Onderwijs. Rechtzaken. Landbouw. Kunst en Wetenschappen. Kerknieuws. Ingezonden stokken. LAATSTE BERICHTEN. Verscbillende Berichten. vinger op, en zeg »Gij ook Brutus Hij legt zich kwispelend neder en likt mijn hand. Ik ga weer verder, bewonder de pracht exemplaren Hollandsehe, Belgische en Dait- sche herders, die lift sterkst vertegenwoordigd zijn; Airedale Terriers, Windhonden, Setters, Spaniels, Poedels, passeeren vervolgens de revue, en nog nooit heb ik zoo'n prackt- collectie aanschouwd. Ongeveer 200 honden waren ingeschreven, en de volgende Zeeuwsche deelnemers wer den o. a. bekroond Langharige St.- Bernards, nieuwe lingsklasse reuen, 2e pr. Bernadotte van J. Arnolds te Vlissingen Korthar i ge windhonden (Grey hounds) Eereprijs f 5 uitgeloofd door den heer B. H. Paine Stricher voor den besten hond (reu ot teef) van de rasBen gekeurd door den keurmeester S. A. J. Smits, le prijs open klasse reuen, George van Jacobus Baljé, Goes, le prijs nieuwelingsklasse, jeugd- klasse en aanmoedigingsklasse reuen idem open klasse teven 2e pr. Beauty van J. Buijsrogge, Vlissingen Kortharige Holl. herdershon den, nieuwelingsklasse reuen, 2e pr. Nabob van A. F. R. van Opdorp, Goesaanmoe digingsklasse teven, le pr. Aurelia van H. J. Laban te Tholen Duitsche herdershonden, jengd- klasse tevenle pr. Flora van Salach van Jac. van Noort te Tholen Airedale terriers, open klasse reuen, 3e pr. Toreador van J. H. A. Maltha, Middel burg, nieuwelingsklasse -ie pr. id. Italiaansche windhondjes, open-, nieuwelings- en aanmoedigingsklasse teven, le pr. Alido van Italio van Jacobus Baljé te Goes. 26 Augustus. Men seint ons de volgende bekroningei tuinbouw1ste prijs verzameling asters in een kleur, minstens 25, jhr. Van Vreden- burgh t; Tholen, lste pr. heliotropen, zeilde; slingerkoning lichte kleur lste pr. P. Pol derman te Kloetinge, 2de pr. E. de Jonge te Iersekehoning in ramen losse bouw, lste pr. E. de JoDge. Z. K. H. Prins Hendrik is voornemens 4 Sept. a. s. een bezoek aan de tentoon stelling te Bergen op Zoom te brengen. Na aankomst van den trein om 10.57 zal de Prins zich onmiddellijk begeven naar het Rijks Hengstveulendepot, alwaar de Hoog- Ed.Gestr. heer D. Kromhout, directeur van gemeld depót, de aan zijn zorgen toe ver- trouwde hengsten, die bestemd zijn om in de maand Januari a. s. ten verkoop te worden aangeboden, zal laten voorbrengen voor Z. K. H., nadat deze de inrichting heeft be zichtigd. Daarna volgt het bezoek aan de tentoonstelling. B. o. Z. Ct. .angenomen: naar Burgh op Schou wen D. van Maanen, cand. te Wolvega. Bedankt: voor Brakel ds. H. W. Th. Jansen, te Werkhoven. Gereformeerde Kerken. Beroepen: te Kamerik J. Ozinga, te Weerdingerveen. Bedankt: voor Alkmaar ds. Bramer te Heinkenszand. - Te Breda is Zaterdag voor het examen hootdakte geslaagd de heer F. W. Weerda van Middelburg. Voor de betrekking van hoofd der openbare school te Colijnsplaat hebben zich na derde herhaalde oproeping slechts 3 sollicitanten aangemeld. De voordracht voor een hoofd van school I te Ierseke, bestaat uit de heeren H. J. Bakker te Pieterburtn, J. Froenjes te Kantens (Gr.) en H. Janssonius te 't Zand (Gr.) J. J. M. van het 2de regiment huza ren, wiens gerechtelijke vervolging inzake