5% Pandbrieven. I Donau-Hypotheekbank. MERINOS SAJET BALANS-OPRUIMING Ingezonden Stukken. Advertentiên. SCHMIDT'S Patent tal- GERR. POLAK, TWEEDE HYPOTHEEK VAN DE FIRMA D. BOLLE, HANG 98, ROTTERDAM. PROFITEER EN YAN DE BELACHELIJK LAGE PRIJZEN r RAAD VAN ELLEWOUTSDIJK. In do vergadering1 van den gemeenteraad van j.l. Maandag werd met algenieeno stem- men besloten tot lict vcrleeinen raji een bij drage van f 10 in de kosten van de te- Middel burg te houdori tentoonstelling, bij gelegenheid van de onafliankelijkheidsfceslen in dit jaar. Op verzoeken van schictvereeniging en rede rijkerskamer, om vrij vuur en licht voor hunne vergaderingen in het lokaal dat voor dat doel dpor den gemeenteraad gratis is ingebruik ge geven werd gunstig beschikt. tiet primitief kohier 1913 der hondenbelas ting werd vastgesteld terwijl de gomccnlebe graotingen 1912 1913 ieenigo 'wijzigingen on dergingen. Ten slotte hiold de vergadering zich langen tijd bezig over de vraag of de hoofdwegen in do gemeente, dit zijn die welke van af dorpskom loepen in de richting van Driewegen en Oudelande, de zoo noodig gewenschte Ver betering zullen ondergaan door het vervan gen van de grinthain. mot keien, dan Wel of daarvoor goed koop er materiaal zal den gebruikt Door B. en W. werden aan de vergadering de meest mogelijke gegevens over gelegd, waaruit o.a. bleek dat de totale kos- ten van deze 12000 M2 bestrating zullen be dragen minstens f 48.000, welk bedrag tegen een rente ii l'/i pet., aflosbaar in 50 jaren zal zijn te verkrijgen terwijl werd medege deeld, dat Gcd. Staten tegen de aldus a gone geldleening, vermoedelijk geen bezwaar zullen hebben, liet eind van de vrij lange besprekingen was, dat de loden eenparig van oordeel, dut een keibcstrnfing het eenige af doende middel is, nochtans terugdeinsden Voor do finnntieele gevolgen, terwijl bet een bekend feit is, dat deze WegsViTbelermg meer een belang is vajn de gehocfe efmgevijig, dan vast de gemeente zelvo, en hel ojibillijk toe- fidvecta deze zware, last alleen op dc fondsen Onzer gemeento te laten drukken. De raad besloot in dezen stand van zaken, nu ook het toegezegde kapitaal, niet voor 4 procent zal kunnen worden geleverd, zooals aanvan kelijk was toegezegd, de bestratvngsplannwv tó latim wegvallen en gaf aan B. en W. da opdracht om te ontwerpen een plan oni de wegen door middel van macadam of dpor grint in boteren staat to brengen. Kennis werd genomen van een aanbieding om de wegen to voorzien van een stoanslagbedekkin; gewalst met een stoomwals, welke wijze van wvgsVerbetoring zeer goed voldoet in Meenten waar de wegen, door het enorme Verkeer, evdnals hier, verbazend te lijden hebben. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggevonden. DEN HEER BLUM, LID VAN DE TWEEOE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Welod. Heer, hi tie „Middelburgsche Courant" van den 4en Febr., die eerst nu mij in handen komt, toost ik dat go eun soort van uitval hebt ge daan tegen mijn persoon. „De bijzondere „school stnekt alleen tot vorming van prose „lieten en zeloten voor een bepaalde rich „tmg. Dezo woorden zijn van een doopsgezind „predikant, ter inleiding van een spreker die woord zou voeren over het goed recht „dor openbare school „Is het niet treurig dat lieden, die zicli al „tijd uitgeven voor de mannen van het intel „leet, geen rekening, houden met de geschie denis van do laatste 50 jaren?" Zoo ongeveer moet ge gesproken hebben, ja van een der aanwezigen hoorde ik dat ge an