Oude Snik Oude Klare Electrotechnisch Bureau f o_ Attentie. UI Bedrink Schei- h Teleliongeitidiogen. BLIKSEMAFLEIDERS do afgevaardigden der Balkanstatea ter fin.ui- ciöele conferentie to Parijs, ia aangelegenhe den die" do Balkanstaten rechtstreeks aangaan, dezelfde bevoegdheden hebben als de ver tegenwoordigers der mogendheden. In aangele genheden die uitsluitend de mogendheden en Turkije betreffen (bijvoorbeeld de administratie der Turkscho Openbare Schuld) zullen zij ech ter slechts een raadgevende stem hebben. Ai zijn de onderhandelaars der vijandige partijen nog niet officieel samengekomen, toch hebben zo wel van gedachten gewisseld. Men gelooft niet, dat do Turken zich ernstig tegen do wenschon der bondgenooten zullen zetten. Onder de punten, die nog dienen opgelost te worden, noemden we gisteren het vraagstuk der Egeïscho eilanden. Dit dreigt opnieuw gewikkelder te worden. Men weet, (we moes ten dat al herhaaldelijk in herinnering bren gen), hoe bij den vrede van Oucliy, die het vorig jaar aan don oorlog tusschen Italië en Turkije een eïndo maakte, het eerste rijk zich verplichtte, zijn bczotting van die eilanden in do Egeïscho' zee, die hot tijdens den oorlog in bezit had genomen, terug te trekken, zoo dra de Porte aan liaar verplichtingen, die zo bij dat verdrag op zich nam, alle had vol daan. Echter heeft men onlangs gelezen, dat de Italiaanscho troepen in BarKa, welke streek bij dien vrede met Tripolis een Italiaansche ko lonie werd, tegen de Arabieren een hevig ge vecht hebben moeten leveren, waarbij de eer ste zware verliezen leden. Romeinsche bladen beweren, dat Turkscho officieren daarbij de Bedoeïenen aanvoerden. Daaruit zou dus volgen, dat Turkije tekort schiet in do uitvoering van bovenbedoelde! vorplichtuigen. Do ottomaansche onderhande laars hadden zich verplicht, dat hun rijk Italië zou helpen bij het tot rust brengen van hun oude provincie. Te Rome begint men nu te zeggen, dat de Italiaansche regeering in deze omstandigheden ook niet haar belofte in zake do Egeïscho eilanden kan inlossen. Terecht vraagt do „Corriere della Sera", wat oen andere mogendheid, Oostenrijk b.v. (men denko a an de inlijving door dat rijk van Ada Kaleli) in haar plaats zou doen. En deze waarschuwingen vinden als het ware een klankbord in hot streven van het drievoudig verbond, dat, bedriegen enkele teekenen niet, zijn macht in de Middellamdsche zee wil uit breiden. De kruising van een Duitsch eska der in hot Oosten van de Middellandsche) zee en langs de Syrische kusten wjjst in dezelfde richting. Met algameene stemmen werd ten slotte een motie van Wetterlé aangenomen, waarin dei Kamer ten sterkste de uitzonderingsontwerpen afkeurt en de overtuiging uitspreekt dat het volk van Elzas-Lotharingem in zichzelf de kracht en don wil bezit, de gezonde ontwikke ling van zijn politieke instellingen tegen elk nationalistisch chauvinisme te verzekeren. Beknopte Medefleeiingen. Een vieze zaak dreigt op het oogenblik do politioko atmosfeer in België te verpesten. We lezen daaromtrent m het ,,Hbl. van Antw." dat het parket de Kamer heeft ge vraagd, oen volksvertegenwoordiger te mogen vervolgen wegens medeplichtigheid aan ophit sing van minderjarigen tot ontucht en schen ding van do zedelijkheid. Hot