Verschillende Berichten. Ingezonden Mededeelingen. Moet men ziek blijven omdat men ond is LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. Beknopte Mededeelingen. Ingezonden Mededeelingen. f 35f 40 per blooiseh gemet, zijnde de taxatieprijs door het bestuur. De overige 8 perceelen bleven tegen ver- boogden pachtprijs ten deele in handen der oude pachters. De verhooging en al'pachting dezer 8 perceelen vloeide hoofdzakelijk hier uit voort, dat de oude gebruikers met de daad toonen, dat voor hen het landbouw bedrijf maar een bijzaakje meer is. De ver hoogde 8 perceelen brachten op per bl. gemet: f 71f 85f 80; f 61f51; 150; f 49 en f 116. Dit laatste cijfer betrof echter een stukje, dat slechts ruim een blooisch gemet groot is. Deze verhoogde prijzen werden hoofd zakelijk geboden door arbeiders, die gaarne een stukje land in gebruik hebben. Uit het oogpunt van land aan de arbei ders te kunnen verschaffen, was het mis schien wenschelijk, dat de verschillende corporatiën hier konden besluiten groote grondbezitters van mededinging uit te sluiten. Zeauwech Vlaanderen O. D. De St. Ot. van heden bevat in bijv. 400 de statuten van de geitenfokkerij *St. Joseph* te S t o p p e I d ij k. Naar „De Fakkel" vernoemt wordt in verschillende plaatsen van het land de op richting voorbereid van afdeelmgen van den Biond van Vrije Liberalen. De afdeeling 's Gr&venhage van de Nederlandscbe Natuur-histonsche Vereeniging verspreidt een prentbriefkaart met het vol gende opschrift '„Spaart de Anemonen in het Hnagschc Bosch f Plukt ze met, want daarbij trekt ge bjjna do wortelstokken uit den grond en dan zijn de planten verloren. Reeds is hun aantal de laatste jaren, ook tengevolge van het om werken van den grond na stormen, merkbaar verminderd.1' Deze week werd door een inwoner der gemeente Hendrik-Ido-Ambacht aangifte ge daan van de geboorte van zijn 17de kind, die allen nog m leven zijn en van wie het oudste 23 jaar is. (u)Dordt. Ct") Gisternacht trok iemand uit baldadigheid op de Ged. Botersloot te Rotterdam een re volver af. Toen de politie hem deswege ar resteerde verzette hjj zich fcevig. Geen wonder, want hij werd al een maand lang gezocht wegens een verduistering te 'b Gravenhage. Dit grapje zal hem wol lang berouwen. DE BURGEMEESTER ZONDER STOEL. Aangaande do juridische zijde van deze zaak ontkenen wij nog het volgende aan de „Tel/'f Bij het thans gewezen arrest heeft de heer Schoch in principe het gelijk aan zijn kant gekregen. Do omvang der schadevergoeding moet echter opnieuw in rechten worden vast gesteld. Er zijn bij een dergeljjk arrest twee geval len mogelijk. Of het vonnis is uitvoerbaar bij voorraad, niettegenstaande hoogeie voorzie ning, dat wil zeggen, dat al gaat de tegen-, party in hooger beroep, respectievelijk in cas satie, men toch beginnen moet aan die veroor- deeling te voldoen. Of het vonnis is verklaard niet bij voorraad voor uitvoering vatbaar te zijn. In dat laatste geval en zoo is het ge schied m de zaak van den heer Schoch heeft eischer het recht "t vonnis respectievelijk het prrest te gapa executeeren. Doch de verliezen de party kan alsnog gebruik maken van hot hoog ere rechtsmiddel en tengevolge van het instellen van dat middel mag de winnende partij met haar executie niet doorgaan. De hoogero voorziening heeft in dat geval schor sende kracht. Ziehier dus het geval, dat zich bier heeft voorgedaan. Men zou dus zeggen, dat door het feit, dat de gemeente in cassatie is ge gaan, het beslag ongeldig verklaard moelj worden. Dat is hier echter niet het geval. Want het is twijfelachtig, of de cassatie door den stadsadvocaat ingesteld, wel geldig is. En zoolang deze twijfel