Dingen waar men naar vraagt. Ter overdenking. Knust an Wetenschappen Rechtzaken. Ingezonden Mededeelingen. grafiet echter de tijding, dat op dat schip da machinekamer vol water liep. Om half drie onderscheidde kapitein Rostron duidelijk een groen licht aan de kim en besloot daaruit, dat dit de „Titanic" moest zijn. Kort daarna rapporteerde de tweede officier een ijsberg. Verscheiden kleinere ijshoopen dwongen toen de „Karpa- tbia" tot allerlei wendingen om een botsiDg te voorkomen. De kapitein schrijft, dat hij op dat oogen- blik volkomen het gevaar besefte, waarin hij verkeerde, door het voorbeeld van de „Titanic" geleerd. Hem was de zorg over zijn passagiers opgedragen. Die drie en een balt uur heeft de bemanning van de „Kar- puthia" in groote angst doorgebracht. Niet- tomin gaf ieder lid der bemanning blijk van een buitengewone toewijding. Toen stokers uit hun slaap gewekt, de reden daarvan ver namen, gunden ze zich zelfs geen tijd zich aan te kleeden. Het groene licht verscheen en verdween bij tusschenpoozeu. Ook de »Karpathiu» gaf vuurseinen om zijn komst aan te kou- digen. Tegen vier uur in den ochtend beval de kapitein, de machine stop te zetten. Het groene vuur van een schip blonk teen dichtbij en vlak in de nabijheid bevond zich een geweldige ijsberg. Eenige minuten later word aan boord uit een boot af een zwakke stem gehoord »Wij hebben maar één ma troos in de boot en kunnen niet dichterbij komen". In orde, antwoordde Rostron, ik zal mijn schip uw boot doen naderen. Deze bleek 25 menschen te bevatten. De »Titanic" was toen al verdwenen. Om half drie was die de diepte ingegaan. Intusschen begon het te dagen. Bij do zijnen zag men in de rondte de zee door ij88chotsen overdekt, terwijl hier en daar in een straal van 4 tot 5 KM. reddings booten met schipbreukelingen ronddreven. Even na 8 uur in den ochtend bevonden de laatste passagiers van de »Titanic" zich aan boord van de »Karpathia". De opva renden van dit schip hadden bij hun ont waken een prachrig schouwspel. De kapitein vertelt dan nog, dat, toen een reddingsboot vol vrouwen en kinderen de »Titanic" zou verlaten, maar een officier riep, dat een der zich daarin bevindenden; de boot moest verlaten, omdat deze, over laden, dreigde te zinken, een jong meisje dadelijk opstond en toen men haar trachtte tegen te houden antwoordde »laat mij heen gaan, jullie bent getrouwd, jullie hebt kinderen. Ik ben alleen". Met de »Titanic" is ze door de golven verzwolgen. Rostron huldigt dan de liefdevolle hou ding van passagiers en equipage tegenover de schipbreukelingen. Ofschoon de eerste, naar Gibraltar op weg, den weg naar New- York terug moesten afleggen, werd daar omtrent geen ontevreden woord vernomen. HAGENBECK, DE DIERENKONING. Vjau zijn park te Stellingen, gewoonlijk aan geduid in do plaatselijke gidsen van Hamburg, »ls de Dierentuin van Hagenbeek, sprak de eigenaar zelf bij voorkeur als van het „Aardsche Paradijs"'. Zijn bedoeling was geweest, toen hij dezen allermodcrnsten die rentuin slichtte, om de dieren te laten zien in hun natuurstaat. Men mag in het mid- end laten in hoever hij daarin slaagde I Maar toch waren er aardige bedenksels in zjjn dierentuin. En zeker is er nooit een koopman geweest, dio zoo goed de gave be zat als de oude Hagenbeek, om zijn arti kelen. op de voordceligste wijze aan zijn koopers te vertoonen. Want in Stellingen zag men de meeste dieren in pafken ge- horgen, die werkelijk een oogcnblik den in druk gaven, dat men ze in de vrije natuur aanschouwde Het best was Hagenbeek ge slaagd met de uitstalling van zijn leeuwen, waarvan jhïj er altijd een behoorlijke