Ingezonden Mededeelingen. LAATSTE BERICHTEN. Ingevolge opdracht van II. M. de Ko ningin zijn aan .de twee torpedobootjagers, in aanbouw by de Kon. Maatschappij „De Schelde" te V lissin gen, de namen „Lynx" en „Hermelijn" gegeven; aan de twee torpe dobootjagers, in aanbouw bij do Mjj. voor Scheeps- en Werktuigbouw „Feijenoord" te Rot terdam, de namen „Vos" eu „Panter" en aan de drie pantserbooten in aanbouw op 's Rijks werf te Amsterdam de namen „Brinio", „Fri- so" en „Gruno". Eenige leden van den Sckiedamschen rand hebben tied. Staten voorgesteld do be kende verordening op het zitten of liggen langs wegen ter vernietiging voor te dragen. De „Gemeente-stem" betoogt in haar jongste nummer, dat de verordening in strijd is met art. 150 der gemeentewet. Op de buitengewone algemeen© verga dering der vcreeniging van Nederlandscbe bak steenfabrikanten, gehouden den 24 Juli 1912, te Utrecht, is besloten het initiatief te nemen tot het houden van een tentoonstelling van J.uli tot October 1913, betreffende: „Huis en Tuin, in bouw, inrichting en aanleg". Voor deze tentoonstelling hoopt men te be schikken over een terrein van ruim 1 H A in het nieuwe uitbreidingsplan Zuid van Am sterdam. Do voorloopig«5 tentoonstellingscommissie be staat uit de hoeren M. J. van Löben Seis, A. Smits AzJ. H. Jonson, secretaris en L. Zwiers, architect. Wij vermeldden onlangs onder „laatste berichten", dat er te Finsterwolde stappen werden gedaan om tot een staking van veld- arbeiders te komen. Maandagavond werd door loo een vergadering belegd, die echter zoo slecht bezocht was, dat men van het stakingsplan maar afzag. Echter werd besloten van nu af niet meer om 2 i 3 uur in den morgen met zichten en binden te beginnen, doch om 5 uur en dan tot 1 uur te werken. Zooveel mogelyk moet worden gezorgd dat een man in dien tijd min stens f3 en een vrouw f2 verdient. Door verkorting van den werkdag wordt vorwacht, dat het loon zal stijgen. Een circulaire zal worden gedrukt, om alle arbeiders m de gemeen to met dit besluit in kennis te kun nen stellen. En dan zal aanstaanden Zondag weder worden vergaderd om nader over de loonen te spreken. TENTOONSTELLING TILBURG 1913. Velen ligt nog de welgeslaagde Til- burgscho tentoonstelling van 1909 althans de gondelend© Italiaan!jes in het geheugen. Hetzelfde comité, dat deze tentoonstelling or ganiseerde, nog aangevuld met bekende in- dustnëclen en autoriteiten organiseert een tentoonstelling voor 1913. Een terrein van ca. 200.000 M8. is reeds ter beschikking, waarop tentoonstellingsgebou- wen, paviljoens etc. zullen verrijzen, „de clou" zal natuurlijk niet ontbreken, zonder een ouderwetsch marktplein of „luna"-park is immers geen tentoonstelling rendabel te maken. De eigenlyke tentoonstelling zal 3 afdcelin- gen omvatten: afdeeling A. Provinciaal, voor Nijverheid, Handel, Kunst en Onderwijs. Af deeling B Nationaal, voor Nijverheid, Handel en Kunst. Afdeeling C. Internationaal, voor Krachts- en Ambachtswerktuigen. 0» i Nadat den Bond van machinisten en sto kers gebleken was, dat de firma Schroers hare booten met vreemd personeel bemande, heeft de bond Dinsdag medegedeeld, dat hij dén boycot, en de staking opheft, m. a. w. dat de leden bereid zijn, op do voorwaarden en tegen de loonen, door do firma vastgesteld, weder te gaan varen. Hiermede is het conflict dus geëindigd Maandagmiddag zyn op den Kralingschen Plas ,bij Rotterdam drie jongens door het schommelen met hun boot te water geraakt. Twee kanden zich redden, maar de derde ver dronk. In de warme maand Juni zijn te Amster dam door het mannelijk deel der bevolking genomen 85 003 buitenbaden, 17 299 bassin- baden (in de overdekte zwem-inrichtingen.) 