bestaat, blijft het beslag van kracht. Do heer Schoch heeft beslag gelegd ont de zaak, die door do gemeente slepende ge houden wordt, wat te bespoedigen Het is dus nog twijfelachtig of de open bare verkoop van den burgemeesterlijkcn stoel zal doorgaan. Intusscben zou 't tot een eigen aardige kwestie weer aanleiding kunnen ge ven. Gesteld, dat de verkoop doorgaat. Dan spreekt het van zelf, dat de gemeente weer in verzet komt van deze executie. En dat g weer aanleiding tot een civiel-recbterlijke procedure, die met een beetje advocatelijko handigheid minstens vijf jaar gleepende ge houden kan worden. Zoo blijft er werk aan den winkel 1 Alcohol en tabak veroorzaken door steeds terugkeerend prikkelen der maagshjmvliezen, storingen in de spijs vertering. Proeven, genomen in de medi sche kliniek der Kon. Hongaarscbe Universiteit te Budapest, bevestigen dat drinkers, die den eetlust reeds geheel verloren hadden, na dagelijkach gebroik van het natuurlijke Franz Jozef-Bitter- water in bepaald verrassend korten tijd hun eetlust bijna geheel hadden terug gekregen. Echt Franz Jozef-laxeerwater ban men koopen in Apotheken, als mede goede Mineraalwaterdepóts en Drogistergen. Ongelukkiger wijze neemt men waar dat de man en vooral do vrouw die op een zekeren leeftijd zijn aangekomen zich laten ontmoe digen zoodra hunne gezondheid maar iels te wenschen overlaat. Zij klagen, zetten er zich niet tegen m, verzorgen zich niet, onder voorwendsel dat het onnoodig is en komen al tijd hierop terug „Het is verloren moeite, ik ben te oud." Deze verdrietige geestestoe stand is zeer betreurenswaard én berust op. niets. Vele bejaarde lieden, zij mogen dan de kracht van hun twintigste jaar met meer hebben, hebben loch nog overvloed van hulp middelen en een goed versterkend middel ia voldoende om hen weer op de been te helpen. Het bloed onderhouden m staat van zuiverheid en van kracht, daar zetelt het ge heim van oen jeugdigen ouderdom, zoo men er de regels van hygiëne en matigheid bij ia acht neemt. Om het bloed in staat van zuiverheid en van kracht te onderhouden, ia het voldoende, bij het minste verschijnsel van zwakheid, do Pink Pillen te nemen die bloed on krachten geven en de werkzaamheid van alle organen opwekken. Tal van bejaarde lieden hebben ons geschre ven „Zoodra ik mij een weinig verzwakt ge- v.oel, neem ik de Pink Pillen gedurende eenige dagen en ajtijd gevoel ik er mij wel bij." Mevr. Rvutset. Mevr. de Wed. Roussel, oud 69 jaren, ■woneode te Saumur (Frankrijk), 33, rueBjal- zac, heeft ons in dezen geest geschreven „Sedert 1885 ben ik eenigermate asthma- tiek. Op dat tydslip heb ik een ernstige luchtpijpontsteking gehad en sedert heeft mijne mdheid meerdere malen reden tot be zorgdheid gegeven. Ik heb mij altijd zeer goed bevonden bij het gebruik* der Pink Pillen. Zoodra ik dan ook voel dat het niet heel goed mot mij gaat, neem ik gedurende eenige dagen de Pink Pillen en dadelijk gaat alles beter en heb ik een goed tijdperk van rust." Do Pink Pillen zijn verkrijgbaar f 1-75 de doos en a f 9., de 6 doozen bij het Generaal- Depflt der Pink Pillen, van Eeghenlaan 22- huis, to Amsterdam, bij Joh. de Roos, Vlas- markt K 157, Middelburg, S. A. Luitwieler, A. C. Boniest, Vlissingen, Gebr. Mulder, Goes en in idle goede apotheken en drogisterijen. ONDERSTAANDE BERICHTEN ZIJN OP GENOMEN IN DE TWEEDE OPLAGE VAN ONS VORIG NUMMER UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd is tot dirigeerend officier van gezondheid 3e klasse de officier van gezond heid le kL P. Zieigeler te Vlissingen; tot buitengewoon, opzichter M. Riemens te Colynsplaat bij deNoordzee-kanaalwerken te lJmuiden. BEVORDERD. De geneeskundige