Ingezonden Mededeelingen, LAATSTE BERICHTEN. BURGERLIJKE STAM den terugslag, die dit feit op de miljoenen mo hammedanen zal hebben, wat voor de mogendd- heden met groote, door mohammedanen be woonde koloniën als Nederland en Engeland de ernstigste gevolgen lean hebben. Doch ook, en ook in dit opzicht geoft het eilandenrijk den tooh aan, wat er moet worden van do be.- paling, die buitenlandsche oorlogsschepen den toegang tot de DardaiielIon verbiedt, als in plaats v.in de Turken een ander blijvend of tijdelijk de lakens aan den Bosporus uitdeelt. Op dit punt staan de Engolscho belangen scherp tegenover de Russische. Voor dat ver bod is Engeland dan ook veeleer aansprakelijk dan Turlqje, terwijl de Russische vloot in de Zwarte Zee daardoor natuurlijk ernstig verlamd is. De Balkanbon d. De „lomps" heeft het bericht, dat de ge dachtewisseling tusschen de Balkanstaten be treffende ieders Territoriale aanspraken in verband met de tot nu toe bezette gebieden thans druk aan den gang is. Voorzoovor nu al te voorspellen is, zullen deze beraadslagingen niet veel moeite veroorzaken. Nu gebleken is, met welk een bewonderenswaardige eens gezindheid het plan voor den huidigen veld tocht door die vijanden van vroeger in elkaar is gezet, en uitgevoerd, kan men inderdaad Verwachten, dat in öc gedachten wisseling, die tot de vorming van dit verbond hooft geleid en die zoo geheel buiten hot overig Europa is omgegaan, ook de verdecling van den buit 104 den oorlog een rol heeft gespeeld. Doch natuurlijk blijft de mogelijkheid voor onder linge conflicten open, .zoolang hot Euro- peesch concert het noodig zal achten, zich daarmee te bemoeien. Op één punt dreigt echter tweedracht. Over do beslissing nl. wat er mot Albanië moet gebeuren Deze kwestie hangt rechtstreeks met de al of niet vermeende belangen van Oostenrijk samen, Maat aldus in verbajnd met de houding van hot drievoudig verbond, maar afljn den anderen kant doot Servië daar aanspraken op gelden, zal Montenegro, althans wat het Noordelijk gedeelte aangaat, graag een duit in het zakje willen doen en.. heeft men ten slotte ook met de wenscben der Albaniers zelf rekening te houden Tijdens de laatste onlus ten in dit voorjaar, die tegen het bestuur der Jong-Turkcn gericht waren, is wel ge bleken, dat bij deze woeste bergbewoners het rasgevoel en het streven naar geestelijke ontwikkeling meespreekt, Reeds maken, volgens een draadloos telegram aan de N. R- C. zeven deer hunnen zich ge reed, in. de verschillende hoofdsteden van Europa aan te dringen op onafhankelijkheid van, Albanië, op grond van de Oostcnrijksch- Rongaajsche overeenkomst van 1897. En wat het .opmerkelijkst is, doze afvaardiging be staat uit 3 Mohammedanen, 2 katholieken en 2 Griekscb-orthodoxen, dus uit vertegenwoor digers van de drie godsdiensten, tusschen wier aanhangers men de geschillen zoo sterk heeft gewaand, dat voor de Montonegrijnen steun van katholieke Albaniërs of Malissoren ver wacht werd. Ten slotte schijnt dus het besef van saamhorigheid over de godsdienst-ver schillen gezegevierd te hebben, We hebben gemeld, maar kunnen voor de waarheid van het bericht niet instaan, al hebben we daar nergens een tegenspraak van gelezen, dat de overwinningsroes den Balkan- vorsten dermate naar het hoofd is gestegen, dat ze zich als soldaatje-spelende kwajongens met klaterende titels wilden sieren. Werkelijk zullen we den eersten tijd, nu deze staten en. vooral Boelganje getoond hobben, uit mi litair pn strategisch