BIJVOEGSEL Middelburg 22 Jnli. Uit de Pers. FEUILLETON. De Muurbloem. Uit de Staatscourant. Kerknieuws. Kunst en Wetenschappen. Onderwijs. Landbouw. Verschillende Berichten. VA» Dl Dinsdag 23 Jnli 1912, no. 172. EEN SEPTEMBERZITTING? De Haagsche briefschrijver van de „Arnh. Crt.", melding makend van de geruchten over een bijeenroepen der Kamer in September, ter behandeling der Ziektewet, zegt dat minis ter Talma daarover ook de socialisten en en kele vnjzinm g-democraten van invloed heeft gepolst, omdat, naar de correspondent be weert, de minister niet genoeg op de rechter zijde durfde bouwen. Hij had meer mannetes noodig. Bij de Vrijzinnig-Democraten heeft de heer Talma echter slib igevangenzij vonden, blijk baar, dat de Tweed© Kamer in het afgeloopen jaar reeds veel te veel gebruikt is om het verkiezingsprogramma der rechterzijde zoo mo gelijk af te werken. Ook met de socialisten is men niet verder gekomen, en wel omdat zij als voorwaarde voor hunne medewerking eiscben stelden, die de Minister niet wilde in willigen. De heer Talma blijft dus waarschijnlijk lot 1913 rondloopen met zijn parapluie van enkel baleinen, d. i. de Hadenwet. DE SNEËUVLIET-ZAAK. In de te Amsterdam voortgezette ver gadering van de Ned. vereen, van Spoor- en Tramwegpersoneel is een motie tot goedkeu ring van het overgaan van den voorzitter-redac teur Sneeuvliet van de S. D. A. P. naar de S. D. P. en van zijn /geschrijf over de vakbe weging, verworpen, echter werd ook ver worpen een motie ter afkeuring. Aangenomen werd een motie verklarend „dat slechts die leden tot een verlrouwingspost in de organisatie kunnen worden toegelaten, voor zoover zij bij gebleken verdere geschiktheid, zich plaatsen op het standpunt van den klas senstrijd en als juist erkonnen de beginselen der moderne vakbeweging." Daarop deelden de heeren Sneeuvliet en Nathans mede, dat zjj van hunne functies resp. als voorz.-redacteur en secretaris af stand deden en dat zij slechts als ambtenaar in dienst der organisatie wilden blijven. Opheldering gewen scht. Voor een veertiental dagen hield de Ver eeniging „Zedelijke Opvoeding" haar alge meen© vergadering. Deze vereeniging dit zij eerst vermeld heeft ten doel verwaarloosde of aan de ouderlijke macht onttrokken kinde ren een goede opvoeding te geven. Met het doel recht pp subsidie van Staatswege te verkrijgen, vroeg de vereeniging den Minister van Justitie in aanmerking te mogen komen voor de opvoeding van kinderen, waarvan de Staat de zorg heeft. Het antwoord van den minister was afwij zend, omdat de Vereeni/ging volgens haar sta tuten een opvoeding zonder godsdienst schijnt te beooigen. De wet aldus do minister verzet zich daartegen niet, maar de geest, die in de kinderivetten is gelegd, verbiedt hem aan deze vereeniging kinderen toe te vertrouwen. De minister motiveerde z'ijin weigering door er op te wijzen, dat de Vereeniging wellicht heel koppige kinderen naar een tuchtschool zou moeten zenden, en daar is de opvoeding godsdienstig. Hij aanvaardt alleen een gods dienstloos© opvoeding voor kinderen, waarvan uit het Engelsch 4. van MARIE VAN VORST. Hij voltooide den zin niet. Hij kuste haar, kuste haar jonge, warme wangen, wier geur Was als die van een theeroos, Toen zei hij natuurlijk wilt u mij niet geloovcn. Ik weet nauwelijks, hoe ik het moet uitdrukken, maar ik werd verliefd op u, toen ik u