Beknopte Mederïeelingen. ingezonden Hededeelingen. Heele tati üHÉeMf 055 Handelsberichten. du Vf. gerenvoieerd met het verzoek om prae- advies uit Ie brengen over het verlm^m van lijn 3 naar den Loosduinschen weg. I»i de week van 30 —5 Jan. kwamen te Amsterdam 67 gevallen van roodvonk vobr. Over het tijdvak -1 Jan.28 Dec. 1912 was voor Amsterdam het geboortecijfer 23.23 per 1000 hivv. (v. j. 22.66) en het sterftecijfer 11.27 (v. j. 12.37). (Weeklier. bur. v. Stat.) Zaterdag zal te Enschede, naar de N. R. C. meldt, een vergadering "worden gehouden ran afgevaardigden van de Kamers van koop handel van Hengelo, Enschede, en Deventer tex bespreking van de plannen om de. twee eerstgenoemdo plaatsen, via Deventer, langs den korsten waterweg met het. centrum der scheepvaart in verbinding te brengen. Het bestuur van den Ned. Federatieven Bond van gemeenteambtenaren heeft, naar aan leiding van de ingediende wetsontwerpen tot regeling van de pensionncering van de ge- meenteabtcnarcn en van hun weduwen en weezen, een adres tot de Tweede Kamer ge richt. In dit adres wordt o m. betoogd, dat de bijdrage voor pentsioen van een gemeente ambtenaar- behoort te vervallen en geheel ten laste te komen van de gemeente Waar pen sioen va.lt te beschouwen als verdiend loon, daar behoort, (afgezien nog van het feit dat «en arbeider van het loon «lat hij in over heidsdienst verdient, mei met zijn gezin kan leven, en h)j dus niets missen kan) van iedere bijdrage voor eigen pensioen te worden af gezien. Adr. meent, dat een billijker beheer van het pensioenfonds verkregen zou worden, wanneer men. de deelhebber-s in lret fonds zeggen schap gaf in het geldelijk beheer. Daarotm verzoekt adr drie commissarissen te doen benoemen door de deelhebbers en twee door de Tweede Kamer De rijf ledeai voor den Pen sioenraad zou adr op dc zelfde 'wijze aan gewezen willen zien. MINISTER E. R. H. REGOUT. Aangaande de toestand van minister Regout. ontving „de Telegraaf" gister nog het volgend ■telegram Hoewel de toestand van Minister Regout over 't algemeen nog dezelfde is, blijkt toch wel, dat dc ziekte ernstiger is dan men aanvankelijk dacht. Reeds hebben zich symp tomen van paralyses voorgedaanhet spreken valt den ljjder vaak moeilijk. Gister wilde hij, tegen het advies zijner medici in, een rijtoertje doen, maar zijn broeder, mr. L H. W. Regout; die gearriveerd is, wist hem te bewegen, de kamer to houden. Morgen (heden) zal nog' eens consult gehou den worden en een beslissing genomen over de vraag, of mr Regout ,aj niet te Nizza kan blijven voor herstel van gezondheid. NED POST- EN TELEGRAAFBOND. Zondag 5 Januari werd door de afdeeling Utrecht win den Nederlandschen Post- en Telegraafbond te Utrecht eene vergadering! belegd, tex bespreking van do begrootüigj van Waterstaat Met ajgemeene stemmen werd naar aanlei ding hiervan een motie aangenomen, waar in ondanks de woorden van den minister van ;watereta,at, dat het hoofdbestuur geen goede afspiegeling is van de goed© elementen, die in. het korps tajrijk zijn", het volste vertrouwen vap de vergadering in het bonds- bestuur werd uitgesproken en betreurd werd, da,t de minister zijn woorden, waarin bij zegt dat in ons orgaan getracht wordt de lezers en de Kamerleden op een dwaalspoor te brengen, niet met feiten heeft toegelicht, vooral wagr Kamerleden van verschillendel richting ten gunste van de klerken hebben gesproken. GEZAGVOERDERS EN STUURLIEDEN TER KOOPVAARDIJ In. American Hotel te Amsterdam vergaderde gisteren