Ingezonden Mededeelingen. De patiënten vinden in koffie „Hag", de caffeinvrfje boonenkoffie, dezelfde koffie- smaak, zonder echter hart kloppingen te gevoelen. Ingezonden Stokken. LAATSTE BERICMTEL BURGERLIJKE STANO. aanvankelijk plan. deze kunstinstellingen te sluiten, gaat das voorloopig niet door. De kiesreohtvrouwen in Washington zitten in angst. Studenten hebben, volgens de N. R. C., hen gedreigd bij een betooging, die zij op touw hebben gezet, 2000 ratten en muizen onder hen los te laten. En voor deze dieren blijven zells de strijdlustigste vrouwen bang, naar het schijnt. De officieren, behalve de kapitein, vau de «Canada", een schip van de Fransche stoomvaartmaatschappij Cyprien Favre te Marseille, zijn in staking gegaan, omdat de na de laatste staking toegezegde salaris- verhooging niet is uitbetaald. Gistermiddag hebben nu da officieren van de «Madonna", uit sympathie met hun kameraden, ook den dienst geweigerd en zijn van boord gegaan, aldns meldt Reuter. De «Canada" heeft de haven niet kunnen verlaten. Zaterdag is in de kerken van Portugal herdacht dat vijf jaar geleden koning Carlos en diens oudste zoon vermoord zijn. In Moskou moest een burgemeester gekozen worden. Twee candidaten stonden tegenover elkaar. Bij het bekend maken der cijfers bleek, hoe eenige gemeenteraads leden op beide candidaten hadden gestemd. De beslissing ligt thans in handen van den tsaar. De «Deutsche Zeitung» van Moskou tee kent daarbij aan, hoe deze gewichrige ge beurtenis in de stad zelf haast onopgemerkt is gebleven. Zelfs een blad dat ter gelegen heid van de presidentsverkiezing in Frankrijk een particuliere totalisator in het leven had geroepen (de 282 gelukkigen, die op Poincarti hadden gewed, kregen voor 10 roebel 52.50 roebel terug) achtte het niet de moeite waard, bij deze verkiezing enkele kopeken te wagen. De Senaat der Z. A. Unie heeft volgens Reuter zijn goedkeuring gehecht aan het voorstel "van een bijzondere commissie, om de wenschelijkheid van de instelling eener diamantnijverheid in Zuid-Afrika te over wegen. Malan, de minister voor de mijn- nyverheid, heeft het voorstel wel niet be streden, maar toch den nadruk gelegd op de moeilijkheden by de verwezenlijking daarvan. We hebben 'onlangs de verschillende bezwarende bepalingen vermeld die de Ka mer als verscherping van de Amerikaansche immigratiewet aannam. Nu seint Reuter, hoedde Senaat een der ernstigste, die den toegang tot de V. S. aan analphabeten ont zegt, heelt goedgekeurd. Deze gaat thans naar Talt ter onderteekening. Men herinnert zich, hoe het bij de laatste presidentsverkiezing Rooseveltkwalijk werd genomen dat hij trachtte, voor de derde maal de hoogste waardigheid der republiek te verkrijgen te meer, omdat hij vroeger verklaard had, dit niet te wenschen. Dank zij de voorliefde, die de Amerikanen voor teekenachtige bijnamen hebben, werden de partijgangers van Teddy «thirdtermers» Reuter seint nu aan de bladen, dat de Senaat te Washington met een meerderheid van twee derden der leden een besluit beeft genomen, volgens 't welk een president slechts eenmaal een termijn van zes jaar aan 't hoofd van den staat zal staan. Dit voorstel zal nu worden onderworpen aan de beslissing van bet Huis van Afge vaardigden. Gedurende de bespreking liet men doorschemeren dat deze maatregel gericht is tegen de mogelijkheid, dat Roosevelt voor de derde maal president zou willen worden. Voor verder Buitenland zie men het By- 401e STAAT» LOTBUSJ 5e klasse, 9e Lijst. Trekking van Maandag 3 Februari. Prijs van f 100000 No. 12513 M 1500 2756 1000 12246 14822 400 1294 9922 11778 12872 17537 19035 200 6778 10237 11379 12134 13878 13988 15094 L5588 100 13144 13867 14969 15145 17838 19805 20026 Pryzen van f 70. 