onder de palmen za/g en toen ik u hoorde zeggen, dat niemand u ten dans had gevraagd. Uw naam is niet vertrouwelijk voor mijn lippen, maar u lijkt op het schilderij, waarvan ik al den tjjd heb /gehouden, sinds ik nog klein was. Ik ben op u verliefd geworden en morgen, moet ik terug naar Engeland. Daarom moet ik u dit vertellen, voor ik heenga, Hij verleide haar dit, terwijl hij haar in zijn armen hield en zijn hlart bonsde. Daarna leunde hij diep adem halend weer terug, zoo ontroerd als hij in zijn jonge leven nog nooit was geweest. Het meisje zat onbeweeglijk. Ook hij bewoog niet meer. Hij nam de spreekbuis en daar in sprekend, verzocht hij den chauffeur, naar huis te rijden. het buiten twijfel vaststaat, dat zij niet reeds tot een kerkgenootschap behooren Het bestuur der Vereeniging antwoordde den minister, dat de wet nergens van. godsdienst spreekt, dat zelfs het Kon. besluit, dat de wet uitvoert, vrijstelling kent van het. bij wonen van de godsdienstoefeningen in do tuchtscholen, dat de beschikking van deai mi nister zoo zeer grievend was voor do tegen woordig zeer talrijke godsdienstloozen, dat bui tendien toch reeds Rechtbanken en Voogdij raden niet geaarzeld hebben aan deze Ver eeniging kinderen toe te vertrouwen, dat er voorts vondelingen zijn en kinderen uit ge mengd© huwelijken, waarvan de godsdienst dus niet vaststaat, kinderen, wier ouders desge vraagd en niet omgekocht of zool gaar ne verklaren, dat zij niet gesteld zijn op godsdienstige /opvoeding voor hun kinderen. Het komt ons voor, dat „Zedelijke Opvoe ding" inderdaad alle reden heeft om zich over achterstelling bij andere lichamen te beklagen. De weigering van den Minister van Justitie lijkt ons door niets gewettigd. Er is alle reden deze kwestie bij de begrooting ter sprake te brengen. (Vaderlander). Bq kon. besluit: js M. de Rjooy, onder-directeur van de Bis schoppelijke Kweekschool te 's-Ilertogenbesch, benoemd tot ridder in de orde van Oranje- Nassau is mr. J. V/ van Dijek, referendarisl-tilula.il' bij het Departement van Justitie benoemd tok officier in de orde van Oranje-Nassau is aan den directeur van het telegxaafkan-. toor te Vealo, P. Oorver, iop verzoek, als zoodanig ontslag verleend zijn benoemd tot commies der posterijen en telegraphic 4e klasse, P. van Rugge, mej. H. Hardon, IC. 0. M. IViessner, E. Giliam, D. Op dien, A. A. Bcerens, \V. J. Comello G. II Schurink, 'P. J. BerkerS, (en J. J. Arm and, allen thans surnumerair en P. H. Verbist, thans ad- spirant-commies der postergen en telegrafie is aan den gewezen lsten luitenant der in fanterie W. J. van der Stuyt, ter zake van lichaamsgebreken, hij vernieuwing een tijde lijk pensioen voor den lijd van 5 jaren ver leend. De Ned. Heyv. Kerk te Zutplien had voorheen twee rechtzinnige predikanten. Na de emeritaats-aanvrage /op geneeskundig ad vies van dx. Weslrik (rechtz.) bleek het kies college deze vacature door een moderne te willen doen vervullen. De Ver. voor Evange lisatie heeft nu als hulpprediker benoemd ds. H. van Dijk, pred. te Oosterhout. („Ned.") Naar de (Doopsgezinde) Zondagsbode meedeelt, heeft zich te Sappemeer het eigen aardig geval voorgedaan, dat acht belang stellenden op hun" verzoek zonder doop tot leden der Doopsgezinde gemeente zijn aan genomen. Het besluit, een dergelijke toe treding in dit concreet geval toe te staan, werd door de ledenvergadering met groote meerderheid^van stemmen goedgekeurd. Te Aken is in den leeftijd van 58 jaar overleden ds. C. M. van Oosterzee. 