derde blad Middelburg 26 October. Kameroverzicht. Maandag 28 Oct. 1912, no. 255. De Toetbal-verslagen. We kunnen werkelijk voldaan zijn over de wijze waarop ons besluit om geen voet bal-verslagen meer op te nemen, ontvangen is. Dat we van personen, buiten de voet balwereld, zoowel van hier als uit heel andere deelen van het land, mondelinge en schriftelijke betuigingen van instemming ontvingen, is echter nog niet zoo verrassend als de bijval uit de voetbalwereld zelf. De kwestie was blijkbaar rijp om aangesneden te worden. We verwachten nu wel allesbehal-e een algeheel verdwijnen der voetbal verslagen uit de couranten, omdat de plaatselijke toe standen hier iets mogelijk maken dat elders zeer veel bezwaren zal ondervinden, maar het verdient toch wel de aandacht, dat in het jongste nommer van een voetbal-orgaan, de «Sportkroniek", meer dan een medewerker in denzelfden geest schrijft als wij deden, Zoo klaagt zekere »D;ck" in «Sportbrieven aan m'n ouweheer" ever het bewierrooken der «balschoppers" in de voetbalverslagen der dagbladen, alsof het halfgoden waren en vraagt of zulke jongens nu geen «opscheppers" moeten worden. Hij zou wil len dat de groot# dagbladen eens samen spanden om den verderfelijken invloed dien al die verslagen op jeugdige spelers uitoefenen, zoo gering mogelijk te maken. In datzelfde nummer wordt door J. W. Kips den voorz. der pers-propagandacom- missievan den Voetbalbond een heel artikel aan ons besluit, gewijd, waarbij hij o.m. schrijft: ..Het besluit gaat in een richting die ik toejuichalleen dunkt het mij dl te radi caal, het gaat te ver. Tusschen een criti- seerend verslag en een enkelen uitslag is een middenweg. Kan of wil men echter dat juiste milieu niet, dan is het radicale besluit: geen verslagen, zeker te verkiezen boven allerlei critieken, die in een dagblad zelden, in behoorlijken vorm in een sport blad alleen op hun plaats zijn." (his dunkt dat dit oordeel van d i e zijde ons een stevigen steun geeft. Want wat de heer Kips daarop laat volgen over het slot van ons artikel der vorige week, berust op een misverstand. We schreven dat we van „ergerlijke dingen van meer van gewone be teekenis" wel degelijk gewag zouden maken, als bericht. De heer Kips meent dat dit voorbehoud blijk geeft van een onwel willende gezindheid ten opzichte van de voetbalsport, en dat daardoor de eenzijdig heid tot ee* stelsel wordt verheven. Daar is geen sprake van. We hadden alleen op 't oog min of meer ernstige on geregeldheden, zooals in deze omgeving al eens zijn voorgevallen, en die vermelding verdienen, geheel buiten de voetbalsport om. Aan het alleen opnemen van kritische op merkingen over het spel hebben we niet gedacht. De N. R. Cf. nam ons artikel over, met de toevoeging dat zij op deze kwestie zou terugkomen. We hebben er tot nogtoe niets over gevonden. Maar dan eindelijk moeten we nog mel ding maken van een stem uit de voetbal wereld, die het niet met ons eens is, en zelfs erg boos tegen ons te keer gaat. We bedoelen een brief uit Middelburg, onder teekend „Cloche", in ,,Het Sportblad". Deze schrijver geeft alle schuld aan onze verslag gevers, wijl lid van een voetbalvereeniging, en wijt de hier bestaande spanning geheel san de in ons blad uitgeoefende kritiek. Wel, we hebben zelf gezegd dat onze kri tiek de spanning tusschen de vereenigingen verhoogde, en dat we daaraan niet verder wilden meewerken. Maar laat men nu niet met de bewering aankomen, dat die span ning ontstond door de kritiek in ons blad. De spanning ie het gevolg van den enderlingen naijver, versterkt door we zullen het nu maar eens ronduit-zeggen door standsverschil, en voorts ook door s#hoppen die niet naar den bal maar naar