het verdrinken van twee huzaren in de Maas, indertijd door den generaal-majoor kom- mandeerend officier in het 2de militaire arrondissement L. de Bxuyn werd belet, hooft nu toch voor den Krijgsraad in dit ari-ondissement te 's Hextogenbosch terecht gestaan. Hij is bij vonnis van dien krijgs raad schuldig verklaard aan het door schuld veroorzaken van den dood van een ander, gepleegd door een ambtenaar in de uitoefe ning van zijn ambt, tweemaal gepleegd (art. 30 van het Wetboek van Strafrecht) en te dier zake veroordeeld tot drie weken hech tenis. De veroordeelde is van dit vonnis in hooger beroep gekomen bij het Hoog Mili tair-Gerechtshof. (Volk.) deze inzending staat op het terrein een koel wagen van do II. IJ. S. M. Op het feestterrein bevindt zicb een reus achtig café, waar ongeveer 1500 personen plaats kunnen vinden. In het midden van het terrein is een dansvloer aangebracht, waar omheen weer in ruimen kring verschillende ververschingsgelegenheden. Alles wordt electiisch verlicht. Voor muziek on Verdere afwisseling wordt natuurlijk in ruime imate gezorgd. Dinsdag en Woensdag wordt pp de Leeu warder veemarkt de groote veetentoonstelling gehoudend® catalogus daarvan bevat 975 nummers, waarvan 551 betrekking hebben rundvee. Do groote attractie van deze afdeel ing vvoTdt gevormd door de keurcollectie Friesche koeien van den zwaren grond, be staande uit 194 stuks. Deze collectie Friesch fokvee, het neusje van den zalm, vs door des kundige commission bijeengezocht. Een tweede rubriek (omvat 45 koeien met een boterop- lnengst van minstens 175 K.G. bij een vctge- helte van 3.15 o/o of hopger. Deze koeien zullen den bezoeker doen zien in hoeverre opbrengst en een goed exterieur kunnen sa mengaan. II. M. de Koningin en Prins Hendrik komen Woensdag a s. voior deze tentoonstelling naar Leeuwarden. Op dien dag zal een voorrijden plaats hebben van Friesche paarden voor de ouderwotsche krompaneelen beugelchais span, henevens figuurrijden van bespanningen der rijdende- en veldartillerie. Van 8 tot 13 Juni van het jaar zal te Gent het tiende internationale landbouw-congres gehouden worden. Dit valt dus samen met de a. s. wereldtentoon stelling aldaar. Nedorlandsch Congres Zondagochtend is het 32ste congres voor Nederlandsche Taal- en Letterkunde in het Kunstverbond te Antwerpen geopend door Pol de Mont. Na hem heeft de afgevaardigde der Nederlandsche regeering, de heer Fabius, daar eemige vriendelijke woorden aan toege voegd. Bernard Canter beging vervolgens de onhoiffelijkhoid, als we althans op het ver slag in de „Matin" af mogen gaan, zijn spijt te betuigen ,dat de regeering geen literator of dichter in haar naam naar dit congres had af gevaardigd. Deze pijnlijke opmerking werd nauwelyks met eenige toejuiching ontvangen. Na afloop is de tentoonstelling van Neder landsche schoolboeken geopend, noodig ge worden, daar zelfs een hoogleeraar te Gent beweerd had, dat de technische werken in de Vlaamsche taal hun tijd een halve eeuw ten achter waren- Ook daar heeft Pol de Mont het woord ge voerd. Zondagavond zijn de congressisten met hun dames plechtig ten stadhuizo ontvangen. Bur gemeester De Vos heeft hen daar verwelkomd. Weer was het Pol do Mont, die den dank der congressisten