Uit de Staatscourant. Kerknieuws. Kunst en Wetenschappen. Onderwijs. Landbouw. Leger en floot. Verschillende Berichten. Ingezonden stukken. BEKENDMAKINGEN. tenig te neaneti. Een Minister, die door Let vertrouwen «Ier Kroon tot zijn ambt geroepen is, heeft tot op het laatste oogeubht dat hg daarin jyAnmlhaaM blijft, zijne taak te ver vullen los van overwegingen ui verband mot eene algemeen© verkiezing on zonder in ccne berekening to tredjau of hij ook geroepen Kal zijn de maatregelen, welke hij voorstelt, ten uitvoer to loggen. Er is volgens den Minister geen goedai groiul aan te voeren voor verbazing of ont stemming over 't toil, dat de begrooting van 1913 gebaseerd is op nieuwe leger-organisatie. Het Voornemen tot eone reorganisatie werd reeds garmmen tijd geleden der Kamer aan gekoniligcl en de hoofdzukcai er van werden uitvoerig medegedeeld nog vóór het eigenlijke wetsontwerp aan de Stalen-Generaal werd in gediend. Terwijl niet werd vervuld de hoop, dat de Kiuner nog in de zomermaanden zou afdoen het ontwerp waarbij de noodige gelden werden aangevraagd oin uitvoering, te kiuuien geven aan de reeds vroeger aangekondigde voor nemens was inmiddels uit tien aard der zaak, de nieuwe bcrgooling samengesteld op de basis der nieuwe organisatie. Toon nu inmiddels do tijd verstreek om nog tjjdig vóór 15 Scy>t. het ingediende suppleloire ontwerp tol wet te ver heffen, bestond er wol aanleiding om de voor 1912 aangevraagtlo fondsen leriy te nemen, maar niet om ook dio voor 1913 uit de be groeting to schrappen, behoudens dan «lat geen geld gevraagd werd voor het volle jaar, doch hechts voor 9 maanden. Xiel juist is, dat de llcgeeruig van oordeel zou zijn, «lat bij tie zaak betreffende liet k u s t- fonds, geen dringende haast isintegendeel mag nuar 1 mar oordeel met do uitvoering van do thans voorgestelde, tol den kleinst toelaat- baron omvang teruggebrachte verbeteringen niet langer worden gedraaid. üat, nu de voor de kustverdediging te he steden som tot zooveel kleinere afmetingen, dan aanvankelijk voorgesteld is, is teruggebracht, de aanleiding zou zijn vervallen om die uitga- Ten uit een fomls te bestrijden, kan de Minis ter niet toegeven. Betrekkelijk de luchtvaart zegt de Minister, dat, wel verre dat hier sprake zou zijn van zucht tot ondom van groote mogendheden, de militaire luchtvaart voor kleine staten een onmisbare aanvulling is hiuiner strijdmiddelen. De voorloopxge organisatie ten deze heeft ten doe), alvorens tot groote uitgaven te lieshuben, zelf ervaring op te doen omtrent de verschil lende vraagstukken, die zich ten aanzien van de voor ons huid meest gewenschte samenstel ling en uitrusting van een luchtvaartafdeelmg voordoen. De pogingen om voor de oefeningen van de op le richten luchtvaaxtafdeelmg een ge schikt terrein te verkrijgen, hebben geleid lot een overeeustenuning met de gemeente Soest omtrent den verkoop van pl. in. 600 U A. der haar toebchoorende heidevelden wederzijds den straatweg van Syosterberg naar Soest, ter wijl de tegenwoordige eigenaren van de op stallen niet toebehnoreai en invent an sgoederen, vormende het voormalige op die- -heide inge richte vliegkamp bij Soesterlierg, zich bemd verklaard hebben, djeze aan bet Departement van Oorlog over te doau Tot deze te koopen terreinen befiooren 176 II.A welke thans als oefeniagsterrein, ten behoeve van het garni zoen Amersfoort telkens voor 2 jaren worden gehuurd, zoodat door dien aankoop de zeker heid wordt verkregen, dat blijvend over alles zins geschikte ocfentorreiiuien zoowel voor de luchtvaart en vliegoefeningen als voor an dere militaire oefeningen zal kunnen worden beschikt. De koopprijs voor liet terrein be draagt. 