'T'.W. iht cellier .niet, m.iar (vijkt „„„J STUKKEN VOOR DEN GEMEENTERAAD V*N lékeurig verder en verder naar links uit tot MIDDELBURG, Dingen waar men naar vraagt. Ter overdenking. Kerknieuws. Knnst en Wetenscüappen Rechtzaken. ALS GIJ UW KIND de dagélijkschc ervaring leert, bij het loopen acteurs op het schouwtooneel des levens; onderwijs werd benoemd de heer J J van meest het harde gedeelte van den weg, waar daaruit volgt, dat onze daden min of meer do Leeuwen, ingenieur van deji provincialen wa de voertuigen rijden en kiest liever de paden afschaduwing zijn van wat wij gelezen heb- terstaat aan weerskanten. Op gelijke wijze gaat ook ben. Wat den invloed betreft, dien het lezen Aan het onderwijzend personeel van school D onwillekeurig de koetsier te werk, die naast van romans op onzen geest heeft, zou ikwerd in verband met door hen gepresteerde zijn wagen loopt. Daar hij daarbij de paarden niet weten hoe die van het lezen der ge- meerdere diensten tijdens vacatures aan die aan. zijn rechterhand heeft, zou hij bij het schiedonis nuttiger zou kunnen zijn in het oog houden van het tegenwoordig gel- George Eliot, dende voorschrift ongeveer op het midden, dus op de onaangenaamste strook moeten, j '"^-P het pad, waar het gemakkelijker is te loopen; V er z o e k D. W. L o u i s. en waarheen de paarden hem van zelf volgen De lieer D. VV. Louis onderwijzer alhier, wien .Volgens den burgemeester, die blijkbaar nooit tot 1 Mei 1913 verlof is verleend des nachts veel verder dan de grenzen van zijn dorp J te Vlissingcn le vertoeven, verzoekt, daar heeft gekeken, is en blijft dat do natuur- de ernstige omstandigheden waarom dit ver- lïjkc oorzaak van het herhaaldelijk overtreden I zoek werd toegestaan nog niet geweken zijn, van het voorschrift en daar alle voorschriften, 'dit verlof met 1 jaar te verlengen, die in tegenspraak zijn met de natuurlijke nei- j B en W. stellen voor hiertoe te besluiten, gingen der rnenschen, moeilijk of in 't geheel f waartegen bij de comm. van toezicht geen bezwaar bestaat. Subsidie Congres Kinder bescherming. Naar aanleiding van een adres van het be stuur van het te Amsterdam te houden congres voor kinderbescherming, merken B- en W op dat de toestand van de gemeentefinan- ciën zich tegen het verleenen van subsidie aan een elders te houden congres verzet,1 weshalve zij voorstellen afwijzend op hot ver zoek te beschikken. De commissie van financiën vereenigt zich met het voorstel. niet ten uitvoer kunnen worden gebracht, beveelt hij een wijziging daarvan aan, waar door de voertuigen uls in naburige landen links zouden moeten uitwijken. De Duitsche schrijver meent, dat dit ook veel gemakkelijker is„de voerman kan veel lichter de teugels naar links trekken dan naar rechte." Dit schijnt otis een argument „pour le besoin de la cause". Wordt werkelijk door koetsiers enz geklaagd over last, die zij met het toepassen van het gewone voorsclirifti ondervinden? Js trouwens voor het gebrui ken van de rechterhand en de gehoele rech terzijde van liet lichaam bij het uitwijken met een voertuig, zooals dat ten onzent ge schiedt, niet wat te zeggen? Ieder heeft bij zich zelf wel waargenomen, dat het gemak kelijker is rechts uit een tramwagen te stap pen dau links, aangenomen, dat men daarbij behoorlijk te werk gaat, dus met het ge zicht naar voren. Ook is het voor den wiel rijder steeds iets gemakkelijker, een scherpe bocht naar rechts dan naar links te ma ken. Feiten dunkt ons, die voor de hand having van ons voorsclirift pleiten. Maar gegrond is do opmerking, waarmee de inzender eindigt. De autobezitters zouden een eenvormig voorschrift in alle door