Kerknieuws. Kunst en WetensGbappen. Onderwijs. Rechtzaken. Leger en Vloot. Landbouw. BURGERLIJKE STANR. LAATSTE BERICHTEN. eventneele onteigening en voor aanleg der toegangswegen. Dit schrijven werd in de op 24 Juni gehouden vergadering van het Comité be handeld gelijktijdig met het antwoord van Z. E. den Minister van Waterstaat dd. 6 Juni 1912. Naar het oordeel van het Comité zijn de eischen door den Minister van Waterstaat gesteld zóó hoog dat zonder kostbare grond werken aan de beide oevers der rivier de bovenbouw eener brug met twee overspan ningen niet zoude zijn daar te stellen. En toch maakt het groot verschil in waterstand tnsscheD hoog- en laag water het onuitvoerbaar daar ter plaatse een brug met slechts ééne overspanning te maken. Het comité kwam toen eenparig tot de conclusie dat de kosten voor de ontworpen overbrugging te hoog waren en dat het geen kans zag de benoodigde gelden bijeen te brengen. Hoewel met groot leedwezen moest het van dit plan afzien, doch het wilde nog een poging wagen en trachten op een minder kostbare wijze een verbinding tot stand te brengen. Denzelfden dag schreef het comité aan de firma Kloos Zonen, dat het tot zijn leedwezen het denkbeeld van een trambrug heeft moeten laten varen, doch overwogen heeft of het niet wenschelijk zou zijn een brug te doen leggen, bestemd alleen voor voetgangers en rijtuigen, in de veronder stelling, dat de kosten dan belangrijk zouden verminderen en deze brug te leggen even ten zuiden van het veer, tegenover de water poort, waar de rivier zeer smal is en wel licht mei eene overspanning zoude kunnen worden volstaan. De firma Kloos Zonen stelde ook dit schrijven in handen van den ingenieur Schotel die 9 Juli zijn meening over het nieuwe plan meedeelde. Hij wees er op dat wegens het afzien van de brug voor tramverkeer de bovenbouw lichter in constructie kan zijn, en er minder boogeischen aan de hel lingen naar de brug behoeven gesteld te worden. Toch zal dan de oprit van af de Brugstraat te Tholen een helling krijgen van 1 op 20, die niet verdedigbaar is voor het gewone verkeer. Het flauwer maken van die oprit is alleen mogelijk door deze verder in de Brugstraat te doen uitstrekken, waarvan men achter de huizen in die straat grooten hinder zouden ondervinden. Een ander middel zou zijn, met behoud van de oprit in 1 20 voor voetgangers, een tweede oprit te maken voor wagenver keer, aanvangende in de Kaaistraat nabij de Gasfabriek maar alleen als 't vooruitzicht bestond dot in afzienbaren tijd een anderen weg aangelegd zou kunnen worden, die directen toegang tot de brug van uit de stad gaf, hetgeen alleen mogelijk zou zijn na afbraak van eenige huizen in de stad, waaraan de meening van den ingenieur niet valt te denken. Voor het oogenblik de kwestie van een goeden toegang van uit de stad in het midden latend, zouden de aanlegkosten van een brug met oen overspanning van 100 u 120 M. over het smalste deel der Eendracht ongeveer f 220.000.bedragen, met inbe grip van de kosten van onteigening van de gronden, welke noodig zijn voor den aanleg van een toegangsweg aan de Noordbrabant- sche zijde vanaf den Rijksweg naar de brug. In de op 16 Juli d. a. v. gehouden ver gadering van het comité werd na ampele en breede bespreking met algemeene stem men besloten ook op dit plan niet in te gaan niet alleen om de hooge kosten maar ook om de vele