Mlddelbnrgsche Courant Adverteutiën. hadden de pracht en rijkdom maar ecnigs- zms te schetsen is voorzeker onmogelijk. We kwamen nu in het hotel-restaurant, waar we ons op kosten van een belangstel lende aan een alleszins goed diner konden verkwikken en werden met het oog op den Vrijdag persoonlijk voor de keuze gesteld van een vleesch- of visch diner De voorzitter van den Bond bracht aan tafel een hartelijk woord van dank uit aan de hceren geleiders wat vóór ons vertrek van fa fel door beide heeren minzaam werd "be antwoord Hierna ging men naar de Burgt, bezichtigde het stadhuis, de zaal van het Brugsche Vrije, waar de prachtige schouw werd bewonderd, het Prov. gebouw, ontvangzaal, de kathedraal, de o L. Vrouwe- en St. Silvatorskerk, enz. In het café Het zwarte Huis werd al hot antieke bezichtigd en in Ville de la Bruges, een zaal waarvan de wanden den bouw van 1664 vertoonen, en waarin muziek werd ge geven werd genoten van een pot bier. Hierna spoedde men zich naar het station en vertrok te 7 uur naar Sluis. De geheele reis werd begunstigd door prachtig weder en ieder was meer dan voldaan over deze excursie en tevens meer dan dankbaar voor de \erklaringen van alles door den heer DaJed, die dit met bewonderenswaardige ken nis van zaken deed. BUITENLAND. HOME RULE EN ULSTER. We hebben al dikwijls van de beweging tegen Home Rule moeten reppen an we vreezen, dat die nog meermalen ter sprake zal komen, voordat Home Rule werkelijk wet is geworden, want men bereidt zich in Noor- delijk-protestantsch Ierland, anders gezegd Ul- ster op een hardnekkigen tegenstand voor. Het is altijd Ulster, waar het verzet van uitgaat, dat Homo Rule verwerpt oti bestrijdt, niet, omdat het de invoering van een Parle ment te Dublin nadeelig acht voor de belangen van boel Ierland, maar omdat het vreest, dat do 'protestantsche bewoners van Ulster (de Oranjemannen) onder den druk van hel roomsche Ierland zullen komen, welks In woners hun in aantal verre overtreffen. Dit sterk en fanatiek godsdienstig element in een zaak van zuiver politieke rechtvaardigheid ver troebelt deze Darwin worden ze gesteund door de Unio nisten, die eenige jaren geleden dezen meer pakkenden, op den nutionalen trots werken den naam boven dien van conservatieven kozen. Deze hitsen die menachen op, deze prediken verzet, maar nu werkelijk, naar we al be richtten, in Belfast, de hoofdplaats van Ulster, ernstige botsingen tusschen beide groepen zijn voorgekomen, wijzen, ze voor die handtaste lijkheden de verantwoordelijkheid af. In verband met deze kwestie is weer de volle aandacht gevestigd op die „oude, gehaai de; protestantsche boeren in Ulster, gekromd door een leven van hard werk, die zoo veel veranderingen over Ierland hebben zien ko men, maar altijd trouw de herinnering aan koning Willem bewaard hebben," zooals de orrespondent van de „Times" ze pathetisch beschrijft. Naar men weet is met koning Willem de koning-stadhouder Willem III be- doeld, die bij de Boyne in 1690 zijn katho lieken .schoonvader jacobus II versloeg en zelf den Britschen troon besteeg Het is echter te begrijpen, dat liberale bla den, lol op zekere hoogte hun sympathie met deze tnenschen betuigend, welke door de ge heele Home-Rule-Kwcstic slechts het protes tantisme in gevaar en koning Willem ont troond zien, niet kunnen toelaten, dat zij een regeling tegenhouden, die in liet belang van