thermometer en verwachting. 2 Aug. Thermometer alhier 8 a. vm. 64 gr., 12 u. 67 gr., 3 J xx. nm. 68 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon. Meteorologisch iastituut te De Bilt volgens de waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 762.7 te Horta. Laagste 751.3 Lerwick. Verwachting tot den avond van 3 Aug.: zwakke tot matige W. tot Z.W. of Z. wind, gedeeltelijk bewolkt, later waar schijnlijk regen en dezelfde temperatuur. BURGERLIJKE STANB. Middelburg. Van 1—2 Aug. Ondertrouwd: J. H. Mul der, jm. 24 j. met C. Bosschaart, jd. 24 j.; D. de Wolff, jm. 26 j. met M. S. Frank, jd. 26 j. Bevallen: G. Koppejan, geb. Schmelzer, z.; N. J. Munnik, geb. Van Rial, z.; M. Joosse, geb. Geldof, z. Overleden0. C. van Gorcum, man van P. WijtmaD, 75 j.; C. C. E. van der Horst, vrouw van A. van der Weele, 62 j.; D. J. Arnoldns, vrouw van M. J. Flink, 66 j. afloop verkoopingen. Donderdag werden ten overstaan van netaris F. A. Zijlstra voor de gemeente IJzendijke geveild de voormalige graan- beurs en een woonhuis. Van het eerste perceel werd eigenaar de heer J. Th. Hendrikse, voor f 2600, van het tweede de heer J. C. Aerts, voor f1570. PONTEBIJEN. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten gedurende de 2e helft van de maand Juli. Verzonden van MIDDELBURG. Binnenland. Brief. Catsman Nieuwland. Briefkaarten. Mej. Stegenga Nijmegen, mevr. de Klerk Botterdam. Buitenland. Brieven. A. Sehroter Leipzig, T. Allen Pentrogros Wales. Briefkaarten. Ernest Bodson Anvers, miss Pagrelen Huddersfiold, Anth. Kooij Lake Place U. S. A., H. Rorvlatt London, Boerce West- kapelle. UV Den afzenders wordt aanbevolen hun naam en adres op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen teruggegeven worden. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrjjdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag. Donderdag Vrijdag HOOG WATER, te Vlissingen. 3 Aug. nm. mbirg. 5 Aug. 4.29 5.14 5.48 6.33 7.34 4.38 5.13 5.57 6.42 7.43 Verschillende Berichten- Op vijf-en-zestig jarigen leeftijd is gistermiddag te Rotterdam overleden de heer G. van Rijn, bibliothekaris der ge meente, die veel heeft bijgedragen tot reor ganisatie der openbare bibliotheek en het stichten van meerdere openbare leeszaleD, terwijl hij door navorsching en publicatie der geschiedbronnen der Maasstad de ge- zeer aan zich heeft verplicht. Bij de gisteren te 's-Gravenhage ge houden herstemming voor een lid van de Provinciale Staten in Zuid-Holland, (vaca ture B. Janse Joh.zn.) is de heer mr M. de Mos (U. L.) niet groote meerderheid gekozen. B. en VV. van Den Haag overwegen den bouw van een tweede ziekenhuis aan het verlengde van do Laan-van-MoerderVoort. Aanvankelijk bestond het plan liet nieuwe ziekenhuis te doen verrijzen aan den Waals- dorpschea weg, maar naar wo vernemen moest hiervan 'pfgezien worden wegens do hooge eischen, die door de eigenaren van den benoo- digden grond gesteld wenden. N. R. C - In verschillende adressen aan den raad Amsterdam wordt in den laatste»-, tijd, naar Wij jn de „N. R, C." lezen, geklaagd over den overlast die rustige burgers en neringdoenden ondervinden van de nachtsa- toieteiten. 1 Vooral de bewoners van de Warmoesstraat klagen; zij vragen een aanvulling van de politieverordening. Haar het blad verneemt zal ook de minister van justitie met de .actio van adressanten worden in kennis gesteld. - In de gisteren te Utrecht gehouden raadszitting werden met 15 tegen 11 stem men besloten een verzekering te sluiten met de Ocean Accident and Garantee Corpora tion voor het trambedrijf der gemeente' tegen de geldelijke gevolgen, voortspruitende uit door de tram veroorzaakte ongevallenf - In een ]omderhoud, hetwelk de afgevaar digden van het loonpetitionnement van de Nederl. vereeniging van Spoor- en Tramweg personeel en van den Nederl. R. K. bond van spoor- en tramwegpersoneel