oogpunt met de Euro- peesche rijken op één lijn, zoo niet vóór deze te- staan, moeite hebben, deze koningen en hun, naties ernstig te nemen. Tot nu toe waren het geliefde personages in Wcensche operettes. Doch aan de operette herinnert ook ecu hielding van het „Neuo Wiener Tageblatt" Ferdinand van Boelgarijo zou zich onder don titel van Simson II tot keizer willen laten fcropen. We vermoeden echter, dat de naam, dien we aldus in een telegram in de N. R C- ge speld vonden, verminkt is overgekomen en dat daarmee Symeon bedoeld is, die van 888 bot 927 leefde, twee maal Konstantinopcl belegerde en onder wiens heerschappij Boel garijo zijn grootste uitbreiding verkreeg. Na Symeon tot aan den ondergang van het rijk |in 1393 noemden de heerschors van Boelgarijo zich tsaar. Een titel, dien naar men weet de tegenwoordige Ferdinand vóór eenige jaren opnieuw heeft aangenomen. Een oorlogscorrespondent van hot „Berliner Tageblatt" vertelt, kostelijk staaltje van Turksche zorgzame lafheid, hoe hij wel licht gewonden tegenkwam, die door tallooze de serteurs werden vergezeld, welke laatste zich pp die manier pjls ziekenbegeleiders trachten to Iegitimeeren. Het Noderlandsche Roode Kruis. De (ambulance van het Roode Kruis is niet zooals een telegram in ons blad gis teren meldde naar Patras kunnen gaaneen nader telegram meldde „Spoorweg doorr eg ens vernieldonmo gelijk te Patras te debarqueeron. Vervolgens de seis met de boot „Palacky" Heden mor gen in Pyraeus aan te komen. Di'. Van Tienhoven de leider van do Neder landers to Belgrado vraagt om geld om instru menten te koopen, verbanxlstctffem zjjn er voldoende doch aan goede werktuigen is ge- gebrék. Vooral een Röntgen apparaat zou dt. Va» Tienhoven te stade komen, de kosten zouden f 1200 bedrogen. Voorts zie mem het Tweed» Blad en. het Bijvoegsel. Handel en Nijverheid. Presdent Ned Handel Mij. Tot president der Nedèrlandsche Hamdel- Maatschapprj is door do Koningin benoemd G. J K. van Aalst, ter vervulilng van de va cature, pnstaan door het aftreden van dea tegen woord igen president r T Cremer. GEÜIBEMDE DE ZWANGER* SCHAF lijden veel vrouwen aan verstoppingVolgen» de onder vinding die men verkregen heelt aan de Kon. Verloskundige kliniek te Blünchen, werkt het van oud» beproefd gebleken Franse Josef- laxeerwater reeds bij betrekkelijk kleine hoeveelheden zeker, snel en pijnloos afvoerend, en kan het zelfs gedurende langen tyd achter een met evengoed resultaat en zonder eenig nadeelig gevolg ge- brnlkt worden. In apotheken drogisterijen en bij de handelaren in minerale watereu vrage men uitdrukkeiyk Franz Jezef-bitterwater. ONDERSTAANDE BERICHTEN ZIJN OP GENOMEN IN BE TWEEDE OPLAGE VAN ONS VORIG NUMMER UIT DEN HAAG. Tweede Kamer De artikelsgewijze behandeling van het ontweip Invaliditeit- en ouderdomsverzeke- ring werd heden voortgezet. Artikel 3, dat bepaalt, dat de wet onder arbeider verstaat ieder, die den zestienjari gen leeftijd heeft bereikt en arbeid verricht in loondienst, tot een maximum van f 1200 's jaars. gai aanleiding tot breedvoerige discussie. De Minister verlaagde do leeftijdsgrens, in den door de heeren Feenstra en Nolens aangegeven zin, tot 13 jaar, doch bestreed alle verdere amendementen tot uitbreiding van den kring van verzekerden. "Wel ver klaarde de minister alsnog een bepaling te zullen aanbrengen om gedurende het over gangstijdperk voor verzekeringsplichtigbeid een loongrens van f 2000 in plaats jvan f1200 te doen gelden. DE OORLOG. De mogendheden. PETERSBURG, 8 Nov. Mot groote beslist heid wordt in diplomatieke kringen verze kerd, dat de mogendheden, een. collectief ver zoek zullen opstellen en aan de Balkanstaten zullen verzenden, om hou te vragen, af te zien. van de bezetting van Constantinopel. --T 'De Balkanboud. SOFIA. 