VARIA. BINNENLAND. Dingen waar men naar vraagt. Ter overdenking. Rechtzaken. is onmisbaar voor de gezondheid, de stal moet geregeld gelucht worden, zonder dat daar door tocht veroorzaakt wordt; versche lucht is onmisbaar voor de gezondheid; de zolder moet bestaan uit gedreven planken, zoodat hij geen stof kan doorlaten; het verkeeren. in een stoffig vertrek is nadeelig voor de ge zondheid, enz. enz. En nu ten slotte nog dit. Ondanks do beste verzorging, den besten toestand van den stal, de goede behandeling, kan een dier ongesteld worden, kunt ge ge breken bij de inclk ontmoeten. Doet zich zoo iets bij uwe koeien voor, gaat dan in vredesnaam niet lapzalven; loopt niet naar een of anderen kwakzalver, die met een zeer deftig uiterlijk en een buitenge wone bespraaktheid u middeltjes aan de hand doet om- het gebrek te verboteren, maar be geeft u naar mannen, die daarvan verstand hebben. We hebben in de provincie eenzui- velconsul ent, we hebben veeartsen, dio onder leiding van kundige mannen de kennis bezit ten om ude noodige voorlichting te geven, de behoorlijke geneesmiddelen le verschaffen. Wendt u tot hen; wacht daarmede nooit te lang, want in 't begin zijn de ongesteld heden doorgaans het best te genezen, en wacht zeker niet met naar hen te gaan, tot dat door het lapzalven door u zelf of dat van anderen de zaak eerst totaal bedorven hebt. DIER EN MENSCH. M<n vraagt wol, of bij de dieten de vrees voor hun ernstigste®, vijand, den mcnsch, in geboren is en van ouden op jongen wordt overgeplant, dan wel of dit enkel een kwes tie van ervaring is. Meestal wordt de vraag, in den eersten zin toestemmend beantwoord Als [meest treffend bewijs voor dio stelling wordt het voorbeeld van de in 1871 op de onbewoonde Kergulen-eilanden ingevoerde ko nijntjes uitgespeeld, welker nakomelingen, toen in 1899 de eilanden weder bezocht werden in opvallende tegenstelling met de overige dierenwereld in onbewoonde streken schuw bleken als een vijf en twintig jaar te voren hun ouders of grootouders. Een inzender in de „Kohusche Ztg be strijdt deze opvatting echter. En dat hij be voegd is een woordje mee te spreken be wijst hrj door de mededeeling dat hij in de maagdelijke wouden van Afrika, Amerika, Azië en Australië onderzoekingstochten heeft gemaakt. Deze onderzoeker vertelt dan, hoe hij in Nieuw-Guinea een gebied heeft betre den, (waarvan kan worden aangenomen dat het, sinds het ontstaan der aarde, nog door geen menschcn-^g was aanschouwd. De ontzettende moeilijkheid om een gezel schap! van 125 menschen te voeden, dwong de rcisgenooten jacht te maken op alle dieren die maar eenigszins eetbaar waren, de taai ste kakatoo en de afschuwelijkste slangen niet uitgesloten. Maar hoe talrijk ook de kudden waterzwijnen waren, die daar rondzwierven, toch is het nooit aan een dor voortreffelijke jagers van den Duitschen onderzoeker gelukt, er een onder schot te krijgen. En dat nog wel in een land waar deze waterzwijiien bij' ge breke van groote roofdieren op gebieden van honderden K M. geen enkelen vijand hebben. De Duitscher komt dan tot de gevolgtrek king, dat voor de houding der dieren tegen over den menSch nauwelijks algemeene re gels kunnen worden opgesteld. Al naar het soort, waartoe het dier behoort, verandert zijn gedrag in die omstandigheden. Verschei den dieren, waarbij ook de konijntjes op de Kerg u Ion -ei lapden kunnen worden gevoegd, is do vrees ingeboren voor iedere hun onbekende verschijning, nauwelijks echter Vppr don mensch a^s zoodanig. Ook deze onderstelling staaft de schrijver met een voorbeeld. Toen hij als jongen eens iu