staatscommissie bevor derde lieden tot arts den heer Z. G. Hooger- heido te Bruinisse. GESLAAGD. Geslaagd is voor het examen in de nuttige handwerken mej. G. Berg te Ierseke. UIT AMSTERDAM. Dirk van dem Berig. Naar de bladen melden is de bekende Ne- derlandsche worstelaar Dirk van den Berg op 43-jari.gen leeftijd in het ziekenhuis 1e Bonn overleden. KORTSLUITING. JAGERFONTEIN, 14 Maart. Reuter seint aan de bladen: Door kortsluiting in een electrischen draad ontstond brand in het houtwerk van de mijn Jagerfontein. Vier inboorlingen zipi gestikt. De voornaamste schacht, bleef gespaard en alleen de machinekamer brandde uit. Een enorme aardstorting sloot den. weg af, waarlangs do overige mijnwerkers ontkwamen. UIT MIDDELBURG. Jaarverslag van de Hulpbank. Blijkens het verslag pver 1912 van de vei richtingen en den staat der Hulpbank bedroeg het aantal op borgtocht verstrekte voorschot ten 58 tegen 68 in 1911, terwijl het cijfer der der ter leen verstrekte gelden f 4650, bedroeg tegen f 5430 in het vorige jaar. Deze voorschotten werden verstrekt aan: 36 inwoners van Middelburg in 41 posten, 13 van Vlissingen in 14 posten, ep. één te O. en W. Souburg, te Serooskerke en te Kou- dekerke. Zeven personen ontvingen dit jaar het voorschot voor het eerst, 6 ontvingen tweemaal een voorschot. De terugbetalingen bedroegen in het geheel f 23.750 met inbegrip van hetgeen door de borgen werd betaald; de uitstaande posten op 31 Dec. f 7882 of f 588 meer dan ten vo- ngen jare. Er worden 20 voorschotten minder dan in 1911 verstrekt, tot een minder bedrag van f 2004. Het bedrag der gezamenlijke Voor schotten wa,s f 2884, tninder dpp in) hef Vorige ja*r. De winst- en verliesrekening wijst aan ont vangsten oen bedrag aan van f 510.70, en aan uitgaven een bedrag van f 331.10®, zoodat gr een batig saldo is van f 179.59®. UIT VLISSINGEN. Scheepsberichten. Het Duitsche s.s. „Windhuk" der Deutsch- Ost-Afrikalinie kwam hedenmorgen hier ter roede van Zuid- en Oost-Afrika en vertrok ontscheping van passagiers en mail naar Hamburg. Morgen wordt tor reede verwacht het s.s. .Answalt" van dezelfde lijn van Oost-Afrika voor orders. Het s.s. zal naar Hamburg ge dirigeerd worden. UIT DEN HAAG. Zilveren ambtsfeest. Do referendaris der (griffie van de Tweede Kamer, de heer J. G. Pippel, vierde heden zijn zilveren ambtsfeest. Do voorzitter, jbr. mr. Van Nispen, deelde hom mede zijn benoeming tot ridder in de Oranje Nassau-orde. EEN VREDESPRIJSVRAAG. De bond „Vrede door Recht" heeft een prijsvraag uitgeschreven voor kinderen. De vragen luidenWftt is het doel van de vredesbewegingwelke gedachte vertegenwoor digt het vredespaleishoe vindt gij, dat ge schillen tusschcn de volkeren in den vervolge dienen worden opgelost. De prijsvraag moet opgelost worden door hen die geboren zijn tusschcn) 1 Jan. 1896 en 1 Jan. 1899. Het land is in 14 districten ver deeld, de antwoorden moeten gezonden worden aan den secretaris der districtscommissie. Secretaris voor het district Zeeland is ds. H. T. Oberman te Vlissingea. („Vrede doOT recht" denkt zeker Uit den mond dor kinderen, hoort men de wijsheid. Zijn dat nou vragen voor meisjesi en jongens van 14—17? Red. M. C.) TREINBOTSING. NEW, YORK, 15 Maart. Twee treinen van de Union Pacific Spoorweg zijn bjj Gottcnburg tegen elkaar gehotst: 7 personen werden ge dood en meer, dan 100 gewond. De zware storm bemoeilijkte den reddings- axbeid zeer Een hulptrein had eenige uren noodig om de plaats des onheils te bereiken. PEST OP JAVA. Het telegram omtrent de pestgevallen op Java meldt van 26 Febr. tot en met 11 Maart: Afdeeling Malang 126 nieuwe pestgevallen, 124 dooden; Madioeai 22 nieuwe gevallen, 23 doo- den; Paree 30 nieuwe gevallen, 29 dooden. in de vorige periode nog 4 doodelijke ge vallen; Ngawi een pestgeval; Kediri 28 doo delijke gevallen; Soerabaia 5 en Toeloenga- 5 gevallen. CHR.