feuilleton" bijvoegsel HET DERDE SCHOT. VA.ti.jDE Vrijdag S Nov. 1912, no. 265. Middelburg 7 November. ARTIKEL 357. Zooals men weet levert art. 357 van mi nister Talma's Invalidityts- en Ouderdoms wet de mogelijkheid op om een uitkeexing van f2 per week toe te kennen aan hen die da delijk of in de eerste jaren 70 worden,en dus geen tijd meer hebben om over een voldoen den termijn premie te betalen. Dat artikel heeft een goed doel en het is voor sommigen het eenige aantrekkelijke uit het wetsontwerp Maar er is alle reden niet te hard te juichen, want velen, zeer velen sullen teleurgesteld worden. De wet' betreft alleen de loontrekkende arbeiders, en dat artikel eischt ook voor die uitkeering dat de 70 jarigen in de laatste 156 weken in loondienst zijn geweest. Dus allereerst worden uitgesloten „tal van oude grootmoedertjes, die wel nooit in loon dienst hebben gearbeid, maar die steeds ge werkt hebben, zonder loon, in haar gezin, dikwijls ook in het gazm hirer kindaren",* zooals het djor Perio in een brochure werd gezegd. Maar bovendien worden door de loon- bepaling uitgesloten alle kleine winkeliertjes, kleine boeren, barbiers, patroontjes, enz. In het Noorden van het land, in Friesland en Groningen, heeft men in sommige gemeen ten eens onderzocht: hoevelen boven de 70 jaar wel, en hoevelen niet van dat art. 357 zouden, profi toeren. Het onderzoek dat verre van volledig is, inzoover het slechts enkele gemeenten betrof, is samengevat in een bojekje, uitgegeven, door den Bond van Staatspensionneering. Het is inderdaad overtuigend want iedereen kan begrijpen dat in dit opzicht het verschil met andere gemeenten niet groot is. Een van de meest volledige onderzoekingen was die van het district Zuidhorn, en zij gaf tot uitslag, dat van 876 loontrekkende zeventig jarigen en ouderen slechts 104 dus bog geen 12 pCt. vallen onder het aangehaal de (artikel'. Van 1080 zeventig jarigen en oude ren die eon zelfstandig beroep hebben en van welke ca- 367 geen f 3 inkomen per week uit eigen bezit hebben, krijgt niemand de toegezegde uitkeering. 0 DE KERKELIJKE KWESTIE. De opzienbarende rede over het al of niet verder samengaan met de coalitie, op de jaar vergadering te Lefeuwarden van de Christelrjk- Histoirische Unie gehouden door dr P. .T. Krotasigt, predikant te Amsterdam, is nu als brochure verschenen onder den titel „Geen coalitie zonder vast accoord in zake kerk en schoolAlthans het eerste deel dier rede betreffende de kerkelijke kwestie, de wijziging van art. 171 der grondwet. Over eenigen tijd zal een tweede brochure ver schijnen inzake de schoolkwestie. De schrjjver betoogt in zijn voorrede dat een voortgaan op den Weg van een „stilzwij gend compromis" of een „coalitie alleen bij de stembus", waarbij de koers waarin men sturen wil, geheel in bet onzekere blijft, hem in hooge mate ongewenscht voorkomt. Dat kan slechte leiden tot wederzjjdsche teleur stelling bïj tal van gelegenheden, en tot ver lies van de zelfstandigheid der Christelijk- Histojri scire Partij Daarom wenscht hij niet een „coalitie in den blinde", maar coalitie op vast accoord, en deze brochure is een poging om den weg tot zulk een vast accoord te banen. Orimineele Roman van HANS VON WIESA. (Vertaald met toestemming van den Duitschen schrijver.) Op het oogenblik dat Behringer nu den kij ker van do oogen nam, had de officier van justitie ihet hoofd naar de vensters van de tuinkamer gewend, blijkbaar om uit te zien naar den met ongeduld verwachte. Bijna in dezelfde seoondo verscheen ech ter ook Behringer reeds, „Te laat, Hans, <lo plaats is leeg!" „Het spijt me", antwoordde hij, „het kan weer te pas komen hierl" Hij legde de sierlijke binocle op een nabij- staand tafeltje en vroeg aan zijn vriend: „Hoe staat liet met je wapenrusting. My li ns? Voor Izoover ik zag, heb je nog altijd je oude buks?" „Nog altijd I Ifeel juist I Ik ga met mijn oude éénloops volstrekt niet met den tijd moe. Zooals je ziet; maar