hen bereisde h-uiden met vreugde begroeten EEN SPIN, DIE VISCH EET. Het klinkt als de fantazie van iemand die verre reizen heeft gedaan en dus veel kan verhalen. Niettemin verzekert het Emgelsche tijdschrift „Nature", dat dergelijke spinnen bestaan. Maar at is het eten van visschen geen normale werkzaamheid voor dit soort dieren, toch was het bekend, dat spinnen in be paalde omstandigheden m staat zijn, visschen te verslinden. Een inzender in bovengenoemd orgaan geeft verslag van een ervaring, die hij met betrekking tot dit punt in Greytown, Zuid- Afrika, opdeed. Hjj zocht voor een aquarium naar vischjes en insecten, toen hjj een spin vond aan dein oever van een stroom. Toen deed hij de spin en de visschen samen in het aquarium. Weldra bemerkte hjj, welke ei genaardige houdingen de spin soms aannam, met twee pooten op een steen eai de andere zes op het water. Toen zag hij ook, hoe de spin een kleine viscli verslond, die ongeveer vier keer zoo groot was als hij zelf. Alleen de ruggegraat bleef over Om zijn doel te bereiken, placht do Spin öndler te duiken op het oogenblik, dat een vischje onder zijn pooten doorzwom, die de spin op het water deed rusten. AIS lijj het Vischje had verrast, doodde hij dit dadelijk en keerde dan terug naar den steen, om in vrede zijn maal te verorberen. De zon komt morgen op te 4.13 uur en gaat onder te 7.39 uur. De maan komt morgen op 7.47 v.m. en gaat onder te 12.51 n.m. Dinsdag is het eerste kwartier. Auto- en fietsrijders hebben de volgende week bun lantaarn s aan te steken te 8.09 uur. Wagenbestuurders te 8.39. Op 12 en 13 Mei zullen extra-trams der stoomtram Walcheren 's avonds te 11.15 uur van Middelburg naar Domburg rijden. Op 12 Mei zal een extra trein om 10.32 van Middelburg naar Roosendaal vertrekken. EEN CONFLICT IN HET STEENHOUWERS BEDRIJF. Namens het bestuur van den Cenlralen Bond van Bouwvakarbeiders, zond men ons een schrijven waaraan wij het volgende ontleenen: Zooals hekend, is met 1 Maart j.l. de steenhouwerswet in werking getreden Voor de Jliddelburgsche en Vlissin'gsche steenhouwersgezeilen heteekende de daardoor voorgeschreven beperking van den arbeids duur een belangrijke loonsvermindering. Het bestuur van de afd. Middelburg van den „Centralen Bond van Bouwvakarbeiders" richtte zich daarom tot de steenhouwerspa troons te Vlissingen en hier ter plaatse de uurloonen zooveel te verhooegn, dat door de arbeiders geen schade geleden zou wor den. De eenige Vhssingsche patroon beloofde binnen korten tijd geleidelijk het loon met 3 cent per uur te zullen verhoogen. Een be lofte die tot nog toe trouw werd nagekomen. De drie Middelburgsche patroons welke steenhouwers in hun dienst hebben, weiger den. Slechts één verklaarde zich bereid het gevraagde in te willigen mits.. nok de heide andere patroons zulks deden Do beide andere patroons weigerden echter. Een bezoek van een hoofd- en een afdee- lingsbestuurdcr aan de patroons leverde geen beter resultaat op, evenmin als een onderhoud van het personeel met de patroons. Naar aanleiding van een nieuw schrijven aan de patroons met beleefd verzoek om schriftelijk te willen mededeelcn of aan de wenschen der arbeiders zou worden voldaan, werd door de twee voornaamste steenhou werspatroons geschreven „In antwoord op uwen brief van 30 April 1.1. deelen wij u mede, dat in verband met de zware concurrentie, wij tot geen loons- verhooging over kunnen gaan." Wat deze weigering van de patroons betee- kent ibljjkt uit de volgende cijfers Met het 't vorige jaar geldende loon kon bij den toen bestaanden 11-urigen werkdag worden verdiend In de 25 zomerweken i 354,75 10 winterweken 