bovengenoemde vereeniging onder voorzitterschap van den heer Duif. Uit het jaarverslag blijkt dat het ledental steeg van 975 tot 1132 waaronder 272 gezag voerders tegen 201 in het vorig jaar. Ook werd gewezen op het oprichten van een afdeeling in Batavia en werd betreurd, dat onlangs bij de benoeming-Landweer, weerge- bJoken is, dat do regeering het stelsel huldigt, om Zeeofficier an voorrang te geven boven feaopvaardg-officiereti m ambten, die spe ciaal de koopvaardij raken. Ten slotte had een algemeen©., huldiging plaats van den heer Duif, die tien jaar lang den voorzittershamer hanteert. ARBEIDSBEURS VOOR ZEELIEDEN. Bmsse heeft in zijn „Af- en aanmonster on" een zijner eerste werkjes, dat zoo verspreid is, dat men het algemeen bekend mag onderstel len, verteld aan wat afzetterijen de zeeman aan wal van de zijde van „shrpping-mastcka" en „baording-masters" (werfaigentau en slaap- bazen) bloot staat, hoe hij feitelijk geheel aan die menschen is overgeleverd. Hierin is reeds eenige jaren voor zoover do Nederlandsch reeders te Rotterdam betreft eeu groote verbetering) gebracht door de op richting van een aanwervingsbureau voor Rot- terdamscho reeders, voor de vreemd© schepen (vooml. Engelscho) bestaan echter nog do beken do misstanden. B «n W van Rotterdam willen nu trachten hierin verbetering te brengen door de oprich ting van een gemeentelijk aannoembureau. Esgrst hebben B on W. zich g8wand tot het Zeemanshuis, om met de noodige subsidie der gemeente tot de oprichting) over te gaan, doch deze instelling, hoewel sympathie voor de zaak koesterend, kon die toch niet aanvaarden, voor namelijk wegens gebrek aan ruimte. Thans stellen B. en W. voor zulk een bureau te ver binden aan de arbeidsbeurs, doch voorloopig alleen als proef, daar wegens de groote moei lijkheden, aan die taak verbondon, nog zal moeten blijken, of een gemeentelijk bureau die taak zal kunnen vervullen. DE TYPOGRAFENSTAKING. De N. R. C. herinnert nog eens aan de eischen dor stakers, die in hel kort liierop neerkomeneen minimum loon van 27 ets per uur bij een werkweek van 57 uur, een en ander vast te stellen bij contract, en wel voor 6/10 van liet personeelvoorts ver mindering van het aantal werkuren per week van 57 op 54, met behoud van hetzelfde loon, na, U/s jaar Dc patroons zijn niet bereid om vorder te gaan dan het sluiten van een contract van 4 ja^r, waarbij vastgesteld wordt, dat m de twee eerste jaren aan 2/10 gedeelte van het personeel een uurloon van 26, en aan 4/10 gedeelte van het personeel een uurloon van 25 ets. wordt betaalden de daarop vol gende twee jaren aan 2/10 van het personeel 27 ets. en aan 4/10 26 ets. uurloon, bij een 57-urige werkweek. Staking wegens eenig ontslag willen de patroons als ongejxxrfeofd beschouwd zien, doch hiertegen verzetten degeoonmbineerdeor- «rgaaisaties zich. Voor de inleggers en de klap persdrukkers wordt geëischt regeling van het loon volgens leeftijd De patroons willen ech ter voor dezen niet anders dan bepaling van hetjminimum loon op 7 ets. Naar men aan dat blad mededeelde, is het niet onmogelijk dat do patroons op de stakin gen met een uitsluiting antwoorden. Deze zal echter niet algemeen kunnen worden, omdat, enkele drukkerijen hebben toegegeven De volgende drukkerijen hebben n.l. de eischen der arbeiders ingewilligdDrukkerij Plantyn, aan den N. Z. Voorburgwal, R. Los, Jacob Obrechtstraat, Drukkerij De Industrie, Drukkerij Vooruitgang aan de Keizersgracht, die Het Volk drukt, en de drukkerij van den A. N. D