bezwaren, die er aan ver bonden waren om een goede toegangsweg uit de gemeente Tholen tot de brug te verkrijgen. Immers aan de kosten verbonden aan de overbrugging, zou nog een belangrijke som moeten worden toegevoegd als schadeloos stelling voor de gemeente Tholen, die de inkomsten van haar veer f 7000 's jaars) zon derven. In het comité werd de vraag overwogen, of de belangen van het eiland Tholen in 't algemeen en van de gemeente Tholen in 't bijzonder zoó groot waren, dat zij een uitgaaf Van ongeveer f 400.000 wettigden. Die vraag, welke het comité niet beves tigend durfde beantwoorden, moest naar zijn oordeel allereerst door het Bestuur der gemeente Tholen worden overwogen. Immers wanneer niet van Tholen uiteen zoodanige actie naar buiten uitgaat, dat ook anderen daardoor worden bezield, mag niet verwacht worden dat Rijk en Provincie hun steun zullen verleenen om deze zaak te doen slagen. De belangen van Rijk en Provincie ko men eerst in de tweede plaats in aanmerking. Eerst dan, zoo meende het comité, als het aan Stad en Land van Tholen zal ge lukken in eigen kring een derde der be noodigde som bijeen ts brengen, zullen Rijk en Provincie overwegen of het algemeen belang in die mate bij de zaak betrokken is dat ook zij vrijheid kunnen vinden ook elk een derde bij te dragen. Voordien acht het comité het zelfs twij felachtig of Rijk en Provincie hulp zullen bieden. Het comité oordeelde het zijn plicht deze meening allereerst in overweging te moeten geven aan het dagelijksch bestuur der ge meente Tholen en voorts aan alle autoritei ten die het kan aangaan. »Een onderzoek naar de mogelijkheid oan het daarsteL'en van een transbordeur en de kosten daarvan meende het brug- comité, als niet liggende in zijn lyn, niet te moetgn onderzoeken. Het meent echter den raad in overweging te moetan geven ook dit middel van overtocht nader onder de oogtn te zitn* Mochten ook deze plannen onuitvoerbaar zijn, dan meent het comité dat nog over blijft het versnellen der overtocht he'zij door motorkracht, hetzij op andere wijze. Ook deze zaak wenscht het comité onder de aandachtige beschouwing van den raad te brengen.» Ned. H e r v. Kerk. Beroepen: te Dinther (toez.) ds. J. W. A. van der Meij, emer.-pred. te Velp (Geld.) Aangenomen: naar Lochem (toez.) ds. H. Vermaas te Zaandijk; Hauwert (toez.) ds. P. C. Vlieg te Schiedam. Evang. Luth. Kerk. Beroepen: te Breda ds. J. F. Deier- kauf te Windschoten. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Oosterzee S. G. de Graaf, cand. te Leiden. Bedankt: voor Houwerzijl ds. P. H. de Jonge te Sleeswijk. Christel. Gereform. kerk. Beroepen te Zaamslag J. J. van der Schuit te Kampen. Bedankt: voor Boskoop ds. Joh. Jan sen te Utrecht. Ned. Israëlitische Kerk. Benoemd tot leeraar te Ommen D. Cohen van Amsterdam. In „Het Leven" van deze week vinden wij op de eereplaats, op het titelblad»de oud-Zeeuwsche boerendans herleefd" een zeer wel geslaagde foto van de uitvoering van de „Provinciale rei" op 2 September j.l. Ook de verdere inhoud van dit weekblad is deze week weer zeer de moeite waard. Jordaan geeft in zijn wekelijksche caricatuur eenige aardige watersnood-parodieën w. o. burgemeester VanKarnebeek, wien de roode vloed tot aan de lippen steeg en de arke Noachs (vredespaleis) waar men nog steeds verlangend naar de duif met den palmtak uitziet. Het N. v. d. D. verneemt, dat in