meisje heeft een braven vader, maar haar moeder is minder aanbevelenswaardig. Deze laatste werd aange houden, doch scheen van het gebeurde on kundig. Het meisje is nu veertien jaar oud. In 1911 vlychtto zij reeds met een tooneelspe- Ier. Zij is thans te Brussel opgesloten. Het meisje toont zich zeer cynisch. Tusschen haar beschermers noemt zij o.a. bedoelden afgevaardigde, die haar reeds kende sinds haar elfde jaar, toen zij haar zuster, de minnares van hot Kamerlid, vergezelde. Wie deze laat ste' is, is nog onbekend Nader lezen wc, dat de bedoelde het Ka merlid Furnemont is. Bij de suffragettes in Engeland, bij verschillende dier vrouwen althans, is een neiging aan den dag gekomen, die bewijst, dat toch niet geheel van gezond verstand en 'primitieve menscheljjkkeid zijn. verlaten. Dp minder heftige leden van de beruchte sociale en politieke vxouwenvexeeniging' zijn ut, van oordeel, dat de strijdbare campagne, die tegenwoordig gevoerd wordt, moet eindi gen. Deze dames, dio in do meerderheid zijn, erkennen, dat genoemde campagne geheel is mislukt en slechts tot gevolg heeft gehad, djen wrok van hot publiek ten opzichte van do kiosrechtvrrouwen op 'te wekken De- min derheid, aangevoerd door Christabel Pank- hurst, die tegenwoordig naar men weet te Parijs -vertoeft, is ,aan Hen anderen kant echter besloten, haar campagne van gewelddadighe den voort te zetten. Een vorstelijk huwelijk pleegt de alge- meene aandacht te trekken. Hoe veel te meer als de bruid de dochter van dea Duitschen keizer is, de bruiloft met zoo veel praal staat geviei d te worden en deze verbintenis van ver-strekkende politieke beteekenis is. Wil men weten, waar deze jonge men- schen hun wittebioodsweken zullen door brengen De >Temps" geelt het antwoord. In het jachtslot van keizer Wilhelm, Hu- bertusstock, op een vijftigtal K M. ten Noor den van Berlijn, gelegen op een romantische plek aan de oevers van het Werbellin-meer. Wo hebben melding gemaakt van de uit- zondecriugs-ojitwerpeii, door de Duitsche regee- ring bij don Bondsraad aanhangig gemaakt, ml. tót» invoering van de rijkswet op de drukpers ©n een wetswijziging betreffende de vereenigingen in Elzas-Lothariugon, Deze zijn bedoeld tegen de bladen, dio, deels in het Fransch gedrukt, ovenals togen die Fransch-gezinde vereeni gingen, welke bet volk van Duitschland en de jeugd van haar vaderland vervreemden. Dezo ontwerpen, dio in het Rijksland alge meen en door de linksche bladen in het ove rige Duitschland wer,dcu afgekeurd bij het be kend .worden, zijn gisteren in de Tweede Ka- mor van Elzas-Lotharingen ter sprake geko men. De correspondent van de N. R. C seint, dat verschillende redenaars daartegen heftig verzet aauteekenden -en zelfs zelfbestuur voor Elzas-Lotharingen opeischtc». Do Frajische minister van oorlog heeft in don Scuyyit verklaard, dat het onder de Wapenen houden van de lichting slechts een voorwendsel was voor de be toegingen der trojepen in Oostelijke garnizoenen. Voorts seint Reuter, dat in enkele kantines van hot 30e, 32e en 45e regiment artillerie! en by de reveille van het 131e regiment infan terie to Orléans kreten' „weg met de drie jaar, leve do lichting" werden geslaakt. Vier soldatpn van het 32e regiment artillerie zija in de cel opgesloten