ik kan niet scheiden van. inljjn trouwen vriend." bitusschen waren de dames opgestaan. „Ik boor, dat de heeren nog het plan ter Laten we er aan herinneren, wat de lezers van het verslag der genoemde jaarvergadering te Leeuwarden weten, dat do rede van dr. Kromsigt een uitvoerige kritiek is van het voprstel dor Grondwetscommissie inzake do subsidies aan de "kerkgenootschappen. Bit de Staatscourant. Bij kon. besluit. is met ingang van 1 December- benoemd tot inspecteur in algemeenen dienst voor de spoorwegen, H C. C van Rijsbergen c. i. thans dristricts-inspecteur der spoorwegdiens ten te Hilversum. VERHOOG- EN STRIJKGELD. Voor de 15 November alhier te houden najaarsvergadering van het Hoofdbestuur van de Z. L. M. staat ook op de agenda- Bespre king van het verhoog- en strijkgeld hip-pu blieke verkoopingen Door het bestuur van de „Vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw m Hollands Noorderkwartier", was n.l bij liet Dagelijksch Bestuur van de Z L. M. een brief over ver keerde praktijken bij publieke verkoopingen in gekomen, en naai- aanleiding daarvan is dooi het Dag Bestuur- der Z. L. M. aan de af- deelingsbesturen gevraagd meedeeling te doen van de daar gevolgde gebruiken bij openbare verkoopingen- In het jongste nummer van het „Zeeuwsch Landbouwblad" is opgenomen een overzicht van de ingekomen antwoorden der af deelingen. En daarop volgt dan het advies, dal het Dage- ljjksch Bestuur voorstelt uit te spreken als 't oordeel van het Hoofdbestuur over deze zaak: „Wg zouden daarom aan liet Hoofdbestuur der Z L M willen voorstellen aan de zoo even genoemde vereeniging; mede te deelcn, dat, ofschoon het ons bekend was, dat in onze provincie bij publieke verkoopingen strijkgelden worden uitgeloofd, wij naar aanleiding van do van die vereeniging ontvangen circulaire door tusschenkomst van de afdeelingsbesturen nog een onderzoek hebben ingesteld en dat daar uit is gebleken, dat in alle doelen van de provincie het ge-(mis)bruik van strijkgeld, m allerlei vorm, voorkomt en daarbij als ons oor deel uitspreken, dat het gewenscht is het uitloven van strijkgelden af le schaffen omdat het uitlokt tot speculeeren en dus immoreel is. Dat speculeeren zal wel niet altijd uitslui tend gevaarlijk zijn voor hem, die zich daar aan waagt, maar kan ook schade berokke nen aan den verkooper, b. v wanneer de door het strijkgeld gelokte speculant niet in staat as aan zijn verplichtingen te voldoen en een perceel, waaraan hij, zooals men dat noemt, is blijVen hangen, niet kan betalen. Verder komt het ons voor, dat het ver keerde gebruik om strijkgelden uit te loven alleen door eene wetsbepaling zal kunnen wor den verkregen; zonder die blijft ieder, 'die ver koopt toch vrij zulks te doen op die voor waarden, welke hij verkiest, al zou hij ook de helft van de opbrengst aan een hoog- sten inschrijver willen beloven, en dat men, zoolang het verbod van strijkgeld niet in de wet is opgenomen, alleen door samenwerking van verkoopers en notarissen zal moeten ko men tot afschaffing van het misbruik, waar bij maar onze meening de medewerking van de notarissen gemakkelijk zal verkegen wor den, daar dezen bij een behoud van strijkgel den weinig of geen belang hebben; waarbij in tusschen niet over 't hoofd mog worden gezien, dat een notaris brj slot van rekening slechts heeft le veilen op die voorwaarden, die zijn cliënt gelieft te stellen. Feitelijk hangt dus vooreerst alles af van den goeden wil van de verkoopers, die zullen moeten worden overtuigd door geschrift en woord, dat het uitloven van strijkgelden in het algemeen belang dient te worden afge schaft. Wanneer allen, verkoopers, koopers en no tarissen, van goeden wille zijn en men begint met voetstoots te veilen zonder eenige ander© bepaling dan deze, dat de hoogste bieder kooper is, dan zal het blijken, dat de koop lust niet minder en de opbrengst niet lager wordt en dan zullen het goede voorbeeld en de gunstige resultaten