BIJVOEGSEL Binnenland. FEUILLETON. Onder vreemden invloed. Uit de Staatscourant Kunst en Wetenschappen. HET COALITIE-ACCOORD. Bij de Aali-rovolutionwftiron. In „Tivoli" te Utrecht kwam gisteren de deputatenvergadering der anti-rev. partij bijeen, ten getale van 2500nog een 1500 had men er moeten afwijzen. Zooals men weet worden bij deze partij de eigenlijke afge vaardigden der kiesvereenigingen vergezeld door medeleden, iets watjzeker zijn nut heett voor bet wekken van belangstelling in ruimen kring. Het hooidt'eit van den dag was als altijd de redevoering van dr Kuyper, die bij z\jn binnenkomen, herhaaldelijk tijdens zijn rede, en vooral aan het slot daverend werd toegejuicht. Volgons den berichtgever van >De Zeeuw" sprak hij wel nog met den ouden gloed, maar toch met eenigszins verzwakte kracht zoodat niet alle aanwezigen de rede hebben kunnen volgen. De titel van zijn rede was >De Meiboom in de kap," een toespeling op het oud ge bruik om boven op een in aanbouw zijnd huis oen jongen Meiboom te binden als een profetie, dat het afgewerkte huis er zeker zou komen. Zooals de lieden uit den ouden tijd, is ook het volk der anti-revolution- nairen aan het bouwen. Eerst zijn we uit geleid uit het diensthuis, daarna hebben we gedbold in de woestijn, maar eindelijk heb ben we toch het eigen erve onder den voet gekregen en zijn we aan het bouwen ge gaan. Niet van een paleis, maar vau het huis der opvoeding voor onze gedoopte kinderen. Een tempel der eerede glorie der vrijo school. En na langen strijd is onze wensch toch vervuld geworden; thans is het ontwerp er, om het aan weeön zwangere onder wijs-artikel in de Grondwet te herzien. Die onderwijskwestie wordt dan nader toegelicht, Gewezen wordt erop dat men zich links juist om dat grondwetsvoorstel opmaakt, om letterlijk met verbeten woeda op de anti-revolutionnairen aan te vallen. Geen zetel haalt ge thans binnen of ge moet er man voor man voor vechten. Een: »gij of ik er onder" zal van de overzijde de strijdleus worden. De tegenstanders kunnen niet anders, zoo betoogt dr. Kuy per dan verder, daar steeds om en om de helft der bevolking, schier in elk land, zich voor of tegen de vereexïcg van den Christus als onzen Koning kant. De toonaangevers links voelen, dat wij, Calvi nisten, met een andere wereld van gedachten komen aandragen dan die hun tegenlacht, en ze doorzien heól goed, dat, schuift onze gedachtenwereld in het volk vooruit, de hunne in moet krimpen. Zelfbehoud nood zaakt hen dus tegenstand te bieden. Gaat toch het volk in zijn meerderheid denken, dan verliezen zij elk jaar, dat wij verder komen, opnieuw een stuk van het nationaal terrein. En daarom moest hun Staatsschool wel heel het land bestrijken en moet naar hun eisch de Staatsschool ook nu nog verre de overmacht behouden. In naam van de vrijheid, zoo ge wilt, doch naar echten koopmansaard, zullen ze eerst de openbare school in 't goud zetten, voor die school u den tiendepenning afvor deren, om dan, ah uw geld op en uw beurs ledig is, u spottend toe te roepen Bouwt voorts uw eigen scholen. Gij zijt immers vrij Vervolgens weidde spr. uit over de vraag: »al dan niet in coalitie." Zoo goed als de beste verstaat hij veler heimwee, om dan toch eindelyk weer eens een stembus te krijgen zonder band van accoord. Coalitie brengt altoos benauwing, en die benauwing werkt voor dê onderscheiden districten soms zoo stuitend ongelijk. Maar juist, om aan dat punt