Verschillende Berichten BUITENLAND. Beknopte Mededeelingen. LAATSTE BERICHTEN. Tot hoofd der christelijke school te Gapinge is in plaats van den heer S. Visser, die met 1 November a.s. een ge lijke betrekking te Tholen zal vervullen, benoemd de heer P. Dijkstra, eerste onder wijzer aan een christelijke school te Gorin- ekem (hoofd de heer A. Bloot). Met den benoemde stond op het tweetal de heer P. J. den Dunnen te Almkerk. (De Z.) Voor de benoeming van een leeraar aan de hoogere burgerschool te Dordrecht wordt o. a. aanbevolen de heer J. J. Lecker te Z i e r i k z e e. De heer M. van Terwisga, tijdelijk leeraar in de wis- en natuurkunde aan de H. B. S. te Sneek, is thans definitief be noemd. S PORT. Die baïidsfeesten van den A. N. W. B. GiteTavomd zijn de bondfeeten te Leeuwar den begonnen. Te half zeven kwamen de fees tgenoo ten met eten extra trein uit Heerenveen te Leeuwarden aan, waar zij op hét perron verwelkomd wer den door een commissie, waarin ook de ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer wan ver tegenwoordigd. De muziek speelde het Wien Neerlajidsch Bloed, van de Oldehove woei de driekleur. Te lia'f negen had ten stadhuize de offici- eele ontvangst plaats van het dagelijksch en het algemeen bestuur en de feestcommissie door het gemeentebestuur van Leeuwarden. Bij afwezigheid van den burgemeester sprak de wethouder J. A A. Schoondersnaak, do pjajttwezigen toe. Na afloop van de receptie ten stadhuize Jrokkcn de feestgcn<ooten. bij fakkeloptocht naar den Prinsentuin, waar te hunner eere hot gemeentebestuur een concert met vuurwerk aanbood. bi twee groepen, per extraboot van Kam pen en van Amsterdam uit, had men, via Urk, de Lemmer en toen per tram Heerenveen bereikt. Door den Ned Bond van. Post- en Tele- graafbc ambten „de Post" is tot den Minister van Waterstaat het verzoek .gericht, in ver band met do storing in het verkeer, die do feestelijkheden bij de herdenking van den ge boortedag van H. M. de Koningin overal te weeg brengen, zoomede, als gevolg hiervan, de slapte in don dienst dien da,g, den Zondags dienst op 31 Augustus in te voeren. Op het Galgewater te Leidon heeft Donderdagavond een aanvaring plaats gehad tusschen de Katwijksche stoomboot en een mot zout beladen schuit, tengevolge waarvan do laatste is gezonken. De schipper ervan wist zich nog bijtijds op de stoomboót in veilig heid te brengen (N. R. C.) Uit Montfoort wordt aan de „U. Ct." gemeld, da,t aldaar bij bekkenslag bekend is gemaakt, dat het IJselwater besmet is met typhusf-pa^ciilen In den raad der gemeente Renkum zal Woensdag een voorstel van B. en W. in be handeling komen, pm aan te koopen de be kende en beroemde uitspanning de Weslerbou- wing bij Oosterbeek, voor f 65.000. In de gistermorgen gehouden vergade ring- van werklieden van do groote katoen weverij en spinnerij te Veenenda,al is met algemeen© stemmen besloten op d© aangebo den voorwaarden njet aan den arbeid to glaau en posten uit te zetten. Donderdagavond is .de bliksem geslagen pp de electrische geleiding van het sanatorium Oranje-Nassau's Oord. Een aantal gloeilamp jes werd verbrijzeld. Door de hevige ontlading ontstond er eenig© consternatie onder de pa-1 tién ten, doch niemand werd gekwetst, en brand ontstond er niet. (N. R. C.) Bij het on weder, dat Donderdagmiddag boven Winterswijk woedde, vielen