ferfenienws. Onderwijs. Rechtzaken. Verschillende Berichten. tast eis WetensGHappis BUiïhNLANB. Ingezonden stukken. MiddeHmrgsche Courant Als er een fout is, schuift spr. die op het comité. Do voorz. sluit do debatten. Door don heer Dekker wordt eraan herin nerd, dat, waar wo in Goes voor zeer groote plannen slaan, waarvoor veel geld noodigf is (rioleeringsplannenwel elk raadslid zich zal hebben afgevraagd op welke manier kan er geld gevonden worden of bezuinigd, zal spr. m oen der volgende vergaderingen mot het voorstel konten tot opheffing der me jjesschool. Ofschoon spr. er belang bij heeft, kost dat instituut veel te veelde gemeente legt er jaarlijks een f 3000 op toe en lettende op het geringe aantal leerlingen en het onbepaalde doel waarvoor die school opleidtzijn dit alle maal redenen die spr. tot dit voorstel leiden Do voorzitter sluit hierna de vergadering. Provinciale Staten van Zeeland. Subsidie Nehalcnnia. Het bestuur van ,,Nehaleania", vereeniging tot instandhouding on bevordering van Wal chercn's natuur- en stedenschoon, heeft zich tot do Prov. Staten gericht met het verzoek eem jaarlijksche bijdragen van f 250 uit de Provinciale kas te mogen ontvangen Reeds door de vaststelling eeaer verordening tot wering van inbreuken op het natuurschoon hebben do Staten het beginsel aanvaard, dat maatregelen tot behoud van het landschaps- schoon binnen den kring der provinciale be moeienis vallen. De vereeniging Nehalcnnia beoogt ton deele hetzelfde doel, maar wijdt bovendien hare zorgen aan de bevordering van het stads- en dorpsschoon. Zij tracht goe de oude gebouwen voor slooping en vermin king te bewaren en kostelooze deskundige voorlichting te geven bij den aanbouw van nieuwe woningen Zelfs al mocht men het met altijd eens zijn met de door Nehalcnnia bij hare verschil lende circulaires ontwikkelde stellingen, zoo hebben deze toch in elk geval hot nuttige gevolg, dat zij de aandacht op eene belang rijke, tot dusver verwaarloosde zijde van het volksleven vestigen en tot tegenspraak moge- Djk, tot nadenken zeker prikkelen. Het ideale streven der Vereeniging hoeft voor hen, die daarvoor geen gevoel hebben en daarom voor practici wenschen gehouden te worden, ook een tastoaar nuttige zijde, daar het vreemdelingenbezoek ongetwijfeld bevorderd en uitgelokt wordt, wanneer een reeds van na ture schoon landschap behoorlijk gestoffeerd is door eene typische architectuur en oene schilderachtige kleederdracht. Hooger echter sla men den geweldigen in vloed aan, welke van eene vereeniging als Jfehalennia uitgaat voor de bewoners der streek zelve: wanneer het oog dagelijks indrukken ten goede ontvangt, dan draagt dit langzaam, maar zeker bij tot de veredeling van den smaak en daardoor tot verhooging van het volksgeluk Het nuttige streven der Vereeniging heeft reeds eene bekendheid ver buiten do grenzen van Walcheren verttregon, dank zij de welver sneden pen van baar besluur en de stawsiacht van haar secretaris, die voor het doel der veroeniging bjj monde en in geschrifte eene onvermoeide propaganda onderhoudt. De begrooting voor 1913 geeft aan, welke maatregelen de Vereeniging in dit jaar ter be vordering van hot door haar gestelde doel denkt te nemen. Het heeft daarbij de aandacht getrokken van God. Staten dat zich onder de uitgaven ook posten bevinden nopens hande lingen, reeds in het vorige jaar verricht, in hot bijzonder eene uitgave van f 525 wegens de restauratie in de Kuiperspoort t© Middel burg. Op het nut daarvan wenschen zij InieU af to dingen, doch h et komt hun voor, dat het geen voorbeeld van goed financieel beleid is, een dergelijke groote uitgave te doen, vóór dat men zekerheid heeft, dat de daartoe boo- dïge middelen aanwezig zullen zijn. Waar nu het betrekkelijk groote tekort, dat tot het vra gen van subsidie leidde, blijkens die bcgrooting geheel en al door die buitengewone uitgave ontstaan is, komt het hun voor,, dat de blij vende behoefte aan een subsidie van f 250 per jaar vooralsnog niet bewezen is. Zij aarzelen echter niet in overweging te geven, als bewijs van Instemming met het streven van Nehalennia eene jaarlijksche bij drage van f 100 aan de Vereeniging toe te kennen en voor te stellen daartoe het besluit te nemen. Ned. H e r v. kerk. Beroepen: te Rotterdam W. Bieshaar te Zetten te Someren (toez.) H J. Denee Jr., cand. te Amsterdam te Hem (N.