Ingezonden Meaedeelingen. DE JONG'S Hollandsch- Chmeczen met bijzondere vreugde te tijding van Pomcaré'» benoeming tot president ver namen De oorzaak biervan bgt in de be- teckcaus, die de naam Poincaré in zijn Clu- noeschen vonn heeft. De Chinecsche bladen noemen n.l. Pomcaré „Pa Kia Lai". ,,Pa" beteokent ,,0p de gansche wereld"; ,,Kia" „geluk on zogen", ein ,,Lia" „aanvaarden der regeoring". Zoodat Poincaré's naam bc teekent: „Hij wiens ambtsaanvaarding geluk en zegesi over do geheelc wereld zal brengen." Do civiele lijsten van de hoerschcrs over do verschillende landen loopen zeer uit een. Het hoogste „salaris" beurt de tsaar, die 18.000.000 gulden per jaar verdient. Op hem volgt de koning van Pruisen met 13 mil- lioen (als keizer verdient hij niets De kei zer van Oostenrijk krijgt lli/s milliocn, de koning van Italië 71/2, de koning van Engeland 7, die van Spanje 4, de sultan van Turkije 4, de Mikado 3.7, de koning van België 2.1, de koning van Zweden 1, de koningin van Neder land 08, do koning van Denemarken 0.8, de koning van Griekenland 0.6, do koning van Servië 0.58, do koning van Noorwegen 0.56, en de koning van Montenegro niet moer dan 96.000 gulden. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Van 1011 April. Ondertrouwd: G. K. van den Berg, jm. 28 j. met W. Reijnierse, jd. 22 A. Poppe, jm. 22 j. met A. Chris- tiaanse, jd. 23 j W. Reijnierse, jm. 26 j. met N. de Rijcke, jd. 27 j. GetrouwdA. J. Frangoys, S. 57 j. met M. van de Voorde, jd. 48 j.; M. P. Hane- graaf, jm. 25 j. met M. A. Brouwer, jd. 20 j.; A. de Hooge, jm. 21 j. met J. P. Berger, jd. 18 j. Bevallen A. Joosse, geb. Van Buiten, z.; P. M. van Luijk, geb. De Nood, z. Overleden B. de Jong, man van D. J. Steketee, 72 j.; P. J. Mol, ong. z. 42 j. DE SFINX ONGESCHONDEN. Onlangs publiceerden we een uitvoerig ver- haai van een ontdekking, die professor Reisner in het binnenste van do Egyptische Sfinx zou hebben gedaan, Deze onderzoeker zou nl. van het Hoofd naar het inwendige van het steencn lichaam zijn doorgedrongen en daar een aan de zon gewijden tempel en do graftombe van Menes, eersten koning van Egypte, ontdekt hebben Van dit verhaal nu is geen woord waar We zijn er ingeloopen. Maar wei hebben don troosf, dat we niet de eenige zijn geweest. Verre vandaar Verscheiden bladen over de geheelo wereld hebben hot verliaal meegedeeld, waar van >n ieder geval moet morden getuigd, dat het boeiend ineen was gezet. Professor Reisner heeft de Westminster Gazette" meegedeeld, dat hij nooit plan heeft gehad, het inwendige van de Sfinx te on derzoeken, noch koestert hg thans dit voor nemen. Amerikaansche bladen schijnen de legende in de wereld te hebben gebracht. En daarmee zijn we dus omtrent de Sfinx oven onwetend als vroeger, terwijl toch de illuzie bewaard bleef. Want hoe onaangenaam zou het voor onze verbeelding zyn als nuchter onderzoek zelfs den sluier van de Sfinx, die als een onvergankelijke onbegrijpelijkheid daar staat, zou hebben verscheurd en getoond, waartoe die werd opgericht. EEN HANDIG DETECTIVE. In Charlottenburg was een jongeling ver moord Meen verdacht het dienstmeisje zijner ouders, een zekere Elisabeth Heinrichs, die daad bedreven te hebben. Een detective werd Opgedragen, in de duistere zaak zoo mogelijk licht te verschaffen. Deze slimmeling be diende zich daarbij van de volgende, buitenge woon behendige, maar ook zeldzaam door trapte hst. Hij, en dit verhaal ontleenen We aan de ,,Kolnische Zeitung", verloofde zich daartoe met het meisje, nadat hij haar naar haar woonplaats in Pommercn was achterna ge reisd De detective gaf zich uit voor ren tenier Eind April zouden zo in het huwelgk treden. Daar krijgt do vermomde detective echter een brief van een zoogenaamd en vriend uit Berlijn, welken