0. M. van Oosterzee werd in 1854 geboren als zoon van wijlen prof. dr. J. J. van Oosterzee, hoogleeraar aan de Universiteit te Utrecht. In 1878 werd hij door het Provinciaal kerkbestuur van Zeeland totvhet predikambt in de Ned. Herv. kerk toegelaten, waarna hij 22 December d. a. v. intrede deed in zijn eerste gemeente, Blden, na door zyn vader te zijn bevestihd. Daarna atond hij te Elden, yertoefde van 18971902 en van 19031904 in Indiö en stond sinds 1904 te Boxtel. De heer Louis Bouwmeester verzoekt ons te willen tegenspreken dat hij tijdens de kermis hier zal optreden. Er is geen sprake van. III. Toen mevrouw .Warburton haar woning bin nentrad, weggeroepen van het bal door een boodschap van haar echtgenoot, vond zij de zen bij het venster van zjjn bibliotheek op de bovenverdieping staan, uitlqjkeud naar de sneeuw, die n,og viel. Zij wierp haar mantel af, deed haar handschoenen uit en zette zich bij het vuur, haar handen naar den gloed wen dend- Na een stdlbeppos zei zonu James, en haar echtgenoot wendde zich van het vensier af en ging over haar zitten. .Waar is Cinny? Op het bal. ik liet haar bjj de De Fluyte's achter- Mevrouw Warburton wendde liaar blik niet van 't vuur. Ze gaf er de voorkeur aan liet gelaat van haar man niet te zien, want ze voelde, dat de uitdrukking daarvan haar zou smarten en dat het hom zou hinderen, als zij hem met de aogen opnam. Ik wenschte, dat jullie allebei naar huis fcwua. - Hij schraapte zich de keel: Ik wilde niet, dat er iets zou worden gezegd, terwijl jij en Cinny op het bal waren. Ik wilde haar dat plezier niet onthouden, verontschuldigde zich de moeder. liaar eenige (plezier. Daarbij sloeg ze de oogen op. De heer Warburton, die een zeer voornaam Uiterlijk had en zich op zijn bevallige en cor recte houding liet voorstaan, zag er nu onver zorgd pit en zijn gezicht droeg de sporen Mevr. Mina BudermanVan Dijk, de reed» bejaarde, doch in haar spel nog immer even jeugdige, operette-diva, is sinds veer tien dagen ernstig ongesteld. Oe »Temps" heeft den Parijscheu tooneelschrijver Alfred Capus gevraagd wat er van hem in heb volgend seizoen is te wachten. Met prettige openhartigheid heeft hij geantwoord. Hij blijkt volop in 't werk te zitten. Uit zijn roman »Robinson" heeft hij een blijspel »La ligne du coeur" getrokken. Een andere comedie, met P. Decourcelle samen bewerkt, hoopt hij spoedig aan het Théfitre Francais aan te bieden, terwijl hij met Ch. Richet nog aan een historisch drama over Elienne Dolet bezig is. Het verzonken bos ch van Terneuzen. Onder dit opschrift deelt dr. J. Lorié in het jongste nummer van „De Natuur" het een en ander mee over hetgeen (reeds in 1902) bevonden werd bij de werken ter ver ruiming van het kanaal van Gent naar Neu zen. Speciaal wijst hij daarbij op het toen gevonden zeer groote aantal boomstronkenen een aantal stammen, meestal dennen, soms ook beuken of eiken. Het hout werd ge droogd en in de lokomotieveii en locomo bielen met steenkool .gestookt, wat zeer goed ging. De schrijver merkt op dat, naar iedere leek moet inzien, een bosch daar ter plaatse in de tegenwoordige omstandigheden onbestaan baar zou zijn. Zelfs bij gewone eb zou de boschbodem nog met 1 d.M. zeewater bedekt zijn, en alleen