104.50 overige weken rfc 209.44 Toen ik nog zeer klein was, kon ik mij niet vergenoegen met hetgeen om mij heen was. ik leefde gestadig in een wereld van mijh eigen schepping; ik vond het goed geen speelmakkers te hebben, om mij aan mijn ejgen droomerijen over te kunnen geven, en mij tooneelen voor te stellen, waarin ik de hoofdrol speelde. Stel u voor welk een karakter romans aan zulke droombeelden moesten go- ven Reeds vroeg verschaften zij, die mijn leesdorst trachtten te bevredigen, my" romans, en natuurlijk bediende ik mij daarvan om mijn lucbtkasteelen te bouwen. Maar men zou kunnen zeggen: „Niemand heeft het ooit in 't hoofd .gehaald aan kinderen romanlectuur aan te bevelen; die zijn alleen geschikt voor personen, die tot jaren van onderscheid zijn gekomen, en wier oordeel eenigermate gerijpt is." Ik antivoord hierop, dat mannen en vrouwen niets anders zijp. dan .groote kinderenzij zijn ook nog nahpers. Wij kunnen niet nalaten onze [denkbeelden door die van anderen te laten Wijzigen Wij kunnen niet eens voorwen den .er niet een zekeren indruk van te behou den Wij zijn werkzame wezens. Wij zyn allen Totaal f 668.69 Na hel inwerkingtreden van de steenhou- werSwet kan als maximum worden verdiend 26 weken k 58 uien f 331.76. 55 53 471/a 45 42 36 24.20. 46.64. 41.80. 29.70. 46.20. 63,36. Totaal 52 weken, of 2653 uren k 22 cent is f 583.66 per jaar (in beide gevallen zijn de feestdagen medegerekend het jaarloon is dus nog minder). De loonderving bedraagt dus niet minder «fan f 85.03 per jaar of gemiddeld f 1-63 per week. De steenhouwersgezeilen hebben nu voor- loopig bij twee van de drie patroons de dienstbetrekking opgezegd. Zij zijn bereid die opzegging weer in. te trekken, indien het uurloon met 3 cent wordt verhoogd, een collectief contract voor den tijd van twee jaar wordt afgesloten en geen rancune maatregelen genomen zullen worden. De gestelde looneisch beteekend geenloons- verhooging, want indien die eisch wordt in gewilligd blijft de Wekelijksche verdienste al tijd nog 10 cent lager als ze verleden, jaar W3,S/. Tot Dinsdagavond is aan dé patroons tijd gelaten antwoord te geven school eenc gratificatie van f 25 toegekend. Machtiging werd verleend tot het aangaan eener overeenkomst voor den verkoop van faecaliën aan R. de Smet te Zele (België) Met genoegen werd geconstateerd dal uit die nieuwe overeenkomst voor de gemeente een meerdere opbrengst van ongeveer f 500 's jaars voorlvloeit. Een verzoek van do afd. Temouzcm cnomstr. van den Bond van Ned. Onderwijzers tot het inrichten van overdekte speelplaatsen bij de openbare scholen, in de eerste plaats aan school C, met hel oog op de kindoren dip van builen komen en des middags overblijven werd afgewezen Ingekomen -was een adres van F C. den Hartigh, waarin deze don raad restitutie ver zocht van door hem gemaakte kosten inzake eene reclame tegen zijn aanslag in den hoofde- lijken omslag, die door Gedep Staten is ver minderd. Adressant berekent die kosten op f 9 20, waaronder f 5 voor tijdverlies. Ver schillende leden waren van meening dat adres sant als opzichter van 's rijks waterstaat geen tijdverlies behoeft te reclameeren, daar zij niet kunnen aannemen dat hem wegens zijn afwezigheid salaris is gekort Besloten werd hieromtrent inlichtingen in te winnen bij het departement van waterstaat. Door Gedep. Staten is bezwaar gemaakt te gen de regeling der s c h o o 1 g e 1 dh e f f i n g voor het middelbaar onder wijs. Deze is voor de ingeeztenen geregeld in verband! met het zuiver inkomen. Oorspronkelijk ivas voor de kinderen van. buiten de .gemeente datzelfde tarief aangehouden, verhoogd met 50 