de> open lucht op dom grond uitgestrekt, was ingeslapen, 'werd hij Idoor een eigenaardig krabbelen op zijn gezicht en zijn handen ge wekt. Half de pogen openend, zag hij, hoe de aardige kleintjes van een daarnaast staande patrijzehen over hem heen wandelden Maar een flauwe, naar hij zelf geloofde nauwelijks merkbare, handbeweging was voldoende, om het heele gezelschap één, twee, drie uiteen to doen stuiven. Dikwijls en met name bij de anders zoo schuwe antilopen "wint de boven matige nieuwsgierigheid het zelfs van de vrees voor verschijningen en bewegingen, die zij niet kennen. Toen hij den grooten Kameroen- berg bestegen had, die tevoren slechts twee of drie maai beklommen was, toonden zich de daar legerende antilopen zoo nieuwsgierig, dat ze> niet alleen overdag telkens weer bleven staan, om het gezelschap betrekkelijk van nabij gade te slaan, maar dat ze ook des nachts bezoeken bij hen aflegden De Duitsche inzender (bespreekt dan het argument van hen, die het feit, dat de robben en de pinguins van de Zuidpoolstreken, wel ker voorouders de menschen niet gekend heb ben, dit gevaarlijkste van alle roofdieren niet vreezen, ats voorbeeld van hun stelling aan voeren, dat de mcnschenvrees op atavisme berust. Gene laat dit echter niet gelden. Veel eer zoekt hij de verklaring daarvan in een bijzonder vertrouwen, dat die vriendelijke dieren tegenover i eder aan den dag leggen en niet in een algemeencn karaktertrek van de geheelë dierenwereld. Hoe scherp dieren waarnemen en hoe snel ze uit de ervaring leering putten, weet ieder jager In streken, waar het wild talrjjk is, b'.v. iu Opper-Beieren, is het gedrag van reëen, herten, en (gemzen zeer verschillend gedurende den tijd, dat jacht op hen mag ge maakt worden, en tijdens de periode, waarin, dat niet vergund is En de kraaien aan den Nederrijn weten niet alleen tusschen, jagcTS en niet-jagers, maar ook tusschen het schertsend mikken met een stok en met het gevaarlijke echte geweer nauwkeurig te onderscheidon. Het meest be langwekkend zijn in dit opzicht die gebieden, waar bepaalde dieren, omdat ze voor heilig gelden en noch geschoten noch op andere ten opzichte van den mensch hebben afgelegd. Terwijl in de onbewoonde, door oerwouden overdekte gebieden, welke de stammen van Kameroen van elkander scheiden, de apen zeer jschuw zijn, heeft de Duitsche onder zoeker in de geheel© dierenwereld der aar de nooit iets onbeschaamdere en meer indrin gerigs gezien dan de groote en kleine heilige j apen, die in broeden omtrek sommige wouden op Java bewonen. Niet alleen dat deze, in troepen van de boomen naar beneden komend, de zakken van ïederen bezoeker doorsnuffelen, maar zelfs do ijverigste douane-beambte kan de speurzin niet evenaren waarmee ze, behalve, als men cenige- tijgervellen met zich meebrengt, de la ding van nieuw aankomende wagens doorzoe ken. Oojk de luipaarden toonden den reiziger in die streken va® \V,est-Afrika, waar ze voor heilig doorgaan, dergelijke eigenschap pen En toon hij, in Kameroen, door een overmacht van krijgers aangevallen, zich ge noodzaakt zag, naar onbewoonde oerwoud-ge bieden de wijk te nemen, was hij bij het hip popotamus-meor zeer verbaasd, toen noch de talrijke rivierpaarden, noch, wat nog veel eigenaardiger is, de olifanten, die 's avond» aan den stroom hun dorst kwamen lesschen, aan de sterk bemande booten eenige aandacht schonken. Ook schijnt dezen deskundige de onder stelling |Ofljuist, dat dieren, als ze pas uit hel leger of uit het nest genomen zijn, nog geen schuwheid voor de menschen kennen, maar da,t, als ze grooter worden, de overgeërfde