N. er- te- s. 11 SI I I BIJVOEGSEL Middelburg 25 September. Bit de Staatscourant. Kunst en Wetenscüappen. Rechtzaken. Leger en Vloot. FEUILLETON. Het doode verleden. iiipini/'s- M u gratis en Auping's. 1.30 een aiaa.ir. 2.30 een dieaar 3.15 3.15 i Dieait. '2.30 2.30 een dienat. M .45 .00 Donderdag 26 Sept. 1912, no. 228. J D. Kelder, thans hoofdcommies der tele- zijn, met ingang van 1 November, bevorderd tot hoofdcommies der posterijen A. P. de Vey Mostdagh, M. Pott en H. J. J. L. Gout, allen thans commies der posterijen 1ste klasse. De prijs per blad waarvan elk jaar a 8 zullen verschijnen is f 2.voor inteekenaren op den geheelen atlas f 1.50. Kerknieuws. TWEEDE KAMER. Invaliditeits- en ouderdom s- verzekering. Vijf leden van de Liberale-Unie-Club hebben, naar bet »Vad." meldt, bij de Com missie van Voorbereiding voor de Invalidi teits- en Ouderdomswet negen amendementen ingediend. De belangrijkste daarvan hebben de volgende strekking: Volgens het ontwerp zal de verzekering eerst aanvangen met het 16de levensjaar. De voorstellers der amendementen wenschen in de verzekering te betrekken allen, die in loondienst zijn, ook al hebben zij den 16-jarigen leeftijd nog niet bereikt. Deze uitbreiding zou aan de financieele resultaten der verzekering in haar geheel ten goede komen en mitsdien de belangen der arbei ders bevorderen. Minister Talma wil de uitvoering van de wet schier geheel opdragen aan een door de Kroon benoemden ambtenaar, n.l. den voor zitter van den Raad van Arbeid. Een der amendementen beoogt, voor die uitvoering in de eerste plaats aan te wijzen het be stuur van den Raad van Arbeid, waarin ook vertegenwoordigers van de |werkgevers en van de arbeiders zullen zitting hebben. Ge poogd wordt, op die wijze het streng bu reaucratische karakter van het wetsontwerp eenigszinB te temperen. Op het voetspoor van de Duitsche wet wenschen de voorstellers een gelijken toe slag uit 's Rijks schatkist beschikbaar te doen s'ellen voor elke ouderdoms- of inva- liditeitsrente. Een dergelijko bepaling ont breekt in het wetsontwrrp. Voor bet geval dit amendement niet mocht worden aange nomen wordt voorgesteld, de vaste bijdrage van den Staat ad f 10.000.000, die krachtens de bepalingens van bet wetsontwerp slechts gedurende 75 jaren zou worden uitgekeerd, blijvend te doen zijn. Het wetsontwerp doet de ouderdomsrente eerst op 70-jarigen leeftijd ingaan. Een van oe amendementen heeft de strekking daar voor den 65-jarigen leeftijd in de plaats te stellen. In tegenstelling tot wat de wetsontwerpen van de ministers Kuyper en Veegens be paalden, zal de weduwe vau deu verzekerden arbeider bij ongewijzigde aanneming van het ontwerp-Talma geenerlei recht op rente ter zake van onderdom of invaliditeit kunnen doen gelden. De voorstellers van de amen dementen achten een weduwerente een eiscb der billijkheid. Waar immers de premies uit het inkomen van het gezin moeten worden voldaan, behoort ook de vrouw daarvan profijt te trekken, indien zij oud of gebrek kig achterblijft. Een van de andere amendementen beoogt de ouderdomsrente naar een iets boogeren maatstai te doen berekenen dan de invali- diteitsrente. En eindelijk wordt voorgesteld, in de wet te bepalen, dat in de laagste loonklassen een deel van de premie uit 's Rijks kas aan de arbeiders zal worden vergoed. De be doeling