-H.) H. H. Dorgelo, cand. te Dedemsvaartte Oosterwolde ds. W. Bieshaar te Zetten te Noordwijkerbout de beer H. van Wessel, cand. te Den Haag. (t «reformeerde Kerken. Beroepen: te Medemblik J. 6. Peen- stra, theol. cand. te Koudum. ongekunsteld, en maakt tal van opmerkingen die den lezer in eens een nieuwen kijk op ge bouwen geeft, en die in hem gedachten, wek ken, waardoor hij met meer oordeel des on derscheids bouwwerken beschouwt. Dat Berlage veel van do bemchte sky scrapers en veel van de Amerikaansche sra- ten afkeurt, leelijk vindt, was te begrijpen. Maar hij heeft er toch ook dingen opgemerkt die niet leelijk waren, en hij heeft er gebouwen gezien die getuigen van gezonde beginselen en kranige uitvoering. Er is heel wat verschil tusschen den eenen skyscraper en den andere. Het boekje want het is niet groot hoeft ons in de alles overweldigende verkiozings- beroering een tijd van aangename en toch leerzame afleiding bezorgd. Een aantal fraaie afbeeldingen achterin Zoo wel van wat de schrijver mooi vindt als van wat hij afkeurt, lichten den tekst toe. Mcjuffr M E. van der Peijl van Ierseke, leerlinge der rijkskweekschool voor vroedvrouwen te Rotterdam, is Donderdag (gisteren) geslaagd voor het examen vroed vrouw. In dit jaar der opening van het Vredes paleis heeft de senaat der Leidscho universiteit het doctoraat honoris causa .in do staatswe tenschap verleend aan minister van Staat As ser in den Haag, Alfred Frid te Weenen, pro fessor Renault te Parijs en senator Root te Washington. De rechtbank te Breda veroordeelde den onderwijzer eener openbare school te Geer- truidenberg tot f 5 boete, subsidiair 5 dagen hechtenis, wegens het klappen toebrengen aan zijne leerlinge Hendrika Schaap. De eisch was f 3 boete, subsidiair 3 dagen hechtenis. B. en W. van Dordrecht stellen den raad dier gemeente voor te besluiten tot den aanleg en exploitatie van een electrisch gemeentelijk tramnet en het instellen van een omnibnsdienst met automobielen tusschen het station en de veeren te 's Gravendeel en WilleniBdorp. In de vergadering van den gemeente raad van Rotterdam, die gisteren gehouden werd, heeft wethouder Havelaar als waar nemend voorzitter mededeehng gedaan van het aanbod van een niet-genoemd ingeze tene dier gemeente, om aan een levensgroot geschilderd portret van den burgemeester, uit te voeren door een in overleg met den heer Zimmerman aan te wijzen Nederland- schen kunstenaar, een waardige plaats te geven in het nieuwe stadhuis. Het aanbod werd, naar de N. R. 0. meldt, met warme ingenomenheid aanvaard. Donderdag vergaderden te Arnhem, onder voorzitterschap van Prins Hendrik, de Johanniterridders. Om elf uur kwam Z. K. H. met gevolg per auto van HetLoo aan. Bij jhr. Van Citters, commissaris dei- Koningin, werd de lunch gebruikt. Twaalt ridders zaten mede aan. Om 3 uur had in het gouvernements gebouw de vergadering plaats. Per auto werd daarna naar Doorwerth gereden, waar het gerestaureerde kasteel werd bezichtigd. In Maison de Bruyn vereenigen alle rid ders zich heden avond 7 uur aan een diner. Tel. VERKIEZINGSVARIA. Naar het Volk meldt, telt Amsterdam'een tweede vrouwelijke kiezer. Zij heet Mettien Vos en woont. Ter Haarstraat 28, in district IX, no. 20604 der kiezerslijst. Zij is onge huwd en eigenares van verscheidene huizen en is dus blijkbaar als belasting-betaalster op de lijst gebracht door een