Advertentiën. bij vooral de praktijk een woordje meesprak, had de najaarsbestelling plaats, waarvoor weldra een aanbesteding zal gebonden worden. Paardcnkeuring. Keuring te Bergen op Zoom 6 Sep tember 1912 Aangegeven 12, voorgebracht 10 goedgekeurd 7, uitgesteld 1, afgekeurd 2. Keuring te Zierikzee 7 Sept. 1912. Aangegeven 11, voorgebr 11, goedgekeurd. 8, afgekeurd 3 Gedurende de vorige week zgn op de keu ringen voorgebracht 211 dekhengsten, goed gekeurd 131, goedgek ondanks comage 1, uitgesteld 32, afgekeurd 46 voor exterieur en 1 voor comage Onder de goedgekeurde hengsten zgn er 13 van 2V2 jaar die in Zeeland zijn gefokt. Onderwijs. Zaterdag jl. heeft de schoolopziener in het district Goes, de heer K. Brants, hoofden en het^onderwijzend personeel aan de scholen uvtgenoodigd om met den nieuwen titularis persoonlijk kennis te maken, van welke uitnoodiging vooral hoofden van scholen gebruik hebben gemaakt. Ook leden van bestaren van Christelijke scholen maakten bij deze gelegenheid hun opwachting bij den districts-schoolopziener. Ingezonden Mededeelingen. De N V Indnstrieele Maatschappij v/h Nourj A Van der Lande, Deventer, eigenaresse van een onzer grootste en meest moderne meel fabrieken, is het gelukt, eon broodsoort te fabriceeren, welke om hare onveranderlijke zuivere en verstandig uitgedachte samenstel ling ongetwijfeld de broodsoort bjj uitnemend heid, zoowel voor gezonden als voor lijdenden, mag genoemd worden. Daze broodsoort, Anti- Obstipatiebrood geheeten, is gebakken van zuiver tarwemeel, zoodanig gemalen 6n samen gesteld, dat het de cellulose in het juiste gehalte en den juiston vorm bevat, welke voor een geregelde spijsvertering noodzake lijk zjjn. i>p hen, die een overdreven waarde hechten aan z g. lichte voeding, hoofdzakelijk bestaande uit wit brood, vleescli, gebak, aldus uit weinig of geen cellulose bevattende voedings stoven. treden zeer dikwijls voor de gezond heid zeer Bcbadeljjke verschijnselen op, als chronische obstipatie, zwaksa werking van 'het spijsverteringskanaal enz. Van de mede werking der cellulose hangt zoodoende de jnute werking van het mensoheljjk spijsver teringskanaal af. Dientengevolge wreekt zich een voortdurende onthouding van cellnlosorjjke voedingsmiddelen, door verzwakking der nor male darmbeweging, welke men dikwjjls door sterk werkende chemisohe geneesmiddelen waarvan de nadeelen genoegzaam bekend zjjn, bestrjjdt. Ongetwijfeld is het doelmatiger de samenstelling der voeding te veran deren eu den darm, door toevoer van eene grootere hoeveelheid cellulose, de natnurltjke voorwaarde voor een nor male fanetie terug te geven en haar daardoor aan een krachtiger werking te gewennen Hiervoor is speciaal het knti-Obsfipatiebrood aangewezen, waarmee reeds in verschillende Neder- 9andsehe Ziekenhuizen met gnnstlg resultaat proeven werden genomen. eindelijk door den rechts buiten een tegen- pnnt gemaakt, uit een scbot van den links binnen door den keeper onvoldoende weggewerkt. In 't laatste deeljvan den wedstrijd doel puntte Dordrecht nog twee maal. Zoodat 't einde kwam met 61. Deze overwinning is geflatteerd, al was Dordrecht sterker. 