folders gedrukt en wel met Franechen tekst 2500, Duitsch 500 en Engelsch 400. Van fietskaartjes werden 2100 ex. nieuw aan geschaft. Het bezoek aan het bureel was weer druk, 817 personen vroegen vo^r 2476 personen inlichtingen, waaronder uit Eng.-Indië, Siam, Egypte en Brazilië. 266 maal werd een toegangskaart voor Westhove afgegeven. De pogingen om Hoog duin weer geopend te zien, moqhten niet baten. Het bestuur hoopt dit jaar geluk kiger te zijn. Een Engelscbman, die 14 dagen of 3 weken op een »Walchersche faitu" wilde doorbrengen, kon onderdak worden gebracht. Gememoreerd wordt de verandering van informator van het bureel. Het bestuur is in haar keuze vao den heer J. Broerse, die 1 April zijn functie aanvaardde, gelukkig geweest. De clichés werden in 1912 druk gebruikt. Gewezen wordt op de reclame, die door de Mij. Zeeland voor Walcheren in Amerika wordt gemaakt. De vereeniging guf tot steun hiervan f 400 uit huur kas. Dat de reclame doel heeft getroffen blijkt uit mededeeliugen van reizigers van de Zeeland aan het personeel. Ondor de geheel nieuwe onderwerpen in 1912 behoorden het plaatsen van een 3tal banken op het perron te Middelburg. Aan de regeering wer 1 gevraagd om het Schot- sche Huis te Veere te mogen inrichten tot kunstzaal, ten behoeve van de vele vreemde schilders welke aldaar steeds ver blijf houden. In de derde plaat6 werden in den zomer eiken Donderdag programma's van de caril lonbespeling verspreid welke de firma Kröber gratis drukte. De trap te Valkenisse werd verlengd, beide trappen werden door plauken met elkaar in verbinding gebracht. Aan „Middelburg Voiruit" werd voor het festival een prijs van f 20 geschonken en gratis het gebruik van het bureel afgestaan. Adressen werden verzonden betreffende behoud van de Botermarkt, aansluiting trein 9.20 op den Parijscken trein te. Roozendaal, terwijl aan elk der leden van den gemeen teraad een overdruk van een artikel van den heer J. van Aggelen in Vreemdelin genverkeer" over den steun door gemeenten aan vereenigingen als Vreemdelingenverkeer te verleenen, werd gestuurd Een niet gering deel van het werk was de voorbereiding van de tentoonstelling Plan 1913. Bedriegen alle voorteekens niet, dan belooit de tentoonstelling zeer goed te zul len slagen. Bijzonder druk was het met concerten. Bij verschillende hier gehouden congressen werden concerten door het Midd. muziek - gezelschap aangeboden. De leden hadden hier vrijen toegang, niet-leden konden ze voor een kwartje bijwonen. De gelegenheid tot hooren van goede muziek schijnt hier echter niet gewaardeerd te wordeD, want slechts weinig betalende bezoekers woonden de concerten bij. Gememoreerd wordt voorts het concert van »l'Union" van Gemappes, dat minder financieel nadeel bracht daar deze vereeni ging met een billijker vergoeding dan het Midd. muziekkorps genoegen nam. Voorts worden veranderingen in het be stuur in herinnering gebracht. De heer Hioolen werd bij zijn aftreden tot eerelid benoemd. Het ledental steeg van 352 tot 395, het is echter te voorzien, dat dit jaar weer een verininderirg in zal treden. Aan het financieel verslag ontleenen wij dat do inkomsten bedroegen f 2628.34. De uitgaven (waarbij nog niet de trap te Val kenisse) f 3158.99s. Het nadeelig saldo alzoo f 530.65. Voorts hadden de bestuursverkiezingen plaats; de heer Hartman werd herkozen met op één na algemeene stemmen en zal weer de functie vt»n len