Recbtzaken. Leger en Vloot. Ingezonden Mededeelingen. BURGERLIJKE STAND. LAATSTE BERICHTEN. Verschillende Berichten. BUITENLAND. Beknopte Mededeelingen. Mengelwerk. I. gewezen (te hceien Simon Jan se, C. Rooze N J. Nolisse. Meer toetreding als lid wordt verwacht en gewenscht. Afd. Kruiningen Z. L. M. Zaterdagnamiddag vergaderde in Hotel Ko renbeurs do afd. Kruiningen van de Zecnwsche landbouwmaatschappij onder voor zitterschap van den heer Jac. Welleman. De aangeboden rekening over 1912 werd goedgekeurd en als zoodanig vastgesteld. Bij stemming werden aangewezen tot afge vaardigdennaar do vergaderingen van het II B. de heeren Jao. Welleman en J. J. Mol. hi de vacature ontstaan door het vertrek van don heer F van lloora naar Noord- Beveland is gekozen de heer W. Mol to Ka- pelle. Mot hem was aanbevolen de heer I! Ganzeman. Behandeld werd de agenda der hoofdbestuurs vergadering. Het voorstel van do afd. Tholon om wijziging to brengen in do overeenkomst met den bond van aardappelhandelaars werd afgewezen met het oog op to korte werking. Hot verzoek van den heer Koopman van Zie- rikzoo om ter sprake te brengen het aan stellen van een rechtskundig adviseur der Maatschappij vond instemming. Do heer Q. Tnmpe, marktzetter voor de afdeeling Kruiningen te Goes, zette voor do vergadering uiteen do werking van de markt- bepaling van eieren en boter. Uit een breedvoerige discussie, die zich daaruit ontspon, bleek dat de toestand van eier- en boterhandcl to Goes verre van een ideaaltoestand is. Tot leden van do commissie van toezicht op den te houden cursus voor meisjes, voor zich 21 meisjes hebben aangemeld, zijn benoemd mevrouw Gei 11 en do heeren J. Kooy- heeft Morgan echter zijn hotel te Rome sinds Paschen niet verlaten, op welken dag hij ongesteld werd tijdens een godsdienst oefening en gedwongen was, onmiddellijk naar zijn hotel terug te keeren. Op het oogenblik neemt de geldvorst volkomen rast in overeenstemming met den raad van zijn geneeskundige. ONTDEKKING VAN EEN ROMEINSCHE VESTIGING VAN UIT EEN BALLON. In den herfst van het vorig jaar ontdekt6 een luchtschipper uit Frankfort, bij een0 vaart met een vrijen ballon in Boven-Hessen aan den oever van de Nidda de omtrekken van eene Romeinsche vestiging. Dientenge volge hadden dezen winter uitgravingen plaats, waarbij een heerenhnis en grOote stukken der omwalling van een© villa rna- tica werden blootgelegd. Daar er nog andere overblijfselen van Romeinsche bouwwerken werden gevonden, schijnt men te maken te hebben met eene vestiging, welke zich be vond aan den Romeinschen weg tusschen de oud-Romeinsche stad novas vicus, de tegenwoordige voorstad van Frankfort Hed- denbeim, en het kasteel bij het Boven- Hessische dorp Okarben. Het is merkwaardig, zoo duidelijk als men van uit den ballon de vormen van oude ver sterkingen kan ontdekken. Bij een vaart over de Mookerheide b. v. konden wij nog duidelijk de vormen van de vroegere schan sen waarnemen. (De Luchtvaart.) I De zomervergadering in Mei of Juni zal ge houden worden te Wemeldinge. Ter sprake werden gebracht de hoogo on kosten geheven bjj openbare veTkoopingcn door da notarissen. In een volgende vergadering zal dit onderwerp ingeleid worden door den heer Lindenbergh van Wemeldinge. In eene openbare terechtzitting der recht bank alhier is de heer mr. J. G. Bergsma als substituut-griffier bij die rechtbank be- 1 en geïnstalleerd. Intrekking rang sarg. lek 1. Vanat I April e.k. zal de rang van serg. Ie kl. worden opgeheven. Na dien datum heeft geen aanstelling tot le kl. meer plaats en zijn hierdoor de bepalingen van 1909 ingetrokken. S P O B T. Yoetbal. Sparta is weer kampioen van bet Westen. Gisteren is Haarlem met 2—0 geklopt door de rood-witle Rotterdammers, die daarmee zeer welverdiend het kampioenschap ver