Engeland, Schotland en Ierland geacht wordt. Inderdaad is het niet in overeenstemming met de eischen van het moderne, politiek© leven tioch met die van het zich ontsvikkelende Ierland, dat daarin menschen leven, dio hun daden en denkwijze inog afhankelijk stellen van een overwinning, meer dan twee honderd jaar geleden bevochten, en die daarbij uit gaan van het besef, dat de kloof tusschen protestantisme en katholicisme onoverbrug baar is. Hoe ver de weerzin tegen Home Rule gaat, blijkt uit een zinsnede in de „Standard", dxc behelst, dat als een miljoen Ulstermannen zich plechtig voornemen, deze nieuwe staats regeling zoo noodig tot den dood te bestrijden. Home Rule niet meer voor de praktische politiek bestaat. En deze ultra-revolutionaire taal komt niet van de socialisten, maar van een bezadigd oppositie-blad en kan op de instemming der oppositieleiders rekenen Geen wonder, dat de .Westminster Gazette" met die bewering den spot drijft. Het blad beaamt de uitspraak ten volle, daar het tegenwoordige Ulster door ■130.000 mannelijke protestanten bewoond wordt, de zuigelingen tot de oude boeren met de lange baarden, van wie we straks spraken, toegerekend, onder wie niets meer dan 200 000 volwassenen kunnen zijn, Als deze 200.000 <lus in een miljoen kunnen verande ren. zijn alle wonderen mogelijk geworden. Toch is het vreemd, dat die slag bij de Boyne nog tegenwoordig zoo veel bitterheid verwekt, terwijl slagen, waarin veel meer bloed is gestort en die korter achter ons iggen, vergeten en vergeven zijn In deze herdenkingsdagen herinneren we ons den slag bij Borodino tusschen Franschen en Russen, thans de lieste vrienden, waar 80.000 man nen vielen, terwijl bij de Boyne aan beide zijden niet meer dan 2000 dooden werden' ge maakt. HET EUCHARISTISCH CONGRES. De „Temps" geeft van blijkbaar bevoegde hand een uitvoerige nabetrachting over dit congres, dat juist met zoo veel pracht en praal te Weenen geëindigd is Naar men weet we achtten het onnoodig, dat vroeger op te merken), lieteekent Eucharistie Heilig Sacra ment. Hot Fransch speelt in die godsdienstige^ periodieke samenkomsten een groot© rol, wat niet te verwonderen is, want do beweging, die ze in liet leven heeft géfroepen, gaat van Frankrijk uit. Tot aan do wet, die in dit rijk scheiding van kerk on staat bracht, was <lau ook een Fransch bisschop voorzitter van het blijvende comité. Daarna heeft men het dienstiger geacht, een Belgisch geestelijke dien post op te dragen, maar de secretaris-generaal evenals de ondervoorzitter zijn Franschen. Vandaar dan ook, dat hot Fransch behalve het Latjjn en de taal van hot land, waar het Congres gehouden wordt de offieiöelo taal is. Bovengenoemde beweging is uitgegaan van een Fransche dame zonder vermogen, zonder relaties en in het bezit van een zwakke gezondheid, juffrouw Tamisier Zij wilde, dat niet alleen het individu en het gezin, maar ook de parochie, dat het geheele land tot het sacrament zou worden gebracht. Ze wilde in een nationaal gebed God vragen, Frankrijk te zegenen Dit geschiedde in de jaren na den oorlog van 1870. toen als het ware een vlaag van een mystiek aangelegd katholicisme over Frankrijk streek. In die dagen besloot do nationale vergadering ook tot den bouw van do bekende kerk „Sacré Coeur" te Montmartra en werden de eerste bedevaarten naar Lourdes georganiseerd. Voor haar eenigszins dweepzieke denkbeel