is een poging te doen om tegemoet te komen aan het algemeen gevoeld bezwaar, dat de arbeiders met lage loonen de premies bezwaarlijk zullen kunnen betalen. De Dordtsche kwestie. Men laat te Dordrecht bet kerkelijk ge schil nog niet rusten; dezelfde lidmaten der Ned. Herv. gem. die in Januari 1.1. een be zwaarschrift indienden tegen de toelating der ouderlingen Vlezenbeek en Bachman en den diaken Kramer hebben zich thans, nn de kerkeraad zijn vroeger besluit tot toelating gehandhaafd heeft opnieuw tot het classikaal bestuur gewend, bewerende, dat genoemd besluit onwettig is, daar het genomen is door den algemeenen kerkeraad, terwijl de bijzondere kerkeraad, omdat het hier over een geschil betreflende de tucht ging, uit spraak bad bebooren te doen. Zij hebben nu het classikaal bestuur verzocht te doen, wat de kerkeraad bad behooren te doen. IntusBcben heerscht in gezaghebbt kringen verdeeldheid over de vraag, of bet bier werkelijk een vraagstuk betreffende de tucht betrof; was dit werkelijk het geval, dan had het besluit tot toelating ook geno men moeten zijn door den bijzonderon ker keraad. De bevestiging van de toegelaten functio narissen, welke op Zondag was bepaald, zal nu waarschijnlijk worden uitgesteld. N. R. Crt. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen: naar Franeker (toez.) i. A. H. v. d. Hoeve te Kollum. Gereformeerde Kerken. Beroepen: te Zonnemaire ds. W. H. Bouwman te Schoonrewoerd te Wirdum J. J. Wielenga te Waddingsveen teZuidwolde M. Rooseboom te Hilligersberg. Bedankt: voor Kielwindeweer ds. H. Fokkens te Dwingelo. Doopsgez. gemeenten. Beroepen te Balk H. E. Bartbel te Hol werd. Christel. Gereform. kerk. Beroepen te Harderwijk ds. M. den Boer te Dordrecht. ij kon. besluit: met ingang van 1 November, benoemd r van. bet telegraafkantoor te Breda, Geschiedkundige atlas van Nederland Bij M. NijhofF, Den Haag. Er werden ons door den hierboven ge noemden uitgever twee proefbladen toege zonden van de werkelijk grootsch opgezette uitgave van een Geschiedkundigen atlas van Nederland. Deze twee bladen geven het grootste deel van Zeeland te zien in 1795. Ze zijn prachtig bewerkt en zeer duidelijk, en een onderdeel van de 12de kaart»De repu bliek in 1795", welke in 't geheel uit 19 bladen bestaat. Niet iedere kaart is zoo uitvoerig bewerkt. Maar toch tellen de 17 kaarten, weergevend de staatkundige en kerkelijke indeelingen van den Romeinschen tijd at tot 1853, te zamen 89 bladen. Iedere kaart gaat vergezeld van eene toelichting en motiveering van hetgeen er op is afge beeld. De wordingsgeschiedenis van dezen atlas is lang. Reeds gernimen tijd bestond er behoefte aan een geschiedkundigen atlas van ons land, en indertijd is er door het Ned. Taal- en Letterk. Congres een commissie benoemd. Eerst had men bet oog op N. en Z.-Nederland. Maar de Belgische leden trokken zich terug en de Nederlandsche leden besloten eindelijk vier jaar geleden over te gaan tot samenstelling en uitgave van het staatkundig-kerkelijk gedeelte. Dat daarbij de provincies, ieder met haar eigen historische ontwikkeling, hooge eischen stelden en de medewerking vorderden van specialiteiten voor de onderdeelen, ligt voor de band. De aldus verkregen gegevens werden door het lid der commissie A. Beekman in Den Haag verwerkt, die zelf de kaarten ontwerpt en met de