hoe veelheid in voorraad had voor de talryke afnemers, door den knap aangelegden tuin stond je eensklaps voor een hoojgen rotsgroop, dio door geen hek of muur van don toe schouwer was afgesloten, en daar lagen dan op eenige passen afstand een tiental leeuwen in de zon te luieren Er was wel niemand, of hij voelde zich door eesi eigen aardig gevoel van onwclbebagen bevangen, wanneer je dien leeuwentroep daar zoo in schijnbare vrijheid tegenover je had I Maar de oude Hagenbeek kende wel zijn volkje. Wat had hij bedacht? Hij wist, dat de verste lengte van een leeuwensprong vijf meier is dus had hij een diepe gracht laten graven tusschen den toeschouwer en de rotspartij', doch bijna onzichtbaar op het eerste gezicht zoodat er nooit gevaar kon bestaan voor het publiek. Dus had hij1 zijn geheele „Aardsche Pa radijs"' ingericht. Hij had er een vermogen aan ten koste gelegd 10 000 kubieke me ter aarde had hij daarheen laten brengen naar het vlakke land van Stellingenhij had er heuvels bergen, dalen, rotsholen, vij vers, (moerassen, gtetschers laten in elkaar knutselen; zelfs een voorwereldlijk landschap, met (Opgezette voor-wereldlijke dieren had hij er talen ontwerpen. Er Was stijl in zijn tuin de tropische afdeeling lag in een ander ge deelte van hot park ,dan bijvoorbeeld het arctische deel. Men kon eerst den indruk krijgen dat men door de flora en fauna ging van Afrika en dan kon men huiveren hij het slenteren langs wit-geschilderdo sneeuw bergen, waarlangs ijsberen jodelden, waar rendieren en Laplanders broederlijk saam hok ten. Zijn vogelkooien gaven ook al op even he- driegelijke wijze den indruk', dat zijn vogels daar in de vrije natuur rondfladderden, omdat de volières hoog en ruim waren, en Oimdat hij gaas gebruikte, dat zoo fijn was, dat men bijna niet kan zien, dat de vogels ge kooid leefden. Als je het wat trof, kon je den ouden Kart Hagenbeek zelf door zijn park zien kuie ren, Jmet een jonge tijgerin of een ruigen leeuw achter z'n hielen! Zijn leven lang is hij toet beesten omgegaan. Hij heeft tal van opatellen geschreven over den omgang, het vangen, het verzorgen, het dresseeren van alle dieren, dio op onzen aard- bol leven. Hij zelf liad geen voorkeurliij faield van elk beest, dat in ziju menagerie verblijf hield, tot zich een kooper kwam op doen. En in heel dit lajigo leven tusschen ge vangen dieren heeft hij niet meer dan drie maal de ervaring gehad, «Lat zijn logo's hem' (Onaangenaam, bejegenden. Want al zijn risico's bepaalden' zich tot een panter, die hem een krab gaf, toen hij het «her do nagels knipte; dan heeft een humeurige olifant hem eens bjjna plat gedrukt en eenmaal gaf oen alligator hem zulk een slag met z'n staart, dat dc dierenkoning in een bak duikelde, waarin, oen tiental kaaimannen en krokodillen lagen te slapen..doch de dieren waren voldoende gevoed, zoodpt zij geen honger hadden naar de bouten van hun meester. Dus is do oude Karl Hagenbeek als een gewoon sterveling op zijn bed gestorven, zeventig jaar oud, nadat een gevatte koude tusschen zijn tropische en arctische afdee ling van Stellingen hem een bronchitis op den hals had gehaald. Zoo stierf de Koning aller dieren, een toensch gelijk. (Hand.) De zon komt. morgen op le 4.54 uur en gaat onder te 7.04 uur. De maan komt morgen op 7.03 n.m. eu gaat onder te 4.29 v.m. Morgen is het volle maan. Auto- en fietsrijders hebben de volgende week hun lantaarns aan te steken te 7.34 uur. Wagenbestuurders te 8.04. April verjaart H. K. H. Prinses Jnliana. Hemelvaartsdag valt dit jaar op 1 Pinksteren op 11 en 12 Mei. Loop uw zorgen niet vooruit, en kwel u niet met