brief hij zelf had opgesteld en verzonden. Daarin wordt de rentenier" ge waarschuwd tegen juffrouw Heinrichs. Zij werd nl verdacht, den jongen man, by wier ouders ze gediend had, te hebben vermoord. Do detective las haar den brief voor cn drong ex op aan, dat zij alles eerlijk bekennen zou Hij zou haar dan niettemin huwen. Aan vankelijk bleef het meisje weigerachtig, legde ocliter ton slotte een volledige bekentenis af Den volgenden dag herhaalde zij deze, terwijl een politieagent achter de deur had postgevat, waardoor dus de voorwaarde vervuld was, dat twee getuigen de afschuwelijke Woorden ge hoord hadden. Toen werd zo gearresteerd en voor het gerecht geleid. De detective, die inderdaad een voor zijn vak buitengewoon nut tige vaardigheid in het comedie-spelen aan den dag heeft gelegd, verklaarde daarna in de plaatselijke bladen zijn verloving met Eli sabeth Heinrichs voor verbroken. Vragegeldt bij het hooren van verdachten in Duilschland de regel van het doel heiligt de middelen? Hoe gemeen ook de daad moge zyu, dio de dienstbode bedreven heeft, is een dergelijke barbaarsclie wijze van een be kentenis te ontlokken geoorloofd? Bestaan er geen grenzen binnen welke de drang moet blijven, door politie en justitie uit te oefenen op verdachte personen? Ook blijkt uit dit verslag niet duidelijk of de detective al dan niet in particulieren dienst stond. Was het eerste het geval, wat het waarschijnlijkst is. dan is de wraaklust van de lastgevers, in dit geval de ouders van don vermoorde, een gevaarlijk scherp wapen geleverd, ook om in ander geval de schandelijkste chantage te plegen. AFLOOP VERKOOPINGEN. Gisteren avond werden door notaris Struve op de bovenzaal der sociëteit de Vergenoe ging alhier publiek verkocht: Een winkelhuis met schuur, erf en tuin aan den Breeweg, wijk D no. 42 aan bet Zand te Koudekerke. Kooper de heer J. Bakker voor f 2250. Een buis en erf aan den Kerklaan wijk D no. 94d aldaar. Kooper de beer C. Joosse voor f 1051. Een huis en erf "aldaar wijk D no. 94c. Kooper de heer A. Doudeijns voor f 1025, Alle koopers wonen te Middelburg. De overige perceelen werden opgehouden. Ten overstaan van. notaris W. Hioolen weid hedenmiddag to Serooskcrke verkocht: 1 hectare 45 aren 90 centiaren bouwland! aan den Plattenwog bij hot dorp Gapinge aan Jan Boone te Serooskerke voor f2756. 34 aren 90 centiaren bouwland aldaar aan Marinas Dingemanso to Gapinge voor f713. 34 aren 80 centiaren bouwland aldaar aan J. en H. Wouters te Koudekerke voor f754. 33 aren 30 centiaren bouwland aldaar aan P. Walraven te Middelburg voor f700. 1 hectare 80 aren 80 centiaren weiland den Schellagschen weg aan Frans Dekker te Gapinge voor f1594. "3 aren 30 centiaren weiland achter het Huis Om te Serooskerke aan Pieter Ton al daar voor f 1222. Do notaris H. J. van Nouhuys te Z i e r i k- zee heeft hedenmiddag ten verzoeke van J. T. van der Ent in het openbaar verkocht: 1 gem. 77 roe bouwland aan den Langeweg te Bruïnisse voor f 900 aan A. Kik Tzn., schipper te Bruimsse, en 960 roe bouwland aldaar aan II. van der Ent aldaar. Het woonhuis bleef onverkocht. 402e STAATS-IiOTBISJJ 2e klasse, 4e lijst. Trekking V3D Donderdag 10 April. Prys van 1 400 No. 3916 Pryzen van f 30. 3385 6775 7003 7099 15183 - WATSSK, te VliBBtngen Zaterdag 12 April nu. 4.52 Zondag i3 b 42 Moanu 14 4 54 O tusii&g vm. 7.46 Woonsla^ 16 9.25 17 THERMOMETER EN VERWACHTING. 