3876 4193 5802 10058 16507 3905 5738 8672 10085 4192 5741 10047 10108 Nieten. 3896 5713 5897 10062 16503 19122 3903 5724 5914 10099 16528 19126 3939 5735 5927 12927 16535 19128 3991 5835 10030 12936 19111 19142 3996 5844 tieUetmrat Ex.tellen* v. LKYÜKN (Vortrag «Rorzneuroae u. deren Bebandlung".) Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. Mijnheer de redacteur. Uit het groote stuk van den heer Hartman zal ik de kei», nemen en die kern zal ik be-* kijken. De heer Hartman dan schrijft in den aan vang van zijn betoog, ,,Toen Vreemdelingen verkeer Middelburg op verzoek van. de Cen traio commissie voor Plan 1913 besloten had een tentoonstelling op touw te zetten". Deze enkele zinsnede omvat al mijn be zwaren. Vreemdelingenverkeer Middelburg had besloten en wij Vlissidgers beweren dat indien men een Provinciaal feest wil vieren, niet Middelburg moet besluiten, maar de Provincie moet besluiten, althans Vlis- singeu moet mee-besluiten, waar, hoe en wan neer dat feest gevierd moet worden. Na al het gebeurde is voor 1913 samen werking niet meer mogelijk Middelburg zal baar feest hebben on Vlissingen zal baar feest heb ben. Moge het gebeurde echter een les zijn voor het vervolg, opdat niet langer versnippering van krachten. plaats bebbe, opdat voor het vervolg Middelburg en Vlissingen tezamen mo gen werken tot bevordering van den bloei der geheele Provincie. Hoogachtend, 3. G. VAN NIFTRIK Jr. Wethouder van Vlissingen. HET FESTIVAL. Mijnheer de Redacteur, Sta ons toe den beer Van der Sluijs te ant woorden op zijn schrijven van Vrijdag 11., waarvoor bij voorbaat onzen dank. Ten eerste vragen wij is niet verleden jaar bij eenige Bestuursledon van «Middel burg Vooruit" geprotesteerd en op de schade van alle dorpen gewezen Is zelfs niet door u, evenals door vele andere handelaren de nawerking daarvan ondervonden Ten tweedeZijt gij niet door den voor zitter van den Vereen, van Neringd. te Souburg daaraan herinnerd, toen de eerste plannen voor het nu te houden festival be kend werden gemaakt Hoe kunt gij het dan nu doen voorkomen dat wij te laat zijn en het nu niet meer kan veranderd worden Zeker zoover niet gedachtzooals bij velen uwer het geval schijnt te zijn. Ook hebt gij vergeten te melden (nu ge toch het mondeling gesprek met onzen voorzitter publiceerdet) dat ge niet zeker wist dat onze zangvereeniging medewerkte, terwijl noch door u, noch door een ander bestuurslid een insehrijvingsbiljet is ont vangen en ook niet door hem is verzonden. Gij schijnt dus een slecht geheugen te hebben, docb wij willen u te hulp komen en zeggen wat niet wordt vergeten n.l. dat door een commissaris uwer vereen, ge tracht werd (na het ontvangen van onzen open brief) nit naam van nw Bestuur de muziekvereen. alhier tot medewerking te bewegen en hun daarvoor een groote som gelds werd geboden, wat evenwel door ge noemde vereen, (tot hun eer gezegd) beslist geweigerd werd. Door dit en meer handelingen hebben we dan ook niet veel vertrouwen in de mooie beloften die gij in uw schrijven ons toezegt maar verwachten een zoo spoedig mogelijk antwoord van uw Bestuur, (liefst vóór Donderdag n.s.) U mijnheer onzen dank voor de afgestane plaatsruimte teekenen wij. Hoogachtend, Het Bestuur der Vereen, van Neringdoenden, «ONS BELANG." O. en W. Souburg, 3 Februari 1913. Geachte Redactie. Gaarne zag ik onderstaande in Uw blad geplaatst, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Naar aanleiding van het verzoek van Souburg en meerdere dorpen van Walcheren aan «Middelburg Vooruit>, zoomede van het schrijven van den heer