is dit bijkomstig. Op schrijvers-fan tazie wordt voorloopig nog geen belasting geheven Wat ernstiger is van de plaatsen die Dek king toch, zij het voor zijn geestesoog, ge zien moet hebben, vóór ze ons als achter grond van dit psychologisch gebeuren te be schrijven, hebben wij maar zwakke indruk ken gekregen. Het is alles wazig gebleven. Zelfs van den jonker, van diens zusteren Kroese zelf hebben we geen duidelijke voor stelling Hel boek beginnend, is men zelfs geneigd, den jonker voor een jongen man te houden, nog afgescheiden van zjjn kwali ficatie, die ook onwillekeurig gedachten aan jonkheid wekt. Nu weten we welwie hedendaagse!»; En- gelsche, Fransche en ook Duitache novellen feest, stuit ook vaak op het wazige in de beschrijving, maar „noblesse oblige" niet alleen de Nederlandsche schilderkunst toont baar kracht in plastiek. Ook onze beste schrijvers weten met hun taal te teekenen en te schilderen beide. Dr. Johannes Dyserinck f. Dr. Dyserinck, wiens overlijden wij nog konden melden in een deel van onze vorige oplaag, was van het uitstervend ras der letterkundige predikanten een der laatsten, in wien bovendien sterker nog dan in de anderen de neiging van die heele periode zich uitte, om meer over andere letterkun digen te schrijven, dan zelf iets te scheppen. Hij was de man, die alles wist van het ntierrie leven der letterkundige wereld van de middenmoot der negentiende eeuw. Als er iets of iemand te herdenken viel, dan kwam dr. Dyserinck dadelijk voor den dag met een boek vol bijzonderheden, karakte ristieke anecdotén, brieven en wat niet al. Dat bij daarbij soms wel eens wat al te banale bijzonderheden toch als merkwaar digheden aan zijn lezers voorzette, mag niet doen vergeten dat door zijn snuffelarijen we werkelijk veel van de letterkunkun- digeu van dien tijd weten. Ook nog dezer dagen, bij de herdenking der geboorte van mevr. BosboomToussaint, had hij een zeer groot aandeel geleverd aan de Toussnint-tentoonstelling, die te Utrecht aan haar nagedachtenis is gewijd. Ook als predikant heeft hij in zijn lang leven hij werd 77 jaar tot aan het eind toe zich bovenal als schrijver geuit. Als prediker had hij ook bijzonder veel toe loop. Bundels preeken en godsdienstige verdenkingen, geschriften over weerloos- beid en de vrijstelling van den eed bij de doopsgezinden, kwamen echter achtereen volgens in 't licht. Hoe groot dr. Dyserinck's werkkracht was, haast tot het einde toe, blijkt, naar men aan de N. R. Ct. schrijft, hieruit, dat hij nog aan den avond voor hij, ruim veer tien dagen geleden op het ziekbed kwam, heeft gewerkt aan »eeue empiriscb-psycbo- iogische studie over bidden en gebedsver- hooring." Met potloodjjschreef hij op het handschrift»aangevangen maar helaas on voltooid antwoord op Teyler's prijsvraag." Zondag had hij weer hoop op herstel en was hij vol plannen over zijn boek over den uderdom, dat hij hoopte te schrijven als hij tachtig was, en voor een Beets-tentoon- stelling in 1914. Maar Zondagavond kwamen nieuwe benauwdheden. Dr. Dyserinck begon zijn predikanten- .oopbaan in 1861 bij de Doopsgezinde gem. in Den Helder, ging in 1879 naar Vlis- singen en in 1884 vandaar naar Rotter dam, waar hij in 1901 emeritaat nam. Sedert woonde hij in Den Haag. Hij overleed teBaarn waar hij Woensdag middag zal begraven worden. de aardrijkskunde aan de handelsavondschool. In zijn plaats