de tegenstanders gericht werdenze ont stond niét doordat in ons blad melding werd gemaakt van dergelijke schoppen. Zitting van Vrijdag. Forsch gelijk hij aanving, is forsch heden aanzienlijk deel van den dag de heer Troelstra doorgegaan, en forsch ook geëin digd. Alsof hij er oen voorgevoel van had, dat juist dezen avond het met eenige spanning verwachtte concentratie-program der vryrin- nige groepen zou verschijnen, heeft hij reeds daarover gesproken, al schortte hij zeer ver standig zijn oordeel daarover op. Of het hem ten opzichte van de oudeordoms- en jnvali- teisverzekering zal bevredigen? Hij verwachtte in dit opzicht blijkbaar niet veel van een vrij zinnige overweging; zij zou weliswaar de uit- voering van de Talma-wet verhinderen, maar ze zon toch zeker geene. voorziening tref- j fen, die de sociaal-democraten kan bevredigen Wat Zou dat ook eigenlijk wel kunnen 1 i De heer Troelstra stond midden in de politiek. Hij vervolgde zijn waardevolle theo retische economische beschouwingen, nam het op voor het staatspensioen in moreel en en practischen zin en beval nog eend, hoewel nu overbodig en te laat, de motie betreffende art. 307, welke dwangverzekering on mogelijk had gemaakt, aan En toen kwam do politiek van 1913dezelfde, die den heer Duys in den laten namiddag met innig en hatelijk leedvermaak het verschil RÖP" op zichte van het aanhangige vraagstuk in de vrij.-democratische gelederen zou doen con- stateeren, en doen vragen of het nu niet tijd werd deze partij te liquidecren en hein tot curator te benoemen1 De heer Troelstra stond er reeds middenin toen hij den heer Aalberse inderdaad politiek grijnslachend afsnauwde over diens angstvoor politieke overvraging en diens tojast op do middenstand/' Welke door niets was gerecht vaardigd; entoen hij sprak van herstemmingen waarbij niet alleen het staatspensioen zou me de spreken. De heer Troelstra is inder daad hij is immers de practicus der partij niet de meest intransigente inzake samenwerking met de liberalenmaar hij wil duidelijkheid over de heele linie Een eisch, dien men ook aan de linie Adrianopel UskubPodgoritza stellen kan 1 Bijzonder fel is de heer Troelstra van leer getrokken tegen den heer Txeub. Js er niet nog eene oude rekening uit het debat I der Werkeloosheid met dezen te vereffenen? I De lieer Treub had met een groot gebaar de staatspensionneering' financieel onmogelijk ver- I klaard, maar tegenover diens bewering ston den tal van cijfers, die eerst te weerspreken Zijn. En dat wilde de heer Troelstra wel eens hooxen. O, men had den heer Txeub zoo ge prezen, en al gunde de afgevaardigde van I Amsterdam 111 hem deze pluimpjes gaarne zoo mooi was die houding niet. 't Was slin geren naai' aJJe kantenslapheid van begin tot emdc. De Liberale Unie was tegenover die houding vergeleken krachtig Na den heer Troelstra de heer De Visser, i Een ander geluid, een anderen indruk. Nolens volgens ben ik van vrijwillige verzekering tot 'tverplichte systeem gekomen; en dat nolens volens wekte hilariteit. De heer De I Visser bemerkte het en voegde eraan toe, dat niet Nolens het wil en dat het evenmin waar is, dat er hier een Roomsch stelsel in debat was, gesteund door Protestantsche i dominé'sEn verder trok hy te velde togen staatspensionneering, die indruisebt tegen de uitwerking van particuliere krachtdie ar menzorg moet worden, wanneer men haar in nationaal karakter wil doorvoeren. Interes sante beschouwingen vooral omdat ze van dezen spreker kwamen En als slot het oude: stemmen voor de wet, die zijn volledige'in stemming heeft als de Minister de risico- overdracht nog maar wat wil uitbreiden I En toen op den laten namiddag begon do heer Duys, jolig en