8 Nov. Aan de »Daily Telegr." wordt berichtIk verneem uit goede bron dat Turkije, dat alle hoop verloren heeft de verloren streken te redden, en nog in de hoop verkeert de bedreigde streken te bewaren, ernstige vredesvoorwaarden aan de Balkenseaten heeft doen toekomen. De heer Gesjof, president van den ministerraad, heett zich dadelijk naar het ministerie van oorlog begeven, waar hij oen onderhoud van 2 uur met generaal Nikoforoff, minister van Oorlog, gehad heeft. De genomen be sluiten worden nog geheim gehouden, maar naar inlichtingen, welke ik heb ingewon nen, schijnen de vredes-voorstellen te laat te zijn gekomen om Konstantinopel te red den. De Boelgaren zijn vast besloten naar Konstantinopel op te trekken en de Turken geheel uit Europa te verdrij/en. De mili taire successen van de verbonden staten hebben al bun verwachtingen overtroffen, en hunne ambities, welke eerst bescheiden waren, zijn nu veel grooter geworden. EEN REBUS. In de Kindercourant bij dit nummer vin don de jonge lezers en lezeressen, een rebus waarop ze hun krachten maar eens moeten beproeven. Als ze do oplossing hebben ge vonden, weten ze tevens wie het is die Üit raadsel aan hen opgeeft. UIT VLISSINGEN. Nieuwe reddingsboot. Ten behoeve van het station der Zuid-Hol- landsche xeddmgsmaatschappij alhier is hier aangekomen van Vlnaidingen een nieuwe mo tor reddingsboot. Er zullen diverse proeven mede gehouden wordoa. Argentjjnsch vleesch. De heer H. Malers te Vlissingm heeft heden van. den Commissaris der Koningin in da provincie Zeeland vergunning bekomen tot het invoeren van vleesch, herkomstig uit Ar gentinië. Het comcentratieprogram. De vrijzinnig-democratische kiesvereeniging alhier besloot gisteren tot aansluiting bij de VTjjzinnige concentratie. De heer A. W. Smits werd tot afgevaardigde naar de alge- meene vergadering gekozen VERDRONKEN. Vrijdagavond: ging de "bakker los. Iiame- lijnck te IJzendijko naar een naburige boer derij co11 pot boter halen. Hij keerde helaas niet levend weer. Hoogstwaarschijnlijk is hij, uit het licht in de duisternis tredend, misleid en jammerlijk verdronken in een put. Althans door het lange uitbljjvcn ongerust geworden is men gaan zien en vond men do mand drijvende, en den bakker in den modder van het 'water UIT DEN HAAG. Het Nederlandsche Roode Kruis en Turkij'e. Het hoofdcomité van het Nederlandsch Roode Knus, dat door onzen gezant te Kon stantinopel Ï3 ingelicht omtrent de groote be hoefte, die aldaar aan geneeskundige hulp be staat, heeft, behalve het uit UuUö ontvangen bedrag, voor dit doel thans een even groot bedrag beschikbaar gesteld als reeds door het hoofdoomité voor Griekenland was verleend. Den nader bericht meldt: Het Netterlandsche Roode Kruis zal spoe dig een kleine ambulance uitzenden naar Tur kije onder leiding van het lid van het hoofd comité dr. Lingbeek. Voor een grootere ont braken de geldmiddelen UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd by 't derde regiment infanterie tot kapitein de eersto-luitenant P K. M O. Gade van het vierde. GESLAAGD. Geslaagd is voor de akte wiskunde, lager onderwijs, mej. J. W. L. Spruit te Vlissïn- gen. UIT AMSTERDAM. Tegen dekwakzalverjj. Hedenmiddag