is, onder goedkeuring van den Minister vau binn. zaken benoemd de beer D. G. van Buuren, leeraar aan de Christel, kweekschool alhier. Voor het '2e Natuurkundig examen is geslaagd de heer W. Chr. Verheijden van Middelburg. De heer S. Verlate, onderwijzer met hoofdakte aan de christelijke school te Grijpskerke, vroeger te Kruiningen, is in gelijke betrekking benoemd aan de Chr. school te Middelburg (Gravenstraat). - In die Woensdag gehouden vergadering van djen raad is te Graauw tot onderwij zer benoemd de heer W d'IIaens te Hulst, BET Voor eenigen tijd werd door den ge meenteraad vau Katwijk het besluit geno men tot opheffing van de z.g. Burgerschool een inrichting voor m. u. 1. onderwijs. De overweging die tot dit besluit leidde wes, dat het kleine aantal leerlingen 13 het verlangde onderwijs ook wel in een der openbare of bijzondere lagere scholen konden verkrijgen. Door de afdeeling Katwijk van den Bond van [Ned. Onderwijzers was een adres a^u Ged. Staten gericht om dit besluit niet goed keuren. In de heden gehouden Raadsvergadering werd mededeeling gedaan van een missive van Ged. Staten waarin zij mededeelen na advies van den betrokken inspecteur van het lager onderwijs en van den districts schoolopziener te 's-Gravenhage, hunne goed keuring aan genoemd besluit te hebben ont houden. De Gemeenteraad moet eerst een voorziening hebben getroffen voor de 18 leerlingen die dit onderwijs begeeren, voor dat Ged. Staten bet besluit tot opheffing der Burgerschool kunnen goedkeuren. De voorzitter zegde nu namens B. en W. een nader voorstel toe. Het Paleis op den Dam. Wethouder Delprat toonde jl. Woensdag middag in den gemeenteraad van Amster dam een stuk steen, dat van den voorgevel van het Koninklijk Paleis was gevallen en dat volgens den wethouder zandsteen nas onderzoek gebleken, dat men hier wel dege lijk met marmer te maken heeft, doch dat dit marmer zoo door den tijd verweerd is, dat het als poeder uiteenvalt. Over Sarah Bernhardt. In verband met den as. 68sten verjaardag van Sarah Bernhardt duiken er weer borich- ren in de bladen op, die herinneren aan den ouden strijd tusschen Fransche en Duitsche couranten over de vraag, tot welken gods dienst en tot welke nationaliteit de beroemde tragedienne oorspronkelijk behoort. Een ambtelijk geboortebewijs betreffende de oudste tweelingzusters van de kunstenares geeft hun moeder als van Berlijn geboortig aan Daar de vader van Sarah niet wettig bekend Was, zou ze dus ook voor de wet tot de Pruisische nationaliteit hebben behoord, De artieste heeft deze onderstelling echter verontwaardigd verworpen. Volgens haar eigen verklaring, is ze te Parijs geboren en heeft ze het eerste deel barer jeugd bij haar groot vader te Amsterdam door gebracht. Haar eerste opvoeding moet ze in een klooster to Versailles ontvangen hebben. Naar aanleiding van de mededeeling, van iemand, die haar als jong joodsch meisje te Frankfort aan de Oder gekend zou hebben, beeft ze indertijd beweerd, christin en Fran- caise te zijn, „Fran^aise van geboorte, van geest, van hart, van kunst «n liefdq" Volgens anderen zou Sarah Bernhardt te Maastricht geboren zijn Onderwijs. Het Bestuur der Vereeniging voor Handelsonderwijs alhier heeft, op diens verzoek, eervol ontslag verleend aan den heer L. A. E. van der Ley als leeraar in Landbouw. In Oostelijk Zeeuwseh-Vlaan deren heeft men van het