overden. H. V. V. beeft de derde plaats weten te bereiken door H. B. S. met 2—0 te kloppeD, terwijl Yelocitas een ontzettende nederlaag leed in Haarlem, waar H. F. C. met 101 won. Kampioen der Zuidelijke 2e klasse A en B is nu 't Zesde, dat deze keer met M. V. V. gelijk speelde en zooals bekend, de eerste wedstrijd won. De uitslag was 11. B. M. M. ontving gisteren N. A. C. en won met 21. N. A. C. is nu definitief de laatste van 't ranglijst je, terwijl M. V. V. O. voor degradatie behoed is. Middelburg. Yan 29—30 Maart. Ondertrouwd: W. Rutgers, jm. 25 j. met C. G. van Oosterom, jd. 24 j.; M. J. Ziedses des Plantes, jm. 26 j. met A. Meppelink, jd. 27 j. Bevallen N. Schoolmeester, geb. Krijger, d.; L. Gabriëlse, geb. Louwerse, z.; J. van Kleven, geb. Speijkers, d.; J. Goeman, geb. Yan Belzen, d. OverledenA. M. Vlasblom, wed. P. J. Lens, 76 j.; H. C. Sauer, wed. van J. Bo- lier, 76 j. TMERMQMETEfl EU VERWACHTIMS. 31 Maart. Thermometer alhier 8 u. vm. 50 jr., 12 u. 50 gr., 3è u. nm. 59 gr. Telegrafisohe mededeeling van het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgens de waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 768.4 e Riga. Laagste 741.4 Yestmanoer. Verwachting tot den avond van 1 April: eerst zwakke veranderlijke, daarna meest Z.W. tot Z. wind, zwaar bewolkt, wellicht regen of onweer en dezelfde tem peratuur. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Bij de Vrijdagmiddag door B. en W. van Hoedebenskerke gebonden aanbeste ding van de leverantie van 300 M' on- derhouds grint biggels 16 c. m. te leveren tusschen i Mei en 1 Jnli a. s. werd inge schreven door: C. F. de Waal te Werken dam, ad f 2 per M3, W. Borsje te Papen- drecht, ad f 2.02 per M3, beiden franco vóór den walW. van den Berg te Dord recht, ad f 2.69 per M3, franco op den wal. Gegund aan den eersten inschrijver. Wie slechts eenmaal de verrassende resnl- tntea van nntnnrlUk Hanyadl JAnos Bitterwater. bjj obstructie en de daarmt voortkomende ziekten gezien heeft, heelt al- tjjd een ftesch Jiinos Bitterwater, die slechts enkele dubbeltjes kost, in hnis. KLEERMAKERSSTAKING TE AMSTERDAM. In drie talrijk bezochte vergaderingen van de kleermakersorganisaties, Zondag te Am sterdam gehouden, is met overgroote meer derheid besloten, de door de patroons aangekondigde uitsluiting met een algemeene werkstaking van kleermakers te beantwoor den. Het gevolg van dit besluit is, dat hedenochtend voor alle maat-zaken wordt gestaakt. De aan de gezellen nitgegeven tonfectie zal nog tot uiterlijk Woensdag a. s. wordeu afgemaakt en ingeleverd, zoodat vanaf Woèns- dag a.s. de werkstaking der kleermakers algemeen zal zijn. Zij zal ruim 2200 personen omvatten. (Mnd Crt.) Op de Benrs te Amsterdam liep Zater dag het gerucht (in ons dien dag verschenen blad heeft men het gelezen) dat Pierpont Morgan overleden was. Het was een valsch gerucht, het tweede in enkele weken tijds. UIT MIDDELBURG. N. V. de Middel burgsch e Courant. In de hedennamiddag gehouden jaarlijksche algemeene vergadering werd als Hoofdcommis saris herkozen de heer Mr. J. J- Heijse en als adviseerend Commissaris de heer dr. H. van der Kamp, terwijl in de vacature ont staan door het overlijden van den Advrseerend- Commissaris, den heer Joh. Luteijh, werd gekozen do heer mr H. Doorenbos. Uit de goedgekeurde balans, winst- on ver liesrekening over 1912 bleek dat oen gesta dige vermeerdering van abonnementen en advert en ti en viel waar te nemen. Tooneelvoorstelling. Voor de morgen alhier te geven voorstel ling van „Mcan Baby" door het gezelschap van het „Deutsche Schauspielbaus" te Berlijn zijn op alle rangen nog plaatsen verkrijgbaar. Ambachtsschool. Hedenmiddag werd in het gebouw der ver eeniging „De Ambachtsschool" een algemeene vergadering dier vereeniging gehouden. Do rekening en