RONA Cacao Ingezonden iVlededeelingen. Van liouten's X Leger en Vloot. Post en Telegrapbie. Verschillende Berichten- LAATSTE BFWHTEN. BUITENLAND. w Het heeft zijn reden dat geneeskundigen in het I belang der volksgezondheid aandringen op het dagelijksche gebruik van goede cacao in plaats van andere dranken. een goed en toch goedkoop fabrikaat, gefabriceerd in de wereldberoemde Van Houten's Cacaofabriek, neemt ook daarom voortdurend in gebruik toe. Smakelijk, opwekkend, voedend, lichtverte r is het de Volksdrank bij uitnemendheid Te Bredevoort kreeg de landbouwer Joh. Beiers een wondje aan den arm. Na een smartelijk lijden is de man, naar de Tel. meldt, aan bloedvergiftiging ge storven. Een dezer dagen zoo schrijft de Tel. kwam men in de R.-K. kerk te Gemert tot de ontdekking, dat een prachtig antiek Christenbeald van een der zij-altaren was gestolen. Men veronderstelt te doen te hebben met denzelfden persoon, die onge veer een maand geleden een antiek Madonna beeld in de naburige bedevaartplaats Handel heeft gestolen. De Avondpost deelt mede, dut de jaarwed den van de onderofficieren van alle wapens tbftns als volgt geregeld zijn Sergeant aanstelling f 460 Na 2 jaar dienst als ond -off. f 500. Na li jaar f 600. na 9 jaar f 650, na 12 jaar f 700 Sergcant-maj -instr. bij aanstelling f700, na 12 jaar dienst als cod.-off. f 800, na 15 jaar f 875, na 18 jaar f 950 Sergcant-maj.-adm bij aanstelling f 750, na 12 jaar dienst als ond.-off. f 860, na 15 jaar f 925. na 18 jaar f 1000 Adjudant-onderofficier bij aanstelling f 1000, na 16 jaar dienst als ond -off f 1075, na 18 jaar f 1150, na 24 jaar f 1250. Deze jaarwedden zullen Vjoor alle onderof ficieren, bij het aangaan van een huwelijk, waaxHoe 6 jaar dienst als onderofficier wordt vereischi, worden verhoogd met f 200. Voor onderofficieren in Rijkswoningen ge huisvest, wordt het salaris verminderd met de huurwaarde van de woning. SPORT. Zeeuwsche Sc hexp schut ter s-B ond Pro Patria". Gisteren middag werd in de sociëteit St. Jpins te Middelburg de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van bovengenoemde» Bpjid onder voorzitterschap van den heer M. rpp der Beke Callenfels tc Vlissingen. De opkomst was bevredigend te noemen, afgevaardigden van Schouwen en Duiveland, Zuid-Beveland en en Walcheren waren opge komen. De aan de beurt van aftreden zijnde be stuursleden, de heeren jhr. P. J. Boogaert, A. J. van Ockenburgb, J. K- Verhoek en W.. K. Bering werden met algemeene stemmen herkozen Met het oog op het ójang bestaan van den Bond werd besloten in den voorzomer een schietwedstrijd te houden. Het weder aan schaffen van 2 wiefeelbekers, werd het be stuur opgedragen, aangezien de Kon. Scherp- schuttersvereeniging te Vlissingen de beker bestemd voor de baan van 200 meter en de Schietvereenigmg Zierikzeo te Zierikzee die op 150 meter, in vast eigendom hebben ver kregen. We hebben reeds gemeld, dat voor d© amb telijke briefwisseling ten behoeve der armen wet dieostpostzegels zullen worden uitgege ven. „Confidentia", het blad der firma Boole- man te Amsterdam, deelt thans mede, dat daarvoor do bestaande zegels van i/s» 1. D/s» 2, 21/2, 3, 5 en 10 cent zullen worden voor zien van den opdruk „Armenwet" De voetbalwedstrijd Nederland-Enge- land op Houtrust in den Haag heeft ook op het verkeer naar en van de residentie een belangrijken invloed uitgeoeiend. Zoo was op de electrische spoor de vermeerdering van vervoer in vergelijking met vroegere Paaschdagen zeer goed merkbaar. Er werden 34 extra treinen ingelegd en 23.000 reizigers vervoerd. Dezer dagen werd een bericht in de dagbladen verspreid, als zou aan het Depart, van Landbouw een regeling, inzake