Ingezonden Mededeelingen. Verschillende Berichten. BURGERLIJKE STAND. LAATSTE BERICHTEN. Ingezonden Mededeelingen, in het O- en N. Testament en in de 12 ouders der bruid naar het stadhuis. Dekelijkheid om haar in een zinneloozengestichfc artikelen des Chrislelijkea geloofs begrepen bruigom had echter niet de toestemming opgesloten te honden, is, in den zin, die door de kerk onzer zijner ouders en had ook niet gezorgd voor vaderen, blijkens hare belijdenisschriften,het in orde laten brengen vrn de noodigeIn Parijs wordt hoogst waarschijnlijk een daaraan gehecht wordt" enz. formulieren om zonder die toestemming te centraal reis-burcau opgericht, waar ieder over Na een langdurig debat werd overeenkom- trouwen. Het gevolg hiervan was, dat dedo vele, minder bekende gedeelten van Frank- stig het voorstel der commissie met grootetrouwplechtigheid niet kon doorgaan en men rijk zich kan doen inlichten. Het wordt bo- meerderheid van stemmen afwijzend op het onverrichterzake huiswaarts kon keeren, tot verzoek beslist. Anders stond het met* de sclirapping van de woorden „in geest- en hoofdzaak'" bij de belijdenisvragen. Velen waren vóór schrapping. Er kon op die manier alles worden gevraagd. De beslissing viol in ontkennendon zin. Met 10 tegen 9 stemmen werd tot niel-schrapping besloten. De circulaire van den lieer Schricke licht dit besluit toe, den nadruk er op leggend, dat de bedoelde woorden geen willekeur wettigen, maar den predikant binden aan de belijdenis, verklaring en belofte bovengenoemd: den ker keraden wordt verzocht hierop toezicht te oefenen en den predikanten om de beteckenis van art. 351 wol te gedenken. Na ernstige be spreking werd de uitvaardiging aangenomen met 12 tegen G stemmen. Naar men zich zal herinneren werd in een der vorige zittingen aangehouden totdat nadere inlichtingen zouden zijn ingekomen een voorstel van den hoer Weyland om zich tot den mui. van L. U. en N. te wenden met het verzoek om maatregelen te treffen met betrekking tot Zondagsrust voor boot spoorwegpersoneel en voor allen, die bij handel pn vorkeer in onze havenplaatsen, betrokken zijn, zulks naar aanleiding van de medcdeclingen over bovenmatigen Zon- dagsarbeid door do bootwerkers te verrich ten in onze havenplaatsen, bepaaldelijk te Hoek van Holland. Door sommigen werd toeu gevraagd of de: mededeelingen alleen golden voor Hoek van Holland, of dat zij ook V1 i s s i n g e n be- troiffen Nader bleek, dat zij in hoofdzaak op Hoek van Holland betrekkmg hadden, Naar aanleiding hiervan waren inlichtingen ontvangen zoowel van den burgemeester als van den kerkeraad van 's-Gravenzan.de, die do mededeelingen dienaangaande in de Synode gedaan, bevestigen. Sommigen meenden, dat. er met hot oog op den transito-handel niet veel aan lo doen is. Anderen, dat men den invloed van een handeling, gedaan door iichaam, als de Synode, niet moet onderschat ten waarom zij willen, dat deze zich in dit ge val zal wondon tot de regeering, inzonderheid tot den Minister van Landbouw, Handel Nijveïheid. Het vooTstcl Weyland werd ten slotte met algemeene stemmen aangenomen. SPOBT. Voetbal. De loting voor de le ronde van de beker wedstrijden heeft uitgemaakt dat op 1 Sep. gespeeld zullen worden o. a Voorwaarts M. V. V. 0. te Utrecht; Willem II Zee- landia te Tilburg en E. M. M. V. V. V. (Venlo) te Vlissingen. Voorwaarts speelt in de West. 3e klasse B van den N. V. B., de andere clubs zijn alle 2e klassers. Tot scheidsrechter zijn aangesteld de heeren A. E. Dudok van Heel te