mooie weer der laatste twee weken gebruik gemaakt, om de groote hoeveelheden haver, die nog buiten stonden, en voor het meerendeel erg gescho ten waren, uiteen te leggen en te drogen, om ze vervolgens in de schuur te halen. Er is weinig van terecht gekomen, en er groot is de schade, die op dit product werd geleden talrijke kleine Belgische land bouwers, die hier haver te velde kochten, zijn er door getroffen; er is tot f 145 per gpmet of Tuim f 325 per H. A. besteed, on- gprekend do 12i/a °/o onkosten. Ook talrjjkie velden paardenboonen, die we gens den regen niet binnengehaald konden worden, zjjn nu geruimd; en al heeft natuurlijk dit gpwas niet zooveel geleden als de haver, het is er toch stellig niet beter op geworden. Het aardappelrooien is volop aan den gang, i het bljjkt, dat op bijna alle akkers do ziekte in hevige mate voorkomt. "'jegens gebrek aan arbeidskrachten is het moeilijk om zelfs tegen een daggeld van f2 aardappelrooiers te krijgen; kinderen van 10 tot 12 jaar verdienen van 80 cent tot f 1 met dit werk. Verhoeven Stichting te Soestdijk, uit een door den overledene daartoe afgezonderd ka- pitaal in het leven geroepen met het doel om aan herstellende patiënten van kleine midde len, gelegenheid te geven, tegen kleine ver goeding eenigen tijd in een gezonde streek oen rustig verblijf en goede verzorging te ge nieten. Daarvoor komen in de eerste plaats patiën ten tot den gereformeerden godsdienst be- hoorende in aanmerking, doch patiënten van andere geloofsbelijdenis zijn niet uitgesloten. Op een terrein aan den L&za^usbeig te Soestdijk zal de stichting verrijzener zal worden aangevangen met den bouw van een administratie-gebouw en twee paviljoenen, ieder voor 12 patiënten, een voor mannon en een voor vrouwen. De stichting zal, te beginnen met het man- nenpaviljoen, waarschijnlijk in April 1913 wor den geopend. BELANGRIJKE WIJZIGINGEN IN HET POST EN TELEGRAAFVERKEER. Van 1 October 1912 af worden telegram men in verstaanbare taal naar de Vereenigde Staten, Canada en West-Indië via ,Emden-Azoren" tegen de helft van het tarief toegelaten. Eveneens tegen het halve tarief worden de telegrammen in verstaanbare taal via ,Bmbden-Vigo" in verkeer met Egypte, Soedan, Togo, Kameroen, Duitsch Zuid- West-Afrika, Duitsch Oost-Atrika, Brit-sch- Indiö, Tsingtau, Peking, Shanghai, verder de Kaapkolonie, Natal, Transvaal, Oranje- vrijstaat en dri andere Britsche en Portu- geesche Koloniën, evenals Australië en Nieuw-Zeeland (laatste twee landen ook via „Emden-Azoren") en Argentinië, Brazilië, Uruguay etc. toegelaten. Nadere inlichtingen verschaffen de tele graafkantoren. De dir.-gen. der post. en telegr. maakt bekend I. dat van 1 Oct. af, het port wegena postpakketten voor Groot-Biitannië en Ier land wordt verlaagd en zal bedragen: voor pakketten tot een gewicht van 1 K.G. f 0.50, voor pakketten boven een gewicht van 1 K.G. tot 3 K.G. f 0.70voor pakketten boven een gewicht van 3 K.G. tot 5 K.G. f 0.95; H. dat bij wijze van proef, van 1 Oct. af, postpakketten zonder aangegeven waarde voor Duitschland, welke door de afzenders van eene desbetreffende aanwijzing zijn voor zien, in den Duitschen dienst met de snelste postgelegcnheden zullen worden vervoerd. De aanwijzing behoort te geschieden door op de pakk.tten en op de daarbij behoo- rende adreskaarten eene strook van gekleurd papier te