bet onderzoek van alkobolvrije dranken in voor bereiding zijn en met 1 April in werking treden. Reeds spraken enkele bladen van een Rijkscontrole. Naar het Centr. Bureau v. d. Volksbond te Utrecht van zeer betrouwbare zijde ver nam, is het bericht in dien vorm niet juist, j Er is dooreen bond van limonadei» brikanten besloten tot bet instellen van een eigen eontiöle dienst, en daarvoor is, wat bet onderzoek der dranken betreft, de steun der regeering De nieuwe verkeersweg SpuiBuiten hof te '8-Gruvenhage is tbaDS gereed, al leen is de nieuwe weg nog door schuttin gen voor het verkeer gesloteD. Door de opruiming van de huizen aan den Practizynshoek hoek Singel, zegt hetj Hand., is tegelijkertijd een fraai stadsge zicht bloot gekomen, want komende van het Buitenhof, met het gezicht op de door de afbraak vrij gekomen ruimte ziet men in het verschiet de toren van de Nieuwe Kerk op het Spui voor het oog verrijzen, wat vooral op dien afstand een schilder achtig perspectief oplevert. Naar de Tel. meldt, is het op tweeden Paaschdag te IJmuiden buitengewoon druk geweest met lieden die het wrak van de Eastwell kwamen bekijken. Op den Amsterdam8chen straatweg onder Hnarlemmerliede is Zondagnamiddag een auto uit Amsterdam door eeu in dezelfde richting rijdende, maar in woeste vaart pas- seerende, auto aangereden en op den berm- weg tegen de tramrails terecht gekomen De inzittenden, vier dames en de chauffeur werden door den schok in de wegsloot ge worpen zij kwamen er met een deels nat pak en enkele lichte kwetsuren af. De zwaar beschadigde auto moest door personeel en passagiers van een aankomende tram van de rails verwijderd worden. Hand. In den nacht van Zondag op Maandag, omstreeks 3 uur, heeft de Amsterdamsche politie, naar het, Hand. meedeelt, een inval gedaan in de nachtsocieteit Chantecler, op den O. Z. Voorburgwal het adrei, werwaarts de bezoekers van de gesloten nachtsocieteiten door vriendelijke portiers en andere ge dienstigen als een laatste toevlucht werden verwezen. Ongeveer een 70-tal «dames» en >heeren> waren op het oogenblik dat de iuval plaats had, aanwezig. Door de rechterlyke macht zal nu nog moeten worden uitgemaakt, of ook deze gelegenheid als een schijnsocieteit behoort te worden aangemerkt en zich heeft te onderwerpen aan het gewone sluitingsuur. De politioneele dubbelpost zal dan ook hier uitgezet worden. Nabij de kerk te Zoelmond, gem. Beusichem, is, naar de N. R. C. meldt, Dinsdagmiddag een zesjarig jongetje van B., uit Haarlemmermeer, dat te Zoelmond gelo geerd was, onder de stoomtram TielBuren— Cnleniborg geraakt, overreden en terstond gedood. Te Rhenen waren, naar het Hand. schrijft, eenige kinderen aan het spelen op een hoop zand aan den loswal. Onverwachts gleed het 4jarig meisje var G. Alberts naar beneden en kwam in den Rijn terecht. Aan redden viel niet te denkendoor den sterken stroom dreef het kind terstond weg. Zondag morgen vroeg, zoo meldt de Nieuwe Ct., bemerkten de dienstboden van den heer Thoden van Velzen te Zwolle een sterke gaslucht, komende uit de logeerkamer. Een dadelijk ingesteld onderzoek bracht aan< het licht, dat de kraan van de gaskachel open stond en de 22-jarige logé mej. B. A. uit Leeuwarden dood op bed lag. Waar schijnlijk heeft ze in de vroegte de kachel willen aansteken, en heeft de vlam niet gepakt. Maandagavond, zoo meldt de Arpst- is de kweeker P. Bertus te Winschoten al- dear levensgevaarlijk verwond. Met een zandschop is hem de schedel gekliefd. De daders zijn bekend en proces-verbaal is op gemaakt. Zaterdagavond ongeveer 12 uur zoo wordt aan de Tel. geschreven, werd de rijtuigverhuurder T. Heibroek, komende met paard en rijtuig van Zuidwending, te