technische leiding belast is. Te oordeelen naar de twee bladen, die wij voor ons bebben, is dat werk bij hem in zeer bekwame handen. Tegen den kanker. Op het Duitscb geneeskundig en natuur kundig congres heeft de hoogleeraar Czerny, directeur van bet kanker-instituut te Hei delberg, over de zgn. geneesmiddelen be treffende die afschuwelijke kwaal gesproken. Zijn verklaringen luidden weinig bemoedi gend, ofschoon hij toch verbetering kon boeken. Hij deelde nl. mede, dat het eigenlijke middel tegen den kanker nog niet gevonden is en waarschijnlijk nooit gevonden zal worden. Voor de geneesmiddelen, die zich van tijd tot tijd voordoen en die als onfeil baar worden aangeprezen, geeft de geleerde niet veel. Toch kan men, volgens hem, van een ge combineerde methode bij de behandeling van den kanker spreken. Van jaar tot jaar verbetert die en in gevallen, die wanhopig schijnen, kan die een onverwachte verzach ting brengen. Toch kan men eerst na her- haidd onderzoek tot de wetenschap komen of de kwaal afdoende genezen is, want het gaat hier om een chronische ziekte, die na een aantal jaren opnieuw kan uitbreken. De noodzakelijkheid, de behandelingswijze van den kanker te verbeteren, blijkt over tuigend uit het feit, dat er in Duitschland alleen 50,000 menschen jaarlijks aan die ziekte sterven en dat bovendien ongeveer 100.000 personen daaraan lijdende zijn. Arrondisseiments-Rechtbank te Middelburg. Zitting vain 24 Sept. 1912. In het vorig nummer iüeldden we reeds in 'tkort de zaken in de terechtzitting van Dinsdag jj. behandeld. Het uitvoerig verslag laten we thans nog volgen. Allereerst werd behandeld de zaak tegen Aloysius Fianciscus de M., 24 jaar, wonend te Axel, Camile de M., eveneens te Axel, en Petrus Josephus de M., 18 jaar, wonend te Zuiddorpe. Deze beklaagden stonden terecht wegens weerspannigheid Op 11 Aug. j.l. waren zij tegen deu avond in Zuiddorpe. Ze waren alle drie dronken Het was ker mis en de veldwachters Rijckaert en Hemel- soek hadden moeite de orde te handhaven Vooral de eerste beklaagde was erg lastig. De mannen van de wet wilden den tieren den man aanhouden, maar hy verzette zich, geholpen door de beide anderen. Het O. M- eischte tegen ieder een maand Bekl. zeide, dat Weijnen van de centen die hem toekwamen weggenomen had. Toen had hij in drift naar hem geslagen, evenwel naar hij meende zonder hem te raken De getuige Crombeecke woonde de ruzie bij. Deze getuige vertelde vroeger dat bij de mishandeling zag, nu had hij daar niets van gezien, doch bekl alleen een slaande be weging zien maken. De voorzitter maakte getuige er op atteut dat hij onder eede stond De getuige C. F Weijnen zag evenwel dui delijk de mishandeling plegen Het O. M eischte f 15 boete of 15 dagen hechtenis. Marinus V., 18 jaar, wonend te Colyns- plaat, stond terecht wegens diefstal Inden loop van den vorigen winter liet op een dag de getuige M Kramer zijn fiets met lantaarn tegen een herberg staan Toen hij weer weg ging, was de lantaarn weg Dat was in Nov van. 