vertolkte. Daarna klonken van het carillon het Nederlandsche en Bel gische volkslied, waarna beurtelings het or gel en het klokkenspel een mooi programma uitvoerden. De bekende directeur van het Hofburg- theater te Weenen Freiherr von Berger is Zaterdagochtend aldaar overleden. Door het bestuur van den Vrijzinnigen Bond te Goes werd Zaterdag j.l. met afge vaardigden van vereenigingen ui Zuid- en Noord-Beveland vergaderd ter bespreking van het plan van dien Bond voor het houden van een Bondsdag, welk plan met groote ingeno menheid door do vergadering werd begroet. Bepaald werd den Bondsdag op Zaterdag 28 September a.s. te Goes te houden. DE FRIESCHE LANDBOUWTENTOONSTELLING. Men meldt ons uit Leeuwarden Heden, Maandag, had alhier door den direc teur-generaal van den landbouw den. heer P. van Hoek, de opening plaats van de Friesche landbouwtentoonstelling, welke georganiseerd is ter viering van het GOjarig bestaan der „Friesche Maatschappij van Landbouw". In de ledenvergadering dezer Maatschappij, welke aan de opening vooraf ging, hield de voorzitter der Fr. Mij. v. L., de lieer dr. E. van .Weideren baron Rengers, een rede, waar aan wij het volgende ontleencn. Nadat de voorzitter gewezen liad op de ver betering in den uitvoer der landbouw-pilo- ducten, welke kort na 1890 is opgetreden, betoogde hij, hoe tusschen 1891 en 1900 1 II. A. 30.7 H. L. tarwe voortbracht, thans Voor rogge bedroeg dit cijfer 22.8 tus schen 1891 en 1900, thans 27.2. Voor haver js de verhouding 45.2 en 50.4 enz. Vrij regel matig dus een voocdeelig verschil van 10 o/o Ook het aantal melk- en kalfkoeien is in dien tijd op de markt van Leeuwarden ver dubbeld, jwaaruit mag worden afgeleid dat ook de opbrengst van boter en kaas aan zienlijk is toegenomen De bevordering van den afzet kan het best geschieden door verkrijging van betere kwa liteit dier producten en om hiertoe te komen, beval de voorzitter het stelsel van gemeen schappelijk garandeeren van bepaalde kwaliteit aan. Deze samenwerking bestaat in Friesland reeds in den beginne. In velband hiermee wordt een algemeene registratie van het Friesche vee en een algemeene controle op aardappelen wenschelijk geacht. De waarde van den uitvoer der landbouw producten uit Friesland meent de voorzitter hooger te kunnen stellen dan 35 miljoen gul den. Door kwaliteits-garantie nu kan d< waarde van dien uitvoer nog met verschillende percenten verhoogd worden. De spreker eindigde zjjn rede met. voor te stellen de volgende hoeren, die zich in moei lijke tijden voor den landbouw hoogst ver dienstelijk Jiebben gemaakt, als leden van verdienste aan de Friesche Maatschappij van Landbouw te verbinden Do uwe de Jong Idaard, W Koning Sr. te Tjummarum, Mes dag, mr. W, J. van Weideren Rengers, den vader ran den tegenwoordigen voorzatter en Riemer iVcemau. Deze tentoonstelling, welke tot en met Zondag 1 September op de Wilhelminabaan gehouden wordt, is op kostbare wyze opgezet en mag worden gerangschikt onder de groot ste Landboiiwtontoppjstellingen die tot dus ver iu Nederland gehouden, werden. Het doel er van is een zuiver beeld te geven van. de beteekenis van den Frieschen Landbouw pp dit oogenblik. Zij is verdeeld in de groepen Akkerbouw en Tuinbouw, Veeteelt