den vond juffrouw Tamisier bij enkele gees telijken steun, maai- de Neder!andsche bis schoppen meenden die te moeten bestrijden Toch kwam ton gevolge daarvan in 1881 hot eerste, eucharistisch congres te Rijsel samen. Aanvankelijk bleven ze tot de Fransche na tionaliteit bepaald. Pas tegen hot einde der voorgaande eeuw werden ze internationaal In de laatste maanden van haar leven (juf frouw Tamisier is nu dood) heeft de aan- stichtsler tamelijk verwarde brieven aan een vriend van liaar, een advocaat te Parijs ge schreven, waarin zij er op aandringt, te be werken dat die samenkomsten vooral aan do vereering van Jezus Christus worden dienst baar gemaakl Inderdaad kwam op het eucharis tisch congres, hel vorig jaar te Madrid gehou den, con voorstel in, «lat behelsde, hoe voortaan op alle congressen de instelling van een maat schappelijke en a lgemeene vereering van Jezus zou worden liehandeld. Deze zou dan in alle landen worden ingevoerd, om de volkeren te doen erkennen dat Ilom de souvereinitcit over alle naties toekomt. Op het congres te Weenen is deze kwestie opnieuw ter tafel gekomen. Do correspondent weet dan mede te deelen dat de paus de conservatieve richting van deze congressen gunstig gezind is, doch dal hij met don loop van hot jongste te Wee nen minder ingenomen is, voornamelijk om do groote processie van Zondag, die het Va- ticaan te theatraal oordeelde. Een feit is het dat de voorgaand© eucharistisch© congressen, te Londen, te Montreal, te Madrid betrekke- trekkelijk onopgemerkt verliepen, terwijl dit algemeen opzien heeft verwekt, en de poli tiek er ook in gemengd is. Ronduit heeft een prins in een Weensch blad het uitgesproken hoe die processie voor hem en landslieden- geloofsgenooten hel symbool is voor een politiek, die op den godsdienst, voor de ver schillende volkeren der Oosteurijk-Hongaarsche monarchie gemeenschappelijk eigendom, als ba sis de eenheid van het veel verscheiden rijk- opbouwt Ten slotte wijst «Ie schrijver erop, lioo de protestanten en socialisten zich stil hebben ge houden terwijl de liberalen togen een goede belooning hun medewerking hebben aangebo den Zelfs heeft menige, Israëlitische bankier den titel van baron ontvangen, ter belooning van «Ie groote chèque, die hij in de kas voor het congres hoeft gestort. Ook daar kan een Israëlitische baron zich als „man van rechts" ontpoppen De christen socialisten die vroeger de aristocratie en de hooge geestelijkheid be streden, hebben zich nu in hun dienst gesteld. Zonder eenige pi ijsverhoogiug belast de Administratie van de zich niet bet plaatsen van Adverteutiën in alle binnei- en boitenlandSGhe bladen. VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. Het Duitsche stoomschip „Stephanie" kwam Donderdagavond zeven uur te Vlissingen bin nen, komende van Riga met ceu lading hout voor Middelburg. Stoomvaartmij „Nederland." „Grotius" (thuisreis) pass. 19 Sept Perim Rotterdamscbo Lloyd „Djocja" (uitreis) arriveerde 19 Sept te Sabang„Ternate" (uitreis) vertrok 18 Sep tember van Southampton Holland Amerika -1 g n. „Rijndam", van New-York naar Rotterdam, passeerde 20 Sopt Lizard„Tiberius", van Rotterdam naar Quebec en Montreal, a,rriv. 18 Sept. te Hamburg „Willehad", van Rot terdam naar Montreal, pass. 19 Sept. Point Armour. Kon. II oil Lloyd. „Zeelandia," (uitreis) is 18 Sept. Fernando Noronha gepass „Frisia" (thuisreis vertrok 18 Sept. van Santos naar Amsterdam. Kon. West.