15.451 kuipbaden en 28.570 donche-baden. Voor vrouwen en meisjes bedroegen deze cij fers onderscheidenlijk: 9113, 6752, 5875 en 7981. Te Weesp haalde een dame bij een coif feur aldaar een potje zalf om haar zomer sproeten te verwijderen. Volgens voorschrift moet deze zalf om den anderen avond worden aangewend. Zij echter gebruikte den geheelen inhoud in eenmaal, waardoor haar gelaat zoo opzwol, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Te Utrecht is, zoo meldt het „U D gisteren een 4-jarig meisje door een rat in den arm gebeten. Het kind, dat de rat bij den staart gegrepen had, is, na aan een po litiebureau voorloopig verbonden 1© zijn, naar de rijksklinieken gebracht. Twee jongelui gingen Dinsdag t© Hoog. caispe! per schuitje op de jacht. Daar het hun nog wat vroeg was, stapten ze uit, ter wijl de hond in het schuitje de wacht bleef houden bij het geweer. Plotseling knalde een schot, dat een der beide jongelui in den rug trof. De vermoedelijke oorzaak is, dat de hond op den trekker van 't geweer getrapt heeft, waar door het schot afging. Door den geneesheer zijn veertien hagelkorrels verwijderd uit den rag van den getroffene, wiens toestand beden kelijk is. To Oldenzaal had in een fabriek een werkman het ongeluk in aanraking te komen met een in werking zijnde as die hem greep en rondslingerde. Spoedig, door het stilzetten der as, uit zijn benarde positie verlost, bleek, dat hij een arm en een been had gebroken en inwendige kneuzingen had bekomen. Zijn toestand is ernstig. Nabij Arnhem is een groole boerderij ge naamd „De Kleefsche waard" tot den grond toe afgebrand. Twee Tilburgsche jongelui gaan, naar do „T. Crtverneemt, per woonwagen een studiereis maken naar Spanje. A.s. Zondag denken ze te vertrekken Gelezen deze advertentie in een Rotter- damscb nieuwsblad „Trouwboekjes; voor inwoners van Schie dam, die gebruik willen maken van glooiingen en dijken, worden geldige trouwboekjes te huur aangeboden." o Nooit te voren werd Oostende zoo weinig door jachten bezocht als in dit bad seizoen. Terwijl voorheen do bassins als met jachten bezaaid waren, die aan do omgieving een levendig aanzien gaven, vooral op feest dagen, wanneer ze van voor- tot achtersteven mot vlaggen getooid werden, treft men daar thans weinig meer aan dan een paar zeil en stoomjachten en eenigo motorbooten. Maandag hebben de zeilwedstrijden, die op het traject OostendeDover plaats hebben en een vijftal dagen duren, een aanvang genomen. In de stad is dit nauwelijks merkbaar, zoo gering is dit jaar de aandacht die aan dat soort van sport geschonken wordt. Zou er ook verband bestaan tusschen dien toestand en de afschaffing der spelen? Maandag werden op de openbare marktplaats te Sint-Joost-ten-Noode, op be vel van het gerecht.twee vliegtoestellen verkocht aan den hoogsten bieder. Een aeroplaan zonder motor, geheel gereed om gebruikt te worden, werd ingesteld op 6 fr. Van bod tot bod geraakte men tot 28 fr. Een tweede vliegtoestel, een weinig be schadigde eendekker, vond een inzetter voor2 fr. Een andere persoon bood 3 fr. en mocht het toestel meenemen. Pas twee jaar geleden liepen de men- schen uren en uien ver, om een vliegtoe stel te zien. Nu