en zuivelbereiding, Landbouwindustrie en Werktuigen, Vereenigingsleven en Wetenschap. Door de bekwaamste landbouwkundigen zul len gedurende deze week in 'le tent voor .Vereenigingsleven" totaal 16 lezingen over SPORT. Voetbal. M. V. V. 0.Z e e 1 a n d i a. Zeelan Jia zou gistermiddag een vriendschap" pelijk spel spelen tegen E. M. M. in Vlissingen' Het veld werd evenwel afgekeurdwaarom ter eltder ure werd besloten tol het spelen van een wedstrijd Olympia-Zeelandia, op het terrein achter de meelfabriek. Daar deze wedstrijd zoo laat werd aangekondigd was er weinig publiek. Beide elftallen verschenen onvolledig Zeelandia met een drietal, Olympia met een viertal invallers. Er werd hard gewerkt en voor een eersten wedstrijd goed werk geleverd. In den beginne was Zeelandia sterker, maar spoedig nam Olympia de overhand en maakte voor de rust drie doelpunten. Na rust bleven de Olympianen eerst ster ker en maakten nog 2 punten. Toen werd het Zeelandia wat te bont. Het kwam goed opzetten en was werkelijk sterker. De Zee- landianen wisten dan ook nog 3 maal te doelpunten. De nieuwe keeper van Olympia voldeed zeer goed. Het was 'n interessante wedstrijd, jammer dat beide elftallen niet volledig waren. Dwars door Amsterdam. Zaterdag heeft een zwemwedstrijd, dwars door Amsterdom plaats gehad. Dwars door Amsterdam wil zeggen van 't Kalfa tot het Amstelhotel. De strijd ging tusschen Minnes van 't IJ een opkomende ster en de populaire Piet Ooms van de Jonge Kampioen. Minnes ging met vurigen slag af en behaalde dadelijk een grooten voorsprong. Halfweg de baan werd hij echter eenigszins vermoeid, Ooms, die met kalmen slag, doch vol stoere volharding, zwom haalde hem in en won ten slotte met 80 M. voorsprong. Hij legde de baan at in 1 u. 26,57s- Tweede was Minnes in 1 u. 29.237*i derde Ed. Meijer (D. J. K.) 1 u. 42,131/i, dan volgden H. J. Knip (De Dolfijn) 1 u- 46,17, E. Rijpstein (Het IJ) in 1 u. 49,107o mej. J. Frederiks (Hollandsehe Dames Zwem- club) en mej. A. A. Blankenzee (idem.) Mej. Frederiks kreeg een krans. Een vijftal deelnemers hadden den tocht Ds. J. A. de Bruijn, predikant bij de Geref. kerk te Oud-Vossemeer, her dacht bij zijn prediking Zondag 1.1. den dag waarop hij voor 40 jaren zijn ambt nan- r ,,-i - J vivwiiHiiiKsueveii luuiai iu ie£ini>eu over Taartde. Woensdag aal de gemeente dit feit veIschi]tamte ,TOKicn gehouden, ieestehjk herdenken. D<? (ent landbouwindustrie en werktui- 'gen bevat verscheidene belangwekkende num- Zondagmiddag deed ds. t. van den Mm zal Mer he[ e, di Mr-f Nieuwenhmzen zyn intrede te Een es se, TJm da ,,N(j„rteid- ,e Zwaagu-esleinde na s morgens door ds. De Boode Tan Zie- riotousloelenmateii, onz. Daarnaast zal rikzee bevestig te zijn. .een klompenmaker zijn bedrijf uitoefenen. ïot voorm.ddagtehst was gekozen Genesis Yoolb indt tweetal fablk,len io 12 vers 2b, tot namiddagtekst 2 Konnthe het ni aatdlppo|m0ui. m stloo. vers 24a. kartonfabriek. Daarnaast vindt men inzendtn- gen betrekking hebbende op de vlas-industrie, H e r v. Kerk. spiritusfabricage en een groóte in- Beroepen: te Nieuw-Dordrecht ds. L. zending van den Nod. Bond van Exportslagers; Meeth te Sappemeer. betreffende vleeschvervoer. In verband met werker moet mij niet