procent, aangezien men het niet billijk achtte, dat kinderen van buiten de gemeente voor hetzelfde bedrag zouden school gaan, daar de gemeentenaren ook door hun hoofdelijken omslag in het onderhoud van de inrichting zullen moeten betalen. Reeds aanstonds was tegen die regeling in $en raad bezwaar ge maakt, daar het maximum dan voor de kinde ren van buiten f 180 werd, wat men meende dat aanleiding zou kunnen ziju de school niel te bezoeken, omdat dan voor een weinig meei de kinderen elders volledig kunnen op school worden gedaan, waar een aanzienlijk lager schoolgeld moet betaald worden, wijl er bovendien ook op gewezen werd, dat het moeilijk zou zijn om het zuiver inkomen van elders wonenden te schatten (men onder vindt daarmede in eigen gemeente voor den hoofd, omslag al zooveel moeite), De aansla gen uil andere gemeenten kunnen in ver band met het verschil in heffing moeilijk als maatstaf dienen. Er wordt daar over het alge meen veel lager aangeslagen dan hier, zoodat men betoogde dat weer anderen, die niet in termen vielen van het hoogste school geld, misschien wel de helft minder zouden betalen dan ingezetenen van Terneuzen die hetzelfde inkomen genioten. In eene volgende yergadering werd die hef fing voor elders wonende leerlingen veranderd en bepaald dat alle leerlingen van elders het maximum schoolgeld, f 120 's jaars, zouden betalen. Men ging uit van de veronderstelling) dat dan die leerlingen, wier middelen niet toe laten dai schoolgeld te betalen, kunnen trach ten steun te krijgen van het bestuur hunner betrokken gemeente Men. achtte dit eene juiste oplossing, daar de gemeente Temeuzen, die zich ondanks de hooge subsidie van het rijk toch groole offers voor het instandhouden der school zal moeten getroosten, voor de on- en minvermogende leerlingen uit de gemeente ook zal moeten bijpassen wat deze minder dan het maximum betalen. Onbillijk acht men het dat tekort voor leerlingen uit andere gemeente ook te laten dragen door de belastingplichtigen van Terneuzen. Tegen de laatste regeling nu maakten Gedep. Staten bedenking. Zij" zagen in dat maximum schoolgeld voor leerlingen vam elders een be zwaar, daar zij die wegens hun inkomen dat schoolgeld van f 120 niet kunnen betalen dan van het bezoeken der school zullen moeten af zien. Dit achten zij niet gewenscht en zij zijn ook van meening dat het betrekkelijke hooge rijkssubsidie niet met bet oog daarop verleend is. Zij 'wenschen de eerste regeling, een school geld naar hel. inkomen, zij1 het ook met 50 °/o verhoogd1, te zien. hersteld. De heer Dees gaf te kennen een lid van Gedep. Staten te hebben gesproken over deze zaak en deze heeft hem, na het vernemen van de beweegredenen die den raad tot het maken der laatste regeling hebben geleid, te kennen gegeven, dat misschien het college, daarmede nader m kennis gesteld, die regeling alsnog wel zou goedkeuren. In verband daarmede en. omdat de raad andere regeling ook niet raadzaam acht, werd besloten de/ygemaakte regeling te handhaven en nader bij? Ged. Staten toe te lichten. Verder werd een jongmeisje, hier uit de stad, gedurende ruim 4 (maanden verpleegd in het Rusthuis „Moria" te Nunspect. De vorige week vertrok juist weer een nieuwe patiente naar diezelfde inrichting, in hoop op herstel. Voor de laatste hadden wij het benoodigde verpleoggeld nog niet bij elkaar, doch \vij kregen vergunning haar alvast te zenden, vertrouwend, d,at het ontbrekende ons nog geschonken zal worden. Voor 3 plaatsten wij in verschillende bladen advertenties. De emh e i d van de Ned. Her v. Kerk. Naar aanleiding van de oproeping van de orthodoxe predikanten Slotemaker de Bruine