October bij de Kon. Vereaniging „Het Ned. Tooneel" de eerste opvoering te wachten is van liet too- neelstuk „Een Idealist", van den heer en me vrouw C. Schorten en M- Schar tenAm tink. Da regie zal berusten bij den heer L. Chris- pjjn. De door het Deltsch Studentencorps voor genomen Inca-maskerade, ter viering van het 13de lustrum ui 1913, gaat wegens groote be zwaren niet door De feestcommissie raadt aan een Perzisch feest te geven. De commissie voor de stuurlieden-exa mens, bedoeld in de Schippers vet zal, aanv. 8 October, zitting houden te 's-Gravenhage. De aanvragen om tot de examens te worden toegelaten moeten den voorzitter der commis- missie, den heer J. van Scheers, Van Galen straat 21, bereikt hebben óór 28 Sept. Voor nadere inlichtingen ziet men „St. Ct." no. 217. In de verschillende universiteitsteden heeft gisteren de overdracht van het rectoraat plaats gehad. De nieuwe rectoren zijn de hoogleeraren: dr. B. D. Eerdmans te Leiden; dr. E. Eijkman te Utrecht; dr. Kern te Gronin gen; dr. H. Treub te Amsterdam. Het aantal canchdaat-leden voor het Deltsch Studentencorps bedraagt dit jaar 116, tegen 143 in 1912. Dezer dagen is in een tweetal zittingen voor de Dordtsche rechtbank behandeld de zaak van A. M. G. huisvrouw van Th K. te Nieuw-Lekkerland beschuldigd van vergifti ging van haar vader en van valschheid in ge schriften. In het jaar voor den dood van dim vader werden op diens hoofd levensverzekeringen af gesloten welke aan premiebetaling meer Ham f 3000 's jaars eischten, een bedrag tot welks betaling de financiëele toestand van de familie niet rooskleurig genoeg was. Een onderzoek van deskundigen heeft niet uitgemaakt dat de vader vergiftigd zou zijn. Do zaak is uitgesteld tot uitbreiding der instructie. De bataljons van Middelburg en Vlissin- gen zijn uitgerukt voor een nachtelijke oefe ning. Dat te Middelburg trok hedennacht te 3 uur uit, hield te 5 uur bij hert. Midden Redui t een manoeuvre en keerde omstreeks 7 uur terug. Dat te Vlissingen trok te half twee uit, naar mem ons meldt, voor een nachtelijke oefening bij Zoutelande en keerde heden ochtend te elf uur in de kazerne terug. SPORT. Een mislukte aaneensluiting. Van den Nederi. Voetbalbond was het voor stel tot samenvoeging van de drie voetbal- balvereenigingen te Goes, „Zeeland", „Goes" en „De Adelaars" uitgegaan. Het bestuur van „Goes" gaf te kennen zijn medewerking daartoe niet te kunnen verleenen. In een gister-, Maandagavond ge houden buitengewone vergadering van de le den van „Zeeland" en van de „Adelaars" is men eveneens niet tot overeenstemming kunnen komen, daar de leden van eerstge- noemdo club niet konden medegaan met de voorstellen tot samenvoeging De N. B. L. O. De heer Jasper Warner to Zwolle, geduren de 1911 penningmeester van den N. B- L. O. weerlegt in eeai omzendbrief de bekende be schuldigingen aan zijn adres in de algem. ver gadering geuit Bij de aanvaarding van zijn taak was de boel hopeloos verward. Dat subsidies voor andere dan de bestemde doel einden werden gebruikt was 'oen 'gevolg van het feit, dat er slechts een generale kas bestond. De heer Wamer vestigt er de aandacht op, dat het gevolg van do meer dan slechte finam- cieele toestand eenig en alleen zijn oorzaak vindt in den grootscheu opzet en de gemaakte schulden in do eerste jaren van het bestaan van N. B. L. O., in ieder geval voor het laatst in