verbond met dezo tirade u nog sterkere uit drukkingen bad laten ontvallen, als bijv „hart verscheurend"; niet ieder blijft zich zeiven meester bij ]\et spreken, vooral niet in een kring van monschen van wier Instemming hij van te voren verzekerd is en die, maal verwend, vragen naar- steeds dikkere on gepeperder uitdrukkingen spreken voor het publiek, vooral voor partijpubliek is ge vaarlijk; ik neem het u niet kwaljjk dat ge de verleiding om goedkoop succes té behalen, geen weerstand hebt geboden. Zelfs „Alter schützt für Torhei t nicht" zeggen onze Oostc lyke buren. Maar als ge voor de ladder der verheer tijking bij urne dierbare broeders en tot het bereiken van goedkoop succes een sport noo dig hebt, gebruik mij dan niet ik dank voor die eer Want al hebt ge mijn naam niet genoemd, gij hebt uwe woorden zoo doorzichtig gemaakt, dat niemand omtrent den persoon dien gij bedoeldet, in twijfel behoefde to verkeeren. Wat geven nu al zulke uitvallen: „diedoops gezinde predikant heeft dit gezegd!" een an der roept „mijnheer Blum heeft dat gezegd!" Met een vertoon van gekunstelde verontwaardi ging vctrbetort men geen toestandem en met verwijten wordt geen enkele zaak gediend. Of ik het zoo gezegd heb als u het voorstelt, weet ik niet meerbovendien verba valent iisu een enkel woordje, een klemtoon of stembuiginsj is in 9taat een uitspraak te vergiftigen: on ik vrees mijnheer Blum, dat ge bij het aanhalen mijner ivoorden hierin niet geheel onschuldig zijt gebleven. Maar wilt go weten hoe ik over de zaak des on derwijs denk, ziehier mjjn meoning: „het bij- JtondeT onderwijs, gelijk door u wordt be- „doeld, d.i. hot sccte-ondcrwijs naar kerke lijke inrichtingen, slrekt om proselieten te „matei voor do bijzondcro kerk, of bijzon- „dero kerkrichting wier school liet is en leidt „feta slotte tot Zdotismo: ongezonde gcloofs- ,,ijv«r." Indien u van een andero meening is, dat bjjv. het bjjzonder onderwijs de eenige Weg is om tol de verstandelijke en zedelijke opvoeding van het kind te komen dan zal niemand u het recht bestrijden om deze stelling te ver dedigen; maar gfs hebt u bepaald tot een otiveorden aanval o.a. togen, mjj: wat nu dergelijke peroraties omtrent het w&zeti van de zaak des onderwijs zelf? Wer- u refjfst badje» g« mfeeat dat uj^ persoon strijd voert tégen bijzonder on vóór openbaar onderwijs; wij strijden voor dat onderwijs wat u ai mijn kinderen ten goede komt, wat verstandelijk en zedelijk hen op voedt, de eaihoid dos lands voor de toe komst. waarborgt, liet summum bonum van allo onderwijs. Welnu u schijnt een andere meening te zijn toegedaan dan wij: zot nu uw licht niet onder de korenmaat en breng go«n uilen naar Athene door onder uw partij- gonootai, dio van do voortreffelijkheid van het door u bedoelde onderwijs reeds overtuigd zijn, nogmaals dit betoog te leveren; goede waar behoeft geen kruns. Doch daar zijn men- sclieti die van deze waarheid niet zoo over tuigd zijn, overtuig hen. In het anti-rovolution- nair blad voor Vlissingon van den 7en Febr. lees ik: „want hoewel verreweg de mcesten der aanwezigen behoorden tot het niet „den kend doel der natie", het is u zeker veel waard nu ook eens voor „denkende" men- sohem uwe denkbeelden uiteen Ie zetten, hen te overtuigen? Ik uil u daartoe j genheid schonken en noodig u bij dezen uit te komen spreken voor hetgeen ge telkens do „vrije" school noemt, u kan meteen dan loochen straffen al die voorbeelden van dwang en onvrijheid, the van die school worden aangehaald, en