is ui American hotel de alg. vergadering gehouden van de ver. tegen de kwakzalverij. De voorzitter zei, als meenrng van. het be stuur, dat men maatregelen moet nemen, ter bestrijding van. de granuline, het middel tegen de tuberculose, waaj' zooveel reclame voor wordt gemaakt. Ook wees de voorzitter met instemming op het succes door de vereemging behaald met haar bemoeiingen, toen een van de groote kwakzalvers dit jaar ons land een bezoek bracht. De pulsoconu heeft hior geen opgang ge maakt en Macaura heeft met zooveel succes gehad als eenmaal Sequah. la het jaaworslag van den secretaris wordt nog op het 30-jarig bestaan van do vereeni- giag gewezen en lvoiinuerd aan den strijd tegen den Gronauschen Knochen.'-dokter. Brond'geest bp hot Fraseati- goze 1 s ch ap. Henri Braudgeest, die dezer dagen uit Indië in Amsterdam is teruggekeerd (met de vlie gerij scheen, het daar niet al te best te gaan) is van af heden verbonden aan het Frascati- ensemble. Arts. Tot arts is bevorderd Ch. J. van Rompu geboren te Terneuzen. DE SIGARENMAKERSSTAKING. De Bossche sigarenmakers nemen volstrekt geen genoegen met het besluit, dat het hoofd bestuur van do werklicden-ojrganisatLes heeijfc genomen. Vanmiddag wordt in 's Hertogen bosch het werk neergelegd Vanavond heeft een groote huishoudelijke veïgjadering plaats, waarop de hoofdbestuur erden telegrafisch zijn ontboden. Het iis kop] goed, als zeker, dat Maandag* het werk niet hervat zal wordenin het gunstig ste geval zal dit eerst DiDsdag of Woensdag geschieden. DE DESERTIE UIT DE COALITIE. Naar het „Ulreehtsch Dagblad" verneemt heeft professor dr. S. D va» Veen te Utrecht zijn lidmaatschap van de Chris telijk-Historische Unie en van bet Nationaal Comité dezer partij opgezegd. DE MALVERSATIE TE DOORNSPIJK. De arr -rechtbank te Zwolle heeft besloten rechtsingang te verleenen tegen den voor- maligen burgemeester en secrotans vajn Doorn spijk wegens de tijdens zijn bewind gepleejgde malversatiën ln de gemeentefinanciën. Gisteren heeft het parket uit Zwolle ten gemeentehuize en ten huizo Van den gemeente ontvanger verscheidene boeken hierop betrek king hebbende, in beslag genomen NAGEKOMEN SCHEEPSTIJDINGEN. St. Mij. Nederland. „Krakatau" pass 8 Nov. Gibraltar; ,,Gro- tius" (mtr.) pass. 9 Nov. Kaap del Armi. RotterdamBche Lloyd. „Kediri" (uitr.) arr. 8 Nov. te Padang; „Ophir" vertr. heden van Lissabon; ,,Jaca- tra" arr. 8 Nov. to Port Said; „Kawi" pass. 8 Nov. Ouessant, wordt morgenochtend 6 u. te Rotterdam verwacht- DE OORLOG. De mogendheden. WEENEN, 8 Nov. De „Wiener allgemeina zeitung" behelst het volgende, ernstige be richt, dat we in de „Kölnische zeitung" vinden vermeld. De gezant der monarchie in Servië Urgon is te Belgrado teruggekeerd en zal aan de re geering van Servië meededen, dat Oostenrijk onder geen voorwaarde» zal toestaan, dat Servië bezit neemt van Albanië en een kust plaats aan de Adriqtiscbe zee. Na deze mededeeling van Ugron zullen de gezante» van Italië en Duitschland eveneens een bezoek aam den minister-president Pa- jitsj brengen om hem mee te deelen dat zoo wel Duitschland als Italië de inbezitneming van Doerazzo of Giovanni di Medua door Servië onder geen omstandigheden zullen dul den. St. PETERSBURG, 9 Nov. Aan de „Times" wordt geseind: De „Nowowe Wjrcmja zal morgen oen ar tikel openbaar maken, waarin de onmogelijk heid wordt uitgesproken, da tOostemrijk-Hon garije Servië a He voordeelen van hare ever winningen wil onthouden. Dit blad constateert