verantwoording van den penningmeester werd eveneens goedgekeurd. Deze sluit op een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 64.719.71, met een batig slot van f 453.681/2- Tot bestuursleden werden herkozen do hee ren C. M. Ghijsen, A. T. Noest en H. Bliek, die voor zoover aanwezig die benoeming aan namen. In het jaarverslag wordt in bijzonderheden herinnerd aan het tot uitvoering komen der plannen tot inrichting van. een 4e leerjaar voor do praktijk van. het smeden-hankwerken, waarvoor een nieuw lokaal werd bijgebouwd en ingericht. Het met Mei geopende leerjaar ving «en met 14 leerlingen. Het onder heeft de3 'smorgens plaats; 'snamiddags ont vangen de leerlingen het theoretisch onder' ann de Zeevaartschool te Vhssingen. De cursus in de electro-techniek in de tegen Mei gereed gekomen lokalen ving aan met 10 leerlingen in de eerste, en 7 leerlin gen in de 2e klasse. Voorts werd bijgebouwd een schaftlokaal cn een lokaal voor materialen. aanvang van hot nieuwe leerjaar in April 1912 uit 164 leerlingen, waarvan 64 van gemeen ten buiten Middelburg; 30 leerlingen genoten vrijstelling van de betaling van schoolgeld. De vereeniging telde in 1912: 3 eercleden, 3 begunstigers, 72 leden en 89 belangstellen- don, the te zomen 1672.50 contribueerden. Van verschillende instellingen en vereemgin- gen werden ontvangen bijdragen, te zamen f3323.33. Van do omliggende gemeenten Amemuiden, Biggekerke, Koudekerke en St. Laurens werd te zamen f95 genoten. Van het Rijk, de Pro vincie Zeeland en de Gemeente Middelburg f27.875. UIT ROTTERDAM. W, Nabel f Het „Hand." verneemt uit Rotterdam dat na een pngestcldheid van twee dagen do heer W. Nobel, die drie jaar geleden naar Indië vertrok, belast met den aanleg van een nieuwe haven te Soerabaja, overleden is. De heer Nobel was tevoren ingenieur in gemeentelijken dienst te Rotterdam. UIT DEN HAAG. Vli egongeluk. De Minister van Koloniën heeft heden het volgende telegram ontvangen van den Indi seben luitenant Spandow die in België wordt opgeleid tot militair vlieger Heden met hipten van Gent naar Luik overvallen door mist. Noodlanding toestel ver brijzeld. Pilot en ik ongedeerd. (Men zie ook een telegram van onzen cpfrespondent te Luik). Aardbeving in Indië. Een regeeringstelegram dd. 31 dezer be- treffende een aardbeving in de onderafdelin gen Saagi- en Toland-eflandcn der residentie Meaiado vermeldt, dat door een hevige aard beving op 14 dezer de eilanden Siaaf, Sangi ca Taland ernstig geteisterd zijn. De negorij Meneloe is geheel verwoest.de wijk Leiaba is bedolven, waarbij 107 per sonen levend begraven werden. Elders is groote schade aan wegen, bruggen en huizen ver oorzaakt, vooral in Oost en Zuid-oost Sangi, dpch weinig menschenlevens zijn verloren ge gaan. Er heerscht een algemeene, naar een paniek aardende angst. De materiëele schade is aanzienlijk, doch er bestaat geen noodtoestand. Een oorlogs schip is derwaarts gezonden ter geruststelling van de bevolking en voor het verleenen van hulp. UIT DE STAATSCOURANT. Koninklijk echtpaar in D uitschl and. Men bericht pns, dat prins Hendrik der Nederlanden morgen het tweede ontbijt zal gebruiken bij den keizer en de keizerin van Duitschland, die naar men weef Op het 00,gen- blik te Homburg vertoeven. Op zijn verzoek is eervol ontslagen als plaatsvervangend voorzitter van den raad van beroep van de vermogens-belasting en die per- soneele belasting te Middelburg mr. C. Lucasse, kantonrechter ,te Goes. Benoemd is tot voorzitter van dien raad mr. B. W. F. Kronenberg, president van de rechtbank 'te Middelburg en tot plaatsvervangend voorzitter mr. A A. de Veer, lid van de Provinciate Staten van Zeeland, voorzitter van den raad van beroep voor de ongevallenverzekering te Middelburg. UIT AMSTERDAM. Beëedigd. Voor de eerste kamer der