vrees in hen ontwaakt, ledereen kan de proef op de som nemen, als hij, waarvoor echter heel wat moeite noodig is, een zoo even uit het nest gevallen vink of ander vogel tje >net beschuit en miereieren naar zich toe lokt. Deze diertjes, welke in de mensche lijke verzorgers hun ouders schijnen te zien, lecren niet alleen de z.g.n. aangeboren vrees Voor den mensch nooit kennen, maar zetteD zich zelfs bij goed opgevoede huiskatten zon der eenigen argwaan op kop of rug. Het zoo veel'vrees en omzichtigheid verra dende gedrag der meeste dieren komt volgens dezen blijkbaar zeer degelïjkon onderzoeker (alleen voort uit He lessen, die ze van de ouden ontvangen, en de dag aan dag zich herhalen de ervaring, dat ze elk oogenblik voor allo mogelijke gevaren op hun hoede moeten zijn. De zon komt morgen op te 4.39 uur en gaat onder te 7.16 uur. De maan komt morgen op 2.10 v.m. en gaat onder te 9.04 v.m. Morgen ia het laatste kwartier Auto- en fietsrijders hebben de volgende week hun lantaarns aan te steken te 7.46 nnr. Wagenbestuurders te 8.16. Pinksteren valt dit jaar op 11 en 12 Mei. Als men zich omtrent het een of ander niet meer weet te rechtvaardigen, dan zegt men dikwijls, uit beginsel te hebben gehandeld. Do jaargetijden zijn zustersdaarom mis schien kunnen zij" het zoo slecht met elkaar vinden. Door niets teekenen de menschen meer hun karakter dan door datgene wat zij belachelijk vinden. De wimpel van een illusie fladdert nog van den mast wanneer de leveosstorm alle zeilen heeft weggeslagen. Een enkelo episode van ons leven werkt zoo dikwijls ongemerkt door ons gansche leven heen en heeft min of meer invloed op al onze daden. Hij is een uitnemend mensch, van wien niemand, die hulp en troost zoekt, weggaat zonder hoop. Er wordt oneindig meer liefde geëischt om niet verbitterd te worden en om te verdragen dan om mededeelzaam en goedertieren te zijn. De zelfbeheer selling van den vader is de beste vermaning voor de kindereen Met de vermeerdering van geld komt ook de vermeerdering van zorg. De toorn is een korte razernij De Kwellingen Tan aambeien, in het begin niet zoo hevig, zijn ten slotte onuitstaanbaar. De verschrikkelijke jeuk en stekende pijn zijn niet tot bedaren te brengen, of men zit, staat of loopt. Zij komen meer voor bij vrouwen dan bij mannen en worden vaak veroorzaakt door verstopping, een zit tende levenswjjze enz. Bloedende zoowel als droge, in- zoowel als uitwendige aambeien kunnen volkomen ge nezen worden door Foster's Zalf. Menigmaal werd de patiënt door aanwending van één doos van zijn lijden verlost. Foster's Zalf (let op dsn juisten naam) is te Middelburg verkrjjgb. bjj den heer JOH. DE ROOS, Ylasmarkt K 157. Toe-sending ge schiedt fiauco na ontv. v. postwissel a f 1.75 per doos EEN ONFRISSCHE GESCHIEDENIS. We ontvingen een brochure van het Bonds-1 bestuur van den Algemeencn Nederlandschen Opzichters en teekenaarsbond getiteld „Het! ontslag van een opzichter bij den bouw van het Vredespaleis te 's Gravenhago en wat daarmee verband houdt." 1 Wat in deze brochure verteld wordt, geeft j een zeer ongunstige» indruk van de wijzie waarop bij de uitvoering van dat werk door den aannemer en door de leveranciers is om gesprongen met het geld. Er wordt met overlegging van brieven en documenten te kennen gegeven, dat de archi tect, de heer Van de Steur, de aannemers onjuist had ingelicht omtrent den prijs van steenon en leien, in de hoop blijkbaar dat zij te ihoog zouden inschrijven. De laagste in schrijver verzekerde zich echter van de juiste prijzen en kon daardoor bijna f 50 000 lager inschfrijven dam de llaagsclie