ambtenaar, die niet vermoedde, dat Mettien een vrou- wenvoornaam is. Gestemd heeft mej. Vos tot dusver niet; zij was uitstedig. En ten slotte h^eft het Hand. nog een derde vrouwelijke kiezer ontdekt Mej.Taetske de Jong Azoon. Dit Azoon is oorzaak dat mej. de Jong niet naar de stembus is ge gaan. Bij laag water werd te IJ muiden onder aan de pier geschrevenKiest Passtoors. De vloed kwam op en de naam van den can- didaat verdween. Fluks werd er naar toe geroeid en even later prijkte iets hooger aan de pier: Passtoors is verzopen, kiest Roodenburg. (Tel.) In het jaar 1869 was met andere schil derijen ook een doek van Goya, „Gigantillas" gobêeteu, uit het Prado-rauscum te Madrid gestolen. Dezer dagen dook het op een veiling te Parijs op. Op bevel van het gerecht is het voorloopig in bewaring genomen. Een Parijsch blad spreekt de hoop uit ,dat de Franscho regeering op overeonkofnstigo wijze do uit het Louvre gestolen ,,Mona Lisa" oetis terug zal krijgen. Amerikaansche Reisherinnerin gen, door P. H. Berlage. Bij W. L. J. Brosse, Rotterdam. Als Berlage schrijft over zijn vak is dat ook voor leek en interessant Hij schrijft helder. Mei 1913. Aan de achterzijde is met pot lood geschreven A. Vernieuwe aannemer Blankenberghe ben op zee verongelukt den 28 Mei 1913. Het kaartje is in handen gesteld van de politie te IJinuiden. In de nabijheid van Gorredijk is, naar de Tel. meldt, do auto van den heer H., uit Heerenveen, tegen een boom gereden en daardoor zwaar beschadigd. Van de vier inzittende personen, 2 dames en 2 heeren, brak de heer V. d. V., uit Leeuwarden, een dijbeen. De andere heer kreeg lichte verwondingen. De dames kwamen met den schrik vrij. De aanzetslinger van den auto was zoo diep in den boom gedrongen, dat hij moest worden uitgehakt. Den arbeider H. M. is, volgens de N- Gr. Crt., in de aardappelmeelfabriek Excel sior te Nieuw Amsterdam de rechterarm tot het schoudergewricht door de machine aigescheurd.M.'s toestand is beden kelijk. Te Enschede, op de fabriek Kremers- maten der firma Van Heek en Co., beeft gisteren bij het neerlaten van een baal ka toen de 56jarige arbeider H. P. deze op het lichaam gekregen. Hij bleef op de plaats dood. Donderdagmiddag, ruim drie uur, is op den Weurtschen weg onder Nijmegen de Maas en Waalscbe tram ontspoord. De locomotief lag gekanteld op den weg. Het eerste rijtuig ontspoorde en hing boven de sloot. Het postrijtuig ontspoorde ook, doch bleef op den weg staan. De goederenwagens bleven op de rails. Enkele reizigers en de machinist zijn licht gewond. De oorzaak van het ongeval, dat plaats had op een recht lijngedeelte, is onbekend. Het goederenvervoer ondervond vertraging. Het personenvervoer ging meer geregeld op de plaats van het gebeurde moesteu de reizigers overstappen. Van een werf te Dordrecht, zijn, naar de N. R, C. meldt, te water gelaten twee Rijnschepen, die men gedoopt heeft met de namen Coalitie en Concentratie. Door de politie te 's Gravenhage zijn, volgens de Tel., opgepakt twee jongens en een meisje, thuis behoorende in een woon schuit, liggende in de Laakhaven aldaar, waarvan de jongste, een kind van tien jaar, aan een Engelsche dame op het strand te Scheveningen een taschje met eenig geld had ontstolen, terwijl de anderen 'n deel van het geld van het jeugdige diefje had dén gekregen. Aan het strand tusschen IJmuiden en Wijk aan Zee is, naar de N. R. C. meldt, een fiesch aangespoeld, waarin een visit» kaartje, waarop ann de voorzijde gedrukt te lezen staat Louis Carette Hotelier Blan kenberghe en met potlood geschreven 28 EEN VERHINDERDE BRUILOFT. Een koopman te Arnhem was indertjjd met een weduwe, die een groote dochter had, gehuwd. Na een gelukkig huwe lijk van eenige jBren, overleed zijn echt- genoote en liet hem, den koopman r et hare dochter achter. De koopman en de stiefdochter vatten een innige genegenheid voor elkaar op en wilden