worden zij reeds verkocht voor brandhout. Mrs Army-Sherwin, zangleerares te Londen, heeft een jonge zangeres laten hooren, die zij ontdekt had in eene bleekerij te Higbgate. Deze zangeres, miss Mac Cnin is 24 jaar oud en werkt van hare 14 jaar in eene bleekerij als de steun van bare moeder, weduwe, en van 5 jongere zusters. Een week ol zes geleden kwam een zon derlinge grijsaard onder het venster der bleekerij viool spelen en vroeg aan de meisjes of zij geen bepaalde wijzen verkozen. Miss Mac Cuin vroeg naar het lied:»Voor alle eeuwigheid" dat zij zelve zong. De oude man was verrukt en weende van blijdschap bij bet hooren van haar stem. »Je hebt een goddelijke stem en een kunste naarsziel" zei hij, en geleidde haar naar mrs. Army-Sherwin die hem bekend was als geestdriftige en liefderijke vrouw. Deze schonk aan de familie van het meisje een jaargeld en belastte zich met de opleiding van Mac Cain. De uitslag is prachtig schijnt het, en de jonge zangeres zal het volgend jaar verschijnen op een der groote opera- tooneelen van Londen. Hcewel de autoriteiten te Binz ver onderstelden, dat alle lijken van de bij de ramp van Zondagavond omgekomenen op- gevischt waren, wordt thans uit Greiswald gemeld, dat twee mannelijke studenten en een vrouwelijke studente uog vermist worden. Waarschijnlijk vonden ook zij den dood in de golven. De Engelsche stoomboot «Manchester Inventor» is 24 Juli, bij dichte mist in botsing geweest met een onder water drij vende ijsberg, op 15 mijlen ten noorden van de engte van Belle-Isle. Zij moest hare lading timmerhout over boord werpen. De voorpiek is vol water en helt 8 duim over. Kinderen speelden te Charlottenburg aan de Caprivibrng. Een bijenzwerm kwam zich neerzetten op een boom. De kinderen wierpen er naar met zand. De wraak liet zich niet wachten. Een der kleinen, van 10 jaar, was spoedig geheel met bijen overdekt die hem woedend staken. Gek van pijn sprong de knaap van de brug in de rivier. Toen men hem opvischte was hij reeds een lijk. Een zeer sensalioneele wending nam Maandagavond het geval-Rosenthal toen de z.g. groote jury" den commissaris van politie Becker in staat van beschuldiging stelde, inzake den moord, gepleegd op den speelholbezitter Rosenthal. Becker werd in een politiebureau in hechtenis genomen, en later naar de ge rechtszaal overgebracht. Daar werd hem de beschuldigin meegedeeld. Becker verklaarde niet-schu'.dig te zijn. Hij bleef gedetineerd, zonder dat hem werd toegestaan tegen borgstelling voorloopig vrij te blijven. De in staat van beschuldiging- stelling geschiedde op grond van de getui genissen afgelegd door drie spelers, die eenigen tijd in hechtenis geweest waren onder beschuldiging van medeplichtigheid aan den moord, op Rosenthal gepleegd. EEN BUITENGEWONE REDDING. Maandag j.l. beklom de ingenieur Van Goe- ten, een belg van geboorte, met zijn 22-jarige] zuster en den heer Lombardier, den zoon van den directeur der fabriek waaraan hy werkzaam*, is, een berg van de Belle-Don»© groep in Dauphiné. Te 2 uur 's middags toen het ge zelschap op den terugtocht was, gleed mej. Van Goeten uit en zou in den afgrond gestort zijn, wanneer haar broeder haar op het laat ste oogenblik niet juist aan den rand van den afgrond by haar rokken had vastgegrepen. Hy kon haar echter niet uit haar gevaarlijke posi tie verlossen, zij hing n.l. halverwege in den afgrond tegen een boomstronk aan. De hoer Lombardier begaf zich, toen