secretaris aan vaarden. In de vacaturen Berdenis vbd Berlekom, Jhr. P. J. Boogaerdt en Hilder- nisse werden resp. gekozen de heeren mr. H. Doorenbos, D. J. van der Horst Serlé en M. G. BoSsson, allen met algemeene stemmen Na een woord van dank aan de schei dende bestuursleden door den voorzitter weid de vergadering gesloten. Gemeenteraad ran Goes. In de Donderdagavond gehouden vergade ring «rider voorzitterschap van den burge meester, waren alle leden tegenwoordig. Ook de belangstelling van de zijde van het publiek was groot wegens de suikerfabriekkwestie de tribune was overvol Met algemeene stemmen werd benoemd tot ambtenaar van den burgerlijken stand, de heer J. Reitsma, commies ter secretarie en toegestaan een verzoek van den heer mr. J A. A. Fransen van de Putte, om aanwijzing van rooilijn voor een te bouwen 'woonhuis aan den straatweg naar Kloe tinge. Daarna kwam de hoofdschotelde behan deling van bet verzoek van de heeren J. A. van Heel, W. Kakebeeke en H. A. Honken, tot aankoop van gemeentegronden, enz. voor de stichting van een coöperatieve suikerfabriek te Goes DeIheer Fr an s en van. de P u ttenoemde het van 't grootste belang, deze groote in- dustrieele zaak binneln de gemeente to, heb ben vele ingezetenen zullen hier komen, dit komt ten goede aan de belastingen en de gemeentenaren, voornamelijk den winkelstand. De financieele commissie oppert echter ook bezwaren belangrijke uitbreiding van inwo ners zou uitbreiding; van. schoolbouw en politie toezicht ten gevolge kunnen hebben. Echter is moeilijk uit te maken wat zwaarder weegt, het voor- of nadeel en is een beslissing door den raad te nemen een zaak van groot ge wicht. Een belangrijke factor acht spr. of de ar beiders ,dio korten tijd aan de fabriek werk hebben en dan buiten verdiensten geraken, niet ten laste zullen komen van de armbe sturen. Do heer Pilaar brengt B. en W. hulde voor do wijze waarop zij deze zaak hebben be- ihandeld. 't Spijt spr. dat cr in vorige vergaderingen; woorden gebezigd zijn aan het- adres van B. cui W. die niet to pas kwamen. Zij hebben do zaak a fowl behandeld en hun mag geen blaam treffen. Den heer Dekker komt het voor, dat de zaak nog niet rijp is om behandeld to wor den. Volgens spr. heeft te weinig samenwer king beslaan tussclim B. en W. en liet comité. B, on W komen nu met een voorstel, dat indruischt tegen bet verzoek van adres santen. De indruk is gewekt bij het publiek en do pers, dat de fabriek er niet komt. Waar er de mogelijkheid nu bestaat, dat do zaak 'bij een te nemen beslissing kan afgedaan zijn, zou Spr. willen voorstellen de bespreking te verdagen en B. en W, te verzoeken een on derhoud te hebben mot de aanvragers, om meer tot een vergelijk te geraken en aan den Raad een meer bclijnd voorstel voor to leggen. Do heeren Donner en Hollmann on dersteunen do woorden des heeren Dekker. Do beer Kakobccke weerlegt liet be zwaar van den heer Putto betreffende arm lastige arbeiders. Na do campagne's vertrekken ze gewoonlijk weer naar Brabant, en vinden daarna ruim schoots werk in den boschbouw of verrichten grondwerk Spr. erkent dat B. en W vee! moeite hebben besteed deze zaak in het spoor te brengen echter meent spr. met zijn mede-aanvragers dat ze in een andere baan had moeten wor den geleid. Met den lieer Dekker, wil hij thans niet pp de zaak ingaan daar ze voor hem per soonlijk onaannemelijk is. Door den hoer Temperman wordt het