4of 52 zou beter de verhouding hebben weergegeven. Al was 't over 't geheel geen on-inter- ressante wedstrijd, de regen, en daardoor de gladheid vant 't veld hebben veel kwaad gedaan. Dordrecht leverde een stevig, vlug spel, dat juist door den toestand van het veld minder tot z'n recht kwam. Backs en linkervleugel waren zeer goed. VanOlympia waren middenvoor, rechtsbinnen, spil ei links achter goed. We gelooven dat Olympia, wanneer tij dens het seizoen 't elftal wat volledig kan uitkomen, dit jaar geen slecht figuur inde competitie zal slaan. Verschillende BeriGhten. De commissaris der Koningin in Zuid Holland heeft tot lid van de te Middel harnis zetelende gezondheidscommissie benoemd den heer ,T. Pothuis, predikant van de Ned. Herv, gemeente te Stad aan 't Haringvliet De heeren VVibaut c.s. hebben bij dm» Amsterdamschcn raad een voorstel ingediend om te besluiten tot de oprichting van twee den aanvoer gunstig gelegen markthallen - den verkoop van levensmiddelen, met afzonderlijke afdeelingen voor den verkoop in het groot en in het klein, en met afgescheiden localiteiten voor den verkoop van visch - Men meldt aan de „N Ct." Er bestaat thans zekerheid, dat aan H P. Vroons, den 20 jaar geleden door een dwaling der au toriteiten ontslagen werkman der Marinewerf te Amsterdam, een wekelgksche uitkeering van f 12 zal worden toegekend, terwijl, m geval van zijn overlijden, ook voor rijn weduwe wordt gezorgd. Op de jopgste jaarlfijksclia audiëntie te Amsterdam weid V. in de gele genheid gesteld zijn zaak uitvoerig aan H. M. de Koningin uiteen to zotten. En de thans genomen maatregel is klaarblijkelijk aan do persoonlijke bemoeiingen van. H. M te danken. In de eerstvolgende vergadering van den gemeenteraad van Doornspijk komt aan de orde een voortel van zeven leden (de raad bestaat uit elf leden) om den gemeente-ontvan ger den heer B Rozeboon ontslag te geven op gronden, voorkomende in de verschillende door de raadscommissies uitgebrachte rap porten, betreffende de onregelmatigheden in het gemeentelijk financieel beheer (N R C) SPORT. Voetbal. Jammer voor voetballers en liefhebbers dat het 't gisteren zoo slecht weer was. Ongetwijfeld zou, wanneer 't beter weer was geweest, de vriendschappelijke wedstrijd M. V. V. O.Dordrecht heel wat interres- santer zijn geweest. Thans waren er nu nog betrekkelijk veel kijkers gekomen. De Dordrechtenaren kwamen, hoewel niet volledig, vrij sterk op. Olympia miste spelers, waardoor 't elftal nog al gebroken was. In den beginne leek het, als wogen de partijen vrijwel tegen elkaar op. Van beide kanten werd flink aangepakt en beide doelen kwamen herhaaldelijk in gevaar. De linker viengel van Olympia vooral viel eenige malen dreigend uit. Maar 't ging niet vlot met doelpunten. De Dordsche verdediging was zeer sterk pn werkte telkens vlug en zuiver weg. Daar entegen waren keeper en rechtsback van Olympia minder zuiver, en bad de Dordsche voorhoede beter geschoten, zeker ware er eerder n' pnntje gevallen. Nu bleef dat vrij lang uit eD 't was een der backs van Dordrecht die voor 't eerst den Olympia- doelman 't nakijken gat. Het tweede punt was eveneens voor Dordrecht, de Olympia- keeperhad dezen bal zeker knnnen houden. De voorhoede van Olympia was intusschen steeds gevaarlijk. Met wat meer hulp der halts en wat minder pech had ook zij best een pnnt kunnen maken. Er was nu evenwel geen geluk