11 April. Thermometer alhier 8 u. vu. 44 <r., 12 u. 45 gr., 31 u. nm. 46 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgen* ie waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 766.7 e Horta. Laagste 740.0 te Memel. Verwachting tot den avond van 12 April: aanvankelijk matige, later toenemende N.W. tot Z.W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk regenbuien en zachter. AFLOOP AANBESTEDING. Woensdag~werd door het bestuur van het waterschap Hoedekenskerke aanbe steed de levering, franco op den wal, van 210 S. T. bazalt zetsteen, 35 S. T. Waal brikken, 525 stuks gecreosoteerde perkoenen lang 1.20 M., 850 stuks idem lang 1.60 M en 3190 M' Pruisische grint. Voor de Bazaltzetsteen werd ingeschreven door Gerrit Dekker te Sliedrecht, voor f4." per S. T. en door J. W. Roeloffs voor 1 4.48 per S. T. Gegund. Voor de Waalbrikken door G. Dekker voornoemd, voor f 3.30 per S. T. Gegund. Voor de perkoenen door C. Mirandollete Rotterdam, voor f 0.26 de perkoenen ad 1.1 M. en f 0.18 de perkoenen van 1.20 M. lang. Gegund. Voor de grint W. Borsje te Papendrecht. voor f 2.58 per M3 en de Grintmij te Arn hem voor 1 2.49 per MJ. Gegund. Een biljet van onwaarde. Bij de aanbesteding beden voor het bou wen eener centrale te Schoondijke voor de gemeente waren 12 biljetten ingeleverd. Minste inschrijver was de heer J. I. van Male aldaar voor f 3010. RAAD VAN NEUZEN. In de Donderdag te Neuzen gehouden raadszitting werd in handen van Burg. en Weth. gesteld om bericht en raad een adres van de vrijwillige brandweer »Luctor et Emergo", waarin werd gewezen op de be zwarende uitgaven, die de vereeniging zich jaarlijks moet Retroosten, dat de ge neente- subsidie ad f 75 wel zou behooren te wor den verhoogd tot t 350 en dat het bestuur het ook beter acht, dat in de gemeente slechts één brandweer-bestunr is, waarom wordt gevraagd of de gemeente er geen prijs op zou stellen de motorspuit der Vereeniging tegen een behoorlijken prijs over te nemen. In plaats van den vertrokken heerSpeet- jens werd benoemd tot lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs en in die van het middelbaar onderwijs, de heer De rekening van het Burgerlijk armbe- j stuur over 1912 werd goedgekeurd in ont- vaDgsten op f 6325.99, in uitgaven op i f 6251, alzoo met een goed slot van f 74.99. Goedgekeurd werd een door de admini stratie der domeinen ingediend stratenplan op een deel der gronden van de te ont mantelen vesting, waarnaast bouwterrein te koop zal worden gesteld. Besloten werd in verband met de oprich ting eener nieuwe M. U. L. O. school, de tegenwoordige school B met 1 September a. 8. terug te brengen tot een school voor gewoon lager onderwijs. In den breede werd besproken de positie der onderwijzers aan die school, welke nu volgens de veror dening hun salaris zullen zien verminderen, waarom ten opzichte van hen een over gangsmaatregel noodig wordt geacht, die nader zal worden overwogen. Naar aanleiding van een verzoek van een comité dat voor het doel ongeveer f 800 bijeenbracht, om van gemeentewege over te gaan tot het stichten eener muziektent, werd door burg. en weth. voorgesteld daar toe over te gaan en, ook als blijvend aan denken aan de 100-jarige onafhankelijkheid van Nederland op de Markt een vaste muziektent te stichten. De kosten worden geraamd op ruim t 1900. Het voorstel werd aangenomen. Door Gedep. Staten waren enkele aan merkingen gemaakt op de verordeningen tot regeling van het schoolgeld voor de M. U, L. O. school en voor de B. B. S. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Dee3 bepaalde de raad, dat voor leerlingen van buiten de gemeente het hoogste schoolgeld zal gelden dat berekend wordt voor kinderen van ingezetenen, nl. t 120. Voor on- en minvermogenden zal de raad dan nader afwijking kunnen verleenen. Aan den heer W. Bedet werd een strookje gemeentegrond, ter grootte van ongeveer 11 Ms verkocht voor f 125. Bij de rondvraag deelde de voorzitter in antwoord op een vraag van den heer Drost mee dat er uitzicht bestaat dat met Sep tember a.s. woningen in aanbouw zullen zijn, die betrokken zullen worden door de te