opgewekt als altijd, een van de tallooze lang» vellen met aanteeke- ningen, die voor hem lagen, af te werken. Hjj schijnt zich meer uit verzekeringsoogpunt in de discussie te werpen en naar het wil voorkomen degelijker dan de lieer Vliegen het deed. We zullen dat Dinsdag nader hooren, want klaar gekomen is de Zaandamsclie af gevaardigde natuurlijk niet! Reeds rijn twee weken verstreken en zelfs de eerste termijn der algemeene beschouwin gen is nog niet geëindigd. En de Minister moet nog sprekeneen Minister, die niet de gewoonte heeft van kort. te zijn, zelfs als „Standaard"-geboden dit voorschrijven I Is het wonder, dat voorzitter van Nispen reeds een nieuwe avondvergadering in uitzicht stelde. v. d. M. I zjjn 75 bevestigende antwoorden inge- n, verdeeld als volgt: voor school A 10. 13. 11. 18. De uitslag van het onderzoek wijst volgens de Commissie op het bestaan eener behoefte, waarin behoort te worden voorzien, evenals zulks reeds in vele andere gemeenten van ons land geschiedt. De Commissie stelt daarom voor dat uw College een proef late nemen met het vor men van een 7e klasse en daarvoor te be stemmen het beschikbaar zijnde lokaal van school C. Het voorstel van Burgemeester en Wethou ders onder dagteekenuig van 10 Sept. luidt: Toen het weder hierbijgeVoegde destijds om advies in onze handen gestelde adres van dc af deeling Middelburg van den Bond van Ne- derlandsclie Onderwijzers met adhaesiebetui- gingen van diverse corporaliën bij ons in kwam hadden wij van de Commissie van toe zicht op de scholen voor Lager Onderwijs reeds hot eveneens hierbij gevoegde voorstel ontvangen en om advies aan den districts schoolopziener verzonden Diens advies, ver gezeld van een afschrift van bet advies van den arrondissementsJschoolopziener leggen wij eveneens bierbij over. Naar aanleiding van het voorstel van de schoolcommissie hebben wij de eer u het vol gende op te nierken Met die Commissie zijn ook wij van oor deel, dat liet in het belang van het onderwijs gewenscht is een proef te nemen met do ju- voering van een 7e leerjaar Zooals de arrondissements-schoolopziener in zijn advies terecht betoogt, moet het 7e leer jaar in ieder geval worden bestemd om de leerlingen rervolg-ondenvifs te doen genie ten en moet er bij het vaststellen van het leerplan voor worden gewaakt, dat bij in voering van een 7e leerjaar de tegenwoordig in de 6-klassige school vereischte leerstof niet over 7 jaren wordt verdeeld By het van wege de Commissie ingestelde onderzoek bleek, dat een 75-tal ouders van leerlingen van de 6e klasse der scholen A, B, C, I en K voorloopig genegen waren hun kinderen het 7e leerjaar te doen volgen zeker een alleszins voldoende getal om een proef te nemen Wordt echter tot het instellen van het 7e leerjaar besloten, dan zullen ongetwijfeld nog wel eenige ouders nader niet genegen blijken hun kinderen die lessen te doen volgen, ter- wijl ook anderzijds verscheidene dier kinderen niet tot het 7e leerjaar zullen kunnen wor den toegelaten, aangezien het zeker wensche- lijfc is hiervan alleen die leerlingen te doen genieten, die met vrucht de 6e klasse hebben doorloopen, waarop ook de districts-schOolóp- ziener in zijn advies aandringt. Wij meeaien dan ook gerust te mogen aan nemen dat hef. getal der leerlingen die voor het bezoeken van het 7e leerjaar in aan merking komen, zekev niet mees- zal - be dragen dan 50, een getal, dat zal het onder wijs met vrucht worden gegeven, hoogstens in één klasse kan worden saam gebracht Het komt ons voor, dat, zal de proef oen juist beeld geven van de belangstelling, waar in de maatregel zich by de belanghebbenden verheugt, het wenschelijk is, dat. de leer lingen van alle openbare