hetgeen misschien, nooit gebeurt. Blijf in het zonlicht. Het ongeduld heeft vleugels en vliegt zijn doel voorbij; het voornemen pakt zijn koffer maar mist den trein.; do wil vertrekt to voet en komt op tijd aan. Menschen «lie nooit tijd hebben, voeren in den regel bitter weinig uit. Door schade wordt men wijs maar ook arm. Niets wat groot is begon met groot te zijn. Als men betalen moet of zorgen Is de allerslechtste van de slechte borgen; Morgen. Maar al to vaak jagen wij zelf op onzen levensweg stofwolken op, en klagen dan dat wij niet zien kunnen. Onder plicht verstaan we meestal datgene, wat anderen doen moeten. It is med sizzen net to dwan. (Friesch spreekwoord). Wie zijn eigen weg bewandelt, moet zicb getroosten dat hij dikwijls alleen wandelt. S. van Houten. STUKKEN VOOR DEN GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Nuttige handwerken school' A. B. en W,. dragen voor ter benoeming van een tweede onderwijzeres in de nuttige hand werken pan school A. 1 Mej. H. v d. Does, werkzaam aan de avondschool (hoofd mej. J. A. Wfajttfel)2 mèj- J. H. Oldeman, kweekeiinge aan school 1 3 toej. M. van Iloute kweekeiinge aan school C- Toezicht op Eet- en drinkwaren en keukengereedschap. Nu, ter uitvoering van het besluit van den Raad van 10 Juli 1912, door B. en W. een overeenkomst is gesloten mot het bestuur der Godshuizen hier ter stede, betreffende de keuring van levensmiddelen enz., en zoodoen de in bescheiden vorm een. gemeentelijke keu ringsdienst is tot stand gekomen, meent de comtoissie voor de strafverordeningen, dat er behoefte bestaat aan een verordening, op grond waprvan zij, die blijkens die keuring onschadelijke waren in den handel brengen, strafrechterlijk kunnen, vervolgd worden. De commissie meent dab zoodanige veror dening niet raag beperkt blijven tot levensmid delen in dein beperkten zin van eet- en drink waren, piaar dat, evenals dat in andere ge meenten geschied is, daaraan ook keukenge reedschap, dat in (Ondeugdelijken staat ernstige gevaren voor de- volksgezondheid kan opleveren toe te voegen ware. Zij stelt «Iftarom een verordening voor waaraan Wij het volgende ontteenen Het is verboden in winkels of verkooploka len, in daarmede verbonden woningen, berg- of bewaarplaatsen, in vaartuigen, op markten, en op, of aan den openbaren weg te verkoo- pen, ten verkoop te bobben, uit te deden pf af te léveren a- eet- pf drinkwaren, welke hetzij ondeug delijk van samenstelling zijn, hetzij tengevolge van bederf, vermenging met schadelijke be- standdeelen of eenige andere oorzaak, in on- deugdeljjken toestand verzeeren b. keukengereedschap, dat bestanJddeekn bevat, welke, wanneer dat gereedschap v,ol gens 'zijn bestemming wordt gebruikt, voor hoofdcommies ter secretarie; 2e G. J. Boo- het leven of do gezondheid schadelijk kunnen gaert, cojnmies ter secretarie. zijn. Normaallessen te Middelburg. B. cu W. de Gezomlbeidscommissie ge-1 Do Vereeniging „Normaallessen te Middel- hoord kunnen bij openbare aankondiging j burg1' vraagt gratis gebruik van de school bepaalde soorten van eet- of drinkwaren ofop den Wp.1, thans tijdelijk postkantoor, of keukengereedschap schadelijk voor de gezond- van een ander daartoe geschikt gebouw beid verklaren. Deze verklaring geldt slechts voorloopig, of bij niet-inwilüging van voornoemd voor zes weken, kan binnen dien termijn, verzoek definitief beschikking over de klasse de Gezondheidscommissie gehoord, worden in- lokalen van school C in de Lange Delfton getrokken cn kan telkens voor zes weken gebruik making voor de lessen in Natuur- worden herhaald. kennis van het lokaal in de Ambachtsschool. Door