van den weg ooit weer toe te komen, is thans ons voegen, schikken en plooien het wachtwoord van politieke wijsheid. Daarna wordt uiteen gezet dat een kort politiek-accoord verkieselijker is boven een breed program zoo als men links verkoos. Er school van meet af in zulk een concentratie- plan als mon links op het bord spijkerde, een zoo gevaarlijk geconcentreerde onzinnig heid, Wel kan aan zulk een kleine dosis van accoord onder partijen, voor u zelf, een breeder program van actie worden toege voegd, maar dit kon van zelf in het accoord niet worden opgenomen. Aau de overzijde roept men, dat het lieve vaderland niet veilig bij ons is. Het mocht wat dat lieve vaderland Wij kennen het schermen met bolle woord in het concentratieprogram geen tittel of jota over onze landsdefensie Daarbij wordt dan nog gesmaad op de vrijzinnigen »deze minnaars van het lieve vaderland, wier eigen schuld het is, dat onze vloot geheel verachterd is, dat onze kust bloot ligt en dat ons veldgeschut te kort schiet, geen woord, geen letter voor de veiligheid van het land in hun folio program opnamen". Zij werkten Colijn, die ons redden kwam, om politieke redenen tegen. Het slot van de rede was de hulde aan het zittend kabinet dat alleng3 „een uitge zochte keurbende" werd zooals het in com pleetheid van talent zelfs in Thorbecke's beste dagen niet heett geschitterd. Met name werd Talma genoemd. En dan volgde een opwekking tot den strijd met de slotwoorden „Ons spelt ook nu weer de uitkomst zegepraal. Aan éun stem kan het hangen, denkt er om Niet maar het zwaard ge kruist, óók de troffel gehanteerd. „De Mei boom in de kap" en het uitroepen van Gods zegtn niet verzaakt. En dan zij 't onze God, die ons in Juni het zegelied doe hooren." B ij do Katholieken. De vergadering van den Algemeenen Bond van R. K. kiesvereenigingen, die ook te Utrecht werd gehouden werd geopend door m r. d r. D. A. P. N. IC o o 1 e n, die in zijn openingswoord er voor waarschuwde, dat wanneer de stormloop der verbonden link- sche partijen in vollen omvang gelukken zou, een volgend Kabinet met maatregelen zou moeten komen die de katholieken een ver derf achten voor de gezonde ontwikkeling onzer staatsinstellingen en mocht alleen het gevolg zijn vernieling van het bestaande zonder mogelijkheid om zelf op te bouwen, dan zoude een zakenkabinet het resultaat van den stillen arbeid der laatste jaren te niet doen. Vervolgens roerde de spreker drie be zwaren aau die tegen het coalitie-accoord worden aangevoerdle de toekenning der zetels; 2e de poging om een zuiver kerke lijke kwestie die de protestanten verdeeld houdt, over te brengen op politiek terrein, 3e het anti-papismc. In weerwil 'van deze sluipende vossen" geloofde spr. niet dat het aantal van hen, die principieel tot de coalitie behooren, maar om allerlei bijredenen zich afzijdig houden, dit jaar grooter zal zijn dan bij vorige verkiezingen geregeld ziet men, als Juni nadert, allerlei pogingen tot het stich ten van nieuwe partijen on partijtjes, maar telkens blijkt, dat er wel leiders maar geen volgelingen zijn. Het dringt tot de kiezers door, dat men wel den ondergrond aan het Rechtsche Kabinet kan ontgraven, door zijn stem aau de Rechtsche candidaten te ont houden, maar dat er toch geen winste zit voor het Christelijk beginsel, in het aan het roer brengen van een liuksch Kabinet. Na deze inleiding werd het politiek ac coord met algemeens stemmen aangenomen. Ook het electoraal accoord werd bij ac clamatie goedgekeurd en daarna eveneens het kort progrum van actie. Een motie den wensch uitsprekend om na de afdoening der reeds ingediende so- Roman naar .het Duitsch van 6. CROME SCHWIENING. 