Nieuwe Pekela, plotseling aangevallen door drie personen. Met de zweep wist hij de aan vallers echter op een gewenschten afstand te houden. Bij zijn huis gekomen, werd H-, een forsche kerel, opeens door het drietal besprongen. Men wierp hem over een hekje en een van het drietal maakte toen van deze gelegenheid gebruik om h. met een mes te bewerken. Twee ernstige wonden werden hem over het hoold en aangezicht toege bracht, wonden ter lengte van 11 en 17 cM. De politie wist nog denzelfden nacht de drie onverlaten te arresteeren. De koetsier Heybroek te O. Pekela is aldaar, naar de Avpst. meldt, door een soldaat en zijn broer met een bajonet en een mes in den rug gestoken. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. tMCRKOMETER EN ERWACHTINS 26 Maart. Thermo meier alhier 8 n. vin. 40 *r., 12 u. 53 gr., 3 a. nm. 56 gr. Telegrafische mededoeling van het Kou. Meteorologisch instituut te De Bilt volgent le waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 772.5 u Neulahrwasser. Laag8te 753.9 Haparanda. Verwachting tot. den avond van 27 Maartmeest matige O. tot Z.O. wind, half tot zwaar bewolkt, mogelijk in het Zuiden regen, iets zachter. meer bizonderheden een ongekende geestdrift in de stod- SOF HA, 26 Maart („Köln. Ztg.") De aan-1 val op Adrianopel werd den geheelen nacht1 op heftige wijze voortgezet. Naar verluidt zijn allo werken van het Oost-front Van het fort Ai was in het Noorden tot het fort KolWas in het Zuiden genomen. Alle kanonnen zijn veroverd en verscheiden Turken krijgsgevan gen gemaakt. De Bjoelgnren drongen door tot in de VoqrstRdcn van do stad, die door' 'de Tur ken in brand werden gestoken. la AlbauiC. CQTTINJE, 26 Maart. De Montenegrjjnscho regooring heeft aan den bevelhebber van Skoe- tan laten weten, dat zij heml 3 dagen toestaat omi aan de inwoners een vrijen aftocht te ver zekeren. PARIJS, 26 Maart. Uit Belgrado wordt aan de „Matin" geseind, dat Riza bei, de dappere verdediger van Skoetari door een Malissoor ge dood is Als zijn opvolger wordt Essat pasja, genoemd. Bemiddeling. LONDEN, 26 Maart De Boelgaarsche re- goering heeft officieel laten weten dat ze de vredesvoorwaarden der mogendheden zaf aan nemen AFL. VERK00PING. Notaris J. C. Blaupot ten Cate heeft heden te Oost- en W es t-Souburg in het open- baar verkocht I. Een rentenierswoning met schuurtje en tuin, bewoond geweest door wijlen mej. de wed. J Louwerse, aan den Vlissingschen straatweg naar het Zwaantje, aan J. Willemse voor f 1580. II. Een huis en erf met bleek te Oost- Souburg aan de Noordstraat, aan A. Breel voor f 485 RAAD VAN AARDENBURG. In de Dinsdagavond gehouden gecombineerde vergadering van den raad met regenten van het burger-gastlmis te Aardenburg werd J de la Vienne aangewezen om opgenomen to worden in het Oude mannen- en huis. In de daarop volgende raadsvergadering werd C van Overbeeke Pz. met ingang van 1 April 1913 benoemd tot telegrambesteller. Besloten werd nog aan den pachter A. S. Loijs ontslag van pacht te geven en dat land onderhands te verpachten aan J. de Bruijne alhier. Nadat nog was besloten de begrooting dienst 1912 te wijzigen in verband met de kosten van hot geschil van bestuur in zake Burger-Weeshuis en na nog goedkeuring eener af- en overschrijving werd de vergui ing ge sloten. UIT DEN HAAG. Gerech tshof. Het gerechtshof alhier bevestigde heden, wat betreft de opgelegde straf, het vonnis van de rechtbank te Zierikzee, waarbij A R. en diens zoon H. J. R., beiden schaapher der aldaar, veroordeeld werden tot resp. 14 «Jagen en een maand gevangenisstraf. Wetsontwerp electriciteitsvoor- z i e n i n g. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een wetsontwerp, houdende regeling in zake de electriciteitsvoorziening, waarbij bepaald wordt, dat voor den aanleg ot exploitatie door ande ren dan door het rijk van een inrichting en van werken tot het voortbrengden, geleiden, transtormeeren, verdeden of leveren van elec- triciteit een door de Kroon verleende con cessie vexeischt wordt, indien die elcctciciteit voor derden verkrijgbaar zal worden gesteld. STAATNLUTKUIJ le klasse, 2e lijst. Trekking ven helen Woensdag. Prlji. ">D f 20000 No. 19389 5000 2350 1500 3868 1000 5409 19152 400 569 6316 200 1435 18467 100 360 3625 4572 4881 8680 15393 15643 18965 AUTO-RAMP. BERLIJN, 26 Maart. Hedennacht omstreeks 2 uur heeft bij de Silezische brug een ernstige boting plaats gehad tussehen een auto en een electrische tram. De auto werd geheel ver nield. Van do 9 inzittenden werden 5 onmid dellijk gedood, 2 doodolijk gewond en 2 Iminder ernstig gekwetst. DE WERVELSTORM. LONDEN, 26 Maart. Dit Now-York wordt geseind, dal bij de catastrophe totaal 30.000 personen zijn gedood In Dayton staat het water in de straten 41/2 M. hoog De hydrau lische dam is doorgebroken, 540 menschen zijn hierbij verdronken. CHICAGO, 26 Maart (Hand Een reservoir te Hamilton (Ohio) is bezweken, waardoor 1000 menschen verdronken zijn DE OORLOG. Adrianopel g;e vallen. SOFIA, 26 Maart. (V. D Volgons hier bin nengekomen berichten is Adrianopel gevallen. De Boelgaarsche troepen hebben de stad heden bezet. De Turken hebben alle pp-' slagplaatsen, het arsenaal en de kazerne in brand gestoken. De bevolking vlucht in waan zinnige opwinding. SOFIA, 26 Maart. De overgave van Adria nopel wordt thans officieel bevestigd. Er heerscht bij het bekend maken van telkens HET KABINET BARTH0U. Gisteren heeft het nieuwe Fransche kabi- net-Barthou zich aan het Parlement voor gesteld. In Kamer en Senaat ïb de ministerieele verklaring voorgelezen. En laten we het maar aanstonds zeggendeze eerste ont moeting is een groot fiasco geweest, in de eerste plaats voor den premier persoonlijk. Volgens den correspondent van de N. R. C. te Parijs heerschte er een atmosfeer van wantrouwen en ironie en bleek Barthou in de Kamer zonder eenig gezag. Het ministerie heeft het vraagstuk der nationale verdediging boven aan zijn program geplaatst. D. w. z het wenscht, evenals het vorig kabinet, een voor allen gelijken dienst tijd van drie jaar. Neteliger was het punt, waarover Briand en de zijnen zyn gevallen en dat een conflict tussehen Kamer en Senaat in het leven heeft geroepen, nl. de evenredige vertegenwoordiging. Bij de bespreking dienaangaande kwam vooral de zwakheid van Barthou uit. Hij prees tussehen de beide deelen der volks vertegenwoordiging een transactie aan, waar bij het door den Senaat aangenomen meer- derheidsbeginsel kan samengaan met een billijke vertegenwoordiging der minderheden. Toen Barthon, waarschijnlijk, om den radi calen in 't gevlei te komen, het beginsel van laatstgenoemd stelsel in den steek liet, werd het centrum, dat hem aanvankelijk genegen scheen erg lauw. In den loop der beraadslagingen over de interpellaties naar aanleiding van de regee- ringsverklaring werd Barthou herhaaldelijk zeer rumoerig door de uiterste linkerzijde in de rede gevallen, waarbij soms een deel der linkerzijde zich aansloot. Ten slotte werd de motie van vertrouwen met slechts 225 tegen 162 stemmen aangenomen164 leden onthielden zich van stemming, terwijl 34 afgevaardigden afwezig waren. Waar de Kamer bijna 600 leden telt, blijkt de meerderheid te zwak, dat het kabinet daar op zou kunnen steunen. Volgens de N. R. C. wilden eenige minis ters op staanden voet ontslag nemen, maar na een langdurige beraadslaging besloot het ministerie nog