het jaar 1910. Met den brief, dien de lieer Wamer geschre ven heeft stemmen zijn vroegere medeleden van het dagelijksoh bestuur, de heeren F. W. baron van Tuyll van Serooskerken, W. G. van Hoogenhuyze en rnr C- Ridder van Rap- pard, geheel in. Naar de ,,'s H. Cr! uit goede bron ver neemt zal eerlang worden overgegaan tot het oprichten van een Diocesane Landbouwschool. Deze zal dan gevestigd worden te Oss, in villa „Johanna". Den heer Roos, pastoor te Kessel, zal zeer waarschijnlijk de leiding van die voor den landbouw zoo nuttige inrichting worden op gedragen. STAND DER LANDBOUWGEWASSEN OP 12 DEZER. I Het hieronder volgende overzicht van den stand der landbouwgewassen is, onder mede werking van de Rijkslandbouwleeraren, samen gesteld naar gegevens verstrekt door de cor respondenten van de directie van den land bouw, en door ons aan de St. Crt. ontleend. Omtrent de 'weersgesteldheid in den tijd van 1 Augustus10 September j.l. werden door den hoofddirecteur van het Koninklijk Neder- landscli Meteorologisch Instituut te De Bilt welwillend de volgende inlichtingen verstrekt. De maand Augustus is, èn wat regen, èn wat temperatuur betreft, de ongunstigste ge weest, die te Utrecht-de Bilt smds 18-19 is voorgekomen. De totale regenval in die maand 221.2 m.M is bijna 50 m M. grooter dan de grootste neerslag vroeiger in Augustus voor gekomen (173.9 m.M in 1870) en nog 6 m.M. grooter dan de hoogste som, vroeger in eene maand waargenomen (215.5 m.M. in October 1852). Dat ook in andere deelen van het land de regenval zeer abnormaal was, volgt wel heiruit, dat onder een groot aantal waarne ming STeeksen tot dusver slechts 9 maal een regenval boven 200 m M. was genoteerd, ter wijl thans in ééne maand 11 stations zulk eene hoeveelheid hebben gemeld. Met uitzon dering van de Bilt liggen al deze stations in een strook even achter de westkust van Brou- wersliaven tot Petten en Schoorl. De gemiddelde maandtemperatuur, 15°,1 was 2°,7 beneden de normale en 0°,6 lager dan de laagste vroeger voorgekomen Augustus-tem- peratuur (15°,7 in 1860). In weerwil van de lage temperatuur was het aantal dagen met onweer boven het gemiddelde. Van het aantal uren, dat de zon boven de kim stond, scheen zij in Augustus slechts 23 o/o tegen 39 o/0 normaal. Do .verschillende gedeelten van het land zijn niet in gelijke mate getroffen door het ongunstige weer, vooral wat den regenval betreft. Deze bedroeg in Zeeland, Zuid- en Noord-Holland gemiddeld 210220 o/o van de normale hoeveelheid, in Utrecht, de Veluwe en Noord-Brabant ongeveer 200 o/0, in Limburg 180 o/o, in Ovenjssel en den Achterhoek 170 o/o, in Friesland en Drenthe 150 o/0 eu in Groningen 130 o/0. Het aantal dagen met meer dan 1 m.M. bedroeg ongeveer het dub bele van het normale. Het grootste deel van den regen -is in de laatste 10 dagen van Augustus gevallen. In de eerste 20 dagen viel in het Westen ook te veel regen, in het Oosten en Noorden daarentegen ongeveer de normale hoeveelheid. In den nacht van 26 op 27 Augustus stak in het midden des lands een storm op, waarbij windkrachten werden bereikt, die aan den storm van 30 September 1911 herinnerden. De eerste 10 dagen van September hebben zich eveneens ongunstig onderscheiden. De temperatuur was ver beneden de normale (te de Bilt 4") terwijl de regenval' in die 10 dagen bijnit overal de normale som voor de geheele maand September