen of ze krijgt een aanval van ver rukking „Antoinette, Marthe, vite, par-ici! Regardez les couleurs I" En de anderen wippen ook naar boven, om mee te juichen. „Conime c'est joliel Quelles cou leurs AhRegardez, c'est un beau cos tume de carnaval, ?a!" Het was niet als spot bedoeld 'tWas werkelijk bewondering, een woord van hoogen lof. Welke dame, zelfs welke Fransche dame kan tegenwoordig nog zich zoo'n kleurrijk kostuum veroorloven behalve in den carnavalstijd En nu staan ze hier in eens voor de tastbare bewijzen van de mogelijkheid van zoo'n kleurenweelde iit de gewone dracht. Is het wonder dat ze aan carnaval denken? Waar anders zou zoo'n kleurenpracht nu bruikbaar zijn? 't Is gelukkig niet alleen de oude Zeeuwsche kleederdracht, die kleur heeft. De Zuid-Bevclandsche, de Axelsche cn dc Nieuwlandsclie boerinnen durven ook nog kleuren aan, en al wordt in het Wal- chersch kostuum hel zwart cn wit over- heerschend, het beultje is er nog altijd om aan de liefde voor kleur te voldoen. Maar toch, vergeleken bij wat er vroe ger bestond zijn ook de Zeeuwsche boe rinnen van nu stemmiger. Het hoofdverschil zit wel hierin dat de kleuren nu egaler zijn. Bijna al die oude kostuums vertoonen rijke patronen op het bonte af, maar toch altijd harmo nieus. Dat er in het snit ook veel veranderd is, Iton men gistermiddag vooral duidelijk zien in de twee vroolijk bevolkte Zuid- Bevelandsche kamers. En in ditt opzicht valt het oordeel heel vaak ten gunste van de boerinnen van nu uit. Hun kostuum is nauwsluitendcr, en minder lintrijk op gedirkt Die groote veranderingen zijn tot stand gekomen in den tijd van ruim honderd jaar. Want de oudste hier aanwezige kos tuums dateeren uit het laatst der 18de eeuw. Wie nog beweert dat het Zeeuwsch kostuum een tot stilstand gekomen ouder- wetsche mode is, vindt hier een bewijs dat zijn theorie onjuist is. Het Zeeuwsch kostuum leeft, leeft nog altijd, want al door komen er kleine veranderingen in, waarschijnlijk ook wel onder den invloed van voorbij gaande stadsmodes, maar dan toch indirect. En in ieder geval het leeft, het heeft zijn eigen ontwikkeling. Men lette bijv in het huidige kostuum op vorm en grootte van de uitsnijding voor Me beuk jn het Walchersch kostuum, op de lengte van de op den rug afhan gende doekpunt van het Zuid-Beveland- sche, op dc aangroeiing van de schou- dervleugels der Axelsche vrouw, op het nauwer worden der rokken, enz enz. Het is niet mogelijk aan het hier ge- exposeerde precies na te gaan hoè ieder onderdeel zich ontwikkeld heeft. Maar wel vindt men hier mooie voorbeelden van wat er vroeger was, en daarin zijn allerlei elementen te vinden van het hui dige kostuum. Een der oudste en volledigste is een prachtig eind 18e eeuwsch Nieuwlandsch kostuum met zilveren ornamenten. Het heeft een keurslijf, over een gebloemd zijden jak met mouwen tol aan dc elle bogen, dat aan den hals reeds is uitge sneden. Er hoort een groote platte hoed bij met slechts een kleine verhevenheid als bol, en met kleurige afhangende linten. Van die ouderwetsche hoeden - waar van men in de Oud Z. Bevelandsche cn in de Oud Walchersche kamer kan zien hoe vroolijk ze staan is er een groote en mooie verzameling. Ze lijken ons wat oupraclisch, maar wat vraagt een vrouw daarnaar? Het zijn hoeden van zeer soe pel stroo, en wat ze nog zoo bijzonder maakt, dat is de bekleeding van de bin nenzijde met zijden