Verschillende Berichten De afdeBlijsgen der B. D. A. P. in het kiesdistrict Steen wijk hebben, naar .,Het Volk" meedeelt, den heer W. Oosterhaan candidaat gesteld voor de Kamerverkiezing in 1913. Voor een plaatsing by de marine- inachinisten6chool te Hellevoetslms komen in aanmerking H. L. ten Cate, A. Delfos, C. van der Linden, A. A. Timmers, J. van Sandwijk, E. Wyvekate, F. Buaseinaker, W. D. van Os, J. W. Holterman, A. E. de Jong, J. F. H. Grondhont, B. W. Berenschot, D. A. v. Steenbergen, A. J. Krom, W. H. Kam, M. Slager, D. Brouwer, T. F. F. Visser, A. Broere. (»St. Ct.") Maandag werd de eerste Nederlandsche pantserboot van de Ned. Marine op 's Rijks werf te water gelaten. Het vaartuig, de »Brinio" genaamd, heeft een lengte van 52 M., de grootste breedte iü 8$ M., de gemiddelde diepgang 2.575 M., terwijl de waterverplaatsitig ruim 540 top bedraagt. De beweegkracht zal worden ontwikkeld door 2 Dieselmotoren van elk 600 E. P. K., te leveren door de Kon. Maatschappij »De Schelde". Verwacht wordt, dat het vaar tuig omstreeks de helft van het volgend jaar in dienst zal worden gesteld. Onder overlegging van een indertijd gepubliceerden, «open brief» aan de Tweede Kamer, alsmede van eenige citaten uit de «Handelingen» dier Kamer, hebben de ge pensioneerde kapiteins van de infanterie W. M. H. Anten en J. J. F. Scbmitz te 's Gravenhage gisteren een adres aan de Eerste Kamer van da Staten-Generaal ver zonden, de strekking hebbende om aan te toonen dat de categorie van voor 1 April 1911 gepensioneerde officieren ernstig teleurgesteld werd door de aanneming op den Oden Juli jl. van het wetsontwerpHerziening van de pensioenen van de officieren, waardoor zij van eenige lotsverbetering werd buitenge sloten dat men uit de Handelingen ontwaart dat «willekeur», «toevalligheden», ja zelfs «onbillijkheid in hooge mate» niet vreemd zijn aan het aangenomen wetsontwerp dat, wanneer de Eerste Kamer het wets ontwerp niet verwerpt, zij termen zal vinden om der regeeriog te verzoeken, op grond van recht en billijkheid alle nog levende gepensioneerde officieren door het verleenen van een bijslag op het pensioen eenigszins schadeloos te stellen, zooals reeds in andere rijken is geschied. Volgens »Do Amsterdammer" heelt inr. De Vries, de Amsterdamsche wethouder van onderwijs, te Locbem door een val zijn knie zoo ernstig bezeerd, dat hij op medisch advies eenige weken rust zal moeten houden, De »Curavaosche Courant" schrijft hét volgende Het st. »Orouj8 Nassau" vertrok op 21 Juli tegen 6 uur in den namiddag van Puerto Cabello. Tegen 8 uur 's avonds hoorde men een hevigen knal in een der achterruimen en merkte men dat er brand was uitgebroken. Onmiddelijk nam de ge zagvoerder Nieman maatregelen om te blus- schen men liet vijl slangen werken, terwijl het schip naar Puerto Cabello terugstoomde waar het in de voorhaven ten anker kwam. Gelukkig, dank zij het manmoedig optreden der opvarenden, was men den brand spoe dig meester en kon de »Oranje Nassau" de reis naar Curasao doorzetten, waar het schip den volgenden dag tegen 10 uur 's morgens binnenviel. De in de achterruimen zich bevindende goederen zijn grootendeels door water be schadigd en wordt onder toezicht van den Lloyd's Agent aldaar de voor Curasao be stemde lading geïnspecteerd om daarmede te handelen volgens de voorschriften voor averijregeling. De voor andere havens bestemde lading werd op aanraden van experts, naar hare bestemming meegenomen om aldaar te worden gelost. Een vierjarig meisje uit de le Diergaar destraat te Rotterdam, wier kleertjes Maan dagavond vlam vatten door het omvallen van een petroleumstel, is aan de bekomen verwon dingen overleden Maandagnacht is, vermoedelijk