LAATSTE BERICHTEN. had ook geen festival of andere feestelijkheid, van belang plaats. Ge«i wonder, dat de dor pelingen van dit feest dan bijzonder veel werk hebben gemaakt. *t Was een lust om 't plaatsje ta aen. 't Heele dorp was rjjk versierd met groen en guirlandes, vele bewoners hadden hun huizen eveneens in feestdos gestoken, bijna huis aan huis werd gevlagd en overal in de straten waren prachtige eere-bogen op gericht. *t Gaf 't dorpje een echt feestelijk aanzien, al die kleurige bloemen, dat frissclie groen en de vlaggetjes van bont papier. Dagen en dagen te voren reeds "heeft men toebereid selen gemaakt; bijna elke bewoner van „do Gxoe" jong en oud, werkte mee om do feest gangers naar behooren te ontvangen. Zelfs gc- looven we, dat er neringdoenden zijn, die hun uithangbord nog eens speciaal hebben laten op schilderen Toen we Zaterdagmorgen op 't tentoonstel lingsterrein kwamen, werd daar ook al hard aangepakt. Het comité liep druk doende op en neer, de jury-leden liepen met ernstige gezich ten de tenten door. Deze heeren hadden 't niet makkelijk, met de keuring van al die soorten van bloemen, vruchten en groenten. Maar wij werden toch ook op 'n zware proof gesteld. Stel .u geplaatst vooi een collectie fruit om van te watertanden, om te stolen... en ge moogt niet eens iets aanraken. De fruit- collectie was bijzonder mooi. Appel- en peer soorten te veel om op te noemen Vruchten met zacht roode en geele wange, appels met een schil als van een ïn-rijpe perzik. Vooral blonken uit do buiteil mededinging ingezonden collectie van de firma wed. P de Jong te Goes en de collectie van den heer I J Ris- seeuw-Maat te Oostburg. De bloemen hadden wel is waar eonigszins geleden van 't weer van de laatste dagen, maar waren desalniettemin in fraaie soorten vertegenwoordigd Daar blonk uit de collectio van den heer M. W v. d. Plassche te Aarden- burg. Rozen in de mooiste kleuren on soor ten, dahlia's in de fraaiste schakeeringen, fuchsia's, begonia's, pelargoniums en veel an dere soorten van bloemen en planten waren op meest smaakvolle wijze geëtaleerd of buiten in de openlucht in perkjes geplaatst. De groenten-collectie was eveueens belang wekkend. De grootte en de gelijkmatige vorm van knolgewassen, boonen en andere groen ten deden denken aan de vruchtbaarheid van van den bodem en een zorgvuldige behandeling. Verder trokken aandacht de inzendingen in gemaakte vruchten, zaaizaden, bloemmanden en vazen En dan was een hoek van een der tenten afgeschoten voor een inzending der leerlingen der .snoeicursus. Dat is een eigen aardige, intorressante inzonding. Op toonban ken staan mandjes, waarin vruchtensoorten keurig en goed verpakt en zorgvuldig afgesne den van den boom Daarboven een bordje met „thans". Voor de toonbanken staat een grooto zak met appels, groen en halfrijp, gekneusd en rot sommige met stukken er uit, als had een harde stok er tegen geslagen. Daarop een boni je „voorheen". Die uitstalling demonstreert prachtig de voor uitgang van den ooftteelt in 't 4© district. Dat deze verpakkingen ook werkelijk toege past worden blijkt uit de inzendingen van do heeren De Jonge van Yersefce en Van do Plassche van Oostburg. Het bestuur van de Mij. tot bevordering van Ooft- en Tuinbouw in liet voormalig -Ie dis trict, van welke Mij. do tentoonstelling eigen lijk uitgaat, had ons welwillend in de gelegcn- •heid gesteld reeds Zaterdagmorgen de tentoon stelling te bezichtigen. De officieele opening had eerst 's middags plaats. Daar gmg nog heel wat aan vooraf. Om een uur waren bestuur