Verschillende Berichten Onderwijs. Leger en floot. Ingezonden Stukken. BEKENDMAKINGEN. Adverteiitiëii. Stooaljootdleast welke vergadering 2 April te Parijs heelt plaats gehad. In dezen open brief worden in het bij zonder drie beweringen uit de circulaire van het genoemd genootschap besproken. We laten die gedeelten fiier volgt n: »De agenten der Socié'4 des auteurs, com positeurs et editeurs de musique, beschik ken alleen over het Franscbe repertoire». Dit is een grove onwaarheidWij hebben het voorrecht u te kunnen verwijzen naar de te gelijk met dezen Open Briet gepubli ceerd wordende verklaring van den heer L. Poisat, generual-veitegenwoordiger voor Nederland, Nederlandsch-Indiü, Belgiis en Luxemburg der «Sociétó", uit welke ver klaring blijkt, dat de »Societé" onder hare leden telt componisten van de meest ver schillende nationaliteiten, derhalve niet al leen Franschen, maar ookNederlanders, Belgen, Oostenrijkers, Duitschers, Hongaren, Russen, Noren, Roemeniörs, Italianen, Span jaarden, Grieken, Bohemers, Engelschen, Amerikanen, Zwitsers, Canadeezen, Argen tines, Luxemburgers enz. De volmachten van al deze componisten, 12.000, zijn te Parijs aan het Hoofd bureau gedeponeerd. Fotografische repro ducties van enkele dezer zijn reeds in ons bezit. Desverlangd zullen meerdere volgen. Deze zullen van de waarheid van ons beweren getuigen. De door ons aangehaalde verklaring van den heer L. Poisat rs door hem gepubli ceerd, niet op eigen gelegenheid, doch in overleg met, en onder goedkeuring van bet bestuur der »Sociétó". 2e. »Door een contract met deze agenten af te sluiten, ontloopt een Vereeniging dus volstrekt niet alle moeilijkheden, wijl zij daardoor slechts de beschikking over een deel der uit te voeren muziek krijgt". Dit is laf. Ge weet heel goed, dat niet alle Franschen, niet alle Duitschers, niet. alle Italianen lid zijn van de Sociétó. Boven dien weel ge, dat de Sociétó hooge eischen stelt voor de toelating en dat componisten, die nog niet een zeker aantal composities hebben gemaakt, geen lid kunnen worden. Ge hebt gelijk door te zeggen, dat men door het- sluiten van een contract met de Sociétó niet alle moeilijkheden ontloopt, maar indien het Genootschap van Nederl. componisten als agent der Sociétó ojtrad, waarnaar hot zonder resultaat gestreefd heelt, zou dan een contract, tot stand ge komen door zijne bemiddeling, wél alle moeilijkheden uit den weg ruimen Nogmaals, uw tweede punt is laf, is geen onwuarheid, maar strooit den oningewijde zand in de oogen. 3e. Beweringen van het tegendeel, door de agenten der Sociétó geuit, zijn in strijd met de waarheid". Wij hebben thans genoeg het logenach- tige van uwe circulaire aangetoond. De fo tografische volmachten en de annhangige processen 2ullen bet overige bewijzen. Voorts wordt in de bovenvermelde ver- kluring van den beer Lucien Poisat gene raal vertegenwoordiger te Brussel ontkent dat bet mandaat, dat bij sinds Jnni 1902 bezit, hem voor Nederland onttrokken zou zijn, en dat de handhaving daarvan op hot oogenblik het onderwerp vun een nieuw onderzoek uitmaken. De koningin en de prins hebben Zater dag het koffiemaal gebruikt bij den Duitschen keizer te Homburg. H. M. de Koningin beeft oen bijdrage doen toekomen aan het comité voor de herdenking van het 25-jarige bestaan van het Concertgebouw te Amsterdam. H. M. de Koningin-Moeder heeft Zuterdagavond in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in den Haag het Mengel berg-concert bijgewoond. De gewone audiëntie van den minister van landbouw, nijverheid en handel zal op Woonsdag 9 dezer niet plaats hebben. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben den Rotterdamscben raad bericht, dat de minister van binnenlandscbo zaken geen termen aanwezig acht voor de door het ge meentebestuur van Vlaardingen gevraagde vernietiging van liet besluit van den ge meenteraad van Rotterdam tot aankoop van oeverterreinen onder de gemeente Vlaar dingen. Om de kinderen van de straat te houden wil men in do a. s. zomervacantie te Am sterdam een proef gaan nemen met een vacantieschool. Een inrichting echter, die alleen in zoover op een school zal gelijken, dat er orde en tucht heerseht. Overigens zijn de kinderen er geheel vrij. Naar de Alkm. Crt. verneemt, heeft de Minister van Waterstaat to kennen ge geven, dat de algemeene waterstaatsbelangen zich verzetten tegen inwilliging van het verzoek van eenige heeren om concessie tot drooglegging van een gedeelte van het Alk maarder meer. Een oude gracht ontdekt. Op het Munsterkerkhof te Utrecht wordt het nieuwe administratie-gebouw gezet ten dienste van de Ned. Herv. Gemeente. Bij het graven van gaten, voor het aanbrengen van zoogenaamde betonputten, noodig voor de fundamenten van het gebouw, is men gestuit op overblijtselen uit zeer vroeger Deze gaten moeten ongeveer zeven metor diep. worden gemaakt en het was bij een dier gaten, op het achterste gedeelte van het bouwterrein, dat nagenoeg grenst aan het Oudkerkhof, dat de grondwerkers de beschoeiing vonden van een gracht, die om streeks 1100 A 1200 over het Munsterkerk- hof moot hebben geloopoD, vermoedelijk de vroegere richting van de Nieuwe Gracht, dia in de 12de eeuw het Domplein zou hebben doorsneden, verder gaande over het tegenwoordige bouwterrein, den kant uit van het Kingfoshaven. De gravers vonden dau ook de walkt nten van die gracht terug, met bier en daar nog perkoenpaleD, terwijl ten slotte een gedeelte van een schuit weid blootgelegd, die nun den kant van die gracht gemeerd beeft ge legen. Hoogstwaarschijnlijk zijn door een overstrooniing gracht en omgeving onder een dikke kleilaag bedolven geworden de grondwerkers moesten althans een groote laag klei verwijderen eer zij weder in zand grond kwamen. Van een en ander is door den architect, den heer Kuiler, nauwkeurig notitie genomen, (U. D.) Naar men aan de N. R. C. mededeelt, komt naast dr. A. H. de Hartog te Haar lem, dr. B. H. J. Ovink, leeraar aan het gym nasium te Leiden, ernstig in aanmerking om te worden benoemd tot hoogleeraar in de geschiedenis der wijsbegeerte aan de universiteit te Utrecht als opvolger van wijlen prof. P. H. Ritter. Op 10 April a. s. om 5.50 v.in. vertrekt per extratrein een detachement van bet 2e bataljon 14e regiment infanterie te Middelburg ter sterkte van 2 officieren, 6 onderofficieren, 48 manschappen, onder bevel van den kapitein A. H. Gouwe naar de leger plaats bij Harskamp om aldaar tot 8 April d.a.v. deel te nemen aan de schietoefenin gen der 2e serie. PETRUS REGOUT. Vrijdag was het 40 jaar geleden, zoo meldt de N. R. C., dat de beer Petrus Regout in dienst trad bij de firma* Petrus Regout Co. te Maastricht, thans de naainl. vennootschap Glas- en Aardewerkfabrieken de Sphinx. Had deze wereldfirma in 1873 ongeveer 1000 werklieden in dienst,; thans heeft zij er bijna 4000. Het was op initia tief van