gemeentelijke lagere scholen nl. A, B, C, 1, J en K in de gele genheid moeten worden gesteld van het 7e leerjaar gebruik te maken. Al zal in de practyk zeker blijken, dat, waar het ©nderwys op school J op geheel an deren leest is geschoeid dan dat op de overige scholen, weinig of geen ouders van leerlingen dier (school toelating tot het 7e leerjaar voor hunne kinderen zullen vragen, moet toch o. i. ook voor de leerlingen van school J de gelegenheid open gesteld worden het 7e leerjaar te bezoeken. Voor een groot schoolverzuim, waarop de Arrojidi ssemenls -School opziener de aandacht vestigt, meenen wij, dat ook bij toelating van leerlingen der kosteloozc scholen geen vrees beoeft te bestaan. Ook in andere gemeenten toch, waar een 7e leerjaar bestaat, wordt in het algemeen niet veel schoolverzuim waar- derhalve de eer u voor te stellen bij wijze Hoofdstuk IV, Aid. 3, art. 1. van proef met den aanvang van den cursus De commissie van Fabricage zag gaarne 1913/14 voorloopig voor één jaar aan schóól toegelicht, Waarom voor gasstraatverlichting C ééne klasse als 7e leerjaar to verbinden, in 1913 zooveel minder is uitgetrokken dan toegankelijk voor de leerlingen van alle open- in 1912, terwijl die in de buitenwijken is bare gemeentelijke lagero scholen, die met uitgebreid vrucht de 6e klasse hebben doorloopen Burgemeester en Wethouders teekeacn hier- Nadat dit voorstel door u zal zijn aange- bij aan nomen, zullen wij de noodigo wijzigingen ont-j Voor gasstraatvexlicliting is muider uitge worpen in de verordening op dc heffing van trokken, aangezien het voornemen bestaat ui schoolgeld en in do overige verordeningen be- 1913 een gedeelte dier verlichting te voor treffende het lager onderwijs en deze, even- zien van „Invert" licht z.g.n. hangend licht, als do voordracht voor den lo benoemen on- Deze branders geven toch bij eene greater© derwijzer nader bij u aanliangig maken j lichtsterkte een aanzienlijke gasbesparing Ten slotte rest ons nog te adviseeren om-Hoofdstuk V, Afd 1, art 2 trent het adres van de fideel mg Middelburg 1 Het heeft de aandacht der Commissie Van- van den Bond van Nederlandscho onderwijzers fabricago getrokken, dat een oprichter bij Na het bovenstaande kunnen wij hierom- openbare werken vervangen is door een ttou- trent zeer kort zijn. I welijke beambte. Verricht deze alleen schrijf net bedoelde verzoek is drieledig. Adres- werk, of zoo neon, geeft dan deze aanstelling santé vraagtgeen bezwaar in den dienst lo. invoering van het 7e leerjaar aan del Burgemeester en Wethouders teekenen hier- openbare lagere scholen voor gewoon Lager bij aan onderwijs. I De nieuw aangestelde beambte vervult ge- Bij aanneming van ons bovenstaand voorstel heel en al dezelfde werkzaamheden als de zal, althans voorloopig, gedeeltelijk aan dit vorige en minstens evengoed als die ambto- gedoelte van het verzoek zijn voldaan. I naar 2o. invoering 7e leerjaar op school J i Hoofdstuk V, Afd 2. art 10 Ten vorigen jaro werd door u overeenkom- Hel heeft de aandacht der Commissi*- van stig ons voorstel besloten hiertoe niet over Fabricage getrokken, dat voor ongevallenver te gaan. zekering in 1913 minder is uitgetrokken dan Waar nu sedert dien in de omstandigheden in 1911 Werd uitgegeven, daar ten deze in- gcene enkele wijziging is gekomen achten wij tegendeel eer rijzing dan daling to wachten is. ook geene termen aanwezig n te adviseeren op Ook in Hoofdst. VI. art 5, doch in ver uw eexst zoo kort geleden genomen besluit hoogde mat© dan bij Hoofdstuk V, afd 2, art terug to komen. I 10 beeft het do aandacht der commissie van Wij stellen u derhalve voor op dit gedeeltefabricage getrokken dat voor 1913 zooveel van het verzoek afwijzend