en leden der Mij. iu 't hotel „De Drie Koningen" bijeen gekomen. Om half drie begaven deze heeren zich naar -het stadhuis, waar ze door den burgemeester der gemeente, den heer J. M. van Oostrom So ede werden welkom geheeton. De burge meester sprak van de groote vooruitgang van ooft- en groenten teelt gedurende het werken van de Mij. Gedurig gaat de teelt vooruit en reeds sprak iemand de gegronde hoop uit, dat deze streek eens den tuin van Londen zou worden. Spr. zou daaraan willen toevoegen de verwachting dat ze ook wordt do tuin en de zuivelfabriek der Belgische badplaatsen. Over Bres keus en Vhssingen is er goede verbinding met Londenkomt de tram over Groede, dan. zal 'tnog beter worden door de verbinding met België. Spr. gaf zijn vreugde te kennen over de aanwezigheid van den heer mr P. Dieleman als officieel vertegenwoordiger der Ged. St. van deze provincie. Spr eindigde met namens de burgerij van Groede den eerewijn aan te bieden. De heer G. A. Vorsterman van Oyen, voorzitter der (Mij-, bracht namens do Mij. dank voor de aangename wijze waarop zij ontvangen werd. Spr. voegde zijn wensch bij dien van den burgemeester, dat de Mij. in bloei mocht toenemen ten nutte van het 4e district. Het muziekgezelschap van Groede, dat vroe ger in den middag reeds blijk gaf goede muziek te kunnen geven, spoelde voor het gemeentehuis eenige nummers. De op het stad huis aanwezigen stelden zich op achter de muziek en men ging onder groote belangstel ling der dorpelingen naar het tentoonstellings- terreüi. Reeds hadden zich daar een aantal genoodigden. verzameld. Bij aankomst van het hoofdbestuur zong de zangvereeniging „Excel sior", gedirigeerd door den heer J. K Crucq, eenige welkomstliederen De heer Vorsterman van Oyen sprak dan de openingsrede, 't Was niet zonder hui vering, zei spr., dat liij 's morgens naar Groede was gekomen. Er zouden door den regen wel weinig inzendingen zijn, en wat er was, zou wel niet van 't mooiste wezen Maar dat viel heel wat mee. Door het harde werken van rogelingscommissie en bestuur kwam er een flink aantal inzendingen. En wat er is over treft ten deele de inzendingen van vroegere tentoonstellingen. Dan herdacht spr. de historie der Mij. Er worden nu reeds cursussen ge geven door bekwame leeraren die veel succes hebben Op deze tentoonstelling kan men de vooruitgang zien Spr. deelde mede, dat de medaille van H- M. de Koningin was ge schonken aan den beer v d Plassche te Oostburg en die van Z. K H. Prins Hendrik aan den heer Van Uxem te Groede- Spr. dankte allen die meewerkten tot het lot stand komen en doen welslagen der ten toonstelling, en heette de aanwezigen allen welkom Hij hoopte dat het bezoek aan do verwachtingen zou voldoen en opende daarmee de tentoonstelling. Vervolgens werd het woord gevoerd door mr. P. Dieleman, die namens het college van Ged. Staten dankte voor de uihnoodiging en zijn spijt uitdrukte dat hij alleen het col lege kon vertegenwoordigen. De heer Blum, de heer Van Rompu, noch de voorzitter kon den evenwel aan de uitnoodiging gevolg ge ven. Spr. verzekerde dat het college, door hem vertegenwoordigd, groot belang stelt in do Mij. Hij prees de groote energie, door de My. tentoongespreid. De geschiedenis zegt dat Groede beteekend Moer of Moeras. In elk geval was deze streek vroeger moerassig. Maar de kracht en energie der bewoners heeft den grond droog en vruchtbaar gemaakt. Spr. hoopte, dat de energie het volk mocht blijven bezielen en dat met hulp der Mij. nog hoogere ontwikkeling mocht worden bereikt. Het muziekcorps speelde