B. De staking heeft zich heden met 200 man Uitgebreid, die het personeel uitmaken van een 10 tal drukkerijen. Hieronder is ook „Het .Kasteel van Aemstel" waar „de Tjjd" ver schijnt, zoodat dit blad1 vanavond niet zal verschijnen. Een tweetal drukkerijen, de fcrcfit's Elsevier i Koldert en Co. zjjn met de stakers tot overeenstemming gekomen, waardoor gisteren, zij het ook laat, bet Chr. volksdagblad „De Amsterdammer" nog kon verschijnen. Aan den kop van het Wad schreef de re dactie: ,Door de typografenstaking stond heden morgen en hedenmiddag alles op onze druk kerij shl. Wij hebben bij onzen drukker aange drongen pp naleving van ons contract, en daardoor (mede bewerkt, dat dezen middag door de firma Holderfc en Co. is toegegeven aan den eiscli der gezellen." Daar op deze drukkerijen ca 50 man wer ken bedraagt het aantal stakonden thans een kleine 700. DE HOLLANDERS IN K0NSTANTIN0PEL. De tcprespopdent van de N. R. C. t Kotnstantinopel schrijft, d.d 1 dezer De nieuwjaarsontvangst aan ons gezantschap .droeg dit maal een Jbijzwmder karakter door de aanwezigheid van nagenoeg de gelieele ötat-majoor van de „Gelderland" en een deel van het personeel van onze Roode Kruis ambulance. Over eentonigheid gedurende hun verblijf alhier zullen onze marine-officieren zich. Zeker wel niet te beklagen hebben. Vooreerst is er een druk verkeer tusschcn de schepen onderling op de reede maar eveneens zjjn zei ga^me geziene gasten in de uitgaande wereld hier, nu deze hare sal opis weer begint to openen Ook ontvange.n ze veel bezoek aan boord. Een ieder roemt de gulle ontvangst, die men daar altijd geniet, waardoor ook op die wijze met dit vlagvertoon Neerlajnd's naam waardig wordt hooggehouden. Vetrleden \veek heeft kolonel Guépin een groot avondmaal gegeven ter eere van den ge zant en de Fransche en Duitsche schout bij macht, aan hetwelÊ ook onze consul en de kommandanten van de andere schepen der in ternationale vloot aanzaten en dat. werd opge luisterd jloor 'zeer goede muzipk van de scheepskapcleen in alle opzichten uitne mend geslaagd onthaal de» Groote» IJpolder aangohouden on onder bedreiging geld afgeperst. Denzelfden avond wenlen ze door den gemeenteveldwachter Pat- mos an den rijksveldwachter Bosch gearres teerd. Naar- een ziekenhuis lo Alkmaar is, naar het Hand. meldt, ter verpleging' gezonden een polderwerker uit Schagen, die dezer dagen gewopd werd do,or een schot, door den burge meester dier gemeente gelost. Dien burge meester weftl liet door verschillende personen lastig gemaakt. In 'Ho cartonfabriek „de Vrjheid" te Veendam is den arbeider A Kafkomstig uit Muntendam, naar de N. G. Ct. meldt, een der handen totaal afgeknepen Do man is naar het academisch ziekenhuis (e Groningen over gebracht. - Te Eext (Dr.) is maar de N R C. meldt, Zaterdag de 69-jarige landbouwer E. Nieborg door het pp hol slaan van de paarden van dem wagen geslingerd ea spoedig daarna aan de gevolgen overleden. - Het zoontje van den. opzichter-machinist bij de staatsspoor Duijshart viel te Soerabaja met 2ijn onderbuik in een hekpunt. Hij was onmiddellijk dood. Volgens de „Matiu" van Antwerpen zal de eerste wereldtentoonstelling in België in die stad plaats hebben, maar eerst in 1920 ge opend worden In den naoht vun Vrijdag op Zater dag hebben vandalen het kerkhof in de Fransche plaats Levallois-Perret ontheiligd. Honderd en twintig graven vrerden ge schonden. De schelmen maakten de grafsteenen, de zuilen en de kruisen los, wierpen ze om en verbrijzelden