Zy hadden anti-militaxis- üschp geschriften in hup koffers. In Denemarken hebben de verkiezingen voor de Tweede Kamer (Folketing) plaats gehad. Daartoe wordt op iedere 21.000 inwoners 1 volksvertegenwoordiger gekozen door middel van het algemeen kiesrecht. De leden hebben voor drie jaar zitting. Gekozen zijn 43 leden van de linkerzijde (het Parlement telde 56 linksche vertegen woordigers), 82 sociaal-democraten (tevoren 24), 31 radicalen (20) en 7 leden van de reenterzijde (13). Van één verkiezing ont brak de uitslbg nog bij het afzenden van het bericht. Eon soldaat van het zesde pioniers- bataljon in Kief heeft op een. sergeant gescho ten, (waardoor deze ernstig gewond werd), wel, omdat hem verlof geweigerd was. Toen liep hij met do bajonet op het geweer naar de woning van den commandant der compagnie, dien hij door een steek in het on derlijf zwaar kwetste. Nadat hy nog een sol daat had verwond, aldus lezen we ia de „Köln. Ztg.", verschanste hij zich op het dak der kazerne, werd daar gedurende een ta melijk langen tijd door de geheele compagnie belegerd en beschoten en eindelijk door gen darmes ontwapend. Dit is in dit jaar het tweede geval van aard by dezelfde troepenafdeeling Het bericht, dat ons hedenochtend bereikte en volgens hetwelk keizer Joshihito van Japan was overleden, wordt ambtelijk niet bevestigd. AFLOOP VERKOOPINGEN. Op den Donderdag 22 Mei 1913 door notaris H. R. Struve in de sociëteit >De Vergenoeging" alhier gehouden verkoop van onroerende goederen, was de uitslag als volgt: I. Een Winkelhuis en Ert en Tuin te Middelburg aan de Langeviele wijk K no. 214, groot 2 are 35 centiare. Opgehouden. II. Een dubbel Woonhuis en Erf aldaar aan den molenberg wijk K nos. 89a, 89e 90, groot 1 are 23 centiare. Kooper J. L. A. v. d. Ven, 12200. III. Een Woonhuis en Erf aldaar aan de Vlissiugsche straat, wijk K no. 53, groot 1 are 43 centiare. Opgehouden. Bij 21 Mei door notaris Th. L. F. Roersch te Oostburg gehouden openbare ver- kooping van 30.73.14 H.A. (69 gemet 135 r.) bouw- en weiland te St. Kruis werden de volgende prijzen besteed Koop 1 en 2 f 5300, koop 3 f2550, koop 4 f 2025, koop 5 f 2225, koop 6 f 2575, koop 7 f 2610, koop 8 f 2600, koop 9 f 2150, koop 10 f 1810, koop 11 f 1650, koop )12 i 1675, koop 13 f 400, uoop 14 f 1475, koop 15 f 1150. koop 16 f 3120 en 17 t/m. 23 f 12615. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Bij de hedenmorgen door en wethouders van Goes gehouden aanbe steding voor het stichten van een gebouw voor rijkskantoren op het „Ravelijn" aldaar, werd ingeschreven als volgtW. Kok f 31261, ia. W. J. van de Weert Zonen f 30965, P. L. Buitendijk en J. M. van Riet f30768 en A. de Bruijne f29385, allen te Goes, J. J. Dronders te Kapelle i 31480. Gegund aan den laagsten inschrijver A. de Bruijne te Goes. (Onder deze aanbesteding zijn niet begrepen de werken in gewapend beton, centrale ver warming en gas- en waterleiding.) Veriaderlngen, Concerten enz. MIDDELBURG. Eiken dag EJeetro bioscope theater, Markt. 