rechtbank is heden jbr. L. A. van den Bran deler als substituut-griffier beëedigd. Regisseur Nederlandsgh T 0 0 n e e 1. De heer Jan G. de Yos heeft zich bereid verklaard om het komend seizoen als regis seur bij de Kon. Ver. het Nederlandsch Tooueel op te treden. De staking in de kleeding- industrie. Er wordt thans gestaakt bij 70 patroons. De staking omvat nuar schatting 1200 ge zellen. Beschuldiging ingetrokken. Dr. Gunning, schoolopziener in het district Amsterdam, heeft een brief gezonden aan alle onderwijzers van Christelijke scholen in dat district, wasrin hij de ongunstige woorden, die door hem over deze onderwij zers gebezigd zijn, intrekt en zijn leedwezen er over betuigd, dat hij ze ooit heeft geuit. DE ZAAK ELIAS—DUYS. Heden heeft voor de Haarlemsche recht bank terecht gestaan het Kamerlid Duijs, wethouder van Zaandam, wien ten laste was gelegd, dat hij den burgemeester dier ge meente, ,"jbr. C. A Elias opzettelijk heeft beleedigp, door in een openbare vergadering bij het' bespreken van de zaak Elias de volgends woorden te bezigen »Ik heb herhaaldelijk geconstateerd, dat de burgemeester de gemeenteraadsleden her haaldelijk beliegt en bedriegt,» althans woorden in gelijken zin, strekking en be- teekenis». De inspecteur van politie Van Zwicht en een agent van politie, die de vergadering bijwoonden, waren als getuigen gedagvaard. De eisch luidde f 100 boete, subsidiair 5 dagen hechtenis. DUDOK DE WIT f. Te Brenkelen is overleden de bekende heer Dudok de Wit. ONVERWACHT AFGEGAAN. Te Oss kreeg de zeventigjarige S., door hot bij ongeluk afgaan van een geweer dat hij droeg, de lading in de zy, tengevolgg waarvan hij is overleden. PEST OP JAVA. Een regeeringstelegram d.d. 31 Maart, be treffende het aantal peslgevallen op Java in het tijdvak van 12 tot en met 25 Maart meldtMadiocn 16 nieuwe gevallen, waar- ->n.ïcvT- Üjin Inir.wvn, C, rfruvJnn f,r,„i,ri" nieuwe gevallen, 26 dooden Afdeeling Malang 141 doodeljjke gevallenSoerabaja 5Toe- loeng Agoeng 1Paree 19 doodeüjke gevallen In de vorige periode te Paree nog 2 pestge- vallen waarvan 1 doodebjk. HOOFD DER INDO-PARTIJ. De „Telegraaf" vernoemt uit Batavia: de heer Douwes Dekker, leider der Indo-partij, gaat Indië verlaten PROEFVLUCHT. LUIK, 31 Maart (V. D.) De Nederlnndscha luitenant Spandaw, die van de Nederland- scho regeoring opdracht had ontvangen om de door haar gekochte tweedekker Brouhart •oor de Nederlandsche koloniën bestemd en die naar Batavia zou worden gevoerd, in ontvangst te nemen, was met een mechani- cien opgestegen, om nog een laatsten proef tocht te doen. opgestegen, om nog een laatsten proof- tending te doen, waarbij het toestel bijna geheel vernield was. De beide luchtvaarders waren ongedeerd. AUTO-ONGELUKKEN. BERLIJN, 31 Maart. Een auto reed tegen een boom !met het noodlottig gevolg dat van do 3 ipzitQendei! 2 Werden gedood en de derde zwaar gewond. Ook te Essen had een auto-ongeluk plaats), waarbij 3 pen-jouen gedood en 1 ernstig ge kwetst werd. BALLON-ONGELUK. FLENSBERG, 31 Maart. In Altenzum (Slees- wijk-Holstein) heeft gisteren een ballonongeluk plaats gehad. Men vond een "ballon-op het water drijven. De ballon is genummerd 1367, de touwen van de mand waren doorgesne den. Men vermoedt, dat de inzittenden ver dronken zijn. Het is geen Duitsche ballon, Idaar deze namen voeren. MORGAN f, ROME, 31 Maart. (V. D.). Pierpont Morgan is overleden. DE OORLOG. Roemenië en BoelgRxïje. BERLIJN, 31 Maart. Uit Boekarest wordt in de „Deutsche Pages Ztg." geseindDe verscherping der betrekkingen tusschen Boel- garije en Roemenië, tengevolge van de jong ste coinflicten blijkt duidelijk uit het feit dat de Roemeensche spoorwegambtenaren van hooger hand test ontvangen hebben geen goe deren meer aan. te nemen voor plaatsen Bpelgarije bestemd en ook geen