twijfelaars nopen tot navolging Verder zouden wij nog als ons oordeel aan meergenoemde Vereeniging willen kenbaar ma ken, dat een verkoop bij afslag zooals dat in mobilisatie hebben uit te werken", zei de huisvrouw met een zweem van ironie in de stem. „Jutta zal dan met mij alleen thee drin ken op mijn kameru wordt dus plechtig ont heven van alle ridderplichten. Bij het souper zien wij elkander terug Dus Weidmanns- heil I" „Weidmannsdank, mevrouw I" antwoordde Mylius, met een diepe buiging. Behringer geleidde de dames nog naai- de tuinkamer. Terwjjl mevrouw von Rittner zich naar de aangrenzende kamer begaf, bleef haar dochter nog bij haar verloofde. Na een vlucli- tigen blik naar het terras, waar dr Mylius bescheiden was achtergebleven, legde het meisje haar armen om den hals van haar ver loofde en zacht zijn hoofd tot haar neertrek kend, keek zij hem onderzoekend in de oogen. „Hans-Jost!" zei zij zacht, met ontroerde stem; toen streken haar vingers over zjjn voor hoofd, „dat heb ik nooit gezien, daar een wolk!' „Ik? Bij mij? Dat is do schaduw van den wingerd I" antwoordde hij lachend naar het venster wijzend. Toen trok hij haar innig tot zich, legde haar hoofd aan zijn borst en kuste haar blonde haar. „Lief, dwaas meisje I" zei hij zacht. En toen zij hem haar lippen bood, kust© hij ze vurig en lang Toen maakte zij zich snel uit zijn arm los en snelde baar moeder na. Behringer zag haar na, tot haar slanke), sierlijke gestalte achter een portière was ver- Hollands Noorderkwartier gebruikelijk schijnt te zjjn, beslist afkeuring verdient. Zoo'n verkoop moge goed zijn om visch op eene voordeelige wijze aan den man te brengen, voor eene veiling van vaste goederen is eene manier, waarbij men niet de miste zekerheid heeft, dat men in de gelegenheid komt den prijs te bieden, dien men voor jhal te verkoopen goed overheeft zeker niet de ge- wtenschte. Verder mag aan dit overzicht nog toege voegd worden, dat, nadat een verslag van het verhandelde op de hoofdbestuursvergadering van 13 Apnl door de pers was gepubli ceerd, door den voorzitter werd ontvangen, een schrijven van den beêr Joh Pilaar, notaris te Goes, waarin deze als lid van het hoofd bestuur van de broederschap van notarissen, in Nederland kennis gaf, dat het schrijven van meergenoemde vereeniging in Hollands Noorderkwartier pok was ingekomen bij het hoofdbestuur van gemelde broederschap en dat in do vergadering van dat bestuur dit schrijven was behandeld en met sympathie ontvangen. Hieruit blijkt dus, dat ook de notarissen overtuigd zijn, dat verkeerde gebruiken voor komen bij verkoopingen en dat zg bereid zullen worden bevonden pogingen te steunen die ten doel hebben die misbruiken .if te schaffen. Kerknieuws. (Te Leiden, hebben, ha&r de N. R- C. ver telt, een aantal studenten van verschillende faculteiten een oproeping gedaan om, naast en met volle waardeering van de onzijdige Vereeniging voor Ethische en Godsdienstige Vraagstukken een dergelijke vereeniging In vrijzinnigen geest op te richten. Prof. Lake heeft zich bereid verklaard hun leider te zijn. Maandagavond zal men in do academie voor de oprichting bijeenkomen Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Woubrugge ds. A. van Kooten te Steenwijk. Aangenomen: naar Someren en Lierop ds. T. C. Willekes, tijdelijk te Haar lem naai Hoogeloon A. E. V. Hoogenraad, eand. te Leiden. Bedankt: voor Heilouw J.G.Hooijer, cand. te Nieuwveen. Gereformeerde Kerken. Bedankt: voor Oude- en Nieuwe Bildt- zijl ds. R. Middelveld te Nieuw-Buinen. Christel. Gere form. kerk. Beroepen: te Baarn L. de Bruyne te Bunschoten. Verschillende Berichten- De Telegraaf ontving ©en telegram mel dende, dat Semarang met pokken besmet is verklaard- Er is, Jiaar de N R Ct meldt, een co mité gevormd met het doel te trachten, een ambulance naar Montenegro uit te zenden, onder de auspiciën van het Nederlandsche Roode Kruis. Geneesheeren en verpleegsters hebben, zich reeds