een huwelijk aan gaan. De koopman twijfelde of het Burger lijk Wetboek zoo'n huwelijk wel zou toe laten en liet zich naar een naburige ge meente afschrijven, terwijl hij zijn stief dochter-verloofde naar een andere naburige gemeente deed verhuizen. Hij deed in die naburige gemeente aangifte van een voor genomen huwelijk en verzweeg, dat hij weduwnaar was. Dinsdag echter, den dag vóór de voltrekking van het huwelijk, hoorde de ambtenaar van den burgerlijken stand vaD terzijde, dat er iets niet in den haak zou zijn met het voorgenomen huwelijk van den koopman, waarom hij onmiddellijk een onderzoek instelde. Uit dit onderzoek bleek alras, dat de geruchten waarheid bevatten 6D bij gat den koopman den avond voor den trouwdag te kennen, dat het huwelijk niet door hem zou worden voltrokken. Men begrijpt, dat onze koopman en zijn aan staande zeer verslagen zijn. Verhalen van ongelooflijk rijke bedelaars zijln bekend. In. Vlaamsche bladen vinden we van dat verschijnsel oen nieuw voorbeeld. In Assebroucke (West-Vlaanderen) bedelde al sinds vele jaren een gehuwde vrouw, Rosali D. Steeds ging zij ellendig gekleed. Het ge recht kreeg echter achterdocht. Inderdaad bracht een onderzoek aan het licht, dat zij dan 16000 frank moet bezitten Thans Iaat ze een huis zetten, dat meer dan 8000 frank zal kosten. Bovendien verdient haar man dagelijks 5.50 frank. Ze heeft maar twee kin deren, doch niettemin kregen deze niets an ders te eten dan uitgedroogde en zelfs be schimmelde broodkorsten. De politie heeft aan die schandelijke ex ploitatie van weldenkende menschen een einde gemaakt. Vier honderd M. onder den grond in do mijln Friedrich Heinrich te Lintfort bij Mörs werden gjsteren door neervallend gesteente 14 mannen ingesloten. Ze bleven echter ongedeerd en konden zich met degenen, die tot redding opdaagden in verbinding stellen. De ingesloten mijnwerkers zijn dan ook bereids weer nit hun benauwden toestand verlost. In den nacht van Woensdag op Don derdag brak te Napels in twee werplaatsen van het marine-arsenaal, die dienen tot her stelling van torfeedobooten en als bewaarplaats van bouwstoffen, olie en benzine brand uit. Het vuur deelde zich vandaar ook aan een derde werkplaats mee, die aan den staat be hoort. De hooge vuurzuil lokte een ontzaglijke menigte naar het arsenaal. Het gelukte de brandweer het vuur meester te worden. Volgens de ,,Köln. Ztg." werden tien spuitgasten gewond. Uit Lodz wordt aan do „Kölnische Zei- tung" geseind, dat 38 personen in Zichlin trichino-vergiftigmg gekregen aebbeu. Vijf van hen waren bij hol afzenden van het bericht reeds om ze van den millionair en consul van Vene zuela echtscheiding en een schadevergoeding van 2.000.000 mark viaagt. Twee jaar geleden trouwde het paar. Eerst leefden ze in Parijs en keerden in den herfst van het vorig jaar naar Califomië terug, waar beide echtelieden een afzonderlijk© woning be trokken. Vergeefs wachtte zij op de terug komst van de mooie vriendschapsverhouding. Toen besloot ze eindelijk scheiding aan te vra gen. Haar vrienden beleed ze, dat zij ervaren hadden, dat liefde niet uit vriendschap voort komt en dat zijs lechts vrienden waren, zonder elkaar lief te hebben. Mevrouw Eastland ge looft, dat twee menschen uit liefde trouwen en vrienden worden kunnen, maar omgekeerd houdt zo succes voor uitgesloten. Brieven nit Parijs. (Nadruk verboden). Toen ik een dag of veertien geleden, op een zomersch-heeten Zondag, na afloop van de 'wedrennen in Longchamp, in den tuin van het „chateau de Madrid" zat hèt chique' restaurant-café op dit oogenhiik in het Bois de Boulogne zat daar een paar tafeltjes! van me af, een elegante Parisienne „une femme chic" met een fluweelen hoed op. Het interessante van deze mededeehng ik wed tien tegen één ontgaat ten oenen- male aan mijn Hollandsche lezeressen en le zers. Maar een Panjzengar veelt direct wat dit