16. „Alles moet in het werk (gesteld worden om den maai in liet leven te behouden" zeido da chef nadat hij geïnformeerd had wie de vreemdeling was. „Zorg daar vooral voor. En nu iets anders. Het gouvernement heeft ons verzocht voor de aanstaande visscherspiuken- revuo in tegenwoordigheid van dc, Koningin een van onze meest ervaren commissarissen beschikbaar to stellen. Ik heb u daarvoor gekozen. U zult uw collega's iu Amsterdam vinden, op een klein bootje, een jacht dat voor deze gelegenheid is afgehuurd, Het bui tengewone schouwspel zal een reusachtige me nigte menschen bijeen verzamelen en er zul len velen onder zijn, voor wie wij een bij zondere belangstelling koesleren. Het jacht Jiceft een kleine blauwe vlag) in top; de torpedoboolom welke gjedurendé de revue de politie te water uitoefenen en moeten ver inderen dat de booten met toeschouwers in het vaarwater komen dor visschorspinken, we ien dat het jacht hetwelk die blauwe vlag in °P heoft van dit verbod is uitgezonderd. Jammer dat u niet getrouwd is mijnheer van Riiiscliolenwant hot is aan do hoeren be ambten veroorloofd hun naaste betrekkingen aan boord mee te brengen." Bliksemsnel kwam een denkbeeld op In hol hoofd, van van Rinschoten. „In dat goval zou hot mij zeer aangenaam zijn indien ik reeds morgen vrij van dienst kon krijgen", zeide hij „Ik heb in Delft een zuster, die ilc dit genoe gen gaarne zou willen gunnen. Hol volk dal mij van daag heeft willen om 't leven bren gen, zal door mijn afwezigheid uit Rotterdam versterkt worden in hel. denkbeeld, dat zij mij getroffen hebben en zij hebben daardoor misschien desn moed voor den dag te komen „Met genoegen, beste van Rinschoten. Ik heb er niets togen dat u uw zuster meeneemt. Goede reis!" Zoodra er den volgenden morgen mciiischen in hot ziekenhuis werden toegelaten was de commissaris van politie aanwezig, Dc eerste geneesheer, dio hem persoonlijk kende, kwam hem mot een vroolijk lachend gelaat te ge- moot. „Ik geloof het nu niet alleen maar ik hol» bepaald hoop dat de gewonde jonge man ge nezen zal", zeide hij ,,Op 't oo.genblik heeft hij wondkoorts en zegt allerlei onsamenhan gende dingen Als er geen complicaties bij komen zullen de wonden zelf spoedig gene zen zijn; maar de zieke zal lalcr een zorg vuldige oppassing noodig hebben, voordat hij Igebecl hersteld is. Hij is zeer verzwakt door het ontzettende bloedverlies." ciale wetsontwerpen zoo spoedig mogelijk de sociale nooden van Middenstand en Landboawstand wettig te regelen, werd En eindelijk geschiedde dit ook met de conclusies van bet onderwijsrapport, waar van de eerste luidde: „Uit Grondwet en wet worde alles ver wijderd, wat zou aanduiden, dat in begin sel het geven van onderwijs is een deel der Staatstaak." Bij do Christeljjk-IIistorischen. De te Amsterdam gehouden vergadering der Chr. Hist. Unie was niet voor de pers toegankelijk. De meedeelingen daarover zijn dan ook beknopt. Het „Hand." wiet er over te vertellen dat vooral bij den aanvang der discussies, zeer veel oppositie was tegen het politiek accoord. Deze oppositie werd voor een groot gedeelte ondervangen door een voor stel van dr. P. J. Kromsigt om de aanne ming te doen vergezeld gaan van een „ver klaring". Deze sverklaring" werd na de pauze ge formuleerd. Uitgesproken werd daarin, dat de Christel^jk-Historische partij wenscht te handhaven de openbare instellingen in den lande en met name de openbare school, daarbij tevens de wen6chelijkheid barer kerstening uitsprekend. Verder verklaart de partij bij aanvaarding van bet stembus-aecoord zich tegen de ver- deeliug van 't Nederlandsche volk in een christelijk en een niet-christelijk gedeelte. De partij wensebt bet Nederlandsche volk in zijn geheel aangemerkt te zien als een Christelijke natie. Zooals gezegd, werd, nadat het bestuur zich met deze „verklaring" homogeen had verklaard, het politieke accoord met 183 tegen 18 stemmen aangenomen. De motie Van Hoogenhuyze werd daar mede als verworpen beschouwd. Eerst laat in den middag kwam het ac coord betreifende de verdeeling der districten aan de orde. Hier kwamen de afgevaardig den van Ede onmiddellijk met de verklaring dat, wat de vergadering ook mocht be sluiten, zij niet geneigd zouden zijn af te zien van het stellen van een eigen eandidaat. De afgevaardigden van Ommen verklaar den, nog niet te kunnen zeggen of zij den coalitie-candidaat dr. De Visser of een ander zouden candideeren. Zij wenschten dienaan gaande vast te houden aan de autonomie van het district, doch betoogden in geen geval mede te kunnen gaan met den eisch van art. 6 der overeenkomst, om het district bij een volgende verkiezing aan de anti revolutionairen weder uit te leveren. Volgens het bestuur moest men echter art. 6 niet in dien geest opvatten, doch als een gereede toestemming aan de anti-revo lutionnairen om bij een volgende verkiezing een tegencandidaat te stellen en te pogen het district te heroveren. In den breede werd ten slotte door den voorzitter der ver gadering, dr. De Visser, de wenschelijkheid betoogd om de ontworpen districtsverdee- ling, met uitlevering van Ede aan de anti- revolutionnairen, aan te nemen. Met 140 tegen 40 stemmen (verschillende afgevaardigden waren inmiddels reeds ver trokken) nam de vergadering ten slotte het bestuursvoorstel aan. Hiermede werden ook de verschillende ingediende amendementen als vervallen be schouwd. DE A. S. KAMERVERKIEZINGEN. Do centrale vrijzinnige kiesv-orceniging in het district Loosduinen heeft gisteren in haar alge- meene vergadering te Gravenzande eandidaat gestold den heer F M. Knobel. Als voorloopige candidaten zijn, naar de Nieuwe Crt. meldt, bij do R -K. Centrale kies vereeniging Ie Bergen op Zoom ingediend de volgende hoerenLambert <le Ram, aftredend lid; T. C. van Erp, kapitein der infanterie W. J. F. Juten, arr-schoolopziener, lid der Prov. SlatonH. P. N Verlinden, voorzitter der Kamer van Koophandel. Do vergadering der R -K Centr kiesverecni ging, waarin tot eeu definitieve keuze zal worden overgegaan, heeft aanst. Zondag plaats. Do lieor Do Ram, afgevaardigde voor liet district Bergen-op-Zoom, heeft, naar de Zoom Dat was een heel pak van zijn hart. De commissaris slapte vlug in liet rijtuig en reed naar het station Delflschepoort. Hij kwam 'ge lukkig bijtijds voor den voormiddagtrein en stelde zich reeds veel voor van het ver heugde gezicht van tante Beltv Mi Gesine. wan neer zij hem onverwachts zagen binnenkomen Gesine stond in het voortuintje voor hun huisje, dat met wilden wingerd was begroeid. Zij was bezig de uitgebloeide rozen af le snijden Maar met een kreet van blijde ver rassing liet zij scliaar en