hagelsteenen zoo groot als duiveneieren. Te midden van den hagelslag kon men groote stukjes ijs opmerken van onregelmatigen vorm, ter lengte van 3 h 5 c.M.. waardoor vele ruiten vernield werden. (Tel.) De bakonmeesters hebben Dinsdag bij hun werkzaamheden op de Maas, tegenover huize Donck (nabij Roermond), met het boog- anker van een kiezelschip naar boven gehaald, een ouden eikenboom lang 13 meter en Jnet een omtrek v,ajh 3 Meter. Bij nadere beschouV wing bleek, da,t in dezen ouden kolos het jaartal 1553 gegrift was. (L. K.) Dé volgende „in- en uitval" in het „Hand." wekte in ons vernederende herinnen ringen op aan wanhopige gevechten in de vroege morgenuren met lastige vliegen: Biologisch examen. „Wie van de jonge lui kan me zeggen, waartoe de menschen vroeger do rudimentaire spieren van het oor gebruikten?" „Waarschijnlijk om ip den zomer vliegen me© te verjagen". Naar men weet vertoefde prins Hen drik Vrijdag bij de koninklijke familie van België op het kasteel Ciergnon. Zes maal is er toen do bliksem ingeslagen. Dit veroorzaakte slechts geringe mate- rieele schade. De Koning en de Koningin van België en Z. K. H. Ie Prins der Nederlanden bleven volmaakt kalm en stelden hun omgeving gerust. Z. K. H. de Prins der Nederlanden heeft den nacht op het kasteel doorgebracht. In de pakhuizen van het bekende champagne-merk Mercier te Epernay is brand uitgebroken. Het »Petit Journal" verneemt dat daar i gistermiddag om twee uur de brand nog voortduurde. Men vreest dat er meer danj drie slachtofters zijn er zijn tien inenschen gewond. Op het oogenblik zijn er 1500 M2 aan gebouwen van twee verdiepingen ver- I woest. Volgens een ander bericht, ia, de brand ,s avonds om hall negen gestuit. De aviateur Vidart is over het kerkJJ I hof heen gevlogen, waar Kimmerling be graven ligt, en wierp vanuit zijn toestel een krans viooltjes op het graf van zijn ge storven vriend, die niet lang geleden is dood gevallen. Het mfnisterie v«yi openbare werken in Frankrijk heeft oen prijsvraag uitgeschreven ter verkrijging van een toestel, dat toelaat de spoorwagens automatisch aan elkaar te koppelen. Vóór 1 October ft.s. moeten de be schrijvingen. en teekenmgen worden ingezon den, onder do bepajing, dat de buffers aan beide wagens bij het in dienst stellen van het bedoelde toestel behouden blijven en da,t oen wagen welke van dit toestel oorzien zal zijn, kan worden gehaakt aan een anderen, die do oude koppelkettingen nog bezit. Ten slotto, moet do uitvinding zoodanig zijn, dat de ontkoppeling kan geschieden door een man, die zich buiten de buffers bevindt. Reeds werden 900 brevetten uitgereikt aan uitvinders van dergelijke toestellen, maar geen dier vindingen blijkt voldaan te hebben. Ilot behoeft niet betoogd, hoe, slaagt de prijs vraag, tijd wordt gewonnen bij het vormen en splitsen van treinen, terwijl tegelijk het gevaarlijk beroep van de mannen, die daarmeo belast zijn, aanzienlijk veiliger wordt. Een Fransch ingenieur heeft een zak- toestel voor draadlooze telegrafie uitgevon den. Aanvankelijke proeven zijn geslaagd. In Hongarije is een geval van cholera en een verdacht ziektegeval, dat men even eens denkt cholera te zijn, voorgekomen. Bij een scheepsmachinist te Triè'st zijn bui- lenpestbacillen ontdekt. Een buitenkansje voor postzegelliefheb- bersl Tor gelegenheid van