ze. Niets werd echter ontvreemd. De kruisen der arme lieden werden niet meer geëerbiedigdzij werden ook verbrij zeld. Treurwilgen werden ontworteld. Rouw kransen werden vertrapt gevondeD. Men vermoedt dat anarchisten aan het werk zijn geweest. Daar de spoorlijn aan één kant langs het kerkhof voert en een auto-stal zich aan een andere zijde bevindt, heeft bet geraas van treinen ea tofs dit vernielingswerk vergemakkelijkt. Een zekere Demange te Partijs, aldus lezen we in de N. R. C., heeft een eind aan zijn leven gemaakt, door de gaskraan open te zetten. De congierge had de onvoorzich tigheid met een brandende lamp te gaan kijken. Een hevige ontploffing volgde. Er zijn ver scheiden. gewonden. Van 5 is de toestand ern stig. Reuter seint uit Washington aan de bladen: Het Hooge gerechtshof heeft de betwiste punten in de aanklacht tegen James Patten c.s., beschuldigd van een comer in katoen op touw gezet te hebben, waardoor zij zich hebben schuldig gemaakt aan overtreding van do antitrustwet, gehandhaafd, zoodat het vor men van een corner op de beurs thans voor hoogste (gerechtshof der Vercenigde Staten strijd toet de wet is verklaard. Het Hof verwees de zaak ter behandeling jberug maar het lagere gerechtshof. BUITENLAND. Zaterdag is een jeugdige telegrambestel ler te Tïel geschorst wegens het schenden vph het briefgeheim. De justitie heeft de zapk in onderzoek. Een koopman te Rotterdam is in de Nieuwstraat alda/7r 's nachts ojn 2 uur door een drietal mannen aangevallen en beroofd. Te Rotterdam is bij afwezigheid der be woners ingebroken in een huis op de Spoor - singel, voor f 340 aan geld en een spaarbank boekje met f 950 rijn gestolen. Op de Kipstraat te Rotterdam werd Zondagavond 10 uur de 51-jarige schoenmaker J. Verschure aangevallen door oen vrouw V., die hem een messteek in den rug toebracht. De ptoot kwam met zulk een kracht aan, dat het mes in de wond afbrak. De wond is niet direct levensgevaarlijk. De daderes werd door de politie gearresteerd Zaterdagnamiddag is op do Maas voor Schicdun van een tjalk overboordgcslagen en verdronken do 12jarige J. G. van Olden, uit Stadskanaal. Ln don nacht van Zaterdag op Zondag rijn té Amsterdam aan een man, die bij een vrofuw in ecu perceel aan den Zeedijk op bezoek was geweest drie bankbiljetten van 50 mark ontstolen Zaterdagmiddag hebben, volgens hot Hbl., drie personen den landbouwer K d© V. in DE OORLOG. Vredesonderhandelingen De Turksche gedelegeerden hebben op de conferentie te Londen niet beslist op de- pertinente vragen geantwoord, die de afge zanten der Balkanstaten Vrijdag bij wijze van ultimatum hun hadden gesteld. Wat gebeuren moest is dus gebeurd, De vredes conferentie werd daarna opgeheven. Doch nu bomt de moeilijkheid. In de booge politiek komt het op fijne onderschei dingen aan. Hoe moet nu dat uiteengaan genoemd worden Van de beantwoording dezer vraag, is, begrijpt men wel, de oplos sing van de onzekerheid afhankelijk, of nu werkelijk na vier dagen, zooals de voor waarden voor den wapenstilstand voorschrij ven, de vijandelijkheden opnieuw zullen beginnen dan wel, of de onderhandelingen zullen worden voortgezet. Dear bomt bij, dat de diplomaten zich en hun besluiten gaarne in nevels van plech tige onzekerheid hullen, die niets te ver staan, des te meer echter te vermoeden laten. De Londensche avondbladen melden een stemmig, dat de conferentie voor onbepaal- den tijd is verdaagd, wat beteekent, dat ze feitelijk is uiteengegaan. OokDanef beschouwt de onderhandelingen