1266.000, terwijl vóór de opstallen enz. is bedongen ongeveer f 44.600 In verband met de positie-regeling der onderofficieren, zegt. die Munster «lat het beste stelsel voor 9ns systeem van le gervorming ongetwijfeld zou zjjn, indien men er m slaagde een deel van de mollenende mili cien-sergeanten voorgoed voor liet leger te behouden cn een ander deel 11a 5 jaren dienst als onderofficier kan bewegen heen te gaan. En terwijl nu voor hen, die eigenlijk voor goed de militaire carrière kiezen, de aan moediging daartoe gelegen moet zijn m de ge- hecle regeling der onderofficiers-positie, moet voor de anderen de prikkel goeddeels gelegen zijn in de krachtige hulp, die hun geboden wordt om een passende burgerbetrekking te vmden -wat op 26-jar.gcn leeftijd nog op geen onoverkomelijke moeilijkheden jrtuit terwijl daarnevens zoo noodig de toekenning van dienstpremiën dient to staan, welke pre- miën dan bchooren te worden uitbetaald bij te rugkeer in de burgerlijke maatschappij Eerlang zal er onder leiding van den Minis ter een bijeenkomst worden gehouden, waarin de oefeningen ui de stelling van Amsterdam zullen worden besproken Betreffende hetgeen de Minister hier en daar waarnam, toen liy de oefeningen van 24 tot en met 27 Sept. persoonlijk bijwoonde, wordt medegedeeld, dat de wijze, waarop de veiligheidsdienst door de infanterie en de land weer word waargenomen, was niet ui allen deele bevredigend te noemen meer detailoefe- ning in deze is noodig. De samenwerking van de vestmg-arblterio met de infanterie bij den verdediger liet te wenschen, de bevelvoering in het aange vallen stelling-gedeelte verliep niet zoo vlot en ongestoord als wel wensohelijk zou zijn; uit een en ander moet de gevolgtrekking worden gemaakt dat hot houden van oefeningen in den veslingoorlag voor onze aanvoerders hoog1 noodig is. Over liet algemeen was de houding «Ier troe pen bevredigend Omtrent den geest en de tucht onder de landweer bereikten den Minister alleszins be vredigende rapporten. VERBETERING WATERAFVOER IN FRIESLAND. Ged. Staten van Friesland hebben ingediend een voorstel tot de lang verbeide verbetering iu de afstruoming van liet boezemwater in. de provincie, Dat voorstel beslaat 52 bladzijden druks en is van tal van bijlagen vergezeld. Zooals men weet is hel lioogwatcr-vraagstuk daar reeds een jaar of vijftien aan de orde. Ged. Staten stellen thans voor te besluiten tot den bouw van watecga- malcn aan de zuidkust van hot gewest met een gezamenlijk vermogen van 1575 W.P.K. en tot het uitvoeren van «lo verdere werken door den hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat in de 4e directie in hun rapport van 6 December 1911 aangegeven te bepalen dat voorloopig van dio werken zal worden uitgevoerd; de bouw van een boezem gemaal te Tacozijl met oen vermogen van 750 W.P.K., do bouw van een zoesluis; «te aanleg van een afvoerkanaal van het boezem kanaal tot d© zeesluis; de aanlog van een afvoerkanaal met lcidammcu van de zeesluis tot do Zuidorzeo; de aanleg van een verbin dingskanaal van liet Idskenhuizermeer en do Groote