Dit de Staatscourant. Landbouw. Onderwijs. Verschillende Berichten. LAATSTE BERICHTEN. BURGERLIJKE STAND. Bij Kon. besluit: is met ingang van 1 September 1912, aan don lste luitenant op non-activiteit N. Visser, van het wapen 'der infanterie, op verzoek, eervol ontslag uit den militairen dienst ver leend. De consul der Nederlanden te Cape-Coast- Castle (Goudkust), de heer H. B. W. Ruscll, is overleden. De waarneming van het consulaat is opgedragen aan den heer W. 11. Barber, aan wien in liet Engolsch geschreven moet worden. üit Stad en Provincie Uit middelburg. Naar aanleiding van den brand in de ververij van den heer Krapols is door de maatschappij „de Nederlanden van 1815" ook nog een grati ficatie van f25 toegekend aan de gasten van spuit A. havenmeester aldaar de heer G. J. de Looff Besloten werd de uit de pacht gevallen gron den wegens overlijden, van M de gmit te verpachten togen de oude pachtsom aan diens weduwe, nadat de heer J. J. van Arenthals zich geheel belangeloos ais borg gesteld bad. Daarna werd vastgesteld het salaris van den nieuw te benoemen dijkgraal op f200. Ton slotte word opgemaakt de voordracht voor dijkgraaf: 1. A J. Ridder, waarnemend dijkgraaf, 2. I. P van der Wcele, beidon te Coljjnsplaat, en 3. P J Tazelaar te Cats. De vacature was ontstaan doordat de heer J. Adriaansen tegen 1 Oct. a. s benoemd is tot onderwijzer aan de school me den Bijbel te Middelburg. De beer Joh. Christiaanse, onderwijzer te Nieuwdorp, vroeger te Serooskerke, slaagde deze: dagen te Arnhem voor de hoofdacte. Uit Vllssingeu. n hevig stormweer werd do loodsdienst op de roede gestopt van gisteren avond tot hedenmorgen Er nel niets bijzon ders voor. Uit Walcheren. Tot nog toe was het gebouwtje der weegbrug aan het kanaal te Souburg van hout opge trokken. Hot was echter iu zoo'n vervallen staat gekomen, dat het bestuur besloot een steenen huisje te doen maken. Uit Zgid-Bevelaad. Men schrijft ons uit Go os: Over de waterleiding- of juister de zinker- kwestie willen wij niet in verdere bijzonder heden treden. Alleen dit, dat ieder vakkundige het met uw Goeschen correspondent eens is, omtrent de werkelijke terreinsbez wanen die by het leggen van den zinker zijn voor den dag gekomen en waarop nóch de directie nóch de uitvoerder van dat werk hadden go- Tekend En het zyn deze onvoorziene omstandighe den, die oorzaak zijn van do vertraging van het gereedkomen met het leggen van den zinker in het kanaal, hoewel de Rijkswater staat ten opzichte van het vergemakkelijken van de werkzaamhedenalleszins zyn mede werking heeft verleend Het ongunstige weer heeft mede een ver- tragenden invloed uitgeoefend op den gang van zaken. Enfin er is hier geen periculum in "mora. De ingetreden regoiim.ausson voorziet in ruime mate aan hot benoodigde drinkwater Alleen do komkommertijd kan verklaring, geven van hot schrijven van kolommen over deze aangelegenheid, zooals gedaan is door een blad hier ter stede [Nu onze correspondent het onwaardige stukje in de „Goesche Courant" tor sprake brengt, willen wij niet nalaten openlijk ons volle ver trouwen in onzen Goeschen berichtgever uit te spreken. Voor zoover onze redactie bij dat stukje betrokken is, kunnen we trouwens do daarin gegeven voorstollingen als onwaar te genspreken. Dat de redactie van genoemd blad het oirbaar acht tegenover ieder die het niet mot haar eens is, haar argumenten te versterken door den persoon van den tegen stander te bespotten, wisten we al uit haar politieke artikelen. Dat ze nu ook al bij leen verschil van meening over een bericht, zicb niet ontziet om to trachten openlijk den goe den naam van den berichtgever van een ander blad to bezoedelen, toont dat ze al heel weinig besef heeft van de verantwoorde lijkheid welk© de macht om een courant ter beschikking te hebben, meebrengt. Als een onervaren kwajongen zoo iets doet, kan men zijn schouders ophalen, en het betreuren. Als iemand het doet, die beter moet weten, komt er een woord in gedachten dat we maar niet zullen neerschrijven. Red.]