plakken, waarop, hetzij met vette, zwarte letters gedrukt, hetzij in duidelijk, zwart inktscliritt, het woord dringend is vermeld. Voor dringende paketten wordt, bij de uitreiking, door de Duitache postadmini stratie van de geadresseerden een bedrag van 1 Mark wegens extra kosten geheven. Ook worden, indien niet uit de aanwij zing „post restant" of dergelijke blijkt, dat de paketten ter plaatse van bestemming zullen worden afgehaald, de kosten wegens bespoedigde bestelling van de geadresseerden ingevorderd, tenzij deze kosten bij de aan bieding reeds door de afzenders zijn vol- (St. Ct.) Tentoonstelling van Zaai granen. De bekroningslijst van de Donderdag te Zierikzee door de centrale tentoonstel- lingsvereeniging Landbouwbelang in >Het Huis van Nassau" gehouden tentoonstelling luidt als volgt. De achterstaande nummers zijn die van den catalogus: Ruwarige Essex-tarwe. Ie prijs. J. W. Romeijn, Ouwerkerk voor no. 32e pr. L. Duvekot Cz., Goes voor no. 23e pr. Van den Bosch Co., Goes voor no. 1. Wilhelmina - tarwe. Ie prijs J. W. Romeijn, Ouwerkerk voor no. 72e pr. Van deD Bosch Co., Goes voor no. 43e pr. J. W. Romeijn, Ouwer kerk voor no. 9. Diverse tarwe. Ie prijs. Van den Bosch Co., Goes, voor Snowdorp no. 142e pr. Idem, idem, voor witte Monarch no. 13. Rogge. Ie prijs. Van den Bosch ifc Co., Goes voor no. 212e pr. L. Duvekot Cz., Goes voor no. '243e pr. J. W. Romeijn, Ouwerkerk voor no. 27. Wintergerst. Ie prijs. Van den Bosch A Co., Goes voor no. 282e pr. L. Duvekot Cz., Goes voor no. 30 3e pr. J. W. Romeijn, Ouwer kerk voor no. 32. Verschillende Berichten. De Tweede Kamér is in openbare ver gadering bijeengeroepen tegen Dinsdagmiddag half vier. „liet Volk" meldt, dat de afdeeling Rot terdam V van de S. D. A. P. den heer J. ter Laan, den voorzitter van de afdeeling, didaat heeft gesteld voor de Kamerverkiezing •in 1913 Bij wijze van proef kunnen met in- gaDg van 1 October douane-goederen, die door den spoorwegdienst met vervolglijst van Arnhem of Oldenzaal naar een binnen- landsche losplaats moeten gezonden worden, onder collo-ver-luiting daarheen worden vervoerd. Krachtens testamentaire beschikking van wijlen ds. C. L. D von Coevorden Adriani is, naar het „U. D." meldt, de Gerhards Sebilla, - io1 werd uitgezet die het stoomschip nog nageroeid is, om verbinding met hetzelve te krijgen, doch te vergeefs; het schip bleef doorvaren Het mocht aan het loodsbestuur j gelukken, het stoomschip te ontdekken en het j bleek nu te zijn: het Nederlandsche stoorn- j schip „Prins Willem V", van de West-Indische Lijn." j Naar aanleiding van deze beschuldiging, I heeft het „Hand." zich tot den Kon West-In- j dischen Maildienst gewend om inlichtingen, en j vernam daar van bevoegde zjjde het volgende J Den dag na de botsing, kwam de „Prins i Willem V" te Amsterdam van Paramaribo j binnen. De gezagvoerder heeft dadelijk de bot- sing gerapporlcerd. Na een technische beschrij ving omtrent de oorzaak der aanvaring, welke [volgens den gezagvoerder te wijten was aan {het niet laten zien der zij-hchten op den loods- kotter, rapporteert de kapitein, dat hij dade lijk na de bot3ing, waarbij de boegspriet van den kotter beschadigd werd, gestopt heeft. Nadat de gezagvoerder zich overtuigd had, dat het loodsvaartuig niet of slechts zeer weinig beschadigd was en hij begreep, dat gevaar voor de opvarenden uitgesloten was, stoomde hij