damast, met bloempa- tronen in de mooiste kleurcombinaties. Er zijn ook negen „bruidshocden1" met curieus gevlochten kroontjes om het plat te bolletje Hoe de Walchersche „beuk" vroeger was, kan men zien in de eerste kamer. Ze was kleuriger. Men zie maar eens naar de vele „kermisbeuken", een tus- schending tusschen het galakostuum en de daagsche dracht. Op een kermis kon men blijkbaar ook toen niet te voor- zichtig zijn met de beste spullen. Leuk is het te zien wat er al niet voor beukje gebruikt werd Er werden zelfs van die mooie oude merklappen voor gebezigd met figuren in de bontste kleuren. Vermelding verdient ook een drietal gepèreldc beuken, een bijna geheel ver loren techniek: wit op wit, en boven dien merkwaardig om de versieringsmo tieven. Een er van vertoont nog den over de heele wereld verspreiden „levens boom" in een „hart". Op een ander is het besef van dat motief reeds zoo ver dwenen dat de boom is opgelost in ster retjes, en het hart tot een driehoek is vervormd. De halsdoeken zijn blijkbaar afkomstig van den doek die bij de oude dames kostuums breed uitgeplooid schuin over borst en hals werden gedragen. In de boerinnedracht werden ze steeds wijder uiteengeschoven om de beuk te' laten zien. Thans vormen ze slechts een smal randje langs de opening in het jak. Die jakken zijn nu op Walcheren alle zwart en eindigen bij den rok Maai* men kan hier zien dat ze vroeger langer wa ren, en over den rok hingen, zooals nu nog bij de Cadzandsche dracht Bovendien waren ze zeer kleurrijk. Er hangen liler tal van gebloemde oude jakjes, maar er dient hier wel bij bedacht te worden, dat dit niet alles „boerinnen"- goed was. Ook de dames droegen die. Het zal trouwens voor veel van het ge- exposeerde wel gelden dat het niet tot de dagelijksché dracht behoorde. Reeds het feit dat het zoo zorgvuldig bewaard wérd, wijst daarop, en bovendien ook de vaak zeer kostbare grondstof. Van ver scheidene kostuums wordt trouwens ver meld dat ze bij historische gelegenheden werden gedragen. Onder die jakjes zijn er van blauwe zijde, maar ook van katoen. Een ervan wordt aangegeven als „nachtgrond" een ander als, ,daggrond" vermoedelijk omdat 't eerste een zwarten ondergrond had, en het tweede een lichten. Naast elkaar staan een jakje, beuk, schort en doek gedragen te Zaamslag en een kostuum met hoed waaruit twee lange kant-repen hangen, gedragen door door vrouwen in 't land van Hulst Het eerste is reeds geheel verdwenen; het tweede met een deftigen rijken, paarsen omslagdoek, verdwijnt meer en meer. Alles wat wc hier opsomden behoort tot de bekleeding van borst en hals. De rokken of keuzen waren meest eenvou dig. Maar weer een aanvulling van die kleuren werd geleverd door de schorten. Prachtstukken zijn er hier van te zien. Zelfs is er een „kermisschort", zoo vroo lijk van kleur cn patroon als men maar voor een kermisjool wenschen kan Aan muis-materiaal is de expositie niet rijk. Er zijn „dodderige" kindermuts jes zelfs vijf uit de eerste helft der 17de eeuw Maar de vraag hoe dc vorm van de diverse Zeeuwsche mutsen is ontstaan, wordt hier niet opgelost. Wel zijn er ee nige mutsen, vroeger gedragen in 't land van Schouwen, en ook is er een Walcher sche kanten bovenmuts van de stevige zg. „polterikant", zoo genoemd naar het steeds daarop voorkomend motief van een pot of vaas met bloemen. En men kan beneden in de oude kamers zien wat onder