firma H F. Bocrsma, aan wie het Werk toch werd gegund. Do verhouding van den ontslagen opzichter De Vries tot den architect Van der Steur wordt uitstekend genoemd gedurende de eerste anderhalf jaar Zij veranderde na een waar schuwing, die de heer Van der Steur zeide gekregen te hebben on die hemi het vertrou wen in den opzichter had doen verliezen. Se dert dien kon de opzichter geen goed meer doen, jheet het in de brocjiuie, werden hein fouten verweten waaraan hij niet schuldig was, werden de aannemers tegen over hem in het gelijk gesteld enz., ftUe dingen, waarvan een aantal voorbeelden wor den aangehaald. Ook van onrechtmatige be- voordecling van aannemers door de directie worden eenige staaltjes gegeven. Toen de op zichter door den architect ontslagen was, trachtte deze het bestuur der Carnegie-stich- ting fo spreken te krijgen, doch te vergeefs Alvorens ido jbruchure te publicceren heeft het bestuur van den bond dat eveneens te vergeefs beproefd. Do Carnegie-slidhling is niet gelukkig in haar bouw-actie. Men zal rich herinneren hoe ook op haar beslissing inzake de prijsvraag voor het Vredespaleis zeer ernstige kritiek is uitgeoefend. PENSIONNEERING GEMEENTE-AMBTENAREN. Binnen eenige dagen is bij de Tweede Ka mer te verwachten de wijziging, die de mi nisters van Binnenlandsche zaken en van Fi nanciën naar aanleiding van de bezwaren der besturen van de groote en andere gemeenten, besloten hebben ja) an te brengen in de wets ontwerpen, betreffende de pensionneering van de gemeente-ambtenaren enz. De verandering strekt om de ambtenaren van die gemeenten, welke reeds een eigen pensioen-regeling [bezitten, uit te zonderen van de toepassing van de wet. Daarentegen zal de wet wel gelden voor de gemeente-ambtenaren, die worden aange steld na,' invoering van 'de wet. De icgecring blijft prijs stellen op de afdoe ning van de wetsontwerpen vóór het a.s. reces van de Kamer. N. R. Ct. Wegens diefstal stond terecht Jacobus L., 26 jaar, werkman, wonende te M i dde 1 b u rg en aldaar gedetineerd. Eerste getuige in deze zaak was W. Castel, wonend te Souburg op de boerderij „Het Park". In den morgen van 29 Maart werd Castel er attent op gemaakt, dat er kippen te weinig waren. Er waren er 9 weg en een tiende werd dood teruggevonden. Later werden Castel kippen getoond die van bekl. afkomstig waren llij herkende ze als hem toebeliooremd. Bekl. bekende. Hij zeide tusschen 11 en lli/s uur op 28 Maart een achttal kippen te hebben gestolen. Do brigadier der marechaussee P. Padmos ging na de klacht van Castel op onderzoek en vond een deel der gestolen kippen bij J. v. d. Velde. Getuige van de Velde zeide dat hij van bekl. 5 kippen had gekocht voor f 6. Het O. M. eischte een jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis De verdediger, mr. Groot, riep, niettegen staande bekl. een recidivist is, de clementie der rechtbank in Spr. wees op de treurige familieomstandigheden van bekl. Wegens diefstal stonden terecht Ph. B., 26 jaar, schippersknecht, en A. K., 52 jaar, werkman, beiden te Ierseke. In den nacht van 23 op 24 Febr. liep het paard van G. Netten aan den djjk te grazen Het dier, een hit, was goed vastge bonden. Niettegenstaande was het den volgen den morgen weg. Do eerste beklaagde zeide op een vraag van den president, dat hg het paard niet had meegenomen. Hij was den tweeden bekl. te gengekomen met het paard' en die had hem gezegd, dat ze het dier naar de politie zou den brengen Hij had het zelfs niet vast- HET NED. R00DE KRUIS OP DEN BALKAN I Getuige M. Reijnhout kwam op bedoelden avond, n.l. 23 Febr., twee mannen