Vlissingen en M. de Mol, oud secretaris van M. V. V. 0. Duizendvoudig afdoend gebleken Voedsel bij: Braakloop. Diarrhea, Darmkalarrh.etr H. M. de Koningin-Moeder heeft f 100 geschonken aan de vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten in Neder land, als blijk van belangstelling. De afdeeling Kampen der S. D. A. P. heeft, naar Het Volk meedeelt, voor de Kamerverkiezingen in 1913 den heer J. H. Schaper candidaat gesteld. De uitvoerende macht der Domini- caansche republiek heeft, ter vervanging van den heer Apolinar Tejera, tot lid van het Permanent Hof van Arbitrage benoemd den heer José Lamarche, doctor in de rechts wetenschap, oud-president van het hoogge rechtshof enz. Gisteren is in tegenwoordigheid van Z. K. H. den prins der Nederlanden en van vele belangstellenden het tehuis voor al leenstaande blinden te Wolfhezen geopend. In ons nommer van Zaterdag gaven wij reeds een beschrijving van het gebouw, waarnaar hier verwezen wordt. niddag is voor het eerst in de baven van Amsterdam een steenkolen- elevator in werking gesteld, toebehoorend aan de Steenkolen Handels vereeniging. Deze werktuigen hebben te Rotterdam, waar er reeds verscheidene in gebruik zijn, veel- tot de ontwikkeling vtyi het steen- kolenbedrijf meegewerkt. men later beter beslagen ten stadhuize komt. Z. Maandag is in de Terheijdenstraat te Breda de chef-monteur der telefonie, H. T. R., door het breken van een telefoonpaal naar beneden gestort. Bewusteloos werd hij op genomen en naar het gasthuis vervoerd, waar hij 's avonds nog is overleden. De man was gehuwd en vader van drie kinderen. De agent der Deli-brouwerij te Dord recht deed Maandag bij de politie aangifte, dat in zijn kelder ODgenoode gasten waren geweest, die den biervoorraad hadden aan gesproken. Een door de politie ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat drie jongens, respectievelijk 13, 14 en 15 jaren oud, zich door een openstaand vensterraam toegang hadden verschaft tot den kelder. Daarin hadden ze van een vat den stop verwijderd, en toen van het bier gedronken. Na deze hulde aan Cambrinus hebben ze met een pijpje kaars, dat ze vonden, het vat dicht gemaakt en zijn er van door gegaan. Dinsdag hebben de heeren S. Matsuura en M. Ohta, vertegenwoordigers van de Japansche landsdrukkerij een bezoek ge bracht aan de firma Joh. Enschedé en Zonen te Haarlem. Beide heeren werden door de zaak rondgeleid en vertoefden geruimen tijd in de drukkerij voor geldswaardig papier. Voor eenige dagen werd te Haarlem in een der kermistenten een rijwiel gestolen. Als verdacht van dezen diefstal hield de recherche een man aan uit Loosduinen en bracht hem, om verhoord te worden, naar het bureau van politie, Onder dat verhoor viel de mau opeens op den grond, sloeg, trapte en raasde, vernielde een deel van het meubilair en niet minder dan 5 lagenten waren noodig om hem te over meesteren. De toevallig op het bureau aanwezige po- litie-dokter gelastte overbrenging naar het St. Elisabeth's gasthuis, hoowel hij en de hoofd inspecteur van politie onmiddellijk aan simu latie dachten. De overbrenging had met groote moeite plaats, de man blèef woest doen, wilde niet naar het gasthuis en het kostte heel wat moeite hem daar te krijgen. In die inrichting is nu de simulatie gecon stateerd, zoodat do man niet alleen zal terecht staan wegens diefstal van het rijwiel, doch te vens wegens vernieling en wegens verzet te gen de politie. (Tel.) Maandag was het «hartjesdag" voor de Amsterdamscbe Jordaanbewoners. Dit