aan te blijven. Opnieuw zal het worden geïnterpelleerd over de vraag, op wat voor meerderheid Barthou en zijn ambtgenooten denken te steunen. De vraag is gewettigd, daar bij de 225 voorstemmers zich een aantal centrnmleden bevinden. DE OORLOG. Oostenrijk en Montenegro. Alles wijst erop, dat het geschil tussehen den reus en den dwerg in der minne wordt geschikt. D. w. z. Montenegro is verplicht om toe te geven. Van Rnsland heeft het geen steun te verwachten. Reuter .seint, dat de regeering te Cettinje den vertegenwoor digers der mogendheden aldaar heeft mee gedeeld, dat ze uit een oogpunt van mensch- lievendheid den militairen commandant van Skoetari heeft gevraagd, de burgerbevolking het verlaten der stad mogelijk te maken. Het antwoord is dus nu aan den Turk- schen bevelhebber in de stad. En daar de groote mogendheden eenstemmig het ver langen hebben te kennen gegeven, dat de non-combattanten ongehinderd mogen weg trekken, zal deze zich weL daarnaar dienen te schikken. Met het oog op zijn later lot, hoofdzakelijk wat aangaat de grens voor het overblijvend Europeesch gebied, heeft Tnrkije te zeer de genegenheid van de machtige voogden noodig, dan dat dit rijk cp een oogenblik, dat juist bij verschillende staten een gevoel van weerzin tegen de Balkan-bondgenooten is gewekt, alle groote mogendheden tegen zich zou innemen. Wat overigens het lot van Skoetari aan gaat, onafhankelijk van het beleg, in het Lagerhuis heeft de Engelsche minister van buitenlandsche zaken Edward Grey gisteren meegedeeld, dat de mogendheden het eeos zijn geworden over de Noordgrens van Al banië. Ofschoon omtrent de ZuidgreDS Dog geen overeenstemming is bereikt, dneht Diemand daaromtrent ernstige meeningsver- schillen. Voorts heeft in het oosten Oostenrijk- Hongarije volledig toegegeven. Nadat dit rijk bij kris en kras Ipek, Dzjakowa, Prisren en Dibra onontbeerlijk voor een onufb&Dke- lyk Albanië had genoemd, heeft het over eenkomstig Rusland's wenech erintoege stemd, dat deze vier 9teden aan Servië ko men. Daartegenover heeft volgens de >K61n~ Ztg.» de regeering te Weenen echter be dongen, dat de rechten van de niet-ortho doxe bevolking, nu komend onder de macht der Serviërs, door een internationale rege ling beschermd worden. Ook weet men, dat Rnsland een concessie heeft, gedaan door zijn toestemming, dat Skoetari bij Albanië wordt gevoegd. Daar omtrent verklaarde Grey, dat nu aan de aanvallen op die stad, die slechts een nut- telooze slachting zijn, een einde moet ko men Geschiedt dit niet, dan zonden de Montenegrijnen de sympathie van Enge land geheel verliezen. Te Belgrado en Cet tinje zullen de mogendheden deze beslissing meedeelen en op een staking der vijande lijkheden in het tot Albanië behoorend ge bied aandringen. Uit Belgrado wordt aan de >Köln. Ztg.» geseind, dat de Servische regeering zich reeds in de noodzakelijkheid, dat Skoetari bij Albanië komt, heeft geschikt, maar dat de openbare meening zich ontstemd toont over de inmenging der mogendheden in de aangelegenheden der Balkanstaten. Het on weer is daar dus nog niet van de lucht af, daar het niet aannemelijk is, dat Montene gro klakkeloos de stad zal prijs geven, stellig niet, als het hun nog tijdig gelukt, deze te veroveren. In hoe verre van de inschikkelijkheid der Serviërs op dit punt tegenover do mogendheden nog scheuring in het Balkan verbond te vreezen is, moet worden afgewacht. In Thracië. Onderwijl wordt in Thracië het veohten voortgezet. Dinsdagochtend is volgens Renter tussehen Kadikeui en Tajataldzja een groote slag begonnen. Op de Porte verklaarde men, dat de Boelgaren volkomen waren terugge slagen. Troepen werdeD uit San Stefano naar het oorlogsveld