te beschikken. minder is uitgetrokken dan de uitgaaf in 3o. Burgemeester en Wethouders uit te 1911 Zij meenen, dat hooger raming ge noodigen, de door de uitbreiding van het wenscht STUKKEN VOOR DEN GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Zevende leerjaar aan de o. 1. scholen. In Mei werd aan den Raad een adres ge richt door de afd. Middelburg van dm Bond van Ned. Onderwijzers tot invoering aan do openbare scholen van gewoon lager onderwijs van een zevende leerjaar, naar gelang van te blijken behoefte, en voorts ook aan de school voor uitgebreid lager onderwijs (school J). Naar aanleiding van dit adres, dat van een uitvoerige toelichting was voorzien, zijn ad- haesiebeluigingen ingekomen van de afdeelin- gen Middelburg van: den Stecnhouwersbond, den Alg. Ned. Timmerlieden bond, de Ver. „Volksonderwijs", den Ned. Slagersgezellen- bond, het Nederl. Onderwijzersgenootschap, den Alg. Ned Metaalbewerkersbond, den Alg. Ned. Typografenbond, de S. D A. P., den Bond van Meubelmakers, Behangers enz., den Ned. Bond van Arbeiders(sters) in het bak kers-, chocolade- en suikerbewerkingsbedrijf j en voorts van den Middelb. Bestuurdersbond. Het voorstel van de Commissie van toezicht op |do scholen voor lager onderwijs, onder dagteekening van 1 April luidt: Do plaatselijke Commissie van Toezicht op J de scholen voor lager onderwijs heeft de eer ter uwer kennis te brengen, dat uit haar midden een Commissie (zie bijlage) is be- noemd om te onderzoeken, in hoeverre do ouders der leerlingen van de 6© klasse der scholen A, B, C, I en K verlangen dat hun i kinderen nog gedurende één jaar voortgezet onderwijs kunnen genieten. Op do desbetreffend© circulaire (zie bij- Wordt tot invoering van een 7e leerjaar bij wijze van proef besloten, zoo zouden Wij dit wenschen te verbinden aan school C, daar in het gebouw dier school, zooals ook de school commissie in haar voorstel mededeelt, hier voor een lokaal beschikbaar is. Het Hoofd van school C Zal dan natuurlijk ook als hoofd van dit 7e leerjaar moeten wor den beschouwd. Voor het geven van het onderwijs in het 7eleerjaar zal tijdelijk een geschikte leer kracht moeten worden aangesteld, waarvoor wellicht onder het tegenwoordig alhier dn functie Zijnde personeel iemand zou te vin den zijn. Doch ook dan zal ter aanvulling van diens tegenwoordige werkzaamheden, tij delijk een onderwijzer moeten worden aange steld. Behalve het salaris voor de aan het 7e leerjaar te verbinden leerkracht zullen de kosten zeer gering zijn en slechts bestaan in een bedrag, vereischt voor het aanschaf fen van eenige meerdere leermiddelen en schooïbehoeften en de verwarming van het lokaal. Hoe wiel uit den aard der zaak de kosten moleilijk thans reeds onder cijfers zijn te brengen, vertrouwen wij, dat, in aanmerking nemende, dat het rijk hierin ook bijdraagt, een bedrag van f 500 h f 600 ruimschoots voldoende Zal rijn. Wat het heffen van schoolgeld betreft ach ten wij het het meest gewenscht de leer lingen gerccruteexd van de kostelooze scholen B, I en K) ook het 7e leerjaar kosteloos te doen bezoeken, doch de leerlingen, ko- emnd© van die scholen, voor het bezoeken waarvan schoolgeld wordt geheven, ook slechts tegen betaling van een gelijk bedrag in het 7e leerjaar toe te laten. In verband met een en ander hebben wij onderwijs noodzakelijke wijzigingen in het leer plan aan te brengen. Dit verzoek betreft eene quaostic van uit- Burgemeester en Wethouders teekenen hier- by aan. Deze posten Hoofdstuk V. afd. II, art 10 voering Waar nu steeds onzerzijds de noo-.cn Hoofdstuk VI, art 5 zijn geraamd evenals dige maatregelen worden getroffen ter uitvoc- ten vorigen jare, zooais ook met vele andere ring van