deze algemeenc verordening zullen in B. en W. deolen naar aanleiding hiervan de verordening van algemeene plaatselijke po- het volgende mee litie, die artikelen kunnen vervallen, welke! Er is op dit oogcnblik geen gemeentegc- op toezicht van levensmiddelen in het al-, bouw voor hot door adressanten beoogde doel, gemeen betrekking hebben. I beschikbaar, terwijl ons afstand van. do school De Gezondheidscommissie bracht over hetop do Wal, thans tijdelijk postkantoor, wan- voorstol een rapport uit, waarin o. a. mee- neer dit gebouw vrij zal gekomen zijn, on- deeling wordt gedaan van de volgende over- raadzaam voorkomt, omdat ten nadeele der wegingengemeentefinanciön «lit alsdan in de toekomst In do eerste plaats is de wenschelijkheid j voor verhuring niet langer vatbaar zal zijn. besproken om (evens eisclien te stellen om- Oorspronkelijk meenden wij dat de lokalitei- trent de localileiten waarin eet- eu drink- ten boven het ijkkantoor bruikbaar zouden zqn, waren worden bewaard of ten verkoop voor-maar een ingesteld onderzoek heeft ons van handen zyn, zooals «lil ook met vleesch- en j het tegendeel overtuigd, omdat deze twee lo- melkwinkels het geval is (b.v. aansluiting aan i kalen juist voldoende zijn voor de twee klein - do duinwaterleiding, het niet in gemeenschap J sto klassen der Normaallessen d. w. z. voor staan met woon- of slaapkamers, keuken, pn-1 de helft der leerlingen. vaat, stal enz.), verder dat voedingsmiddelen Waar wij de oprichting dezer vereeniging bestemd om in onverand erden staat te worden gebruikt moeten zijn beveiligd tegen stof, vuil, insecten, ongedierte, zoo weinig mogelijk met de handen mogen worden aangeraakt en af geleverd «henen te worden in zindelijk papier dat niet aan beide zijden is bedrukt en der gelijke bepalingen meer In do tweede plaats werd de wensch ge uit, dat de verordening zou worden uitgebreid eu ook omvatten-. 1. Arsomcumhoudende stoffen; 2. giftige poetsmiddelen; 3. kinderspeelgoed (caoutchouc, enz.); 4. buizen, «benende voor de waterlei ding; 5. lichtgas, steenkool, petroleum enz., dio zeer zeker ook schadelijk voor de gezond heid kunnen zijn. De Commissie voor do strafverordeningen antwoordt hierop, dat de wenschen, ,,im «le eerste plaats" in «lit rapport neergelegd be treffen onderwerpen, welke niet behooren in een verordening regelende keuring van en toezicht op eet- en drinkwaren. Hetgeen sub 1, 2, 3, 4 en 5 in de tweede plaats in het rapport wordt bedoeld zijn igeen eet- en drinkwaren, en «henen ook niet tot de bereiding of bewaring daarvan en zijn daarom in deze Verordening niet op hun plaats. Luidkeels roepen. De commissaris van politie heeft de aan dacht der commissie voor de strafverordenin gen er op gevestigd, dat de verordening van algemeene plaatselijke politie den ambtenaren en beambten van politie niet veroorlooft om, zoo noodig, op te treden tegen hen, die door luidkeels roepen of schreeuwen of op welke ten zeerste toejuichen en haar bestaan voor onze gemeente van groot belang achten, heb ben wij do eer uw college voor te stellen in overeenstemming met adressantes verzoek, haar toe te staan' om, tot wederopzoggings toe, kosteloos, verwarming en verlichting in begrepen, te beschikken over de klasse-lokalen van school C in de Lange Delft en om, Wat do gemeento betreft, voor de lessen in bet vak Natuurkennis gebruik te maken van het lokaal met inventaris dat de gemeente in de Ambachtsschool in gebruik heeft ten behoeve van school G. Adressante zal zich, wat bet laatstgenoemde punt, aangaat voor jzooveel noo dig, alsnog met liet bestuur van die inrichting hebben te