-Ind. Maildienst „Oranje Nassau" (thuisreis) passeerde 18 Sept. Ouessant„Prins Frederik Hendrik" vertrok 18 Sept van Paramaribo naar Am sterdam. Diverse Stoom vaartlijnen „Demodacus", van Japan en Singapore naar Londen en Amsterdam, vertrok 18 Sept van Port Said. HOO6 water, te Vlissingen. Zaterdag 21 Sept. vm. 9.59 Zondag 22 IJ.07 Maandag 28 11.65 Dinsdag 24 du. 12.29 Woensdag 25 12.58 Donderdag 26 125 Vipdag 27 1.54 te Domburg. Zaterdag 21 Sept. vm. 1008 Zondag 22 11.16 Maandag 23 nm. 12.04 Dinsdag 24 12 38 Woensdag. 25 1.07 Donderdag 2ti 1.34 Vrfidng 27* 2.08 Springvloed. Zy, die zich thans tegen 1 Oct. s. op on* blad abonneeren, ontvangen^ de nog in Septem ber verschijnende n o m ni e r s gratis. DE TIENDCOMMISSIE IN HET 7e TIEND DISTRICT TER STANDPLAATS MIDDELBURG maakt bekend ingevolge art. 53 der Tiend wet 1907, (Staatsblad No. 222), dat zij op den hieronder vermelden datum aan alle aangevers, die bij het verleenen van schadeloosstelling be lang hebben, bij geadviseerden brief mede- deeling heeft gedaan van DE BESLISSINGEN DER BETROKKEN SCHATTINGSCOMMISSIE, betreffende de bij de Tiendcommissie aange geven en. door deze vastgestelde tiendrechten, hieronder aangeduid met het nummer, waar onder zij in het door de Tiendcommissie ge houden register van ingekomen aangiften ver meld staan. Op 26 Juli aan de aangevers van vervallen tiendrechten In het 3e schattingsdistrict. No. 438. Perceelen in de z.g. Goesche kwar tieren, bestaande uit Bakkershoek en Meester Kloashoek, Verderven Galissen, Poppenisse en Danker shock, gemeenten Goes en 's-Heer vendskerke. No. 441 Perceelen in Kerkemeethoek, Klaas Wiüemshoek of Klaas Winfcelshoek, Willem Wmkelshoek, Willem Piershoek, Hugo Daens- hoek, Hoek voor Machans, Beoosten Weg», Witte Vanenhoek, Papenhoek, Florishoek, Troostboek en Barbelshoek, gemeente 's-Heer Abtskerke No. 444. Perceelen in Moolboek, Meulhoek of Molenhoek, Kerkhoek, Noordhoek, Achter Thjjshoek, Vóór Thijshoek, Kleinen Oosthoek, Grooten Oosthoek, Welhoek, Wiegenhoek en Willem Witbershoek, gemeente 's-H. Abtskerke. No. 445. Perceelen in Hub re gt se Gemerken en Hein en Nikkerwerfhoek, gemeente 's-Heer Abtskerke. No. 452. Perceelen in Meelanden, Benoor den Jetjesweg, Van Jacob tot Christiaankreke, Lamshoek bewesten Wege, Het Bloote Land, het Oude land bewesten wege, de Omloop tot de Probende, het Vlaandertje met den Uitslag tot aan de Probende, het Zxziderland bewesten Wege, het Zuiderland benoorden Wege in den Vlieger, het Zuiderland tusschen de Weelen, het Noorderland beoosten Wege of het Noordeinde van Oosten in, de Roghoek, de Hooge Stelle, de Loovhoek bewesten Wege «i de Zuid Oosthoek, gemeente Heinkenszand. No. 454. Perceelen in Louisepolder op 2G. 21 R. gemeente Heinkenszand. No. 455. Perceelen in Schippershoek, ge meente Heinkenszajid. No. 478. Perceelen in Twee en twintig Gemetenhoek, gemeente Kloetinge. No. 479. Perceelen in Dertig Gemetenhoek, gemeente Kloetinge No. 480. Perceelen in Tervaathoek, gemeen te Kloetinge. No 520. Perceelen in Grootenhoek, gemeen- Wolphaartsdijk No. 521 Perceelen in Watervlïetkavel en Westkerkekavel, gemeente Wolphaartsdijk. No. 522. Perceelen in de Negende Blok Heerenpolder, gemeente Wolphaartsdijk. No. 523. Perceelen in de Negende Blok Heerenpolder, gemeente Wolphaartsdijk. No. 524. Perceelen in Leendert Meersen- hoek