vervolgens weer eenige nummers, terwijl de aanwezigen de tentoonstelling met belangstelling gingen be zichtigen. Na bezichtiging der tentoonstelling verza melden bestuursleden en genoodigden zicli bij den heer J. Luleijn in „De Drie Koningen" aan den gemeenschappelijke»! disch, waar het gezellig toeging en waar een menigte toasten op allerlei corporaties en personen werden ingesteld. Het muziekgezelschap gaf een uitvoering op do markt en maakte eenige wandelingen door de stad, waarbij niet alleen de Groescho jeugd, maar ook menige volwassene meezong en mee- hoste In ieder geval was er toen al een echte Ccesltoon die veel beloofde voor de volgende dagen, 't Was vrij laat eer Groede in z'n ge wone nachtelijke rust verzonken lag. De tweede dag. Do tweede dag was aan *t festival gewijd, bi geschreven en deelgenomen werd door de vereenigingen uit: Aaidenbuig, Westcapelle, Cadzand, St. Marguerite, Hoofdplaat, Zuid- zande, Sluis, IJzendijke, Schoondijke, Bres- kens, Biervliet en Groede. Om twee uur kwa men deze gezelschappen bijeen bij hel ten toonstellingsterrein dat aan den Nieuwvliet- schen weg ligt. Om drie uur begonnen deze gezelschappen een tocht door het dorp. Den heelen morgen had liet van alle zijden feestgangprs gestroomd. Velen maakten goede zaken met het stallen van fietsen in schuur tjes en tenten. De feestgangers bewogen zich in bonte vroolijkheid door de versierde straten. Toen de lange stoet muziekgezelschappen afmar cheerde en 't dorp binnentrad schoot het jong volk de hospas weer in do leden en 't werd eon zingen en hossen van je welste. Achter don stoet liep een groote menigte dorpsschool nen. En zag men dan vanuit de tweede rij toeschouwers over den schouder van z'n voor man die dames komen aanrukken, dan was 't als hvandclde er leen bloementuin met rozen als hoofdsoort op u toe. Bloemen toch sierden al de hoeden, bloemen in alle kleuren en va riëteiten. jMaar al die bloemen die nu een vroolijk aanzicht gaven, waren leelijk bij de bloemen op de tentoonstelling. Bloemen zijn zoo moeilijk goed na te maken Na een optocht door de gemeente, waarbij de drukte steeds grooter werd en do vroolijk heid bij de seconde toenam, werden de be stuursleden der gezelschappen ontvangen op het gemeentehuis, waar de burgemeester een toespraak hield. Dan splitsten zich de ge zelschappen. Een deel ging naar de kiosk op het tentoonstellingsterrein, een ander deel speelde op de Markt. De gezelschappen die niet in de kiosken behoefden te spelen wan delden door het stadje. 'tZal onnoodig zjjin te Zeggen, dat deze gezelschappen een schare hossenden achter zich hadden. De dag werd besloten door oefeningen der jeugdige turnclub, die veel succes liadzo kan nog veel leeren, maar dat zal ze ook! wel, want de goede wil is er. "s Avonds Waren de straten keurig verlicht. Vooral de Markt werd fantastisch verlicht door vele lampions, die eigenaardige schaduwen wierpen in de hoornen en op de oude, mooie kerk, die zoo rustig onbewogen dat drukke gedoe van de menschen aanschoiuNvde. Er was weer voldoende muziek. Zoodat er weer echt werd feestgevierd. De cafè's hadden geen sluitingsuur Deze twee feestdagen maakten we mee in Groede. En we houden er aangename herinne ringen van over. De welwillendheid van het comité was groot. Den secretaris van het lioolfdbestuur, de heer Risseeuw de IIullu oinzen dank voor zijn bemoeiingen. Verder konden we constateeren dat hoofdbestuur eai voorbereidend comité hun best "deden om tentoonstelling cm feest te doen slagen. Ook deze heeren mag een woord van lof niet