ook zijn pogingen om hot meisje weder op vas ten .grond te krijgen., mislukt waren, naar Reval, op drie uur afstands, om van daar hulp te halen, en de ingenieur bleef gebukt liggen over de rots heen en hield krampach tig zijn zuster by haar kleederen vast. Te 10 uur 's avonds keerde Lombardie© emdelijk met eenige mannen terug en werd het arme meisje uit haar benarde positie verlost. Zij werd per brancard naar Revel overgebracht m verkeert thans in levensge vaar. Men vreest voor een schedelbreuk. Ook de broeder, die .gedurende acht bange uren met de kracht der wanhoop, zijn zuster voor den noodlottige» val wist te be hoeden, is in gevaarlijken toestand in het ziekenhuis opgenomen. MICHELSEN's TERUGKEER. Toen Micholsen en Iversen met de „Sjöblom- sten" to Alesund aanlandden, waren zij het voorwerp van een geestdriftige liulde-betoo- ging door een. groote menschenmassa. Zij werden in do triomf van de haven naar het „Hotel Skandinavien" gebracht, waar zij her haalde malen op het balkon moesten verschij nen, om door het volk te worden toegejuicht. Zij gpleken werkelijk een paar wilden, met langen baard en lang haar, maar zij zagen er gezond uit. Kleeren moesten zij leenen aan boord, daar hun eigen erg vuil en verscheurd waren. De bemanning van de „Sjöbjomstên" zegt' dat Michelsen en Iversen erg zwak waren, toen zij aan boord kwamen, maar dat jdé (goede zorgen en de rijkelijke voeding hen spoedig opfrischten. Zelf noemen zij den laatsten tijd van hun verblijf bij Groenland als een vreeselijfoe hongerkuur; het Amerik.aan.sche depot dat zy vonden moesten zij voorzichtig aanspreken opdat de voorraad toereikend zou, zijn. Toen zij eindelijk gevonden werden door de „Sjöblomsten", was er nog zoo weinig voedsel over, dat zij ernstig aan hun redding begonnen te wanhopen. De Deensche consul te Alesund noodigde hen uit op zijn buitenverblijf, op eenige uren zeilens van Alesund. Daar rusten zij uit tot Maandag en reizen dan over Bergen en Kris- tiania naar Kopenhagen Ter voorkoming van braakloop en zomerdiarrhcl'rn is >BCFBKB< bet meeat aaDgrWrznn voedsel voor zuigelingen. De dairie aanwez-ge eiwitstoffen vormen voor de ziekteverwekkers een zeer ongunntigen voedingsbodem, waardoor het optreden van braakloop wordt tegengehouden. Aan de melk toegevoegd, mankt het die gemakkelgkor ver toerbaar en vergroot in hooge mate haar voedingsgi halte. THERMOMETER EN VERWACHTING. 31 Juli. Thermometer alhier 8 o. vm. 63 $r., 12 u. 66 gr., 3j u. nm. 65 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgens de waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 768.4 te Horta. Laagste 745.2 Stornoway. V er wachting tot den avond van 1 Aug.: meest matige Z. tot Z.W.^wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk regenbuien en dezelfde temperatuur. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Heden werd aan het .gebouw van het ge westelijk bestuur te Middelburg aanbesteed Het herstellen der schade toegebracht door het stoomschip „Lena" aan het Oosterhoofd der Wester- of Koopmanshaven te Vlissingen, behoarende tot de zee- en havenwerken in de pnqvincie Zeeland. Raming f 2560. Ingeschreven werd (door de heeren P. Dekker te Veer© voor f 2690II. J. Keulemans te Middelburg voor f 2392. ONDERSTAANDE BERICHTEN ZIJN OP GENOMEN IN DE TWEEDE OPLAGE VAN ONS VORIG NUMMER. EXAMEN H00FDACTE. Geslaagd to Breda voor de hoofdact© de heer J. C. J. Jansen Verplanke, onderwijzer aan school K te Middelburg. MIDDELBAAR FRANSCH A. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor Franscb middelbaar pkte A, inej. M. Stevens uit S c h o r e. DE TITANIC. LONDEN, 30 Juli. Lord Mersey heeft mede deeling gedaan van het onderzoek van de Titanicramp. De commissie kwam lot de con clusie dat de ramp te wijten is aan boven matige snelheid. DE STAKING IN LONDEN. LONDEN, 30 Juli. Algemeen is het werk in de dokken hervat. De terugkeer der stakers had in vele gevallen ontslag van de ge- organiseerden ten gevolge. Men verwacht.dat de toestand weldra weer normaal zat zijn. EIND-EXAMEN H.B.S. Laatste ploeg. Geslaagd: A. Hijmans, J. J de Konink, C. J. M. Sutterland, J. van Tiel, W. B. Smit, W. J. Talsma, W. Tjaarda Afge wezen twee candidaten. UIT GOES. Huldeblijk aan mr.C.de Witt Hamer. Heden werd te Goes aan den heer mr. C de Witt Hamer, schoolopziener in het dis trict Goes, bij liet neerleggen van zijn ambt aangeboden zijn borstbeeld, in een plaquette van massief zilver in lijst, als huldeblijk namens de hoofden van het onderwijzend per soneel aan de openbare en bijzondere scholen van het district. Deze aanbieding had, op verzoek van den heer Hamer, plaats in besloten kring van de leden van het comité. De heer Sop ma van Biezelinge, voorzitter van het comité, sprak den scheidenden school opziener toe, en gaf namens de onderwijzers in het district uiting aan hel groot leedwezen over het heengaan van den schoolopziener, die steeds de belangen en de verheffing van den onderwijzersstand in alle tyden had voor gestaan. Als blijk van waardeering en achting van de zyde der onderwijzers werd hem zijn borstbeeld aangeboden. Moge 'tzijn, zoo ein digde de spr, dat aangename herinneringen aan. uw werkkring lang bij u blijven, en dat uw verder leven in alle opzichten gelukkig is. De heer De Witt Hamer sprak zijn dank uit jegens den spreker, het comité en allen die hadden meegewerkt voor het aanbieden van dit blijk van achting: dat door hem met erkentelijkheid aanvaard werd De spr. schet st» kort zijn loopbaan als schoolopziener, welk ambt. hij, eerst als arrondissements-, later pis districtsschoolopziener sedert 1880 had bekleed. Tevens zei spr. dat hij van deze plaats wenschte te getuigen van den grooten werk lust en plichtsbetrachting van de onderwijzers in zijn district, die het opleiden der kinderen tot arbeidzame en verdraagzame menschen nastreven. Na deze toespraken werden de leden van het comité door mr. De Wilt Hamer aan een koffietafel vereanigd. Het comité bestond uit de heeren: Sopma, Biezelinge, L. C. A dn aan sen, 's-Hcerenhoek, D. Mulder, Zierikzee, P. J. Okkerse, Bnii- nisse, J. van Schoo, St. Philipsland, P. II. C. Ittmann, Goes, L. Luyendijk, Tholen, en P. v. d. Ham, Zierikzee. De heer Mulder was verhinderd aanwezig te zijn. Wedstrijd met aardappel bes p roe i er s. Hedenmiddag heeft pp den weg naar het Catsche veer bij Wilhelininapolder de aan gekondigde, herhaalde wedstrijd met aardl-t appelbespïoeier» plaats gehad. Deze wedstrijd had ten doel na te gaan, hoe de machines in sterker ontwikkeld roof der aardappelen zich zouden houden. Dit maal hebben dezelfde machines gewerkt als bij de eerste proef in Juni, behalve (de rugsproeier, terwijl d© machine van de firma Hoder door een andere vervangen Werd, lichter model dan do eerste, daar de vorige machine te zwaar werd gevonden. Door geen der machines werd het loof der aardappelen ernstig beschadigd, terwijl