den gedenkdag, dat hot keizerlijk geslacht der Romanofs vóór 300 jaar in Rusland do teugels van het bewind in handen nam, zal de regeering van dat rijk een stol speciale postzegels uitgeven, waarop do beeltenissen van de voornaamste vorsten uit dat huis zullen voorkomen. Dit is voor Rusland wat nieuws, want tot nu toe was het aldaar op boete verboden de beeltenis van den souverein op hel een of ander zeigel te plaatsen. VREDE EN OORLOGSTOERUSTING. De »Temps" besluit een hoofdartikel over het begrijpelijke van de Engelsche vlootversterking in verband met de Duitsche plannen met de volgende behartigenswaar dige woorden: »De socialisten zullen nog eens weer zeggen, dat dit stelsel de wereld onder het gewicht der bewapeningen verplettert: toch is dat de eenige manier om den oorlog te vermijden. Bovendien is de last der bewa peningen voor de volkeren misschien min der te duchten, dan dat de economische gevolgen van de ontwapening zouden zijn, evenals het ophouden van den arbeid, die daaruit zou voortvloeien voor de werk plaatsen en fabrieken, welke voor een zoo groot deel door de militaire bestellingen gevoed worden, zoowel als de stakingen en gevallen van werkeloosheid, welke die strem ming tengevolge zou hebben. Men klaagt alt ij d over wat men kent. Wij kennen den gewapenden vrede. De ontwapende vrede, die ons onbe kend is, aldus vraagt de Temps", zou die beter zijn en zou die de menschheid het leven veraangenamen? Het is geoorloofd, dat te betwijfelen." Toevallig betoogt de „Westminster Gazette" in een hoofdartikel ongeveer hetzelfde, na erop gewezen te hebben, hoe nadeelig het is, dat, als tegenwoordig het geval is, de mili tairen te land en ter zee den staatslieden den toon aangieven, terwijl de eersten jnjst dienaren moeten, zijn, en na uit de rede van Asquith in het Lagerhuis gelicht te hebben dat Groot-Brittajnnië niet over een leger be schikt, in staat, om een naburig rijk aan te vallen. Het blad betoogt dan nogmaals, dat die vloot-versterking noodig is, opdat Engeland den vrede kan handhaven en zijn plichten kan ver vullen en gaat als volgt door: „Aldus staat het met ons en We weten dat die toestand volkomen loyaal is. We on derschrijven, als de andere mogendheden, de leer, dat al de bewapeningen een collectieve waanzin zijn.toch zoggen we, dat het bezit van de sterkste vloot voor ons een gebie dende eisch is. Dit schijnt een 'paradox, maar er is geen andere oplossing. Een verminde ring van de wapening ter zee moet, voor zoo vor als ons aangaat, een gezamenlijke daad zijn; ze kan niet alleen van ons uit gaan. Een zwakke vloot zou ons niet een beter, maar een slechter buurman voor Europa ma ken. Indien we niet overtuigd waren, dat we ons zelf konden verdedigen met eigen kracht, zonder hulp van anderen, zouden we ge dwongen zijn, bondgenootschappen te slui ten en ons te verwikkelen in den samenge- slcldcn, politiekon toestand van Europa. Dan zou ons vcTtold worden, dat we zoowel in het leger als op de vloot do loting moeten in voeren. We hebben dit feit zien schemeren op den achtergrond der discussies, die de laatste dagen, in hot Lagerhuis zijn gehouden, evenals van die, welk© onze buren hebben gevoerd, die vrcezen da,t als wij ons met de Europeesche zaken bemoeien, zou blijken, welke toestand daarvan hot gevolg zou zijn indien ons maTinc'-vraagstuk