bij zeer laag water droog komen. Bjj gewonen vloed zou er 4.04 M. en bij springvloed 5.65 M. zeewater staan. Er is geen andere oplossing denkbaar dan aan te nemen dat de bodem 4 tot 5 Meter gedaald is sedert het begin van den bosch- groei en nog 30 c.M. meer sedert den aan vang der veen-vorming. Een interessante foto van het graafwerk, en van de daar gevonden boomstronken ver gezelt het artikel. De heer H. Vreeburg jr. heeft te Parijs het diploma behaald van „Ingénieur des constructions aeronautiques et mëcaniques", Bij kon. besluit zijn benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Leeuwarden J. Spinoza Catella Jessurun, en H. van Eek, aan de R. H. B. S. te Wageningen D. Klay, allen thans tijdelijk; is voor één jaar beiloemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Leeuwarden H. Boonstra, tijdelijk leeraar aan die school. De stand van het Mond- en Klauwzeer. Blijkens een opgave van de gevallen van mond- en klauwzeer gedurende de zes eerste maanden van 1912 is het aantal besmette stallen, dat in Januari nog 75 bedroeg in 62 gemeenten eu in. Februari 90 in 69 ge meenten, in Juni gedaald op 12 in zes ge meenten verdeeld over vijf provinciën. Het zijn de .gemeenten Grootegast (Groningen); Staphorst en Weerselo (beide in Overijsel); Steenderen (Gelderland), Eersel (Noord-Bra bant), en Maasbree (Limburg). De provinciën Drenthe en Zeeland, die reeds in Mei vrij waren, zijn vrij gebleven. In Gel derland eu Noord-Brabant daarentegen, waar zicli in Mei geen enkel ziektegeval voor deed, is de ziekte opnieuw opgetreden, ge lukkeg slechts in één gemeente. Over 't algemeen kan gezegd worden, dat we er «gunstig voor staan, merkt het „Ned. Landbouwweekld." op, het groote gevaar voor uitbreiding in den weidetijd schijnt geweken. Laten onze veehouders nu niet verslappen in hun waakzaamheid; slechts door scherp toe zicht op den geheelen veestapel en onverwijlde aangifte bij elk verdacht verschijnsel, kunnen we baas worden en baas blijven. van wat zijn vrouw kende als uitputting of tranen en teleurstelling Nog eens zei ze bedaard: Nu James. Hij zette een stoeltje naast waar zij zat, ging zitten en begon fluisterend te spreken, of schoon niemand hun kon liebben afgeluis terd in de ingesloten., wel beschutte kamer. Ik heb iedere penny van mijn vermogen en alles van jou en ook wat we voor ons kind hadden terzijde /gelegd, uitgegeven. De hand van zijn vrouw, die zij bescher mend voor haar gezicht hield, beefde. Je bedoelt Dat ik even arm ben als mijn vader was, toen hij in Cincinnati huwde. Hij had 51) cent op zak, maar hij was een jonge man, Na een seconde fcei be 'weer: 'Wel James En hij begreep, wat die bïesche vraag be duidde. Het zal geen openbare schande ten ge volge hebben, antwoordde hij zacht. Ik bedoel een publiek schandaal zal daar niet van komen. Ik ben zoo arm als de armste schuldenaar. Wat kunnen ze dan nog eischen? Het publiek zal hooren, dat ik alles heb opgeofferd Wat kunnen ze dan nog aan merken? Na even gezwegen te hebben zei hij: Op hef- oogemblik weet iedereen van het bankroet, alle machtige mannen en de onder nemingen De Trust Company zal morgen haar deuren niet openen. Mevrouw Warburton fluisterde: Was daar geen andere uitweg behalve eerloos- „De Fakkel" verneemt, dat de oud-gou- vemeur-generaal van Ned.