heeft bereikt, en te Groningen/ de maandsom zelfs van 50 o;6 .overtroffen is. Het ongunstige weer, waaraan een gedeelte van den oogst gedurende geruimen tijd is blootgesteld geweest, heeft in sommige streken omvangrijke schade aangericht. Intusschen moeten sommige berichten in dagbladen, die den indruk gaven, alsof de uitkomsten van het geheele landbouwbedrijf in Nederland ern stig worden bedreigd, overdreven worden ge noemd. Met het oog hierop zij opgemerkt), dat van de totale oppervlakte gras- en bouw land (2,085.000 II,A.) hef grasland (1,213 000 II.A.) in 1912 waarschijnlijk een ruime gelde lijke ^opbrengst zal leveren. Van de akkerbouw gewassen, gezamenlijk 872.000 H.A. beslaande, hebben rogge (223.000 H.Agerst (27,000 H.A vlas (15,000 H A.), een goeden oogst gegeven, die voor het overgroote deel goed is binnengekomen De aardappeloogst (168,000 H.A.), heeft, wat de qualifceit betreft, wel ge leden, doch de opbrengst is vermoedelijk zeer goed, evenals van uien, bruine betonen en chichorei (samen 11,000 H.A.). Van suiker bieten (63.000 H.A.) zal de oogst waarschijn lijk beneden het gemiddelde blijven. Knolge wassen (28,000 H A.) en klavers (67.000 H.A.) leveren een normale hóeveelheid voeder. De gewassen, die over een groote opper vlakte worden geteeld en die door het ongun stige Weer groote schade hebben geleden, zijn haver (137 000 H.A.tarwe (58,000 H.A.) en erwten (26,000 H.A.) en in mindere mate boonen (17,000 Il.A Waar deze gewassen op groote schaal worden geteeld, hetgeen voornamelijk op de klei liet geval is, lijden de einduitkomsten van het bednjf ernstig on der de veroorzaakte schade. Vooral in Noord en Zuidholland en voorts in Zeeland is deze schade zeer groot. Het abnormale van dezen zomer is echter niet zoo zeer de slechte oogst als wel, dat een, tengevolge van een zeer gunstigen voor zomer naar opbrengst en qualiteit uitstekend gewas, voor zoo een groot deel door het slechte weer tijdens den oogst bedorven is. Voorts pioet in het oog worden gehóuden, dat tijdens het afzenden der berichten door de correspondenten het zeer moeilijk was een juist overzicht van do schade te geven. Men verkeerde toen nog midden in de regen- periode. De sedert 12 September heerschende hetero weersgesteldheid was nog niet ingetre den en zeker is het, dat op de grootte van de schade het weer in dc eerstvolgende dagen nog van grooten invloed zal zijn. i (Slot volgt.) Vlissingen. Van 1417 Sept. OndertrouwdH. ten Haave, jm. 45 j. met M. F. Schuilenburg, jd. 40 j.; J. Soukens, jm. 31 j. met D. L. de Vries, wed. 34 j. BevallenT. jAntonisen, geb. Crucq, z.; J. Melse, geb. De Bree, z.; L. M. Konwe, geb. Bogaard, z.; M. H. Zuidema, geb. Kim- mel, d.; J. Ragut, geb. De Rijk, d. OverledenA. van Spanje, ong. z. 22 j Goes. Van 1517. BevallenJ. J. Borgs, geb. Govers, z. C. Goense, geb. Raas, z. (levenl.) UIT GOES. Tentoonstelling van zaaigranen. Op de heden alhier gehouden tentoon- 'stelling van zaaigranen vanwege de sociëteit Landbouw en Handel te Goes zijn bekroond: Ruwharige Essex tarwe le pr. J. VV. Romeijn te Ouwerkerk; 2e pr. L. Duvekol te Goes. Willielminatarwe le pr. firma Van den Bosch enCo., Goes. Witte Monarch tarwe 2e pr. idem. Petkuzuroggele prijs firma Van den Bosch en Co., Goes, -• l Schlandstatenrogge le prijs L Duvekot, Goes. Zeeuwsche wintergerst le prijs firma van den Bosch en Co., Goes, 2e prijs