Brokken de bouw van een vaste brug te Wollegaastde aanleg van een toe voer kanaal van de Groote Brokken naar het boe-1 zemkanaalde verruiming van de Tollega- en de Jancssloot. De kosten worden bestroden door goldlee- ningeu De minister van waterstaat heeft zich bereid verklaard te bevorderen dat een rijks bijdrage van 40 pet der geraamde aantegkos- ten wordt gegeven. Bij kon. besluit: zjjn benoemd by het res. pers. der landmacht bij den geneesk dienst, tot res .off van ge- zondh2de kl C L. W. Ruys, J. J. A ftodbard en F. S. van Bouwdijk Bastiaamsc; is aan de res le luits. It N. C. baron van Tuyll van Serooskerken, jhr. E A Stratenus E. F J do Eerens en C Knook, oaidorscih. 1ste ou 4de rog huzaren, grenad en jagers en 6e rog mf op verzoek, eervol ontslag uit den mil. dienst verleend, aan den voorlaatst gen mei ingang van 31 Dec is de ding. off. van gezondh. 1ste kl. van het leger in Ned.-Indië dr. C. H. Felix, op ver zoek, wegens volbr. diensttyd, eervol uit den miblaireai dienst ontslagen, onder toekenning van pensioen. Door notabelen der Herv. gem. te N i s s e is tot kerkvoogd herkozen de heer Jan Bos. Het jaehtgezelschap te Nis6e heeft t 40 aan de Herm. diaconie aldaar geschonken. Zondagmiddag had te Schooudijke voor een talrijke schade de intrede plaats van den nieuwen leeraar ds N. W. Posthumus, gekomen irit Eijsden De predikant sprak naar aanleiding van 1 Cor 2 2. Na afloop werd hem door de gemeente toegezongen Gez 224 1 Enkele predikanten uit den omtrek woondende plechtigheid bij Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Oude Tonge ds. M. B. Terkerk te Tholento Hoogersmilde (Dr.) de heer J. G. Hooyer, cand. te Nieuwveen. Aangenomen: naar Ter Apel (Gr.) ds. F. H. Koster te Zalt-Bommelaaar Borculo dr. M. C. van Mourik Broekman, em.-pred. te Apeldoorn, die voor Frsieriks- oord en Peperga heeft bedankt. Vrijdag a. s. komt, zooals we reeds meldden het opperette-entemble van Jan- mart alhier een voorstelling geven van „Eva, het fabrieksmeisje" de jongste schep ping van Ldhar. Wat we in recenties over deze operette lazen, bevestigt ten eerste de door deD naam van Léhav opgewekte ver wachting van aardige, maar ook mooie muziek. Maar ten tweede lezen we er uit dat de tekst „niet zoo flauw en onbenullig is als vele anderen", en ten derde, dat de opvoering van dit gezelschap het wint van die der Duitschers, welke in ous land op- perette voorstellingen geven. In andereplaat sen hadden stuk en uitvoerders dan eok veel succes. Speenhof! schrijft aan de „N. R. Qt." dat hij een rondreis gaat maken met een politieke klucht„Holland pas op je zakken, of de schelling van Kolkman." üe heer H. Spiekman te Rotterdam is met ingang van 1 Januari a. s. aangesteld als redacteur van Het Volk. George Howard Darwin, hoogleeraar in de sterrenkunde en de wijsbegeerte aan de universiteit van Cambridge, zoon van den beroemden Charles Darwin, is overleden. DE NIEUWE AUTEURSWET. Een Duitscb auteur heeft zegt de „N. R. Ct." de bescherming van de nieuwe Auteurs wet ingeroepen. Dt heer Carl Borvey te Amsterdam, heeft in zijn qualiteit van let terknndig vertegenwoordiger van de leden van den Reichsverband Deutscher Autüren te Berlijn aan de N. V. Opera- en Operefc- tegezelsehap in het Rembrandtheater het verbod laten doen bij de opvoering van de operette De Presidentsdochter gebruik te makeD van de niet geautoriseerde