waarvan ik tot mijn spijl, ook enkele ervaringen heb gezien. U zult u natuurlijk niet onfeilbaar houden, en toegeven dat go dwalen ku.nt, maar gelijk elk eerlijk mensch dio niet voor een leus docli voor een zaak strijdt gaarne van dwaling overtuigd willen worden. Door h nu steeds in uw eigen kring verborgen to houden komen wij niet verder, wel door het: „lioort en wederhoort Wij zullen dus naast u ook iemand uiüiootli gen die de vrije school verdedigt in anderen dan kerkelijk-ptoselietischcn vorm Het Bestuu; van den Vrijzinnigen Bond te Goes zal gaarne met u in overleg treden om naar uwe ke óf te Goes, óf to Vlissingon, óf Middelburg een dergelijke samenkomst te beleggen, maar „voor elkeen" opengesteld. Dat zijn onze manieren; ik hoop (hit ze ook de uwe zijn Hoogachtend, T. II. SIEMELINK. DE KLASSE-ONDERWIJZERS EN DE HOOFDEN. Mijnheer de Redacteur, Mag ik u nog eens een kleine plaatsruimte verzoeken. Ik had dat niet gedaan, als in uw blad van gisterenavond een „hoofd der scliool' ook niet eon woordje was komen meespreken ui ons debat. Want werkelijk do polemiek tusschen u en mij werd van uw kant niet op een wijze gevoerd, als ik zeker verwacht had. Mijn verzoek om u bij het punt, waar 't om ging (leiding geven) te bepalen, hebt u ook in. uw tweede onderschrift geheel genegeerd, terwijl op zoó riume schaal door u van de ge tegenheid werd gebruik gemaakt om 't geen u over 't optreden der onderwijzers op 'thart lag, daar af te wentelen, waarom ik besloten was over de kwestie niet meer te schrijv "t vruchtelooze van mijn poging een afdoend antwoord te krijgen, inziende. Wel sprak in 't tweede onderschrift van, dal noe men w ij leiding geven, maar 't was „controlceren", wat mij u deed plaatsen in do ry hij Jantje Publiek. Een „hoofd der scliool" spreekt in zijn stukje van mijn onverwachte zwenking Maar aarm ben ik dan van rechts naar links, of omgekeerd (gegaan Toen ik schreef: „Ik ben met den bestain den toestand tevreden, het hoofd moet in dc school, doelde de eerste zinsnede op de twee Men leest de zinnen (och in eikaars ver ban dl Nergens heb ik in mijn eerste stukje mij een voorstander der republikeinsohe school getoond. Wat ik daar tegen 't hoofd aan, voerde, betrof uitsluitend do wijze van uit- ocring van de hem opgedragen taak. Ik had den ambulant us op 't oog, dal was er toch duidelijk in te lezen De eenige conclusie, die er uit te trekken viel, was, dat ik hem voor oen eigen klas wil zien geplaatst. Is dat zoo, dan vervalt het „hinderen" en helpt hij ook mee opvoeden, wat de onder wijzer volgens den inzender tegenwoordig ook al „onder leiding" doet, want hij zegt: ,,de „Bond van Neder!. Onderw. is tot nu „in gebreke gebleven door woord en daad ,,to bewijzen, dat zijn leden hoog genoeg staan „om de moeiljjko taak der opvoeding zelfstnn- „dig aan zich te zien toevertrouwd." Mijnheer de Redacteur, ik herhaal 't nog maals; die taak vervullen de onderwijzers, bondslid of niet, reeds zelfstandig. Hun behoeft die taak niet meer te worden toevertrouwd, dat is zij reeds. Of denkt mijnheer, dat alle leerlingen van zijn school hun opvoeding uitsluitend aan hem to danken hebben en dat zgn paedagogisch inzicht van reel invloed op zijn leerlingen is als hij op zijn gemak in de spreekkamer adnii nistratief werk doet of met zijn hinderlijke boodschapjes klas in, klas uit gaaf Kom, hij weet wel beter. Stel u voor, drie- vier -vijfhonderd kinderen,! alleen door hem gevormd, 't Is belache! ijk Neen pas als hij zelf een