J. W. Romeijn, Ouwerkerk. De jury bestond uit de heeren J. J. Mol, Waarde, M. van Liere, RiHand-Bath en C. de Back, Wemeldinge. DE FEESTVIERING TE GROEDE. Omtrent de feesten die Maandag te Gro ede werden gehouden ter gelegenheid van de ten toonstelling van tuinbouw enz. deelt men ons nog mede dat het vuurwerk prachtig geslaagd is. Het talrijke publiek was zeer voldaan. Ook de volksspelen 's middags* en 's avonds de soiree musicale op de markt tnokken een groot publiek. HET CONFLICT IN DE GLASNIJVERHEID. De heeren professoren D. van Blom, G. Knuttel en dr. J. G. Sleeswijk te Delft heb ben zich als bemiddelingscommissie bij de glasfabrikanten en -arbeiders aangeboden. UIT DEN HAAG. V Opening der S t a ten-G en e r aal. De opening der zitting van de Staten-Ge- neraal door II. M. de Koningin is heden zon der eenige incidenten verloopen. Duizenden stonden geschaard langs den weg van het Koninklijk paleis naar de ridderzaal en juich ten het koninklijke paar levendig top. De ridderzaal botod den gewonen schitterenden aanblik. De koningin was gekleed in wit satijnen! robe. Zij las zittende de troonredo voor* haar stem klonk zwak, zoodat menig woord verloren ging. Op voorbeeld van het Tweede Kamerlid] van den Borch van Verivolde hieven alle aan wezigen bij het einde der plechtigheid een leve de Koningin aan. Tweede Kamer. In de middagzitting, die geopend werd door den tijdelijken vooTzitter, den heer Lieflincb met een rede, waarin hij wees op den arbeid welke de Kamer wacht, bood Minister Kolk man de staatsbegrooting voor 1913, met de daarbij behoonendo fiiuüicieele nota aan- Bij het opmaken van een nolminatie voor het voor zitterschap Werd gekozen tot eersten can- didaat de heer Van Nispen (Kath.) afgevaar digde voor Nijmegen met 50 van de 83 stem men tweede candidaat werd de heer De Geer, derde prof Drucker. Roode Dinsdag. Aangaande de betooging van rooden Dinsdag te 's-Gravenhage meldt men ons, dat een. zeer groot aantal betoogers reeds vroegtijdig op het meeting-terrein Houtrust aanwezig waren. Daar liep het gerucht, dat de jeugdige mijn werker uit Heerlen, in wiens kosthuis on derzoek naar dynamiet was gedaan en die voor den rechtercommissaris was gedagvaard, op weg naar de betooging in Den Haag Was gegaan, doch te Rotterdam was aangehouden. Op het terrein vernam men voorts hert. plan van de betoogers om na de betooguig in groepen naar het Binnenhof te trekken, wat evenwel naar men meende door de politie zou belet worden. De heer W. II. Vliegen, liet Tweede Kanier- lid, opende de betooging met to constateoren dat deze tweede Roode Dinsdag den eersten verre overtreft, ondanks of misschien juist wegens het verbod tot het houden van een optocht. Voorts deelde hij mede, dat een groot aantal sympathiebetuigingen waren ingekomen van hen die geen verlof kregen om de betoo ging bij te wonen, waaronder telegranünen waren van rijkswexkheden aan de Hembrug, van militairen in hot kamp van Zeist, enz Wat het verbod van den joptocht betreft, de tienduizenden hier aanwezig zullen zich niet laten verbieden op straat van hun eisch te doen blijkenmen zal op rustige ordelijke wijze naar het binnenhof trekken. Gebeurt er iets, wat op wanorde gelijkt, dan zal dat komen op rekening van hen, die de betooging verhinderen. Van de twaalf sprekers had de heer Oude geest zoo'n gering gehoor, dat hjj van het woord af zag