bij, ter wijl de keeper van Dordrecht meermalen op buitengewoon eigenaardige manier de ballen stopte. Ru9t ging ib met 20. Nadien leek 't eerst alsof Olympia nu de overhand zou nemen. Er werd nog meer op het Dordsche doel gespeeld en beter geschoten. Evenwel zonder resultaat. De Dordrechtenaren wisten zich bovendien spoedig los te werken en niet lang dnurde het of het derde en vierde doelpunt werden gemaakt. Ook hiervan had de Olympiaan- sehe doelman er zeker een moeten houden. Na een forschen aanval van Olympia werd UNIFORM-VERANDERING. We knippen uit „het dagboek van een Am sterdammer", dat dioor „de Telegraaf" wordt gepubliceerd, het volgende: Uniformveranderingen in ons leger interes eren me altijd buitengewoon. In mjp. jonge jaren droegen de infanteristen op hun sjako een geelwitte pompon, wat ik een mooi sym bool vond. De gele bal was de eierdooier en het witte bovenstuk het eiwit en het sprak tot den soldaat, die er onder marcheerde, een treffende taal, want wilde het niet zeggen, dat evenals de kip uit het ei komt, uit den soldaat de korporaal en zoo vervolgens de sergeant, de luitenant, de kapitein, tot den opperbevel hebber toe kan groeien? Do pompon zag ik met leedwezen gaan, doch het scheerkwastje vervulde me weer met trots, want deed het niet denken aan den tijd, dat onze schepen met den bezem in den. mast de zee rondvoeren en Brit en Spanjaard voor zich uit. joegen? En nu zal ook dit lieve sym bool van nationaal zelfbewustzijn verdwijnen en krijgen we platte Duitsche petten op ons hoofd. Dat is een veel erger schending der neutraliteit dan een heele rij Vlissingesche for ten! Er is natuurlijk één groot voordeel: dat als de Duitschers ooit ons land binnendrin gen, ze onze infanterie voor een brok van hun leger aanzien en hun vergissing niet eerder bemerken vóór ze totaal in de pan zijn gehakt, maar omgekeerd is het gevaar niet denkbeel dig, dat ons wakkere 2e ons geliefd 7e voor Rijnlanders of Saksers aanziet en in goede orde aan den haal gaat. Wat tot schromelijke verwarringen aanleiding kan geven. worden bootwerker, die, vóórdat men 1 overmand had, nog kans zag zich zelf paar kogels in de borst te jagen. De toestand van geen der gewonden is echter ernstig. Tegen zekeren heer L. Iiodermond, die in het «Leeuw. Nbld.» een verhaal heeft gedaan van berooving in het Haagsche Bosch door twee chauffeurs van de firma Oosfc- meijer in Den Haag is een klacht wegens smaadschrift ingediend. Volgens de firma Oostmeijer heeft de heer L. Rodermond hem toebehoorende goederen tegen afgifte van een verklaring aan de afgegeven, daar de heer R. een vrij hoog bedrag schuldig was voor het huren van aulo's. Aan het strand te Zandvoort is bij paal 68, bezuiden deze gemeente, aangespoeld het lijk van e«n manspersoon, dat in verregaande» den staat van ontbinding verkeerde. Het lijk had een lengte van 1.80 M om het lichaam was een zwemgordel van kurk beves tigd en op het hoofd zate» eenige blonde haren. - Te Termunten is een machinist door het vliegwiel van een stoomdorsohmachine gegrepen en gedood. - Vrijdag is tusschen Beverwijk en Velsen uit den trein gesprongen een marinier, die op deze wijze aan zijn geleiders ontkwam. Te Velsen heeft hij zich hij een smid vervoegd een handboei te laten