beschikbaar gesteld Voor de verkiezingen in 1913 heeft dc S- D. A. P. candidaat gesteld te Eindhoven den heer II. Spiekman en te Alkmaar den heer A. H. Gerhard De S. D. P. iu Den Haag stelde in I den heer L. de Visser en in II den heer B. Lu theraan Naai- „Het Centrum" meldt is te Rot terdam een vereeniging opgericht, die als doel beoogt, het steunen en bevorderen, van katb. pers en lectuur. Omtrent het faillissement van de firma William Egan en Co. vernemen we dat te Rotterdam het faillissement is uitgesproken over den heer William Egan te Frankfurt am Main. (Het passief bedraagt f 6.000.000, waarin de Duitsche bank voor f5.000.000 is betrokken. Naai- men verzekert wordt het bedrag van het tekort door de waarde der schepen gedekt. dwonen Zijn blik was ernstig en zijn bprst ademde zwaar. Maar slechts weinige seconden duurde deze inwendige storm. Toen hij met een snelle be weging naar de deur ging, om zijn vriend niet langer te laten wachten, lag er een vastbera den bjjna harde trek om zijn mond HOOFDSTUK III Op den bepaalden tijd kwam de lichte jacht wagen voor Dadelijk daarop verschenen de beide vrienden in jachtcostuum buiten. Een bediend© bracht de buksen logde ze op hun plaats bij den koetsier. Nu stapten de heeren in het rijtuig, gevolgd door een gedrongen gebouwden jachthond met edelgevormden kop, lange haren en de karak teristieke, half gesloten oogen der bloedhonden van het echte ras Jankend sprotig hij zijn heer na en had weldra een plaats gevonden op den everhuid onder in het rijtuig. Nog eens wend den de heeren het hoofd om naar de vensters van het slot waar de lichte gestalte van Jutta stond, hen vaarwel wuivend. Do heeren namen de hoeden af en Behringer bracht even de vingertoppen aan de lippen „Vooruit I" De paarden trokken aan en de jachtwagen rolde snol door de lindelaan, naar de ingangs poort, tusschen twee zandsteenen pilaren. Toen zij door de poort kwamen en de dorpstraat inre den, zagen zij den postbode. Doze haalde snel een brief uit zijn tasch en hield dien in de hoogte. Aan de glasfabriek de Schie te Schie dam is na de staking de rust nog met weder gekeerd. Dinsdagavond is het meerendeel van de nachtploeg-aan vangers niet opgekomen. Zjj eischen verhooging van loon. Het hoofdbestuur van den Glasbewerkersbond heeft zjjn in vloed reeds aangewend om de jongens te doen besluiten bet werk geregeld te ver richten ©n de overeenkomst, die bij de be ëindiging van de staking is aangegaan, ge trouw na te leven, maar het resultaat daar van blijkt nog niet. Slechts aan drie werksteeën kon gewerkt worden met voltallig personeel De Zaansche raad heeft de motie Duys in zake de financieele verhouding van het rijk en de genieenten met 116 stemmen aan genomen. Tegen stemden de lib. en de R. K. wethouder, nog een R K, en drie ajiü-revolu- tionnairen Een echtpaar te Utrecht hield aldaar Zondag haar 25e kind ten doop lieden wordt te Ellecom het lijk van den graaf van Bentinck begraven. Do Prins zai bij de begrafenis tegenwoordig zjjn en be halve do'Duitsche keizer, zal ook de Ko ningin -moeder zich laten vertegenwoordigen Ons volk houdt van spelen in de loterij De 12.000 marktte ten, die de inafrktcopi- missie te Dootinchem gistermorgen 9 uur bij de hoekverkoopers ten verkoop had gegeven, waren naar do N R. ICt meldt, om 11 uur alle reeds verkocht. Ijl twee urn- tijd was er f 6000 voor loten besteed VOORSCHRIFTEN TER VOORKOMING VAN AANVARING ENZ. De minster van waterstaat en van oorlog a. i. van marine hebben een commissie inge steld om te onderzoeken, welke wijzigingen in de voorschriften ter voorkoming van aanva ring enz. behooren te worden gebracht en tot het c q. indienen van de daartoe noodige voorstellen In die commissie zijn benoemd de heeren J. C. Ramaer, inspecteur-generaal van den rijkswaterstaat in de 2de inspectie, voorzit ter; M. C. E Bongaerts, ingenieur van den waterstaat te Goes, secretaris, A B. Marüike- he, hoofdingenieur-directeur van den