kwalijk nemen, dat bijna ieder, die een fietstocht door Wal cheren maakt, spreekt van het poppige en bouwdoosachtige der Walcheische dorpen. Verder krijgen we een verhaal over een Belgische raderboot, die, o, wat doet het ons vaderlandsch hart goed, niet zoo snel vaart als de Mecklenburg" en die »zooals alle Belgische vervoermiddelen er smoezelig uitziet". Het kan best en het zal wel zoo zijn, die raderboot zal er wel vies en smerig uitge zien hebben, maar wat ik niet begrijp is, dat uw medewerker hier gaat goneraliseeren. Ik zou die mijnheer wel eens willen aan raden de reis te maken van Breskens Daar het «blokkendoosachtige* Blankenberghe en hem dan het verschil eens laten opmerken tusschen de Hollandsohe en Belgische ver voermiddelen. Bij de maatschappij «Breskens-Maldeghem* vieze, oude wagens, sommige model «Noachs ark« en een zeer gemakkelijk personeel, dat aan de halteplaatsen niet eerder vertrekt voor bet hun door den een of anderen aan geboden «pintje* naar binnen geslagen is. En laat hij dan eens zien naar de keurig ingerichte wagens van de electrische tram die de Belgische badplaatsen verbindt, naar de stipt uitgevoerde dienstregeling. Als die mijnheer zijn bewering dan nog langer durft vol te houden, begrijp ik er niets meer van. Tot slot zou ik nog even willen opmer ken, dat ook de Nederlandsche badplaatsen zouden kunnen deelen in den gouden regen die nu in de zomermaanden op de Belgische kust neer valt, als ook zij waren ingericht met denzelfden durf en voorzien van hetzelfde comfort als Knocke, Duinbergen (alias Nieuwkerke) Heijst en Blankenberghe. Maar de Nederlander lacht en spot liever met hetgeen voor hem onbereikbaar is, vanwege zijne laksheid. U inmiddels dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, E. P. VAN DER WERFF. Oostburg. M. d. R. Gaarne zal uw «medewerker* van de geboden gelegenheid gebruik maken om het een en ander aan bovenstaand ingezonden stuk toe te voegen Om te beginnen wil ik er op wijzen, dat mijn stukje niet anders bedoelde dan een weergave van persoonlijke indrukken en bij mij is nu eenmaal door de Belgische bad plaatsen zooals ik ze dien dag uit zee bez3g een indruk gewekt van trooste- loozeleelijkheid, terwijl ik bij mijn reizen door België als algemeene herinnering aan de vervoermiddelen een gevoel van goorheid behouden heb. Hoe de heer Van der Werff daaruit van mij een chauvinistischen indruk krijgt, is mij niet recht duidelijk, nergens zette ik een beter zijn van Holland voorop. Gaarne wil ik zelfs aannemen, dat Knocke en Heijst den vreemdeling bijzonder veel comfort bieden en dat ae electrische tram achter die dorpen een model is, dat in Holland zijn wedergade niet heeft, maar de gedachte aan hetgeen binnen een gebouw geboden wordt, doet aan het uiterlijke niets afeen mooie tram geeft een dorp geen aardig silhouet. Voorden gouden regen, waarvan de schrijver aan het slot van zijn stuk gewaagt, hoop ik, dat de Nederlandsche badplaatsen be waard mogen blijven, wanneer althans hun natuurlijk schoon daarvoor zou moeten worden opgeofferd. Men denke zich b. v. Domburg met een zeeboulevard en palace-hotels Zoo'n verminking zou met geen goud te vergoeden zijn. Uw medewerker. Ingezonden stukken worden in geen geval