wor den onthouden. We laten hier nog volgen de bekrooningen die we Zaterdag niet meer konden opnemen. In de afdeeling bloemen werden toegekend de volgende prijzen Voor 15 planten van verschillende soorten of variëteiten, waarvan minstens 5 bloeien, le prijs P. Pleijs te Aardenburg. Voor 10 planten van verschillende soor ten of variëteiten, waarvan minstens 6 bloeien dezelfde. Voor 5 fuchsias, in drie of meer verschei denheden 1ste prijs mej. E. Boon—Bliek, Groede; 2e prijs P. Pleijs, Aardenburg. Vore 5 enkele pelaigoniums in 3 of meer verscheidenheden 1ste prijs P Pleijs Voor 5 enkele pelargoniums in 3 of meer verscheidenheden, dezelfde. Voor 5 dnbbelia begonia/3 ip 3 ,of Jneer kleu ren, dezelfde. Voor 5 enkele begonia's in 3 of meer kleuren, dezelfde. Voor 5 gekartelde begonia's in 3 of meer kleuren, dezelfde. Voor 5 gekamde begonia's in 3 of meer kleuren, dezelfde. Voor 5 door bloeiende begonia's in 3 of meer kleuren, (dezelfde. Voor 4 bladbegonia's in 4 verscheiden heden 1ste prijs C. Fellïerde Witte, Groede, 2e prijs mej. Jozina Salomé, dito. Voor 12 overblijvende planten, alle bloeiende in 6 soorten P. Pleijs. Voor 12 asters in potten, alle bloeiend, lsto prijs W F. van Uxem, Groede, 2e prijs P. Pleijs. Voor 5 klimplanten in 3 soorten, 1ste pr. P. Pleijs. In al deze afdeelingen was de eerste pnjs f 3, de tweede f 1.50. Voor 10 afgesneden dubbele dahlia's in 5 variëteiten 1ste pry's A. WageRisseeuw, Zuidzande, 2e prijs C. van W.uvkhuyze, Aar denburg. Voor 10 enkele afgesneden dahlia's dn 5 variëteiten 1ste prijs C. van Wuijkhuijze. Voor 10 afgesneden cactus-dahlia's in 5 variëteiten 1ste prijs C. Wuijkhuijze, 2e prijs J. Hoste, Nieuwvliet. In deze afdeelingen was de eerste prijs f 1.50, de tweede f 1. In de afdeeling fruit werden de volgende prijzen toegekend Voor 25 soorten peren, van elke soort 2, eerste prijs I. Ji RisseeuW-Maat, Oost burg, 2e pr. J. de nullu, Nieuwvliet, 3e pr. Iz Cransherg, Schoondijke. Voor 25 soorten peren dito, 1ste pr. de zelfde, 2e pr J. B. Bien Sr., Groede, 3e pr. Iz Cransherg, Schoondijke. In deze afdeeling was de eerste prijs f 10, de 2e f 5 en de 3e f 2. Voor 5 soorten tafelperen, 3 van elke soort lste pr. I J. Risseeuw-Maat, Oostburg, 2e pr. J. Ph. Risch, Groede. Voor 5 soorten tafelappels, dito, le pr. mej. E. Verbage, Oostburg, 2e pr. I. J. Rin- seeuw-Maat, Oostburg. Voor 5 soorten stoofperen, dito, 1ste pr. I J. Risseeuw-Maat. Voor 5 soorten stoofappels, dito, lste pr. I. J Risseeuw-Maat, 2e pr A. Risseeuw, Groede. Voor 3 soorten tafelperen, 5 van elke soort lste pr. I. J. Risseeuw-Maat, 2e pr. Jac. Rissee-uw-Cornelis, Breskens. Voor 3 soorten tafelappels, dito, lste pr. I. J. Steenhart, Oostburg, 2e pr. Jac. Ris- seeuw-Cornelis, Breskens Voor drie druiventrossen gegroeid in open lucht, geen prijs toegekend. Voor viiicbtboomen in pot, vruchtdragend, lste pr J. Rissecuw-Lutêrjn, Zuidzande. In deze afdeelingen begroeg de lste pr. f3, de tweede f 1. In de afdeelingen waarin toegelaten alleen particulieren, booimkweckers, bloemisten en handelaars, het zij in Nederland iof in 't buitenland woonachtig, ivexden de volgende pTjjzen toegekend: Voor 25 soorten bloeiende gewassen voor den vollen grond, niet toegekend. Voor 30 soorten afsneden rozen, na 1900 in den handel gebracht lste pr. A. v. Uxem, Groede, 2e pr. M. W. v. d. Plassche, Aar denburg. (Na loting, daar de jury 't hierover niet eens werd.) Voor 35 soorten bladgewassen en bloeiende gewassen, kasplanten, lste pr. M. W. v. d. Plassche, 2le pr. dezelfde. Voor 95 soorten bladgewa^sen