de platte hoeden werd gedragen. Eigenlijk is een kostuum niet volledig zonder de sieraden Maar voor 'toogen- blik zullen we die laten rusten, want er is meer. Allereerst de mannen O, wat komen wij er kleurloos af met onze moderne pakjes, naast die mans borstrokken in een latere periode tot mouwvesten geworden sommige van prachtig rood, anderen van gebloemd zij den damast, in be wonder ings waardige kleurencombinatie, groen op paars bijv. enkele met geborduurde tulpen of an dere figuren en alle met een rij van 20 en zelfs meer zilveren kuoopen, de beken de- Zeeuwsche knoopen. Die rij is nu in gekrompen tot één of twee om de das vast te houden, het eenige gekleurde waarmee een boer van onzen tijd zijn zwart durft op te vroolijken. Zeer practisch voor die nauwsluitende jasjes is het gat onder den oksel, een zweetgat. Van de oude korte broek is de voor raad kleiner. Die schijnt spoediger te zijn opgesleten. Lekker warm zien er de „schansloo- pers" uit, lange boerenjassen. Welke boer draagt nu nog een langen jas? Het zijn uitzonderingen. En 'l zelfde geldt ook van den z.g. „tun'oed", den zwarten hoed van hoog model, liefst met hoogen rouw rand, en voor de eene helft naar rechts, en voor de andere heft naar links opge streken. Naast al dat oud, 't moderne. De kamer met de gezellig koffiedrin kende beeldengroep geeft er u het voor beeld van. Maar op een dag als gister is die groep eigenlijk overbodig, want de levende modellen dwalen om u heen. De poppen zijn mooi en de kostuums met zorg uitgekozen. We voelen ons echter niet geroepen om te beschrijven wat onze lezers allen uit eigen aanschouwing kennen. We willen alleen nog zeggen, dat de vrouwenkostuums buitengemeen rijk zijn. B ij de kantwerksters. Nu we het toch over kostuums hebben willen we hier een woord over het kant werk aan vast knoopen, Bijna was die in dustrie hier verdwenen, maar gelukkig is ze herleefd en we hopen van harte dat deze tentoonstelling de liefde voor in Zeeland gemaakte kant zal opwekken. Want dat is hoog noodig. Het klinkt zonderling in een land waar zooveel kant gedragen wordt in de mutsen, en veel „echte" kant ook. Maar we hoorden het uit den mond van een Cadzandsche boerin dat dc band van echte kant die het voorstuk vormt van haar muts.... uit N. Frankrijk komt Sluis ligt vlak bij Cadzand. Zou het niet mogelijk worden dat die school ook daar een afzetgebied vindt? ■Van de kantwerkschool te Sluis zit liier een leerling klossen-kant te maken. Een vitrine met de werkelijk rijke produc ten dier school staat naast haar Grooten- deels zijn die producten bestemd voor dames-kostuums. We woonden het bij dat eenige Goesche boerinnetjes, zelf met prachtige kanten mutsen op, er naai* stonden te kijken. „Wel, zou je zelf de kant van je muts niet willen maken?" „Beter 'edrêgen dan 'emêkt", ant woordde een. bij-de-hand ding. 't Zal, vreezen we, nog lang duren vóór de teekening in den catalogus van een Zuid Bevelandsche boerin vooreen kantkussen, een beeld van de werkelijk heid is geworden. Die jonge leerling van de Siuische school vertegenwoordigt de nieuwe rich ting in de kant-industrie in Zeeland. De oude richting, die bijna geheel uitgestor ven was, wordt vertegenwoordigd door een heel oud vrouwtje uit Nieuw Namen, dat, diep ineengedrongen over haar kant kussen, die wirrel-warrel van garenklosjes tusschen haar vingers laat dansen. Naast haar zit een jong