gestuurd. Volgens een Reuter-telegram uit Sofia zijn de Boelgaren langs de Zwarte Zeekust voorwaarts ge drongen. Alle Turksche officieren, die om de een of andere reden hun regimenten verlaten hebben, moeten zich, het koste wat wil, zich weer bij de troep te Tajataldzja vervoegen. Ook seint Reuter, dat Dinsdag de aan val op Adrianopel begonnen is. De Boel garen bemachtigden 12 kanonnen en 4 ma chinegeweren, terwijl 300 krijgsgevangenen hun in handen vielen. De Boelgaarsche voor posten staan nu op slechts 1 K. M. van de Ottomasnsche fortenlinie. In Albanië. Men leest nu zoo dikwijls van de burger lijke bevolking van Skoetari, waarvoor aan den commandant der belegeraars vrije door tocht door de liniën der Montenegrijnen en Serviërs werd gevraagd, (als eerst Essat pasja, de bevelhebber in de stad, hen daar toe vergunning zal hebben verleend), dat eenige cijfers daaromtrent op hun plaats zijn. Skoetari telt in 't geheel ongeveer 40.000 inwoners. Daarvan behooren vijftien tot twintig duizend tot de burgerlijke bevolking, die de wapens niet dragen. Deze zouden dus in aanmerking komen, de plaats te verlaten. Bijna de helft dus der geheele be volking. Men begrijpt, dat dit vertrek in zoo verre een nadeel voor de belegeraars zou zijn, dat de kans, Skoetari door uit hongering tot de overgave te dwingen, daardoor aanmerkelijk zou dalen. Maar dat de overgaaf van een sterk ge waande stad overigens als een dief in den nacht kan komen, heeft de val van Dzjanina nog eens bewezen. Yoor 't geval dus de commandant der belegeraars zou weigeren, deze duizenden uit de stad door te laten, dringen de consuls erop aaD, dat tenminste aan degeneD, die in hun bescherming zijn aanbevolen, vrije aftocht gewaarborgd wordt. Het aantal van deze personen bedraagt volgens de «Kölnische Zeitung» maar twee honderd. Zondag is de verdediger van Dzjanina Essat pasja met 25 hoofdofficieren van zijn staf, eveneens in Grieksche krijgsgevangen schap, aan boord van een stoomschip voor Piraeus aangekomen. Een groote menigte wachtte aan de kade. Namens het Grieksche ministerie van oorlog werden den dapperen tegenstanders eerbewijzen gebracht. TeveDS werd Essat pasja meegedeeld dat de regee ring voor hem en vijf officieren naar zijn keuze een buitenverblijf als woning heeft bestemd. Op de rit van de haven naar het station bracht de menigte Essat bijvalsbetuigingen, welke den Turkschen generaal innig aan grepen. Bemiddeling. Uit Sofia wordt aan de „Köln. Ztg." ge seind, dat de voorwaarden, die de mogend heden hebben gesteld, overal een smartelijken indruk hebben gemaakt. De pers verwacht, dat ze verworpen worden. Voor den Boel- gaarschen minister-president Gesjof is het even moeilijk de voorwaarden aan te nemen als te verwerpen. Blijkbaar zal dus opnieuw het spel van Joven en bieden moeten begin ner, voordat de middenweg gewonden is, die ieder of niemand bevredigt. Dit blijkt reeds daaruit, dat, terwijl de mogendheden een grenslijn Midia-Eoos wen- schen <n de bondgenooten Midia-Rodosto, de Boelgaarsche regeering bet verschil wil deelen en de lijn zal voorslaan, die Midia met Saros verbindt. Saros ligt nl. tussehen Rodosto en Enos in. Het Berliner Tugeblatt" kan dit bericht omtrent het standpunt der Balkanstaten bevestigen. Daar men in BoelgarijeB nep* neemt dat de mogendheden eenstemmig ertegen zijn, dat dit ryk tot de zee van Marmora toegang krijgt, wil men te Sofia trachten de heele kust van de Egeïscbezee te krijgen. Ook begint de Turksche pers voor de zooveelste maal in den loop van dezen oorlog de openbare meening op den vrede voor te bereiden. De „Tanin", die nog zeer onlangs

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 2