de besproeiing even goede resultaten opleverde als bij de vorige pïoef. Men kan wel zeggen, dat thans voor de praktijk voldoend goéde machines blyken te bestaan, i De voor- en nadeelen der verschillend© systemen zal men kunnen nagaan, zoodra het gemotiveerd verslag der jury is verschenen. De namen der jury-leden zijn door ons reeds gemeld. De wedstrijd weid ö-a. bijgewoond dooü het bestuur van de afdeeling Kruiningen van de Z. L. M., leden van het bestuur der afd: Goes, benevens eenige belangstellenden. GEMEENTERAAD VAN WEMELDINGE. In de gemeenteraadszitting van Dinsdag avond 1.1. is het verzoek van do afdeeling Goes van den B. v. N. 0. tot een betord regeling der jaarwedden van de onderwijzers, op voorstel van den heer J. Lindenhergh in handen gesteld van B. en W. om later met een voorstel ter tafel te komen. De benoeming van een gasmeester is aan gehouden tot een volgende vergadering. Tot boekhouder der igasfabriek is benoemd de heer Quadekker. Verder is besloten alle gemeentegebouwen te doen aansluiten aan de gasfabriek, ter wijl de gemeentewoningen ook zullen worden voorzien van leidingwater. ONDERWIJZERESBENOEMING. Tot onderwijzeres aan de Zusterschool te Bergen op Zoom is benoemd mej. Befje thans onderwijzeres aan de R. K. bijz. school te Heinkenszand. UIT DEN HAAG. De Tariefwet. Zooeven verscheen het zeer lijvig verslag van de commissie van voorbereiding voor de tariefwet, ha ©(verleg met de regeering en waarin de tegenstanders1 van protectie het öhtwerp fel bestrijden als zijnde ormoodig voor de bloeiende industrie, als door industrieelen niet verlangd, als voor het kleine Nederland met zijn buitenge woon gunstige handels ligging onraadzaam, als zijnde buitengemeen gevaarlijk om Nederland in een tarieven oorlog te wikke len, door de bevoegdheid aan de regeering gegeven om rotorsiemaatregelen te nemen en eindelijk als zullende een jammerlijken, invloed hebben op land en tuinbouw. De voorstanders verdedigen warm het ont werp, dat een einde maakt aan den eenzijdi- g©n vrije» invoer, meer fiscaal dan bescherv mend is en voor de kleine industrie voorat noodzakelijk kan. genoemd worden, terwyi het dg consumptie prijzen en loonen met dermate zal dogn stijgen als georeerd wordt, terwijL terwijl zij retorsiemaatregelen toejuichen als .een uitnemend preventieve maatregel. D© regeering sluit* zich in hoofdzaak bij deze verdediging aan en stelt eveneens het meer. fiscale van het tarief in 't licht,maar stelt daarnevens als noodzakelijke strekking van h©t ontwerp de hulp aan de nationale ijidustri© tegen de builenlandsche concur-1 rentie, terwijl de minister van builenlandsche zaken retorsiemaatregelen aanprijst als een vooruitgang op d©n toestand van machteloos heid, waarin wij thans tegenover het buiten land verkeoren, hoewel erkennende dat met b,eloid en -voorzichtigheid van dit wapen ge bruik mqet worden gemaakt. De regeering brengt tal van wijzigingen aan. ingetrokken worden de rechten op meel, sinaasappelen, mandarijnen, citroenen, gedroog de visch, huiden en vellen. Gehandhaafd worden oa. de rechten op kleedingstukken, klompen, manufacturen, zout, suiker, tabak en specerijen. Als nieuw wor den oa.. voorgestetd een recht op bananen, ad f 1 per 100 kilogram. Vermelding verdiend eindelijk dat de regeling voor specerijen een specifiek recht op papier vervangt door een waarde recht, vari gerend van 6 tot 10 o/0 Tweede Kamer. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een wetsontwerp tot aanvulling e» wijziging der bepalingen van het Burgerlyk Wetboek en het Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering, be treffende echtscheiding en ontbinding van het huwelijk na scheiding van tafel en bed. Daar in wordt de termijn, die moet verloopen tus schen scheiding van tafel en bed. en huwet- lijksontbinding, van 5 op 3 jaren terug ge bracht, terwijl de eisch tot echtscheiding niet ontvankelijk zal zijn, indien de daadzaken, grond opleverende tot scheiding, met uit drukkelijke of stilzwijgende toestemming van den eischer hebben plaats gehad. Uit het ontwerp-Nelisson is veel overge nomen, ook de bepaling betreffende echtschei ding bij verstek. Voorts is ingekomen een wetsontwerp tot regeling vair het levensverzekeringsbedrijf, waarin tot stelsel gekozen is het Engelsche, dat volstaat met algeheele publiciteit te waar borgen van d© wijze, waarin het bedrijf wordC gevoerd, terwijl de vrijheid van het beheer onaangetast blijft. UIT AMSTERDAM. Bra,nd. Heden brak tijdens afwezigheid der bewo ners brand uit in het benedenhuis van ee» perceel aan de Johannes Verhullststraat, Het vreemde van het geval is dat een waker van d© veiligheidsdienst zag dat de deur open stc»d. De zaak is in handen der politie gesteld'. EEN INSTORTING. PETERSBURG, 30 Juli. Van een in aan bouw zijnd huis braken heden de ijzeren draagbalken der betonzolderingen af. De ar beiders die .overnachtten in het gebouw worden vermist. Him aantal is nog niet vastgesteld. Met grooten spoed is men met het reddings^ werka ongevangen. KONING ALPH0NS OP REIS. ST. SEBASTIAAN, 30 Juli. De koning is naar Parijs vertrokken om vandaar verder door te reizen naar Londen. DE OPSTAND IN MEXICO. NEW-YORK, 31 Juli. Een telegram uit de stad Mexico meldt„Een slag tusschen re- geeringstroepen en opstandelingen duurt se dert drie dagen voort op een afstand va» 45 mijlen van de hoofdstad. De verliezen der regeeringstroepen bedragen 50150 man." torzending en laatste buslichting der MAID aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tjjdh 0 0 S T -1 N D I e. Brindisi (E. d. Singap.) (d) 2 Aug. 1's nam. Amsterdam (Nederl.) (a)2 Aug. 7.21 's nam. Marseille (Llody) (b)6 Aug. 7.21 's nam. Napels (Duitsche dst.)7 Aug. 1.— 'e nam. Rotterdam (Lloyd) (f9 Aug. 7,21 'b nam!. Brindisi (E. d., Penang) (e) 9 Aug. 1.'s nam. Marseille (Fr. dienst) (c)10 Ang. 6.'smor. Genua (Nederl.) 13 Aug. 7.21 's nam. (a) Met deze gelegenheid wordt alleen ver* zonden op verlangen van de afzenders, blij- kende nit een aanwijzing op het adres of uit de waard» der aangehechte frankeerzegels. Postpakketten tot 7.6 p. n. (b) Per RotL Lloyd via Marseille wordt, tenzij op verlangen der afzenders, geen cor respondentie verzonden voor Atjeh en onder- hoorighedeo, de Residentie Sumatra's Oost kust, Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo (f) Postpakketten tot 7.6 u. 'snam. Naveizending 7.21 p. 'snam. W E 8 T -1N D I E. Curasao met K. W. I. maildienst (1) 1 Aug. 7.21 's namid, Suriname via Amster dam 1 Aug. 7.21's namid. Cura?ao over Ham burg (1). lAog. 7.21's avond» Suriname over QueenB- town2 Aug. 10.16's avond» Curasao over Queens- town 2 Aug: 10.16 's avond» Suriname via St. Na- zaire8 Aug. '5.57'smoxg. Suriname via Sout hampton 13 Aug. 8 28 's morg. Curasao over Amster dam 24 Aug. 7.21 's avonds (lj Alleen op verlangen der afzenders.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 2