rijkswa terstaat ui de 2d© en 3de directiën; C- A Dominicus, kapitein ter zee, inspecteur v h. loodswezen .te Vlissingen; l T van Slooten, kapitein ter zee, inspecteur v. h. loodswezen te Rotterdam; G. S. Vlieger, secretaris v. h. hoofdbestuur dar schippersvereniging „Schut- tevaer, te AmsterdamJan Leis, directeur der Nederlandsche stoombootreederij als vertegen woordiger van de vereeniging tot behartiging van stoomvaartbelangente Rotterdam; J C. P. Krayenhoff van de Leur, secretaris der Nederlandsche reedersvereeniging, to Amster dam W- Ponsen, lid van het bestuur der vereeniging voor zeevaart te Rotterdam WATERRECHTEN OF WATERPRIJS? Sedert geruimen tijd is er strijd tusschen de gemeente 'Groningen en de Groningsche Water leiding-Maatschappij. Die strijd is zóó hoog geloopen, dat do gemeente Grepingen een eigen waterleiding heeft gemaakt voor rond.. Nu deze waterleiding klaar is, heeft het gemeentebestuur een paar maanden geleden een tarief ontworpen, doch niet op den ge wonen privaatrechtelijken weg, doch langs pu- bliekxechtelijken weg Er zouden waterrech- ten moeten worden netaald, gelijk elders kraan- en jnarktrechten. Dit is geschied om dat deze constructie moderner' was, grootor vastheid en waarheid gaf doch ook naar men zegt om niet als particulier koopman te behoeven te leveren, wat naar de Wa terleiding-Maatschappij beweert de ge meente niet doen mag. Voor dezo verordening, als bevattende een heffing, behoefde men de goedkeuring der kroon, En nu moet volgens de Provinciale Groninger Courant gisteren een koninklijke beslissing afgekomen zijn, die een weigering van goedkeuring heteekent, die ontkent, dat hier van waterrechten sprake kan zijn en de gemeente terugwijst naar privaatrechtelijk terrein. Men begrijpt, dat dit bericht in Groningen veel opzien baart Want men zal nu naar „Waarschijn!ijk zaken!" zei de officier van justitie teleurgesteld. „Dus moeten w© stilliouden vroeg Behrin ger. „In elk geval; mijn zaken kunnen geen uit stel lijden." Behringer riep den koetsier toe stil te hon den De postbode kwam snel nader „Een expresse I" „Aan mij vroeg Behringer „Jawel, mijnbeer de luitenant I" De bode gaf hem den brief, groette en ver volgde zijn weg; het rijtuig ging ook verder Behringer wierp een blik op hot adres en Behoof toen den brief ongelezen in den zak van 'zijn jachtbuis Mylius zag verbaasd naar zijn vriend „Behandel je expresse-brieven altijd op die manier?" vroeg hij lachend. „Ik ken die hand al. Bij" bedelbrieven is al tijd haast." „Ahzool Wat mg> betreft, ik ben heel ge lukkig, dat het onweer mij is voorbij getrok ken! Voor ons geen proeul negotiisl behalve enkoio weken vacantie." Het gesprek verflauwde langzamerhand, daar het rijtuig weldra do laatste huizen van het dorp achter zich had, en in de buurt van den molen den grooten weg verliet en een broeden boschweg insloeg. De zon stond al int het Westen en overgoot de in herfsttooi prijkende woudhelhngen met haar gouden licht Uit de in den lichten wind flikkerende goudzee verhieven zich do knocs- het heet. - óf het water voor niels aau de ingezetenen moeten geven en oen even redig hoogero belasting moeten laten bc.toten, óf do gemeente zal als koopvrouw het wa ter taoeten leveren en dan meer dan oiail blootstaan aan een proces met alle ongun stige kansen daarvan 0 Dinsdagavond zijn bg Den Haag twee trams van de Westljajodsche stoomtram maatschappij met elkaar in botsing geko men De locomotieven ontspoorden. Eenige reizigers werden door glasscherven verwond - In een der Amsterdamsche grachten sloeg een kolenschuit om, woaïbij de schipper ver dronk. In den nacht van Woensdag op Donder dag 5s, volgens id© N R. C uiteen provoostcel van het arrestanten gebouw in de artillerie kazerne te Naardm een met provoost gestrafte milicien-kanonnier ontsnapt, op ©ene wijze, die een beroepsuitbreker niet onwaardig zou zjjn. Allereerst heeft hij zich door een opening, groot 20 bij 40 c.M. weten te