en 'tGemet, gemeente Wolphaartsdijk. No. 525. Perceelen in 's-Heer Hendnksdam, Oosthoek, Grjjpover, Moolblok, Ouden Huigen- hoek, Thielmanshoek en Schoorscavel in Oost Nieuwland Polder, gemeente Wolphaartsdijk. No. 541 Perceelen in Kerkhoek, Veluwe en Buyenhoek, gemeenten Goes en 's-Heer Aiends- kerke. No 542. Perceelen in Moolmerk, gemeente 's-Heer Arendskerke No. 571. Perceelen in de Ambachtsheerlijk heid Heinkenszand, gemeente Heinkenszand. No. 672. Perceelen Op de Plage in den Ouden Uraayert, gemeente 's-H Arendskerke. In het 5e Schattingsdistrict. No. 233. Perceelen in Willem Annapolder, een gedeelte uit Wassenaarshoek, gemeente Kapelle No 354. Perceelen in Baarsdorp op de Wijdee, Deurloo op de Wijdee, Kleine Rom- merswaal op de Wijdee, Benoorden Wijdee, Schellevrij, Noord- of Vaathoek, Kaveltienden op de Wijdee, genaamd Gatinaalhoek, Vlaminck- tiendesi, Jonkvrouwe Mariatien den, Pannemans- tieïiden op de Wijdee en gemeeae tienden op de Wijdee, Blazeput, ook wel genaamd de Zuidhoek bij den Blazenput, gemeente Yerseke No. 370. Perceelen sectio C nrs. 1445, 523, 525 en 881, gemeente Krabbendijke No. 410. Perceelen in Noordhoek in Maags polder, Krabbendijke in Nieuwlande, gemeente Krabbendijke No. 410A. Perceelen in Mordamlioek, ge meente Krabbendijke No. 412. Perceelen in Lagenrijn, gemeente Waarde. No. 459. Perceelen in Geervisch, Kerkhoek, Hendrik JacobsbJok en Klein Rommerswale op Deurloo, gemeente Yerseke. No. 460. Perceelen in De Hoofdblok van Baarsdorp, De Welhoek van Baarsdorp, Baars dorp bewesten Wege gezegd Klein Moerken, Baarsdorp bezuiden Deurloo, Baarsdorp be noorden Deurloo, de Knobbewerve, Geerhoek- Rrjdeehook, Laurusmeet op 'tZand, 'tMoolwater van Oostee, De Zoutken, Maalstee of Bouwen Janshoek, Hoofdblok van Maalstee of Colens- hoek, Deurloo bezuiden wege achter het Oude Huis, Hendrik Eversdijkkinderem, Ambacht in 'tMoolwater, Willem Janshoek, Oosteehoek,De Hoek bij den Zuidmolen, Hoog en Laag Welle- waartshoek, gemeente Yerseke. No. 461 Perceelen in Hoofdblok van Schou- dee, Paardenmarkt, het Zoutken Sclioudee ach ter 'tbosch, Deurloo bezuiden wege en Schou- dee op de Wijdee bij de Steenenheul, ge meente Yerseke. No 462. Perceelen in Kakeldans, gemeente Yerseke. No. 463. Perceelen in no. 41. Daar de Kleine Molen pleeg te staan tusschen de straat en den dijk, en no. 43 De tienden in den Burenpolder of ambacht Yerseke, Bijstermans- blik, gemeente Yerseke. No. 464. Perceelen in Maalstede in den Mo lenpolder no. 44, gemeente Yerseke. No. 465. Perceelen genaamd no. 48 Poppen- dijke binnen gemeente Yerseke No. 466. Perceelen genaamd no. 49 Poppen- dijke buiten gemeente Yerseke No. 468. Perceelen in Negentig Gemeet- hoek, gemeente Kapelle. No. 469. Perceelen in Galgoord, gemeente Kapelle. No. 470. Perceelen in Zuid-Kapellioek, Noord Kruishoefc en Hiilewerfhoefc, gemeente Kapelle No 471. Perceelen in Kloosterhoek, ge meente Kapelle No 472 Perceelen in Geerhoek, Sleephoek Reinier Klaashoek, Noordhoek, Veerlioek en Tien Gemeethoek, gemeente Kapelle, No. 473. Perceelen in Nissenhoek, gemeente Kapelle. No. 498. Perceelen in den Reigerbergschen polder in de tiendhoeken no. 5, no. 9 en no. 10, gemeente Rilland-Bath. No. 504. Perceelen in Riethoek, 't Peultje en Moolhoek, gemeente Waarde. No. 505. Perceelen in Noordveer en Put.