-Indië Van Heutsz geweigerd heeft zitting in de Staatscommissie voor de verdediging van Indië te nemen, „om dat hij geen monnikenwerk wenscht te ver richten". Een meeuing, die generaal Van Heutsz niet igjoscliroomd heeft ter kennis van den voor zitter, minister Heemskerk Ie brengen. Bij de begrooting van het departement van porlog voor het dienstjaar 1913 zullen be langrijke sommen worden aangevraagd voor liet aanscliaffen van keukenwagens, haver- Wagens en andere tre'mvoertuigen. De redactie van „De Klok" verklaart, dat zij de candidatuur van mr. Mendels, den candidaat van de S. D. A. P. in het dis trict Schoterland voor 1913, niet steunen ban. De heer G. L. van der Zwaag voegt hieraan persoonlijk nog toe, dat hij niet van plan is, voor mr. Mendels een voet te verzetten. Naar liet weekblad „De Fakkel" uit goede bron verneemt, wordt binnenkort, als opvolger van mr. N. P. van den Berg, de be noeming tot president van de Nederlandscho Bank verwacht van mr. G. Vissering. Mr. Vissering schrijft het blad is, naai- men weet, thans president van de Ja- Vasche Bank en staal pim zijn groote bekwaam heden in de financieele wereld hoog aange schreven. Een buitengewone onderscheiding, voor hem zoowel als voor óns land, was zijn benoeming destijds door de belanghebbende mogendheden, tot adviseur der Chineesche Regeering in zake de voorgenomen hervor ming van het muntwezen in China. Intusschen hebben de gebeurtenissen in China de munthervorming eenigszins op den achtergrond gedrongen. fTeg|en 1 November wordt een groote pro motie in de hoogere rangen van het leger ver wacht. De miliciens der lichting van 1904 gaan 1 Aug. a.s. over naar de landweer Naar het „Hbld." verneemt, zal de ge- meentebogrooting van Amsterdam over 1913 een bedrag van 1 i 2 millioen meer aan uit gaven aanwijzen. Aangezien de inkomsten met. deze bijzondere toeneming geen gelijken tred houden, zal het noodig zijn andere maatregelen te nemen om de begrooting sluitende te ma- ben. De keus om daarin te voorzien staat tussclien belastmgverhooging en een vermeer derde uitkeering van de gemeentelijke bedrij ven. „Het Volk" meldt, dat enkele Limburg- sclie gemeenteraden op Zondag vergaderen den voricjen Zondag heeft nog de gemeenteraad van Hoensbroek vergaderd. In de gemeenteraadsvergadering van Nij- jmegen van Zaterdagavond werd het. voorstel van B. en W. tot het leggen van een brug ter hoogte van de Belvédère, aldus geamendeerd, dat pok een oprit naar de Waalkade zal worden gemaakt, aangenomen met 22 tegen 6 stem-1 men. Het plan-Ganzenheuvel is hierna natuurlijk ook veroordeeld. Op de dezer dagen gehouden Nationale Tentoonstelling te Meppel werd de firma P. Molenaar Co. te Westzaan voor haar Kin dermeel bekroond met de gouden medaille. Naar amleiling van oezwaren van Griok- sclie handelaars en koopheden om hun goede ren toe te vertrouwen aan het stoomschip „Charon", van de Kon Ned. Stoomboot Maat schappij te Amsterdam Charon was de be kende figuur uit de onderwereld in de mytho logie heeft de reederrj den naam veranderd in „Jason"y. (Hbld.) EEN „ECHT" WARENHUIS TE AMSTERDAM. Hel „Nwsbl. v. Ned." schrijft: Op het oude Beursterrein te Amsterdam wordt thans hard gewerkt en vermoedelijk zal de Bijenkorf-Warenhuis wel het eerste gebouw zijn, dat aan den nieuwen Dam gereed komt Zooals men weet, bestond aanvankelijk het plan het groote gebouw in twee deelen op te trekken. Eerst het gedeelte aan het