den heer Petrus Regout, den tegen- woordigen directeur der afdeelicg glas, dat in 19C3 voor het eerst de nachtarbeid in de glasblazerij werd afgeschaft. Deze glas fabriek heeft zich in de laatste jaren ook toegelegd op de fabricatie van kristal, zoo dat het Maastrichtscbe product thans op de wereldmarkt op één lijn staat met dat vat Baccarat en Vul St. Lambert. Deze week zal dit 40jarig jubileum fees telijk he.dacht worden. DE KLEERMAKERSSTAKING EN -UITSLUITING. De drie gezellonorganisaties in de kleediDg- nijverheid hebben de patroonsvereenigingen een brief gezonden, waarin zij zeggen, dat ook zij er niet aan denken van de patroons te verlangen, dat zij zich wat bet verkoopen van kleeding betreft, in b> paalde vorkoops- klassen zoudon verdeelen. Zij willen alleen 1. dat op den grondslag van de looneD, thans door de patroons betaald, minimum- loonen worden vastgesteld, waardoor geen loonsverlaging, maar loonsverbooging voor de kleermakers wordt verkregen 2. dat niet een lid van de patroonsorga nisatie voor elk kleedingstuk een voor hem voordeelig tarief zou mogen uitzoeken, maar dat men een geheel tarief als minimum aanvaardt 3. dit laatste in overleg tusscheD patroons- en werkliedenorgamsaties. 4. Dat buitengesloten zij, dat kleerma kers tijdens den duur van de loonsovereen- komst, worden ontslagen of dat hun geen werk gegeven wordt, omdat andere kleer makers voor lagere loonen zijn aangenomen, Wanneer wij aldus schrijven de gezellen- organisaties als organisatie het over deze punten eens worden, zouden wij verder ge zamenlijk over de thans nog bestaande loonsverschillen kunnen beraadslagen. Even eens over de wijze waarop door ons over eenstemming zou kunnen worden verkregen met de vereeniging van patroons in bet beerenkleBdiDgbedrjjf te Amsterdam. Ten slotte verklaren de organisaties zich ten allen tijde tot een conferentie over een en ander bsreid. - Te Gieter veen brandde Vrijdag de woning van den boerenschoenmaker v. R. af. E-n koe, twee varkens en een goit kwamen in de vlammen om. Do beer Z., uit Twijzel, die er stil letjes ruet een onderwijzeres uit het na burige Kooten vandoor gegaan was, is naar de N. R. O. meldt, bij aankomst te New York aangehouden, beschuldigd van bigamie. Hij wordt ter beschikking van de Neder- landsche justitie gesteld. Op de grens van IJselmoiule en Bolnes zijn Zaterdagmiddag een bakkerij, een ver- weiswinkel en een schuur, die als kerk ge bruikt werd, afgebrand. Alle gebouwen waren met riet gedekt. De buizen, waren wel, de inboedels niet verzekerd. Oj) de ManiixsLm-Vt bij He Rozengracht te Amsterdam is Zaterdagavond naar de Tel. meldt, een man door een auto overreden, zoo- dat bij (ernstig geW|0/id naajr bel Binnengasthuis moest worden vervoerd. Men meldt uit Utrecht aan de N.Üfc. De brandweer werd Vrijdagavond gealar meerd voor een uitslaanden brand in de ka zerne der veld-artillerie, aan den Leidschen- weg. Het vuur bleek te woeden op de bo venste verdieping, waar in een der soldaten- kamers brand was ontstaan, vermoedelijk door achteloosheid. De brandweer rukte met alle materiaal uit en was het vuur met een paar slangen Bpoedig meester. Op bet gerucht van den kazernebrand stroomden honderden naar den Leidschen- weg. Er hebben geen ongelukken plaats gehad. Londenschc bladen schrijven, dat er sprake van is, te beginnen met de maand Juni 1914, een snellen passagiersdienst in te richten, tusschon Oostende en Tilbury