tegen. In de buurt van zijn erf kwam hij den twee den beklaagde tegen, die hem goedenavond wenschte. Hij' ging zijn. erf op en zag het hekje openstaan. Daardoor kreeg hij achter docht en ging eens kijken op zijn erf. Het bleek hem toen, dat de konijnen uit het hok verdwenen waren. Hij mist© er vijf, n.l. vier kleine en een groote. Daarop ging getuige met zijn buren de beklaagden achterna. Op weg naar de politie passeerden zij de beide mannen. De tweede beklaagde was van bui tengewone» omvang, de eerste leidde het paard. Even later kwamen de getuigen een veldwachter tegen. Ze waarschuwden deze De mannen met het paard werden toen aan gehouden. Ze deden een verhaal dat ze het paard hadden gevonden. Onder de kleeren van den tweeden be klaagde werden de vijf gestolen konijnen ge vonden. Beklaagde deed een vreemd verhaal hoe hij aan de konijnen was gekomen. Hij had ze aan den weg gevonden; op een plaats waar andere menschen die hij gezien had, ze hadden achtergelaten. Getuige S. Kole vond onderweg toen hij [met Rijnhout de dieven achtervolgde, een touw met een pen. Hij nam dat mede voor de politie. Het was het touw waaraan het paard was vastgebonden geweest en hij vond het op de plaats waar het dier gestaan had. I Onder het konijnenhok werd den volgenden morgen een hoed van den tweeden beklaagde de politie. Het O. M. eischte tegen elk der beklaagden 14 dagen gevangenisstraf. De verdediger, mr. J. Adriaanse, gaf een uiteenzetting van wat dien avond gebeurd was. Eenige jongelui hadden een feestje gehad en daar eenige nog naar Middelburg moesten, j)a. men ze een rijtuig. De jongelui waren vroolijk. Er werd uit liet rijtuig gegooid. Maar waar- mee is onbekend. En dat er gegooid is op den agent is niet zeker. Dat mag de getuige niet verklaren. De agent kan geraakt zijn, maar daarom is nog niet op hem gegooid. Toen et gegooid was, toen werd direct het rijtuig aangehouden. Toen moest dadelijk de man er uit, die wel gegooid kon hebben Het ware vee! beter geweest als men de jon gelui toen maar naar huis had laten trekken. PI hoopte dat de rechtbank het met hem eens is, dat er geen strafbaar feit is ge pleegd, dat er dus geen reden was om iets te doen, dat dus de politie niet was in de rechtmatige uitoefening van haar beroep. PI. vroeg vrijspraak der beklaagden. Maarten B 27 jaar oud wonende te W es t- kapel! e stond in hooser beroep terecht we gens openbare dronkenschap. Door liet kan tongerecht is beklaagde veroordeeld tot 3 da gen. hechtenis en 6 maanden opzending naar een rijkswerkinrichting. Bekl. liep op 27 Dec. over dag, dronken op den openbaren weg. Reeds meerdere malen was bekl. deswege veroordeeld. Het O. M. eischte bevestiging van het von nis. Do verdediger, mr. J. Adriaanse, zeide dat het feit vaststaat. Maar bekl. zou liever niet worden opgezonden. Spr wees er op, dal hij zich den laatsien tijd goed gedraagt, zooals ook blijkt uit een brief van den burgemeester van Westkapelle. PI. hoopt dat de rechtbank de straf zal veranderen in eenvoudig© hechtenis. J v. E., 20 jaar oud, arbeider te Axel, stond terecht wegens vernieling. Op 24 Maart j.l. heeft hij ten huize ran P. Bakker een groote spiegelruit ter waarde van ongeveer f 60, verbrijzeld. Toen Bakker op het geluid van het brekend glas naar voren kwam, zag hij bekl., die zeide dat hij die ruit had stukgeslagen. Thans ontkende bekl. Getuige M. Verbrugge en J. Geense zagen zeer goed bekl de vernieling plegen. Het O. M. eischte een maand gevangenisstraf. Wegens mishandeling stond terecht A. A. H., 33 jaar, wonende le Sluis. Op 31 Maart kreeg hij op de Markt te Sluis ruzie