door in sluiting, een bedrag van ongeveer veertig gul den ontvreemd uit het bijkantoor der Staats spoor aan den Stationsweg te Leiden. Een man, die zich op een in het Jacob van. Lennepkanaal te Amsterdam, liggende schuit had te slapen gelegd, is in het ruim i tengevolge va» dien val overleden Naar het N. v. N. meedeelt, hebben twee bedienden, P. en V.. van de rijwiel- fabriek Simplex te Amsterdam voor onge veer 8000 gld. aan onderdeelen van rij wielen verduisterd, welke zij bij opkoopers te gelde maakten. Zij zijn, evenals drie op koopers, aangehouden en naar bet huis van bewaring overgebracht. Men meldt uit Oss aan de »Arnh. Cit.» Sedert eenige dagen liet zich in de velden onder Oss een naaktlooper zien, tel kens wanneer vrouwen alleen van hèt veld huiswaarts keerden. Gisteren dook het heer schap weder op midden in een haverveld. De eigenaar, juist aun bet maaien zijnde, verscb. ok zoozeer, dat hij alles in de steek liet en zoo vlug ziju beenen het toelieten huiswaarts keerde. Andereu op onderzoek uitgaande, moesten onverrichterzake terugkeeren. De politie is bet nog niet mogen gelukken den dader in handen te krijgen, alhoewel reeds enkele arrestaties plaats gehad hebben. Een meisje uit Nijmegen, dat haar verloofde te Arnhem naar Groningen zag vertrekken, werd bevreesd dat hij haar voor altijd zou verlaten, waarom zij zich voor den trein wilde werpen, hetgeen door het spoorwegpersoneel verhinderd werd. Later is het meisje, dat in opgewonden toestand verkeerde, door de politie naar Nijmegen gebracht. Zondagmiddag is te Hattem afgebrand de emailfabriek Gelria, van de firma A. en M. Levie. Met groote moeite werden machi nerieën en kantoren behouden. De fabriek is nog pas drie jaar in werking. Een 200 man zijn door den brand werkloos. De fa briek was op beurspolis verzekerd. (Arnh. Cl.) Maandagavond ontstond .zonder bekende oorzaak, brand in de arbeiderswoning van J. Lefferts te Busselte. De bewoners lagen reeds te bed en konden ter nauwernood uit het brandende buis komen. Alles ging ver loren. Twee geiten, bet eenige vee, dat de mensehen bezaten, kwamen in de vlammen om. Niets was verzekerd. „Prov. O. en Z. C." Te Kampen worden, naar de „Prov. O. en Z. C. meldt," plannen beraamd tot Let oprichten eener stoomvaart-maatschappij, ten doel hebbende het in de vaart brengen van een 4tal schoeners, welke geregeld een dienst zullen onderhouden van Kampen naar Londen en anderen Engelsche havens. Reeds is door een der grootste Engelsche firma's steun toegezegd voor het vervoer harer goederen. Een oude man uit Stadskanaal wilde ziju broer, die te Assen woont, bezoeken, hij raakte echter het pad bijster en werd ten slotte nabij Rolde in deerniswekkenden toestand gevonden. De man is aan de gevolgen overleden. Een man uit Raalte, die zijn familie te Tenge bij Twello bezocht had, is aan het station Tenge dooreen binnenkomenden trein gegrepen en gedood. Een landbouwer te Denekamp, die Dinsdag vau zijn fiets viel, is ;%an de ge volgen overleden. Te Enschede is een 14-jarige jongen die per fiets de Hengelosche straat doorreed, ge vallen en onder een met grind beladen wagen geraakt, een van de wielen ging in de lengte over de ^heele rechterzijde van zijn lichaam. De knaap is korten tijd daarna in het zieken huis overleden. Toen een landbouwer Zondagavond in het West-VIaamsche dorp Rumbeke huiswaarts keerde, vond hij achter het huis zijn dienst meid in nachtgewaad en geheel bebloed op den grond liggen. Ze had reeds opgehouden te leven. In de keuken lag zijn vrouw, met wonden overdekt. Ook deze was reeds dood De oorzaak van dezen dubbelen moord is nog onbekend Ook weet men nog niet, wie de daders zijn. Maandagavond is bij stormachtig