idéé, geuit, dat steeds bij spr beeft voorge zeten, waarom de tram en fabriek niet aan de oostzjjde der haven kunnen komen. Z. i. is liet plan nu veel duurder, nu alles aan de westzijde komt. Do heer Kakebeeke bestrijdt dit denk beeld Aan de oostzijde moet de tram ook door zeer dure grondenaan don westkant kan gebruik worden gemaakt van den 'sHeer Ilendrikskindereiidijk en wat gemeentegrond!. Ook zou do tram aan de oostzijde over een brug. over de haven moeten, wat zeer kost baar zou zlijn bovendien is (bet terrein daar te klein voor een goed complex gebouwen. De heer Do Paauw gaat mee met het voorstel Dekker on stelt den heer Putte ge rust, door er op te wijzen dat do meeste arbeiders R K. gezinnen hebben en op de nieuwq R. IC. school plaats genoeg zal zijn, zoodat voor schoolbouw niet te vreezen is. Do heer Putte wil niet van uitstel we ten punt voor punt is beantwoord in het voorstel van B. W. en de zaak heeft laag ge noeg reeds geduurd. Do heer Dekker verdedigt nogmaals zijn voorstel, en de lieer Van den Bout stelt zich op liet standpunt van B. en W. Het gaat niet aan alles op kosten der gemeente te doen. Do beer De Witt Hamer toont met klem aan dat de heer Kakebeeke uitsluitend eigen belangen op het oog heeft, wat niet kwalijk is te nemen, als men tevens verkooper is. Dit ook geldt den heer Dekker, die als voor zitter van Handelsbelangen" voor een be paalde partij opkomt Nu alles stuksgewijze is onderzocht en be handeld, hebben we het voorstel het comité aan te bieden en dan moet gekozen of gedeeld worden. Do voorzitter zegt dat B. en W. niet anders hadden kunnen doen B. en W. hebben in denzolfden geest van de verzoekers op alle punten geantwoord. Het comité is zelf bedragen gaan noemen, 't Geldt hier een principjo-uitspraak;. Ten slolte wordt het voorstel-Dekker om de zaak te verdagen en alsnog een conferentie tusschen B. en W en het comité te bewerk stelligen in stemming gebracht en verworpen met 8 tegen -1 stemmen, die der heeren Holl mann, Do Paauw, Donner en Dekker. Het voorstel van B- en W. dat uit b pun ten beslaat, luidt als volgt a. de raad besluite in beginsel tot ver koop van den aangevraagden grond (tot een oppervlakte van hoogstens 9 II. II.) tegen f 5000 per II. A. b. verleene vergunning voor tramaanleg te gen nader te bepalen prijs voor den benoodig- den grond, onder overlegging verklaring, dat tegen de vergunning bij den concessionaris! Iluyghebaert (tramplan Zuid-Bevoland) geen bezwaar bestaat c uitdieping en verbreeding haven, waar in door de Coöperatieve vereeniging bij te dra gen 3/t der koslen geraamd op f 25 000 -f- de gchccle kosten van verbreeding, geraamd op f 12 000 of f 72.000 in één keer te betalen d. Je verordening tot heffing van Sas- en havengelden te herzien e onttrekking van water aan de haven f aanleg van los- en laadplaatsen. De financieele commissie gaat in dezen ge heel met B. en W. aceoord, behalve wat be treft den bedongen prijs voor de gronden ad f 5000. Do aanvragers hebben geboden f 3500 en op dat bedrag wil de commissie het houden. In haar rapport wijst zrj erop, dat de gronden niet kunnen vergeleken worden met bouwterreinen of erfpachtsgronden en in aan merking genomen het groote voordeel van een suikerfabriek voor Goes, acht zij f 3500 voldoende. Thans woelen alle punten, nadat zolan ger of korter zijn besproken in stemming ge bracht. Tegen den koopprijs van f 5000 verklaren zich 9 