verstaan. Gemeenteraad van Goes. (Stol.) Van de verdere besluiten genomen in de zitting v;an Donderdag vermeldden we nog Voldaan wordt aan een verzoek van J. Westdorp, om 40 cA. gemeentegrond in erf pacht to 'mogen hebben, tegen 25 cent per c.A. en voor den tijd van 25 jaar. Aa,n A. Ragel wordt uitweg verleend aan den Oostwftl, voor een aldaar 1e bouwen woonhuis en tevens vergund aan het Schotje van Armoe, 3 meter achter de rooilijn te mogen Jbouwen. Öp een verzoek van de heeren J- C. van der Pedjl en C. Blanker, onx ontheffing van te De vrouw 1813—1913. Opf do tentoonstelling „De vrouw 1813 1913" to Amsterdam zal ook oen Friescho Winkel zijn, die de bezoekers tot zich wil trekken met een uithangbord, waarop aan do eeno kant een Friescho muts, beugeltasch, Makkuminer schotel en Hindelooper tobje zijn afgebeeld en aan de andere zij«to een gouden klok op hemelsblauw veld met het volgende versje Alarum, Alarum, De Bomme kaem fen Starum Mar nou üt Ljouwert wei; Kom mar yn en mm hwet mei. In het winkeltje zal Friesch brei- en stop werk te zien zijn, dat getuigt van de weder opleving van de handwerkkunst in Friesland Het wordt als zeer fraai geroemd. Max IIalbe en hetauteursrecht. Ook in andere landen vliegen al te onderne mende exploitanten wel eens tegen de lamp, in dit geval de auteurswet. Een Keulsclie bioscope-maatschappij had een film verspreid, „Das Komödiantenkind" geti teld. Zo stelt den levensloop van eén arties tenkind voor, welks ouders leden' van een reizende troep zijn. Op een bepaalde plaats vertoont de film de toeschouwersruimte van een dorpsschouwburg tegelijk met het tooneel. Men ziet tegelijkertijd wat er op het tooneel en in do zaal gebeurt. Volgens de opgave in den tekst van het film-prospectus is het daar ge speelde stuk het bekende drama van Max Halbo „Jugead". Bovendien brengt het pros pectus nog een afbeelding van dat deel der film met het onderschrift „slottooneel uit Hal- be's „Jugond" en „Komödiantenkind". Per- sonen en situatie komen nauwkeurig met de laatste acte in genoemd drama overeen. Do firma, die hieraan schuldig is (het ver- veelvouffigen of vertoonen van films uit het werk van een auteur, zonder dat deze daartoe verlof heeft gegeven, to verboden), werd ge last, dit voortaan te vermijden en voorts tot de betaling van 1000 mark schadeloosstel ling aan den aanklager, Max Halbe, veroor deeld. Tevens moet gene de kosten, van bet geding betalen. Aldus lezen we in de „Kölniscbo Ztg betaJenr ietributie voor verkregen uitwegen, andere ongewenschtc wijze ook, de aandacht J PP grond van nu gedempte slooten, wordt na van het publiek vestigen op ge«lrukte of ge- eenige discussie afwijzend beschikt, schreven stukken. Aan den he«jr H. Oele, onderwijzer aan Hot komt aan de commissie zeer gewenscht J school B en het herhalingsonderwijs, wordt voor een bepaling m de verordening op te.op zijn verzoek eervol ontslag verleend met nemen, welke <lo bevoegdheid geeft dit teg«m ingang van 1 Juli 1913. te gaan, zooals «lie ook in andere gemeenten bestaat. Zij doet daartoe een voorstel aan den raad. Verdere veranderingen. Ook komt het de commissie gewenscht voor een wijziging te brengen in de artt. 83 en 84 van de verordening van algemeen© plaat selijke politie, opdat duidelijk blijke, dat, in dien openbare vermakelijkheden zonder schrif telijke vergunning van den burgemeester wor den gegeven in schouwburgen, herbergen, tapperijen, turnen en andere voor het publiek opengestelde plaatsen, de eigenaars, houders of bestuurders dier inrichtingen, die de ge legenheid tot voornoemde vermakelijkheden ge ven, op grond van de billijkheid strafbaar