door. De gezagvoerder deelde voorts nog mede, dat hjj van het uitzetten van een boot niets gezien had. Op verzoek van de inspectie van het Loods wezen, werd aan haar door de directie van de K. W. I. M meegedeeld, hetgeen de gezag voerder van de „Prins Willem V" gerappor teerd had. DE REISPAS. Twee heeren uit Groningen, de heer E. S. en de heer B. S., mankten samen een auto- lobieltocktje. Ze kozen de richting Nieuwe- Schans. In Bellingwolde aangekomen, bekroop den heeren de lust eens even over de grenzen te kijken. Zoo gedaan. Aan de grens geko men, ontkwamen ze zoo waar aan 't scherpe oog van de Duitsche tolbeambten en reden ongestoord naar 't Duitsche plaatsje Bunde, waar het Duitsche bier werd geproefd. In vroolijke, opgewekte stemming, werd de terugreis aanvaard. Doch de Hollandsche beambten keken wat scherper dan hun Duitsche collega's en onze toeristen werd eensklaps de weg afgesneden. Zij moesten hun reispas toonen. Die be zaten zij echter niet. Daaraan hadden zij niet gedacht. Zelfs konden zij niet aantoonen dat zij eigenaar waren van de auto. De auto werd nu in beslag genomen, en kon alleen weer afgegeven worden, wanneer f200, d. i. 5 pet. van de getaxeerde waarde f 4000, werd gestort. Zooveel geld hadden zij op dat oogenblik niet bij zich. De auto moest dus aan 't tolstation blijven. Daar stonden nu onze automobilisten, zonder automobiel. Besluiteloos, en in alles behalve opgewekte stemming gingen ze door Nieuwe Schans. Daar vonden ze hulp. Iemand wist de t douanebeambten te overtuigen, dat de waarde i van de auto niet meer dan f 2000 was, zoodat f 100 waarborgsom genoeg was. Zooveel geld badden de heeren wèl en ze kwamen dus weer in 't bezit van de auto. De op deze onaangename wijze onderbroken reis kon weer worden voortgezet. (N. Gr. Ct.) Men schrijft aan de Dordtsche Crt. Door A. Kooiman, bode te Heerjansdam, aan de rechtbank alhier een verzoek schrift gericht, inhoudende, dat het de rechtbank moge behagen, den heer officier van justitie te bevelen vervolging in te stollen tegen den heer S., apotheker te Rot terdam, ter zake van het bij ongeluk dood schieten van zijn zoon Aart Kooiman. Zooals men zich herinneren zal, werd verleden jaar als doodsoorzaak opgegeven een zonnesteek gedurende de eendenjacht, waarbij Kooiman als hulp fungeerde. Kooiman noemt verschillende getuigen, die bij het ongeval tegenwoordig zijn ge weest J. van Elk, bekend nit de Papendrecbt- sche zaak, treedt als zijn gemachtigde op. Twee zwervende Russen hadden zich ongemerkt verborgen in het Woensdag van HariingeD naar Londen vertrokken stoom schip Groningen, met de bedoeling de reis daarheen kosteloos mee te maken. Ter hoogte van den Pollendam werden ze echter reeds ontdekt en door kapt. Sal mon op de Vliereede overgezet op den loodsafhaler, die hen weer naar Harlingen terugbracht. Door bemiddeling van den Russiscben consul werden ze van voedsel en reisgeld tot nan Rotterdam voorzien, aangezien ze niet naar Rusland wenschten terug te keeren. N. R. C. Tc WUlige-Langerak (bij Schoonhoven) heeft Dinsdagavond het 5-jarig dochtertje van D. K. brj het spelen een biggel in het keelgat gekregen, tengevolge waarvan het is gestikt. BOTSING PRINS WILLEM V" EN EEN VLISSINGSCHEN LOODSKOTTER. In het Eogelsche Kanaal, bij Dungeness, had 13 dezer een aanvaring plaats tusschen het stoomschip „Prins Willem V", van den