'e Avond» 7—lltyj u„ Zondags llty2 uur. Woensdags en Zaterdags matinée's. Maandag 26 Mei. Vryz. Prop. Comité. Rede van W. O. A. Kosten. Dinsdag 27 Mei. Ledenverg. Ver. voor Vrouwenkiesrecht. Lange Burg C 93, urn. 7 u Dinsdag 3 Juni. Vry'z. Prop. Comité. Rede mr. E. E. van Raalte. Doudlerdag 5 Juni. Buiteaigew. verg. Polder Walcheren. AMy, 1 u. Maandag 9 Juni. Rede E. J. van Det, Onderw. en verk.". Schuttershof, Woensdag 11 Juni. Propaganda-feestavond Ver. voor Vrouwenkies recht. Donderdag 12 Juni. Vryz. Prop. Comité. Rede mr. D. Fock.- Woonsdag 12Vrijdag 14 Nov. Bazaar en feestavond Ver. t. h. bez. der Armen. Dinsdag 16 Dec. Nat. Gez. Prof. M. Straub. Zondag 21 Juni. Concert Fanfare d'Enghisn, Schuttershof, 8 u. Maandag 10 Nov. Nat. Gez. Prof. dr. C. van Italli. VLISSINGEN. Woensdag 28 Mei. Vrijz. Prop. Comité. Rede mr. E. E. van Raalte. Dinsdag 10 Juni. Rede E. J. van Det, ,,Onderw. en verk". Donderdag 12 Juni. Vryz. Prop. Co mité. Rede A. Roodhuy- zen. Maandag 16 Juni. Vryz. Prop. Comité. Rede mr. E. E. van Raalte. LEEFT KEIZER JOSHIHITO OF NIET? LONDEN, 23 Mei. Uit Tokio wordt geseind, da,t vermoedelyk de dood van den keizer van Japan niet eerder bekend zal worden gemaakt dan tegelijk met de benoeming van den regent van, den 12jarigein kroonprins, die den over- n mikado zal opvolgen. Tot hedenmiddag de meedceling over den dood des keizers nog niet officieel bekend. Reuter meldt, dat het gerucht van den dood des keizers onwaar IJZENDIJKE. Zaterdag 14 Juni. Aerts. N. V. ONDERSTAANDE BERICHTEN ZIJN OP GENOMEN IN fe>E TWEEDE OPLAGE VAN ONS VORIG NUMMER. UIT DE STAATSCOURANT. inspecteur der registratie en domeinen voor ambulanteai dienst de heer D. Voute thans ontvanger der registratie te Hulst. Tot bureelambtenaar van den rijkswaterstaat derde klasse de heer H J. N. Van der Wel te Middelburg thans tydelrjfc. SCHEEPSBERICHTEN. De Duitsche zeelichter ,,Untcrweser 20" kwam hedenmiddag te Vlissingen van Antwer pen aan om cokes te laden. StoomvaartmyNederland. Vondel" (uitreis) vertrok 22 Mei van Ge nua; Prinses Juliana", van Batavia naar Am sterdam, vertrok 22 Mei van Colombo. Kon. West-Ind. Maildienst. Prins Frederik Hendrik" (thuisr.) ajriv. Mei te Havre. Rotterdamsche Lloyd. „Tambora" (thuisr.) verlr. 21 Mei van Aden; ,,Ophir" kwam 22 Mei te Ouessant. THERMOMETER EN VERWACHTING. 23 Mei. Thermometer alhier 8 u. vm 55 b'r., 12 u. 60 gr., 3$ u. nm. 63 gr. Telegrafische mededeeling van bet Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgeni da waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 771.8 e Biarritz. Laagste 750.9 te Thorihavn. Ve r w a c h t i n g tot den avond van 24 Meizwakke tot matige W. tot Z'W. wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, dezelfde temperatuur. IJzcndijksche in liquidatie, VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. ■n. Plaats. Voorwerpen. Jbformatie», W alchereo. 27 Mei. N. Vliss. weg. Afbraak, 27/28 Mei. Middelburg, Meubilair, 28 Mei Zoute(ande, Hoflitede, 29 Mei. 't Zand, Varkens, 30 Mei Souburg, Ruizen en Bouwterrein, 31 Mei Domburg, Beestiaal enz., 7 Juni, Aniemuide», Huizen, Paap. Polak m Gobetz. off. Blaupot ten. Cate. Struve. Blaupot ten Cate. Blaupot ten Cate. Zuid-Bereland. Mei Kloctinge, Bouwland, Van Diosai ÜL Juni 'B-Gravenpolder, Hofstede, Pilaar. Noord-Bereland. 30 Mei Wissenkerke, Hofstede, Hioolen. Mm Wissenkerke, Hofstede, Hioolen. Schouwen an Duivaland. en Tholen. 23 Juli St. Maartensdijk, Inspan, Menlanhcrg. 