zeggen wil. Ik heb het aan Parijsche vrienden en vriendinnen verteld die op dit bericht hun wijsvinger naar hun voorhoofd brachten. Ik haast mij t& zeggendat deze min-vleiende mimiek niet mij, maar de draag ster van den hoed gjld. Wa,t is eigenlijk „chic" in de heele we reld, Snaar vooral in Parijs? En hier denk ik aan het jongmensch, dat ©en definitie moest geven van „kunst", en aan zijn verbaasden examinator antwoordde: „kunst is..... als je 't niet Weet, want als je 't wéét is het geen kunst 1" Ik inspireer me aan dit definieerend genie chic isals een ander het nog niet draagt, Want als een ander het óók heeft is het niet meer a,dhic". M'n argelooz© Hollandsche lezer begint het verband te ruiken tusschen den fluweelen hoed, den snikheeten voorjaarsdag, de kunst de „chic" en de oneerbiedige mimiek. Het schijnt dat vroeger lang geleden, i vèr hier vandaan toen de vrouwen nog verstandig waren ik zèg u toch dat het een spróókje isl zij stroohoeden droegen ia den zomer en fluweelen of vilten hoeden in den winter. In kleine, achterlijke landen is dit zelfs heden ten dage nog het geval. In ver lichte landen, in een stad als Parijs, zon fciie- mand nog aan zóó iets afschuwelijks durven LIEFDE EN VRIENDSCHAP. „Door mijn echtscheiding hoop ik de mooie vriendschapsverhouding met mijn man te her stellen, welke door ons huwelijk is verloren ge gaan." Aldus geeft volgens de „Kölnische Zeitung" mevrouw Lander Eastland, een van de meest op don voorgrond tredende dames in de hooge kringen, te San Francisco, den pond op, waar Het, schijnt in tusschen ik zei het zoo even dat in lang vervlogen tijden ook hier wel eens stroohoeden werden gedragen als het warm was, en zware hoeden in het koude seizoen. Maar aan dezen onhoudbaien toestand kwam gelukkig een einde, toen de „chique" Parisienne zich rekenschap begon te geven van haar taak als „femme chic". Zette een gewone, onnadenkende vrouw een stioohoe.i op in Mei, z ij droeg hem al in Maart, En toen er navolgsters kwamen die óók „chic" wilden zijn, zette zij hem op in Fe bruari. En tóén in December. En tóen. M'n Hollandsche lezeres mocht eens denken dat ik gekheid maak. Ik verzeker haar dat ik schryf in vollen ernst. In de barre winter maanden de „chique" vrouwen met stroohoe den te zien verschijnen, is iets waaraan we in Parjjs gewoon zijn geraakt. En de fluweelen of vilthoeden verschenen als het nog zomer was. Maar einde Mei begin Juni het was werkelijk een record, wat ik gezien heb in den tuin van het „chateau de Madrid". En zoo zijn we langzamerhand tot den paradoxalen toesland gekomen van vrouwen die zomerhoeden dragen in den winter en wii terhoeden in den zomer. En alles voor 'c ,chic" 111 O, König Wiswamitra, heeft Heine gezegd, O, welch ein Ochs bist du, Dass du so viel kampfest und büsseet Und alles fur eine Kuhl Het „chateau de Madrid", zei ik, is op het moment hét „chique" restaurant ia het Bois. Eerst was het „Axmenonville", toen de ,,Pré Catelan", nu is het „Madrid". Een Parisienne „qui se respocte", gaat na afloop van de cour ses naar „Madrid" voor 'de thee. Wie heeft dit nu weer plotseling gedecre teerd? Mysterie. Maar het feit is er, niet te ontkennen. Het is een kwestie van mode, als met de hoeden. De mode, de dames-mode, wel te verstaan, wordt „gelanceerd" op de courses. En m'n Hollandsche lezeres moge het alweer gelooven of niet maar iedere week zjjla er nou veautés. Als u soms denkt dat iedereen, die op de courses komt, er is voor z'n plezier, dan ver gist u zich. Massa's menschen gaan iederem Zondag naar de rennen voor hun beroep, om de japonnen en hoeden te zien. En werken er als het warm is in het zweet huns aanschijns. De groote huizen, de huizen met een wereld-reputatie, de mode-koningen uit rue de la Paix avenue de l'Opéra, sturen er hun „mannequins" heen, die de japonnen en hoeden paradeeren voor de oogen van de rijke cüentèleen de buitenlandschekoo- pers van het artikel. De huizen die n& de groo- tem komen zij die copieeren sturen er hun premières en hun teekenaars heen, die notities en schetsen van de japonnen De fotografen van de mode-bladen kieken al wat er interessants is. En zijn ze eigenlijk niet allemaal interessant, deze wonderen van patie, schoonheid en élégance, die Pari si en- heeten? Zijn ze niet allemaal interessant ii en.