doorvjjlen. (Tel.) EEN MOORDAANSLAG. Zondagochtend te ongeveer 7 uur werd de Pastoorswarande ui Den Haag in rep en roer gebracht door het knallen van vier ach tereenvolgende (revolverschoteneen vrouw bleek vermoord door den man, met wien zij vroeger had samengeleefd en deze had daarna zich zelf een kogel door het hoofd gejaagd. Het slachtoffer is de 49jarige weduwe H. die een de Pastoorswarande, een echte volks buurt, een groentenwinkel had. Zjj heeft met den dader, den ongeveer even ouden glazen- wasscher Eduard G., nagenoeg zeven jaar samengeleefd. Circa een jaar geleden knoopte de vrouw betrekkingen aan met een koetsier, met wien zij binnenkort in het huwelijk hoopte te treden, Dat was weinig naar den zin va» haar vroe gere» vriend en deze trachtte herha<aJLdelijk de vrouw te bewegen, hem weder bij zich in te nemen Zondagochtend had hg, vermoedelijk met n sleutel, die hg nog van vroeger m zijn bezit had, de straatdeur opengemaakt en overviel de vrouw, die in het alcoof nog lag te slapen. Buren meenen nog een korte woor denwisseling te hebben gehoord en daarop knalden drie schoten, waarvan er twee de vrouw in den hals en een in de linkerborst troffen. Hevrg bloedende liep zij de straat op, waar rij Werd opgevangen door een buur man, Hij bracht haar weder in haar woning, zij ineenzakte en stierf De dader was inmiddels naar het achter de woning gelegen, plaatsje geioopen en had zich daar met de revolver vlak voor het voorhoofd geschoten. De gemeentelijke eerste hulpdienst, bracht per fLUto het slachtoffer en den. dader naar het gemeenteziekenhuis. Daar bleek, dat de man nog leefde. Hg weTd nog denzelfden dag geopereerd em de kogel verwijderd. De toestand van den dader is van dien aard, dat hij vermoedelijk wel in het leven zal blijven Te Rotterdam is bij aankomst van den laatsten electrischen trein Zaterdagavond een reiziger bij het uitstappen tnsschen den trein en het perron geraakt. De man is de bekomen verwondingen overleden. Zekeren Koekoek te Rotterdam maakte het zijn vroeger meisje lastig en herhaal delijk dreigde hij haar dood te schieten. Een agent moest zelfs haar woning bewaken. Zaterdag kwam hij weer aan de deur en toen de agent hem gelastte zijn weg te ver volgen, baalde Koekoek zijn revolver te voorschijn en loste op den politieagent een schot. Deze bukte zich en hoorde den kogel langs zijn hootd fluiten. Koekoek snelde den agent voorbij, drong de uitdragerij van haar vader binnen, loste op den vader, die hem wilde tegenhouden, een schot, liep daarop de opkamer in, deze door en zoo naar de keuken, waar zijn gewezen meisje de vaten aan het wasscheD was. Haar golden de twee volgende schoten uit zijn wapen. De agent Sybrandi was met getrokken sabel ook de uitdragerij binnen gelnopen1 op den voet door een paar burgers gevolgd En voor dat Koekoek meer schoten lossen kon, ontving hij van den agent een sabel slag op het hoofd. Er volgde een vechtpartij. Huisraad, potten en pannen, een spiegel enz. werden stuk Jgeslagen door den woest ge HET ONGELUK TE UTRECHT. Indien het „U. D." goed is ingelicht, moet ten behoeve van het onderzoek, door den auditeur-militair ingesteld, een proces verbaal van het gebeurde bij bet ongeluk op het fort Vossegat zijn opgemaakt, waarin de feiten in de volgorde, waarin