volks feest schynt van jaar tot jaar minder te worden, alleen aan den lust tot vuurwerk afsteken wordt nog ruimschoots bot gevierd. De brandweer moest dien avond niet minder dan zeven straatbranden blusschen. Dinsdagmorgen vervoegde zich een 15- jarige jong n uit Amsterdam aan het politie bureau te Watergraafsmeer en deed daar het volgende vreemde verbaal. Terwijl ik in de Kruislaan aan het tee- inen wa9, kwam een ongeveer 20-jarig persoon bij mij staan en vroeg mij of ik spionneerde. Nauwelijks had ik geantwoord, dat ik slechts wat teekende, of ik ontving met een hard voorwerp een klap op 't hoofd. Hierop greep hij mijn rijwiel en wilde mee wegrijden. Toen ik hem dit belette, lichtte hij een revolver op mij en zei «Zeg niets, hoor". Uit angst liet ik mijn fiets los en de aanrander reed er zoo snel mogelijk mee weg. («flbld.") Dinsdagavond heeft te Mierlo bij Hel mond zekere vrouw Klaassen haar buur vrouw, Westerloo genaamd, met een revolver in de borst geschoten. De oorzaak is een ruzie tusschen de respectievelijke kinderen. Vrouw Westerloo is levensgevaarlijk ge wond. Vrouw Klaassen is door de mare chaussee gearresteerd. «Tel.c OM EEN LOSLOOPENDE MUIS. Het was gisteravond niet veel weer, maar toch nog mooi weer genoeg om in de pas sage te Zand voort te luisteren naar de dames-kapel. En het aantal luisterenden was groot. Opeens gaf een dame teekenen van onrust, ze staarde en ze staarde steeds op een zeker punt, gaf eindelijk eeist een gilletje en toen een gil, sprong op haar stoel en riep „Daar loopt een muis." Dit woord had de uitwerking alsof er een knuppel gegooid werd in een hoenderhok. In een oogwenk waren aUe dames van hare stoelen opgesp ropgen en stonden, de rokken bijeen, boven op tafels en zitplaatsen. De heeren snelden toe met stokken en parapluies, het was een formeele jachtpartij, En het diertje dat daarvan de oorzaak was Het wist in een winkel te ontkomen. Een uur later zaten alle dames nog angstig naar de winkeldeur te staren, waar in Je muis was verdwenen. („Oprechte") vendien grootsclieeps opgevat. Het bureau krijgt n.l. zijn agenten, zijn „conférenciers" en zijn blad. Eenige gedeelten van liet land zullen daar him eigen vertrek hebben, waar de reizi ger binnen eenige minuten van de details der verlangde streek op do hoogte wordt ge bracht. Valsch geld vervaardigen, is gevaarlijk dacht een gewezen postbeambte te Vincennes, maar toch gemakkelijk geld willend verdie nen, wist hij door een scheikundige behande ling goudstukken 30 centigram lichter te ma- Op die wijze moet hij zich een aardig kapitaaltje hebben vergaard- Doeh het zonderlinge voorkomen van de geldstukken trok de aandacht, met het gevolg dat het bedrog ontdekt en do bedrieger ge knipt werd. Volgens een Italiaansch scheepvaartblad lieeft de directie van de Wliijte-Star-Lijn, welker naam door het ongeluk met de „Ti tanic" voortaan wel in ieders geheugen zal blijven, bet besluit genomen steenkool als stookmaleriaal te vervangen door petroleum, Bet eerste schip, dat voor bedoelde stoom vaartmaatschappij gebouwd wordt en niet pe troleum gestookt' zal worden, krijgt een inhoud van 18.000 tonnen en is bestemd voor den dienst op Australië. Dit staat voornamelijk in verband met het ontdekken van een groot aantal petrolcumbronnen in Noord-Australië, waardoor aan do schepen stookmateriaal tegen geringen prijs geleverd zal kunnen worden. De White-Star-Lijn heeft bovendien nog drie groote stoomschepen voor de Australiëhjn be steld van 675 voet lengte, welke dopr