benoemen leeraren der H. B. S. Besloten werd de gronden omtrent welke een dading van mil is ontworpen met het rijk terstond in erfpacht te vragen. Op verdere vragen van den heer Drost zeide de voorzitter dat de benoeming van een hoofd der M. U. L. O. school en van een directeur der H. B. S. tijdig genoeg zal geschiedenen ontkende hij dat er ach terstand is in de afdoening van gemeente zaken. Op een vraag van den heer De Jager zette de voorzitter zijn standpunt uiteen ten op zichte van de vergunningen voor openbare vermakelijkheden. Hij volgt daarin de voet stappen van zijn voorganger, verschilt alleen van meening over de draaiorgels, en acht den tweeden Paaschd&g niet meer een erkend christelijken feestdag. Bij een wijziging der politie-verordening heeft de raad het in de hand die zaken te regelen, die z. i. ten onrechte aan de beslissing van den burge meester zijn overgelaten. (Verkort wegens plaatsgebrek). De Miaaeiourgtcne courant wordt 'aavonde te zeven uurin VL1SSINGEN uitgegeven Dageljjke worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door dén ager4" C. N. 1 DE VKYMESTDAGP aldaar. LAATSTE BËRIGHTSN. to weigeren, oa, indien de ziekte is veroor zaakt door oen misdrijf van den verzekerde of indien hij een bekend onzedelijk gedrag leidt cn ook indien do verzekerde geen ge neeskundige hulp inroept of de voorschriften van den behandelenden geneeskundige niet opvblgt. UIT AMSTERDAM. Ontrouw directeur. Voor de 4e kamer der rechtbank, alhier stond heden terecht, de assuradeur G. M. beticht van verduistering van f 4000. Bekl. had als directeur van de brandverzekering- maatschappij Vesta dit bedrag van rijn mede directeur ter uitbreiding van de zaken ont vangen Bij liet faillissement der maatschappij bleek het geld echter niet geboekt te zijn. Do cisch luidde 3 jaar gevangenisstraf met last tot onimddellgko gevangenneming, DE SIGARENMAKERSSTAKING. Op do conferentie te Utrecht van de loon- commissio uit den patroonsbond en de afge vaardigden van de vier arbeidersorganisaties is men niet tot overeenstemming gekomen- De looncommissie verklaarde niet verder te kun nen gaan dan de door haar voorgestelde re geling. Hedenavond heeft "te Utrecht een hijeen- komst van het patroonsverbond plaats. De fabrikant Lukwel te Rotterdam heeft de arbeiders gevraagd of zy het werk willen herviatten op dezelfde voorwaarden als bij de firma Ilaagen te Utrecht. DE LIEVE LENTE. KEULEN, 11 April. In geheel West-Duitsch- land hebben hedenmorgen sneeuwstormen ge woed. De temperatuur is aanzienlijk gedaald. HOOGOVEN GESPRONGEN. DORTMUNDT, 10 April. Op do ijzerwerken Dortmundt—Union is in den afgeloopen nacht hoogoven gesprongen en verwoest. Er werd 1 man gedood, 2 lieden werden zwaar en 2 licht gewond. Er werkten in het ge heel 30 werklieden. NOODLOTTIGE BRAND. ZITTAU (Saksen), 11 Apnl. Gisteravond is in. een naburig plaatsje een woonhuis afge brand, waarbij twee vrouwen van 60 en 67 jaar en een 13-jarig joagetje in de vlammen omkwamen. Twee kinderen werden metgroote moeite gered. MOEDER VAN POINCARÉ f PARIJS, 11 April. De moeder van president Poincaré is hedenmorgen overleden. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN DEN PAUS. ROME, 11 April. De artsen van den paus zijn zeer tevreden. De koorts is geweken. De eetlust is teruggekeerd. DE OORLOG. Montenegro en de Mogendheden. CETTINJE, 10 April. Een Echip behoorende tot de internationale vloot heeft hedenmorgen in de wateren van Antiwari het jacht van Ko ning Nijrita, dat meeltramsporten begeleidde, opgebracht. In Thracië. LONDEN, 10 April. In den nacht van .8 April hebben de Boelgaren een half Turksch bataljon vernietigd. Het bataljo(n maakte lOimtrekkende beweging op den rechtervleu gel der Tsjatajdzja linie. De andere helft ontkwam