. Do gemeenteraad te Borsele stelde haar Vrijdag gehouden vergadering de gemeen- terekenmg vast in ontvangst op een bedrag van f30.856 en m uitgaaf op een bedrag van f 30.095.05. Het goed slot bedraagt dus f 760.95. De rekening van het burgerlijk armbestuur werd vastgesteld op de volgende bedragen in ontvangst f1420 75 en in. uitgaaf f 1383.461/j, dus met eon batig saldo van f 37.28i/«. Verder stelde de raad de begrootingen de gemeente m het burgerlijk armbestuur vast respectievelijk op bedragen van f 16.754.09 en f 1294.921/2 iu ontvangst en uitgaaf Op de voordracht voor zetters kwamen na stemming do heeren D. Wisse en M. de Regt voor do ééne en J Bruinooge en J. Verburg voor de andere vacature. Ten laatste werd een wijziging gebracht in de instructie voor 't onderwijzend personeel, in verband met do wijziging der militiewet In de Vrjjdag te Waarde gehouden ge meenteraadsvergadering waren afwezig de hee ren C. Bal en J Pieper. De begrooting, dienst 1913, werd den raad aangeboden. De uitgaven en inkomsten bedra gen f 10.845.52i/a met een post voor onvoor ziene uitgaven ten bedrage van f33.46J/2. Aan mcj. J. O. van Nieuwenhuyze werd op verzoek tegen Nov a s eervol ontslag ver leend. Een verzoekschrift van den gemeenteveld wachter, om verhooging zijner jaarwedde, werd aangehouden tot een volgende vergadering. Uit Noord-Beveland. In de Vrijdagmiddag gehouden vergadering van ingelanden van den polder Oud-Noord Bevcland waren tegenwoordig of vertegen woordigd 35 ingelanden van do 49. Vastgesteld werd de verordening voor den havenmeester aan Glasjesnol en diens trakte ment vastgesteld op f 50 's jaars. Benoemd tot Uit Sohouwe n-D u i v e 1 a n d. Vrijdagmorgen vertrok van Burghsluis naar Utrecht, geladen met hooi, het tjalkschip „De Maria", schipper M. Avontuur, thuis behoo rende te Made Nabij liet havenhoofd te Zie r i k z e e gekomen, werd het schip, door het overgaan der lading, tegen de dijkglooiing ge slagen, waarbij dekzeil en verdere inventaris overboord gingen en het roer gebroken werd. In dezen hachelyken toestand besloot de schip per zyn vrouw en kinderen aan wal te bren gen Aan boord teruggekomen, riep hij met een vlag do hulp in van de passcercnde En- gelsche stoomboot. „Gem", aan wien het mocht gelukken hot schip af te brengen en met het grootste gedeelte der lading te Zierikzee binnen te brengen. Het schip ©n de lading, die beschadigd zyn, zijn geassureerd. („Z. Uit Tholen. In de Woensdag gehouden raadsvergadering van Tholen werd met 8 tegen 2 stemmen besloten een nieuwe houten pont in de vaart te nomen, hoewei de hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat van Zeeland, aan wien men om advies had gevraagd, had aanbevolen een ijzeren ponton aan te schaffen. Te St. Maartensdijk kwam Vrijdag in de vergadering van den gemeenteraad weder ter sprake de onderhandsche verpachting der gemeente-landerijen. Door het college van Ged. Staten was thans bericht, dat het verlangde opgave van de namen der pachters en van de taxatieprijzen. Omtrent de goedkeuring dier verpachting zal door het college later ean beslissing genomen worden Do gemeenteraad benoemde drie taxateurs, welke onder goedkeuring van den Raad de gronden zullen moeten taxeeren. Verder kwam in behandeling een adres van do heeren C. Groenewege en A. Geluk, welke den gemeenteraad verzochten een perceel land van adressanten in ruil te willen nemen te gen een perceel van de gemeente. De heer Rynberg verklaarde zich daartegen, omdat het land, dat aan de gemeente in ruil werd aan geboden, van niet