werkelijk onop losbaar zou worden. Het groote voordeel van cpze zeemacht voor ons zolf en voor Europa Is, dat het ons behoedt voor de nootdza,-' kelijkheid, mee te doen in den militairen wedstrijd dp. een ander gropt leger in het veld te brengen, om den verwarden toestand der Europeesche mogendheden nog te ver ergeren. HET ONTEVREDEN TURKSCHE LEGER. Ons vorig blad heeft gewag gemaakt van den dreigbrief, door do offi eieren-vereoni gin g aan de Turksche Kamer gezonden. De binncnland- seho toestand is zeer critiek. Het comité heeft op het oogenblik zijn invloed verloren Het kabinet bestond uit mannen, die invloed oefen den, voordat „Eenheid en Vooruitgang" het heft in handen kreeg. Do bewuste brief luidt woordelijk als volgt: „Na zooveel slechte daden, die gij in het comité evenals in do Kamer begaan bebt, vernam onze bond van uw stappen en intrigen bij den sultan. Deze daden verdienen do zwaar ste straffen. Maar daar we ons niet met vuil bloed bezoedelen willen, houden wij het voor noodzakelijk, u te verwittigen, dat gij bewijzen moet, de vervulling van den meest dringenden wiensch van de natie en van het leger niet te zullen verhinderen, maar te vergemakkelijken, namelijk do ontbinding der Kamer of veeleer van |de club, van deze comedie-club Als u binnen twee maal vier-en-twintig uur niet aldus handelt, melden wij u, dat wij onzen va- derlandslievenden plicht volkomen zullen ver vullen." Do voorlezing vpjn dit schrijven riep in de Kamer een stormachtige discussie te voor schijn. De voorzitter van de Jomg-Turksche Partij iverklaaide„De Kamer zal tot zijn laats ten ademtocht stand houden, want hij is in waarheid de drager van de openbare mee- ating en luistert slechts naar zijn geweten. We wjjzcn de vergelijking met een comedie terug. De in naam van de officieren-liga ver zonden brief heeft niet op het geheele leger betrekking. Op het oogenblik, dat de vijand tot voor de poorten, der stad komt (dit heeft natuurlijk betrekking op den tocht der Itali- aansche torpedobooten door de Dardanellen) moet bel leger zijn wapens tegen den vijand, die van buiten komt en niet tegen de afgevaar digden Iwenden." Omer Nadji riep in heftige ontroering Uitpe Kainer is niet bang voor den dood Tot nu toe heeft nog geen Turksch officier de lafheid gehad, eonaiionymen brief te zen den. (bravo-). Wij zullen overwinnen of ster ven." Dolle betuigingen van instemming -. „Wij zullen jajlle sterven." Op dat oogenblik ver laagde men naar gisteren werd aangestipt, dat de mijl is ter van oorlog zou komen. Drie Armeniërs spraken van de officieren der I^ga als van misdadigers en ellendige laf aards, die do cor van hot geheele leger niet bezoedelen konden. Naar men weet heeft de Kamer als baar wensch uitgesproken, dat de schuldigen zoo gauw mogelijk gestraft zullen worden Tibbau,t, volksvertegenwoordiger vanDen- dermonde, was vlak bij de plek, waar en op het ooigenblik, dat te Brussel de moordaanslag op den Franschen priester Fleuret gepleegd werd. Hu onderzocht den -gekwetste het eerst. Een wond van 3 tot 4 c.M. breed was hem onder een schouderblad toegebracht. De dader heet Antoon Beyl. Het is een ongunstig sujet. Hij is 55 jaar oud, de geeste lijke 50. Uit liet Belgische leger is hij indertijd wegens wangedrag weggejaagd, terwijl hg la ter in Frankrijk tot 10 jaar dwangarbeid ver