vertaling van het libretto, geschreven door den Ber- lijnschen literator Carl Schuier. Als rechtskundig raadsman treedt in deze op mr. H. J. Biederlack, die zich bij deur- waardersexploit (egen de voor morgen aan gekondigde opvoering van de operette verzet heeft. jjgNader meldt het „Hnbld." dat de direotie in het theater aankondigde, inplaats van bovengenoemde operette »De Dollnrprinses" te zullen opvoeren. De heer J. van Hiele Jr. te O u d- Vossemeer is benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de 0. L. sehool te Poortvliet. Zaterdagmiddag 1.1. werd te Stave- n i s s e de eursus in Bedrijfscontróle, die door den heer Bnijze aan 12 deelnemers te Sint-Maartensdijk, namens de vereeniging van gedipl. oud-leerlingen, gegeven wordt, door den heer N. Polderman, als voorzitter der Commissie van Toezicht en als vice- voorzitter der afd. Tholen van de Z. M. v. L. en met een kernachtige toespraak geopend, waarna de heer Jac. Hage, als voorzitter der vereeniging èn leden èn deelnemers toesprak. Daarna werd een aanvang met de lessen gemaakt. De Koning van Denemarken heeft be noemd tot commandeur 2de klasse in de Danebrogsorde den heer H. J. de Groot, inspecteur van het middelbaar onderwijs. We ontvingen van den uitgever W G. J. Tjeenk Willink te Zwolle dr Staring s Almanak voor den Nedelandschen landman, voor 1913. Een oude bekende waar weinig van gezegd behoefd te worden. Het stevige boekje ziet er weer uit als vorige jaren en bevat weer een massa voor den landbouwer nuttige wenken en raadgevingen. De gewone staat-, jes omtrent feestdagen, maten en gewichten e. d. ontbreken ook nu niet. De Nederlandsche tuinbouwalmanak voor 1913, waarvan dit nu de 15e jaargang is ontvingen we eveneens. Deze uitgave van denzelfden uitgever verschilt weinig van de vorige maar is niettemin verrijkt met eenige nuttige (gegevens. Ongetwijfeld zal het stevigbebonden boekje ook nu weer een welkome raadgever voor veel tuinbou wers zijn. De kapitein P. K. M. O. Gude va* het 2e bataljon 3e regiment infanterie te Mid delburg wordt ep zijn verzoek overge plaatst bij het 6e regt. inf. te Breda, terwijl de kapitein W. F. H. van Dijk van laatst genoemd korps, wordt overgeplaatst naar Middelburg, eveneens op verzoek. De gewone audiënties van de Ministers van Oorlog en van Landbouw zullen deze week niet plaats hebben. In de Zaterdag avend gehouden ver gadering van de Yrijz.-Dem. Kiesver. te 's Gravenhage werden tot voorloopig» can- didaten voor de Tweede Kamer voor de verkiezingen in 1913 gekozen de heeren voor district IE. Deen en R. A. van San- dick; district II: mr. W. Dolk en J. C. Jansendistrict IIIJ. C. Jansen en mr. W. Dolk. De werkliedenvereniging Eensgezindheid te Delfzijl (district Appingedam) heeft, naar de N. Rott. Ct. meldt geweigerd weer mee te werken tot de vorming van een comité, dat d» verkiezing van den heer J. fl. Schaper zal bevorderen. Het bericht van »De Fakkdl" over de verbreeding van de Leidsche straat is volgens het »Hand." minst genomen voor barig. Ter beantwoording van de vraag, wat gedaan moet worden om het verkeer in de Leidsche straat te ontlasten, zijn ten stadhuize verschillende plannen in studie gonomen, 0. a. het maken van parallelwegen en ook de verbreeding van de Leidsche straat. Voor een en ander is een kosten rekening gemaakt. Echter is nog geen beslissing genomen omtrent de vraag, welk» dezer