't vorige jaar Gelijk met getuige was bekl. ook in de herberg geweest Bekl. zeide, dat hij ook een lantaarn op z'n fiets had gehad. Toen hy wegging was z'n lantaarn weg. Toen had hij die van de fiets van getuige genomen. Bekl. ruilde later de lantaarn bij zekeren Gouloise tegen een andere Het O M. achtte bekl schuldig en vroeg f 18 boete of 12 dagen hechtenis Ook stond wegens diefstal terecht Adriaan V., 32 jaar oud, wonend to Goes. In den avond van 11 Aug. j.l. werd A. Harthoom aldaar gewekt door zijn vrouw, die hem zeide dat ze geraas in de keuken hoorde Getuige ging dadelijk kijken In de keuken was een venster open, een bloempot en een tafel waren verzet en getuige ver miste een worst en een stuk vleesch Getuige zei dat de dief over een schutting had moe ten klimmen. De vrouw van bokl. zag ook een man weg- loopen over het erf. Die man droeg een grij zen pet. Bekl. bekende den diefstal gepleegd te heb ben. Het vleesch gooide hij over de schut ting op het erf van get. terug. De worst nam hy mee naar huis en verstopt© ze in laars. Do vrouw van Harthoom zeide nog dat ze in den vluchtenden man bekl. meende te De politie ging bekl. opzoeken en toen dadelijk. Het O. M eischte 2 maanden gevangenis straf. M. G. v. St., oud 48 jaar, wonend te Mid delburg, stond terecht wegens beleedigmg. In den nacht van 27 op 28 Juli ontmoetten hem een drietal agenten van politie. Dit was tijdens de kermis en na sluitingsuur. Bekl. was met nog meerdere personen Ze waren en de agenten maanden tot kalmte dat bekl. iets uit de winkelkast nam en in den zak stak. Het O M ei9chte f 10 boete of 10 dagen hechtenis Wegens heling in de vorige zaak stond te recht M J. Fr. Ze heeft het broche, gestolen door de beklaagde Marianne d'H., van haar aangenomen, wetende, dat het voorwerp ge stolen was Mej. Fr. ontkende te weten, dat het broche Vervolgens stonden terecht A A. van O., 27 jaar, E. S. H., beiden te Koewacht. Beide beklaagden waren op 4 Aug. te Koe wacht en kwamen daar in het bierhuis vanaan. mej. Strooband. Er ontstond daar kwestie over j Daarop begon bekl. de agenten uit te schel de betaling. De heeron wilden hun vertering den. In een vloed van boleedigende woorden niet betalen. Toen zeiden ze„wacht, we stortte hij zijn woede uit. Hij deed dit vanuit zullen je ide boel eens stukgooien." de kamer zijner woning. En daarop wierjien ze bierglazen door de Het O. M. eischte f 15 boete of 15 dagen kamer. Andere glazen op het buffet werden hechtenis, stukgegooid en ook de lamp werd ver.deld j Aldus verklaarden de herbergierster en haar j Wegens mishandeling stond terecht Willem - dochter Beide beklaagden ontkenden. Cornells Sm., 42 jaar, wonend te V li s-onderofficiersrangen kunnen opklimmen, zul- Mej d H. vertelde, dat ze aan bekl nad ge zegd, dat ze het bToche had weggenomen Bekl ging met 't broche naar oen agent en zeide dat het was gestolen en zij het had aangenomen van bekl. Fr Het O M eischte 4 dagen gevangenisttraf Wegens diefstal stond terecht Martina Marts S, 22 jaar, wonend te Goes Den 10 Juli j. 1. legde getuige J C Off en ek op een stoel een blouse en een broche Eenige dagen later miste ze beide Na nog paar dagen werd de blouse op den zolder teruggevonden evenwel zonder broche Getuige zag op een goeden dag een vrouw met baar wintermantel loopen Ze ging haar kleeren eens goed nazien en merkte dat een mantel costuum en nog andere kleeren verdwenen waren. Beklaagde bekende dat zy de bedoelde kle dingstukken had gestolen. Het broche had ze 't water gegooid, 't voorwerp werd later op gevischt. Bekl verkocht mantel en rok voor 65 cent, aan B F Montinaxi, die het weer verkocht voor f 1 Hot O. M. eischte 