weer op het meer bij Schwerin een zeilboot met 6 personen omgeslagen Vijf van hen zijn ver dronken. Ook andere deelen van Europa lijden1 onder het gure en winderige weer. Een razende storm heeft het Fransche departe ment Gironde en de Noordkust van Spanje geteisterd. Een menigte visschersbooten zijn Parijs heeft het hoogsle geleverd in zake jigevoeligheid en smaak in verband met een rouwbrief. Een heer uit de hooge kringen aldaar kondigde het overlijden van zijn broe der aan. De kaarten waren voorbeelden va» smaakvolle versiering, druk enz. Het eenige, r men zich over verwonderde, was, dat de omslagen in plaats van met het gewone 5 centimes-zeigel met een postzegel van 5 frank waren beplakt. Wat school achter deze mildheid? Het ant woord was spoedig gegeven. De afzender meende de grove kleur van het gewone zegel niet in overeenstemming met de artistieke zorg, die aan den rand enz. was besteed. Nauwkeurige proeven hadden hem daarop ge leerd, dat slechte met de diepe purperkleur van de 5 frankzegels een schoon geheel kon worden verkregen. Vandaar, dat de kaarten, die bij honderden onder de kennissen waren verspreid, alle van het kostbare zegel waren Een ZwitsCTsch berghotel heqft de ge woonte bij wijze van reclame een bal Ion op te laten, dio biljetten voor den trein en kos- tclooze maaltijden meedraagt. Toen nu een dezer dagen weder een luchtbal over het dal van Wolfenschliessen vloog, haalden de be woners vlug hun geweren en schoten op het ding, om zich van het meegevoerde meester te maken. De boeren hadden zich echter vergist, de ballon was geen hotel-reclame, maar het schuitje bevatte eenige personen uit Luzern. De landing had eenigszins bruusk plaats, maar een ongeluk is er niet bij voorgekomen. Uit de berichten, ingekomen op het ministerie van binnenlandsche zaken van Turkije blijkt, dat in 14 steden en dorpen aan de Zee van Marmara door de aardbeving 791 memeben zijn omgekomen en 3681 buizen zyn verwoest. SOLDAAT IN DE SOEP Zaterdagavond in de kazerne van het 70sto regiment in de Fransche stad Vitré. Eén sol daat is niet op het appèl verschenen. Toch heeft men hem binnen zien komen, weet men, dal hrj niet meer is uitgegaan. Men gaat hem zoe ken, do hecle kazerne, van boven tot bene den wordt doorsnuffeld. Geen soldaat! De keuken wordt niet vergoten. De krijgs man, dio een lantaren p4»n een stok draagt, struikelt. Steun zoekend slaat hij de hand in een der ontzaglijke ketels, waarin de soep wordt bereid. Tegelijk slaakt hij een gil, zijn hand is op iets warms en glibberigs gestootcn. Wezen loos blijft hij een seconde staan De anderen begrijpen Op dat oogenblik klimt de gezochte soldaat poedelnaakt uit den ketel en loopt heen. Tus- sclien de groenten, kool, aardappelen en wor teltjes, had hij zich verscholen. .Waarom Wilde hij niet gezien worden of was het zijn bedoe ling, een had te nemen- Men tast in het duis ter De zonderling was aangeschoten en her innerde zich later het avontuur wet meer. Spoedig daarna Werd hjj teruggevondennog steeds in Adamscostuum, verborg hij zich op een privaat. De geheele kazerne had veel schik in de mallo vertooning," behalve de soldaten, voor wie do bewuste soep bestemd was. Daar de ketel, 'waarin de vluchteling zich verstopte, niet de groenten bevatte, waarvan voor zijn eigen compagnie soep moest worden gekookt, weigerden de anderen voedsel, dat daarin zou worden toebereid, te eten, waarom tol wisse ling der ketels moest worden overgegaan, In ieder geval mag de halfdronken soldaat van ge luk spreken, Jat de kok zijn verblijf niet kennend, onder den ketel niet hot vuur heeft aangemaakt. ONZE MUSCH ALS ZUID-AMERIKAANSCH BURGER. Tegen het jaar 1880 zoo vertelt Freiherr Von Sckrenck