reisbiljetten naar die plaatsen meer te verschaffen. DE DUITSCHE LEGERWETTEN. Verschenen zijn de voorstellen tot uit breiding van het Duitsche leger en tot dek king van de daardoor vereischte aanzienlijke onkopten. Het ontwerp wordt gemotiveerd' mtet te wijzen op de omstandigheid, dat door de gebeurtenissen op den Balkan do machts verhoudingen in Eunopa zijn verschoven en dat Duitschland lange en vppr het grootste deel nog open liggende grenzen heeft. Naar de „Norddeutsche ALlgemeine Zei- tung" m'ededeelt, omvat het wetsontwerp op d'e tegeruitbreiding de verhooging der leger- storkte in vredestijd van 544.211 tot 611.176 man Do blijvende uitgaven voor de teger uitbreiding zullen voor 1913, 1914 en 1915 onderscheidenlijk 54, 153 en 186 millioen mark bedragen, te zamen 396 millioen mark. D'e uilgaven ineens in dezelfde jaren 435, 285 en 178 millioen mark, te zamen dus 898 millioen mark. Tot dekking der verhoogde uitgaven zul len dienenoen Verhoogd bedrag der op brengst van de invoerrechtenzegelbelasting voor naamlooze vennootschappen en verzeke- riiigskwitantiesuitbreiding van het staate- erfrecht; de overschotten der rekeningen van 1911 en 1912 en de heffing vpn bijdr; vpor de landsverdediging. Aan de bijdragen in de kosten zullen ook de Duitsche bondsvorsten deelnemen. De bij drage beloopt 1/2 procent van hot vermogen- Bovendien wordt een heffing van 2 procent voor inkomens boven 50.000 mark overwogen, indien niet uit de vermogensbelasting een voldoende opbrengst komt. Van een progressieve heffing is afgezien. De vermogens beneden 10.000 mark zijn vrijgesteld. DE OORLOG. Bemiddeling. Zelden is de Fraascbe woordspeling, die de ♦puissances" als »impni8Banc8s" betitelde, zoo op haar plaats geweest, als tijdens dezen oorlog,: letterlijk alles, van het oogenblik at, dat de groote mogendheden van de Balkanstaten de beruchte verklaring van de territoriale belangeloosheid vroegen tot nu toe, is hun mislukt. Nu zijn ze het weei betreffende het aanbieden van de vredes voorstellen aan de Porte en het aandringen op het staken der vijandelijkheden oneens. Naar de lezers weten, is de wacht nog steeds op instructies voor den Russischen gezant te Konstantïnopel. De Berliner Lo- kal Anzeiger" en Reuter deelen beide, de eerste blijkbaar officieus, mee, dat de ver schillen in de instructies der gezanten weinig belangrijk zijn. Het Berlijnscbe blad verklaart, dat de gemeenschappelijke nota, aan de Tnrksche regeering aan te bieden, de vredesvoorwaarden der Balkanstaten mee deelt en den wensch te kennen geeft, dat de vijandelijkheden gestaakt worden. De mogendheden zullen dus de rol van kruier vervullen. Ze zijn voorts blijkbaar eensgezind om de oorlogsschatting, door het verbond van Turkije gevraagd, niet in de vredesvoorstellen op te nemen, daar men toch van plan is, aan dd Balkanstaten na het sluiten van den vrede geldelijken steun Veel- pessimistischer ziet echter de Kon- stantinopelsche berichtgever van het ♦Ber liner Tageblatt" de toekomst in. Hij seint, dat het dralen van Rusland en Frankrijk, zoobIb reeds onder »Laatste Berichten» van het vorig nummer werd gemeld, met Rue- lands verlangen in verband staat, van Tur kije zekere concessies inzako de Dardanellen- kwestie te verkrijgen. Geeft de Porte in dat opzicht toe, dan zou de regeering te St. Petersburg, Turkije zedelijken steun hebben beloofd. Bovendien zou Frankrijk deze poli tiek bevorderen, Engeland ze echter afkeuren. Volgens dezen Duitschen berichtgever is een ernstige ontstemming in de drievoudige entente volstrekt niet buitengesloten. Heel betrouwbaar lijkt deze onrustwek kende tijding niet. Men zal hier wel aan het spreekwoord van den wensch kunnen denken, die dikwijls van de gedachte de vader is. De Turksche ministerraad besloot vol gens Reuter den oorlog tot