pe- troleummotoren zullen worden voortbewogen Te Philadelphia is men tot Ide zonderlinge ontdekking gekomen, dat eeu der meest acht bare politici en kooplieden dier stad, het raadslid Burko niemand anders dan de gewe zen galeiboef Tripp is. Wegens diefstal veroordeeld, bracht deze inderdaad eenigen tijd op de galeien door. maar wist zich later door liet openen van een magazijn een fatsoenlijk bestaan te verschaf fen, waarbij het lot hem diende. Eeu zijner vroegere lotgenooten van de galeien heeft hem nu trachten op te lichten door met bekend making van deze feiten te dreigen, maar Tripp (of Burke) is hem vóór geweest, door zelf zijn verleden openbaar te maken, terwijl hij den „chanteur" voor do rechtbank deed dagen. Do medeburgers van Burke hebben daarop als belooning geweigerd, diens aanbod, als raads lid af te treden, aan te nemen. GOEDKOOPE SAFE. In het Parijsche bureau voor gevonden 'voorwerpen is dezer dagen een geval opge helderd, dat de dienstdoende beambten maandenlang veel hooidbrekens bad gekost. Zoowat een jaar geleden was daar name lijk een goedgekieede heer verschenen, die een aantal sieraden van groote waarde kwam welke hij beweerde op straat ge vonden te hebben. De ambtenaren namen het gevondene in ontvangst, het werd ge boekt en de eerlijke vinder kreeg een bewijs ontvangst met de mededeeli'ng, dat, wanneer de eigenaar van de kostbaarheden zich niet binnen een jaar en zes weken had aangemeld, deze zijn eigendom zou worden, waarop bij vertrok. Er gingen maanden voorbij, zonder dat zich iemand aanmelden om zijn verloren goed in ontvangst te nemen. Tot op een goeden dsg een rijke juwelier uit de Rue Championnet verscheen, die verklaarde dan dan, die en die voorwerpen verloren te hebben, waarbij bij een nauwkeurige be schrijving van de op het bureau gedepo neerde kostbaarheden gaf. Er was geen twijfel mogelijk, dat ze werkelijk zijn eigendom waren en ze werden hem dan ook zonder complimenten teruggegeven. Tot nog toe is er aan dit heele voorval niets bizon- ders, zal men zeggen, behalve de groote waarde van het verlorene dan. Niet lang daarna echter kwam dezelfde eerlijke vinder weer op het bureau, vertelde weer, dat hij daar en daar het een en ander gevonden had en leverde daarbij precies dezelfde voorwerpen van waarde in als den eersten keer. Weer gingen er een paar maanden voorbij en weer kwam de juwelier uit de Rue Championnet vertellen, dat hij enz. De beambten van het bureau zaten met de banden in het huar over dit mysterie, maar wie beschrijft hun verbazing toen precies hetzelfde geval zich ten derden male 400e STAATN-LOTEHf J 3e klasse, 2de lijst. Trekking van Dinsdag 20 Ang. Pry* van f 25000 No. 12276 2000 5317 1000 12010 400 16640 200 11036 11776 100 704 820 9834 16303 20953 Prijzen van f 45. 6109 6297 12373 12400 14245 14254 6192 9832 12386 14239 14250 15984 6265 Middelburg. Van 2022 Aug. GetrouwdI. P. du Bois, jm. 28 j. met W. A. van der Weel, jd. 25 j.; J H. Mulder, jm. 24 j. met C. Bosschaart, jd. 24 j. Bevallen C. B. Lente, geb. De Koeijer d. HOOG W ATt.K e Vlissingen. Donderdag 22 Aug. vm. 9.02 1021 Vrpdug 23 Zaterdag 24 11.25 Zondag 25 nm. 12 12 Maandag 26 12.52 Dinsdag 27 1.24 Woensdag 28 1.54 te Domburg. Donderdag 22 Aug. vm. 9.11 Vrjjdag 23 10.30 Zaterdag 24 11.84 Zon'<ag 25 nm. 12.21 Maandag 26 1.01 Dinsdag 27 1.33 Woensdag. 