door te vluchten. Het Balkanver bond. SALONIKI, 11 April. Een telegram van het Boelgaarsche ministerie beveelt de onmiddel lijke terugzending van de reservisten. UIT MIDDELBURG. Acte examens 1. o. By de heden gehouden acte-examens 1. o. werden geëxamineerd 8 mairmelgke candidaten. Geslaagd de heerenA. Jumelet to Brui- nisse, J. A. R. Bomimeljé te Goes, G. M. den Herder te Goes, W, II. de Jonge te Goes, J. M. van de Rope te Goes en C. L. Smugge te Vlissingen, UIT ROTTERDAM. Op avontuur 'belust. De politie heeft hedenmorgen in de Oude- plantage alhier de 19jarige H. N. aangehou den, die van zrjn ouders f 400 had ontvreemd waarvoor hij met twee vrienden de wijde wereld in wilde trekken. Het geld had hg voor 't grootste deel nog in. zijn bezit- Vee verbrand. Te Char'lois is hedennacht de schuur vani den landbouwer Van Prooijen afgebrand. Een hit, vijf varkens en een geit kwamen in de vlammen om. Ook een kar en eenig gereed schap zijn verbrand. UIT DEN HAAG. Tweede Kamer. Do benandeling van de ziektewet is heden voortgezet, Na uitvoerige discussies is ongewijzigd aan genomen. art. 38, waarbij de verzekerde ver- vallen verklaard wordt van zijn aanspraak op ziekengeld, indien de riekte is veroorzaakt door eigen opzet en indien üe verzekerde nooit is ingeschreven bij een toegelaten zieken fonds, noch aantoont dat hij geneeskundige hulp kan krijgen, tenzij hg aannemelijk maakt, dat een en ander voor hem onmogelijk was. Het amendement Duys om de geheele laatst genoemde bepaling te schrappen werd ver worpen met 37 tegen 20 stemmen. Het amendement Aalberse om ook geen aan spraak to geven op uitkeering indien de ziekte een gevolg is, van onzedelijkheid werd verworpen met 33 tegen 24 stemmen. Verder werd goedgekeurd artikel 39, volgens DE BOODSCHAP VAN WILSON. Met enkele woorden hebben we al van het wetsontwerp gesproken, dat de president van Amerika Woodrow Wilson persoonlijk met een rede bij Kamer en Senaat heelt in gediend. Weg8ns het belang daarvan komen we er wat uitvoeriger op terug. Naar men weet, wil dit ontwerp een nieuw douane-tarief invoeren. Nieuw, om dat de beginselen, waarop dit steunt, lijn recht staan tegenover die, welke de tegen woordige tarieven van de Vereenigde Staten beheerschen. Het tegenwoordig stelsel wil aan iedere groep van fabrikanten ot produ centen datgene geven, waaraan ze zelf be hoefte dachten te hebben om een markt te bezitten, die tegenover de rest van de wereld inderdaad afgesloten was. De uitslag daarvan is een stelsel van bevoorrechtingen en vrijstellingen van de concurrentie ge weest dank zij welke ^met gemak op ver schillende gebieden een monopolie kon wor den gesticht. O. a. is de trustvorming daarvan het gevolg geweest. Maar daar de regeering tot nu toe de oorzaak van hun macht niet aantastte, is de strijd tegen de trusts ijdel gebleken. Op een markt, die onttrokken is aan het toezicht van de buitenlandsche concurrentie, zijn verbonden van producen ten zeer gemakkelijk. De presidentieele boodschap verklaart daarentegen, dat alles, wat op een privilege ot op een kunstmatig voordeel gelijkt, moet worden afgeschaft en dat de Amerikaansche zakenmenschen en producenten gestadig moe ten worden aangespoord om de beste werk en de beste kooplieden ter wereld te zijn. De beweegreden, waarom voortaan invoerrechten zullen worden geheven, moet, aldus da boodschap, een krachtige concurrentie, een prikkel voor de bekwaamheden der Ameri kanen in den strijd met de bekwaamheden van de andere volkeren zijn. Hierbij wordt niet gedacht aan de rech ten, die geheven worden op artikelen, die de Amerikanen niet voortbrengen en waar schijnlijk niet voort knnnen brengen, even min als aan die, waarmee de weeldewaren, alleenlijk wegens de inkomsten, die daar door binnenkomen, worden belast. Toch beteekent deze hervorming niet, dat holderdebolder geheel het Amerikaansche tariefBtelsel wordt omver geworpen. Wilson is een praktisch man. Hij houdt rekening met de omstandigheden. Hij wenscht een vrijer en vollediger ontwikkeling van de Vergaderingen, Concerten enz. MIDDELBURG. Eiken dag Electro-bioscope theater, Markt. 