met voldoening, dat Rusland besloten, hoeft een krachtige houding aan te nemen en drukt haar vertrouwen uit in den steun van Frank rijk en Groot-Brittannië. t PABIJS, 9 Np-v. (Hand.). De Waden bevatten een telegram uit Londen dat het volgende meldt: De ministerraad beraadslaagde gisteravond over do Oostorsche kwestie. De toestand wordt al zeer ernstig beschouwd. Volgens de „Excelsior" worden groote troepenbewegingen waargenomen, in den Duitschee Elzas. LONDEN, 8 Nov Aan de „Matin" jvordt ge seind: Men deelt mede, dat een zitting van. het kabinet dozen middag dringend is bijeen gekomen- Men. gelooft te weten dat dat was naar aanleiding van do moeilijkheden, die tus schen Servië en Oostenrijk-Hongarijo dreigen te rijzen, betreffende do aanspraken van Ser vië op een uitweg naar de Adriatische Zee. WEENEN, 8 Nov. Aan de „Matin" seint men Het „Neues Wiener Tageblatt" verneemt uit Belgrado, dat men in wei-ingelichte krin gen verklaart dat de Oostenrijksche regee ring door tusschenkomst van een groote mo gendheid aan de Servische regeenng heeft doen weten dat zjj slechts do inbezitneming van de veroverde grondgebieden tot Prisren zou toelaten en dat Oóstonrjjk-Hongarijo, in dien hot noodig zou blijken, haar wil door kracht van wapenen zou doen gelden. Do president van don Sorvischen ministerraad heeft geantwoord dat Servië een uitweg naai de zee moet hebben, zelfs indien zij hier nog een oorlog voor zou móeten vóeren. Tegen Üo aanmatigingen van Oostenrijk-Hongarije zal zich niet alleen Servië, maar de geheele Bal kan-Unie verzette». MALTA, 9 Nov. (Hand.). De pantserscliepen „Hibermia", „Britannia", ,,Commonwealth"cn „Domimon" (alle schepen van 16.600 ton Rod M C.) en de kruiser „Black Prince" (13.700 ton), kregen bevel, om Malta onmid dellijk te verlaten en zich naar de Oosterscho havens te begeven. Zij zullen binnen enkele dagen vertrekken. De Balkanbond. AMSTERDAM, 9 Nov.. Reuter seint aan de bladen uit Athene. De Grieksche minister president heeft om 1 uur hedenmorgen in lichtingen ingewonnen per telegraaf bij den generalen chef van hel militaire huis van den koning, wien hij vroeg wal hij wi9t van de inneming van Saloniki, waarop de generaal antwoordde, dat do commandant van deve sting Donderdagmorgen zijn overgave had aan geboden aan den Griekschen kroonprins, die daarop verschillende voorwaarden had gesteld. llij vermoedde, dat die voorwaarden heden morgen om 8 uur zouden worden aangenomen. Sedert is er geen bericht gekomen, zoodat men niet weel of de stad zich heeft overge geven, ja dan neen. KEULEN, 9 Nov. Naai- uit Sofia van. gezag hebbende zijde aan do „Kölnische Ztg." wordt gemeld, willen de verbonden. Balkanstaten. het voorstel van een wapenstilstand niet aanvaar den, tenzij do behaalde voordeellen daardoor niet dreigen te niet gedaan te worden, daar voor is het bezetten van. de Tsjataldzja-linio noodzakelijk en bovendien de waarborg van Europa, dat de troepenbewegingen in Klein Azië op zullen houden en dat de nog in Ma cedonië en Thracië opereerende Turksche krijgsmachten en benden zullen worden krijgs gevangen gemaakt. Overigens gelooft men te Sofia, dat het eindje van den oorlog ;spoedig te wachile» is ie» dat het woord thans aan de diplomatie is. PARIJS, 8 Nov. Naar we in de „Kölnisclio Zeitung" lezen, hetgeen aan dit blad uit Pa rijs geseind wordt, zijn. de Balkanstaten in Augustus overeengekomen, dat de vijandelijk heden in September na afloop van den oogst zouden uitbreken,a Is de mogendheden