plannen de voorkeur verdient. Door de vereeniging tot bevordering der belangen van de Zuiderzee-visscherij is aan do Tweede Kamer een adres gericht, aandrin gend op algeheel kuilverbod als de meest af doende maatregel om de moordvisschenj te bestrijden. bi een ander adres wordt verzocht te wil len bevorderen dat een rijkskeur op ansjovis worde ingevoerd. Vrijdagavond zijn drie betonwerkers, die bezig waren m een van de graansilo's van het Blaauwhoedenveem aan de St. Jocobshavcn to Rotterdam de wanden glad te schuren, met de stelling, waarop zij stonden, van een hoogte van ongeveer zeven meter gevallen. Zij kre gen alle drie beenbreuken en werden inwen dig zwaar gekwetst. De mannen zijn naar het ziekenhuis gebracht. („N. R. CL"). In de Breek bij den Nespolder (N.-H.), is Zaterdag verdronken de 20-jarige P de W., die bij het uitzetten van fuiken uit zijn boot viel. Vrijdagavond is te Tolbert (Gron.) do groote boerderij van den heer J. B. afgebrand. De geheele oogst ging verloren, en 5 koeien en 1 paard kwamen in de vlammen om. Een inwonende knecht van den landbouwer, zekere I., wordt verdacht den brand te heb ben gesticht. Hij is thans zoek, maar had tevoren onaangenaamheden met den patroon gehad. „N. R. Ct." PALEIS-RAADHUIS TE AMSTERDAM. Naar het Handelsblad verneemt, is door h»t oiderzoek van het Paleis-Raadhui», welk onderzoek met behulp van een rolsteiger heeft plaats gehad, gebleken, dat thans aan de onderste kroonlijst meer dan 200 consoles ontbreken. Zooals men weet, zijn er in den loop der jaren reeds versoheidene door hou ten vervangen. Ernstig wordt nu overwo gen of op deze wijze zal worden voortge gaan dan wel of het mogelijk is de midde len te vinden om de verdwenen consoles door nieuwe van zandsteen te doen ver vangen. Wat er met het beeldhouwwerk in den tympan zal gebeuren is ook nog niet zeker. De groote steiger aan den voorgevel is thans zoo goed als gereed en deze zal ver moedelijk het eerst dienst doen om aan een commissie van deskundigen de gelegenheid te geven den toestand van de beeldhouw werken te bezien. Wie in deze geroepen zullen worden van vooilichting te dienen, wordt in deskundige kringen met groote belangstelling afgewacht. De groote moeilijkheid blijft echter het vinden van de voor de restauratie noodza kelijke middelen. EEN WOESTELING. In de Zandstraat te Rotterdam is Zaterdag avond een groot gevecht getemd. We ont kenen hieromtrent een en ander aan de „N. R. Ct.". Er woont daar een 38-jarig Roemeen, Pas- colesco genaamd, die een café en danssalon, bovdt Hij draagt den bijnaam van. „de dok ter." Zaterdagavond kwam zijn schoonvader, een bootwerker, met zijn vrouw by „dendok ter" op bezoek. Er ontstond toen ruzie over een uitdrukking waarmee de Roemeen de fa milie van zijn vrouw bestempelde. Zonder iets te zeggen liep de Roemeen naar boven, haal de zijn browning en begon op de trap al te schieten. Toen het café binnentredende, richtte hy het wapen op zijn schoonvader, loste een schot, doch miste. Maar vóór hij een tweede schot op hem lossen kon, sprong de schoon vader door het raam van het café op straat, viel evenwel, doordat hij met een voet in voor het raam aangebrachte spijlen bleef hangen Buiten op do straat was inmiddels ©enig publiek en een paar agenten op het hooren vallen van de schoten toegeloopcn. Een dezer agenten hielp den gevallene op de been, om een