v. d. Sluijs in nw blad van heden, ban ik niet nalaten, hoewel persoonlijk geen belang bij deze zaak heb bende, er op te wijzen, dat het hier om een groot Middelburgsch handelsbelang gaat, en vrees ik dat dit eerst, zooals met dergelijke gevallen meermalen gebenrt, zal werden in gezien en gevoeld wanneer zulks te laat is. De heer v. d. Slnijs vergist zich dan ook mijns inziens, waar hij deze zaak liever buiten het publiek om wilde behandeld zien,, zij is daarvoor van te groot en te algemeefi belang. Wat toch is het geval wanneer hei festival op de Pinksterdagen in Middelburg^ doorgaat? dan is er op de meeste dorpen op Walcheren bijna niets te doen. Daar deze dagen de eenige van een heel jaar zijn, dat er extra verdiend wordt, en deze verdienste voor de meeste zaken op de dorpen niet kan gemist worden, willen zij blijven bestaaD, zoo ligt het voor de band dat er een verbittering zal ontstaan tegen de leden van «Middelburg Vooruit" en, (misschien ben ik te pessimistisch in deze. ik hoop zulks van harte), tegen al wat van Middelburg bomt. Waar vele zaken en zaakjes in hun levensader getroffen worden, daar zal men dit zoo maar niet stil zittend laten afloopen. Er mag volstrekt niet ver geten worden dat de concurrenten van andere plaatsen even goed en gemakkelijk, door de betere verbinding met trams en dergelijke, bij vroeger, hun waren bij de winkeliers kunnen bezorgen, als dit van uit Middel burg geschiedt. In de meeste gevallen zijn de neringdoenden der dorpen niet meer om Middelburg verlegen, heusch niet, laat men dit niet vergeten. Dat velen hun bestellingen en orders niet meer aan Middelburgers zullen geven, gaat het feest door, is nu reeds besloten. Kleine oorzaken hebben vaak groote ge volgen, ik vrees dat dit bier ook bewaarheid zal worden; deze heele beweging tocb kan voorkomen worden door het feest van de Pinksterdagen te brengen op andere dagen. Hier kan Middelburg slechts voordeel bij hebben; immers wat op de dorpen verkocht wordt op de Pinksterdagen komt Middelburg de volgende week ten goede, waar na goede Pinksterdagen bij de Middelburgsche leve ranciers wordt afgerekend, terwijl wanneer het feest later wordt gegeven dat allicht meer volk van buiten zal lokken dan nu. Deze verteeren de meeste dubbeltjes en zoo zoud6 het mes van twee kanten snijden, dit laatste doende werd geen gevaarlijk spel gespeeld met de zakenmenschen op de Wal- chersche dorpen. Zij zeggen, en daar hebben zij gelijk in, wij brengen 52 Donderdagen ons geld en onze orders in Middelburg en nu gaat men als het ware beletten dat de stedelingen slechts eenmaal onze klant zijn en dat wel door Middelburgersdut zullen wij hen inpeperen. Ik geloof dan ook dat hier een doordrij ven in het spel is van eenige belangheb benden die ten koste van het algemeen belang hun zin trachten door te drijven, ïb dit zoo dan zon dit zeer te bejammeren zijn. Dat door reeds gemaakte onkosten of contracten, zooals de heer Van der Sluijs schreef, van verandering niets kan komen, kunnen wij moeielijk aannemen, er is nog ruim 3 maanden tijdbeter ten halve ge keerd, dan ten volle gedwaald, zon ik zeggen. Het gaat bier om een te groot belang voor de Middelburgsche neringdoen den, zij weten het best hoe duizenden per jaar van de dorpen omgezet worden in de stad en het belang der dorpen is hier te na bij betrokken, bier mag zoo maar niet tor wille van enkele belanghebben los over heen gestapt worden. En in het belang van Middelburg, en in dat der dorpen is het te hopen dat alsnog een schikking ge troffen worde. Souburg. W. ANTHEUNISSE. Vergaderingen, Concerten enz. MIDDELBURG. Eiken dag Electro-bioscope theater, Markt *8 