niet voldoende concessies van Turkije loskregen. Volgens de gemaakte afspraken betreffende do verdeoling der veroverde gebieden, is het meest van dadelijk belang, dat Saloniki buiten de Helleenscho zóne zou liggen en dat Boel garijo de aanspraken van Servië op een deel der Albaansche kust ondersteunt. In Turkije. KONSTANTINOPEL, 8 Nov, (HancL). Do Sjeik oei Islam hoeft een proclamatie uitge vaardigd waarin wordt gezegd, dat de pries ters van het kruis den vijand aanmoedigen en dat van Turksche zijde tot nog toe iets dergelijks nog niet is geschied. Hij noodigt derhalve de oelema's uit, den soldaten op de slagvelden moed te gaan inspreken KONSTANTINOPEL, 8 Nov. (Hand.). Do wali van Adrianopel telegrafeert, 'dat een Boel- gaarsch eskadron artillerie en een bataljon infanterie de troepen hebben aangevallen, die den spoorweg en een station, gelegen op 3 uur af stands van Konstantinopel, bewaken. Do Turken noodzaakten de Boel garen af te trekken. Dertig Boélgartfli weiden 'gedood. KONSTANTINOPEL, 9 Nov. Aan de „Matin" wordt geseind: De Turksche kroonprins ver- trekt jmorgen naar Tsjataldja met veertig priesters ten einde de troepen tot weerstand op to wekken. De militaire attaché's zullen Zondag naar Tsjataldzja vertrekken. Hulp voor Turkije. KONSTANTINOPEL, 8 Nov. Een Arabisch hoofd Ibboe-Roschid zegt in een open brief, dat do Arabieren bereid zijn 500.000 bereden manschappen tier beschikking te stellen van de Turksche regeering. BERLIJN, 9 Nov. Aan de „Berliner Ztg. aan Mitlag" woidt geseind uit Konstantinopel', dat sedert den terugkeer va» den troonop volger uit het hoofdkwartior een omkeer hij de Turksche regeering merkbaar is. Eerst wilde men den wapenstilstand, thans wenscht de xegeering een beslissende» slag te wagen. De maarschalk Friad Pasja heeft den troon opvolger naar het hoofdkwartier geleid. Het aantal Turksche soldaten, dat nog niet naar de Tsataldzje linie vertrokken is wordt op 80.000 geschat. In Macedonië- LONDEN, 9 Nov. (Hand.). De Daily Chro nicle verneemt uit Konstantinopel Voordat de Grieken Saloniki binnen rukten, zyn daar verschrikkelijke on geregeldheden voorgekomen met moordpartijen van de muzel mannen op het niet - Mohammedaanscfra deel der bevolking. Do Grieken namen alle pasja's, ambtena ren en Turksche officieren gevangen. Het tota le aantal gevangenen bedraagt 27,000 man. Het plan der Grieken is zich met de Boel garen te vereenigen en gezamenlijk Komsten - tinopel binnen te rukken, USKUB, 5 Nov. (Hand.). Gisteren heeft een bloedige slag plaats gpvonden in de bergen tusschen Kopnda en Prüep. De kroonprins geraakte in botsing met een Turksch leger corps van meer dan 1 divisie met sterk ver schans to artillerie. Door den slechten toestand van het terrein werden de operaties zeer be moeilijkt en moest men. zich tot de bajonet- aanvallen bepalen; ten slotte slaagie men erin de Turken te doen wijken. Do stellingen rond Prilep zijn alle ge nomen. Het gevecht was zeer moorddadig, Het öe regiment infanterie heeft zich bijzon der onderscheiden- ATHENE, 9 Nov. Aan de ^latun" seint men Do Grieksche troepen zijn bij het Wardar- kwarüer Saloniki binnengekomen. Deze wijk is zeer volkrijk e» staat in een slechten reuk. Een godcelteh eeft de groote kazernes bereikt, een ander gefleelte, marcheerende door do Wardarstraat, middelpunt van den handel, is langs do kaden van de haven getrokken, en heeft zich naar de andere groote kazernes be geven. De Turken ten getale van 15.000 hebban geen weerstand