„chic"? En wij, het zwakke ge^ slacht, wij arme mannen, zijn we niet hun sla ven? En doen we niet op onze beurt om deze luxe-voorwerpen te behagen subsidiarniet te mishagen dezelfde dwaasheden die we in de dame ridicoliseeren? Of is het geen dwaasheid dat wc eerst korte vestons droegen -— in het Hollandsch heet dat „colberts" dat het daarna „chicT was een lang veston met een split in den rug te hebben en met één knoopdat we tegen woordig weer „chic" zijn in een kort veston met drie knoopen en zonder §plit; dat de vroegere smalle rand van onzen „dophoed" een paar ja^r lang breed en plat was en nu weer smal en rond op straffe van niet „chic" te zijnda,t onze hemden van ouds her verticaal gestreept waren, toen een periode van horizontale strepen hadden, en nu weer verticaleof heelemaaj geendat onze strooh/oed hier ben ik weer op m'n uit gangspunt terug dit jaar Weer den fang-ver- geten gekartelden (ster-vormigea) rand moet hebben, dat-ie van grof strpo is, en zwaar Maar ik heb me te juister tijd herinnerd, dat over een paar jaar we weer een lichten! stroohoed zullen mogen dragen van fjjn stroo, on met een gladden rand. En er is altijd baas boven baas. Het record van den fluweelen hoed, dien ik zag in „Madrid" is geslagen. Op enorme manier geslagen ik zeg het met bescheidenheid door mij. Want zulk toekomst-stroohoed heb ik nu al' op m'n hoofd. Ik ben de mode minstens twéé jaar vooruit CABOCHON. ïngeeondeo m lukken worden in geen gerei ONTKENNING. M. de R. Met een enkel woord! waarbij ik het wil laten, ook al wordt daartegen nogmaals ge schreven, wil ik U, in vervolg op mijn inge zonden stuk van 14 Juni jj., mededeelen, dat ik mijn eerewoord verpand, dat ik geen politieke kleur heb genoemd, toen ik bij den heer Besemer een zaal besprak voor een Lezing van den heer Gerritsen. U, M. de R. dankend voor da ten t ale verleende plaatsruimte, hoogachtend^ Uw. dw. VAN OOSTROM SOEDE. Groede 18 Juni 1913. WATS5B, Zaterdag Maandag Dinsdag Woensdag. Donderdag Vrgdag te V11 a e i?a gen. 21 Juni nm. 3 13 22 3 50 23 4 23 24 5.13 25 5 53 26 638 27 7 33 HGffilJE der maten en gewichten dit jaar voor de hierna vermelde gemeenten zal plaats hebben op de volgende dagen IJzendijke voor Waterlandkerkje 23 Juni des namiddags. Voor IJzendijke 24 en 25 Juni. Biervliet '26 en 27 Juni. Hoofdplaat 28 Juni. Neuzen 7 Juli des namiddags, 8, 9, 10, 11, 12 en 14 Juli. Hoek 15 Juli Sas van Gentvoor Philippine 16 Juli. Voor Sas van Gent 17 en 18 Juli en 19 Juli des voormiddags. Westdorpe 29 Juli. Zuiddorpevoor Zuiddorpe en Overslag 30 Juli. Zaamslag 31 Juli en 1 Augustus des voormiddags. Axelvoor Axel 5 Augustus des voor middags, 6, 7 en 8 Augustus en 9-Augustus des voormiddags. Voor Koewacht 5 Augustus des voormid dags. Hulst: voor Hulst 19 Augustus des na middags, 20 Augustus des voormiddags, 22 Angu9tus en 23 Augustus des voormiddags. Voor St. Jansteen 20 Augustus. Voor Clinge 21 Augustus. Rapenburg voor Boschkapelle 25 Augus tus des voormiddags. Voor Hengstdijk 26 Augustus des voor middags. Voor Stoppeldijk 26 Augustus. Graauw en Langendam 27 Augustus. Kloo8terzandevoor Ossenisse 28 Augus tus des voormiddags. Voor HonteniBse 28 Augustus des na middags, 29 Augustus en 30 Augustus des roormiddags. Zonder eenige pi ijsvlrhooging belast de Administratie vaD de zich met het plaatsen van Advertoutiën in alle StoMmtdrakkerq Fiib» D. G. Kröbeï itj Middelburg,

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 6