Avonds 7liy> u. Zondags 6—-liy» u. Woensdags en Zaterdag» maünée's. Dinsdag 4 Febr. Md. Middelburg. Ceo.tr. Gen. voor Kinderharst, en Vac.fcol. De Zon, 8 u. Woensdag 5 Febr. Onze Vloot. Lozing met lichtbeelden van H. M. van Bemmalou. Schut tershof 8 u. Donderdag 6 Febr. 3e winterlezang dr. de Hartog. Bogardzaal 8 u. V rydag 7 Febr. Bjljartconcours prof.Smith. Nederl. Koffiehuis, 1% u Zaterdag 8 Febr. Zitting inlichtingen aan kiezers, Vrijz. Dem. kies- ver. De Vergenoeging, Markt, 7y2—9i/« u. Maandag 10 Febr. Nat Gee. Prof. de Haas Kwarts, 8 u. Woensdag 12 Febr. Zitting inlichtingen aan kiezers Vrijz Dem. kies- ver De Vergenoeging, Markt, 7i/2—9»/a u. Woensdag 12 Febr. Heyermans en Ver kade. De kies ver. van Stellendijk, Schouwburg, 8 u. Donderdag 20 Febr. Alg. verg. Op. leesz. en bibl., 8 u Maandag 24 Febr. T. O. en U. repetitie 7 u. Dinsdag 25 Febr. T. O. en U. uitvoering, 7YJ U. Donderdag 27 Febr. 4e wintertezing. Prof. Bavinck. Bogardz. 8 u. Donderdag 30 Febï. Vrouwenkiesrecht, la zing mevr. Baerveldt Haver, St. Joris, 8 u. Maandag 10 Maart. Nat. Gez. J. H. van Wageningh. Het tegen woordig standpunt der kleurenfotografie, 8 u. Dinsdag 11 Maart Gen. rep. Vereen- voor Instr. Muziek. Concertz. Woensdag 12 Maart. Concert Vereen.voor Instr. Muziek. Concertz. ONDERSTAANDE BERICHTEN ZIJN OP GENOMEN IN DE TWEEDE OPLAGE VAN ONS VORIG NUMMER OP DE VOORDRACHT. De heer A. Wisse, vroeger te Soroos- kerke, thans hoofd eener openbare school te Harderwijk, staat op de voordracht voor de benoeming van hoofd eener openbare school te Groningen UIT MIDDELBURG. Tentoonstelling vrouwelijke handwerken. Vanmiddag hebben we een kijkje genomen in de nu in gang zijnde tentoonstelling van vrouwelijke handwerken in het Polderhuis op de Abdij alhier. Er waren al flink wat bezoekers geweest en cr werden er nog heel wat verwacht. De waarlijk keurige theesalon, waar gemak kelijke, lichte meubeltjes en de planten en bloemen die ovaal geplaatst zijn een vrooïijk geven, valt bij de. bezoekers zèer in den smaak en zal ongetwijfeld de stem ming tot offervaardigheid helpen verhoogen. De dames die deze tentoonstelling organi seerden en die voor morgen weer een groote belangstelling verwachten zullen dan ook wel niet in hun verwachtingen teleurgesteld wor den. Zij verdienen dan ook ten volle een mooi succes. Schaakwedstrijd. Zaterdag 8 dezer wordt alhier, en Zaterdag 15 dezer te Vlissingen een onderlinge schaak wedstrijd gehouden tusschen de schaakver- eeniging Middelburg en die te Vlissingen. Van weerskanten zullen zes spelers aan den strijd deelnemen Binnen kort zal Middelburg ook met Goes een dergel ijken wedstrijd spelen UIT DE STAATSCOURANT. Op zijn verzoek is eervol ontslagen de heer J. van Weel te 's Gravenhage, als dyk- graftf van. den Broeder en Zusterpojder., UIT ROTTERDAM. Levenslange gevangenisstraf. Ifet O. M. van de Rotlerdarösche rechtbank eisckte tegen G. Sp wegens vergiftiging van zijn buurman W H. Westerveld te Abben- broek met morpliine, levenslange gevangenis straf. Dr. W. J. van Stockumf. In 's-Gravenhage is hedennacht overleden dr. J. W. van Stockum, eerste chirurg aan het gemeente-ziekenhuis op den Coolsingel, alhier. UIT DEN HAAG. Tweede Kamer. De Kamer hervatte heden de in November 1912 geschorste behandeling van het ontwerp- invaliditeits- en ouderdomsverzekering Allereerst kwam in débat, de verleden week door Minister Talma, bij zijn vijfde nota van wijziging, voorgestelde regeling van dé risico overdracht, welke regeling, zooals de minis ter opmerkte, neerkomt op een beperking van het amendement-De Visser, dat de mogelijkheid van het voortbestaan van het instituut van