en Van der Flier, bestemd voor Herv predi kanten van alle richting om in Utrecht samen te komen ter verdediging van de Ned. Herv Kerk, herinnert iemand in het Weekblad voor de Vrijzinnige Hervormden, dat dr- Slotemaker de Bruine in zijn Plaats en Taak van de Hervormde Kerk aaneensluiting van de ortho doxe .groepen bepleit met uitsluiting van de modernen, die belemmerend werken. De schrij ver wil eens een verklaring, dat de orlho- doxen, van wie de vergadering uitgaat, niet, wanneer de modernen het gevaar dat de Ned. Herv. Kerk dreigt hebben helpen keeren, straks als een belemmerend element buiten de deur zullen worden .gezet. Zonder die verklaring ga geen modernen naar de vergadering, zegt hij De redacteur van. het Weekblad vindt zoo'n verklaring van te voren niet noodig, wel op de vergadering. Daar moet het recht van da vrijzinnigen op hun plaats in de kerk erkend worden. Misschien wordt deze kwestie niet ter behandeling toegelaten of wordt aan den eisch niet voldaan, „In beide gevallen", volgt het Weekblad, „zouden, naar wij nen, de vrijzinnigen de vergadering moeten verlaten, en de verklaring afleggen, dat zij van harte willen medewlerken tot het behoud der Kerk in haat tegenwoordigen toestand, maar niet tot het behoud der Kerk in zulk een toe stand, als waarin de orthodoxe leerdrijvers haar wenschen te brengen, dat zij integen deel juist met het oog op de pogingen, door dezen aangewend om de Kerk voor vrijzinni gen te sluiten, zich de grootst mogelijke vrij heid van handelen wenschen voor te behou den, ook de vrijheid, om, als dat onverhoopt En als hij niet acteert dan maakt liij stem ming door zijn voordracht, Wat een kracht van uitdrukking in „Les Laquais". En wat een stemming van groot leed in Les Inquiets" Leurs yeux quèteurs sont agrandis, lis vont, ils vont Le long du fleuve profond. 't Is wel goed dat de sombere liedjes tel kens worden afgewisseld door een vroolijker. Deze hebben ook hun aanspraken als „le venslied". En PisuiSse weet ze allerleukst te zin gen, en Blokzijl weet ze geestig te illustreei- ren. Er werd. smakelijk gelachen. Sedert hun vorig bezoek was het repertoire Aanmerkelijk uitgebreid. De bezoekers die van de vorige maal het repertoire-hoekje hadden meegebracht, hadden „een strop", zooals Pisuisso hun vertelde. De meeste der nu ge zongen liedjes stonden daar niet in, wel in de nieuwe, vierde uitgave. Ilct, vooral op den eersten rang, talrijk opgekomen publulek, werd ook tot meezingen gebracht. Het refrein van 't lustige „Tineke van Heulen" kwam er al tamelijk flink uit. Als nu nog een aantal jaren door Pisuisse en Blokzijl, door Hullebroek, door Speenhjoff, Jacobs en de anderen die zich daarbij aanslui ten, zoo ijverig wordt voortgegaan als nu, zou het er dan van komen dat er in ons land ook meer „liedjes" worden gezongen? We hopen het. Niet iedereen ia genoeg, muzikaal ontwik keld voor liederen". Volkszangschool. Lief-naïeve wijsjes zongen ze, zoete melo dietjes, welke op veel lateren leeftijd dikwijls plotseling in je ópneuriën ajs een eenxgp- zins weemoedige herinnering aan voorbijge- glcden jeugd. Amphithéatersgewijze zaten ze, als een mengeling van witte blousjes, blauW- gekraagde matrozenbuisjes en witte, blauwe en groene strikjes. De geheele Concert- en Gehoorzaal was ge vuld met een aandachtig luisterend publiek, dat elk gezongen liedje met een daverend ap plaus beloonde. Het was een aardig gezicht al die moeders te zien zitten, die met vrien delijke aandacht elk woordje volgdenen. soms imeene urieden, terwijl ze, Wanneer een liedje uit was, van het programma opzagen, en naar de verhitte gezichtjes der jonge zan gers