zijn. en niet zij, «lie deze uitvoeren. Tevens is de wenschelijkheid gebleken, dat maatregelen worden genomen, dat het verbod, om de Segcerstraat van cl© zijde der kaden met een bespannen rij- of voertuig of met een motorrijtuig dn te rijden, uitgebreid worde tot. onbespannen voertuigen, omdat daarmede meermalen aanrijdingen voorkomen, welke, met het oog op -de in de Segcerstraat gevestigde openbare bewaarschool, gevaar opleveren Ten slotte heeft de wethouder van fabricage de Commissie opmerkzaam gemaakt op de wenschelijkheid, om het bepaalde m art. 22 van de verordening van algemeen© plaatselijke politie voor de gas- en .duinwaterleiding en het openbaar verkeer, (verplichting te gedoogen dat aan do gebouwen of stoepen voorworpen worden vastgehecht of gelegd voor die dien sten), ook toepasselijk te maken voor het gemeentelijk electrisch bedrijf. I Zondagsrust. Naar aanleiding van het adres van den Ned. R. It. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden vragend om «mm verordening tot verbot! van Zondagsarboid en op winkelslui ting op Zondag stellen B en W voor te ant woorden Vdat dit verzoek met voor inwilliging vatbaar is, daar het onderwerp is geregeld bij de Zondagswet van 1815 en dus aan de re gelingsbevoegdheid van tien gemeentelijken wet gever is. onttrokken Zevende Leerjaar Tengevolge van het besluit van den raad van vajh 30 October jl., dm! hij wijze van proef, met den a.anvang van tien cursus 19131914, voorlöopig één jaar aan school C ééne klasse als 7e leerjaar te verbinden, toegankelijk voor de leerlingen van allo openbare gem'een- telijke lagere scholen, die met vrucht de 6e kl. hebben doorloopen, moeten de verorde ningen, het openbaar lager onderwijs hier ter stede betreffende gedeeltelijk aangevuld wor den B. en W. doen daartoe een voorstel, waar mee dc commissie van financiën zich ver- eenigt Ambtenaar burgerlijke stand. B. en W. doen de volgende aanbeveling voor de benoeming van «en ambtenaar van den burgerlijken stand (vac. mr. 11. Doorenbos) le mr A II. Goeman Bor.gesius, benoemd Daarna wordt het gemeente-verslag over 1912 aangeboden. Bij de rondvraag vraagt de heer Fransen van do Putte naar de berekening van uitgaven voor deze gemeente in verband met het wets- ontwerp tot pensioneering van gemeente-amb tenaren. De voorzitter zegt binnen korten tijd een voorstel in dezen toe. Door den lieer Dekker wordt nog eens teruggekomen op zijn voorstel in de vorige vergadering gedaan, om bij de restauratie van het carilton dagelijksch toezicht uit te laten oefenen door Goesche horlogemakers. Hij vraagt wat de opvatting hieromtrent gewleest is van B. en W. oorzitter zegt, dat de heer Morks hierover geraadpleegd is en dat die bedoeld onderzoek ontraadde. Do lieer Dekker blijft toch toezicht ge wenscht (achten, tloch vindt bestrijding van de heeren Tcmperman en. Hollman, waarop hij' dan verder de zaak laat rusten. Daarna sluiting. Wanneer nw gezondheid begint al te nemen Van de geboorte tot den dood stroomt het bloed onophoudelijk door de nieren om gefil treerd te worden. Indien de nieren echter ziek of zwak worden, kunnen zij het bloed niet behoorlijk filtrecren en. de urinaire on- zuiveihoden in hot bloed verspreiden «tan ziekte door uw geheele gestel. De patiënt begint zich onnatuurlijk vermoeid, zwaar en «lof te gevoelen, hij wordt prikkel baar on ellendig. De onzuiverheden kunnen zich nestelen in de spieren en gewrichten en rheumatische pijnen veroorzaken. De urine wegen kunnen aangedaan worden en water zuchtige zwellingen vertoonen zich. Het hart schijnt niet .goed te werken, de handen en voeten zijn- dikwijls