klasse voor zijn rekening heett, kan hij zeggen aan de opvoe ding der schooljeugd mede te werken. En dan werkt hij, zooals ieder onderwijzer thans doet zelfstandig. Een onderwrjzer. [We hebben heden ook nog een ingezonden stuk ontvangen van den heer P. K. Peerlkamp, hoofdbestuurslid van den Bond, en zouden het gaarne' hebben geplaatst samen met het bovenstaande, reeds gisteren aangehouden ar tikel. Maar het gaal niet. De adverteerders leggen heden te reel beslag op de plaats ruimte. We zijn daarom zeer tot onzen spijt genoodzaakt het stuk van den heer P. aan te houden tot oen volgend nummer Maar dan moet er een eind komen aan deze lange gedachten wisseling. Naluurijjk heeft het schoolhoofd nog hel recht zich tegen zijn beide bestrijders to verweren, maar we ho pen dat hjj kort zal zjjh, en daarna sluiten onze kolommen voor vorder debat. H>4.]. met hef t vliegwiel, met en iguincbiiie. De beste Wnschmnchiue tot dusverre bekend. Alleenverkoop voor Zeeland van de echte SCHMIDT'S WASCHMACHINEH. MID DELRl'RO VLISSINXiEN Mevr. ADVOCAAT, Inr. »De Noorderpost 69 Erasmasutroat 69 ROTTERDAM. HYGIËNISCHE ARTIKELEN. Vraagt Prjjeconrant 's-Gravenhage. De Bank geeft nit geen risico's van Huizen en Bouw terreinen." is de voordeeliggte en de beste van alle bestaande soorten. Men lette voo al op bovenstaand gedeponeerd handelsmerk EN ANDERE VOORSCHOTTEN, worden verstrekt op gunstige voorwaar- den door do Delpratsingel 1, Breda. Kantooruren van 94 en van 6— THANS IS HET TIJD om voordeelig Boeken te koopen nit onzen Reuzenvoorraad, en te waarvoor alle onderstaande Prachtige Boeken te bemachtigen zgn. Denk aan Uw voordeel. Zie goed wat de boeken andera kosten en voor hoe weinig men ze thans in bezit kan krjjgen. Men mag uitzoeken, doch voor minder dan fl.leveren w'jj niet tegen Balaniiprjjten 1 Bloemlezing uit de Geschriften van Dr. P. L. Muller, verzameld door Dr. P. J. Blok en Mr. S. Muller Tz Met portret Prijs £6 50, voor 90 cent. 2. Mr. G. 11. Betz. Het Haagscho Leven onzer Voorvaderen in de 2e helft der 17e eeuw. Prijs f 1.50, voor 52 cent. 3. Dr. J Hartog. De Spectatoriale Geschrif ten van 17411800. Bijdrage tot de kennis v/h. Leven onder ons Volk in de 2e helft der 18o eeuw. Prijs fl.90, nu 56 cent. 5. Tollens' Dichtwerken. Keurbundel, zaïneld door Pr. W. Bisschop, 48 ct. 6. Brunings. Mijn Vriend Parelman. Fraaie oorspr. roman. 34 cent. 7. Bölsche. De Afstamming van den Mensch Geïll. uitgaaf. 30 cent. 8. v. d. Wijk. De Gezondheidsleer in hot dagelijksch leven fl.50, nu 46 ct. 9. Calisch. Groot Nederl.Duitsch en DuitschNederl. /Woordenboek, in 2 slempelb. f 8.50, nu f 1.60. 11 Huydecoper. De Cliristenleeraar en Huis vriend, nog sprekende nadat hij gestorven is. Groot Bijbcüsch Dagboek. Sterk ingebonden f5.25 nu f 1.50. 12. Van Koetsveld. Het Ontstaan, de Be ginselen en de Geschiedenis van onze. Poli tieke Partijen. Groot beroemd werk met vele Platen eu Portretten, f2 50 13. Domela Nieuwenhuis Geschiedenis van het Socialisme 3 zwaro doelen met 78 portret ten. f 9.50, nu f2.50. 14. W&nderlich. Geschiedenis der Bescha ving, 2 doelen f 4.50, nu 70 ct, 15. Hendriks. Algemcene Geschiedenis, f2, nu 40 ct. 16. Lessing. Nathan de Wijze. Dram. Dicht werk. 15 ct. 17. Bilderdijk. De Ondergang der eerste We reld; met aanteekeningen 15 ct. 18. Do Klementen der Sociale Wotenschap (Nieuw-Malthusianisme), besclireven door oen Dr. in de Geneesk. f5.65, nu fl. 19. Dr. Pujadc. Practische Genezing der Tuberculose, f 2.25, nu 45 cent. 20. Prof. Liebreich. Encyclopaedic der The rapie. Groot werk in 5 fraaie banden Prijs f27.25, nu f 5. 