mandje vallen en vloog naar het hek; zij had de' welbekende stem haar naam hooren uitspreken „Karei", riep Gesine terwijl zij haar broer oen kus gaf. „Hoe heerlijk om je zoo gauw weer to zien „Tante", riep zij het raam in, „wij krijgen bozoek. Karei is er." Do oude dame, die al een beetje grijs be- igon to worden trad voor het raam en ver wel komdo hem hartelijk. „Dan. is er toch iels waars geweest in mijn droom", voegde zij er met pleclitigen ernst bij, „je hebt mij van nacht in mijn droom vrecselijk ongerust ge maakt Karei." „Heeft u gedroomd tanllc en dan nog wel over Karei", zei Gesine lachend, „en u heeft er mij niets van verteld." „Het was niet opWokkqnd en ik wou je .sjeen angst aanjagen Gesine. Je bout toch al zoo jgjauw ongerust over Karei." „En wat heeft u gedtroomd tante", vroeg Ka- rel ernstig, rnoernt, thans een verklaring getcckend, dat dit do laatste maal is, dat hij zich voor een Kamcrcandidatuur beschikbaar slelt. v Do lieer II. Bos Kzn vroeger te Wildorvank, thans lid van do Provinciale Stalen van Zuid- Holland, heeft, volgens het N. v (I. I) bedankt de hem aangeboden' Candidaluur voor het district Veondatn. Het Centrum deelt mede, dat la Ooslerhoul nog is eandidaat gesteld de lieer A. v. <1. Kallen te Breda. Te Amsterdam zullen, behoudens goedkeu- rg der ledenvergaderingen van de kiesvercc- nïgingen der drie vrij/, fracties, eandidaat ge steld worden in: I dr. II. F. R. Hubrecht (aftr. 11 P Otto (hoofd cener openb. school uJ.) tegenover den aflr. c. h. J. R. Snocck Henkcmans; Hl J. W. IJzerman (u. 1.) tegen mr. P. J. Troel stra; IV prof. mr. G. A van Hamel (aftr. ul.); V Th. M Ketelaar (aftr. v d.); VI mr W. It. dc Beaufort aftr. v. I VII Walrave Boissc- aiu iv. 1tegen den aftr. a r. G. A. A Middel berg; VIII 1' Nolling (v. d.) tegen den aftr. a r. \V do Vlugt; IX inr. Til. B. Pleijte d tegen den aftr. s. d. a. p. II 'Vlie- Itand. TEGEN DE CONCENTRATIE. Men deelt aan hel N v d D. mede, dat te Amsterdam is opgericht de Onafhankelijke kiosvoreeniging Burgerrecht district V Het ligt in do bedoeling van het bestuur zoo luidt do toelichting bij <lezc mcdekvlnig evenals Vooruitgang in elk district een af doe1, in g te slichten en te breken mol den sleur van „Coalitie en Concentratie", waarbij kiezers zonder hun medezeggingschap vaak ongeschikte candidate» worden opgedrongen. HET FORT TE VLISSINGEN. In een hoofdartikel over bovengenoemd on- derwerp spreekt de N R. ('t. de hoop uit, in de Kamer zal worden ingezien, „dat bouw van een fort in dezen uithoek van liet landi een schrede achterwaarts betcckcni op den hobbeliigeu weg, die is afgelegd moeten worden om Ie komen lot hel beginsel van beperking der landsverdediging met behulp van permanente versterkingen, tot die vau do ves ting Holland." NED AMBULANCE TE MONTENEGRO. Do vier Nederlandsche artsen, de heer dr II. Kopposohaar, mevrouw «Ir Koppeschaar— v d Ven Sauveur en de hecrcm dr. J \V Ooslerhuis en dr Ignaz Oljenick, hebben dc greis uit Montenegro naar het vaderland aanvaard en zullen Zaterdagmiddag om 12 10 le Amsterdam aankomen. I)r Koppescliaar Bij kon. besluit: zijn benoemd tot ridder in de orde van den Nolerlandschen Leeuw, mr R. van Rees, voor zitter van het bestuur van de naamlooze vennootschap „Hot Concertgebouw", le Am sterdam tot officier in de orde van Oranje-Nassau mr. H. J. van Ogtrop, lid en socrelarid van genoemd bestuur tot ridder in de Oranje Nassau C. Dopper, 2e directeur van het orkest van het Concert gebouw en L J II. Zimmerman», concert meester van dal orkest, beiden te Amster dam en is de eere-medaille der orde van Oranje-Nassau in goud toegekend aan P. Smies, geëmployeer de bij het Concertgebouw te Amsterdam VOLKSBOND. In het Militair Tehuis alhier werd gisterenavond een ledenvergadering gehouden van de afdeeling Middelburg van den Volks bond tegen Drankmisbruik. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer A. A. Noske bleek, dat in het afgeloopen jaar gunstig gewerkt is. In de stad werden biljetten verspreid met adres van de koffiehuizen van den Bond. Verder wordt herinnerd aan de zeer goed geslaagde tentoonstelling in de etalage van Fongers' filiaal in de Lange Delft, waar over de voorzitter van den Bond, die de uitstalling toevallig zag, zich zeer waar- deerend uitliet. De slöjd-cursus heeft goede resultaten gehad. De leerlingen werken met animo en maken goede vorderingen. Het ledental is eenigszins verminderd, doch men hoopt dat veel nieuwe zich zullen opgeven, in elk geval zal dat voor het bestuur geen reden zijn minder waak- en werkzaam op te treden. De voorzitter ds P. H. Veen bracht den secre taris dank voor het verslag, dat werd goed gekeurd. Aan de orde was daarna een ver zoek van de afdeeling Rijswijk om adhaesie op een in de a s. algemeene vergadering te behandelen voorstel, behelzende om in het hootdbestuur ook te doen verkiezen iemand uit de volksklasse. Verschillende leden en ook het bestuur waren het daarmede eens, zoodat adhaesie zal botuigd worden. Aan de beurt van aftreding was mej. Cal- lenfels, die ook in het bestuur van de huishoudschool zitting had namens den Volsbond. Mbj. Callenfels verzocht het bestuur in haar plaats als bestuurslid der huishoud, school te benoemen mej. Bakker, aan welk verzoek werd voldaan. Als bestuurslid vau den Volksbond in bare plaats werden door het bestuur voor gesteld de heeren G. Mes en mr Sipkes. De heer Mes werd verkozen. De voorzitter bracht een woord van dank aan mej. Callenfels voor het vele dat zo gedurende de zeven jaren dat ze in het bestuur zitting had, voor den Volksbond heeft gedaan. Mocht het bestuur vooral, altijd zeer prettig met haar samenwerken, de nfdeeiiug is haar nog meer dank ver- -chuldigd. Dat de beide huisvlijttentoon- rtellingen zoo goed slaagden, is vooral aan haar te danken.* De vergadering gaf haar instemming met deze huldebetuiging te kennen. De voorzitter heelde nog rnele, dat de rekening en verantwoording van den pen ningmeester was nagezien en in orde be vonden. Er is een nudeelig saldo van f 10.43. Dit is grootendeels te wijten aan den mis lukten propagauda-avond, die dezen winter werd gehoudenoverigens was dit jaar niet minder voorspoedig dan vorige jaren. Tot de Commissie van Bijstand dei- Nationale Tentoonstelling van Oude Kerke lijke Kunst te 's Hertogenbosch zijn alsnog toegetreden de heeren dr. P. Doppler, hoofd commies aan 's Rijks Archief in Limburg, te Maastricht en E. Voet te Haarlem, de bekende deskundige op het gebied der Oude goudsmeedkunst. Onlangs werd in den Raad van Hals teren door B. en Welk. voorgesteld van het R. K. parochiaal kerkbestuur de oude Go- tbiscke kruiskerk waaraan annex is de dorps toren over te nemen eu tot gemeentehuis, bewaarplaats van bi andspuiten enz. in te richten. Het oude bouwwerk is als kerk gebouw overbodig geworden, omdat in de nabijheid een nieuwe in Romeinseke stijl opgetrokken