oogenblik later zelf de handen uit te slaan en op de straat te vallen. Een kogel had hem getroffen. Want de woeste Roemeen bleef maar vu ren uit zijn café op de straat. Meer agenten kwamen, toegesneld, heel de Zandstraat was in opschudding, van overal kwam volk te hoop geloopeu voor het huis van den wildeman, die maar steeds in het wilde bleef vuren. Maar ook «le agenten hadden hun revolvers te voorschijn gehaald en gaven vuur op Pas- colesco's huis. Uit zyn gelagkamer had hij in middels de wijk genomen naar de eerste ver dieping en opende van daar uit het vuur op nieuw Ook daar werd van de straat af op hem gevuurd, maar zonder succes. Weer een verdieping hooger nam hij de wijk, en ver scheen eindelijk op de derde verdieping van waar hij met water begon te gooien, want zijn kruit had hij verschoten. hi die bedrijven waren een viertal moedige mannen en een 'paar politieagenten liet huis binnengedrongen en de trap opgesneld. En op de zolderverdieping kregen zij hem te pakken en was hij ondanks zijn hevig verzet spoedig overmand. Maar toen mm met hem op straat kwam ging er een kreet van wraak uit het volk op Men wild© hem te lijf. Woester hoop werd zelfs in de Zandstraat bijna zelden gezin. Thans had de politie de hamdm vol om „de dokter" heelhuids aan de woede van het volk te onttrekken. Er moest gevochten worden om hem te beschermen En toen de man ten laatste het politiebureau in de Paau- wensteeg bereikte door een drom van agenten gedekt, had hij geen hemd meer aan zijn lijf. Die volkswoede was opgewekt door het vallen van de door Pascolesco gewonden. Vijf personen werden naar het ziekenhuis gebracht. Drie daarvan, waaronder twee agen ten, werden ter verpleging opgenomen, «ie twee anderen werden verbonden De beide agenten en een burger kregen ieder twee schotwonden. De Roemeen, die er ontoonbaar uitzag door do builen en schrammen bij het gevecht op- geloopen, werd verhoord en daarna in bewa ring gesteld. De toestand der gewonden was naar om standigheden wel. HET GELEERDE PROLETARIAAT. Een gezocht operateur, die als zijn be lastbaar inkomen had opgegeven 40.000 kr., werd bij den inspecteur der belastingen ontboden. Deze vroeg hem»zijn al uw geopereerden in 1911 gestorven «Waar denkt u aan vroeg de verbaasde profes sor. «Genezen dan wel eens patiënten van u «Wel zeker, ten hoogste 1/10 van mijn patiënten is gestorven De in specteur gaf nu uitlegging van zijn vraag. Uit opgaven voor de successiebelasting was gebleken, dat alleen voor de in 1911 ge storven patiënten van onzen professor meer dan 40.000 kr. waren betaald. Men nam nu aan, dat bij ook aan de nog levende pa tiënten iets verdiend bad, en zijn aanslag werd gesteld naar een inkomen van 250.000 mark, terwijl voor ontdoken belasting over een reek9 van jaren 150.000 kr. moest worden betaald. Deze mededeeling komt voor in de «Deutsche Med. Wochenschrift". Het «Tijd- sehrift voor de Geneeskunde" voegt er bij: Al was dit nu niet wat men gewoon is een geleerd proletariër te noemen, toch mag men bier wel van een «proleetig" geleerde spreken. fngeaouden stukken wonden in geen geval teruggezonden. TREURIGE POSTBESTELLING. Aan wien de schuld. Schrijver dezes woont in 't midden van den bebouwden kom der gemeente Schoou dijke en krijgt meestal met iedere post iets aan zijn adres, maar hoe treurig dat gaat moge uit het onderstaande blijken. De eerste post van over de Schelde komt s morgens te half zeven aanin den regel heb ik daarvan te acht uur de bestelling. De tweede post van idem komt te elf uur aan, daarvan ontvang ik de bestelling tus- schen half twee en twee uur. Intusschen is de derde post van idem te half twee aangebracht, doch daarvan wordt niets besteld, dan nadat de Vierde post te kwart voor acht is aan gebracht. Deze dubbele bestelling is in den regel om negen uur afgeloopen. Daarvoor bezitten we hier twee bestellers en een adsistent. 