St. Raphgël, volgens hun verslag met den directeur-gene raal der pnaatscliappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen hebben gehad ter toelich ting van het adres om loonsverhoging, heeft de directeur-generaal o.a. medegedeeld, dat bij de S.S. thans een nieuwe loonregeling in studie is, welke, naar hij hoopte, met 1 Ja nuari p,.s. in werking zal treden. De heer Van Kretschmar gaf te kennen, dat voorna melijk de laagste loonen herzien zouden wor- len verzocht aan de afgevaardigden gee- nerlei illusies op te wekken, daar hij niet twijfelde, jof pok na de nieuwe 1'oonTegeling zouden er nog wel verschillende niet vervulde wenschen overblijven. EEN EIGENAARDIGE VEREENIGING. Er bestaat te Rotterdam een vereeniging, die den zonderlingen naam draagt„Vaders van groote gezinnen". Blijkens haar statuten, stelt zij zich ten doel de zedelijke en stof- stofÈelijke belangen der leden te behartigen. Zij tracht haar doel to bereiken langs wetti- weg en wel doorelkander te steunen in opvoeding en plaatsing van de kinderen; elkander hulp te verleenen in moeilijke om standigheden niet van financieelen aaTd hel geven van cursussen in .onderwijs, inzonder heid ambachts- en handelsonderwijs het ver schaffen van gepaste betrekking, huisvesting jitspanninghet geven van voorschotten om de kinderen in do gelegenheid te stellen zich te vestigenliet beleggen van verga deringen, waarop doel en middelen nader be sproken ien onderzocht worden, ten minste eens per jaar. Om als gewoon lid te worden aangenomen moet men ten minste 25 jaar oud zijnvan zedelijk gedrag zijn en geen middelen goed keuren fiot beperking van het aantal kinderen vader (of Weduwe zijn mot ten mijnstc 5 wettige kijnderen wponachtig zijn in de ge meente Rotterdam of omstrekenin het on derhoud van zich en zijn gezin kunnen voor zien instemming betuigen met het doel van de vereeniging en de middelen, die zij daartoe aanwendt. wenschte oplossing van zijn onderneming vond, kpos, toen meerdere menschen op hel hulpgc-i Toep kwamen toeloopen, het hazenpad. (N. R. C.) Na een verblijf aldaar van ongeveer 15 jaren is in 't Academisch Ziekenhuis te Lei den gisternacht overleden D. D., bekend onder den naam van Steenen Doris. De man was ten slotte geheel versteend. Aan een te Katwijk verblijf houdenden Amerikaan, die zich naar Den Haag had be geven om geld te wisselen, is, naar „De N. Ct." meldt, op hel perron van de H. IJ. S. M. aldaar 500 gld- «ntrold. Terwijl Woensdag een 21jang jong- mensch uit de Leliestraat te Utrecht bezig was een geladen revolver na te kijken, ging plotseling het schot af. De kogel drong hem in de borst, waardoor een ernstige verwon ding ontstond. (Tel.) Een eerste luitenant der artillerie van het O.-I. leger, gedetacheerd bij de rijschool te Amersfoort, is Donderdagmorgen bij het uitrijden met zijn paard gevallen, met bet noodlottig gevolg, dat de berijder onder het jaard kwam te liggen. Bewusteloos werd lij van onder het paard gehaald. Het eerste geneeskundige onderzoek doet echter ver moeden, dat er niets gebroken is. jmiddag 4 uur ontstond brand in een opslagplaats van benzine enz. te Kampen. Het dak van de benzine be waarplaats, dat van gewapend beton wa9 gemuakt werd over de bij de opslagplaats jehoorende villa geslingerd en kwam in een aangrenzend weiland terecht. Ten slotte werd men den brand meester. Men meldt aan de »Telegraaf" De Peel brandt weer volop 1 Bij Helena- veen is wederom een groote brand uitge broken, die bijna niet te stuiten is. Reeds enkele duizenden guldens turi der „Mij. Griendtsveen zijn verbrand en men vreest dat de schade nog grooter zal worden. Met vereende krachten werkt men aan het blnsschingswerk. Men hoopt op deze manier den brand spoedig meester te worden. In verband met een arrest van den Hepgen Raad van 10 Juni 1910 zijn de belas- trngambtenaren thans, hij resolutie van den