zoo goede qualiteit was als wat de gemeente zou moeten afstaan. Na dis cussie werd met 3 tegen 2 stemmen (de heer M. Groenewege moest buiten stemming blijven, wegens bloedverwantschap van den aanvra ger), werd besloten, de landen te laten waar- dceran. Naar aanleiding van het ingekomen rapport betreffende onderzoek naar eilectrisdh licht te Assendelft werd besloten om aan den heer Ten Bosch te 's-Gravonhage, concessie te ver- leenen tot het aanbrengen eener electrische verlichting in deze gemeente, indien door den conoessionnaris de verlangde wijzigingen in de voorwaarden worden aangebracht. Do gememteveldwachter en zijn gezin zullen in 't vervolg vrije geneeskundige behandeling genieten voor zoover de doktersrekening de f25 niet te boven gaat. Hot meerdere blijft voor des veldwachters rekening. Uit Z.-Vlaanderen. W. D. Men schrijft ons Het bericht als zoude door Oostburger vis- schers nabij de haven van Breskens een lijk zijn gcvischt, is geheel onjuist. Wel is er Donderdagavond door visscbers van Breskens een lijk aangebracht, maaT het was een zee- hondenlijk, waarvan, onder toezicht van de be voegde autoriteit de vinnen zijn afgehakt voor de premie die daarop staat, doch dat is op Breskens geeO nieuws, daar zich dat dikwijls voordoet. Voorts hebben visscbers een lijk in zwem- costuura zien drijven in de Wielingen by ton no. 8, doch door de ruwe zee kon het niet medegebracht worden. Van het uitloven van een premie is er officieel niets bekend. Men meldt ons uit het eiland Tholen5 Heden keeren een aantal werklieden uit verschillende gemeenten vun het eiland en uit Wost-Noord-Brabant van uit Engeland weer huiswaartssedert begin Juni hebben zy daar op de bietenvelden een uitmuntend loonend werk gevonden. Per week werd aan de betrokken familieleden door de gelsche werkgevers 10 gulden gezonden4 gulden per week is op het eind van het werk aan de arbeidslieden uitgekeerd, ter wijl zij zelf gedurende het werk por persoon 3^ gulden in handen kregen, alzoo een week loon van 17; gulden; bovendien werd hun geheel vrye huisvesting en voeding verstrekt^ Overwegende dat het mond- en klauw zeer niet meer heerscht in Zeeland, wordt het Belgisch ministerieel besluit van 16 Juni 1911 ingetrokken voor wat betreft den in voer in België van hooi, stroo, enz. komstig uit de provincie Zeeland. Naar [men ons meedeelt was de heer Jan Kraamer, welke j 1. Donderdagavond te Souburg overleed, de laatste veearts in Nederland, die niet het universiteits-diploma bezat. Niettemin was bij, vooral bij den boerenstand, in hoog aanzien. Kerknieuws Dinsdag 10 September zal te E e d e de plechtige installatie plaats hebben van den heer A. van Dijk als pastoor. De tweede buitengewone generale jsynode der Gereformeerde Kerken, voor het benoemen van hoogleeraren aan de Theologische School te Kampen, zal, volgens de „Ned" bijeen komen op Dinsdag 10 September, des voor- middags 10 uur, in ide Noorderkerk te 's-Gra- venhage. Ned. H er v. Kerk. Beroepenr te Eext c.a. (Dr.j K. d. Kamp, cand. te Groningen. Bedankt: voor Schildwolde ds. J. Thijssen te Kantens. Christel. Gereform. kerk. Bedankt: voor Baarn, Boskoop, Oud Beijerland en Zaamslag L. H. van dei- Meiden, cand. te Loosduinen. De raad der gem. Delfzijl (Gron.) be noemde heden tot leeraar in de wiskunde aan de zeevaartschool aldaar de heer A. Th, Uffelie te Vlissingen. Tot onderwijzer aan eene christelijke school te Vlissingen (Palingstraat) is benoemd de heer A. P. Jungurt te Amsfcer- Beklemdlieid en hoofdpijn, dui zeligheid en suizen in de ooren zijn verschijnselen, die in den regel door een van streek zijnde maag veroorzaakt worden. Een wijnglas natuurlijk Franz Josef- bitterwater leidt zonder pijn de oorzaak der stoornissen in de spijsvertering af en bewerkt daar door op zekere wijze