van den vollen grond 1ste pr. M. Wi. v. d. Plassche. Voor 25 soorten conifeeren lste pr A. v. Uxem, 2e pr. M. W- v. d. Plassche. De prijzen in deze afdeelingen bedroegen 1ste pr. f 10, 2e pr. f 5 en 3e pr. f2.50. Vooi" een perkje van 12 struikrozen, mins- stens 6 in bloei lste pr. M. W, v. d. Plassche. Voor een perkje van20 enkele knolbego- nia's iu bloei lste pr. M. W. v. d. Plassche. Voor een perkje overblijvende vollegjiands- planten, 10 in bloei, lste pr. dezelfde. Voor 10 soorten gazonplanten dezelfde. De prijzen in deze afd. bedroegen lste pr. f 10, 2e pr. f 5. Voor een perk bloem- en bladgWwafssejri voor den tuin, groote minstens 5 M2, lsto prijs, niet toegekend. Voor de schoonste en voltegrond verzame ling tuinzade, lste pr. C. v. WuijkhuyZe, Aatdenburg. Voor ^5 soorten groenten lste pr. J. de Man, Oostburg, 2e pr. VV. F. v. Uxem, Groede. Voor bloempotten, vazen enz., schoonste' verzameling, lste pr. M. W van de Plassche. Voor de verzameling doelmatigst verpak- kingsmaterieel Van fruit, 1ste pr. E. de Jonge, lerseke- Voor de mooiste verzameling appels, ge schikt voor boomgaarden, 10 soorten, van olke soort 5, lste pr- A. van Uxem, 2de pr. E. de Jonge, lerseke en D. Verstraete, Oost- burg. j Voor de mooiste verzameling peren, idem, lste pr. I. J. Risseeuw Maat, 2de pr. E. de Jonge, lerseke. Voor de mooiste verzameling appels, ge schikt voor onderbeplanting, idem, 1ste pr. A. Verstraete, Ooatburg, 2de pr. A. Faro, Middelburg. Voor de schoonste verzameling peren, idem, lste pr. A. Faro, 2de pr. E. de Jonge. Voor den schoonsten appel-, pore-, per zik- en druiveboom, in pot gekweekt, met vrucht, lste pr. J. Risseeuw-Luteyn, Zuid zande, 2de pr. dezelfde. Voor deze afdeeling bedroeg de 1ste pr. f 7..50 en de 2de pi. f 2.50. Voor fruit in mandjes of kistjes, gereed voor verzending, lste pr,, E. de Jonge, ler seke, 2de pr. M. W. v. d. Plassche. De prijzen hiervoor bedroegen flOen f6. Voor de schoonste collectie appels va» zaailingboc^nen afkomstig, lste pr. P. J. de( Vey, Nieuwvliet. Voor de schoonste verzameling peren, dito, lsto pr. A. van Uxem De prijs hiervoor bedroeg f 5. Derde dag. De derde dag van -het feest was lieden gewijd aan volksspelen en dergelijke. Om 10 uur weid de tentoonstelling voor niet-lcden opengesteld tegen verminderden prijs. Van 11 tot 12 uur gaf de zangvereeniging Excelsior een uitvoering op het tentoonstellingsterrein, In den namiddag gaf de dameskapel van den heer Bekker, uit Vlissingen, een matinéo op het terrein. Het mooie weer had velen naar de tentoonstelling doen gaan. Er bewo- wogen zich flink wat bezoekers door de ten ten en om de kiosk. Intusschen werden volks spelen gehouden. Hindernisbaan, mastklimmen ringrijden, tonsteken, hindernisrijden en nog andere spelen werden beoefend. Dit geschiedde onder groote belangstelling en dikwijls groote hilariteit. Om 6 uur hedenavond zou de tentoonstel ling gesloten worden. Dan is verder nog een concert ,op de Markt en 's avonds de prijs- uitdceling in „De Witte Leeuw". En tot slot zal de dames kapel van den heer Bekker een cofucert op de Markt geven. DE VLIEGMACHINE. Uit Rilland meldt men ons, dat men daar hedenmorgen om 7 uur boven de Wies ter - schelde een vliegmachine zag, komende van de zijde van Antwerpen, die zich met groote snelheid boven de Schelde bewoog naar do richting van Vlissingen. AANVARING. Het schip „Energie", schipper Klap, is te Hansweert aangevaren door de „Martha Antonia", schipper Bakker. De „Energie" beliep eenige averij aan het achterschip. UIT ROTTERDAM. Vliegmachine