minister van financiën van 5 Juli, aange schreven pn£ van de kiezerslijsten af te voe ren „a, een aanslag in de grondbelasting^ het definitief bedTag van dien aanslag lager as geworden dan f 1 in hoofdsom, en b. een aanslag in de grond-, personoele-, bedqjfs- Of vermogensbelasting, zoo hij met het volle bedrag verminderd (en dus vernietigd) is of wel ^indien daarvan gelieele ontheffing is ver- Vroeger werd slechts gelet op vermindering vap belasting tengevolge van hot indienen van bezwaarschriftenin het veTvolg zal' pokgeheel© ontheffing wegens onvermogen en dergelijke verlies vajn kiesrecht tengevolge bobben. 1 (N. R. C.) Namens den minister van waterstaat is Aafi de arbeiders bij de rijkswaterstaatswer- ken meegedeeld, dat behoudens het geval, dat do daarvoor bemoedigde gelden niet zouden worden toegestaan in liet vervolg telken janetn aan de arbeiders bij de rijkswaterstaats- werken, die op 1 Januafri van het jaar ten minste drie jaren in vasten dienst zyn ge weest en moer dan twee wettelijke of na tuurlijke, wettoljjk erkende kinderen hebben, wier onderhoud te hunnen laste komt en wier leeftijd beneden 16 jaar is, voor elk zoodanig kind boven het genoemde aantal een toelage Eenige weken geleden werd de winkelier F. A. T., in de Hoogstraat te Rozendaal (N.br.), op eigen, verzoek in staat van faillis sement verklaard. Een der crediteuren in dit faillissement, een leverancier uit Rotterdam, die nog korten tijd tevoren aan den gefail leerde een gropte partij goederen had geleverd, stelde te diens huize een onderzoek in bevond, dat een aantal door hem pas gele verde goederen niet meer aanwezig waren. Hij diende daarop een klacht in bij den offi cier vam justitie te Breda, die de marechaus see gelastte een onderzoek in te stellen, dat tot gevolg had, dat jl. Dinsdag een wagen vol goed in beslag genomen werd ten huize van den gehuwden zoon van don gefailleerde. Beiden werden daarop in hechtenis genomen en zijn gevankelijk naar Breda overgebracht. Naar wij vernemen, hebben zij reeds beken tenissen afgelegd. (Grondw.) Te Rosmalen (Nbr.) is Woensdagavond een 5jarig jongetje door een kar overreden het kind is spoedig daarna overleden. Donderdagnacht pm een uur kwam een onbekend man de trap oploopen van. do woning van juffr. J. v. d. E., aan de Gerard Schol tens troat te Rotterdam. Toen zij hem vroeg, Wat Jiij kwam doen, antwoordde de vriendelijke bezoeker' dat bij liaar zou wurgen, als zij haar mond niet hield. De verschrikte juffrouw vluchtte in haar woning, deed de vaïi f 25 met oen maximum van f 150 zaldeur pp slot en schreeuwde uit het raam De priester Flenret, het slachtoffer van den aanslag in het Park te Brussel, is Woensdag namiddag overleden. De dokter, die August Beyl, den dader, geneeskundig onderzocht heeft, concludeerde tot zijne opsluiting in een krankzinnigen gesticht. In een schouwburg van Oostende klaagde het personeel over de slechte be taling. Zondag avond begaf het zich in korps naar den bestuurder, die beloofde het achterstallige na het einde van de eerste acte te betalen. Daar de muzikanten echter niets zagen gebeuren, staakten zij het werk. Het publiek maakte lawaai en verbrijzelde de banken en de zetels. Een politie-agent bewaakte het huis van den bestuurder. Een afschuwelijke apachen-misdaad wordt weer eens uit Parijs gemeld. Woens dagochtend heeft een zeventien jarige apache te Tavemy bij Parijs een politieagent, die hem naar zijn papieren vroeg, in koelen bloede doodgeschoten. >Hier zijn mijn papie ren*,' zeide de boef en bracht den agent met zijn revolver een wonde toe aan het hoofd, waarop hij zich, zoo snel als hij kon, uit de voeten maakte. De politieagent zette hem echter achterna, kwam hem zeer na op de hielen, en de apache, die inzag, dat hij geen kans had om te ontsnappen, bleef toen plotseling staan, wachtte zijn vervolger kalm af, richtte onvoorziens