met P. W. Fos.se aldaar. Bekl. gaf Fosse een slag tusschen de oogen dat hij tegen den grond sloeg en schopte en trapte hem daarna nog. Van. het schoppen merkte getuige evenwel niets, daar hij toen ,door den val buiten bewustzijn was. i Bekl. zeide dat getuige hem reeds jaren plaagt en tergt. Nu had hij hem trachten te laten vallen en hem daarna uitgescholden voor slingeraap. Toen was bij boos geworden aa had bekl. een stomp gegeven, die hem deed vallen. Getuige De Wolf zeide dat hij van de aan leiding der vechtpartij niets wist, maar dat hij wel zag, dat Fosse den eersten slag kreeg. Bekl. bleef ontkennen. Het O. M. eischte f25 boete of 25 dagen hechtenis. Men meldt aan verschillende bladen In de laatste dagen is het aantal gewon den, die te Belgrado verpleegd worden, sterk verminderd. Daar te Wranja op de Servisch - Torksch© grens, nog zee veel gewonden zijn en genees- en heelkundige hu!p daar dus zeer noodig is, begnf dr. Van Hamel zich met de zusters Vermaas en Kurtz den 20sten dezer van Belgrado naar Wranja, terwijl de zusters Bos en Schukking met de verplegers van der Kolk en Barendrecht te Pirot hulp gingen ver- lecnen. Dr. vain [Kenhoyen Heef voorloopig met zuster Gropte en verpleger Henkes nog te Belgradoi om waarschijnlijk over een paar da gen pok naar Wranja te gaan. Bit de Staatscourant Bij kon. besluit is mr. F. H. G. van der Hoeven, voorz'. van hot bestuur van de Ver. de Ambachts school voor Alkmaar en orastr', benoemd tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw; zijn benoemd tot gedelegeerden der Ned Indische regeering voor hel in de tweede) helft der maand Juni a.s. te Londen te hou den 3de congres internationaal de la route J. C. Voomuin, oud-hoofding. bij den water staat id Ned.-Indië, en H. Cramer, O.-I amb. met verlof, laatstelijk ing. 2e kl bij den wa terstaat; is, in'et ingang van 1 September aan dr. R. J (J E. Schümgel, op verzoek, eervol onl- 1 veleend als directeur van de R. H. B. S. te 'fe-IIertogenbosch is benoemd tot ontvanger der dir. bel. te Rotterdam, A. J Zonnevylle, te Dordrecht, en tot ontv. der inv en acc. te Dordrecht, W C. de Wijs, te Zwijndrecht; is aan den kapitein van den staf der artil lerie J P. Minderhoud, op verzoek, eervol ontslag verleend en is hij benoemd tot be- drijfsclief bij de artillerie-inrichtingen; is toegekend de aan de orde van Oranje- Nassau verbonden ecremedaille, in zilver, aan S. van Gend, „knegi" van de Broederschap, zijnde de Aloude Rhetorijkkamer, te Haarlem Trou moet Blijcken Het O. M. eischte tegen den eersten beklaag de een maand .gevangenisstraf en tegen den tweeden, die reeds meerdere straffen ach ter den rug heeft, 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr J Adriaanse, wees er op, dat het zoo moeilijk is een paard te ste len. Een paard is een iets dat men niet zoo maar even kan verdonkeremanen Men moet met een paard over den openbaren weg en loopt dus altijd erg in de gaten. Pl. gelooft dan ook, dat aan het verhaal van den eersten beklaagde, dat het paard gevonden is, wel eenige waarde mag worden gehecht Het paard hoorde bij een woonwagen en was aan een pen vastgelegd. Het is zeer goed mogelijk dat het beest op een of andere manier zich heeft losgerukt en aan den loop is gegaan, zoodat het een eind verder is vonden door bekl. Pl. meent er bij, dat de eerste beklaagde niet kan worden aangemerkt als do dief Niemand heeft gezien dat bekl. jhet paard vasthield. Ook wees pl er op Uat het verhaal van den tweede» bekl. omtrent den konijnendiefstal best juist kan zijn. Voor al daar er geen rechtstreeks bewijte tegen staat. Pl. vroeg