Troelstra, die de meeste hoor ders om zich verzamelde, betoogde, dat als de rechterzijde na deze groot sche betoo ging voor den eisch van algemeen kiesrecht doof blijft, een nieuwe obstructie niet kan uitblijven. De arbeidersklasse doet thans een laatste ordelijke poging tot verkrijging van algemeen kiesrecht. Na de verschillende rede voeringen speelde de muziek. Groepsgewijze trokken de betoogers naar het Binnenhof, dat door marechaussees ge heel was afgezet. Bij de Kapelsbrug werd door de politie -de sabel getrokken en werden eenige gevoelige klappen uitgedeeld, toen het Kamerlid Schaper met eenige betoo- geïs trachtte, op 'het Binnenhof te komen Op het Plein was het brandpunt der betoo- ging. De politie en marcchausses ciiargeer- den daar herhaaldelijk. Opgewonden, dreigen de kreten en gegil van vrouwen weerklonken. Men zag menschen vallen, doch alles liep zondeT ongelukken af. Toen later het Kamerlid Vliegen naar de Kamer ging, werd wederom de hem volgende menigte betoogers met dc sabel terug gedre ven en de menigte op het Plein verspreid. BENOEMD. Benoemd is tot ontvanger van de directe belastingen te IJzendijke de heer P N van Remortel, ontvanger van de invoerrech ten te St. Pieterte Domburg de heer K. N. Houtman, ontvanger dierzelfde mid delen te Shedel. GESLAAGD. Geslaagd is voor hoofdonderwijzer de heer P. Verbeek te Z i e r i k z e e. GROOTE BRAND TE TILBURG. Te Tilburg is hedennacht door brand geheel vernield de wollenstoffenfabriek van d° firma Ennekimg. De oorzaak is onbekend Verzekering dekt de schade KORTE VREUGDE. Gisteren zjjn te Maastricht terugge bracht de 3 uit het gesticht St. Vincentius a Paulo ontvluchte meisjes, die te Venlo waxen TENTOONSTELLING VAN DE MIDDEL- STATEN. Het bestuur der Groningse he ten toon- stellingsvennootsdiap heeft besloten een inter nationale tentoonstelling te houden van de zes middelstaten van Noordwest Europa. Het plan ondervindt in verband met een algemeene toenadering van de bevolking dier zes staten Noorwegen, Zweden, Denemarken, Zwitserland, België en Nederland, speciaal in het Noorden, veel sympathie. TOCH MISSCHIEN SPOEDIG VREDE. CONSTANTINOPEL, 17 Sept. De Turksdie minister van buitenlandsche zaken verklaarde in een interview, dat de besprekingen, over den vrede op den goeden weg zijn, al zgn. ze een oogenblik onderbroken. DREIGENDE SPOORWEGSTAKING. BARCELONA, 17 Sept. Spoorwegambtenaren verklaren officieel na het einde van dan bjj contract gestelden termijn van 8 dagen tot staking te zullen overgaan. 4O0e STAAT8-I.OTHKIJ 5e klasse, 1de lijst. Trekking van Maandag 16 September. Prijs van f 1000 No. 4122 15714 19618 20867 400 21 3939 4840 14443 14521 20085 200 11047 11846 17768 100 2224 4854 11209 11407 13530 Prijzen van f 70. 5820 6131 6198 6259 9088 14248 Nieten. 866 923 6084 6253 6982 9858 884 6069 6186 6287 9742 9865 910 6071 6194 THERMOMETER EN VERWACHTING. 17 Sept. Thermometer alhiorh o. vm. 59 gr., 12 n. 62 gr., 3) u. urn. 60 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgen» de waarnemingen van heden ochtend AFLOOP AANBESTEDINGEN. Maandag werd te Serooskerke door do landbouwvereeniging aanbesteed de levering van 238.000 K.G. Duitsch Thomas-slakkenmeel, merk „de Ster", en van 15.200 K.G. kaïniet. Ingeschreven was door den Zeeuwschca Vee voeder- en Kunstmesthandel „voorheen S. en

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 2