ondernemingsfondsen beoordeelt, doordien het regeeringsvoorstel alleen risico-overdracht wil toestaan ten aanzien van ondernemingen waar op 1 Januari 1913 verzekeringsvoorziening; be stond. Tegenover deze stelsels, van de regeering en van den heer De Visser, lichtte de beer Treub zijn amendement to©, dat beoogt in het ontwerp de mogelijkheid van verzekering bij bijzondere fondsen op te nemen, als een cor rectie van de z. i. gecentraliseerde en te bureaucratische regeling der zaak in het ont werp. Spr. betoogde dat zoodoende voor alle verzekerden de risico overdracht mogelijk zal zijn. De heer Duys bestreed de risico overdracht voor invaliditeits- en ouderdpmsverzekering. De Koningin op reis. H. M d© Koningin is voornemens zich Don derdagavond aanstaande andermaal voor eenige dagen naar den Taunus te begeven, ten einde den 7en Februari (den trouwdag van hare Majesteit met prins Hendrik) met Z. K. H. door te brengen. UIT AMSTERDAM. Verduistering. Dopr de directie van de bierbrouwerij 't Haantje is bij de politie aangifte gedaan, da,t ten. haren toadeele gisteren een bedrag van f 300 benevens een rijwiel verduisterd zijn. De staking der typografen. De firma van Noest en Coesel, een van de weinige firma's wajar nog gestaakt werd, heeft den eisch van. de stakers ingewilligd, die daarop besloten morgen het Werk te hervatten. »T AATSLOIR UI J 5s klasse, 10e lijst. Trekking von beien Dinsdag. Prijs /an f 10000 No. 2071 1000 4672 7473 400 2178 19434 20379 200 2376 10892 17260 100 1380 6378 7850 7961 10345 12675 15998 17195 17934 18692 19873 20368 VEROORDEELD. De rechtbank te Alkmaar veroordeelde H. H., oud-redacteur van het blad „Hot Nieuws", tot een gevangenisstraf van iy2 jaar wegens verduistering van gelden. HET MES. lm Bocholt by de Hollamdsche grens is tij dens het carnavalsfeest een werkman uit het naburige Bolswick door een zekeren L. uit Ellen levensgevaarlijk met een mes verwend. FABRIEKSBRAND. Door bet ontploffen van een der stoomketels ontstond Maandagavond brand in de aardappel meelfabriek van de firma Wilkens te Veendam. De fabriek brandde tot den grond toe af. Alles was verzekerd RECHTSCHE SAMENWERKING. Uit Groningen meldt men, dat de christelijk- historischen in die provincie samenwerking met de anti-revolutionnaircn zullen zoeken voor de a.s. verkiezingen. Zij eischen ech ter dat in het district Appingedam een christ.- historisch man. candidaa-t zal worden, gesteld, daar zrj me enen dat deze richting daar de meeste kans heeft. Totnogtoe werd te Appinge dam steeds een anti-revolutionnair candidaat DE OORLOG. De vijandelijkheden horvat. WEEN EN}, 4 Febr. Volgens ambtelijke opgj. ven staan aan de TsjataJjdzjaJ-line 15000 Turken tegenover 140.000 Boelgaren, terwijl zich in klem-Azié nog 50.000 man Turksch, reserve troepen troepen bei-inden Bij Galli- poli bevinden zich 50.000 Turken, hij Demo- tika 30.000 Boelgaren tegenover de Turk» bij Adrmnopel 35.000 Boelgaren en 40.000 Serviërs tegen 35.000 Turkeu. LONDEN;, 4 Flebr. De Turksche gedelegeer den ontvingen uit Konstantinopel bevel, om tot nader order nog te Londen te verblyv» Skoetari ingenomen? KONSTANTINOPEL, 4 Februari. De cori*. spondent van het „Nieuws van den Dag" som dat Skoetari door de Montenegrijnen is inge nomen. ,i BELGRADO, 4 Ffc-br. Hier gaat het gerucht da,t de bevelhebber van Skoetari ©en parle mentariër naar het Servische hoofdkwartier heeft gezonden. Men verwacht dat de overgave van de stad sppedig heslist zal zijn. De mogendheden. ROME, 4 Febr. De „Giornale dTtalia" meldt, dat aan de mogendheden door Boelgpjyó verzocht is, geen bezwaar te maken tegen den opmaxsch naar Konstantinopel, waar de Boelgaren