Dam-/ hcid Zijn gebaar zei van niet. Wat ook me vrouw Warburton over zich zelf dacht (ze was opgegroeid in het genot van een jaarlijksch inkomen van 100 000 dollar), wat ze ook mocht denken omtrent haar dochter ze zei enkel: arme James De man aan haar zijde kuchte nog eens Hij gleed van zijn stoel op zijn knieën en ze lqgde haar handen op zijn hoofd en het licht fonkelde op haar ringen. Toen zij ze zag glinsteren, bedacht ze, hoe zij die toch nog had en haar parels en de andere, edele stoenen. Ongetwijfeld zou James die willen verkoopen, om de schuldeischers schadeloos te stellen Ze hoog zich over haar echtgenoot. Toen lichtte ze het hoofd op. Hoor. Daar is de auto. Ciimy is terug. Ze hielp haar man op te rijzen Mevrouw Warburton trad in het portaal. Ze hoorde niets, dat er op wees, dat Cynthia was teruggekeerd. Ze verwachtte haar dochter do trappen te zien opstormen. Ze wilde haar verwelkomen en dadelijk naar bed sturen, om haar vanavond nog onkundig te houden van het onheil. Maar toen de „debutante" klaar-' blijkelijk draalde, deed dit haar moeder geloo- ven, aat haar succes verzekerd was, en in plaats van terug to gaan naar de boekerij, zocht ze haar eigen kleedkamer op in een verlangen, om alleen te zijn. Ze vroeg zich af, niet bij machte in haar opgewondenheid zich over eenig onderwerp een helder denk beeld be vormen, wat haar man zou doen. plein en daarna zou hot hulpgebouw van „de- Bijenkorf" worden afgebroken en op die plaats het tweede gedeelte verrijzen. De omstandigheden hebben echter gemaakt, dat het gebouw ineens zal worden opgetrok ken, waarom men nog tijdelijk het pleintje heeft gehuurd vlak voor de Beurs ter plaat sing van een tweede hulpgebouw. Dit alles heeft zjjn. reden natuurlijk. Men wil de Amsterdammers eens verrassen, want het is niet meer de firma Goudsmit, die daar don scepter zwaait, al is dit ook nog zoo in naam, maar inderdaad heoft de firma Her mann Tielz, die groote warenhuizen heeft in Brussel, Berlijn en alndere steden hier alles te zeggen Dij „Bijenkorf", de zajak in manufactu-. ren, zooals wij die kennen, zal natuurlijk ook an het gebouw gevestigd worden en vermoede lijk zelfs zal het gcliecle gebouw dien naam blijven dragen, maar die manufacturerra,i,k zal slechts een klein onderdeel worden van het geheel. Daarom hoeft men ook het plan prijs gege ven /om de bovenverdiepingen van hel gebouw te gaan verhuren als kantoorlokalen, het wor den allen afdeelingen van een groot warenhuis, zooals men die vindt in de wereldsteden Alle artikelen, die in zoo'n magazijn zullen te koop zijn, zullen ook hier aanwezig zijn. len men zal er naast de manufacturen, schoe nen, visch, vleesch en andere eetwaren kun nen koopen, benevens galanterieën, porselein en aardewerk. o Vrijdagavond wilde het vijfjarig zoontje van schipper P. v. d. E. uit Rotterdam die tijdelijk in de haven te Eindhoven is gestation.