ze voor vielen, nauwkeurig zijn gememoreerd Zoo moet o. a. onderzocht zijn allereerst hoe het vlot werd in elüaar gezet. Dit moet zijn geschied in den geest van artikel 124 van het zakboek van den pionnier. Het raam werk bestond uit gezaagd hout, z.g. bad- dings de verbindingen waren gespijkerd. Het vlot had derhalve een getimmerd raamwerk. Als steunpunten voor het vlot zelve waren 8 tonnen aangebracht, waar- overheen het raamwerk gelegd werd. De draankracht van iedere ton bedraagt 150 Kg. de totale draagkracht van 't vlot bedroeg alzoo 8 X 1^0 Kg. 1200 Kg., wat vol doende werd geacht voor het vervoeren van 16 personen, gekleed in gewone werkkleeding, ongewapend en niet bepakt. Al het materiaal bestond uit zéér goed, gaaf hout. Nadat het vlot was te water gebracht, gingen er 13 man op zitten, terwijl 3 man bleven staan, twee sérgeants en een korporaal. Degenen die zaten, namen in zittende houding plaats op de dwarsliggers van het raamwerk. Het drietal dat staan bleef, kreeg ieder een vaarboom, om daarmede het vlot voort te duwen. Dertien man zaten du9 en 3 stonden. HOOGl WATER, te Vlissingen. Dinsdag Woensdag Donderdag Vrpdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag. Donderdag Vrgdag Zaterdag Zon das; Maandag Springvloed. 10 Sept. nm. 12.32 11 1.15 12 1.56 13 2 37 14 3.18 15 4.02 16 4.48 te Domburg 10 Sept. nm. 12.41 11 1.24 12* 2.05 13 2*46 14 3 27 15 4 11 16 4.52 Ingezonden stokken. Ingezonden a tokken worden in geen geval teruggezonden, DE STROOPERSKWESTIE. Mijnheer de Redacteur 1 In mijn schrijven in nommer 212 staat, dat de strooper het schieten van wild met be schouwt als een strafbare „occupatie res nul- lius". De zetter heeft rich hier, vermoed ik, vergist Ik meen geschreven te hebben „eene strafbare occupatie van een res suBina" daarmede aanhalende de -woorden door Mr. Opzoomer gebruikt in zijn bekend werk over (o»s W|. Mag ik er nog iets aan toevoegen? Waar bijv. in België het stroopen in den gei zeer zwaai" wordt gestraft daar zien we bij (ais veelal veel te lage straf opleggen. Een met veel moeite en soms met gevaar bekeurd strooper komt er bij ons dikwijls met ieen paar gulden af Dat schnkt natuurlijk niet af, maar bo vendien het is doodend voor den ijver der politieambtenaren. Stroopen, is, volgens onze wet, nog geen diefstal, want het wild, met hoeveel zorg en kosten soms ook gekweekt, behoort aan nie mand. Alleen heeft de grondeigenaar (behoudens het daartoe door een ander op wettige wjjza verkregen recht) de bevoegdheid zich het wild op zijn grond bevindende toe te eige- jii, maar zoolang luj het zich met heeft töe- lëigend ,is hij geen eigenaar. Als nu een strooper een stuk wild schiet - wie is dan daarvan eigenaar Mij dunkt niemand anders dan de strooper zelf, die het rich, hoewel onbevoegd, heeft toegeëigend. Is dit zoo, dan zou hij, op wiens grond hot dier werd geschoten, zich aan diefstal schuldig maken als liij het gedood© dier tot zich nam en dat ofschoon de wet hem alléén bevoegd) verklaard het wild, op zijn grond levende, zich toe te eigenen- Tot zulke zonderlinge gevolgen brengt de door ouderdom eerbiedwaardige res nullius theorie, waarvan de wetgever zich nog steeds niet heeft kunnen los maken. Een van beide men verzware de straffen op het stroopen