wringen, deze opening is gemaakt in een deur ai bestemd tot doorroiking van spijs en drank aan arrestanten. Zij kan worden afgesloten, doch werd om den man meerdere frisscho lucht te laten, open gelaten Vervolgens wist hij door een 2 M hoog tuimelraam, dat naai' binnen open ging he: kazemeterrein te bereiken. Daarna heeft hij kans gezien ongemerkt in de kazerne te ko men, zich op zijn compaguieskamer met de kledingstukken van zijn slapende kameraden een behoorlijke uniform te verschaffen eai is met medeneming van een splinternieuw rjjwiel, dat aan do krib van dan slapeaden eigenaar was vastgebonden door een der ramen weer ongemerkt buiten de kazerne gekomen, waar hij de plaat poetste, zonder dat ook maar iemand op de kamer waar ongeveer 25 per sonen sliepen, iets van zijn komst en gaan bemerkt heeft Toen Dinsdagmorgen de fabrieksarbeider F N H uit Deventer zich naar de fabnek van den beer Auping wildo begeven, viel hg dicht bg de fabriek van het rgwiel, door het breken van de voorvork. Eerst beproefde hg nog het rgwiel weer ia elkaar te zotteo, maar zakte toen plotseling bewusteloos in een. Inwendig zwaar gekneusd werd hg per rij tuig naar zjjn woning vervoerd Te Swalmen (Limb.) is Dinsdagnacht de 43-jarige landbouwer P H„ die in hot jacht veld met een kameraad aan het stroopen was met den lichtbak door een surveilleer enden marechaussee van de brigade Roermond mot een revolverschot levensgevaarlijk verwond De kogel moet do lever geraakt hebben De getroffene weid naar de kliniek te Roer mond ovepgebraclit N R. C. ONBEWUST PLAGIAAT. Van A Kreymborg en Co. ontvingen wq een circulaire, waarin' wordt uiteengezet de zaak van het gepleegd plagiaat met do prgs vraag door haar uitgeschreven ia den catalogus 1912. Na puhliccering van den uitslag bleek dat een der bekroonde verzen een afschrift was van een gedicht van Ten Kate Inzender daarvan was A. G Weber, te De venter. De beoordeelaar, de heer G. Ililhorst Azn. had van dezo fraude niets bemerkt Toon nu het plagiaat vaststond, ging dezo heer naai' den inzender, om de prijs terug te krijgen Het bleek evenwel, dat Weber is ©en oen voudig fabrieksarbeider Niet hg, maar zijn echtgenoot© zond het gedicht m Ze had bij toeval van de prijsvraag gelezen en niet be grepen dat 'ze iets oorspronkelijKs moest in zenden. Zij en haar man waren dan ook radeloos, toen bun fraude onder 't oog werd gebracht Het rijwiel was reeds verkocht en het geld ui hoofdzaak besteed om eenige huis lioudelrjko schulden te dekken Het kwam zeer goed te pas De firma Kreymborg zal dus verdei da zaak laten rusten Het heeft evenwel oen doe sier van de zaak laten maken, die het voor ieder ter inzage stolt Dit otmdat sommigen twijfelen aan de waarheid van bovenstaande. ti ge eiken toppen, nog donkergroen, onaang© test door de macht van den herfst. Dennewouden en lommerrijke bosschen wis selden elkander af, daartusschen (groene weiden en boven de hoornen, hoog in de lucht, vlogen nog een paar kraaien, naar roof uitziend, voor zij hun nest opzochten. Na ©en kromming van den weg, kwam de boutvesterswoning in het gezicht. Ze lag on der een paai' reuzensparren Het heole erf werd door een hooge schutting ingesloten maar de groot© deuren stonden wijd open, zoo dat men het woonhuis kon zien, waar een hert gewei boven de lage deur prijkte. Hondegeblaf weerklonk, toen. bet rijtuig na derde: op een gillend fluitje werd het weer stil. Vlak aan den weg stond een eik, waaronder een ruwe houten bank Daar zat de houtvester, naast hem stond zijn leerling," een jonge, flin ke knaap met gebruinde wangen Toen de wagen nader kwam, stond de hout vester langzaam op, gesteund op zijn ster ken stok. „Wat nu?" vroeg Behringer, verbaasd den houtvester aanziend. „Het kan niet mooier, nu heb ik juist mgn rechter voet verstuikt! Misschien zat ik nog aan de LegnitzDeek, als mijn leerling mij niet hier had gehouden." „Fataal I" u (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 5