28 2.05 UIT DEN HAAG. Vonnis bevestigd. Het Gerechtshof bevestigde het vonnis van de Zierikzeesche rechtbank, waarbij J. van S., arbeider aldaar, tot een maand veroordeeld werd wegens wederspannigheid. Ongegrond verklaard. Bij kon besluit zijn ongegrond verklaard do bezwaren van den gepeaisionneerden re servesergeant-majoor J Vcrhage te Middel burg, betreffende de afwijzende beschikking op zijn pensioenaanvrage. STAATSLU I I- ItIJ 39 klasse, 39 Jyst. Trekking van helen Woensdag. Prijs van f 1500 No. 19767 1000 200 100 13874 14408 17288 19436 10231 14807 14873 15102 18043 19203 TORENBRAND. Om half zes hedenmorgen, werd door het inslaan van den bliksem, brand veroorzaakt in den toren van de Ned. Herv. kerk te Be ver w g k. Aan blusschen viel niet te deuken, daar het water niet voldoende hoog kon wor den opgeperst. Om 7 uur stortte de spits met veel geraas naar beneden en kwam op do kerk terecht. Ten koste van. veel waterschade wist men de kerk te behouden. De toren was gemeente-ei gendomHij was 62 M. hoog, opgetrokken in antiek Gothischen stijl en dateert van pl.m. 1500.. In de 17de eeuw is do toren gerestaureerd. Het bouw werk was voor f35.000 verzekerd. Het kerkorgel i6 ernstig beschadigd. DE PEST OP MALANG. Ter bestrijding van de pest op Malang wor den door den gouverneur-generaal van Ned.- Indië doktoren gevraagd, om zich voor 1 jaar aan het werk der postbestrijding to ver binden. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Woensdag 28 Augustus. Hoofdbestuur der posterijen en telegrafie, Parkstraat ga, 's Gravenhage, n.m. 2 uur: het onderhoud van hot post- en telegraafge- bouw te Tholen, van den dag der kennisge ving van de goedkeuring der aanbesteding, tot en met 31 December 1914 en het verrichten van eenige herstellingen en vernieuwingen aan dat gebouw. Bestekhoofdbestuur, den Haag prov. be stuur Zeelandbureel rijksbouwmeester 2e district, Nassau Odijckstraat, den Haag di recteur p. en t. kantoor, Tholen. Inl. gen. rijksbouwmeester en opzichter C. van der Linden te Middelburg. Aanw. Donderdag 22 Aug. v. m. 9'/s uur. Woensdag 11 September. Provinciaal bestuur v. m. 11 uur: het bouwen van een kantoorgebouw voor den dienst der Rijks-directe belastingen, invoer rechten en accijnzen le Hansweert, bohoorende tot de werken voor den bouw van derde schutsluizen, voor het kanaal door Zuid-I land te Hansweert en Wemeldinge. Raming f 18.000. Bestekministerie, prov. besturen, van Cleef. Inl.hoofd-ing.-dir. J. C. Ramaer, Middel burg, dir.-ing. Bongaerts, Goesing. Rin gers, Hansweert. OPSTAND IN NICARAGUA. NEW YORK, 21 Aug. Volgens een telegram uit Managua van 18 dezer is liet geheele gar nizoen, sterk 500 soldaten, in hel stadje Leon in den nacht van 17 op 18 Aug,, op 70 man door de opstandelingen vermoord. Nuar de «Prov. N. B. en 's H. Ct.» schrijft, moeten gisteren te Zalt-Bommel, in verband met de stakingsreUetjes 62 dagvaar dingen zijn uitgereikt. - Toen ging men toch eens een onderzoek instellen en het bleek, dat de koopman uit de Rue Championnet en de eerliike vinder samen deze kleine geschiedenis in scène hadden gez -t. De juwelier moest voor eenigen tijd op reis en vond het niet veilig voor zoo'n groot bedrag aan kostbaarheden in huis te bonden gidurende zijn atwezigheid. Hoe daarop wat te vinden zonder in groote kosten te vervallen Hoe zij hier een monw aan pasten leest men hierboven. De vraag is nu maar of. het bureau, dat er ingeioopen is, een wettig middel heeft om een eind te maken aan dergelijke ge schiedenissen. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Voor rekening der Vereeniging „Volkshuis- j vesting" te Sluis is hedenmiddag door den VERKÜOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informaties. Aug. Verpachting Walcheren, Markus se. 27 Aug. Vlissiiigen, Huizen, Paap. Aug. Westkapelle, Bouwland, Loeff 28 Aug. Amemuiden, Huis, Verhulst. 