of men wijzige de wet zooda nig dat het zich onbevoegd toe éigenen van wild diefstal is en als zoodanig moet worden gestraft. Dan zal de opleidingsschool voor dievenen andere misdadigers spoedig heel wat minder leerlingen tellen. Men kan wel a anaemen dat er in ons land - om een cijfer te noemen 20000 stioopers zjjn. Van dit getal gaat zeker wel een vierde deel den weg der misdad op. Het kan niet genoeg worden herhaald, het stroopen kweekt groote en kleine boeven. Konden en werden zeer zware straffen op- slegd, dan zou dit vele personen weerhouden den eersten stap te zetten op den weg naar diefstal en erger. Ook een wet op den verkoop en het bezit van schietwapens zou niet alleen het stroopen zeer bemoeilijken, maar zou ook en vooral in ander opzicht bijzonder gunstig werken. Het ligt echter thans niet. op mijn weg daarop dieper in te gaan. Hoogachtend, Uw dw. dr. VAN DER MOER. Ter Neuzen, 8 September 1912. VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. De Zweedsche dnemastschoenar „Ragnhild" welke te Middelburg een lading hout gelost heeft, is heden van Vlissingen naar Londen vertrokken, gesleept door de Engel- sche sleepboot „Columbia" Blijkens een bij het departement van ma rine ontvang©» bericht zijn Hr. Ms. torpe- dóbootjagers „Jakhals" en „Bulhond" 7 dezer van Vigo vertrokken, ter voortzetting van de reis naar Oost-Indië. (St. Ct.) Stoomvaartmg. „Nederland". „Rembrandt" (uitreis) vertrok 7 Sept van Tanger„Grotius" (thuisreis) vertrok 7 Sept. van Singapore. Rotterdamsche Lloyd. .Wilis" vertrek 7 Sept. va» Rotterdam naar Batavia. Holland Amerika-lijn. „Potsdam" vertrok 7 Sept. van Rotterdam naar New-York „Themisto" arrir 6 Sept mn Rotterdam via Savannah te Femandino. Kon. West-lnd. Maildienst. „Prins der Nederlanden" (uitreis) vertrok 6 Sept. van Madera. Diverse Stoomvaartlijnen. „Rhenania" (v O.-Afrika) vertrok 5 Sept van Durban„Deucalion, van Batavra naar Amsterdam vertrok 5 Sept. van Perim. De Tiendcommissie in het 7e Tienddistrict ter standplaats Middelburg, maakt bekend in gevolge art. 69, 3e lid, der Tiendwet 1907. (Staatsblad no. 222), dat zij op den hieronder vermelden datum, aan de m het le lid van art, 53 dier wet bedoelde aangevers bg gead viseerden brief heeft verzonden een afschrift van den staat van uit te keeren schadeloos stelling en te heffen tiendrenten, bedoeld in art. 68 dierzelfde wet, vastgesteld bjj reso lutie van den Minister van Financiën van 1 Maart 1910 no 78 G. Th., met mededeeling van den tekst van art. 70, luidende „Het bedrag der schadeloosstelling staat onveranderlijk vast bij den aanvang der tweede maand, volgende op die, waarin de m art. 68 bedoelde staat is opgemaakt", terwijl op gelijken datum een uittreksel uit dien staat voor iedere gemeente afzonderlijk aan het betrokken gemeentebestuur is verzon den, hetwelk ter secretarie aldaar gedurende een maand kosteloos door een ieder zal kun nen worden geraadpleegd to weten: op 30 Augustus 1912 Reg. No. 289. Perceelen in Beoosten Bieze- wegeling, de Groote Roose en de Kleine Roose, gemeente Kapelle. Reg No 293. Perceelen in Wolfertpierseu- hoek, de Zuidhoek, de Vastenavondhoek, Jan Pier Lauwehhoek, Lotery en Zoetepierhuygen hoek, Jan Daakshoek, Geerthuygenhoek, De beide slaken en Smoorshoek, gemeente