oordeeld werd. Do wonde heeft hij met een slagersmes toegebracht, dat 15 c.M. laag was. Het meest betreurenswaardige van deze laffe aanranding is vastgesteld werd, dat de dader koelbloedig het hart moet hebben trachten te raken dat zo een uitgesproken politiek karakter draagt- De rechterzijde toch zal nu met meer schijnbaar recht dan te voren de linkerzijde met boeven als Bon- not. Gamier en dezen Beyl vereenzelvigen. De toestand van den gewonde is een weinig gebeterd. Hij kan echter nog niet verhoord worden. Gisteren heeft hem de minister president een bezoek gebracht. Tevens wordt nu van andere aanslagen op geestelijken in België melding gemaakt. Te Tombeek en Oostende zijn priesters aangerand, in laatst genoemde stad is vóór eenige weken ook een non, die 's nachts van een stervende huiswaarts keerde, mishandeld. In Londen heeft men weer hoop dat de staking der havenarbeiders spoedig tot het verleden zal behooren. Naar het schijnt, zijn er opnieuw onderhandelingen mot de patroons aangeknoopt Tillett is Vrijdagmiddag op den Towefhill weer tegen lord Dovonport uitgevaren. Hg verklaarde dat hij zich vergist had, toen hij God had gesmeekt Lord Devonport dood te slaan. „Thans weet ik, zeide hij, dat God Devonport niet treffen wil, laat de duivel het dan van hem overnemen." -Uit vertrouwbare bron wordt gemeld, dat ook Italië zich nu opmaakt, haar positie aan de Middellandsche Zee te versterken, ook met het oog op de bezetting van Tripolis. Tarente zal tot een oorlogshaven van den eersten rang worden gemaakt, terwijl Ve netië en Ancona versterkt worden. Als alle kenteekenen niet bedriegen, is thans het laatste uur van den keizer van Japan 'geslagen. Alle*pTinsen zijn in het pa leis geroepen. Algomeene gebeden worden be volen. De ministerraad is samen gekomen, om over don terugkeer van vorst Katsoera te beraadslagen. De mikado heeft gevraagd, of hij goed in St. Petersburg was aangekomen* De kroonprins en de keizerin blijven in de nabijheid van het ziekbed. Een ontzaglijke menigte verdringt zich om het (paleis. AFLOOP VERK00PINGEN. Door den. candidaat-notans H. M. Markusso te Middelburg, waarnemende liet vacante kan toor van wijlen den uotaris Johan Hosang, is Vrijdag te Domburg m het openbaar ver kocht een woonhuis met schuren en vorderen tim mer te Domburg aan de Zuidstraat, gemerkt C no. 5, groot 6 aren 25 c.a., verkocht aan J. Verhage voor f 2875, 1 hectare 97 aren 90 c.a. weiland te Dom burg^ aan C. Louwerse voor f 5452; 30 aren 50 c.a. bouwland aldaar, aan de zelfde voor f 815; 31 aren 40 c.a. bouwland aldaar, aan G. Wisse voor f 925; 81 aren 10 c,a. bouwland aldaar, aan P. Moens voor f 2120; 30 aren 30 c.a. weiland te Aagtekerke, aan C. den Hollander Iz. te Oostkapello voor f 915; 17 aren 40 c.a. weiland te Aagtekerke, aan J. Provoost Az. voor f 525; 49 aren 50 c.a. weiland te Aagtekerke, aan W. de Voogd Wz. voor f 1303; 84 aren 40 c.a. bouwland aldaar, aan J. Minderhoud Sz. voor f 2375 48 aren 70 c.a. bouwland aldaar, aan A. Geertse voor f 1040; 47 aren 88 c.a. bouwland en sprink aldaar aan L. Maljers Jz. te Aagtekerke voor f 1180; 47 aren 50 c.a. bouwland en sprink aldaar aan dezelfde voor f 1100; 66 aren 19 c.a. bouwland en sprink aldaar aan B. Vreke voor f 1486; 37 aren 70 c.a. bouwland te Oostkapello aan P Provoost Pz. Jr. voor f 750. De koopers, achter wier naam geen woon plaats is uitgedrukt, wonen te Domburg. BRIEFWISSELING. P. J. E. Domburg Uw Ingezonden stuk kwam te laat voor dit nummer. Het zal 'Maandag worden opgenomen. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Woensdag 31 Juli. Middelburg. Rijkswaterstaat, het her stellen der schade, toegebracht door het schoomschip „Lena" aan het Oosterhoofd der Wester- of Koopmanshaven te Vlissingen, be- hoorende tot de zee- en havenwerken in de provincie Zeeland, Raming f 2560. Gebouw Prov. bestuur 11 uur. Inl. bg den hoofding.-dir. J. C. Ramaer te Middelburg, den arrond.-ing. Van den Broek te Vlissingen en den opzichter Kuyper te Vlissingen. Maandag 5 Augustus. Krabbendijke. Gemeentebestuur. Het herstellen en versterken van den Westelgken dam der haven. Aanw. Maandag 29 Juli, 111/3 uur. Inl. ter secretarie. Middelburg. Garnizoensbureel. De leve ring van 40.000 KG. steenkolen enz. gedu rende het tijdvak 1 Oct. 1912—30 Sept. 1913, ten behoeve van het garnizoen te Middelburg. Inl. bij den aanbesteden ONDERSTAANDE BERICHTEN ZIJN OP GENOMEN IN DE TWEEDE OPLAGE VAN ONS VORIG NUMMER. UIT DE STAATSCOURANT. Door den minister van waterstaat is be paald, dat de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat 2e klasse II. van Oojdfc te Rotterdam zal dienst doen als hoofdinge-i mieur-directeur in de elfde directie, stand plaats (Middelburg. DE TENTOONSTELLING TE DOMBURG. Hedenmiddag had onder belangstelling van een talrijk pubhek de opening van de ten toonstelling van schildergen van moderne meesters te Domburg plaats. De heer Toorop hield een toespraak, waarin hij herinnerde aan het groote succes van het vorig jaar, dat aanleiding had ge geven om ook dit jaar weer een tentoonstel ling te organiseeren. Spr. gaf vervolgens een analyse van de tegenwoordige kunst. Ten slotte 'herinnerde hij er nog aan hoe het (gebouwtje, dat bij den Septemberstorm was omgewaaid, thans op steviger grondslag rust. Do burgemeester van Domburg, de heer J. L. van Voor thuij sen, was niet van plan (geweest liet woord te voeren, maar kon, nu hij het groot© aantal inzendingen en de (groote belangstelling aanschouwde, niet na laten zijn blijdschap er over (uit te spreken, dat te Domburg door ar listen van naam zoo veel wordt gedaan in dienst der kunst. Hiermede was de openingsplechtigheid afge- loopen. EIND-EXAMEN H. B. S. Heden zijn bij het te Zierikzee afgeno men. eind-examen der H. B. S. geslaagd K. J. Hocke Hoogeboom, M. de Kam, G. A. van Klinkenberg, A. J. Louwerse» H. de Munck, A. A. Meulendijk, P. J van de Putte. Afge wezen twee; teruggetrokken één. DE STAKING TE DELFT. De vormen, die de directie der flessChen- fabriek te Delft naar Nieuwerkerk had ge zonden zijn naar Delft teruggezonden. Do directie te Nieuwerkerk heeft z» niet uit gegeven. om een staking te voorkomen. De werklieden te Nieuwerkerk zijn niet qj,. organiseerd. UIT DEN HAAG. Voorwaardelijke straf. Ingediend is een wetsontwerp strekkende tot invoejing van voorwaardelijke opschorting der straf, tot bevordering der betaling van geld boeten en tot uitbreiding van het instituut van voorwaardelijke invrijheidstelling. HET ZEETOCHTJE VAN MINISTER COLIJN. De „Jakhals" arriveerde hedenmiddag! om half twee in de haven van IJmuiden. Minister Coliju vertrok onmiddellijk per spoor naar Den Haag. EEN HEELE