27 Mei Brouwershaven, Huis en Erf^ Biermasz. Zeeuw ach Vlaanderen O. D. 27 Mei Neuzen, Hofstede, r. d. Moer. 29 Mei Stoppeldijk, Inspan Dumoleyn. 19 Juni. Hontenisse, Inspan, Dumoleyn. Zeeuwsch Vlaanderen W. D. 28 Mei Oostburg, Bouw- en Weiland, Roersch. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. LAATSTE BERICHTEN, UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd tot burgemeester van Koude kerk© II. P. baron van der Borch tot Ver- lwloide. AFLOOP VERK00P1NG. y de heden door notaris Struve te 0 0 s t- .West-Souburg gehouden verkoopin- gen van een winkelhuis, met bergplaats en tuin, aan de Paspoorlstraat, wyk A no. 237, feroot 2 aren, 15 centiarenin eigen gebruik en een huis en met erf en tuinaan den Middelburgschen weg, wijk A no .376, groot 2 aren, 15 centiarenverhuurd voor f 80 per jaar, werd het eerste perceel door A. Meijer te O. en W Souburg verkocht voor f 2451. Het 2de door C. v. Herk te Vlissingen voor If 900. AANVARING. Het sleepschip „Antoinette" van Antwer pen naar Wormerveer 'kwam in 't kanaal door Zuid-Beveland in aanraking met het motorschip „Macte Animo", schipper Prins. Het kreeg belangrijke averij aan bakboord en pan 't .want- Aldus meldt het „Hbl." ONGELUK. Te Weert gingen gisteren een viertal knapen met een geweer uit stroopen. Plot seling gifig het geweer af. Drie knapen werden getroffen en één hunner K. Kersveld werd gedood. TEGEN DÉN DRIEJARIGEN DIENSTPLICHT. PARIJS 23 Mei. Gisteren avond had bij de infanterie-kazerne te Kodez, naar aan leiding van een manifestatie van infante risten tegen invoering van den driejarigen dienstplicht, een ernstig gevecht plaats tus schen officieren en soldaten. Het gelukte ten slotte de soldaten te o.ermannen. Uit 't oproer bleek, dat dit sinds geruimen tijd was voorbereid. 27 manschappen werden gevangen genomen. Ze zullen te Montpel- lier voor den krijgsraad terecht staan. Het gevecht duurde een uur. VERGAAN. AALESUND, 23 Mei. Gemeld iwordt dat gisteren bij Laxwik het Noorsche stoomschip „Lpugen" verging18 personen verdronken. HET ONGELUK MET DE „SENEGAL". PARIJS, 23 Mei (Iiand.) Uit Cettinjewordt aan de „Excelsior" bericht, dat bij het onge- lyk juet de „Senegal" 17 slachtoffers zyn gevallen, van wie 11 dooden. Best. Oud Kempenshofstede. 28 Mei. 11 u. Hotel van Dalen te Stavenisse. Bestuur Waterk. Oud' Kempenshofstede en Meg ger shil. Herstel, vernieuwing en onderhoud. Zie Midd. Crt. 13 Mei. Waterschap Bruinisse. 30 Mei, 10.30 u. Zijpe. Bestuur Waterkeerimg Cal. Waterschap Bruinisse. Herstri, vera" wing en onderhoud steen glooiing werken. Zie Midd. Crt. 17 Mei. Cal. Zimmermaapolder. 2 Juni, 11.30 u. Directiekeot Rilland. Cal. Zimm ennanpolderHerstel, vernieuwing em on derhoud steenglooiingwerken. Zie Midd. Crt. 17 Mei. Duiker Baarzande. 3 Juni, 2 u. Koffiehuis De Jaeger, Breskens. Waterschap Groot- en Klein-Baarzap.de. Het maken steenea duiker. Zie Midd. Crt. 20 en 24 Mei. Best. Anna Frisopolder. 6 Juni, 10 u. Wissenkerke, directiekeet. Ver beteren enz. waterk. werken. Zie M. C. 16 Mei. Havenplateau Baarland'. 4 Juni, 11 u. Gemeentehuis Baarland. Het maken van bestrating en het herstraten Ha venplateau. _B. en W. Zie Midd. Crt. 21 Mei. Waterschap Stoppeldijk. 7 Juni 1 u. Directiekeet Ossenisse. Bestuur Waterschap Stoppeldijk. Verhoogen enz. Bu berm. Zie Midd. Crt. 17, 24, 31 Mei. Kanaal van Terneuzon. 