koud, en de patiënt kan aanvallen van duizeligheid hebben. Nierziekten zijn dikwijls lastig te genezen, omdat zij zoo vaak ongestoord zich verder kunnen ontwikkelen. En noodlottige ziekten zullen ongetwijfeld volgen, indien zij nog ver der verwaarloosd worden. Begint daarom reeds bij het eerste optreden van de bovengenoemde verschijnselen met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, dte de nieren wederom tot werking brengen, heelen en versterken, de urine-afscheading regelen en uw kwalen doen verdwijnen. Te Middelburg verkrijgb. bij den heer Joh. de Roos, Vlasmark t K 157. Toezending ge schiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1.75 voor één, of f 10. voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpjjn Nieren Pillen, weiger*1 elke doos, die niet voor zien is van nevenstaand handelsmerk M»ord en po-ging tot toooi«l te Ti Iburg. Donderdag werd voor de rechtbank te Breda do zaak behandeld tegen L. H., arbeider, te Berkel, thans gedetineerd, verdacht van poging tot moord op zijn vrouw en kind. Bekl. heeft den 9 Februari 1913 zijn echtge- noote en zijn kind nabij Tilburg in het water van de rivier de Lev gestooten. De vrouw kon zich toen redden, doch het kind verdronk. Beklaagde ontkende het plan te hebben ge had zijn vrouw le vermoorden. Voor den rech- ter-commissaris en de politie heeft hij echter gezegd, dat hij het plan voor de misdaad vaa te voren had beraamd en er ]de plaats voor had uitgekozen. Het had hem steeds door het hoofd gespeeld, dat het kind niet van hem was. Ook heeft hij vroeger verklaard, dat hij, om zijn vrouw nog zooveel mogelijk te mar telen, hij het kind heel dicht bij baar in het water had gesmeten. Het O M. heeft 15 jaar gevangenisstraf tegen bekl. geëischt. Do verdediger, mr. J. E. Hoekstra, vroeg een onderzoek naar bekl's geestvermogens. Uitspraak 29 dezer SPORT Biljardkampioenschap le klasse Te Parijs is tusschen de heeren Mortier, Agassiz, Roudil, Le Blanc, Klinger, Graaf do Drée, Labouret en Faroux het internationaal kampioenschap biljarten le klasse verspeeld. Mortier plaatste zich ongeslagen aan het hoofd met een gemiddekle van 23.73. Zijn laat ste partij, de beslissende, won hij van Agas siz met een slotserie van 190, na eenige beur- ten vroeger 126 te hebben behaald. Deze was do eenige partij die door Agassiz verloren is, deze is dan ook tweede, vervolgens komt Roudil met 2 verliespunten, dan Le Blanc met 4, Klinger en de Drée met 5 en Labouret en Faroux met 6. Gemeenteraad van Vlissingen. Vergadering vau 18 April n. m, 2 uur. (Het eerste deel van dit verslag is needs gisteravond in een afzonderlijk bijvoegsel aan onze abonnees m Vlissingen gezonden). Voorzitter de heer C A. Kalbfleiacb, oudste wethouder. Aanwezig 15 leden. Afwezig de hoeren V" Raalte. Winkelman roet, en de hee-en Sta*£t* man en Vermaas zonder kennisgeving De voorzitter deelt moe dat een telegram is ontvangen van den burgemeester, waarin deze meedeelt volkomen in te stemmen met bet havenvoorstel en den hoop uitdrukt Jat het eenstemmig zal worden aangenouion. De notulen der vorige vergadering worden aangehouden, daar ze nog niet zgn goedgekeurd. Mededeelingen. Van den bnrgemeester kennisgave, dat hem door den commissaris der Koningin van Maart tot en met 24 April verlof is verleend. Van het min. van binn. zaken, dat een subsidie van f 1500 voor de avondschool voor hond- werkelieden en van f3600 voor de Handelischoo is toegekend. Ook is ingekomen een schrjjven van G. St. naar aanleiding van een missive van dat eo lege van den min. van binn. zaken^ inbou-

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 6