zijn revolver op hem en schoot hem dood. De toegeschoten politie had de grootste moeite den boef te bevrijden uit de handen van de menigte, die hem wilde lynchen. Op het politiebureau gevraagd wat hem ertoe had geleid den politieagent te ver moorden, zeide de jeugdige booswicht»Ik werd kwaad en heb hem toen doodge schoten". RoeTOel ongevallen de voertuigen van allerlei soort te Parijs veroorzaken, blijkt wel uit de volgende cijfers van 1 Mei tot Juni 1912 zijn er 441 personen "aar de Parijsche ziekenhuizen igebracht, van. wie er gekwetst waren door ,a,uto's, 58 door trama en 135 door voertnige'n, die door paar den getrokken» werden. Gemiddeld zijn er dus per dag meer dan. 12 personen, die o> pf aangereden waren, in de ziekenhuizen te recht gekomen. En het aantal personen, dat door voertuigen verwond is, maar na in een apotheek verbonden te zijn, naar eigen wo ning terug kon keeren, is in deze cijfers na tuurlijk niet begrepen. HERIJK. De herijk der maten en gewichten in 1912 zal voor de hierna vermelde gemeenten plaats hebben op de volgende dagen Bruinisse: 6, 7 en 8 Augustus. St. Philipsland 9 Augustus en 10 Au gustus des voormiddags. BUITENLAND. NEDERLAND EN BELGIË. Eigenlijk moesten we hier boven schrijven Nederland en Antwerpen", want de kwes ties die we hier aanroeren zijn voornamelijk voor do handelsstad der Schelde van betoe- kenis. De Antwerpsche Ilandelskamer lieeft twee adressen, tol do regeenng gericht, waarvan hel eerste betrekking heelt op de plan om de internationale expresstremen van Utrecht naar Brussel met meer te doen loopen over Roo zend aalAntwerpen maar over Herenthals- Duffel, terwijl het tweede adres betreft de bovaarbaarmaking van de Maas. Do eerste kwestie is van minder aigemeene betoekeius. Maar het is even beigrijpelijk dat Antwerpen tegen het plan opkomt, als dat andereu trachten de verkortin,? tot stand te brengen. "et „Hand. v. Antw." wijdt een artikel aan beide adressen, en schrijft o. a ,Om op een traject van verscheidene uren eenige minuten te winnen, zou men Antwer het belangrijkste stilstandpubt op heel do baan, links laten liggen, zoo iets is niet aan te nemen, te meer daar eens de om heining afgebroken de sneltreinen niet meer in het straatje-zonder-eind van. ons ellendig Middenstalion zullen moeten binnenloopen en kunnen sloppen in het op het grondgebied an Borgerhout ontworpen station. Overigons er bestaat een heel eenvoudig middel om het traject te verkorten, zonder Antwerpen te benadeelen, namelijk het aanleg- geil van den spoorweg der Kempen (over BrechtHoogstratenWeelde), waarvan er sprake is sedert 1843 en die den weg Ant werpenTilburg (nu 81% K.M.) met 14 K.M zou verminderen, dus evenveel als het ont werp dat nu Antwerpen slachtoffert ten voor- deele van Turnhout en Lier, die geen minste verkeer hebben met Amsterdam. Indien er ééne verlegging van de baan der internationale treinen komt, dan moet het die zijn voorbij Antwerpen, van Eeckeren uit dwars door de Kempen; en de handel van Antwerpen zal niet dulden dal men er een andere make." De oppositie daarentegen toonde zich mui- der voldaan, en drong er bij Asquith op aan. dat hij gelegenheid zou geven de zaak te be spreken. Asquith stemde daarin toe. De op positie toonde zich zeer boos, omdat de zaak was beslist zonder dat zij er kennis van had HAVENBEWEGING. Hieronder volgen de cijfers betreffende de havenbeweging van Rotterdam, Antwerpen en Hamburg, gedurende de afgeloopen maan den van dit jaar met daaronder de overeen komstige cijferS| in dezelfde maanden van 1911 bereikt. Schepen. Ton. Nieuwe Waterweg: 6138 7,207,583 5874 6,787,410 Antwerpen Verschil -j- 264 4078 4028 420,173 6,855,677 6,589,982 Hamburg Verschil -f- 50 10,118 10,398 265,695 7.939.193 7,667.349 WjO;rden toegekend. d 1 De man, die dit blijkbaar niet de ge-1 zijn^herleid. Verschil 280 -f- 271,844 De cijfers voor