vrijspraak voor beide beklaagden. C. W. A Sch., 50 jaar oud, stalhouder en P. W. A. Sch 23 jaar, beiden woneode te Vissin.gen stonden terecht wegens over treding van art. 148 W. v. Sfrv. De eerste .getuige S. W. Molenaar, inspec teur van politie te Vlissingjem vertelde, dat hij in den nacht vaai 20 op 21 Maart uit feen rijtuig iemand wilde halen die vermoedelijk een der agenten had gegooid met een capsule van een flesch De man in het rijtuig was i volgens getuige dronken. Bekl. verhinderden hem nu het rijtuig te openen. Ze verzetten zich daartegen. De eerste beklaagd© zeide. dat getuige stend te liegen. Hij had zich in T geheel niet verzot en de in het rijtuig waren niet dranken ge- rrondissement s-R «chtbank te Middelburg. Zitting van Vrijdag 25 April 1913 i In het nummer van gisteren kon het ver- siag der rechtzaken niet worden opgenomen. We laten het heden nog volgen. Do tweede beklaagde zeide dat hij lieelemaal niets deed, maar niettemin klappen kreeg van de politie. De agent J. J. Daansen, die met getuige Molenaar surveilleerde le-gjde dezelfde verkla ringen af als do inspecteur. Hij wist zeer goed dat bekl. zich verzet hadden De getuige a decharge L. Braks, 2eeyarende te Vlissingen was bij het feit tegenwoordig Hjj stapte met nog een paar anderen in het rijtuig- Toen de politie kwam, zag hij hoe de eerste getuige het portier vasthield. Evenwel rukte en trok hg niet aan de politie. Getuige h decharge J. de Fouw vertelde het zelfde Hij wist niet dat er gegooid was op Wegens overtreding van art, 184 Wetb. v. Stx. stond terecht C. B., 24 jaar, wonende te Oostburg,. In den nacht van 25 Maart werd hij door den maréchaussée De Daelder aangeroepen om dat hij op zijn tiets reed zonder licht. Bekl voldeed evenwel niet aan het. bevel om af to stijgen, maar reed kalm door. Hij riep zelfs de marecJhaussee's, die in uniform waren, toe, dat zo inaar proces-verbaal moesten opmaken. Het 0. M. eischte f10 boele of 10 dagen hechtenis. P. A. O., 19 jaar, wonende te Br es keus, stond eveneens terecht, omdat hij niet bad voldaan aan een bevel door den maréchaussée Briede gedaan in den nacht van 25 op 26 Maai t, toen hij zonder licht op zijn fiets reed I Bekl. was niet verschenen. Hij had gereden onder Groede en werd dadelijk door do die naren der wet ingehaald, toen bij op bevel niet afstapte. Het 0. M, eischte f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Wegens wederspannigheid stond, terecht Th. J. A. St., 30 jaar, wonende te Vlissingen I In beschonken toestand heeft deze beklaag- de zich verzet tegen den inspecteur Molenaar en den agent Dingemanse le Vlissingen Het O. M. eischte 2 maanden gevangenis straf, daar bekl. al een groot strafregister heeft. M. K-, 28 jaar, schoenmaker te Vlissin- gen, heeft zich schuldig gemaakt aan huis vredebreuk. i Op 24 Maait kwam bekl. in hel café van j mej. Swenne Bekl. was eeijigszins dronken Daarom wilde getuige hem weg hebben en zeide hem dat hij weg moest gaan. Bekl wilde evenwel niet. Ook toen de politie gekomen was, wild© hij nog niet gaan op beval van getuige of de agenten. Bekl. werd door de agenten verwijderd Het O. M. eischte f 15 boete of 15 da-ge" hechtenis. Uitspraak in deze zaken Vrijdag a.s nblse den Medicus. De Hooge Raad heeft arrest gewezen m 06 bekende kwestie van de eedsweigermg dcor dr. H Diepen uit Eindhoven. De Hooge Raad stelde dr Diepen in het gelijk en besliste daardoor, dat de medicus voor den strafrech ter getuigenis kan weigeren over patiënten, ten, die zijne hulp als geneesheer hebben ingeroepen.

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 6