't Is treurig. Men zegt 't komt van de drukte op 't kantoor, maar waarom dan geen verbetering in zoo'n toestand gebracht, dien men nergens zoo terugvindt? 't Is wel te hopen dat de betrokken autoriteiten spoedig hun aandacht hierop eens vestigen. Een belanghebbende bij een spoedige bestelling. LANDWEER. Onderzoek. Burgemeester en Wethouders van Middel burg maken, ingevolge art. 30, tweede lid, in verband met artikel 34 der Landweerwet, bekend aan ZEVENHUIZEN, AR1E, sergeant. Stamboek no. 1096, dat hij op den 20 Decem ber 1912, «les middags 12 uur, moet ver schijnen in de kazerne Noordstraat te Middel burg, ten einde door den Landweer districts commandant, op grond van bovengemeld art. 34 te worden onderzocht. De verlofganger, die door ziekte verhinderd is a^n het onderzoek deel te nemen, imoet daar van, vóór den aanvang van het onderzoek; kennis geven aan den burgemeester onder overlegging van een desbetreffende geneeskun dige verklaring Aan huis worden geen oproepingen voor het onderzoek bezorgd. Middelburg, «ten 9 December 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. VAN DEN BRANDELER, Voorzitter. W. A. J. SNOUCI HURGROWJE, See, SCHEEPSBERICHTEN. Stoomvaar t-m ij. Nederland. „Koning Willem I" (thuisreis) vertrok 7 Dec. van) Genua. Holland Amerika-ljj*. „Zaandijk" vertrok 7 Dec van Rotterdam naar- Boston en Philadelphia. Diverse Stoomvaartlijnen. „Essen" vertrok 6 Dec. van Batavia naar Amsterdam; „Berchembach", van Java naar Amsterdam arriv. 7 Dec te Suez. ..Oopack", vertrok 7 Dec. van Liverpool. Vergaderingen, Concerten enz. MIDDELBURG. Eiken dag Electro-bioscope theater, Markt, 'a Avonds 7lljj/g O-, Zondags 6ll'/j U-, Woensdags en Zaterdag» maünée't. Maandag 9 Dec. A. Pieteirs. Wat is het doel der Ned. reisver. Met lichtbeelden. Schut tershof, 8 u. Dinsdag 10 Dec. Ds. Dryver. Doel en wer king van den Volksbond. Schuttershof, 8 u. Woensdag 11 Dec. Ledenverg. „Groene Kruis". St. Joris, 8u. Donderdag 12 Deo. Vergadering voorstan ders zuivelfabriek Tlis- singen. Inschrijving aan deden. Schuttershof 1 u. Vrijdag 13 Dec. Janmarts operetto-genetech. Schouwburg, 8 u. Zaterdag 14 Dec. Vliss. tooneelver. Koa. WiHi. Schuttershof, 8 Maandag 16 Dec. Nat. Gez. Prof. Straub. Over het lezen, 8 u. Donderdag 19 Dec. Mej. mr. E. C. vaa Dorp. Ned. B. Vr. K. Vryda g 20 Dec. Tooneelverb., Schouwburg. 1913. Donderdag 9 Jan. Ned. Prot.bond. Lering Prof. dr. H. IJ. Groene- wegen, Waal soke kerk, 8 u. Maandag 13 Jon. Nat. Gez. Prof. Nyland. De xingv. zonsverd. 17 April 1912, 8 u. Vrjjdag 24 Januari. Geschied- en letter kundige ver. Lezing dr. 1. H. Gosses. Kleine Concertzaal. Maandag 10 Febr. Nat. Gez. Prof. de Haas Kwarts, 8 u. Maandag 24 Febr. T. O. en U. repetitie 7 u. Dinsdag 25 Febr. T. O. en U. uitvoering, 7yf u. Stoomdrukkerij Firma D. G, KrObm Jr» MfdoMhwg. i

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 6