Drie groolo stoomschepen zouden daarvoor besteld zijn. Ook zou de mail daarop meegaan. Een medisch schoobnspecteur in Schot land hoeft opgomerkt, dat het gebruik van havermout 'afneemt. Hij betreurt dit. De- dical Press" meent, dat zijn klacht vooï het geheele koninkrijk geldt, Niels, merkt dit blad op, wordt meer door mode en gewoonte behecrscht dan de. keuze van spijzen. Ware het elon van havermout in do mode, het zou overbodig zijn, zijn heil zame eigenschappen voor alle rangen der maatschappij aan te prijzen Hel zon aal. in een oogwenk evenals thee of labak van de nederige hut tol aan do paleizen der edelen populair worden. Wal de waavde voor <lc zondheid van dit voedsel aangaat, zou do algemeene invoering van havermout, (een van de nicest waardevolle voedingsmiddelen), een enkele generatie meer bijdragen lot de verbetering van hel ras dan honderd jaar agitatie voor liet volk. Van den ontzaglijken omvang van het postverkeer in Engeland geven do volgende cijfers blijk, welke loopen van 30 November 1911 tot 30 November 1912. De post bezorgdi niet minder dan 318(5.000.000 brieven ei 200.000.000 dagbladen, meer dan 123.000.000 pakketten en ruim één milliard inoiisterpafcjes Gemiddeld heeft dus elke inwoner ontvangen: 70 brieven, 4 dagbladen. 23 pakketten, 3mon sterzondingen en 2 telegrammen, nieronder zijn natuurlijk ook do kinderen begrepen, die ongeveer tya van do bevolking uitmaken/Twee en dertig en een half millioen pakketten kon don wegens onvoldoend adres uiict bezorgd worden, terwijl bijna een half millioen post stukken zonder cenig adres in de bus zijn geworpen. Ook in Duisburg is de belasting op bioscoopscliouwhurgen zeer, hoog. De „Rhein und Ruhrzeitung" deelt nu mee, dat de v eenigde bezitters van dergelijke theaters al hun personeel -den dienst hebben, opgezegd, daar ze van 1 Mei af hun schouwburg willen sluiten of nog maar twee dagen in de week willen spelen. De vereeniging van bij dc bi oscopen betrokken bedienden heeft daarop be sloten, den gemeenteraad te verzoeken, de belasting op de bioscopen weer te deren, om daardoor le verhinderen, dat die inrichtingen gesloten en de belangen der daar bij aangeleiden benadeeld worden. Toen een stier dezer dagen het slachthuis te Amiens werd binnengevoerd, rukte hij zich plotseling los, stootte zijn geleider onivcr en vertrapte dezen, waarna hel woedende "dier "wegrende. Nadat een andere veekooper, die het beest trachtte lot staan tc brengen, zich haastig had moeten bergen, slaagde een politie agent erin, den stier in een nauwen door gang tc doen stormen. Toen hij hem daar wilde aanvatten, wierp het dier een anderen man tegen den muur en verwondde deze met zijn horens zoodanig aan de horst, ila hij weldra stierf. Ecu slagersjongen werd bo vendien de dij opengereten. De agent ver meesterde eindelijk liet beest met hulp van eenige burgers. Te Pompeï liecft men een wijnvaas ge vonden, waarin zich wijn bevond, dio dag- teekent van don ondergang der stad, en dus 183-1 jaren oud is. Het edelo druivennat deed zicli voor als eou steenhard geworden, bruin- ach tige massa. Te Washington is, aldus de N. R. liet voornaamste vermaak op hel oogenblik, het dansen van cotillons in het donker. Ieder danser draagt alleen een klein gekleurd elec- trisch lampje. T Moei een fantastisch gezicht zijn, zoo'n bal. In Japan, aldus merkt de ..Deutsche Japan Post" op, („Handelsberichten" ontleent het volgende aan het