geboden. Zij hebben Saloniki ontruimd, en de plaats van hun stelling bui ten do stad is nog niet bekend. OUD-ZAGORA, 9 Nov. („Kötn. Ztg."). Er schijnt geen neiging te bestaan om een wa penstilstand to sluiten, zonder dat een waar borg zal wordien gegeven, dat de vrede beslist zal gesloten worden. Over de voorwaarden, is niets beslists te zeggen, wel bestaat evenwel het vermoeden, dat ontruiming van Adrianopel of van de stel lingen der Tsjataldzjalinie ja misschien zelfs van beide tot de voorwaarden, waarop de Boelgaren en hun bondgenooten een wapen stilstand willen sluiten, behooren. Hot regent de laatste dagen zwaai-, waar door do bewegingen der troepen echter slechts wein gi belemmerd worden, daar de Boelgaar- sohe boenen aan deze regens gewoon zijn. Vlissmgen. Van 59 Nov. OndertrouwdT. J. Flood, jm. 33 j. met H. A. A. Vermaak, jd. 25 j.; S, Mudde, jm. 24 j'. met J. Roelse, jd. 25 j.; J. A. Vader, jm. 21 j. met P. de Visser, jd. 18 j.; P. van der Laan, jm. 52 j, met S. "W. Smit, jd. 29 j.; L. Ova, jm. 24 j. met A. de Nooijer, jd. 21 j.; N. Doense, jm. 24 j. met A. E. P. Minderhoud, jd. 21 j,; J. A. Kokkó, jm. 25 j. met A, Heykoop, jd. 21 j.; 0. Lagerwaard, jm. 21 j, met A, Schat, jd. 21 j.; K. de Nooyer, jm. 27 j. met 0. J. Kok, jd. 26 j.; J. T. Nauwen, jm. 29 j. met G. Schrier, jd. 29 j.J. Mol- levanger, jm. 28 j. met J. C. Feij, jd. 27 j. GetrouwdM. H. Kloosterman, jm. 23 j. met E. Castel, jd. 22 j.; P. Castel, jm. 24 j. met E. H. Naerebout, jd. 22 j. Bevallen: J. Looisen, geb. De Nooijer, d.; J. van de Velde, geb. Goor, d.; L. M. van Eenennaam, geb. Van de Plassche, d. P. P. R. de Pagter, geb. Meuldijk, d. Overleden'. A. Bakker, z. 2 m.C. L. Frenks, man van C. Versluijs, 66 j.; 0. J. Cornelisse, man van JSA. C. Knop,; D. E. Plouvier, vrouw van F. L. Vernieuwe, 31 j. Goes. Van 79 Nov. BevallenC. Does, geb. Noussen, z. Verzending en laatste bualichting der MAIL aan het poatfc&ntopr ta Middelburg. (Alles plaatselijke tjjd). OOST-IHD IE. Marseille (Lloyd) (b)12 Nov. 7.21's nam. Napels (Duitsche dst.) 13 Nov. 1.— 'snam. Rotterdam (Lloyd) (f) 15 Nov. 7.21's nam. Brindisi (E. d., Penang) (e) 15 Nov. 1 's nam. Marseille (Fr. dienst) (e)16 Nov. 6.— 'e mor. Genua (Nederl.) 19 Nov. 7.21'snam. Brindisi (E.d. Singap.) (d) 22 Nov. 1.— 'snam. Amsterdam (Nederl.) (a) 22 Nov. 7,21'snam. (a) Mot deze gelegenheid wordt alleen ver zonden op verlangen van de afzender», blij- kende uit een asnwjjring op het adres of nil de waarcte der aangehechte frankeerzegel». (b) Per Rott Lloyd via Marseille wordt, tenzij op verlangen der afzenders, geen cor respondentie verzonden voor Atjeh en onder- hoorigfaeden, de Residentie Sumatra's Oost kust, Palembang, Rioaw, Banka, Billitoo en Borneo. (c) Met de Fransche booten via Marseille wordt de correspondentie voor geheel Indië verzonden behalve voor Atjeh en ocderfaoorig- becten, Sumatra's Westkust en Beokoeten. 't Laatste alleon op verlangen der afzenders. (d) Mat deae stoomschepen woedt, behalve da correspondentie voor Atjeh en ondurhoo- righeden, Sumatra's Oostkust, Palembang, Riouw, Banka, Billitoo en Borneo, alleen die correspondentie verzonden, welke van een desbetreffende aanwijzing is voorzien. (e) Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en oodar- hoorigheden en de Residentie Sumatra's Ooat- jat Postpakketten tot 7.6 b- n- Naverzeeding 7.21 n'snam. (f) Poetpakketten tot 7.6 'saam. Na verzending 7.21 B- n-

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 2