1 maand gevangenisstraf Do laatste zaak was tegen A. B. 23 jaar, wonend te Middelburg. Ook deze be klaagde had zich te verantwoorden wegens diefstal. Op don 14 Aug. kwam hy in het huis van mej. A. Ch van Goedhem, vrouw van A Ge lok Daar wist hij uit de keuken een parte - monnaie te ontvreemden In de portemonnaic zat f 1, eenige kwartjes en dubbeltjes bene- vans een paar centen Bekl. stal deze porte- monnaie, terwijl de eigenaresse even weg was De agent P J. Bartelse onderzocht de zaak Bekl bekende hem alles en zeide ook waar 't geld verborgen was. Eisch 1 maand gevangenisstraf UitBpraak in deze zaken Dinsdag a s. Positie-verbetering der onder- ofiici eren. In de Memorie van Toelichting tot de begrooting van oorlog wordt de bedoeling van den minister uiteengezet omtrent de positieverbetering der onderofficieren. Voortaan zullen de onderofficieren geen dagelijksche soldij, doch jaarlijksch trakte ment geDieten, voor alle wapens een gelijk bedrag. Onderofficieren, die door het invoe ren van dezen maatregel in traktement zouden achteruitgaan, wordt een persoon lijke toelage verleend tot het bedrag van dien achteruitgang. Onderofficieren die niet tot de hoogere Het O. M eischte tegen_ ieder f20 boete lof 20 dagen hechtenis. i i n g e n. Op 8 Aug 's avonds omstreeks 9 uur, was Volgende bektagde „as Mtma R„ oud 30 1 v, d' de ja», wonend Ie Slui», die terecht stond "V* l"""1 d« Sm„ wilde nn weggaan, toen bekl. op hem afkwam wegeais beleedigmg. Als eerste getuige weruJ kuwf mAt Aotn ttrnr Tiaar hem non nmtAr gehoord J. Wijkhuizen. Deze vertelde dat ze op 30 Mei j.l. in een der straten van Sluis leven had gehoord en toen had gezien dat er ruzie was tusschen bekl. en mej. Poisse uit het En gelach 16. van. AGNES E. MELVILLE. Toen Frank binnentrad, keek hij hem in wanhopige afwachting aan Wat zei ze?, vroeg hy heesch en heftig. Hoe maait ze het? Frank vertelde hem woord voor woord alles, dat gebeurd was, slechts het laatste gedeelte van hun onderhoud verzwijgend, dat betrek king had op de verhouding van graaf Joco- tyu tot Ninette. Dus haar vader wenscht, dat ze sir Percy Jocelyn huwt, en je zegt, dat ze van plan is, zich naar zijn wil te schikken. Het is afschuwelijk. De man is een bruut. Kan er dan niets gedaan worden, om dat te ver hinderen? Payne sprak angstig in zijn onmachtigen toorn. Het noodlot was niet gemakkelijk voor hem. Haar liefde te verliezen, zich zelf dit leed te berokkenen, was verschrikkelijk, bijna ondragelijk, maar nog ellendiger was de ge dachte, dat ze aan een man zou worden ge bonden, dien ze haatte. nier. Ze hoorde, dat bekl. de getuige flink uit schold. Woorden als „smeerlap" en van nog minder allooi kwamen bij de scheldpartij voor Het O. M. achtte de zaak van heel weinig beteekenis en vroeg vrijspraak voor den be klaagde, die trouwens ontkende zich belee digend tegen mej. Poissenier te hebben uitge laten. Wegens mishandeling stond terecht Petrus Franciscus de W., 45 jaar, wonend te Hoofd plaat. Als eerste getuige werd gehoord A A Weijnen. Deze vertelde op den avond van 11 Aug. in een bierhuis te zijn geweest. Er kwam daar toen kwestie over kaartspel en opeens had bekl. hem een vuistslag tegen 'toog gegeven, dien hij .goed voelde. deze sloeg met een stok naar hem, den eersten mis, maar den tweeden keer kreeg hij slag juist in 't