's Avonds 7liy2 Zondags 611 Va Woensdags «n Zaterdag* matinée's. V rif dag 11 April. Centraal Vrijz. Comité. Bovenvoorzaal Sociëteit „De Vergenoeging", be zingen" Dinsdag 15 April. Concert LysenFentsch. Concertzaal. Woensdag 16 April. Soiree LeeszaaL Schuttershof 8 u. Donderdag 17 April. Alg. Verg.. Natuurk. ging" 8i/a u. Donderdag 17 April. Alg. Verg. Vreemde lingenverkeer. Markt ay3 u. Vrijdag 18 April. Bijeenkomst Micki. Mannen koor. Concert- en Ga hoorzaal, 8 u. Dinsdag 22 April, Propagandalezing „Vrede door Recht", Soc. Ver genoeging", 8 u. Zondag 22 Jnni. Concert Fanfare d'Enghten. Schuttershof, 8 u. Zwitsersche CHOCOLAAD. Tabletten, Rollen, Doozen. Eerst zal het douane-tarief herzien wor den. Daarna komen het bank- en geld stelsel aan de beurt. Men vergete het niet, de tarieven zijn niet de eenige vorm, dien het buitensporige protectionisme in Amerika heelt aangenomen. Ten slotte het volgende citaat uit de rede van den president, waarin het doel voor de volkeren wordt omschreven «gelukkig te zijn onder de natuurwet, d. w. z. die van den vrijen handel, in plaats van te zijn onderworpen aan die van de wetgeving en van de kunstmatige orga nisatie". DE OORLOG. Montenegro en de mogendheden. De blokkade is begonnen. De Engelsche admiraal heeft het besluit der mogendheden aan den prefect van Antiwari meegedeeld. Zelfs strekt deze blokkade zich nog verderdan de kustlijn van Montenegro uit. Die, welke ligt tusschen Antiwari en den mond der Drin valt daar nl. onder. De kust tusschen de monden der Bojana en der Drin is daar dns bijgetrokken. Dit stuk behoort nog niet tot Montenegro maar wordt daar misschien bijgetrokken. Tevens seint Reuter, dat de krijgsverrich tingen bij Skoetari zijn gestaakt. De Ser vische versterkingen en konvooien met proviand, die reeds naar de stad op weg waren, zullen naar hun land terugkeeren. Ook is de beschieting gestaakt. Volgens de «Köln. Ztg.» is Serviö zelfs bereid, zijn troepen geheel van Skoetari terug te trekken, maar verlangt het in ruil daarvoor de toe zegging eener oorlogsschatting. Maar daar tegen verzetten zich alle Turksche dagbladen. Zij willen dat het Balkanverbond een even redig deel der Turksche openbare sehnld overneemt. Leuk heeft de koning van Montenegro op de laatste meedeeling van den comman dant der internationale vloot geantwoord. Volgens de „Temps" verklaarde hij nl. niets van die elkaar opvolgende nota's te begrijpen, „daar hij volgens zijn weten toch alleen met Turkije in oorlog was." Ter ze*. In dagen vermeldden we niets over den «vliegenden Turk", den kruiser «Hamidié". Toch zwerft deze nog altijd ongehinderd rond. Op het oogenblik vertoeft hij in de Roode Zee. Het kanaal van Suez is hij her haaldelijk doorgevaren. Reuter seint uit Londen, dat de Grieksche regeering daartegen ter bevoegder plaatse bezwaar heeft gemaakt. De «Hamidié» moet tevens te Alexandrië leeftocht, in volle zee van een kolenschip brandstof hebben inge nomen, terwijl de commandant in Egypt* van de gelegenheid gebruik heeft gemaakt om zich met de regeering te Kon9tantinopel in verbinding te stellen. De Grieksche regeering doet uitkomen, dat door de handelwijze van de «Hamidiö» niet alleen het reglement op bet kanual van Suez is geschonden, maar dat zij ook een gevaarlijk precedent sohept voor schepen van andere staten in toekomstige oorloggSi.

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 2