in „Natur" (en de „Zutph. Ct. vertelt liet na) sloot een Fransch land bouwer in do huurt van Buenos-Ayrcs een aantal musschen, die hij uit Europa had laten Jcomen, m een ruim vogelhuis op. Met baar berustenden aard en haar stoïcijn - sche opvatting van de rampspoeden dezer we reld, wisten de musschen spoedig het verlies harer vrijheid te vergoten en de door gemis aan bezigheid opgespaarde kracht aan te wen den tot een intensieve vermeerdering van haar soort. Hierbij was het gezegende klimaat van Argentinië, dat geen onderbreken van het broeden, eischt, haar eeu groote steun, zoo dat men elke week met Frits Reuter zou heb ben kunnen zeggen „Bi Sparlings is hüt Kinderbeer". (Bij de familie muscb is vandaag kraamvisite). Zoo kon dan ook weldra de volière den be stendig groeienden musschentroep niet meer bergen en de estauciero vond hierin aanlei ding den onaonzicniijken bewoners de vrijheid weer te geven. Het scheiden vicL hem ge makkelijk, daar ze in, de gevangenschap een paar onhebbelijke eigenschappen hadden ver worven diefachtigheid en krakeelzucht. Nauwelijks was de gouden vrijheid herkre gen en de landstreek „en patrouille" verkendi, of er werd krijgsraad belegd en besloten de Zuid-Amerikaansche musschen niet meer te ontzien dan do Europeaan te zijner tijd den Indiaan had verschoond. De inlandsche soort moest dus uitgeroeid of voor 't minst verdron gen worden uit de oude geërfde woonplaatsen. Dadelijk daarop werd van de reeds bezette astancia's uit de aanval geleid tegen de villa- kwartieren, de perken en de marktpleinen dex hoofdstad. Overal zegevierde de Europeesche uidringster en was spoedig meesteres in Bue- nos-Ayres. Tegenwoordig zal men moeite hebben de oorspronkelijke Zuid-Amerikaansche musch in de provincie Buenos-Ayres terug te vinden. Deze staat als haar naamgenoot ongeveer als edelknaap tot een straatjongen zoowel in aantal als manieren. Zij is kleiner, vertoont fijner lijnen, draagt een kuifje en een rooden band in den nek en is tot haar ongeluk veel verdraagzamer dan baar tegenstander, of schoon ook zij het met andere vogels moeilijk, kan treffen. Weet in Europa geen ander dier tegenover den mensch zijn burgerrechten zoo onverkort te handhaven als onze musch, in Zuid-Ameri- ka voelt zo zich nog vrij wat meer. Evenals ieder Amerikaansch burger als lid van het „pueblo sobeTano", souvereine volk, een zeke ren trots ten toon spreidt, treedt ook onze musch daar op met een zelfbewustheid en een zelfvertrouwen, die onze bewondering moe ten wekken. Dat de heerlijke marmeren palei zen en monumenten slechts opgericht zijn om haar rustplaats te geven is voor de musch de natuurlijkste zaak ter wereldeveneens zou het verloren moeite zijn haar te willen over tuigen, dat de daken en veranda's van villa's en bureaux niet alleen bestemd zijn voor den bouw van haar liederlijke nesten van stroo, vodden, lappen en papiersnippers. Verwijdert men vandaag twee nesten, morgen zitter er drie. Onder het devies „Merkt ouch den Grundsatz ftir das Lebfin Nchmt Alles, was Ihr kriegon könnt. Am GTüsmut witd kein Brot vergeben Und's schmeckt am besten ungegênnt" hebben zij Zuid-Amcrika veroverd Verzending en laatste baalichting der MA 11 aan het postkantoor ie Middelburg. (Alles plaatselijke tjjd). 008T-1N0 IC. Brindisi (E. d- Singap.) (d) 16 Aug. 1.'s nam. Amsterdam (Nederl.) (a) 16 Aug. 7.21 'snam. Marseille (Lloyd) (b)20 Aug. 7.21 'snam. Napels (Duitsche dat.)21 Aug. 1.—'s nam. t Rotterdam (Lloyd) (f) 23 Aug. 7.21 's nam. Brindisi (E. d., Penang) (e) 23 Aug. 1's nam. Marseille (Fr. dienst) (c)24 Aug. 6.—'s mor. Genua (Nederl.) 