leden vóór de beide wethouders en de> lieer Van der Leeuw daarna wordt het bedrag van f 3500 mét algemeene stemtaen aangenomen, zoomede alle andere punten en bet voorstel daarna in zijn geheel zoodat in beginsel is besloten dat de suikerfabriek, to Goes kan worden gevestigd. (De rest vam 't Verslag in een volgend num mer.) Ingezoudeu Mefledesliiigsn. DE JONG'S RECLAME CACAO blijft steeds de puikste cacao voor den prijs. i Kilo 1.20 H.Dt Joiio. v^xnm- Versciiillsmie BerlEftlen Do Amsterdamsche raad nam gisteren de voorgestelde wijziging in do belasting op de openbare vermakelijkheden aan. De schouw burgen worden nu belast mot 5 o/0, variété's met 10a/o en bioscopen met 15 o/0 Tot den verkoop van het terrein Hoek Vij- gendam-Ilokin is besloten. Op een adres van don Amstordamschen Po litiebond zal geantwoord worden, dat de raad zich onbevoegd acht tot het besluiten van het instellen van een adviescommissie bij bestraffing van het politie-personeel. Het conflict aan de schoenfabriek van M. van Beurden le Kaatsheuvel is geëindigd. Een nieuwe loonregeling is door beide partijen aanvaard. In de provincie Groningen waren in sta king do (ichclwcrkers in alle steenfabrieken langs het Damstcrdiep, bij den heer Berg te Stadskanaal en bij den heer S. Derksema te Termun terzijl. In een vergadering van steenfabrikanten, Dinsdag gehouden, werd besloten den werktijd met één uur por dag in te korten. In som mige fabrieken zal nu worden gewerkt van 's morgens 5 tot 's avonds 6, in de overige van 's mog-gens 6 tot 'savonds 7 uur. Tengevolge van dit besluit werd Woensdag in onderscheidene fabrieken de arbeid hervat. (Tel.) Op do Kruiskade te Rotterdam is gister avond een 38-jarige metselaar, toen hij1 per rijwiel een electrischo tram van lijn 5 tegemoet reed, geslipt en onder do tram geraakt, zoo dat de wagen opgevijzeld moest worden. Bij aankomst in het ziekenhuis was hij reeds overleden. Drie jongens van 16 en 17 jaar hebben te Haarlem bij een bpwoncr van de Rozen- prinsstraat een kistje met f 93 weggenomen. De pleegzoon van den bestolene, die een van de daders was, is met.z'n vrienden naar Ant werpen gegaan on heeft daar het geld verteerd^ De twee kameraads zijn berouwvol in Haarlem teruggekeerd, maar J. T-, de pleegzoon, is te Antwerpen achtergebleven. Te Amsterdam viel een metselaar van den steiger voor een in aanbouw zijnd buis. Ilij moest zwaar gekneusd naar het Wilhel- minagasthuis worden vervoerd. De landbouwer B( Dros, te Texel, werd, naar de Tel. meldt, dezer dagen bijna door een stier, die hem tegen den wand drukte, ge dood. B. wist zich los te rukken, doch met ontwrichten schouder. Te Heldeer werd heel kundige hulp verleend. Tc Tiel zijn, naar de N. R. C bericht, de eerste zwaluwen aangekomen. Bij de familie te Werkendjam is telegra fisch bericht ontvangen, dat cLe 17jarige J. van Gelder in een fabriek in Brazilië tusschen de raderen van een machine geraak f; (eti «ogen blikkelijk giedood is. Op vreeselijkc wijze is, naar de ,,L. K." meldt, Dinsdag een nog jeugdige vrouw, de eebtgenoote van den schilder Derrez, te Gul pen, om het leven gekomen. Terwijl zjj verf, papier enz. aan het verbranden was, vatten eensklaps hare kleedexcn vuur de ongelukkige verkreeg zulke ernstige brandwonden, dat zij na enkele uren overleed. T,e Almelo is een 75-jarig man in hechtenis genomen, die wordt verdacht van het plegen van ontuchtige handelingen mei