het uiterste voort te zetten, indien de bondgenooten wijzigingen verlangen in de voorstellen, gedaan door de conferentie te Londen. AdriainQjfel gevallen. Het »Berliner Tageblatt" verneemt uit Sofia, dat in Adrianopel nog voor drie maan den teerkost werd gevonden. Er waren nl. groote hoeveelheden meel, beschuit en kaas. De eerste elf Boelgaarsche regimenten, die de Oostelijke forten bestormden, verloren in een bajonet-aanval meer dan 40 °/0 aan dooden en gewonden. In het geheel heeft het gevecht, dat drie dagen duurde, onge veer 14.000 dooden en gewonden geëischt. Reuter seint, hoe soldaten, die aan de bestorming hebben deelgenomen den moed der officieren prijzen, die met de sabel in de vuist de mannen voorgingen. Een kapi tein voegde zijn ondergeschikten toe»wie terugwijkt, wordt op staanden voet dood geschoten. Als jullie zelf mij ziet afdeinze^ moet je niet aarzelen, op mij te schieten» Reuter meldt uit Sofia aan de bladeii, dat de Boelgaren ongeveer 60.000 Turken met 833 officieren, onder wie 10 generaals, hebben gevangen genomen. Voorts hebben ze 650 kanonnen, 58 mitrailleuses, 10 vaan dels, een cballon captif» en een groote hoe veelheid oorlogsvoorraad bemachtigd. In Thraoië. Het onduidelijk „Laatste Bericht" in het nummer van Zaterdag beduidde niet (het blijkt uit wat Reuter later den bladen heeft laten weten en meer nog uit wat hij niet seinde) dat de Boelgaren de Tsjataldzja-linie doorbroken hebben. Wel staan ze daar blijkbaar vlak voor. Reuter seint een ambtelijk oorlogsbulletin uit Konstantinopel over, volgens hetwelk ten Westen van Bijoet Tsekmedzjé, aan de zee van Marmora, waar de Tsjataldzja-linie eindigt, een hevig gevecht heeft gewoed, dat met de nederlaag der Boelgaren geëindigd is. Deze moesten het veld ruimen en onge veer 400 dooden achterlaten. De Turken maakten een groote menigte oorlogswerk tuigen buit. Volgens Havas heeft Enver bei de Boel garen bij dezelfde plaats en op denzelfden dag aangevallen en hen uit belangrijke stel lingen verdreven. Blijkbaar doelen dus beide telegrammen op denzeltden strijd. In Albanië. De vertegenwoordigers der groote mogend heden hebben de MontenegrijnBcbe regeering gemeenschappelijk verzochtde belegering van Skoetari op te heffen, een einde te maken aan de vijandelijkheden in het ge bied, dat aan Albanië zal komen en met spoed over te gaan tot ontruiming van dit De leiders der a. s. algemeene staking in België verklaren, dat het daar slechts een mobilisatie geldt met het doel, om de eigen kracht te meten en de wapens te wetten voor den eigenlijken strijd tegen patronaat en kapitalisme, die op economisch terrein moet worden uitgevochten. Een uit leg, die de beweging in de oogen van de liberalen een nog hatelijker karakter bezorgt, om van de rechterzijde maar geheel te zwijgen. In de Antwerpsche „Matin lezen we dot Zondag te Charleroi de eerste mobilisatie ten gunste van de algemeene staking heeft plaats gehad. Meer dan 50.000 personen hebben daaraan deel genomen. Een optocht en een vergadering in de open lucht werden gehouden. De aanwezige kopstukken der socialisten verzekerden, dat de staking vreedzaam zou zijn en da^ 14 April a. s. 3 tot 4C0.000 Belgische arbeiders zonder onderscheid van taal of vereeniging de armen over de borst zullen kruisen. Hennion, tot nu toe directeur van het detective-departement, is als opvolger van Lépino tot prefect van politie te Parijs be noemd. Wereldtentoonstelling van Gent. De Floraliën. Gent is, als Haarlem, in Noord-Nederland, de bloemenstad van België en reeds |aD8# jaren geleden was ze als zoodanig beken Reeds in de 17e eeuw gebruikte men W dezestreek broeikassen en toenmaals waren ze injandere landen nog sleohte weinig bekena en nog minder in gebruik.^^^^^^^^^^

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 2