den Turken den vrede voor will cc schryve®. De mogendheden zouden reeds hun toestem lining hebben verleend KONSTANTINOPEL, 4 Febr. Hfer ver luidt, dat rond Adnaaopel een hevig gevecht wordt geleverd. Aajn de TsjataMzjalinie had den tot nu toe slechts lichte schermutselingen plaats. PERSDELICT. BERLIJN, 4 Febr. Hedenmiddag werd de hoofdredacteur van de „Norddeutsche Alge- mfiine Zeitung", de heer Runge, wegens be leediging van den uitgever van de „Neue Wirt- schaftliche Correspondenz", den heer Wdlke, tot 50 mark boete of 5 dagen gevangenis ver oordeeld wegens beleediging. De „N. A. Z." had h.l. geschreven, dat de oorlogsberichten van de N. W. C. ondeugdelijk waren. Een der voorzitters van het rechtscollege trachtte een verzoening tusschen beide pax tijen tot stand te brengen, waarop Ruiige een door von Kiderlen Wachter ondêrteekmd stuk, dat op het ministerie van buitenland scbe zaken geschreven was, voor den dag haalde en verklaarde, naar aanleiding daar van zijn beschuldigingen te hebben geuit. Hij belde toen het ministerie op, waar men ver klaarde van het schrijven geen letter terug te willen nemen. BATAVIA BESMET. De correspondent van de „Telegraaf aldaar meldt, dat Ba.ta.via, weer beamet is verklaard met cholera. NAGEKOMEN SCHEEPSTIJDINGEN. Stoomvaartmij. Nederland. „Koning Willem III" (thuisr.) vertrok 3 Febr. van Algiers, „Vondel" (uitr.) kwam 4 Febr. te Port Said. Koninkl. Hollandsche Lloyd. „HnHapdia," vertrpk 3 Febr. van Lissabon VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats- Vpor werpen. Intonnatiea, Walcheren. 6 Febr. Krabbendyk», Huis enz., v. DisssL 7 Febr. Middelburg, Bouwl., Sruve 7 Febr. Middelburg, Landbouw gereedschappen, Notarish 1L Febr. Middelburg, Ijzerwaren, Notarish 12 Febr. Middelburg, Ijzerwaren, Notarish 12 Febr. Middelburg, Bouwband, Groot. 12 Febr., Koudekerke, Huizen, Loeff. 13 Febr. Middelburg, Huizen, De Neeling. 14 Febr. Domburg, Boomen, Blaupot tan Cate. 14 Febr. Westkapelle, Huis, Erf en Tuin, De Neeling. 15 Febr. Domburg, Huis en Blaupot Meubilair, ten Cate. 18 Febr. Middelburg, Tapijten, Notarish 19 Feb. Meliskerke, Woning enz., Loeff. 19 Febr. Koudekerke, ('t Zand), Hofstede, Blaupot ten Cate 19 Febr. Koudsjrerke, Hofstede, Blaupot ben Cate. 20 Febr. Wolphaartsdijk, Bouwland, Pilaar. SCHEEPSBERICHTEN. Stoomv aa.rt-m.ij. Nederland- „Koningin der Nederlanden" (uitr.) arriv. 2 Febr te Southampton„Koningin Willem I" (uitr.) vertrok 1 Febr. van Colombo. Rotterdamsche Lloyd. „Kawi" (thuisr.) vertipk 1 Febr. van P*" dajng„Rindjani" (uitr.) vertrok 2 Febr. van Tanger ©n Gibraltar; „Tabapan" (uitr.) ver trok 1 Febr, van Perim; „Wilis" arriv- 2 Febr. van Rotterdam te Ba.ta.via. Kon. Weet.-Ind. Maildienst „Prins der Nederlanden" arriv. 3 Febr. v«p West-Indië te New-York„Oranje Napsau" (uitr.) is 2 Febr. Ouessapt gepass- Diverse stoomvaartljj n e n. „Prinz Ludwig", van Japan cn Singapore naar Amsterdam, arriv], 2 Febr. te Colombo „Dardanus", van Amsterdam naar Java, ver trok 31 Jan- van Liverpool„Demodocus", van Japan Singapore naar Amsterdam, arriv. 2 Febr. tc Suez„General" (n. 0.- Airika) prriv. 30 Jan. to Dar-es-Salam „Kronprinz" (n. O.-Afrika) vertrok 31 Jap van Marseille„Lutzow" arriv. 2 Febr, van Java te Amsterdam- Vlissingen. Van 1—4 Feb. BevallenB. S. Ooppyn, geb. Komelart, d.; E. L. de Nooijer, ge Van Belze», d.; J. Ie Mabieu, geb. Baart, d G- Marijs, geb. Van Belzen, z. levenl-, M. van de Dood geb. Blinkhof, d.; M- de Bruijne, geb. Pieterse, z. Goes. Van 2—4 Febr. Bevallen: J. PJatteeuw, geb. Platteeuw, z. OverledenA. van der Reit, vrouw vsu H. J. Stieger, 72 j.

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 2