21. Dr. Mulder. De Bouw en inwendige Or ganen v/h. Kinderlijk lichaam, met beweeg bare afb. f 1.50, nu 40 ct 22. Dr. Oolmar. De' verschillende Ziekten van het Kind. Groot Handboek m. platen, f3.50, nu 90 cent. 23. Levensvreugde. Moderne roman, 2 doo ien f3 40, nu 70 cent. 24. Mormonenliefde, actuoelc roman uit de veelwjjVeirij te Utah. 60 cent. 25. Clara Viebig. Het Vrouwendorp, Roman uit den Eifel. 34 cent. 3. Wells. Geschiedenis van oen Eenvou dige Ziel, de Meermin en de Onzichtbare. Satirieke lectuur. 3 din. f 5 75, nu f 1.26. 27. Robbert en Bertrand of de lotgevallen 2 Vagebonden, 52 ct. 28. De Vries. Een Roos onder de Doornen, Gustaaf of het Brandmerk en De Barbier van Piersbill, 3 groote dln, met platen 88 ct. 29. Spindlcr. De Jood, Histor. roman uit de 15e eeuw, 4e druk. Prijs in le uitg. f 10 50, nu f 1 72. 30. Jensen. Maja's Sluier, Familie-roman, 2 dln., f3,40, nu 76 ct, 31. Gedichten en Novellen van Prof. J. A. Alberdingk Thijm en zijne Dochter, f3, nu 48 ct. 32. Dr. ten Brink. Jeannette en Junnito, met liet Verloren Kind, 2 dln., 62 ct. 33. Annie Foore. Indische Huwelijken. Fraaie oorspronkelijke roman, 54 ct. 34. De Buil. Vertellingen en Schetsen, vol ledige uitg. mot Portret, 34 ct. 35. Alle werken van den ouden Heer Smits, 5 dln., f15, nil f3. 36. Strccfuss. De Geschiedenis der Wereld aan het Volkverhaald, 7 zware doelen en register, f22, nu f4.90. 37. Motley. De opkomst van de Nodcrinnd- scbe Republiek van af den dood van Willem den Zwijger tot op het sluiten van het 12- jarig Bestand, 6 deelen, f4.50. 38. Dr. Steenhuis. Leerboek der Natuur kunde door zelfstudie, 4 deelen met vele afb., f7.20, nu f 1.58. 39. Dr. Pideret. Leer der Golaatkennis, met vele afbeeldingen, 45 ct. 40. Lessen over de Wellevendheid voor Ileeren, 15 ct. 41. Kijkjes in de Meisjeswereld. Verhalen, f 1.50, nu 40 ct 42. Kinderverhalen van C. E. v. Koets veld, 3 dln. met fraaie gekl. platen, f4 50, nu f 1,44. 43. Verzameling van 130 beroemde Ooster- scho Vertellingen fl.50, nu 55 ct. 44. Aardrijkskundig Woordenboek van Ne derland, en Aardrijkskundig Woordenboek van Neerl. Oost-ündiö, 2 dln. f5, nu 98 ct. 45. Craandijk. Wandelingen door Nederland, versierd met een menigte platen, naar teeke- ningon van Schipperus. 6 doelen, f 9, nu f3 30. 46. Pompe. Geschiedenis der Nederl. Over- zeesche Bezittingen, f2.60, nu 36 ct. 47. Ilofmeyer. Zes maanden onder de Com mando's tijdens den Boeren-Oorlog, f2,25, nu 40 cent. 48. v. Kol. Uit Onze Koloniën. Reis door Indië. Groot werk vol met Platen. In Prachtb. f6.90 nu f2.50. 49. v. Kol. Reis door Venezuela. Groot werk 4vol met Platen. In prachtband f4.90,nuf 1.90. 50. Reis door Korea en Japan. Fraai geïll. fl.90 nu 52 ct. 51. Reis- en Krijgsavonturen in China. Groot werk. Met 8 Platen, f2.40 nu 90 cent 53. De Teekenkunst door zelfonderricht. Groot Pracüsch Handboek, vol met. voorbeel den en afb. In stempelb. fl.50. 54. Handleiding voor liet Pastel-teekenon, en het Schetsen van Aquarellen, 2 dln. 50 ct. 55. Veertig Groote Platen met afbeeldingen n reclame-Uithangborden, voor Magazijnen, Winkels, enz. In Portefeuille f 1.88. 56. Kanitz. Do Voornaamste Ornaments tij- Ion, uit alle tijden. Rijk geïll. 85 cent. 57. Grosjeam. De Technologie van. het LTzer. Groot Handhoek voor ieder die het IJzcr iu zjjn (bedrijf gebruikt. Vol met platen. Prijs f5 60 nu f 1.80. 