en^zangeressen tuurden. Werkelijk, noodig mocht blijken, niet langer te ijveren j werd lief gezongen. Zij', die er aanwezig wa- voor het behoud, maar wel voor het uiteen- ren, zullen 'zich niet verveeld hebben. RAAD VAN NEUZEN. In de Donderdag te Neuzen gehouden ver gadering van den gemeenteraad werd besloten afstand le doen van. het recht van erfpacht en het recht van gebruik op een perceel grond, dat de gemeente van het rijk in gebruik heeft als stortplaats van vuil en slaclitsplaats, welk terrein de vereeniging tot ziekenverzorging wenscht aan te koopen om daarop de barak voor opname van. lijders aan besmettelijke ziekten te plaatsen. Bij hetzelfde besluit 'wer den Burg. en Weth. gemachtigd eene overeen komst te sluiten waarbij de gemeente van het rijk een ander terrein voor slachtsplaats enz. VEREENIGING „ZUSTERHULP". Het elfde jaarverslag is verschenen van de vereeniging „Zusterhulp". Van de 285 aan vragen om hulp kon aan 154 worden voldaan. De inkomsten bedroegen f 18.060de uit gaven f 16.833.41. Dit heteekent echter niet dat men het verschil over heeft, want deze gelden zijn reeds vooruit gestort voor lang durige verplegingen. Ln het jaarverslag wordt met groote waardeering herdacht de bazaar te Goes die f 1114.94s opbracht. In aansluiting aan dit verslag deelt men ons bet volgende mee omtrent hetgeen de Middelburg Sche afdeeling mocht doen voor stadgenooten We hadden het voorrecht aan een paar daarvan tamelijk geregeld naaiwerk te kun nen bezorgeln. (Door gebrek aan geld helaas nog niet zooveel als wij wenSchtón.)- Een ander, die voor de betrekking, waarnaar zij" trachtte, geen voldoende uitzet had, kreeg) van de vereeniging Z. H., uit de kleerkast, spatten der Kerk. Het zoo uitstekend geredigeerde en ver zorgde maandschrift „De Vrouw en haar Huis" (uitgave van Holkema en. Warendorf) heeft van het jongste nummer een feestnummer ge maakt, zoowel omdat het 't eerste nummer is van den achtsten jaargang, als om het feit dat de verschijning samenvalt met de opening van de tentoonstelling„De Vrouw 18131913'" Verscheidene der bijdragen houden daarmee verbanid, en bovendien, zijn er een. aantal nieuwe» portretten in opgenomen van het tentoonstel- lingsbestuur. Emmy Destinn en Caruso zijn in Europa teruggekeerd Voorloopig blijVen beiden te Lon den waar Caruso tien keer optreden zal. Em my Destinn komt met driemaal honderd dui zend, Caruso met acht maal honderd duizend mark in den zak thuis, vertelt de N. P i a u i sr s e en B 1 o k z ij 1 in net Soh ut tors hof. Het was deze week Donderdag toevallig op den dag af vijf jaar geleden dat dit tweetal, na drie kwart jaar van succes als dilettanten-zangers, voor het eerst optrad als /beroeps-chansonniers. Ze hebben in die vijf jaar de wereld rondgezworven, en overal waar zij kwamen hun reputatie gevestigd. Wat zullen wij dan nog hun lof gaan uitspreken in zorgvuldig gekozen woorden? Maar als men terugkomt van zoo'n avond als gister, met herinneringen aan een menge ling van ontroering en leut in zijn hoofd, en men zet er zich dan voor om er iets van te vertellen, dan gaat men van zelf toch over de verdiensten van dat tweetal' uit weiden. Pisuisse heeft gisteravond met een herinne ring aan de afkomst van hel woord „madri gal" er op gewezen dat die chansons eigenlijk liedjes zijn om aan den haard te zingen. Er zit ook iets gemoedelijks in, dat eer in een klein intiem zaaltje dan in een ruime concertzaal' past. Zonder het huiselijk-vrijmoedige praatje van Pisuisse, zouden, we in deze zaal ook niet zoo spoedig in de stemming zijn gekomen. Maar hij heeft je dadelijk te pakken met zijn moppige opmerkingen, en als je