gelaat. Getuige zeide dat hij niets gezegd had Bekl. zeide dat de jongelui hem en z'n buurman voortdurend plaagden. Ook had v. d Molen hem nog gezegd „krompoot, je krijgt toch niet". Bekl. was toen door de pla gerijen boos geworden en had geslagen. Het O M eischte f 20 boete of 20 dagen hechtenis. Mananna d'H oud 40 jaar, stond terecht wegens diefstal. Bekl., woonachtig te Vlis- gen, was niet verschenen Haar werd ten laste gelegd dat ze op 4 Aug. uit den winkel van W, Geldof een broche heeft gestolen. Bekl. was met een ander in den winkel van getuige gekomen mi toen ze wegging, kwam even later getuige A. A v. Apeldoorn, die den winkelier vroeg of ze niets miste. Toen bemerkte deze dat een broche weg was. Getuige Van Apeldoorn zeide gezien te heb- Dat heb je in je eigen banden, zei Frank door zoo verstandig te zijn, je van Ninette te doen scheiden. Ik heb met je bezwaren geen geduld meer, mijn waarde. Plaag me niet, Frank. Ik heb dat alles ook lot me zelf gezegd, maar het geeft niet. Ik zou haar nooit, nooit willen vragen, een man te huwen, wiens naam door een echt scheiding bevlekt is. Nu, dan moet je haar opofferen, tenzy,. Tenzy wat De hunkerende verwachting in de oogen van I Arnold verlamde Frank byna. Ik heb een plan, haar daarvoor te be-1 hoeden. Het kan haar jammer genoeg niet veel geluk verschaffen, maar het zal haar toch voor ellende vrijwaren Het eerst van alles moet ik uitvinden, waar Ninette zich bevindt, en zoo lang jij in Londen bent, moet je mij helpen zoeken Daar hangt alles van af, en in ieder geval zal het dat goede gevolg hebben, dat het jouw belangstelling voor het leven aanwakkert. Ik zie niet in, hoe het vinden van Ni nette ons tot nut kan zijn. Wat heeft zij met baron Jocelyn te maken? Meer dan je denkt, maar dat is mijn zaak in den. tusschenlijd. Op zijn tyd zul je daar meer van hooren. Twee dagen later meldde Frank zich in derdaad bij St. Margaret's Toevluchtsoord voor Vrouwen aan en vroeg naar juffrouw Carson, de directrice. In dien lusscheut ijd had hy overdag en 's nachts de straten van Londen doorslenterd op zoek naar Ninette, maar had geen leid draad gevonden, die hem omtrent haar ver blijf wijzer kon maken Doch op dat oogen- blik zette hij zich a lie zwarigheden uit hel hoofd, terwijl hij in een gezellige zitkamer werd gelaten, deftig en huiselijk, met baar trijpbekleede stoelen en de leuke verwarring, die de snuisterijen vormden. Na een paar seconden trad Margaret Carson binnen U hebt met lang naar den weg hierheen hoeven te zoeken, zei ze met haar warmen glimlach. Dacht u dan, dat ik mjjn bezoek een minuut langer zou uitstellen, als ik eerder kon komen? 1b ben gekomen, om eens lang en gezellig samen te praten en ik verzoek u, mij alles omtrent u zelf te vertellen. Waar om, bij voorbeeld, bent u deze inrichting be gonnen Zo begon hem bj stukjes en brokjes haar geschiedenis te vertellen, en by wijze van belooning verhaalde hij haar veel van zich zelf, dat hij tevoren nooit aan iemand ter wereld had meegedeeld. Het was vreemd, hoe de maatschappelijke terughouding wegviel voor de aantrekkings kracht, die ze beiden op elkander uitoje- fendon, Het leek wel, of ze gedurende heel hun leven vrienden waren geweest. Ze belde om thee en schonk die voor hem in, terwijl zij en hij ieder aan een kant der tafel zalen, precies, alsof ze thuis