UITTOCHT. Hedenmorgen vertrokken mt Amsterdam 7500 schoolkinderen naar 15 verschillende plaatsen, om een dagje buiten door te brengen. DE GESCHORSTE GASDIRECTEUR. In do vorige vergadering van den raad der gemeente Veemendaal staakten de stemmen over het voorstel om gastechnici te benoemen, tot een onderzoek in de feiten, die geleid heb ben tot schorsing van den gasdirecteur aldaar. Gisteren staakten weder de stemmen over dit voorstel, zoodat op het verzoek van de vereeniging van gasdirecteuren afwijzend be schikt is. EEN UNIONISTISCHE OVERWINNING. LONDEN, 27 J.uli. Bij de tusschentgdsche verkiezing te Crewe verkreeg de unionist Craig 6269 stemmen en is dus verkozen in plaats van den liberaal Mclaren, de liberale candidaat Murphy verkreeg 5294 en de arbei- derscamdidaat Holmes verkreeg 2485 stommen. De unionisten danken hun overwinning dus weer aan het eigenaardige Engelsche kies systeem, waardoor men zonder de volstrekte meerderheid te behalen kaai worden verkozen. THERMOMETER EN VERWACHTING. 27 Juli. Thermometer alhier 8 u. vm. 68 gr., 12 u. 77 gr., 3? u. nm. 80 gr. Telegrafische mededeeliug van het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgens de waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 767.0 te Seydisfj'ord. Laagste 753.4 Valentia. Verwachting tot den avond van 28 Julizwakke tot matige meest Z. tot W. wind. zwaar bewolkt, waarschijnlijk enkele regen- of onweersbuien, vooral in het Noorden, koeler. Vergaderingen, Concerten enz. MIDDELBURG. Eiken dag Electro-bioscope theater, Markt. 's Avonds 711V» fl., Zondags 611 Vi u., Woensdags en Zaterdag» matinée'a. Zondag 11 Aug. Z.-A. Concert. Schutters hof, 7i/a u. Woensdag 21 Ang. Concert Stedelijk Mu ziekkorps.Tuin Noord Bolwerk. 8 u. Zondag 8 Sept. Z.-A. Concert. Schutters hof, 71/2 u. Woensdag 11 Sept. „Uit het VolkVoor het Volk". Floraliaten- toonstelling. Schuttershof Donderdag 12 Sept. Schuttershof. Floralia- tentoonstelling. Concert en Vuurwerk. Woensdag 16 Oct. Nat. Gez. Jac. P.Thijsse. 6—7 B- Maandag 28 Oct. Nat. Gez. H. P. Berlage. Maandag 11 Nov. Nat. Gez. Jhr. G. L. Schorer. Maandag 25 Nov. Nat. Gez. Prof. dr. W. Reinders. Maandag 16 Dec. Nat. Gez. Prof. M.Straub. KERMISVERMAKELIJKHEDEN. Zondag 28 JjjliZaterdag 3 Aug. Sol- ser en Hesse Schouw- -hungtent, Groenmarkt. Maandag 29—Woensdag 31 Juli. Speen hof! en de Ia Mar. Schuttershof 8 u. Maandag 29 Juli en Dinsdag 30 Juli. Rotterdamsch Tooneelgez. Tivolischouwburg. Schouwburg 8 u. Donderdag 1—Zaterdag 3 Aug. Streng- hoft-specialiteiten. Schuttershof 8 u. Cafe Groenewieigen. Komiek Leenhouts. Café Roda. Café Chantant. Café De Eendracht. Café Chantant. Café St. Joris. Vrij bal. Café Minderhoud. Vrij bal. Werkmansvereeniging. Vrij bal. Zequwsch Koffiehuis. Muziek voorden dans. VLISSINGEN. Eiken avond Concert Wilhelmina-pavil- joen, afgewisseld door zangnummers, 8 u. D jen derdag 1 Aug. en volgende dagen Grand Hotel. Concert 8 u. DOMBURG. Zondag 18 Juli—Maandag 19 Aug. Schil derijententoonstelling. 10—6 u. OOSTBURG. Vrijdag 2 Aug. tot Maandag 12 Aug. Ambachtsschool tentoon stelling huisvlijt, poree- lein, enz. door Volksbond WILHELMINAPOLDER. Woensdag 31 Juli- Weg naar het Catsche veer. Wedstrijd met aard- appclbesproeiers. 2 «v YERSEKE. Woensdag 14 Aug. en Donderdag 15 Aug. Kermis.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 2