zoo voor bereid bent op gemoedelijkheid, don neem je a,Is een spons het sentiment en de boertigheid van die liedjes in je op, tenminste wan neer ze 'zoo worden voorgedragen als Pisuisso en Blokzijl doen. We noemen die twee samen, want' ze vul len elkaar aan. Pisuisse is de zanger, de woordvertolker, de acteur, maar Blokzijl geeft aan die woorden en aan dat spel1 Vooral de liedjes „Goeden avond", „Mama en d.e kleintjes'', „De schoonste feestdag" en „Een liedje van de zee" vielen in dien. smaak. Aardig klonk het, een rein, teer kinderstem metje solo te hooren zingen, eerst wat zenuw achtig en beverig, daarna met een vaster geluid. De voorzitter van „Uit het VolkVoor het Volk" de heer L. K. van der Harst branhö openlijk een woord vatn dank aan deïx heer W,. K. Kuiler ,die de wijsjes accompagneerde en onder 'wiens leiding het instudeeren ervan plaats had. Ook spoorde hij het publiek aan, zooveel mogelijk de vereeniging „Uit het Volk Voor het Volk", waarvan Volkszangschool een ajfdeeling is te steunen. Na, hem nam de heer W. K. Kuiler het woord, die eveneens het auditorium aanspoor de, zooveel moeglljk tot den bloei der vereeni ging; hij te dragen. Dezen avond bleek het voldoende, welke vruchten, de vereeniging kon opleveren zeïde spreker. Een hoedespeld. De (Amsterdamsche) Telegraaf schrijft: Een werkster had volgens haar zeggen in onnadenkendheid een hoedespeldje in haar hoed gestoken, dat toebehoorde aan de me vrouw, waarbij1 ze werkte, en dat in het huis rondslingerde. Later had zij de speld weggeschonken. Wegens diefstal strafrechtelijk vervolgd, werd tegen haar 3 weken gevangenisstraf geeischt. Beklaagde vroeg een geldboete, terwijl de president naar het loon van haar man infor meerde. Zooals meermalen voorkomt, had ook deze beklaagde blijkbaar niet verstaan, dat tegen haar .gevangenisstraf was geeischt. Toen zij het later in de corridor vernam, barstte zij. in luid geschreeuw uit. Waarom door bet O. M. een bagatelzaak als deze is vervolgd geworden, werd uit het requi sitoir niet vernomen, evenmin, waarom gevan genisstraf werd geëisebt De week van Antwerpen. in gebruik krijgt. Tot lid der commissie van toezicht op het j het noodige ondergoed, te zapien voor een middelbaar onderwijs en van die op het lager waarde van 70 gld. In het begin van Juli zal deze door de Ko ninklijke Antwerpsche zeil- en roeivereenighig worden ingericht met medewerking van het .gemeentebestuur dier stad, d. w. z de groote internationale wedstrijden voor zeil- ien motor- booten, terwijl op 15 Augustus de roeiwedstrij- den zullen plaats hebben. Volgens het ,,Hbld'. v. Antw." worden ook muzika- j Nederlandsche jachten verwacht. ten ondergrond van treffende gevoeligheid. Of eigenlijk nog meer hij versterkt de uitdruk- gewoon jvolgzajne begeleiding, die evengoed ingezonden Mededingen iedere stemïningsschakeering suggereert, als de woorden, gehajen en mimiek van zijn con frater. Het doet er niet toe hoe eenvoudig het accompagnement is, hij maakt er zooveel van dat het telkens weer varieert. Wat hij geeft in dat juweeltje; De vogel bruiloft, is een prachtig) staaltje van zijn illustreerend vermogen. Pisuisse doet trouwens op zijn manier bet- 1 zelfde Het zijn coupletten 'die hij zingt, en dat kan licht eentonig worden. Maar wat een af wisseling bij hem 1 Hij acteert ze ook. Dien ouden werkman in „My Old Dutch", den I huiveringwekkenden apache in „Ma tête'", we hébhen ze g e Z i e n. gezond, vrooljjk en friBch van geeBÉ wilt zien opgroeien, geeft het dan Dr. Hommel'» Hae- WAARSCHUWING Men vrage uitdrukkelijk den naam Dr. Hommel-

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 6