deze haven, waar met een andere tonnenmaat wordt gerekend, By de tweede kwestie brengt do Handels kamer liet belangrijke vraagstuk van de ont wikkeling der binnenvaart ter sprake, waarbij in het licht gesteld wordt hoeveel voordeeli- ger en gunstiger Rotterdam er in dat opzicht voor staat dan Antwerpen. Het stroomgebied van den Rijn en zelfs dat van de Maas zijn oneindig beter geschikt1 voor de binnenvaart dan dat der Schelde, wier bijrmerai slechts bevaarbaar zijn voor schepen van kleine afmetingen en dit nog maar op een gering deel van haren loop. Het scheepvaartnet, achter Rotterdam gelegen, strekt zich uit door gansch westelijk Duilsch- land tot in Zwitserland toe, het omvat sedert lajng de vertakking der Main, en de ka- maliseering van Moesel en Saar zou het nog eejn geweldige uitbreiding geven. Aan den anderen kant biedt de Maas aan Rotterdam een nog onvolmaakten weg van bevaarbaarheid aanmaar de kanalisee- rijig der Maas, tusschen Luik en Holland, op do grenslyn tusschen Belgisch en Neder- lamdsch Limburg indien deze jammerlijk mocht tot stand komen, zegt het verslag der Handelskamer zou een weg banen tusschen Rotterdam en Oostelijk Frankrijk, dwars door heel de nijverheidsstrcek van België. Het eenige middel om de bevaarbaarmaking van de Maas een. ramp voor Antwerpen te voorkomen, zou volgens de Handels- kamer zijn het onverwijld aanleggen van een ïechtstreeksch kanaal v,in AntwerpenLuik zonder a£ te zien van een rechtstreeksch kanaal van Antwerpen naar den Rijn, waarop meer dan ooit moet worden aangedrongen Verder vraagt de Handelskamer dat België pp de bevaarmaking der Maas niet zou ingaan dan na dat de kwesties van het kanaal van Aiutworpen haar den Rijn en die van het gra ven eener opening in den Scheldedam van Woems drpch t wat aan Antwerpen een kortoren en geheel vrijen weg naar den Rijn zal verschaffen en het niet meer dwingen zal den omweg Langs het ontoereikend kanaal van Hanswecxt te maken in een voor België gunstigen zin zijn opgelost. ENGELAND EN DE SUIKERCONVENTIE. Weer een moeilijkheid in de suikerwereld, wereld De En,gjelsche minister van handel, Buxton, heeft medegedeeld (wij meldden het gisteren reeds kort onder laatste berichten) dat do Britsche regeering besloten heeft uit de Brus- selsche, suikerconventie te rieden, aangezien zij geen genoegen kan nemen met. de waarden van liet protocol ten opzichte van Rusland. De logee ring zal vóór 1 September ken nis geven van haar uittreden en van af 1 Sept. 1913 niet meer aangesloten zijn bij do conventie. De mededeeling werd door de liberale leden van het LageThuis met gejuich begroet. Naar de „Lobby"-correspondent van de Westm. Ga zette meldt heeft de Sinker conventie, het werk van de vorige Tory-regeering, aan de fabrikan- j ten en verbruikers millioenen gekost door de hoogero kosten van suiker, veroorzaakt door de beperking van de bronnen van voorraad. Nog kort geleden werden groote voorraden, suiker in Rusland opgehouden, die Engelsclie markt zeer 'noodig had voor jams en limpnades. DE DOOD VAN DEN MIKADO. Zeer eigenaardige bijzonderheden worden uit Tokio gemeld over de deelneming van het Japnnsche volk tijdens de laatste uren van den keizer. Een aantal mannen legden op een altaar een smeekbede tot herstel van den vorst neer, dat zij met hun bloed onderteekend hadden. In Jokinosjita namen iederen mor gen 300 menschen een bad in zee ten einde zich te reinigen opdat hun gebed- verhoord zou worden. Voor het paleis hurkte een man met bloote beenen, die de armen op de borst gekruist hield. Op iederen elleboog eu op iederen knie balanceerde hij een brandende kaars, terwijl hij onophoudelijk bad. Honderden treurenden vertoefden met trandende lantarens om het paleis, en baden, het voorhoofd in het zand gedrukt. Toen de dood van den keizer bekend gemaakt werd, stonden allen zwijgend op, deden de lantarens uit, en