- hoek, Lerkenhoek en West Noord, gemeente Waarde. No. 506. Perceelen in Oostpolder, Boterdijk, Spaart en Dooldijk, gemeente Waarde. No. 507. Perceelen in Kleine polder beoos ten gemeente Waarde. No. 508. Perceelen in Kleine polder bewes ten gemeente Waarde. No. 509. Perceelen in den Grooten Polder bewesten gemeente Waarde. No. 510. Perceelen in „Havenoord", ge meente Waarde. No. 511. Perceelen in „de Meeze", ge meente Waarde. No. 512. Perceelen in „de Splinter", ge meente Waarde. No. 513. Perceelen in Balshals, gemeente Waarde. Nó 514. Perceelen in Vliethoek, gemeente Waarde. No. 515. Perceelen in Springtienden, ge meente Waarde. No. 516. Perceelen in Blonkenshoek, ge meente Waarde. No. 517. Perceelen in Wolfaarts- of Wol- fertspolder en Kouthals, gemeente Waarde. No. 518. Perceelen in Westveerpolder, ge meente Waaide. No. 556. Perceelen in Simonshoek in den Willem Annapolder, gemeente Kapelle. No. 570 Perceelen in Eerste Kaveling en Noord Westhoek, gemeente Krabbendijke. No. 570A. Perceelen in Tweede Kaveling, gemeente Krabbendijke. No. 573. Perceelen in den Noordhoek in den Nieuwlandepolder, gemeente Krabbendijke. In het 7e Schattingsdistrict. No. 292. Perceelen in 's-Gravenschorre, de Beulhoek, Hoek voor 'tdorp of 't Westdorp, de Gouwelooshoek. ook genaamd Gauwloos- hoek, Mattheushoek, Riethoek, den Hals Arm- waardshoek, ook genaamd A ren d waard shoek het Oosteiude van Deurloo, de Hoek over de Ee, Jan Jansenhoek, Klaas Hannenhoek, Lem- gilleshoek, Kerkhoek, Klein Wilhannenhoek, het Spaart, de Noordhoek, Hein Kielshoek, de Molenhoek, Heinmoershoek. .gemeente Tholen. No. 318. Perceelen in Jan Jansenhoek, Klaashannenhoek, Lemgilteshoek en Kerkhoek, gemeente Tholen. No. 318B. Perceelen in de Noordhoek, Heinkielshoek, ook genaamd Coppencoemhoek, Molenhoek en Heinmoershoek, se meen te Tholen. No. 318C. Perceelen in het Spaart en De Hoek over de Ee, ook genaamd Striephoek, gemeente Tholen. No. 320. Perceelen in Zuideinde van den Zuidhoek, Noordeinde van den Zuidhoek, Hol- Iekens, Jan Jacobshoek, Groote en Kleine Kerkhoek, Schetegaar, Kroishoek en Slik, ge meente Tholen. No. 339 Perceelen in Noordhoek, Hein- kielshoek, Molenhoek en Heinmoershoek in den polder Schakerloo gemeenre Tholen. No. 310. Perceelen in het Groote Zand, Zuideinde van Heinspaanshoek, Zuideinde van Burgermee, Balschijve en Geert bij Buyenhoek gemeente Poortvliet. No. 552, Perceelen in het Noordoinde van het Nieuwland gemeente Tholen. dat zij tegelijkertijd volgens de in art. 33 van voormelde wet aangegeven iwijze zoo danige mededeel ing heeft gedaan aan allen, wier naam op de in art. 32 bedoelde borden rellen betreffende de bovenvermelde aangif ten voorkomt, voorzoover deze beslissing ieder van hen betreftdat zij tevens den inhoud der schattingslijsten, voor zooverre iedere ge meente betreft, bij uittreksel heeft medegedeeld aan het betrokken gemeentebestuur, om dit ter secretarie neder te leggen, alwaar het, evenals het kadastrale archief dier gemeente gedurende 60 «Lagen na den dag der verzen ding door een ieder kosteloos kan wrden ge raadpleegd. Zjj vestigt de aandacht op het le, 2e en 3e lid van art. 54 van voormelde tiendwet, lui dende „Ieder aangever als bedoeld in het 1© lid van het vorige artikel, zoowel ais ieder belanghebbende bjj een perceel, dat op de sch&ttingslTjBten voorkomt, kan tegen de be slissing der schattingscommisaie opkomen. HQ, die van dit recht wenscht gebruik te t moet dgaartoe