meisje ook uit Nieuw Namen, op een raam gespan nen tule door te sloppen en te borduren. Het resultaat van beider soort werk is te zien aan een wand daartegenover, waar een prachtige collectie blouses, sjaals, spreien, loopers, enz. hangt, in gezonden door L. Bosschaert, te Nieuw Namen, ONDERSTAANDE BERICHTEN ZIJN OP GENOMEN IN 6E TWEEDE OPLAGE VAN ONS VORIG NUMMER. UIT DE STAATSCOURANT. In den aclieven dienst is herplaatst bij bet 14e regiment infanterie de kapitein op non-activiteit A G. J Dumans. I». DE WITTE Cz. f Heden overleed te Koudckcrke op 60-jarigen leeftijd de heer P. de Witte Cz. Ofschoon reeds lang lijdende, vervulde de overledene, bezield met een werkzamen helderen geest, nog sLeeds de betrekking van president-kerkvoogd der N. H. ge meente en van oudsten wethouder der gemeente Op 6 Juni j.L werd door hem II. P. baron van der Borch tot Verwolde lot burgemeester geïnstalleerd. AMBTENAAR TER SECRETARIE. Benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Koude kerke de heer J. C Ga- briëlse van Middelburg, thans volontair. DE ZEILVEREENIGING TE IERSEKE. Donderdagavond y hield de aldaar nog steeds besmandc doch sedert verscheidene jaren werkeloos geble ven zeilvereenigingf een vergadering ter antwoording der vraag zeilwedstrijd of liquideeren? Er werd besloten een zeil wedstrijd uit te schrijven en wel op den zelden dag, dat het onafhankelijkheids- feest zal gevoerd worden. UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd lot buitengewoon opzichter van den waterstaat, W. de Jonge te Goes bij het maken van de derde schut sluis te Hansweerl; en J. Hamakers te Vlisslngen bij hel onderhoud der- rijkswegen in Zuid-Holland. DE CRISIS. Hedenmiddag had de Kabinetsforma teur dr. Bos te zijnen huize cene samen- spreking mei mr. Troelslra KONINKLIJK BEZOEK AAN CIIR. STUDENTEN. H. M. de Koningin en de Prins brach ten heden ochtend een bezoek aan bet kamp van dc Nederlandsche Christelijke Studentenvereniging, gelegen bij Nun- speet. Omstreeks half tien arriveerden de Koningin en de Prins in twee auto's Ze stapten uit en wandelden niettegen staande het regenachtige weer naar 't Kamp Hier werden de vorstelijke be zoekers ontvangen door het bestuur In de conferentietent, waar ongeveer 200 personen verzameld waren, werd aange hoord een rede van professor dr. Chau- tepio de Ia Saussaye over de absoluut heid des Christendoms. Vervolgens had een bezichtiging plaats van 't kamp en werden in de ververschingstent enkele ververschingeu aangeboden Omstreeks half twaalf vertrokken de hooge bezoe kers onder de toejuichingen der kampee- renden Onderweg werd nog stil gehou den bij het gebouw van de z.g.n. Weezen- kas aan den Eperweg. De Koningin over handigde daar bloemen als geschenk aan de verpleegden van prinses Juliana BONDSFEESTEN A.N.W.B. De Bondsfeesten van den A. N. W. B. ter herdenking van het dertigjarig be staan, namen heden te Leiden een aan vang. Om twaalf uur des middags werd het hoofdbestuur van den Bond ten stadhuize door het gemeentebestuur ontvangen en welkom gelieeten bij monde van den bur gemeester jhr. mr N. C. de Gijselaar. Inmiddels vereenigden de deelnemers zich in café-restaurant „Het Posthof" voor een noenmaal. In den namiddag vertrokken de wiel rijders tot een bezoek aan de tentoonstel ling N. I T. S. T. te 's-Gravenhage, waar het verdere deel van den dag zal worden doorgebracht. DE NA VERKIEZING