kerk is verrezen. Bovenbedoeld voorstel beoogde het behoud van het oude monument, en restauratie met steun van het Rijk. Het voorstel werd evenwel geketst en het bedehuis dient nu voor pakhuis. Toch meenen we dat de kans dat het ge bouw een waardige bestemming verkrijgt weder grooter wordt en dat dus geen ge vaar voor slooping is te duchten. De be slissing van den Raad schijnt op een mis vatting te berusten, die is op te helderen. - De Mij. voor Goede en Goedkoope Lec tuur die hel publiek nu eenmaal steeds .als „wereldbibliotheek" blijft Ik-titelen, al is dat |Ook slechts een onderdeel zond weer drie nieuwe drukken de wereld in, hl. de dorde vermeerderde en complete uitgaaf van „Tropenwee", hel huiveringwekkende hoek vjui Icnri van Boven, een tweede druk van Boe accio's „Decamcrone", een bloemlezing met inleiding van W G. Hjpuhuijs, en een tweede „Ik zag je voor mij met oon bebloed gezicht en ik schrikte er zoo van dal ik wakker werd." Gesine leunde tegen haar broeder aan. „Ilé bah!" zeide zij, „nu ziet men al weer dat «hoornen bedrog zijn." „Het is toch zonderling, want zoo bcele- maal zonder botcokenis was die» droom toch niet. Zet maar geen verschrikt gezicht Gesine. Ja ziel dat ik gezond en wel naast je sta. Ga mee in huisik zal je eens vertel Ion wal, .gisteravond laat gebeurd is, dat zal je wel inleresseeren." n van Rinschoten vertelde tante Betty luisterde mot de grootste belangstelling. Gesine werd doodsbleek van ontzelting. „Die arme mam!" fluisterde zij toen liet ver haal uit was. „Zijn gelijkenis mol jou is zijn ongeluk geweest. Heb ik je niet gezegd dat hij je dubbelganger is. En jij lachte mij uil. Groole hemel, als die onverlaten hun werkelijk doel eens bereikt hadden I" Karei moest alles vertellen wat hij van zijn dubbelganger afwist. Gesine zat zwijgend voor zich uit lö staren. Het lol van den vreemde- linigl ging haar tor harte: door do groote ge- lijkcoiis met haar broer was het of hij haai niet vreemd meer was, zij beschouwd* hem als een ouden kennis En dan daarbij dat 'Jiij in de plaats van haar broeder hel slachtoffer 'geworden was van de aanranding, dal alles bracht don jopgon man nader tot haar en het was een groote troost voor haar toen fcij hoordo wat de dokter over den toestand ge zegd had. A ,Na al (üe flroetheild Jconil er ook 'een juuige- no tijding", riep Karet uil „lk wd mijn déjeuner verdienen, waar ik verbazend veel trek in heb Zeg zoudi u lust hebben morgen de visschersvloolrevue op do Zuiderzee bij te en? U weet dat do Koninginnen er bij zullen zijn?" Gesine klapje juichend in baai handentante Belly schudde lachend hol hoofd. ,.lk ga li>- er niet mee! Ik ben wol is waar een ochto Hollandscho vrouw, maar met watertochtjes heb ik locli nooit erg veel opgehad. En daar enboven is het morgen de vierde Augustus, do datum waarop ik mijn arme zusier voor het laatst zag voordat zij naar Amerika ver trok." .Vreemd, dat u nooit meer iets van haar gehoord heeft. Maar nog zonderlinger is dat hecle vertrek geweest. Ik herinner het mij niet zoo heel precies meer, maar toen onze ouders leefden spraken zij er locli vaak over. Hoo lang is dat nu al geloden? Mij dunkt, wel bijna twintig jaar" „Ja, melige:i wordt hel juist twintig jaar", zei tante Betly weemoedig. „Jullie vader, mijn broer, was ook vrcesclrjk door dien slag ge troffen". „Hef was een echte schaking, niet waar tante?" (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 5