binnen 60 dagen na de in het vorige atirkel bedoelde verzending, een b©-> zwaarschrift in dubbel inleveren bij de be trokken tiendcommissie. Dit bezwaarschrift moet met redenen zijn omkleed, en aanwijzen het belang van hem, die het indient, alsmede het perceel of de perceelen, ten aanzien waarvan tegen de beslissing der schattmga- commissie wordt opgekomen. Tevens moet ééne woonplaats gekozen worden binnen het Rijk. Bij gebreke van zoodanige woonplaats wordt daarvoor gehouden de Secretarie der gemeente waar de Tiendcommissie is gevestigd." Middelburg, 26 Juli 1912. Mr. P. DIELEMAN, Secretaris. Makelaar ISIDORE P. J. DE 6ROOT raw- no rami VAN WE WREN, Spanjaardstraat 92, Middelbnrj Agent der Brand- en Inbraak-Verzek.-MJj. HOLLAND" te Dordrecht. Geopend tot 4 uur. t. a. te aanvaarden, b. o. by ovirUp. TE HUUR: HUIZEN. 1172 Groenmarkt, terstond, 8 kamers. 1197 Ronaansche Kade 139, 6 kamers. T. a. 1242 in aanbouw zjjnde burgerwoningen aan het Bolwerk. 1245 Heerengracht 37, met tuin, 7 kamers. B. o, 1258 't Zand. Burgerhuis met tuin, 4 kamers Terstond. 1292 Wal 6 kamers, tuin. Terstond. 1300 Nit-uwstraat 222, met tuin. Ook afzondert 1310 Noordpoortstraat met lief tuintje. Ter stond. Huur b. o. 1315 Rotterd. Kade 248, burgerwoning, 6 Kamers. T. a. November. 1317 Hee engracht 48 met tuin, 5 kamera. Terstond. 1318 Tramsingel met tuin, 6 kamers, Waranda, Gas etc. Terstond. WINKELHUIZEN. 1285 Korte Delft met burgerwoning. Terstond. 1303 Benedenhuis St. Piete'Btr. b o. Terstond. 1307 L. Noordstr. hoek Lombardstr. Terstond. 308 Spanjoardstr hoek Spuistraat. Terstond. STALLINGEN. 1299 Haringplaats, stalling met koetshuis, ook geschikt voor garage. TerBtond B. o- TERREIN. 1259 Spanjaardstr-, terrein met loodB, te koop of te haar, terstond. BOVENHUIZEN. 1159 Loskade, 5 kamers, prachtig uitzicht. T a. terstond. 1286 Giststraat 174, vrjjen opgang. 5 kamers. B. o. 1298 Loskade. Yrgen opgang. 6 ka me balcon. 1309 Dam N Z. 2 kamers, geschikt voor enk dame. Terstond. 1316 L. Gortstraat I 319, 3 Kamers Zolder. BENEDENHUIZEN. 1306 Wal. 4 Kamers, lucht. Terstond. HEERENHUIZEN. 1281 Dam N. Z. 16. 9 kamerB. Ook te koop Terstond. B. o. 1313 Ronaansche Kade 128, met tuin, b. o. PAKHUIZEN. Spuistraat, flinke ruimte. Terstond te koop ol te huur. 1305 St. Janstraat bg de Viscshmarkt, met kan toortje. Terstond. TE KOOP: Nienwlandsche Weg, heerenhnis met cm gestrekten tuin. 1176 't Zand, nieuw gebouwd burgerwoning 1221 Balans, riant heerenhuis met grooten tuin. T. a. b. o. 1271 Nieuw gebouwde en nog te bouwen hui- zen op het Seisbolwork. 1276 N. Vlissing. weg. Rentenierswoning. Na der te omBohrgven. 1277 Winkelhuis Lange Delft bg de Marht. Nader te omscbrjjven.^ 294 Dam N. Z., No. 7, met achteruit. VLISSINGIBN. TE KOOP: 862 Cluyverstr., met tuin, 3 kamers, alcovt keuken, zolder. 863 Kanaalstr., met vrQ bovenhuis en tuis 7 kamers, keuken, zolder. 863 4e Dwarsstr., met erf, 2 kamers, alcove, logeerk., keuken, zolder. 885 B. Ewoutstr., huis met vrjj boveah. 8 kamers, zolder, plaats. Snnropbrengti 6.p. week. 888 B. Ewontstr., met tuintje, 6 kamen, zolder. Huuropbrengst 4.40 p. week. 910 Walstraat, nieuw gebouwd winkelhui» op beste gedeelte, hoekhnis, terstond. 921 Op goeden stand, 2 huizen met groote* tuin, schuur, w. o. 1 zeer geschikt vooi schilder. Stoomdrukkerij. Firma D. fl. KfObK lis Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 6