De Belgische kust, Mijnheer de Redacteur! Vriendelijk verzoek ik u om een weinig plaatsruimte voor het onderstaande in uw blad. In het nummer van Dinsdag 20 Aug. U. komt voor een artikel, genaamd: «Met ««Onze Vloot"" te gast op de «Mecklenburg". Hoewel aangenaam geschreven wemelt dit artikel van onjuistheden en spreekt er een sterk chauvinistische geest uit. Om te beginnen. Uw medewerker schrijft: «Spoedig waren wij de Hollandsehe kust ten einde en doemde Knocke voor ons op, weldra gevolgd door Nieuwkerke en Heijst en bij al deze plaatsen ergerde ons de vlakke, stijllooze structuur der huizen, welke alle karakter aan het silhouet der dorpjes ont neemt". Nu weet iadereen, die eenigszins bekend is met de Belgische badplaatsen, dat tus schen Knocke en Heijst geen plaats Nieuw kerke, maar wel Duinbergen te vinden is. UIT AMSTERDAM. De brand in bet L on don s cli e hoofd postkantoor. Veel ongemak heeft de brand in de tele- graafafdeeluig van het hoofdpostkantoor te Londen, wat ons land betreft, niet veroorzaakt. Alleen gisteravond was eenige vertraging er het gevolg van. Telegrammen uit Engeland voor Duitschland bestemd, konden nog niet alle worden door gezonden. Het conflict in de diamant- nij verb eid. De roosjeswerklieden van de firma Asscher zijn heden op eenige uitzonderingen na weder aan den arbeid gegaan. De arbeid in het nieuwe gedeelte der fa briek is heden ook aangevangen EEN WOESTELING. Zondagavond te half elf heeft te Haarlem zekere v. d B. een onbekend persoon vermaal doorstoken. De getroffene liad zich gemoeid tus schen den dader en zijn meisje. Beiden zijn gevlucht. De gestokene is naar het gasthuis overgebracht. HET MES. Hedennacht had te Maastricht een ern stige vechtpartij plaats; een drietal personen weid door messteken zwaar verwond, waar van een levensgevaarlijk. De dader is gevat. VERDRONKEN. ROME, 26 Aug. Een telegram uit Tripolis aan de „Tribuna" meldt, dat de militaire aviateur Manzini tijdens een verkenningstocht in zee gevallen en verdronken is. De (Oorzaak vajn het omgeval is nog niet vast gesteld. TURKIJE EN SERVIË. BELGRADO, 26 Aug. De geruchten, dat do Turken een aantal Serviërs zouden vermoord hebben in het vilajet Isovo heeft hier groote opgewondenheid veroorzaakt. Een tro^p van 5000 man trok door de stra ten en eischte den oorlog met Turkije. NOG STEEDS TURKIJE EN MONTENEGRO. SALONIKI, 26 Aug. Uit Akova werd ge meld, dat de gevechten tusschen de bewoners der Montenegrijnsch© grens en de garnizoenen, van verschillende Turksche fortjes hervat zijn. Het geweervuur houdt reeds meer dan 12 ïr aan. TURKIJE EN BOELGARIJE. CONSTANT1NOPEL, 26 Aug. De ministerraad kondigde den staat van beleg af in ICotsjana en, heeft voor de krijgsraad gedaagd alle burgerlijke en militaire ambtenaren, die tij dens de laatste gebeurtenissen blijken van zorgeloosheid aan den dag legden. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen, Informaties. 27 Aug. Vlissingen, Huizen, 28 Aug. Weskkapelle, Bouwland, 28 Aug. Aimemuiden, Huis, 28 Aug. Zierikzee, Bouw- en Weiland, 29 Aug. Verpachting Gemeente Middelburg, 29 Aug- Middelburg, Bouw- en Paap. Loeff. Verhulst. Markusse. Verhulst. 