- neerd, op een in beweging zijnde verhuis wagen springen. Hij viel en kwam onder den wagen Het kind is bijna dadelijk aan de ge volgen overleden Van een /nieuwe truc der llaagsche piraat, roovers is aldaar een juffrouw het slachtoffer geworden. Deze vervoegde zich, schrijft de „N. Crt.", aan een onzer groote magazijnen om in koopen te doen. Twee net geklcede hee ren stonden aan de deur to praten De juf frouw die afstapte en de fiets binnen wilde plaatsen, kreeg van ©en der heeren heel ga lant ten antwoord: „Ga uw gang maar dame, we zullen wel even oplettenI" Deze, in de stellige meening. dat ze met de eigenaars der zaak of een paar bedienden Ie doen had, maakte van de welwillendheid dankbaar ge bruik Om even later tot de ontdekking te komen, dat de heide hoeren met de fiets wa ren verdwenen. De daders zijn onbekend ge bleven: er loopen zooveel nette heeren in onze drukke winkelstraten Men zij dus ook in dit opzicht op zijn hoede. De timmerman R., te Iloenkoop bij Oude- water, heeft Zaterdagmiddag in een twist zijn zoon met een grooten beitel zoo hevig ver wond, dat deze door bloedverlies bewusteloos ineenzakte. De vader zond zijn zoon nog vier revolverschoten na, die misten. De man is aan,gehouden. De toestand van den zoon is zeer ernstig (N. R C.) In de Wijde GIop te Alkmaar geraakte een 7-jarig jongetje natuurlijk bij het vis- schesi te water. De 12-jarige Jan Pool, een jongetje met een houten been, bedacht zich geen oógen- blik, maar sprong pardoes in het water en slaagde erin, het visscliertje behouden op het droge te brengen. (Alkm. Ct.). Men meldt uit Petten aan de „Telegraaf" Vrijdagmorgen sloeg een gedeelte van het nieuw gemaakte betonwerk aan de Pettener zeewering uit elkander, terwijl 't blijvende ge deelte door de zware zee ondermijnd en ge scheurd werd. De luitenant-kolonel Van Meurs, van het 4de reg. infanterie te Leiden, is Donderdag namiddag te Delen, lusscheii Wageningen en Anihem, voorover van zijn paard gestort, door dat het in een kuil slapte. De overste steeg dadelijk weer te paard, maar bleek later dus danige inwendige kneuzingen te hebben opge- loopen, dal hij in het mil hospitaal te Utrecht moest worden opgenomen. Zijn toestand geeft echter geen reden tot ongerustheid Na eenige vergaderingen is Zaterdag avond het Conflict aan de Veenendaalscho Stoomspinnerij en Weverij opgelost De werk lieden, stemden toe in den eisch der directie Mannen van een minder evenwichtig tempe rament dan James Warburton schoten zich voor het hoofd. Zij dacht niet, dat haar man dat zou doen. Ze wist, dat hij de volharding had van een hond, die hem over idie vreesebjfae crisis heen -zou helpen- Ze had hem bij vroegere crisis-toestanden waargenomon, als niemand anders vermoedde, dat er een vuiltje aan de lucht was. Hij "was pas 48 jaar oud. Hij zou het er wel weer boven op halen. Enkele vrienden zouden hem te hulp komen en hem geld leenen. Naar alle waarschijnlijkheid zou hij zich hier uitwerken En. Cwmy stond in den vooravond van ham" jonge leven. Wat zou in de ingebeelde wereld, waarin de Warburton's de koudste en meest harde rol vervulden, de maatschappelijke loop baan van Cinny zijn. Ze zou er geen hebben, Met haar was het gedaan, voor het begonnen was. /Arme, kleine C.inny. Haar moeder kende nog heel weinig van haar arme, kleine dochter. Jaren geleden had ze van haar cenig kind haar handen afgetrok ken. Ze wilde niet oud worden en de tegen woordigheid van het meisje zou haar eigen succes in den weg hebben gestaan, een te liefelijke rozeknop als gpne was in den laten zomer van de jeugd der moedor. Niettemin was zij op haar ijverzuchtig. Ze had het plan opgevat, haar van huis te doen, en haar aan den een of anderen man met een titel uit te huwelijken Dat alles bleef nu bul ten kwestie (Wordt vervolgd)

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 5