IN IIOOGEZAND. Naar gemeld wordt, zal bij de a s na- verkiezing voor de Tweede Kamer in het kiesdistrict Hoogezand de rechter zijde zich van alle aanbeveling onthou den. Reeds vroeger werd besloten niet met een eigen candidaat uit te komen. HET WEEIt IN HET BUITENLAND. De luchtdruk is in het algemeen niet afgenomen, derhalve werd het weer niet slechter, maar beter werd de weerstoe-, stand toch ook niet. In Zuid-Engeland was het gister-namid dag nog zonnig, maar tegen den avond werd de lucht dikker, en in den afgeloo- pen nacht is er regen gevallen. Op het oogenblik is het er nog al veranderlijk nu eens zonnig, dan weer somber. In Schotland is het weer veel minder het blijft motregenen. Aan den overkant van de Noordzee is de temperatuur zeer aan genaam. In bet Z. van Frankrijk valt het weer nog al mee, regen van beteekenis viel daar niet meer In het N. van het land is het weer als bij ons, misschien nog iets beter. Zeer uïleenloopend blijkt het weer in het Duitsche Rijk te zijn. In het Noord- Oosten, en ook in Sileziê, is het warnt maar onweerachtig. Aan de Noordzee baden is het min of meer buiig, tijdelijk zonnig, en prettig koel. In de Rijnstreek is het te koel, en in Beieren is het som ber, zeer koel en nu en dan regenachtig. In Oostenrijk en in Zwitserland heerscht storingsweer. DE BRAND IN DE ZWAVELMIJN. ROME 18 Juli. In zake den brand in de zwavelmijn bij Casteltermini (men zie on der „"Verschillende Berichten" in dit blad) zouden 46 dooden geborgen zijn*. De toe gang tot de mijn is op order der politie gesloten. De oorzaak van den brand is nog onbekend. DE MACEDONISCHE OORLOG. Griekenland en Boelgarije. SALONIKI 18 Juli. De inneming van Xanthi door de Grieken wordt elk oogen blik verwacht. Roemenië en Boelgarije. LONDEN, 18 Juli. Koning Karei van Roemenië zou naar uit Boekarest aan de „Daily Telegraph" wordt geseind, ont wijkend geantwoord hebben op het tele gram van koning Ferdinand. Hij drukte den wensch uit, dat de oude en goede betrekkingen tusschen Roemenië en Boel garije zoo spoedig mogelijk zouden wor den hersteld en voegde daaraan toe, dat de vredespreliminairen tegelijkertijd met alle oorlogvoerende partijen zullen wor den onderteekend. Turkije en Boelgarije. PARIJS, 18 Juli. De vertegenwoordi gers der yoote mogendheden zouden reeds gisteren in IConstanlinopel zeer ern stige stappen gedaan hebben om het voortmarcheeren van de Turken in Thra- cië legen te, gaan. In gezaghebbende krin gen in Parijs gelooft men, dat deze pres sie den opmarsch der Turken zal ver hinderen Mocht echter Turkije weer stand bieden, dan zou de bemiddeling van Europa den vorm van een vloot- demonstratie kunnen aannemen. HUERTA EN DIAZ. MEXICO, 18 Juli. (Hand.) President Huerla benoemde generaal Felix Diax tot speciaal gezant naar Japan, om den dank van Mexico over te brengen voor dc deelneming van Japan aan de ten toonstelling van 1910. Men. vermoedt, dat het Huerta erom te doen was, om Diaz voorloopig tenminste uit de Mexicaansche politiek te schakelen, ofschoon Huerta de hoop uitdrukte, dat Diaz vóór de pre sidentsverkiezing op 26 October terug zal zijn. Vergaderingen, Concerten enz. MIDDELBURG. D a g e 1 ij k s Tentoonstelling van Zeeuw sche Kleederdrachten enz. Abdij gebouwen. 10—6 uur Zondags 12-6 uur Eiken dag Electro-bioscope theater, Markt, 's Avonds 7—11% u., Zon dags 6—lli/a uur, Woensdags en Zaterdags matinée's. Zondag 20 Juli Z-A. Concert in het Schuttershof, 7'/3 u. Zondag 24 Aug. Z.