blad) beslaat een. cul tuur, die nergens anders op de wereld gevon den wordt. Het is de kunstmatige paarloesler- cultuur op de „Mikimoto Pearl Culture Farm" de A go-bocht. Dc daar levende ocslera wor den zorgvuldig beschermd lot zij drie jaar oud zijn. Dan worden zij uit zee opgevischt en geopend. Vervolgens wordt een vreemde stof de schaal gebracht en worden zij' weder oj> den zeehodein gebracht. Na vier jaren on geveer yischt men zc weder op, om de paar- en, die zich inlusscben gevormd hebben, an de schaal te verwijderen. Deze kunst matige paaylen moeten van de schaal gesnc den worden, terwijl de natuurlijke paarl in de oester zelf gevonden wordt. Hierdoor is de eene zijde van dezo kunstmatige paarlen glad, zoodat deze zeer goed voor het verwerken broches, ringen enz. geschikt zijn, maar niet lot kettingen geregen kunnen worden, I-n ander opzicht is de kunstmatige paarl hiel an de natuurlijke tc onderscheiden. Tegen woordig word. reeds oen niet onbelangrijke hoeveelheid kunstmatige paarlen naar Europa en Amerika uitgevoerd. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. „De God van Nederland". Met verwondering las ik het hoofdartike. met bovengenoemden titel in »Dj Zeeuw" van Vrijdag jl. Zouden werkelijk de lezers al den onzin, daarin verkocht, slikken als koek? »Geen enkel volk gebruikt die uitdruk king; geen buitenlandsche christenen spreken ze uit". Nu, dat pleit voor ze! Nog schandelijker dunkt me het aanprij zen, immers goedkeuren der uitdrukking »Hij wil er van den huize Jabobs om ge beden zijn". Zeker, al die geijkte termen, ze wórden gebruikt. Er wórdt met den naam van God gesold en omgesprongen alsof 't den naam van een buurman betreft. Gewoonweg schandelijk 1 Maar de schrijver stelt bet voor ol dit in Nederland algemééns gewoonte is. Dut mogen we zeker wel even ontkennen. In sommige kringen (o f niet onder uwe gesmade »oppervlakkigeu", Mijnbeer van De Zeeuw!) doèn die groote woorden bet nog wel. Maar bet volk in zijn breede lagen keert er zich tegen. Noemt bet spotten met den godsdienst. En wAlgt er van 1 Arme lezers van »De Zeeuw Wat wordt er raar en min over uwe bevoegdheid tot oordeelen gedacht. Is d ar nu waarlijk niemand uit uw eigen kring, die zich verzet tegen pbrasen als deze »Kunt gij u een dichter als Da Costa voorstellen in Duitscbland en Engeland Is daar ook maar één die van verre op hem gelijkt Kranig, hè Wat dunkt u, zou Da Costa zich niet in zijn graf omkeeren als bij 't hoorde? Goethe en Schiller, Shakespeare eu Shelley, ze worden eenvoudig doodver klaard. 't Waren zeker maar paganisten Hoe liefderijk. Zoo geheel in Da Costa' geest, die zelfs nog op zijn sterfbed „zijn leed met den mantel der liefde bedekt(e)" Werken dan al die jongelings- e. a. zame vereenigingen niets uit? Staat de tijd in Zeeland stil? Of lachen die jongen van jaren in hun vuistje om zoo dwaas gebazel Dat kón haast niet nnder3. Wie, die iets gevoelt voor poëzie, geeft niet gaarne Da Costa mót Bilderdijk en Ten Kate, ja met héél de theologiseerende Neder- landsche dichtersbent van de 19de eeuw, cadeau voor eón Goethe of Shelley Laten we van ICloos en Boutens in ons .egen land, liever zwijgen. Deze groote criticus zou zich mogelijk niet ontzien ook deze door 't slijk te sleuren. Ze schetteren immers niet over „Neerlauds God." Kan 't zijn dat ze zulk gedoe min en profaneerend achten Waarlijk, dat kin bij on niet. Zij zullen toch ook wel onder de „oppervlakkigen" behooren Wisten we niet- dat ook de Zeeuwen, ondanks al die kleinheid en benepenheid, met hun lijd mee moéten, we zouden haast vagen: Waar moet het heen? Maar trots allen dwang eu domperige practijken is de toekomst niet tegen te houden en voert de tijdstroom al die kleingeestigheden onver biddelijk meG. Dat het, in dit opzicht, op 't platteland nog treurig gesteld is, zal niemand die er van nabij meé bekend is, durven ontkennen. Hij weet hoe zelfs predikanten soms nog meö werken om beschaving en vooruitgang tegen te houden. Hoe domino's en kerkeraden zich opwer pen als inquisiteuren, zelfs van 't intieme familieleven. Dat onder den dekmantel van godsdienst scheuring en tweedracht gebracht worden tussihen echtgenoot en echtgenoot en lusschen ouders en kinderen. Tot in den dagelijksehen omgang is dit merkbaar. Is het niet treurig dat op de dorpen zelf nog zoo weinig stemmen tegen het drijven dezer geestelijke kemphanen opgaan DAAr toch schuilt de wondeplek die als een kanker aan ons Zeeuwsche volksleven knaagt. Zijn die moderne (England's en Dathe- nussen onschadelijk gemaakt, dan is 't ook met het in ernst opnemen van onzinnighe den als bovengenoemd, voor goed gedaan. Aan deze gedachten, door het lezen van het aangehaalde stuk gewekt, eens onbe wimpeld en zonder pretentie uiting te geven, was het doel vau dit schrijven. Met beleefden dank voor de plaatsing. EEN LEZER. het kapitaal hun rcclit cn middelen o„, handelen indien de weg niet naar hun""cl° noegen onderhouden wordt. En dit is do laakt jaren on dit jaar in 't bijzonder een scbando 't Is werkelijk treurig. I.angen tijd is 't ce woest dat de schoolkinderen er niet dxo0 door konden, geen rijtuig kan er door zondei gevaar van breken, dc paarden en wagens der landbouwers, die tusschenbeidc een tol te betalen hebben, lijden op een troufW wijze, men hoort klagen, iedereen om 't hardst- en van ingrijpen door autoriteiten hooit merkt men niets. Men is nu bozig «en i weinig' weinig macadam te strooien, maar veel te Wanneer zullen bevoegden toch eens aan pakken? Zij zijn er toch niet voor niets? Of zijn ze bang voor de zaak? Ik en velen met mij wachten reeds veel te lang op verb»1 tering, 't Is toch al tc treurig, alle jiol derwegen zijn in goeden toestand gebracht, en' hier wordt niets gedaan, dat kan en toch zqo niet langer blijven. Een halve gc meente ondervindt er dagelijks te voel schade en last van. Wie as bier de aangewezen )u,r soon om zijn plicht le doen? Wij rekenen spoedig op hem. Een belanghebbende. Schoondijke, 4 April. Potgieter. De Mtddeiourgscne courant wordt 'e avonde te zeven nurin VLISSINGEN uitgegeven Dagelijks worden, togen tvrae galden per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent C. N. J DE VEY MESTDAGB aldaar. DE SASPUTSCHE STRAAT. Mijnheer de redacteur. Wij hebben hier in onze gemeente een grind weg genaamd „do Sasputsche straat". Deze weg is een conccssieweg van een Belgische familie dio hier vele eigendommen bezit, en over verscheiden jaren toen er nog weinig ver harde wegen in doze omgeving gevonden wer den. Om die eigendommen in waarde te doen stijgen legde- z'ij dien weg voor hare rekening1 .opder de verplichting dezelve to on derhouden lot, ik ineen 1940, en met het recht er een tol op te plaatsen om met tde opbrengsten daarvan gedeeltelijk dio onder houdskosten te dekken. Zij stelde daartegen een borg in den vorm van eono hofstede, welke nu is