58. Vogel. Grondbeginselen der Schoone Bouwkunst met ruim 150 afbeeldingen in den tekst, 62 cent. 59. Michaëlis. Leerboek der Mechanica, met talrijke afbeeldingen f2.— nu 54 cent. 60. Hoogendoom. De Coupeur. Groot Hand boek ten dienste van. Kleedermakers. Met vele afbeeldingen en. patronen. Prij9 f7 80 nu f 1.80. 61. Coraeinder. Zelfonderricht in het maken van Dames- en KLndercoslnums. Vollodigo handleiding niet platen waarop talr. Patronen on Modqllen f 1.40. 62. De Architect en de Bouwmeester. Ont werpen, Plannen en Details. 72 Groote Platen met tekst in. 2 portefeuilles f 17 nu f395 64. Broekkamp. De Damspeler. Groot voor treffelijk handboek voor ieder die liet Dam men volmaakt wil loeren f2.50 nu 72 coat 66. Van Znvlen. Verzameling van Voordr, 2 dln., f 1.40. 67. Handleiding voor Kaartleggen en Handl. om Droomen uit te leggen, 2 deelen, 42 ocnl 68. Fleishauer. Volledig Zelfonderricht voor het Italiaansch Boekhouden, 14 cursussen in Portefeuille £1.20. 69. Mori 1,3,101. Het Leven der Planten. Groot werk. f zwyy o deelen met 500 naar de natuur geteekende plakten eu aib. Prijs f19 80 nu f4.90. 70. Clavel. Geschiedenis der Godsdiensten van pile volken der aarde. Groote 3e herz. uitg, met platen 2.50. 73. Da Costa Bijbellezingen, 6 beste bun dels 2.50. 74. Kamerling. De Koning van Sion. Groot Dichtwerk f 3 nu 48 Cl. 75. Hauser. Spinoza. Histor. roman met Pprt. 2.90 (au 52 ct. 76. Prof. Froude. Het Leven en Brievon van Erasmus, 2 din f 5.50, nu f 1.60. 77. De Buil Volledige Dichtwerken f 180 nu 58 'ct. 1 1 I 78. F. Betlex. Beschaving 45 ct. 79. Vergers. De Vadcrlandsche Geschie denis van af het einde van den 80-jarigen oorlog Groot werk met vele Platen 4.25 nu 98 ct 80. Van Balen. Ons Voorgeslacht. Grool 'Histor. Werk inlet gekl. Platen f 5.25 nu 125. 81. Lobedanz Helden uit Napoleon's tijd. Fraai boek met Platen en Portretten, 62 ct 83. De Pxactiseexende Geneesheer. Belang rijke (onderworpen op het gebied van Ge neesleer. 5 jaargangen t 12.50 nu 1.60 84 Gitba. Beroemd Historisch verbaal uit den ouden Riddertijd, 44 ct. 86. Pol de Ment. De Amman van Ant werpen. Realistische roman met Platen. £2.90 nu 64 ct. 87. De Arme Margaretha. Een verliaal uit het Oud-Stiermarksche volksleven f 8.25 nu 68" ct. 88. Koning tegen Wjl en dank. Avontuur lijk verhaal f 1 90 nu 40 ct. 89. Üit het Land der (MiddernacJhteoïV Sprookjes uit het Noor sch, rijk geïll. 1 50 nu 34 cl. 90. Asipga Een Gelukkig Jaar. Humoris tisch [boek voor jongens. Met Platen 34 ct. 91. Andriessen. Het Begin van den strijd en Aan het Hof van Koning Lodewijk, 2 dln. met Platen £3 nu 98 ct. 92. Van Boekeren. Strooiavonden en aa- dere Verhalen voor de Jeugd. 2 dln. met PI. 66 ct. 93. Pijnappel- Een Klaverblad van Vier Verb voor moisjes eü jongens f 1,25 nu 36 ct. 94. Ebers. Setapis. Hist, roman, f 3 25 nu 72 ct. 95. Ebers, Een W,ojord. Hist, roman f3.25 nu 72 ct. 96. Mariitt. In het Huis r. d. Handelsraad. Het Uilenhuis en Op den Huize Schilling, f t 97. Woordenboek in vier talon, 77 ct. 98. Hoc word ik Machtig en Gelukkig, 16 ot MTflT nPDC mogen niet invallen, daarom moeten al de bovengenoemde beste 1 lULUlIIO kocht. Denkt aan Uw voordeel en wacht niet tot de prjjzen weder 3 en 5 maal duurder zgn. tgdelgk voor zoo n zohuifje worden ver* 4 5 maal duurder zgn. Verkrijgbaar bjj D. BOLLE, Bazaar van Goadkoope Boeken, Hang 98, te Rotterdam. Franco na ontvangst Postwissel, waarop behalve verlangd Nummer of Nummers, melden BalaiiH. Stoomlrukkery. Firma D. G. Kröber Jr., Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 6