Kon. Wost-Indischen Maildienst en den Vlissing- schen loodskotter no. 9. De „N. R. Ct." meldde over deze aanvaring het volgende: „Den 13en September, des avonds is nabij Dungeness de Vlissingsche Loodsschoener no. 9 in aanvaring geweest met een toen onbekend gebleven stoomschip. Dat stoomschip stoomde onmiddellijk weg en nam in 't geheel geen notitie van het aangevaren schip, niettegen staande door den loodsschoener naar den naam van het ^"omschip werd gevraagd. Zelfs EEN KLOOSTER BESTORMD. Aan den voet van den Vesuvius is een klooster bestormd onder leiding van een gees telijke. Nonnen bestuurden daar een tehuis voor bedelaars. Daar was een kerk tegenaan gebouwd. De pastoor dezer kerk placht do geloovige bezoekers te vermanen, geld te of feren voor de verfraaiing der kerk en. het onderhoud van 't asyl. Daar echter de zu 9 ter-o vers te van dit laat ste bemerkte, dal. de giften uitsluitend voor het bedehuis werden aangewend, terwijl haar stichting er naar kon fluiten, trachtte zjj de bezojekers van de kerk naar het tehuis te lokken, wat haar werkelijk gelukte. Toen nu zijn kerk en bijgevolg ook het offerblok steeds leeger werd, terwijl hij wist, wat of liever, wie daarachter school, liet de priester, alle christelijke zedeleer ten spijt, geen dag voor bijgaan, dat hij de overgebleven kerkgangers niet tegen de nonnen van de liefdadigheids- stichting ophitste. Eindelijk stelde de gees telijke zelf zich aan het hoofd zijner getrou wen, om in een bestorming de nonnen uit het asyl te verdrijven. Inderdaad begonnen die onder den kreet „weg met de nonnen" de deur in te rameien. De overste van de nonnen riep daarop de hulp der wereldlijke overheid in en weldra verscheen de burgemeester met gendarmes ter plaatse. Toch kostte het nog veel moeite, de toornige aanvallers tot den aftocht te be wegen en aldus de bestorming zonder bloed vergieten te doen eindigen. BEKENDMAKINGEN. Thans werken er nog vijf vrouwen in de mijnen van Henegouwen. Op het oogenblik dat de wet in 1891 vrouwen-arbeid in de schachten verbood, waren er 637 werkzaam. Het aantal ver minderde toen allengs. In het Zuiden van Pruisen, te Meree- burg zijn Dinsdag 38 menschen door worst vergiftiging aangetast. Woensdag was het aantal vergiftigden tot 83 gestegen. De po litie heeft de vleeschhouwerij, die de worst geleverd had, gesloten. Te Keulen zijn er nog 20 niet ernstige gevallen van vleeschvergiftiging bij de 70 gekomen, die reeds geconstateerd waren. Met vertraging komt thans nader be richt van de Taifoen, die in ons vorig blad in twee verschillende berichten werd be schreven en a»n de zuidelijke kust ran Japan heeft gewoed. Deze wervelstorm, is de ergste die in de laatste 50 jaar is voorgekomen. De schade bedraagt meer dan 40 miljoen yen. Een groot aantal menschen zijn omgekomen. Duizenden en duizenden zijn zonder onder dak. Te Nagoje is geen huis onbeschadigd. De haven is vernield. Drie stoomschepen zijn gezonken en verscheiden andere op den wal geloopeD. Te Gifoe zijn 262 menschen gedood en 282 gewond. Te Osaka zijn 20.000 huizen verwoest. De Engelsche ontdekkingsreiziger Ste wart heeft in een woud van Opper-Kongo een blanke ontmoet, die daar sedert dertig jaar te midden der wilden woont. Het is een oude man met langen witten baard en die voor kleeding enkel eenige flarden van zijn Europeesche kleederen aan het lijf had. Hij zelf kwam bij