vrijgekomen eu waarvoor in do plaats een zeker kapitaal1 gesteld is, dat, ingeval de weg niet voldoende onderhouden wordt groot genoeg is, voor be voegde autoriteiten om vau de rente den weg orde te brengen. Dua geven da voorwaarden van concessie en DinBdag Woensdag. Donderdüg Vrjjd-ig Zaterdag Zondag Maandag ts vil 8 April j ge n. 2.31 3.05 3S7 411 <52 512 651 RIJKS-BELASTINGEN. De Burgemeester van Middelburg maakt bi. kenddat bij hem ontvangen en aan don oe: vanger der directe belastingen ter invorder^ is verzonden de door den Directeur der diny:.? belastingen enz te Breda, den 2 April 1913,in vorderbaar verklaarde kohieren nos. 1. 5 «t o der person, belasting voor 't belastingjaar 1(113, met uitnoodiging aan ieder, wien zulks uj. gaat, om na bekomen kennisgeving van zijt aanslag ten spoedigste het door hem sckuldigde te kwijten, met herinnering t#. vans, dat de bezwaren, welke dienanngunfe mochten bestaan, binnen zes weken r heden behooren te worden ingediend. Middelburg, den 5 April 1913. De Burgemeester voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER. PRO DEO. Uit een exploit den vijfden Apri I 1900 en dertien door my ondergotek-w I PETRUS ALOYSIUS VERVAAT, doorwaaide by do Arrondissemonls-Rechtbank te burg, aldaar wonende en kantoor houdwh aan de Zuidzijde van den Dam wijk G Ne "i op dc wijze rechtens uitgebracht, blijkt, ii ten verzoeke van HENDRIK ANDRIES V!\' OOSTERHOUT, thans gepensioneerd Adjur.c: Commissaris Nederlandsch Loodswezen, nende te Rilland-Bath, te dier zake dom: - kiezende lot aan lvet uiteinde der executie m na te melden vonnis te Middelburg tenkau«m van Mr, JOHANNES ADRIAANSE, Advotu' Procureur bij genoemde Rechtbank, wonend"- kantoorlioudcnde aldaar aan do Langedclfl II No. 7, te Rilland-Bath ten zijnen vtm- huize en in allo overige plaatsen van Nd" land waar na te melden vonnis moet 11 den geëxecuteerd Ier Secrelariën dier pcclievo gemeenten, aan ELIZABETH l'l- LUN, zonder beroep, van tafel en bed e scheiden eclitgenootc van voornoemden O1" TERHOUT, zonder bekende woon of vul: plaats in hol Koninkrijk dor Nederlanden daarbuiten is BETEEKEND in cxeculorialen vorm uitgegeven 1 hoorljjk geregistreerde grosse van een Jok meergemelde Rechtbank bij verstek gewezo onnis op den 26sten Maart 1913 tusseL genoemden OOSTERHOUT als eischer en £0- I noemde E. II1LLEN als gedaagde, by Ul 1 vonnis do scheiding van tafel ca heil ,|i- schen genoemde pari ij en is uitgesproken, j I BEVEL f gedaan om binnen twee dag ca Jiedon aan den inhoud van dat vonnis voldoen cn mitsdien aan meergenoemdc-n VAN OOSTERIIOUT tegen behoorlijk l'W van kwijting tc betalen dc som van ff. s zijnde dit de bij meergemeld vonnis gc''1- dcerdc proceskosten in de belaling waarin zij is veroordeeld, onverminderd de ia uitspraak van voormeld vonnis gevallen nog te vallen koslen en uitschotten ll' executie met aauzeg: dat, voor het geM aan den inhoud van vorenstaand bevel r .oldoet, do requirant het betcckcnd von zal doen tenuitvoerleggen door inbes-!agnom en verkoop van geïnsinueerde's bevolen roerende en onroerende goederen, alsmede alle andere wettige wijzen. P. A. VERVAAT, Dwrtr .Rottord" TL1SS1NGEI, MIDDELBURG en RQÏTIHM* Uren van vertrok in April^ Van Vlisaingen v.Middelbnrg| Woensd. 9vm.6 2( Dondord. 10 -.— Vrjjdng 11 6 2C Zaterdag 12 - Maandag 14 6 20 Dinsdag 15 Stoojmdrukkerij - Firma D. G. Kröber J Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 6