St. Maartensdijk. Reg. No. 296. Perceelen in de Gemeente St. Maartensdijk. sg. No. 322. Perceelen in de Gemeente Poortvliet. Jg. No. 325. Perceelen m Dankerwitsen- hoek en Mcushangotenhoek, gemeente Poort vliet. Reg. No. 352. Perceelen in Arendhendriks- hoek, Arendpiersenboek, Goertputshoek, Schee- tegaar, Steenhoek, Noordmatthijshoek, gemeente Scheipenisse. Reg. No. 358a. Perceelen in de Groe en Eerste en Tweede blok Olzendepolder, ge meente Yerseke. Reg. No. 364. Perceelen in Hovendijke, ge meente Nisse en 's-Heer-Abtskerke. Reg. No. 368. Perceelen m Breeweghoek, Zuidhoek, Bouwen Bouwenshoek, Havertiende, Glimperhoek, Oosthoek, Oostkerkhoek, West- kerkboek, Oost Voorlxaphoek, Midden Voortrap- hoek, West Voortraphoek, Vlieguit, Oud-Vree land, Westeinde Slabbekoore, Leenhoek, Paauw- kenshoek, Hooge Neuze, Groote Kruisweg, Papa Moolhoek of Hoogenakker, Ja» Witteshoek, gemeenten Kloetinge, 's-Heer-Abtskerke, Ove- zande, 's-Gravenpolder, Hoedekenskerke, Ka pelle, Kruin in gen, en eenige perceelen in de gemeenten Tholen en Kats. Reg. No. 371. Perceel' in den Zuidhoek (Westambacht) gemeente Kapelle. Reg. No. 372. Perceel in Betteboomgaard- hoek, gemeente Kapelle. Reg. No. 382. Perceelen in den Papeablolc 38ste blok, gemeente Oosterland. Reg- No. 414. Perceelen in Jan Klaas Rams- hoek, Uit Ydel Ambacht, Hein Loenshoek, Hoogoever Ber gemoord, Uit den Zuidpolder, Pieter Tollenshoek, Kosten Hendrikshoek, Oude- landschenpolder, gemeenten Baarland en Oude- lande. eg. No. 415. Perceelen in Stierman shoek, Uit Ydel Ambacht, Gilles Hednenhoek, Hugo Jan shoek, en het Platschorre, gemeenten Baar land en Oudelande. Reg. No. 417. Perceelen in Hein Molenaars- hoek en Uit den Zuidpolder, gemeenten Baar land en Oudelande. Reg. No. 418. Perceelen in het Paradijs, Zuider Schuurhoek, Uit den Zuidpolder en 't Westeinde van den Hugopolder, Baarland en Oudelande. Reg. No. 421. Perceelen in Jan Willem Simonshoek, Staatshoek en Uit den Zuidpolder, gemeenten Baarland en Oudelande. Reg. No. 535. Perceelen in den Papenblok, Middelburg, 30 Augustus 1912. De Secretaris, Mr. P. DIELEMAN Zonder eenige pi ijsverhooging belast de Administratie vbd de MidilelliorgsGlie Conrant zich met bet plaatsen van Advertentiën in alle StQüssöüUiitieBïi VLISSINGEN, MIDDELBURG en ROTTKRIUA Uren vnn vertrek in September. Van Vlissingen Dinsdag 10 vm. Woensd. 11 Donderd. 12 Vrjjdag 13 Zaterflag 14 Maandag 16 .Middelburg r. Rotterdam vm. 8.— Handel en Nqverheid. Mosselen. In de afgeloopen week werden in de haven van Philippine 3150 balen mosselen a 90 Kg. gelost. Hiervan gingen naar geregelde afnemers in Belgiö en Frankrijk 2530 balen tegen 5 a 6 ft. per baal. Door Hollandsche en Belgische venters werden 930 ton a 60 Kg. gekocht tegen 2£ a 3 fr. per ton. On geveer 480 ton Zeeuwsch mosselzaad a 103 Kg. wetd verkocht tegen fl.20 a f 1.30 per ton. Dank het gunstige weder werden er 38 manden garnalen a 20 Kg. verkocht tegen f 2.70 a f 2.8Ö per mand. Provinciale Stoombootdienst op de Ooster-Schelde. SEPTEMBER. s morg. 7.— uur Van Vlissingen Middelburg 8 Zierikzee (behalve Donderdags) 7 30 Zierikzee (Donderdags) 6.80 'b midd 3 50 uur 4.45 3.15 3.15 Stoomdrukkerij. Firma D. ft. KjrCbw J*«

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 6