11 Juni. Uitvoeren van keibestratingen op de dijken van het kanaal van Temeuzen. Geb. Prov. best. Middelburg, 11 uyr Zie StCrt. no. 116. 7 Juni, 12 u. Logement Kinderen Adriaan- sems, Walsoorden. Best. Waterk. Cal. Water schap Walsoorden. Herstel enz. glooitngswer- ken. Zie Midd, Crt. 24, 31 Mei. Bestuur Vlietopoldor. 23 Nov., 2 u. Wissenkerke. Bestuur Water schap Cal. Vlietepolder. Verbeteren enz. waterk. werken. Zie Midd. Crt. 9 Mei ca laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaateelijke tijd) OOST-1 NDIË. Marseille (Lloyd) (b) 27 Mei 7 21'a nam. Napels (Duitsche dat.) .28 Mei 1.— 'enam. Rotterdam (Lloyd) (a) (f) 30 Mei 7.21 's nam. Brindisi (E. d.Singap.) (e) 30 Mei 1 'saam. Marseille (Fr. dst.) (c) 31 Moi 5.57 voottn, Genua (Nederland) 3Juni 7.21 'alaam. Amsterdam (Nederl.) (a) (f) 6 Juni 7,21 '«nam. Brindisi (E. d. Penang) (d)6 Juni 1.— 'siiam. (a) Mot deze gelegenheid wordt alleen ver zonden op verlangen van de afzenders, bla kende uit een aanwijzing op het adres of uit de waarde der aangehechte frankeerzegels. (b) Per Rott. Lloyd van Marseille wordt, tenzij op verlangen der afzenders, geen cor respondentie verzonden voor Atjeh en onder- hoorigheden, de Residentie Sumatra's Oost kust, Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo. (c) Met de Fransche booten via Marseille wordt de correspondentie voor geheel IndiB Terzonden behalve voor Atjeh en onderhoorig- heden, Sumatra's Westkust en Berikorien. 't Laatste alleen op verlangen der afzender». (d) Met deze stoomschepen wordt, behalv® de correspondentie voor Atjeh en onderhoo- righeden, Sumatra's Oostkust, Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo, alleen die correspondentie verzonden, welke van. «en desbetreffende aanwijzing is voorzien. (e) Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en onder hoorigheden en de Residlentie Sumatra's Oost kust. f) Postpakketten tot 7.6 u. 'saam. Naverzending 7.21 u. n. 1 WEST-INO IE. Curasao over Quoens- town of Southampton eiken. Dinsdag en Vrijdag 10.16 'a aamid. Suriname ove» Queens- town 27 Mei 10.16 's avonds Curayao over Ham burg (1) 1 Juni 7.21 's avonds Suriname via Southamp ton 3 Juni 8,22 'snioig, Cura9ao met K. W. I. maildienst (1) 5 Juni 7.21 's namid. Suriname via Amster dam Suriname over St. Na- 5 Juni 7.21 'snamid. zaïre Curasao over Antwer pen 10 Juni 5.57 's voonn. 22 Juni 7.21 's avonds (1) Alleen op verlangen dier afzenders. De STOOM- en»CHEMISCHE WASSCHERIJ „MIDDELBURG" sluit abonnementen af voor groote familie waagchen, droog toegeslagen ol gemangeld per jaar en per persoon. Vanaf heden de ÜITSTOOMGOEDEREN tegen veel verminderde prijzen, af levering binnen acht dagen. Wed. F. BENCKHUIJSEN—Klop, Directrice. is de DU uitnemendheid. Slijters en Caféhouders vraagt e B A T I s monster en reclameplaat. ADRIANUS VAN DEN EELAART, - Schiedam. - Installeeren in aansluiting op het plaatselijk net. Dolmen lil- en MMiaUes mei eigen bedril. volgens alle Systemen. idlge rai inlichtingen en prijsberekeningen «-orden gaarne verstrekt. Groote voorraad van onderdeelenBooglampen, koolspitsen, metaal en koo.dnw' tampon, geleidingsmatoriaal en».

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 2