het ver dwijnen der oprispingen. „Echt Franz-Josef-Iaxeerwater", schrijft prof. v. ISubl te Müuchen, „werkt snel en wordt algemeen als aan genaam smakend geroemd". In apotheken, drogisterijen en mine raalwater-depots overal verkrijg baar. Van doorgaans welingelichte zijde ver neemt de N. Z. Crt. dat de heer Patijn, af gevaardigde voor Zierikzee, ernstig merking zou komen voor het burgemeester schap der gemeente Voorburg, welker hoofd, baron Van Tuyll vaji Serooskerke, dezer da gen eervol ontslag ontving In verband met het ook door ons openbaar gemaakt protest van hot Helderscb Tehuis voor Militairen naar aanleiding van den verkoop van de Oranje-blefem op Ko- ningin's verjaardag uitsluitend ten behoeve van Christelijke (Protestantscho) Tehuizen, heeft het comitë in een rondschrijven ver klaard dat uit de bewoordingen van de circu laire, waarin het opwekt die bloem te verkoo- pen, wel degelijk was te lezen welke Tehuizen men bedoelde - By 'ministerieel© beschikking is bepaald, dat by het regiment grenadiers en jagers een proef zal worden genomen met trekhonden voor het venteer van mitrailleurs. De kapitein jhr. C. A. J. Meijer, van genoemd regiment, wordt belast met het nemen van de proef, terwijl hem, naar het Vad. verneemt, is opge dragen 8 geschikte honden met tuigen aan te schaffen waarvan 4 in België en 4 in Ne derland. Naar verluidt hebben de notarissen van wege het departement van financiën een cir culaire |Ontvangen, waarbij medegedeeld wordt, dat voortaan by verkoop van bouwterrein, indien reeds gebouwen op het erf staan, re gistratierecht moet worden betaald van het bouwterrein en de gebouwen. Het verdient derhalve aanbeveling, bij ver koop van bouwterrein dadelijk de koopacte te laten passecren. (L. Ct.) De NedeTlandsche Bond van koffiehuis-, sociëteit-, restauratiehouders en slijters Ver gunning, gevestigd te Amsterdam, en de Fe deratie van provinciale Bonden Van vergun ninghouders, gevestigd te Zutphen samen on geveer 7000 vergunninghouders omvattende, hebben zicb per adres tot de Tweede Kamer gericht met verzoek te doen, wat mogelijk is, om de herziening van de Drankwet, welke adressanten „een zeer urgente zaak" noemen, te bespoedigen. Bij liet adres is een memorie van toelich ting gevoegd, waarin adressanten een aantal hunner wemschan en grieven hebben uiteen gezet. In Eheinhausen is een ijzeren stelling, opgetrokken tot het herstellen van een beton- dak, te vroeg in gebruik genomen, waar door die instortte, en 7 arbeiders meesleepte. Een was dadelijk dood, een tweede stierf in het gasthuis, een derde zweefde nog bij het verzenden van het bericht tusschen leven en dood. Bovendien liepen 4 werk lieden lichte verwondingen op. Ook de arbeider, die de leiding had, werd gedood. Het ongeluk had plaats bij een smeltoven ▼an Krupp. In Czenstocbau (Russisch gouverne ment Petrokoff) had de politie ontdekt, dat het hoofdkwar ier eener gevaarlijke misda- digersbende was gevestigd. Toen ze de woning Donderdag wilde aanvallen, bleek deze in staat van tegenweer gebracht en werd ze met revolverschoten ontvangen, afkomstig van de' gewapende bandieten. Troepen wer den daarop gerequireerd, voor wier snelvuur roovers weken, waarna het tot een vol ledige vesting gemaakte buis met veel moeite kon worden genomen. Vier bandieten bleken doodgeschoten, 5 werden na de bestorming gevangen genomen, terwijl nog vier hadden weten te ontkomen. Ook van de soldaten werden eenige gewond. In bet huis vond men een heel wapen magazijn en een hoop gestolen goederen. In de Russische plaats Zaritzin aan de Wolga woonl een priester-moimik, lliodorus ge naamd. Deze man heeft een gemeente, die bij hem zweert en op wier geloof hy steunt, om ongelooflijke brutaliteiten uit te balen. In den herfst van het vorig jaar heeft de