als afgeloopeu. Een loslippig griffier riepde conferentie is afge- loopen. In de zitting zelf schijnt echter het woord schorsen gebruikt te zijn. Hoe die vergadering, zoo gewichtig in haar gevolgen, in haar werk ging, heeft een vertegenwoor diger van Reuter vernomen. Resjid pasja verklaarde zich nog tot eenige kleine concessies in het Noorden van de provincie Adrianopel bereid, zonder evenwel de gelijknamige stad te willen af staan. Turkije doet afstand van zijn recht op Kreta op voorwaarde, dat geen ander eiland wordt gevraagd. Men bemerkt hetdit is niet de taal van een overwonnene op bet uiterste beslissende oogenblik. Daar dus deze hoogmoedige voor stellen geen antwoord op de geformuleerde eischen der verbondenen gazen, werd de vergadering geschorst. De knoop moet einde lijk doorgehaktmen kan niet in der eeu wigheid aan het loven en bieden blijven. als bij overrompeling de zitting voor geslo-1 ten verklaarde, protesteerden de Turken, bewerend, dat de voorzitter het recht miste,1 de zitting te sluiten en vroegen ze naar de bateekeni9 van de gebezigde formule»de conferentie schorsen." Er volgden toen alge- meene gesprekken, in den loop waarvan den ottomanen duidelijk werd gemaakt, dat d« bondgenooten de onderhandelingen niet wilden afbreken, maar omdat ze geen bevre digend antwoord hadden ontvangen,schorsten ze hun werkzaamheid, tot dat ze dit zouden ontvangen. Als de correspondent juist ie ingelicht, is dit zoo duidelijk mogelijk. De toestand is dus in den grond niets veranderd en al het dreigen der verbondenen met ultimatum en hervatting van de wapenen blijkt tactiek en grootspraak. Het ontzenuwend been en weer gepraat kan dus op denzelfden voet worden voort gezet, totdat ja, totdat de volkere» in den Balkan er genoeg van krijgen of de groote mogendheden den wagen uit het moeras helpen. Beide onderstellingen hebben kans, bewaarheid te worden. Tijdens die algemeene gesprekken, gisteren tusschen de onderhandelaars gevoerd, bleek, dat de Turksche opnieuw hun beproefde politiek hadden willen toepassen, en door dat bniten de orde was, ter tafel te brengen de aandacht van de hoofdzaak hadden willen afleidtn. Over de approvian- deering van Adrianopel had Resjid pasja nl. willen spreken, maar hem werd spoedig beduid, dat dit punt niet ter conferentie hoorde. Toen verlieten de Turken in niet geringe opgewondenheid het St. Jatuespaleis. Een Grieksche onderhandelaar heeftgezegd, dat nu de ottomanen een nieuwe zitting van de vredesconferentie kunnen aanvragen, als iets hebben mee te deelen. In dien tu6- schentijd kan Adrianopel vallen of de tus- sehenkomst der mogendheden plaats hebben. De indruk te Konstantinopel is, dat de regeering een hervatting van de vijan delijkheden wenscht te vermijden, maar toch bang is om vrede te sluiten, daar de officieren den oorlog wenschen, aldus seint Renter den bladen. De correspondent ven de N. R. C. te Londen seintIn Turksche kringen i9 nog niets bekend, wat er nu zal gebeuren. Men houdt het er voor, dat de bondgenooten opzettelijk de verdaging van de conferentie hebben teweeggebracht, in de hoop dat Adrianopel middelerwijl zal vallen, en deze manier van doen beschouwt men met ver ontwaardiging. In gezaghebbende kringen te St. Peters burg is men er, volgens een telegram aan de „Köln. Ztg." vast van overtuigd, dat van een hervatting van de vijandelijkheden geen sprake is. Men zou het afbreken van de onderhandelingen slechts voor een schaak- zet van de onderhandelende regeeringen aanzien, om