-HISTORISCHEN EN VRIJ LIBERALEN. In een politieke rede door dr. P. J. Krom- sigt (chr.-hist.) Vrijdag te Breukelen gehou- aen, maakte hij o. a. de volgende opmerking aan 't adres der vrij-liberalen. Hjj stelde als hoofdrichtingen tegenover elkaar, de christelijke en de moderne staat kunde, maar zag in de laatste een schakeering, die men anders moet beschouwen dan men gewoonlijk de volgelingen der moderne staat kunde doet. Hij dacht daarbij pan mannen als prof. van der Vlugt, die opkomen voor het objectieve in wet en recht en die. spreker en de zijnen zeer nabij staan. Spreker zon wenschen dat toenadering tot dezulken werd gezocht. Er is te veel wat verbindt dan dat hen paganisten zou mogen noemen. Spre ker beschouwt deze liberalen als een partij van orde en meent, dat in de toekomst de ver houding tusschen hen en sprekers partijgenoo- ten nader bepaald zal worden. De coalitie mag, naar sprekers meening met >o ver gaan, dat deze mannen van de Chris telijk-historischen zouden vervreemden Vraagt men echter spreker wie te kiezen, dan ant woordt hij: die mannen, welke de aloude Chris telijke beginselen in het openbare leven willen behouden en brengen. Bij het debat vroeg een anti-revolutioiuiair o. m. hoe dr. Kromsigt had kunnen beweren, dat men met iemand als prof. Van der Vlugt zou kunnen samengaan, die heeft getracht aan te toonen, dat de godsdienst is voor de binnen kamer, waarop de spreker antwoordde, dat het niet goed is de antithese zoo toe te spitsen. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatica, Z u i d-B e v e I a n d. 18 Mrt. Goes, Huizen en erven, Pilaar. 20 Mrt. Oudelande, Inspan, Liebert. 20 Mrt. Hoedekenskerke, Bouwland, Pilaar. 20 Mrt. Ierseke, Huizen en Erven, Schram. 20 Mrt. Ierseke, Inspan, Holman en Verhoek. 28 Mrt. Baarsdorp, Inspan, Holman en Verhoek. 4 April Goes, Hofstede «nz., Pilaar. Noord-Beveland. Mei Wissenkerke, Hofstede, Hioolen. Schouwen en Duivaland. 17 Mrt. Zierikzee, Hofstede en Bouwland, L uilenberg. 19 Mrt. Oosterland, Huis en Erf, Lonenberg. 11 Mrt. Zierikzee, Inspan, VanNonhuys. 18 Mrt. Zierikzee, Inspan, Van Nonhuys. 31 Mrt. Zierikzee, Huizen en Erven, Lunenberg. 2 April. Zierikzee, Bouwland, Biermasz. Mei Zierikzee, Bouwland, Biermaat. 19 Mrt. Zierikzee, Huis en erf, Biermasz. 8 April Zierikzee, Bouwland, del Campo 9 April Duivandijfce, Hofstepdje enz., van Nouhuys. Aolenea S t. Ph i lip si and. 17 Mrt. St. Philipsland, Woon huizen, v. d. Velde. 19 Mrt. St. Maartensdijk, Inspan, v. d. Telde. 21 Mrt. Oud-Vossemeer, Hout, v. d. Velde. 3 April Scherpenisse, Bouw land enz., v. d. Velde. 12 April Tholen, Bouwland, r. 3. Telde. Mei. Poortvliet, Hofstede, r. d. Velde. Zeeuwsch Vlaanderen O. D. 18 Mrt. Hoek, Hofstede en Bouwland, Drogmans. 18 Mrt, Neuzen, Wocnhuis, r d. Moer. 19 Mrt. Neuzen, Woonhuizen, Dregmans. 20 Mrt. Axel, Woonhuizen, Drogmans. 22 Mrt. Westdorpe, Huis en Erf, Domoleijn. 28 Mrt Osseaisse, Huis en (Srf, Domoleyn. 28 Mrt. Neuzen, Huizen, Van der Moer. 31 Mrt. Neuzen, Bouwland, r. d. Moer. 8 April Zaamslag, Hoefje enz. Van der Moer en Dregmans. Zeeuwsch Vlaanderen W. D. 21 Mrt. Sluis, Huis en Erf, Jnmes. 