waren. Frank had daar verbazend veel plezier in. Hy' herinnerde zich niet, wanneer hij zich zoo prettig had gevoeld Toen zijn blik naar het venster afdwaalde, bemerkte hij, dat in den tuin een vrouw aan 't Wandelen was. Ze was klein en dik met git zwart haar, maar het merkwaardigste van haar Was haar manier van doen, die, zeer bevallig, niet-Engelsch leek. Hij tuurde en tuurde, toen sprong hij plotseling pp. Ik ken die vrouw, juffrouw Carson Hoe heet ze? Ninette Lefranc. Sinds drie dagen is ze in hot tehuis. Haar hart is zwak en ze lijdt aan toevallen Ik zou niet denken, dat zij een erg geschikte kennis voor u is. Haar toen was streng en haar zachte, bruine oogen keken verrast. Ze Was twintig jaar geleden in Parys, toen ik daar ook als een eenvoudige jongen op de kunst-academie was, terwyl zy ons mo del was. Nadien heb ik haar nog een of twee maal ontmoet, maar het leven van een nryner vrienden is op merkwaardige wijze met het hare samengeweven. Op het oogemblik was ik door geheel Londen op zoek naar haar, ter- wille van hem en ter wille van uw vriendin, juffrouw Ella Blakelock. Ella? Hoe kan die in deze zaak betrok ken {zijn? Ze is erin betrokken en wel van zeer na- 15 dienstjaren den dienst moeteu vtrlaten voor deze categorie zal eene com missie worden benoemd, om hen in burger betrekkingen te plaatsen, het zg. capitulan- Met het instructie-bataljon te Kampen te vervormen tot een centrale opleiding zal worden begonnen om daarna ook bij andere wapens tot centrale opleiding over te gaan. De rang van sergeant le klasse komt, evenals de rang van vaandeldrager, te ver vallen. Moest voorheen bij de infanterie de sergeant-majoor-instructeur eerst sergeant majoor-administrateur zijn geweest voor hij adjudant-onderofficier kon worden, dit zal bij de nieuwe regeling niet meer behoeven en ook bij den dienst der instructie zullen adjudanten-onderofficier moeten aangesteld kunnen worden. De sergeant-majoor-administrateur zal onder eigen verantwoordelijkheid worden belast met het voeren der administratie. Het ligt in de bedoeling voor de onder officieren eene zelfde verhouding tusschen salaris en pensioen in 't leven te roepen als bij de nieuwe regeling voor de officieren werd voorgesteld. bij Maar ik zal u alles uitleggen, als ik eerst een paai woorden met Ninette gewisseld heb Gelooft u, dat my dat kan worden toe gestaan, juffrouw Carson? j Zeker, heel gemakkelijk- Zal ik haar uw I Ja, dat kan. Ik durf wel zeggen, dat zij zich dien niet meer zal herinneren, maar dat doet er niet toe. Zeg maar als u wil, dat i ik haar een gunst wil vragen Dat zal ze op prijs stellen. Ninette was altijd goedhartig voor iedereen, behalve voor degenen, van wie zo genoeg had. Juffrouw Carson verliet de kamer en Frank zag, dat ze Ninette in den tuin aansprak Toen naderden de beide vrouwen samen het huis Frank stond op, toen Ninette de kamer I binnentrad. Myn man 1 I Bent u Frank Maybrook? Ik zou u uiet herkend hebben Hoe maakt n het? Ninette trad naar voren met een dartele uitdrukking op het gezicht. Zo was alleen, want juffrouw Carson was zoo verstandig geweest, de twee alleen te laten bij hun onderhoud. Frank stak zijn hand niet uit en zij sloeg vragend de oogen naar hem op. Toen namen haar oogen een weemoedige uitdrukking aan (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 5