meisjes. Woensdagmiddag ontstond brand in de woning v^u R. K. aan de Looiersgracht te Steen wijk. Een der beide vertrekken brandde geheel uit. Verzekering dekt de schade. De vrouw van K. kreeg bij het pogen om goederen te redden ernstige brandwonden aan hoofd en handen De zoon van de veehoudster wed. de BI. to Aarlanderveen is, naar de N. R. C. meldt, bij het zinken van een schouw m'et mest ver dronken TRAGISCH. Gisteravond vervoegde zich de heer G, V bedienaar van begrafenissen te Rotterdam, bjj de familie Jaan de Spiegelnisscrkadc, om be schikkingen te treffen voor de begrafenis van bun zoon, die des morgens gestorven was. Nauwelijks was de heer G. V. bij do familie in een kamer binnengelaten en op een stoel gezeten, of hy zakte in elkaar en was on middellijk dood. Dr Krul, wiens hulp werd in geroepen, kon niets anders dan den dood con stateer en. Men begrjjpt, hoe Jit tragisch voorval bij de familie Jdie toch al in rouw gedompeld was over het verlies van hun kind, ontstel tenis teweegbracht. Maasb. - Reuter seint aan de bladen, dat bij de ontploffing van een ballon te Villiors in bet Franscho Marne-depprtement vier van de vijf inzittenden gedood zijn, onder wio twee ka piteins, do loods van den ballon en een sergeant. THERMOMETER EN VERWACHTING. 18 April. Thermometer alhier 8 u. vm. 45 gr., 12 u. 51 gr., 3} n. nm. 49 gr. Telegrafische mededeoling van het Kon Meteorologisch instituut te De Bilt volgent de waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 774.0 e Horta. Laagste 735.4 te Vestmanoer. V erwaohting tot den avond van 19 April: matige tijdelijk krachtige meest Z.W. wind, zwaar bewolkt, waarschijnlijk enkele regenbuien en dezelfde temperatuur. AFLOOP AANBESTEDING. De vereeniging „Doelmatige Samenwerking" voor Nieuw- en St. Joosland' heeft gis teren aanbesteed bij den hoer Van der Harst, Ned, Koffiehuis to Middelburg, de levering van ongeveer 40.000 K.G. Chilisalpetcr. Gegund aan Zeeuwschen Voeder- en Kunst- mesthandel voorheen S. en M. Boogert te Mid delburg voor f 13.67. AFLOOP VERKOOPINGEN. Nolans W. F. del Campo te Rcnesse heeft Woensdagmiddag in het koffiehuis van den heer De Roo te Oudendijk (Ellemeet) pu bliek verkocht 7 perceelen bouwland aldaar. Perceel 1 en 2 werden verkocht voor f1035, perceel 4 voor f 1075, perceel 5 voor f 1050 en perceel 7 voor f820, per Sch. gemet. Per ceel 3 en 6 opgehouden. Door den notaris M. C. Schram to. Kruinin- •gen werd hedenmorgen ten verzoeke van de Erven van mej. de Wed. P. Bruijnzeel—Van Boven publiek verkocht in de herberg van den heer J. Rottier te Rilland, een woon huis met schuur en erf, tuin en voetpad. groot 5 A 13 c.A., voor den prijs van f3026 aan Nies. Nieuwdorp aldaar. De opbrengst van de heden door notaris Lu- nenberg te Ouwerkerk gehouden verkoo- ping van huizen en bouwland bedroeg f 4678.50. LAATSTE BERICHTEN UIT MIDDELBURG. Raadsvergadering. Woensdag A- s. houdt "de gemeenteraad een vergadering, waarin o. a. aan de orde komeninvoering van 7e leerjaar en van een verordening op het toezicht op eet- en drinkwaren. Acte examens 1. o. Bij het lieden alhie r gehouden examen voor de acte lager onderwijs werden geëxa mineerd 8 mannelijke candidate». Geslaagd de heeren J. Overweg te Aagte- fcerke, J. J. v. d. Meulon te Vlissingen, J. F. de Buck, L. J. van den Einde, J. J.. Kamer- mans, J. J. Verstraato en J. Fortuin te Mid delburg. DIEFSTAL. Heden is voor den heer officier