Stewart die in het woud verdwaald geraakt was, en leidde hem naar een dorpje, waar hij^koning is. In zijn hut ten hiDgen de portretten van den vader van Wilhelm II en van koningin Victoria van Engeland. De oude schijnt een Engelsch- man te zijn, doch hij kan het Engelsch niet meer spreken. Hij drukt zich beter uit in de taal der wilden. Hij wilde enkel vertel len dat hij vóór dertig jaar naar Afrika getrokken was, om 'er een schat te zoeken. Hij had na eenigen tijd zijn nasporingen ge staakt en een schuilplaats gezocht bij de wilden, die hem opgenomen hadden, toen hij bijna van honger stierf. De heer Stewart verzocht hem naar Europa weer te keeren, doch de oude wei gerde. Hij antwoordde, dat hij tusschen de wilden bleef leven om een fout uit het ver leden goed te maken. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Vergadering van den Raad der gemeente Middelburg op Dinsdag den 1 October 1912, des namiddags te 2 uur, ter behandeling van de onderstaande zaken Beèediging en installatie van jhr. mr. dr. W. A. J. Snouck Hurgronjo, als gemeente secretaris. Notulen vorige vergadering. Ingekomen stukken. Benoeming van een lid der Commissie van toezicht op de scholen voor Middelbaar On derwijs (vac. J. J. Berdenis van Berlekom). Aanbevolen worden: 1. dr. H- Reilingh, 2. dr. J. C. Kindermann. Benoeming voorzitters en leden vaste Com missiën voor het jaar 1913. Staat oninbare posten hondenbelasting, dienst 1912. Ie suppletoire kohieren inkomstenbelasting en hondenbelasting, dienst 1912 en 2e suppl. kohieren schoolgeld scholen A en C en G en J, schooljaar 1911/'12. Bezwaarschriften tegen aanslagen in de in komstenbelasting. Middelburg, den 26 September 1912. M. VAN DEN BRANDELER. VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. Blijkens bij het departement van. Marine ontvangen bericht zjjn. Hr. Mo. tocpedoboot- j'agers „Bulhond" en „Jakhals" 26 dezer te Suez aangekomen. Rotterdamsche Lloyd. „Goentoer" (thuisreis) vertrok 25 Sept. van Tanger; „Ophir" (thuisreis) vertrok 25 Sept. van Perim. Holland Amerika-ljjn. „Rotterdam" arriv. 26 Sept. van New-York te Rotterdam„Pallanza" vertrok 26 Sept. van Montreal naar Rotterdam- Kon. Holl. Lloyd. „Zeelandia" (uitreis) arriv. 26 Sept, te Montevideo„Hollandia" (uitreis) vertrok 26 Sept. van Dover. Diverse S toom va ar 11 jj ne«. „Windhuk", naar O.-Afrika, pass. 26 Sept Kaap Spartel„Answald" (uitreis) vertrok 24 Sept van Beira„NeuMiinstor, arriv.24 Sept. van Batavia te Soorabaya„Tabor*", naar O.-Afrika, vertrok 24 Sept. van Kaapstad V» ATEB. te VliBBingen. Zaterdag Zondag Maandag Dinedag Woensdag Donderdag Vrjjdag Zaterdag Zondag Maandag 28 Sept. nm. 2.23 29 2.54 30 3.29 1 Oct. 4.12 2 4.56 3 5.52 4 7.01 ie Domburg 28 Sept. nm. 2.32 29 3.03 30 3.38 Zonder eenige pi ijsverhooging belast de Administratie van de Middellinrgsclie Courant zich met het plaatsen van Advertentie in alle i-en TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Woensdag 16 October. Prov. bestuur: het leveren en storten van steen tot versterking der onderzeesche ver dediging van de damman der tramweghavens aan het Zijpe, provincie Zeeland. Rammg f4400. Bestek, Gebr. van Cleef, Spui 28a, deai Haag. Inl. hoofd-ing.-dir. Ramaer to Middelburg, arr.-ing. Bongaerts te Goes, opz. de Kiewit te Stoomdrukkerij. Firma D. G. Kröbecr Jri Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 6