-A.-concert in hef Schuttershof, 7% uur. Zondag 7 Sept Z-A.-concert ia hot Schuttershof, 7% uur. SCHEEPSBERICHTEN. Stoomvaartmij. Nederland. „Prinses Juliana" (uitr vertrok 17 Juli van Genua. H o 11 a n d—A m e r i k a l ij n. „Potsdam", van New-York naar Rot terdam passeerde 17 Juli Lizzard. Kon. Hoi 1. LIoy d. „Zelandia" vertrok 17 Juli van Bou logne. Rotterdamsche Lloyd. „Tamaritsa" (thuisreis) vertrok 17 Juli van Perim. Kon. West-Ind. Maildienst. „Prins Maurits" vertrok 18 Juli van Amsterdam naar West-Indië. THERMOMETER EN VERWACHTING. 18 Juli. T b e r n> o m o t e r alhier 8 <x. vm $3 p*., 12 u. 62 gr., 3* u. nm. 64. gr. Telegrafische medodeeling van het Koa. ifoteorologiseh instituut te De Bilt volgeni lo waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 771.4 te Horta. Laagste 754.9 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 19 Julimeest matige Z.W. tot W. wind, be trokken tot zwaar bewolkt, aanvankelijk nog kans op regen, later tijdelijk opklarend, middag temperatuur wat hooger. Hagelslag- Een nieuwe Chocolade voor de Boterham in oussen van: 1 Kilo/1.80 H Kilo/1.— X Kilo 0.55 1 Ons 0.24 AFLOOP VERKOOPINGEN. Te Stoppeldijk werd Donderdag pu bliek verkocht in 9 perceelen eene boer derij onder de gemeente Hontenisse, ter gezamenlijke grootte van 39,6080 HA. De totaal opbrengst was f 54.985. Dit zou op eene daling in den prijs der landerijen wijzen. HET ONAFHANKEL1JKI1EIDSFEEST TE KATTENDIJKE. Heden viert Katlendijke feest en als 't mooi weer was geweest, zou zeker een groot deel van Z. Beveland mee van de partij zijn geweest Maar de onbarmhar tige regen van hedenmorgen heeft velen thuis gehouden. Wal: jammer was van de groote voorbereidingen Toch was er nog vrij veel bezoek. Hedenmorgen om 8 uur begon de pret met het afhalen van den eerevoorzitter den heer C. de Wilde Az., onder de op wekkende tonen van het muziekgezel schap „Oefening en Uitspanning". Om 9 uur was het dorpsplein het mid delpunt, waar men onder groote aandacht de feestrede aanhoorde van ds. J. G. M. Andreae, die daarin wees op de beteeke nis van het jaar 1813 voor ons volk en op den vooruitgang op velerlei gebied, die sinds dat jaar valt te constateeren Het fanfaregezelschap zorgde hierbij voor de noodige afwisseling en vroolijkte ook de nu volgende tractatie der school kinderen, die tusschen 10 en 11 uur, plaats had, op. De regen deed geen afbreuk aan de pret der kinderen. De heer Arnoldi wist goed de stemming erin te houden, en ook op het gelaat der ouderen den somberen trek voor een glimlach te doen wijken. Hierna werd enkele uren gepauzeerd om krachten te verzamelen voor de be langrijke gebeurlenissen van hedenmid dag. Aan het strand waren des morgens een achttal (Engelsche) oorlogsbodems verschenen, voorgesteld 'door de marine- vaartuigen Even over tweeën, landde Z. II. de erf prins Willem Frederik van Oranje-N as- sau enz, op het strand bij den dijk. De alhier opgestelde schooljeugd zong hem op de wijze van het Vlaggenlied een welkom toe. Nadat de laatste klanken verstorven waren lx*ad het driemanschap naar voren om den prins welkom te lieoten. Twee kinderen in Zuid-Bevelandsclie dracht (model 1813) overhandigden zijn Hoogheid een oorkonde, bevattende ae overdracht van de trap, waarop de prins

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 2