verbrand. De vliegmachine van. J- van Bussel, die Zondag vliegdemonstraties moest houden, is heden met de loods, staande aan den Berg weg, door brand vernield. Een half voltooide machine vloog in brand terwyï de monteur met een benzine-soldeerpijp een reparatie ver richtte. De machine en loods waren voor f 10.000 verzekerd. UIT DEN HAAG. De Koningin in de stad. H. M. de Koningin is hedenmorgen in de residentie aangekomen. Zij werd door de me nigte enthousiast toegejuicht. Admiraal Hoekwater ongesteld. Vice-admiraal Hoekwater, voormalig vloot- commandant in Indië en lid van de Staats commissie voor de verdediging van Indië, is ernstig ongesteld. Na een ondergane operatie is de toestand van den patiënt zorgelijk. Hy zal vooreerst niet kunnen deelnemen aan den arbeid der Staatscommissie. Cassatie verworpen. De Hooge Raad verwierp het cassatieberoep van K. J. van H., winkelier en boterhandelaar te Middelburg, door de rechtbank aldaar toet vernietiging van het vonnis van het kan tongerecht aldaar veroordeeld tot f 100 b. of 14 dagen hechtenis ,raet last tot openbaar making van de uitspraak, wegens het in zyn kelder en boterbewaarplhats aan de Lange Delft ten vervoere in opslag hebben van een hoeveelheid boter met een vetgehalte beneden do bij algemeenen maatregel van bestuur en in de Nederlandsche Staatscourant bekend gemaakte grens van 80 o/o ni met een vetge halte 73.1 althans 7.lo/0, binnen twee jaar na een vorige onherroepelijk verooxdeeling teir- zake een boterwet-overtreding. UIT DE STAATSCOURANT. Herbenoemd. Hcrbe&oemd zijn tot kantonrechter-plap.ts- vervangér in het kanton Goes jhr. U. E. Lewe van Nijenstein en in het kanton T h o- lcn.de heer C. van Helbergen. 8TAATSLOTEUIJ. 5l klasse, le lijst. Trekking v»n telen Maandag. Prijs van f 1000 No. 4122 15714 19618 20867 400 21 3939 4840 14521 20085 200 11047 11876 17768 100 2224 4854 11209 11407 13530 DE VALSCHE PAS. Tegen den burgemeester van Zaandam, din te Haarlem terecht stond voor het uit geven van een vaischen reispas, is een maand, gevangenisstraf geëischt. STANDBEELD-BOSBOOM-TOUSSAINT. Hedennamiddag werd te Alkmaar, ter gelegenheid van het eeuwfeest harer geboorte een monument onthuld ter eere vim de na gedachtenis van Mevrouw A. L G. Bosboam- Toussaint. Talrijke belangstellenden, zoo van daar als van elders, woonden deze plechtig heid vóórt in het Hout bij. Nadat het stedelijk muziekkorps de muziek had gespeeld, door den directeur, den heer H. A. Maas gearran geerd naar een vierregelig album-blaadje, door Verhulst aan mevrouw Bosboom-Toussaint op haar zeventigsten jaardag opgedragen, sprak de voorzitter van het comité, jhr mr. P. van Foreest een kort openingswoord. Hij heette de aanwezigen welkom en bracht, dank aan allen, die medegewerkt hebben aan de tot standkoming van het prachtige monument, in het bijzonder aan het Koninklijk huis voor de verleende bijdragen. Specialen dank bracht hij aan H. M. de Koningin, die zich by deze plechtigheid had laten vertegenwoordigen door den kamerheer in b. d. jlir. Six van Amster dam. Vervolgens gaf de voorzitter het woord aan den feestredenaar, den heer J. A. Verkuyl, leeraar aan de Cadettenschool, die Geer- truida Toussaint, haar zelve en hare' werken schetste en zijn betoog samenvatte in bet schoone sonnet, bij haren dood als bi Mono- riam geschreven door Marie Boddaert, met als slot-regels In 't harbe Uws Volks blijf, hooge Vrouwe leven. Maak helder hoofd en blik, maak vast zijn schreden Gij ziet hetgroote dooden sterven niet. Na deze toespraak werd het schoone