27 Aug. 7 21's nam. W E 8 T -1 N D I Curasao met K. W. I. maildienst (1) 16 Aug. 7.21 's namid. Suriname via Amster dam 15 Aug. 7 21's namid. Curasao over Queens- town 12 Aug. 10.16 's avonds Suriname over Queens- town 16 Aug. L0.16 's avonds Curasao over Amster dam 24 Aug. 7.21's avonds Suriname na Sout hampton 27 Aug.- 8.28's inorg. Curacao oTer Ham burg (1) l Sept. 7,21 's avonds Suriname via St. Na- zaire8 Sept. 5.57's morg. (1) Aiteen op verlangen der afzender» LAATSTE BERICBTEK. Het programma voor de Carillonbespeling op den Abdijtoren op Donderdag 15 Aug. a. s. des namiddags van 12 tot 1 uurlnidt als volgt: tusschen 1212.15. Duo I uit de opera M Sérénade j „DonJuan" ozar tusschen 12.1512.30. Rondo all' Ongarese. Haydn, Liindler op 18 Schuberl. tusschen 12.30—12.45. Fantaisie Tyrolienne. Cursch-Bübren. Andante en Variatie. Wagenaar. tusschen 12.45—1. Arie des Figaro uit „Die Hocbzeit des Figaro" Mozart. GavotteMorks. GESLAAGD. Geslaagd voor diploma A bij het staats examen tot toelating, aan de universiteit de heer L. J A. van der Harst van Middel burg. UIT DEN HAAG. Nieuwe we t ten. Behalve de Indische- en de Staatsbegroo- ting 1913 zijn deze maand naar den Raad van State verzonden de voorstellen tot grondwets herziening en het ontwerp tot pevisioneering van gemeente-ambtenaren door het Rijk. UIT AMSTERDAM. Ketel gesprongen. Aan boord van de motorboot „Vulcanus"s liggende aan de Oostemburgergracht is heden een luchtketel gesprongen. 5 personen werden gewond, waarvan 2 ernstig. Het geval ver wekte veel consternatie. DE LANDBOUWTENTOONSTELLING TE ZUTFEN. Hedenmiddag is te Zutfen de tentoon-, stelling door Minister Talma geopend, aan wezig Walen ook het Kamerlid Lieftinck, de directeur va» den lanjdhouw Hoek, de in specteur Löhnis, burgemeester Ziiümerman en het dagelifksch bestuur der gemeente. Minister Talma hield een rede ter opening. De voorzitter van de afdeeling, baron Van Nagell bedankte den minister voor zijn tegen woordigheid waarna een rondgang over het terrein plaals vond. Ijjke regeling van het jongste incident te ver krijgen Rusland zal nimmer toelaten, dat de status quo op de Balkan zal Worden verstoord. ONTSLAG TURKSCH MINISTER. CONSTANTINOPEL 13 Aug. De minister van binnenlandsche zaken heeft zijn ontslag ingediend. Vergaderingen, Concerten enz. MIDDELBURG. Eiken dag Electro-bioscope theater, Markt. 's Avonds 711 Vj u-, Zondags 6—HVt u„ Woensdags en Zaterdags maünée's. Zaterdag 17 Aug. Concert „iTJnion" van Gemappe. Schutters - hof, 8 u Zondag 18 Aug. Z.-A Concert Schut tershof, 71/2 U Woensdag 21 Aug. Concert Stedafijfk Mu ziekkorps. Tuin Nocfd Bolwerk. 8 u. Woen sdag 28 Aug. Concert Sted. Muziek korps. Schuttershof, 8 u. Zondag 8 Sopt. Z.-A. Concert. Schutters hof, 7y» u. Woensdag 11 Sept. „Uit bet Volk—Voor het Volk". Floralia ten- loon stelling. Schuttershof Donderdag 12 Sept. Schuttershof. Floraiia- tentoonstelling. Conoeri en Vuurwerk. Woensdag 16 Oct. Nat. Gez. Jac. P. Thijssa. 67 p. Maandag 28 Oct Nat. Gez. H. P. Berlage. Maandag 11 Nov. Nat Gez. Jhr. G. L. VLISSINGEN Eiken avond Concert Wilhelmina-pavil- joen, afgewisseld door z*7i gnpminUfa 8 U. Eiken avond Grand Hotel. Concert 8 u. DOMBURG. Tol Maandag 26 Aug. Schilderijententoon stelling, 10—6 u, VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN lf> ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informaties. 21 Aug, Veere, Huizen en inbVerhulst. 22 Aug. Verpachting Walcheren, Markusse. 28 Aug. Westkapelte, Bouwland, Loef?. 29 Aug. Verpachting Gemeente Middelburg, Markusse. 