21 Mrt. Sluia, Smederjj, life. verliezen leed, uiteen hebben gedreven Ook aanvallen hebben de Ottomaneu af»;. SCHEEPSBERICHTEN. In Albanië. Omtrent de vreemdelingen en in het alge- meen de burgerlijke bevolking van bet bels. gerde Skoetari hebben de vertegenwoortiigeia der mogendheden aan de regeering van Men. tenqgro hetzelfde gevraagd als wat mot lang geleden aan den bevelhebber van het Boel. gaarsdha leger voor Adnanopel betreffende de in die stad gesloten buitenlanders werd verzocht. Do rqgecring te Cettinje heeft geantwoord, dat redenen van politieken en militairen aard beletten, alle non-combattanten uit Skoetan te laten vertrekken, doch ze is bereid, den buitenlandschen consuls en den onderdanen van vreemde mogendheden te vergunnen, de stad te verlaten. Naar men weet, stuitte de vraag, aan den Turkscheo. commandant binnen Adrianopel dien aangaande gericht, af op de vrees, dat deze j burgers, eens buiten de stad, omtrent den j toestand, versterkingen enz. aldaar voor den I vijand gewichtige inlichtingen zouden ver schaffen. Dit gevaar is inderdaad niet denk. beeldig. Het is dan ook de vraag, of de Turk- sche bevelhebber der stad daartoe toestem ming zal verleesicai De „Kölnische Volkszcdtung" ontving een telegram uit Durazzo, volgens 't'welk de Ser- viërs ergerlijk in Albanië huishouden. Zij hebben tal van dorpen in brand gestoken en. de bewoners mishandeld of gedood. Te Ses zijn 20 vrouwen en tal van kinderen in een huis opgesloten en toen levend verbrand Stoomvaart-mfj. Nederland. „Koning Willem I" (thuisreis) vertrok 14 Maart vpji Colombo. Rotterdamsche Lloyd. .Tabanftn" vertrok 13 Maart van Batavia naft? Rotterdam„Sindoro" praaide 14 Maart Finisterre. Kon. Hall. Lloyd „Frisia," kwam. 14 Maart te Montevideo „Zeelandia. praaide 14 Maart Ouessant. H o 11 a n d-A merikaljjn. „Nieuw-Amsterdam" was 15 Maart v.m. u. in zee. Diverse Stoomvaartlijaen, „Gjoeben" arriv. 14 Maart van Japan en Singapore te Amsterdam„Derfflinger" ver- vertrok 13 Maart vpn. Penang naar Amster dam „St. Jan", van W, Indië naar Rotter dam, axriv. 14 Maart f® Londen. HET VLAAMSCH. Voor de eerste maal, aldus weet he Hbl. van Antw." te berichten, waren i: een afdeeling der Belgische Kamer, met het onderzoek omtrent een voorstel van den afgevaardigde Buijl belast, enkel Vlamingen aanwezig. Dus werd er uitsluitend Vlaamsch gesproken en de rapporteur, Van Cauwelaert, kreeg last, een verslag in het Vlaamsch op te stellen. Terwijl onze vrienden in het Zuiden den strijd dapper voortzetten en succes behalen, houdt de gemiddelde Noord-Nederlander zich zelf en anderen nog bezig met grapjes over die «gekke» Vlaamscbe woorden. Van Noord-Nederlandsche lauwheid omtrent dit stambelang, bevat hetzelfde blad een voor beeld. De daarin aangevoerde misstand is bekend genoeg, maar frappez tonjours; Een Noord-Nederlandsch abonné had in een ingezonden stuk zijn ergernis gelucht over wat hem, toen hij verleden Zondag den wedstrijd België—Nederland bijwoonde, had geschokt. Zeer terecht komt in het nummer van gisteren een Vlaming onzen landgenoot op zijn nummer zetten door te beweren, dat niet de Vlamingen, maar de Nederlanders zelf aan de achterstelling van het Vlaamsch schuld hebben. Op de tram staande met eenige Noord-Nederlanders, die ook naar het Beerschot-terrein gingen, vroeg de schrijver den conducteur (alle Antwerpsche tram bedienden kennen Vlaamsch) een kaartje in het Vlaamsch. Onze karaktervolle land- genooten koeterwaalden echter Eransch tot den maD, terwijl een van hen den schrijver ook in het Fransch aansprak. Toen kreeg de Nederlander den wind van voren. DE OORLOG. In Thracië. Het is er den Turken nu aan gelegen, nu ze niets meer winnen, doch slechts verliezen kunnen, de enkele operaties, die op het too- meel van den oorlog nog worden uitgevoeird, zoo gunstig mogelijk voor hun. wapens voor te stellen. Dit ook in verband met het be zwaar, dat de Ottoman en togen het betalen een er oorlogsschatting hebben, waaromtrent de Porte by de mogendheden schriftelijk haar