een toegeeflijke houding tegen over hun eigen land te rechtvaardigen. De officieuss correspondent van de „Köl- ni8che Zeitung" te Berlijn sohreef gisteren o. m.Ook al worden vandaag de vredes onderhandelingen te Londen afgebroken, dan zullen toch de mogendheden zich inspannen om een hervatting van de rechtstreeksche onderhandelingen tusschen de Porte en de verbonden Balkanstaten tot stand te brengen. Ja Macedonië. De Servische overheid schrijft alle Otto manen, volgens Reuter, in het district Mo- nastir, die daartoe den geschikten leeftijd hebben, voor de militie op. In Albanië. Naar men weet doen de Turken, die in Skoetari belegerd worden, nog voortdurend aanvallen op hun belegeraars. Op een vraag van de laatste, die onderhandelaars badden gestuurd, antwoordde de commandant der stad dat hij officieel niets van het sluiten van den wapenstilstand had vernomen. Hij verzocht den Servischen onderhandelaars onverwijld de plaat te poetsen. De mogendheden. Naar men weet verlangt Roemenië eenige territoriale vergoeding van Boelgarije wegens den indirecten steun, dien dat rijk den na buur tijdens den oorlog heeft bewezen, doordat het Turkije niet heeft ondersteund. De Roemeenscbe minister van binnenland- sche zaken, Take Jonescu, was tot het voeren van onderhandelingen dienaangaande naar Londen gereisd. De besprekingen, die hij daar met Danef gevoerd heelt, hebben echter, volgens de „National Ztg.tot "geen uitslag geleid. De stemming moet nu donker zijn. In Roemenië wordt koortsachtig aan de voor- bereidselen^eenerjroobilisatie gearbeid. Het volk is ontstemd over de Boelgaarsche draalpolitiek, volgens welke de beslissing over die]j concessies aan landgebied tot na den vrede met Turkije zou moeten wachten De »Kölnische;:Ztg.«-hebben" we voor de volgende grappige geschiedenis dankbaar te zijn. Toen des nachts een oude man moeder ziel alleen in Oostenrijk dicht bij d8 Servische grens bemerkt werd, vatten de Oostenrijksche schildwachten argwaan op en vroegen hem zijn paspoort zonder welk papier thans in dat rijk niemand zijn woonplaats verlaten mag. De man bezat echter een dergelijk bewijs niet en verklaarde, Peter te heeten. »En uw andere naam vroegen de soldaten. Toen klonk het «Koning*, in het Servisch >kralj«. Naar men weet, heet de koning van Servië Peter. Vandaar dat de schildwachten dach ten, dezen gevangen te hebben genomen. Dadelijk werd hij, door bajonetten geëskor- teerd, naar den burgemeester gebracht, ter wijl de soldaten zich luidkeels beroemden, koning Peter te hebben gevangen genomen. De burgemeester sprong zijn bed uit, maar hoe groot wüb zijn ontgoocheling, toen bij Peter KoBing vóór zich Het geschil in het mijnbekken van de Saarstreek tusschen kolendelvers en pa troons blijkt zich. tijdelijk althans, geëf fend te hebben. Ook gaven de leiders den raad, vandaag alle weer den arbeid te her vatten. In een «Laatste Bericht» in het vorig nummer heeft men gelezen, dat de benoe- miag vau den Dnitschen gezant te Rome von Jagoir als opvolger van von Kiderlen Wachter in het ministerie van bnitenlandsche zaken te Berlijn als zeker te verwachten is. Von Jagow werd in 1868 geboren. In 1900 werd by o. a in den Haag als eerste secretaris aan het gezantschap verbonden, waar hij een jaar bleef. Evenals Bernhard von Billow indertijd, zal von Jagow het ambassade-gebouw te Rome voor het staats secretariaat van bnitenlandsche zaken ver ruilen. Voa Jagow is een stil, teruggetrokken man, die de kracht in het optreden mist, die zijn