ging na een stil ge bed, zonder eenig gerucht uit elkander. De lijkdienst zal in Tokio plaats vinden de bijzetting van het lijk in Kioto. Beknopte Mededeelingen. Volgens „De Temps" hebben in den loop der jongste weken belangrijke besprekin gen plaats gehad tusschen de Fransche en Russische regeeringen en wel over de toevoe ging van een vlootconventio aan het honds traktaat. Do onderhandelingen, die van Russische zijd© geleid werdén door admiraal pnns de Lieven, chef van den marinestaf, hebben, ge leid tot sluiting van een vlootconventio, die het verbond van 1891 eai de militaire conven tie van 1892 zal aanvullen. Het gebrek aan een overheid op Spits bergen doet zich ernstig gevoelen hij daar ontstane geschillen tusBchen de mijndirecties en hun arbeiders. Er is nu een werk staking uitgebroken. De Zondag is daar een gewone werkdag. De mijnwerkers betalen f 0.75 daags voor voedsel, maar het vleesch is in den regel zoo slecht dat zij het niet kunnen eten, of er ziek van worden. Zij moeten dus leveu vau boterhammen. Des nachts worden zij met 50 geherbergd in kamers 5 meters lang en 7 meters breed en het is er zoo vuil dat het naar den dood riekt, zei een mijnwerker. Volgens al de arbeiders is het gevaar zeer groot in de mijnen van Spitsbergen, tengevolge der in stortingen. Dr. Morrison, do bekende correspondent van de „Times" te Peking, heeft de betrekking van politiek adviseur van den president der Chineesclie republiek voor een tijdvak van vijf jaren aangenomen. Hij zal zijn ambt aanvaarden in October, na zijn terugkeer uit Europa, waarheen hjj op 8 Augustus vertrekt. In antwoord op de door minister Rood aan Taft gedane mededeeling, dat hij kandidaat voor het presidentschap was gesteld, ver klaarde Taft nadrukkelijk, dat de noodzakelijk heid van handhaving der grondwet en van het behoud der beproefde volksinstellingen de voor naamste leuzen zouden zijn in de aanstaande verkiezingscampagne. Hg verklaarde een voorstander te zijn van regeling van hot trustwezen, het zich af keurend uit over de houding der democratische partij in de tariefkwestie en haar weigering om voort te gaan niet de politiek van het te gelijk bouwen van twee slagschepen, en verder kwam liij op togen Roosevelt's beginselen, wat betreft de afzetting van rechters, het recht van initiatief en. referendum. Dr. Woodrow Wilson, de candidaat der democraten voor het presidentschap der Vereenigde Staten, had zich laten voorhangen voor de Manhattan Club, in New-York. Het kwam hem echter ter oore dat er ijverig gewerkt werd om hem te laten deballoteeren. En Woodrow Wilson liet zich toen afvoeren van de lijst der candi- daten voor bet lidmaatschap. Natuurlijk zou, indien het werkelijk eens tot een debal- lotage was gekomen, de Manhattan Club zich zelf heel wat erjjer hebben geblameerd, dan zij het eeu man van de beteekenis van Woodrow Wilson zou hebben kunnen doen. Handelsberichten. Graanmarkten ent Amstekdam, 1 Aug. Aardappelen. Friesche blauwe f 0.a f 0.Friesche borgers f 1.90 a t 2.20Andijker bonte f 0.a t 0.Andijker blauwe f 2.80 a f 3.00 Hillegommer kralen f2.50 a t 3. Hilleg. Eigenheimers f 3.a f 3.50; Zeeuwscbe bonte t 2.40 a f 2.60id. blauwe f 2.50 a f 2.80id. Eigenheimers f 2.20 a f 0.Geld. blauwe f 0.a f 0.Geld. bonte f 0.a f 0.Drentsche Eigenhei mers f 0.a f 0.Zeeuvbravo's f 0. a f 0.Eigenheimer poters f 0.a f 0. Polder borgers f 1.90 a t 2.00. Alles per mud. Malta's per kilo 0 a 0 c dito Spring 00 a 00 c. Andijker muizen per groot mud 1 2.60 a f 3.00, per klein mud fl.00 a f 1.20 Westlandsche muizen per mud f 0.00 a f 0.00, dito ronde f 0.00 a 0.00. Rijper muizen f 2.00 f0.00, Schoolmeesters f 2.10 a f2.40, Glad blaadjes f 2.10 a f 2.50, Friesche muizen f 1.90 a f 2.20, Langedijker muizen f 2.00 a f 2.20, Katwijker ronde f 0 a f 0.00. Aanvoer 8 ladingen.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 3