30 Aug. N. en St. Joosl., Verhuring Bouwland, 31 Aug. Middelburg, Battings, 3 Sept. Middelburg, Verpachting Visscherij en Markusse. Vervaat. 4 Sept. Aagtekerke, Hofstede en Veldvruchten, 5 Sept. Middelburg, bouw- en weiland, 10 Sept. Middelburg, Meubels, B. en W. De Neeling. Verhulst. Notarishuis. Voor het Feuilleton was heden geen plaats. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd). 0 0ST-I ND IË. Genua (Nederl.) 27 Aug. 7.21 's nam. Brindisi (E. d. Singap.) (d) 30 Aug. 1.— 'snam. Amsterdam (Nederl(a)30 Aug. 7.21 's nam. Marseille (Lloyd) (b)3 Sept. 7.21 'snam. Napels (Duitsche dst.) 4Sept. 1.'snam. Rotterdam (Lloyd) (f) 6 Sept. 7.21 's nam. Brindisi (E. d., Penang) (e) 6 Sept. 1.'s nam, Marseille (Fr. dienst) (c) 7 Sept. 6.'s mor, (a> Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden op verlangen van de afzenders, bla kende sit e®° aanwijzing op bet adres of uit de waarde der aangehechte frankeerzegels. Postpakketten tot 7.6 s. n. (b) Per Rott Lloyd via Marseille wordt, tenzij op verlangen der afzenders, geen cor respondentie verzonden voor Atjeh en onder- hoorigheden, de Residentie Sumatra's Oost kust, Palembang, Riouw, Banka, Billitoa en Borneo. (c) Met de Fransche booten vla Marseille wordt de correspondentie voor geheel IndiS verzonden behalve voor Atjeh en onderhoocig- heden, Sumatra's Westkust en Beukoelm. 't Laatste alleen op verlangen der afzenders. (f) Postpakketten tot 7.6 5. 'soam. Naverzending 7.21 5. 'snam. W E S T I N 0 I Suriname via Sout hampton 27 Aug. 8.28'smorg. Curasao met K. W. I. maildienst (1) 29 Aug. 7.21 's namid, Suriname via Amster dam 29 Aug. 7.21 's namid. Suriname over Queens- town 30 Aug. 10.16 's avonds Curasao over Queens- town30 Aug. 10.16 's avonds Curaijao over Ham burg (1) ISept. 7.21's avonds Suriname via St. Na- zaire8 Sept. 5.57 's morg, Curacao over Amster dam 24 Sept. 7.21 's avonds (1) Alleen op verlangen der afzenders. UIT OEN HAAG. Troons bes tij gin g. De groothertogin van Luxemborg heeft aan den directeur-generaal en chef van het depar tement van financiën van het groothertogdom Mongenast opgedragen, het Nederlandsche hof -- —o— - in kennis te stellen van haar regcenngs- Dan komt het mij verder voor, dat ieder, I De Koningin ontvangt den ver- 8 V-6?e P1®1^'!3°le,t van ejn kant (integenwooldiger 16 (September ten paleize in letterlijken zin) bekijkt, getroffen is door de grootsche, comfortabele inrichting, iets j 3 l i.--T» l 111 -i Benoomd. wat men b.v. bij Domburg totaal mist. Ook Blankenberghe moet het ontgelden. Benoemd is tot opziener derde klasse der Hier wordt zelfs van blokdoosachtige huizen visscherijen op de Schelde en de' Zeeuwsche gesproken. 1 stroomen de heer J. M Vérkammen thans Ieder zijn smaak, maar uw geichte mede-, schipper le kl. bij de visscherijpolitie aldaar. De gewono audiënties van de ministers van landbouw, nijverheid en handel, en van oorlog zullen deze week niet plaats hebben. Gisteren werd op het terrein aan den Pieter de Hooghweg te Rotterdam een open- luchtmeeting gehouden tegen de Tariefwet, belegd door den. Rotterdamschen bestuurders- bond en de federatie Rotterdam der S. D. A. P. De heer Spiekman opende de bijeenkomst en protesteerde daarbij tegen het Haagsche op tocht verbod.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 2