stad Moskou liem reeds aangeklaagd, omdat hij het bestuur dier plaats grof had beschimpt. Men zou don man reeds eerder hebben aangetast, werd hij niet door zijn bisschop beschermd. Nu heeft hy echter iets gedaan, wat de deur dicht doet. Kort en goed heeft hij over den Russischen minister-president Kokoftsof en den opper-procureur van do Heilige Synode bene vens over diens assistent den vloek uitgespro ken. De correspondent van de „Kölnische", die deze zonderlinge geschiedenis naar zijn blad schrijft, neemt aan, dat de leden der Synode, die zich reeds vroeger voor ontheffing van lliodorus van zijn geestelijke waardigheid uitspraken, hem nu zullen sturen waar hij hoort: in een koud-waterinrichting. BEET GENOMEN. Een Duitsch ingenieur en zijn vrouw, woopachtig to Berlijn en op doorreis 1e Brussel, waren in een hotel aldaar afgestapt. Woensdagavond werden zij in het midden der stad aangesproken door oen persoon, van ongeveer 25 jaar, die verklaarde van Zwitser- sche afkomst te zijn en him voorstelde, hen do stad te toonen. Zij namen 't aanbod aan. Rond middernacht merkte de Zwitser zyn nieuwen gezellen op dat het hotel, waar zij afgestapt waren zou gesloten zijn en bood hun gastvrijheid aan in zijn appartement. De echtgenoojten gingen ook hierop in. Hun nieu we gezel leidde hen naar een kamer waar inderdaad, een good bed te hunner beschik king werd gesteld. Woensdagmorgen, hun gezel niet meer be merkend, kregen ze vermoedens. De ingenieur sproing uit het bed en bemerkte dat zyn brieventasch 5000 frank inhoudend, verdwenen was. Hij diende bij de politie een klacht in. Een onderzoek werd geopend, waaruit bleek dat dagelijks een half dozijn vreemde kerels, die een bandietenbende moeten uitmaken, zich vereemgden jop de kamer die ter beschik king der Duitscliers gesteld werd. EEN ADRES VAN SCHUTTEVAER. Door het hoofdbestuur van „Schuttcvaer" is oen adres gericht aan den Minister van Marine, mot herhaald verzoek wel tot ver andering Van de kleur van het licht van lichtboeien die in enge geulen aan den roe den tonnenwal liggen, in rood, te* willen overgaan. OVERLEDEN. PETERSBURG, 24 Aug. Do stichter van het blad „Nowoje Wremja", Suborin, is overleden 00STENRIJKSCHE INMENGING? LONDEN, 24 Aug. Volgens de „Daily Chro nicle" loopt te Parijs het gerucht, dat Oosten rijk Sandjak Novibazar zou hebben Itezet. Novibazar is de Noordelijke punt van Tur kije, tusschen Montenegro en Servië gelegen. TURKIJE EN MONTENEGRO. LONDEN, 24 Aug De „Daily Chronicle" ver neemt uil ConstantLnopel, dat de koning van Montenegro het geheel© leger onder de wapens heeft geroepen. Aan de grens worden de bewegingen der Turksche zoowel als der Montenegrijnscha troepen geleid, alsof de oorlog reeds is uit gebroken. De Russische gezant zal stappen doen om tot een vredelievende oplossing van het ge schil tusschen beide mogendheden te geraken. De minister van builenlandsche zaken en de Montenegrijnsche zaakgelastigde spraken de verwachting uil dat men, betreffende het grens geschil tot een vriendschappelijke oplossing zal komen. BRAND TE C0NSTANTIN0PEL. BERLIJN, 24 Aug. Sedert gisteravond woedt to Constantinopel een geweldige brand in de wijk Topha.ne. Naar verluidt zijn meer dan 80 huizen in de asch gelegd CONSULATEN GEPLUNDERD? PARIJS, 24 Aug. Volgens een telegram uit Tandzjer aan de bladen zouden de Spaansche en Engelsche consulaten te Tandzjer zijn ge plunderd door aanhangers vau El Hiba Vergaderingen, Concerten enz. MIDDELBURG. Eiken dag Electro-bioscope theater, Markt. 's Avonds 7lir/j p., Zondag3 6HVi n-, Woensdags en Zaterdags matinée'». Zondag 25 Aug. 4e Z.-A. Concert. Schut tershof iyt u. Woen s dag 28 Aug. Concert Sted. Muziek korps. Schsttershof, 8 n. VLISSINGEN. Eiken avond Wilhelmïna-paviljoen. Con cert Italiaansch Orkest. 