de door uw college genoimen be- pesten geschiedt. Uit den aard der zaak is sluiten, achten wij geen enkele reden aanWe-1 het toch vooraf zeer moeilijk te zeggen, welk zig dat u in dit geval eene speciale uit- bedrag voor dit doeleinde zal bcnoodigd zijn noodiging hiertoe tot ons zoudt richten, bi 1911 is de raming overschreden, ge schiedt dit ook in 1912 en is derhalve aan te nemen, dat ook in volgende jaren een I hooger bedrag zal bcnoodigd zijn, dan zullen financiën heeft de ceru Burgemeester en Wethouders een volgend jaar Het advies der commissie van financiën luidt De commissie mede te deelen, dat rij zich met hiexvorenge- noemde voorstel in principe wel verecnigt, maar toch meent te moeten wijzen op de fi nancieel e offers die van dit besluit liet ge volg kunnen zijn, daar een toename van het aantal leerlingen en uitbreiding der klassen kan leiden tot aanbouw van 'fchoojlokdon De commissie meent hier echter de opmer king aan te moeten verbinden dat, waar het aantal leerlingen in den laat sten tijd erg minderd is, wellicht in de naaste toekomst een school zoude kunnen opgegeven worden, waardoor het finantieele evenwicht eenigrins zoude kunnen hersteld worden Gem een te begrooting De Commissie van Fabricage bencht, als resultaat- van haar onderzoek der gemeen te- begrooting van Middelburg voor 1913, dat zij zich behoudens enkele weinig betoekenende opmerkingen, die bij de desbetreffende artike len onder de aandacht zullen worden ge bracht, gaarne daarmede vereenigt. Er is echter één punt, dat haar aandacht trok en daarom haars inziens afzonderlijke bespreking eischt. In deze begroeting is namelijk onder Hoofd stuk 5 afd. 3 art. 3, onder aanleg of ver nieuwing f20000 uitgetrokken voor aanleg van nieuwe riolen, waarvan een begrooting als bylage bij de stukken is gevoegd, terwijl mede daaronder voorkomt een aproximatieve begrooting van kosten voor bet noleeren van de singels met inbegrip van den Noord- weg, Seisweg en Stijfselweg. Het wil de Commissie dunken, dat deze laatste begrooting, al is zij dan aproximatief, één geheel uitmaakt, en de uitvoering van een deel noodzakelijk moet worden voor afgegaan door een principieel besluit om trent het geheel. Is dit zoo, dan ware het beter, zoo niet beslist noodig, dat dit voorstel niet werd vastgekoppeld aan deze begroeting, doch daarvan werd los gemaakt en daaruit ge licht, om zoodra mogelijk met een zelfstandig voorstel te komen. Gaarne zag de commissie bij de algemeene beschouwingen dit besluit. Wordt hun denkbeeld aangenomen, dan zul len zij daarop do aandacht vestigen bij de artikelen die desbetreffende voorkomen bij de inkomsten en bij de uitgaven. Burgemeester en Wethouders teekeaen hier bij aan, dat het geenszins in hunne bedoeling ligt, zooals de commissie van fabricage schijnt te meenen het bij de stukken gevoegde plan rioleering van de Singels met inbegrip van Noord weg, Seisweg en Stijfelswog. binnen korten lijd te doen uitvoeren. Zij toch zeggen juist in hunne toelichting tot Hoofdstuk V, afd. 3, art. 3 dat uilvoering van dit plan veel te kostbaar zoude zijn, waarom zij dan ook alleen voorstellen rioleering aan te bren gen op dat gedeelte der Singels, waar het zonder bemaling kaai geschieden. De (approximatieve) begrooting werd alleen bij de stukken gevoegd om den raadsleden een overzicht te geven van de globale kosten van bet groote plan. Burgemeester en Wethouders meenen dan ook, dat aanneming van hun voorstel zeer wel kan geschieden zonder een voorafgaande principieele beslissing, als door de commis sie bedoeld Zij toch achten uitvoering van het groot© plan op liet oogenblik geenszins noodig. Al leen bij eene cventueele annexatie van Koude- -kerke, zou