mo nument, vervaardigd door den beeldhouwer Aug. Falise te Wageningen, onthuld. Het bestaat uit een granieten voetstuk, waarin met gouden letters op den voorkant staat ge grift Anna Louisa Geertruida Bosboom - Toussaint, eereburgeres van Alkmaar 1812— 1912 en op de achterzijdevan hare vrienden en vereerders, terwijl aan de zijkanten twee bronzen kransen hangen. Het bronzen borstbeeld is zoo geplaatst, dat het gelaat naar de stad gekeend is. De heer van Foreest verzocht het gemeente bestuur dit monument wel te willen aanvaar den, waarna de burgemeester, de heer G. Rip ping, als tolk van het gemeentebestuur de ingenomenheid met deze hulde aan Alloaaar's Eereburgeres betuigde en hulde bracht aan het comité Hiermede was de plechtigheid geëindigd en gingen de genoodigden naar de Raadzaal ten stadhui ze waar een zeer interessante ten toonstelling betrekking hebbende op het leven en de werken der geniale schrijfster, wordt ge houden Bij gunstig weer zal er vervolgens een Tuiu- parbj op het landgoed Nijenburgli van jhr. inr. P. van Foreest te Heilo, waar de leden der Heiloörkriug Weleer een verzamelpunt von- den, plaats hebben, terwijl van av<md de Rederijkerskamer Bildendijk Majoor Frans zal opvoeren, het tooneelstuk naar den roman van dien naam gemaakt door L. H. Chrispijn ERNSTIG ONGELUK. Men seint uit T e r A p e 1, dat hedenmiddag daar een ernstig ongeluk plaats had. De heer J. K. zat met zijn kleindochtertje op een met aardappelen geladen wagen en toen hij den Weg overstak, brak opeens de voorplank van de Wagenmet het gevolg, dat bedden uit het voortuig vielen Het meisje, dat onder de wielen van den wagen raakte, was dadelijk dood. De toestand van K. is bedenkelijk. DE KOLONIALE LANDBOUWSCHOOL. De koloniale landbouwschool teDeventer is heden geopend in tegen woordigbeid van Z. K. H. den Prins en van minister Talma. VREDESONDERHANDELINGEN AFGEBROKEN. LONDEN, 16 Sept. Naar de „Daily Mail" uit Copstantinopel verneemt zijn de offici eus© vredesonderhandelingen in Zwitserland afgebroken on keerden de Turksche gedele geerden naar Constantinopel terug. AANGEVAREN. MEINSBUTTELKOOG, 16 Sept. Het Neder landsche schip „Concordia", schipper Dort met yzer van Bremen naar Uckermüde is ter reede aldaar aangevaren door het stoom schip „H. A. Nolse". De „Concordia" verloor een gedeelte van haar tuigage, een zeeanker met 35 vaam ketting en beliep lekkage. DUITSCH SOCIALISTEN-CONGRES. CHEMNilTH, 16 Septembei-, De besprekin gen op den socialistiscben partydag zijn he den Imorgen begonnen, onder grooiten aandrang van de zijde van het publiek. Quelcb opende den partijdag, namens de Engelsohe soc. de mocratie en zette uiteen, dat een oorlog, tusschen Engeland en Duitscbland door do bezittende klasse wordt aangestookt, maar dat de sociaal democratie in Engeland alles zul len doen, om dien to vermijden VERGAAN. KOPENHAGEN, 16 September Des namid dags is Zondag nabij het fort Lywettea. een motorboot met zes of zeven man beman ning aan boord vergaan. Van het fort vertrok ken. onmiddellijk reddingbooten om hulp te verleenen, doch zij vonden slechts drijvende mutsen, bootshaken enz. De namen der ver ongelukten zyn nog niet vastgesteld. BETOOGING TURKSCHE OORLOGSSCHEPEN. PARIJS, 16 Sept. Een telegram uit Rome aan het blad „Excelsior" meldt, dat een Turksch pantseischip en een torpedoboot zich buiten de Dardanellen waagden en een 10 tal granaten afschoten op het eiland Tencdos. Toen een Italiaansch oorlogschip zich ver toonde ,gü)gen zjj terug.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 2