8 u. Eiken avond Grand Hotel. Concert 8 u. DOMBURG. Tot Maandag 26 Aug. Schilderijententoon stelling, 10—6 n. TENTOONSTELLING TE BERGEN OP ZOOM. Men schrijft ons Heden heeft de plechtige opening der ten toonstelling van Landbouw, Tuinbouw en Nij verheid plaats, die een schitterend succes be looft t© hebben. Honderden inschrijvingen zijn ontvangen en reeds weken te voren was de reusachtige plaatsruimte besproken. De ten toonstelling belooft dan ook een feest te wor den, ZQoals Bergen ep Zoom nog nooit heeft aanschouwd. Zeeland vooral is goed ver- nwoordigd en zonder twijfel zal uit den uitslag der bekroningen blijken, dat Zeeland is do landbouwprovincie by uitnemendheid. Daarom industrieelen, landbouwers en be langstellenden, op naar de tentoonstelt big' en gij zult u over uw bezoek niet beklagen Waarneer we haar naderen, valt ons dadelijk de prachtige en monumentale entrée in het 'ojofe. Behalve de groote gehouwen voor indus trie, land- en tuinbouw, pluimgedierte en honden, „is vojor velen de kermesse d'été eene groote attractie. Gezellige restauraties, waar strijkmuziek ons zal vergasten, een muziek-kiosk, waarop iederen dag uitvoerin gen gegeven worden en een gropt sportterrein verhoogen de aantrekkelijkheid. Duizenden ■ilampjes van het electmch licht zullen onder het schaduwrijke geboomte een teo- verachtig aanzien geven. Voorwaar-, de com missie, die- dit reuzenplan op touw durfde zetten, heeft eer van haar werk. Voor ons gewoon feuilleton was beden UIT MIDDELBURG. Esperanto. Naax men ons meedeelt, zal m de maand October alhier een tentoonstelling van Es peranto plaats hebben. De tentoonstelling zal een middag in het Schuttershof open zijn. 's Avonds zal een vergadering plaats hebben, waar een tweetal sprekers zullen optreden. DE Z.-BEVELANDSCHE WATERLEIDING. Het leggen van den zinker in het Kanaal van Wemeldinge is bepaald op Zondagavond 8 uur, onverhoopte omstandigheden buiten gesloten. GESLAAGD. Geslaagd voor de akte Duitsch 1 o J. Pottjewijd te Kapelle UIT AMSTERDAM. De Larensche kun sthandel. Aam den heer Theo Neuhuys is op zijn ver zoek met 15 Sept. eervol ontslag verleend als directeur vajn den Larensclien kunsthandel. Het ontslag van den heer Nico van Harpen als directeur is ingetrokken. Gemeentehegrooting. Verschenen is de gemeentehegrooting, zij wijst in ontvangst en uitgaaf een bedrag aan van '37 millioen gulden. Een post vah f 2000 is uitgetrokken om geleidelijk het politiecorps van vuurwapenen te voorzien. Vlissingen. Van "2024 Aug. OndertrouwdL. G. Tuijnman, jm. 30 j. met E. Auer, jd. 22 j.; J. van Duijl, jm. 30 j. met A. M. Debra, jd. 22 j. Getrouwd J. C. H. Bode, jm. 25 j. met S. J. Corstanje, jd. 25 j.; J. H. Berlo, jm. 22 j. met J. E. Fase, jd. 27 j. Bevallen E. E. Vanleke, geb. Bourgoit, z.; C. A. H. Maquelin, geb. Frits, d.; P. S. Belfroid, geb. De Weerd, d.; J. W. Karre- man, geb. Geelhoed, z.; C. C. de Jong, geb. Bilttner, z.; G. Bakker, geb. Koets, d. en z. tweelingenJ. van den Berg, geb. Bosse- laar, d. OverledenP. J. Klijberg, wed. van E. E. Lauwereins, 70 j.; L. E. Vanleke. z. 4 d. Goes. Van 2224 Aug. Overleden A. Brasser, wed. van J. Dekker, 63 j. VERKO0PINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. 27 Aug. Vlissingen, Huizen, 28 Aug. Westkapelle, Bouwland, 28 Aug. Araemuiden, Huis, 28 Aug. Zierikzee, Bouw- en Weiland, 29 Aug. Verpachting Gemeente Middelburg, 29 Aug. Middelburg, Bouw- en weiland, 30 Aug. N. en St. Joosl., Verhuring Bouwland, 3 Sept. Middelburg, Verpachting Visscherij en graaettimg, 4 Sept. Aagtekerbe, Hofstede en Veldvruchten, 5 Sept. Middelburg, bouw- en weiland, 11 Sept. Koudekerice, Café, Informaties. Paap. Loeff Verhuist. Franse. Morkusse. Verhulst. Markusse. Do Neeling Verhuist Loeff.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 2