standpunt zal toelichten. Reuter seint, dat de Turken tem Westen van Tejataldzja den vijand, die aanzienlijke De Geotsche arbeiderspartij heeft met al- Igemeeoie stemmen min zes onthoudingen be sloten, het Partijcongres, dat met Paschen zal samenkomen, te zullen voorstellen, dien datum van 14 April voor het uitbreken der algemeens staking te behouden, "als het congres tot de staking beslist en spoort de partijgenooten aan, bet sparen krachtig voort te zetten We gelooven evenwol niet, dat iemand zich over deze en eventueel volgend© bedreigingen van deze soort ernstig ongerust zal maken. Dat deze beweging bjj voorbaat tot fiasco ge doemd is, is de laatste weken voldoende ge bleken. Bovendien is Van der Velde daar tegen. En eens zal de regeering toch aan dezen rechtinatigen eisch moeten toegeven. De voorstanders van het algemeen kiesrecht zouden dan ook verstandiger doen, hun spaar penningen te besteden voor 9e verlaezings- kas, tegen den tijd, dat het volgend jaar de helft van de Kamer moet aftreden. In het Lagerhuis heeft de Britsche eer ste minister Asquith verklaard, dat by de eerste gelegenheid, die zich daartoe voordoet, de regeering een ontwerp wil indienen tot hervorming van het Hoogerbuis. Later heeft de algemecne postmeester, Herbert Samuel, daarover naderen uitleg gegeven. Het beiginsel, volgens -welke het lidmaat schap van vader op zoon kan overgaan, zal niet worden gehandhaafd. Bovendien zal het nieuwe Hoogerbuis evenmin als dit ten gevolge van de bepalingen der „Parliament-act" over het recht van een volstrekt „veto" beschikken. De strijdbare kiesrechtvrouwen in Enge land komen hun belofte met bewonderens waardige hardnekkigheid1 na. Geen dag gaat er voorbij, of er worden wandaden vermeld Thans hebben, aldus de correspondent van de N. R. C. te Londen, tal van winkelruiten in voorname Londensche straten het moeten ontgelden. De schade wordt op 300 pond ster ling geschat. Ook worden ze praktisch. Toen mevrouw Pankhurst te Glasgow een redevoering zou beginnen, werd haar dit door studenten belet- Toen verschenen een drie honderd kloek ge bouwde commissarissen van orde, te weten arbeiders o. a. karrevoerders en sjouwers, die met de rustverstoorders handgemeen raakten. Het lawaai van dit gevecht was zoo groot, dat de organist er niet in slaagde, het met zijn spel to overstemmen. Het duurde tien minuten. Ten slotte konden de spreeksters zich verstaanbaar maken. In de binnenlandsche politiek van Frank rijk bestaan zonderlinge toestanden. Toen de onderprefect in Taverne», een plaats in Zuid-Frankrijk, bemerkte, dat aan het raadhuis aan het voor de administratieve bekendmakingen bestemde bord naast de bood schap van den president der republiek het socialistisch-revolutionair manifest togen de militaire voorstellen .was gehecht, deed hjj dit laatste door gendarmes verwijderen. Toen de afgevaardigde van dat district, die tot de geunifieerde socialisten behoort, dat bemerkte, ging hij den onder-prefect deswege heftig te lijf. De laatste nam de verantwoordelijkheid voor die daad op zich. Zoo hoog liep de woordentwist, dat de omstanders tusscheo bei de moesten komen Aldus weel de „Temps" te verhalen De paus is gistermiddag opgestaan, al dus meldt het „Giornale d'Italia". Men hoopte, dat hij vandaag den heelesi dag zou kunnen opbljjvcn. Een natuurlijk afvoermiddel, uit vruchten- en plantensappen samengesteld, zonder toevoeging van eenig chemisch produkt Prompte, zekere, onschadelijke werking. Aangename smaak. Wordt zoowel voor volwassenen als vor kinderen door H. H. medici voorgeschreven. Ycrkrijcbur in Apotheken. Prijs f 1,25 per flacon.

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 4