voorganger bezat, maar die toch als een fijne geest en een scherp opmerker wordt geteekend. Op de Fransche marine rust eeu vloek. Even waren Maandag drie kruisers van het derde eskader de haven van Tonlon uitge stoomd met bestemming naar Bizerte, toen in de machinekamer van de „Massena" een stoompijp van don hoofdketel sprong. Dade lijk snelde men te hulp, doch vond aoht dooden. Daar beneden waren ze gruwelijk verbrand. Twee mannen werden licht ge wond. Het sohip keerde naar Toulon terug. De oorzaak van het ongeluk is onbekend. De minister van marine werd er door ver rast, daar de stoompijpen der „Massena'1 nog twee jaar geleden werden vernieuwd. Natuurlijk heeft Delcassé, de betreffende minister, dadelijk de pleister op de wonde geplakt, zooals dat in Frankrijk te doen gebruikelijk is. D. w. z. deelneming met gewonden en gezinnen der slachtoffers, voor dracht van lieden, die eeu belooning ver dienen Ook een Duitseh oorlogsschip heelt Maan dag schade geleden, zij het van heel wat minder ernBtigen aard dan d« „Massena". Voor Friedrichsort heeft het Deensche stoom schip «Koaing Christian" den kruiser >Strassburg" aangevaren, met het gevolg dat twee afdeelingen in het voorschip van den kruiser vol water liepen, aldus de N. R. C. Van de bemanning van de „Strassburg" zijn een man ernstig en twee licht gewond. Beide schepen zijn thans in de haven van Kiel. Tengevolge van onregelmatigheden bij de uitbetaling van soldij, hebben te Tsjifoe de soldaten ernatige losbandigheden bedre ven. Zij schoten er op straat oplos. Twee en dertig menschen zijn gedood. Generaal Jin is ernstig gewond, meldt Reuter. ALC0H01YRUECACA0DRANK DEERVE KDEJOHO WRMERI/EER. Doch een beslist gebaar als dit past nu Deze werd vrij gelaten en stopte rustig juist volstrekt niet bij de trage besluiteloos-1 zijn pijpje, waarna hij zijn avontuur ver heid der ottomanen. Toen nu de voorzitter telde, aan wie het hooren wilde. GRAANMARKTEN ENZ. Op de Maandagavond door de Veilingveree- mging Walcheren al hier gehouden kleine roiling werden de volgende prgeen besteed Sinaasappelen f 1.40 n f 1.80, per 100 stuks koolrapen (Holl.) f 1.60, uien f 0.60 a f 0.80, kleipeer f 2.60 a f 4, roodewagenaar f 4 40. Reinette monstrueuze f 6.20, ture Bellefleor f 5 20, campagne f 5, Giezer Wildeman f 2,80 a f 3 20, Goud Reinette f 4 a t 5.20, reine d'or i 5, alles per BL.bruine boonen 80 ct., witte boonen 60 ct., erwten 50 ctaller per 5 literbloemkool 2 a 6 ct., roode kool 2 a 5 ct., savojje kool l*/t a 5 ct., boerenkool l'/t a 3 ct., andjjvie a l'/i ct. alles per stuk; peen 15 a 30 ct., baroten 7 a 18 ct., koolrapen 20 a 25 ot., spruiten 40 a 70 ot., alles per benmolsla 20 a 40 ot., veldsla 20 a 29 ct., broeisla 20 a 26 ct.. spinazie 30 ct., alles per mandjeprei 2'/» a 5 ct.. rapen 2 a 31/, ot., schorseneer 6 a 8 ct., selderjj n. 1'/, ot., pieterselie 1 al1/, ct-, alles per bos. Goes, 7 Jan. Opgaat der mnrktcoinnn Boter t 1.40 f 1.46 a f 1.50 per kilo. Eieren f 4.94, f 4.80 a f 4.94 per 100 stuks. Eieren aan particulieren f 0. boter f0 Da aanv >er van boter was tameljjk. De aanvoer van eieren niet van de V. "P. N. bedroeg 500 stuks. De opgaaf van den marktzetter der landb.- ver. afd. Goes luidt: Boter f 1.40 f 1.45 a I 1.50 per kilo Eieren f 4.94 f 4.75 a f 4.94 per 100 stuks. Boter aan particulieren f 0.—, eieren f 0.—. De aanvoer voor den eierenverkoop dor onderatdeeling Zuid-Beveland van de V. P.N. bedroeg 6600 stuks. De prjjs was f 4.94. i

Middelburgsche Courant | 1913 | | pagina 3