de uitvoering van dit plan moeten worden ter hand genomen, doch dan Zou ook in het geannexeerde gedeelte van Koude kerk© rioleering moeten worden aangebracht, waardoor de raming van f 200000 zeker verre Zou worden overschreden. Voorts maakte de voornoemde commissie nog de volgende opmerkingen hiermede zeker rekening houden. Thans ach ten zij verhooguig echter niet gewenscht, waar bijna zeker op andere posten voldoende zal overblijven om deze posten zoo noodig bij wijziging te verhoogen, terwyl, zoo zij thans reeds worden verhoogd, bij het betrekkeïjjk klem bedrag, dat op onvoorzien beschikbaar is, alleen door nadere belastingverhooging de be groeting kloppend zou zijn te maken, terwijl later byna zeker zou blijken, dat deze ver- hoogiiig onnoodig zou zijn geweest Bij Hoofdstuk X, art. 1 zag de van fabricage gaarne toegelicht wat. het ver schil verklaart tusschen deze raming en da tiitgaaf in 1911 Burgemeester en Wethouders teekenen hier bij aan Bij hel opmaken der begrooting is het voor voor deze kosten benoodigde bedrag uit den aard der zaak nog niet mot juistheid te ramen Daarom Werd het ten vorigen jare geraamd© bedrag genomen Dit kwam, ook bij een hoo- gere uitgave in 1911, voldoende voor o a daar voor eenige terreinen, vroeger in huur, doch thans in erfpacht uitgegeven (Jolmers en Stomps) do grond- respectievelijk polder- lasten in hot vervolg niet meer voor rekening der gemeente komen. Bij art. 2 zag de Commissie van Fabricage gaarne opgehelderd of met het schoolgebouw* op den Wol bedoeld is het tijdelijk post kantoor- Burgemeester en Wethouders kunnen hierop een bevestigend antwoord geven By art. 6 zag de Commissie van Fabricage gaarne opgehelderd wat de reden is, dat brandwaarborg voor 1913 de uitgaaf in 1911 tot ongeveer de helft deed terugbrengen Burgemeester en Wethouders teekenen hier bij aan De polissen van brandverzekering der ge meente-gebouwen zijn op andere wijze ge splitst, dan met de kosten van brandwaar borg over de verschillende hoofdstukken der begroeting het geval is In 1911 zal derhalve bij de splitsing onder dit artikel te veel zyn gebrachtonder andere artikelen is dan ech ter voor brandwaarborg minder uitgegeven, want in het algemeen heeft geen verhooging plaats gehad. Deze post kan ook gerust op het geraamde bedrag behouden blijven De Commissie van Financiën zou bij Hoofd stuk II, art. 11 en 12 de vraag willen stollen of hel geen aanbeveling ver-dient om in het j vervolg retributie te heffen voor het leggen I van buizen, geleidingen, kabels of rails. Burgemeester en Wethouders teekenen hier bij aan, dat bij het opmaken van de begroo ting voor het jaar 1914 deze wen schielijk heid zal overwogen worden. Hoofdstuk III, afd. 2, art, 1 De Commissie van Financiën zoude er prijs op stellen voor het vervolg in do begrooting gespecificeerde opgaven te krijgen van de ontvangsten van het afgeloopen boekjaar I Hoofdstuk III, afd. 2, art. 2. j De Commissie van Financiën uit bier den zelfden wcnsch als bij de Gasfabriek Burgemeester en Wethouders teebeneh hier- by aan Er bestaat geen bezwaar om bij volgende begrootingen aan bet verlangen dor Commissie van Financiën te voldoen Hoofdstuk II, Afd 2, art 1. De commissie van financiën meent hier do aandacht te moeten vestigen op den slechten toestand, waarin de vestibule van bet Raad huis verkeert Mochten te zijner tijd fondsen beschikbaar zijn, zoo zoude het zeor ma- scbelijk zijn eene restauratie der vestibule ter hand te nemen. Burgemeester en Wethouders teekenen hicr- bij aan, dat ter golegenertijd, wanneer de fond sen beschikbaar zijn een voorstel dienaan gaande den raad bereiken zal.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 9