29 Aug. Verpachting Gemeente Middelburg, Markusse. 29 Aug. Middelburg, Bouw- en weiland, Verhulst. 30 Aug. N. en St. Joosl., Verhuring Bouwland, Markusse, 3 Sept, Middelburg, Verpachting Visscherjj en grasettimg, B. en W. 4 Sept. Aaglekerke, Hofstede en Veldvruchten, De Neeling. 5 Sept. Middelburg, bouw - en weiland, Verhuist. Sept. Koudekerke, Hofstede en Inspan, Struve. UIT MIDDELBURG. De Giovannini-zaak. Mgr. Giovannini, de gewezen pauselijke in ternuntius in Den Haag, werd heden voor den rechtercommissaris alhier verhoord, in verband met de bekende vervolgingszaak tegen hetgeen door onzen „Haagsclien Torenwach- over hem geschreven werd. Hij was opzettelijk daarvoor uit Italië overgekomen. Theetuin-con cor t uitgesteld. Het concert dat hedenavond in den Tuin op het Noordbolwerk zou worden, gegeven, is wegens het koele weer uitgesteld. UIT VLISSINGEN. Loods sc hi pp er. lij het Belgisch Loodswezen, te Vlissingen, benoemd tot loodsschipper de heer A. Verbaeghe, thans zeeloods. PAARD GEDOOD. Hedenmorgen vond de landbouwer J v S. te WestkfPpelie een paard dood in de sloot. Hoogstwaarschijnlijk is hot, grazende aan den kant van de sloot, door het onweder getrojffen. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. LEERAAR H. B S. ZIERIKZEE Benoemd voor een jaar tot leeranr aan de R. H. B. School te Zierikzee A. G. A. Dem- raors te Gouda. UIT ROTTERDAM. Uit den trein gevallen. Vergaderingen, Concerten enz. MIDDELBURG. Eiken dag Electro-bioscope theater, Markt- *8 Avonds 7llJ/i n-. Zondags 6HYi 3., Woensdags en Zaterdags matinée'a. Vrijdag 23 Aug. Concert Sted. Muziek korps, Molenwater 71/2 u- Zondag 25 Aug. 4e Z.-A. Concert. Schut tershof 71/2 u. THERMOMETER EN VERWACHTING. 21 Aug. Thermometer alhier 8 u. vm. 59' gr., 12 u. 67 gr., 31 u. nm. 65 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgens de waarnemingen van beden ochtend Hoogste barometerstand 769.3 te C'oruna. Laagste 748.5 Lerwick. Verwachting tot den avond van 22 Aug.: meest matige W. tot Z.W. windr zwaar tot half bewolkt, weinig of geen egen en dezelfde temperatuur. In de «Guzette van Gent" 1( omtrent de ontvoerde freule Van Coehoorn uit Den Haag De geneesheer, de heer De Boeck, doorarchitect Joh. D. Loojjen het parket gelast mot het onderzoek dezerbij enkele inschrijving en in het openbaar 0 barones, heelt bij den procureur des kónings aanbesteed het bouwen van tien werkmans- Een jeugdig paar uit Bergen op Zoom Zyn verslag ingediend. De dokter bevestigt woningen op een terrein gelegen aan de Rid- dacht Dinsdagmorgen door den huwelijks- <je voornaamste punten van het ge eeskun-j derstraat te Sluis. oo- band verbonden te worden en begaf zich Qjg getuigschrift, volgens hetwelk het meisje j Laagste inschrijver was Pieter Verliage te dé hersenen constateerde. Ilij is naar zijn daartoe met de noodige getuigen eu de opgesloten werd, en besluit tot de noofiza- Sluis voor f 12.200, ning in Kralingen gebracht. Gisteravond te 11.20 word bij aankomst van den trein uit Amsterdam aan het Maas station de hoofdconducteur D. vermist Deze was bij de Oude Plantage uit den trein geval len, en lag korten tijd bewusteloos, doch wist, bijgekomen, het seinhuis te berei waar een geneeskundige bloeduitstorting in A1C0H0LVRUECACA0DRANK CEEWE HDtJOMGVWRNBMfl».

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 2