van justitie geleid M. J- W,, werkman geboren te I e r- seke, zonder vaste woonplaats, verdacht van diefstal. Hij is na gehoord te zijn overgebracht' naar het Huis van Bewaring alhier. UIT VLISSINGEN. Kort Raadsverslag. Onder de ingekomen atukkenj was een schrijven van den minister van binn. zaken met een rapport van den rijksarchitect den heer A. Mulder, waarin deze den inwendigen verbouw van den St. Jacobstoren en ook enkele uitwendige details uit een oudheid kundig oogpunt sterk afkeurt. Naar aanleiding daarvan stellen B. en W. eeoige wijzigingen voor waardoor aan die bezwaren tegemoet gekomen wordt. Tot verwijdering van de cementlaag die het be nedendeel bedekt kan later over worden gegaan, waarvoor dan van het rijk subsidie kan worden verkregen. Tot keurmeester van visch werd benoemd de heer C. H. Willemse, tot lid van de comm. tot wering van schoolverzuim de heeren L. E. M. van'Raalte on M. Meeuwse. „De Schelde" in 1912. Op de hedenmiddag ten kantore der Maat schappij „do Schelde" te Vlissingen gehouden jaarlijksche algemeene vergadering v;ui aan deelhouders waren vertegenwoordigd 445 aan- deelen, uitbrengende 77 stemmen. Door de directie werd verslag uitgebracht «ver het boekjaar 1912. De balans en verlies- en winstrekening werd goedgekeurd en hel dividend vastgesteld op 8 o/o. (Men zie onder „Handel en Nijverheid";. Als commissaris werd herkozen de lieer Arie Smit. Met algemeene stemmen werd aangenomen het voorstel tot. goedkeuring van een ontwerp overeenkomst auet den staat der Nederlanden tot wijziging van het bestaande erfpachtcon tract, benevens het voorstel tot goedkeuring van een ooit werp-overeenkomst niet de ge meente Vlissingen tot overdracht aan die ge meente van het in 1882 met den Nederland- schen Staat gesloten erfpachtcontract betref- /ende de haven-exploitatie. UIT GOES. Zuid-Bevclandsche waterleiding. Heden werd aldaar een vergadering gehou den van het bestuur van de N. V. Zuid-Beve- landsche Waterleiding met vertegenwoordigers van de betrokken genieemtebosturen Van bet verhandelde hopen we in een volgend nummer nog het een en ander te kunnen meedeelen. Eindexamen JLrandbouwwin ter- schoot te Goes. Bij het heden gehouden eindexamen werd aan alle leerlingen het einddiploma uitgereikt. DE DECAUVILLE-TRAM. De twee tramrijtuigen alsmede de post- en bagagewagen voor den stoomtramdienst Hans- weertVlake zijn heden alhier gearriveerd. De rijtuigen hebben binnen elk 24 zitplaat, sen, terwijl het vóór- en aclitorhalcon elfc nog 2. zitplaatsen en eenigo staanplaatsen bie den. Ze zijn niet verdeeld in klassen. VOORJAARSVEEMARKT. Op do heden te Kort gene gehouden voorjaarsveemarkt .waren aangevoerd10 paar. den, 81 stuks hoornvee, 2 schapen, 10 varkens. DE STAKING IN BELGIË. BIUJSSEL, 17 April De Brusselschc Typo grafen hebben gisteravond vergaderd en met groote meerderheid besloten dc algemeene sta king te pwclamocren. De typografen, die bij dagbladen arbeiden, zullen aan de staking deelnemen, te beginnen met Zaterdag a s. Te Brussel staken er van do 1G.0U0 14.000 (arbeiders volgens hot sta- kingsoounité. Bij het station Ougrée staan 100 wagens met kolen geladen die niet vervoerd kunnen worden wegens gebrek aan arbeidskrachten. Hetzelfde geldt voor een ffader station, waar 400 wagens op verzending wachten. HOHENZOLLERN EN CUMBERLAND. BERLIJN, 18 April. Uit Stuttgart wordt aan do „B. Zedtung am M." geseind: Bij de bespre kingen te Homburg tusschen den DuitscJien keizer en den rijkskanselier met den hertog van Cumberland is een definitieve regeling van de Brunswijksche troonopvolgingskwestie verkregen. De rijkskanselier zal spoedig bij den bondsraad een voorstel indienen, dat op de instemming van alle bondsregeeringen re kenen kan. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN DEN PAUS. ROME, 18 April (V. D.). Volgens hedenoch tend uit het Valicaan ontvangen berichten houdt de verbetering in den toestand vaa den paus aan, hoewel de temperatuur gedu rende den afgeloopen nacht iets gestegen is. WILHELM II EN WINSTON CHURCHILL. BERLIJN, 18 April. De „Bcrl. Z. am Mit- tag" meldt, dat de Duitsche keizer den En- golschen minister van marine uitgeooodigd heeft de „Kieler Woche" bij te wonen. Da minister zal aan boord van een Engelsch jacht naar Kiel gaan als gewoon particulier. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Van 17—18 April. OndertrouwdW. Zwigtman, jm. 20 j. met A. M. van Belzen, jd. 19 j.; A. Dingemanee, jm. 23 j. met J. van Sluijs, jd. 22 j.; J. A. Jacobs, wedr. 38 j. met J. Schout, jd. 31 j. Getrouwd: J. Lefëvre, jm. 26 j. met C. KlBinepier, jd. 21 j. Bevallen J. Fijuaut, geb. De Nooijer, z. Overleden: C. de Voogd, wed. van J. Bosschaart, 76 jA. Vreeke, vrouw yan A. Vogel, 61 j. Zierikzee. Van 10-17 April. Getrouwd: J. Sies, wedr. van M. J. Hoffen, 60 j. met A. de Bruine, w. gescheiden echtgenoote van 0. J. Hogerheijde, 53 j. Bevallen M. Kwaak, geb. Boogerd, z.; W. C. de Rijke, geb, Verloo, d A. A. Ver- kaart, geb. Rodoe, d. Overleden C. van Tiggelhoven, z. 3 m. BUITENLAND. DE STAKING IN BELGIË. Allengs breidt de slaking zich uit. Gedeelte lijk geschiedt dit mechanisch. Door de strem ming Jn enkele bedrijven worden arbeiden in verwante vakken gedwongen, bij gebrek aan werk het bijltje erbij neer te leggen. Naar het „Hbl. van Antw." heeft opge merkt, wa3 de toestand aan de haven aldaar gisteren geheel dezelfde als Woensdag. D. w z. overal wordt op de schepen gewerkt, zij het hier en daar met onvolledige ploegen en 't algemeen niet niet de gewone werklieden. Maar het blad erkent, dat terwijl het lossen der schepen zijn gang gaat, liet laden sterk is afgenomen. Een particulier telegram aan de N. R 0. bevestigt het bovenstaande. Voorts bevat dit, dat sommige schepen door Japanscbe beman ning worden bediend, die met hun zessem of zevenen en met handschoenen aan, 't WOTk van één Anlwerpsch bootwerker verrichten. Men is in die stad op ordeverstoringen voorbereid. Soldaten en burgerwachten heb ben dag- en nachtdienst. Het „Ilbl. van Antw." maakt zich erg boe» op den wethouder Cools. liet. ontleent ni. aan enkele bladen liet. bericht, dat deze zijn vee- blijf op het stadhuis gedurende deze dagen bestendig met dat in het gebouw van de* „Werker" heeft verwisseld. In hel laatste leidt hy de staking zelf. Do stakers te Brussel hebben een betreu renswaardig besluit genomen. Blijkbaar niet tevreden over de resultaten met de lijdelijke actie verkregen, werd be slist, dat voortaan dagelijks betoopngen zu - len worden georganiseerd in den vorm van optochten. VoorLs meldt de „Gazette van Gent ook de schouwburgen in de hoofdstad gevolgen der slaking ondervinden l" Muntschouwburg (Monnaie) was vooral e bezoek gedurende de eerste dagen der slaking veel geringer, maar ook de andere schouw

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 2