29 Aug. Middelburg, Bouw- en weiland, Verhulst. Sept. Koudekerke, Hofstede en Inspan, Struve. DE BLIJDE INKOMST. ANTWERPEN, 14 Aug. De koning en ko ningin kwamen om 10 uur aan, vergezeld van hun kinderen en verschillende ministers. I Aan liet station werden zij door de autori teiten ontvangen en stonden de troepen en burgerwacht geschaard Onder toejuichingen van hot publiek reed men naar het paleis, waar de ontvangst der autoriteiten plaats had. Op deze receptie werd ook het buitenge woon Nederlandsch gezantschap ontvangen. KONINGIN EN PRINSES VAN ENGELAND. LONDEN, 14 Augs. De Koningin en prinses Marie zijn heden naar Neu-Strelitz in Meck lenburg vertrokken. GEVOLGEN VAN DEN REGEN. PARIJS14 Aug. Uit Kief wordt aan het „Journal" geseind, dat tengevolge van hevige Tegens aldaar een huis is ingestort. 15 per sonen werden gedood 29 zwaar gewond. NOG STEEDS AARDBEVINGEN. CONSTANTINOPEL 13 Aug. In verschillen de plaatsen in Klein Azië zijn wederom aard schokken gevoeld, er werd geringe schade gericht. Te Rodosto zijn tot Maandag 20 schokken geteld, 18 personen werden er ge wond te Isjikier zijn, 800 huizen verwoest. 50 dooden, 300 gewonden. Ook uit andere plaatsen komen berichten over aardbevingen. VRIENDSCHAPPELIJKE REGELING. CONSTANTINOPEL 14 Aug. De Russische gezant te Celtin je heeft opdracht gekregen om stappen te doen, ten einde een vriendschappe- TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Woensdag 28 Augustus. Hoofdbestuur dei- posterijen en telegrafie. Parkstraat 2a, 's Gravenhage, aan. 2 uur het onderhoud van het post- en telegraafge- bouw te Tholen, van den dag der kennisge ving van de goedkeuring der aanbesteding, tot en met 31 December 1914 en het verrichten van eenige herstellingen en vernieuwingen aan dat gebouw. Bestekhoofdbestuur, den Haag prov, be stuur Zeelandbureel rijksbouwmeester 2e district, Nassau Odijckstrap.t, de» Haag di recteur p. en t. kantoor, Tholen. Inl. gen. rijksbouwmeester en opzichter C. van der Linden te Middelburg. Aanw. Donderdag 22 Aug. v. m. 91/2 uur. Zonder eenige pi gsverhooging belast de Administratie van de Middelburgsche Courant zich met het plaatsen van Advertentiëa in alle Afdeeling Zeeland N. R. S. Heden, Woensdag, werd te Goes onder voorzitterschap van den heer K. J. G. baron Collot d'Escury, van Hontenisse, een verga dering van de aid. Zeeland der Vereeniging „Het Nederlandsche Rundvee-Stamboek" gehouden. Deze vergadering werd bijgewoond door 48 leden. De voorzitter heette de aanwezigen onder wie de heer Schuurman, administrateur der Vereeniging, hartelijk welkom. Van den heer Polderdijk was bericht inge komen, dat hij ontslag neemt als lid van het bestuur. De rekening over 1911 werd goedge keurd met een bedrag aan ontvangsten vau f 5692.49 en aan uitgaven van f 3895.98 L Goed slot 1 1796.50$. Daarna kwam aan de orde Behandeling van het ontwerp gewijzigde statuten der Vereeniging het Nederlandsche Rundvee-Stamboek. Zooals wij reeds vroeger meedeelden wor den door deze wijzigingen de afdeelingen opgeheven. Op de vraag van den heer J. J. Mol van Waarde omtrent het subsidie der provincie Zeeland, werd geantwoord Jat de nieuw op te richten vereeniging zich zol wenden tot de Prov. Staten, met verzoek om de subsidie aan haar toe te wijzen, waartegen vermoe delijk geen bezwaar zal zijn. De heer Schumman gaf nog eenige toe lichtingen, en deelde ook mee dat andere afdeelingen in Nederland leeds de gewij zigde statuten hebben aangenomen. Hierna werden zonder discussie en z. li. s, de gewijzigde statuten aangenomen. De voorzitter sprak daarop den wensch uit dat het N. R. S. onder de nieuwe sta- tuten tot hoogen bloei zou komen, j Vervolgens kwam aan de orde de be spreking van de vraag: I Is omzetting van onze afdeeling in eene I vereeniging tot verbetering van het rund vee in Zeeland wenschelijk? In beginsel werd besloten bedoelde veree niging op te richten.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 2