Ingezonden Mededeelingen, BURGERLIJKE STAND. BEKENDMAKINGEN. Ingezonden stokken. Handelsberichten. Prijzen van Effecten waarin de wet werd gebrandmerkt. Hierdoor ia een hevige ontroering ontstaan. Daar kwam de kwestie der mijn-concessies bij. De rechterzijde heeft nl. de linkerzijde ver weten, de bezitters van hoogovens begunstigd te hebben, door hun voor een belachelijk lagen prijs mijngebieden at te staan. Nadat nu de motie der rechterzijde was verworpen, stelde Weiter, de leider der democraten voor, bij geheime stemming een commissie van 6 leden te doen benoemen, die in de grondwet die bepalingen moest aanwijzen, welke verandering behoefden- Deze motie werd aangenomen. Dank zy Welter is aldns het vraagstuk van het al gemeen kiesrecht van dat der grondwets herziening gescheiden. Deze afgevaardigde is inderdaad van meening, dat men tot het alg meen kiesrecht kan komen, zonder de constitutie te wijzigen. Het is daartoe vol doende, het woord „census" wat ruim op te vatten en er o. a. de indirecte belastin gen, die ieder betaalt, en de premies onder te verstaan, die uit de nieuwe wet op de werklieden-pensioneering voortvloeien. Natuurlijk wil de linkerzijde niet, dat de herziening der constitutie van de rechter zijde uitgaat. Zij wil geen grondwet, door de kiezers, die een zeker aandeel in de be lastingen betalen, gemaakt terwille van die zelfde kiezers. Intnsschen i9 de door Weiter voorgestelde commissie samengesteld, ze bevat 4 liberalen, 1 socialist en 1 lid der rechterzijde. o DE AANVAL OP DE DARDANELLES Het is nog steeds niet geheel duidelijk, wat er precies aan den mond der Dardanellen gebeurd is tusscben de Turksche torten en Italisansche oorlogsschepen. Volgens verkla ringen van admiraal Viale wilden eenige Turksche oorlogsvaartuigen een laatste, wanhopige poging doen, om de Italiaansche vloot in de Egeïsche zee aan te vallen, waarom eenige Italiaansche torpedobooten naar den mond der engte werden gezonden om daar toezicht uit te oefenen. Daarop richtten in den vroegen ochtend van Donderdag 11. de Turksche forten hun kanonnen op de Italiaansche booten, maar richtten volstrekt geen schade aan. De waak zaamheid dezer versterkingen scheen behalve door een begrijpelijke zenuwachtigheid ver sterkt te zijn door het feit, dat onlangs vier Turksche torpedobooten de Italiaansche schepen wilden aangrijpen. Naar men weet, verschilt de Turksche voorstelling van zaken aanmerkelijk van de bovenstaande. De Osmanen zouden nl. twee Italiaansche torpedobooten tot zinken hebben gebracht, terwijl van twee andere nog de masten vernield zouden zijn. Het geheimzinnig geval heeft enkele bladen aan de mogelijkheid van een der gelijk misverstand doen denken, dat index- tijd Russche oorlogsschepen op eerzame, Engelsche visschersbooten deed schieten, die voor Japansche oorlogsvaartuigen wer- De linkerzijde in het Belgische Par lement heeft geen plezier van zijn protesten tegen de geldigheid van eenige verkiezingen. Bij het onderzoek van die, te Turnhout gehouden, werden 30 briefjes niet in orde bevonden, maar aangezien daar de katho lieken een overweldigende meerderheid hebben bebaald, is er geen sprake van, dat daardoor invloed op den uitslag kan zijn uitgeoefend. Engeland en de VereeDigde Staten zijn het eens geworden omtrent de bestraf fing in verband met de rubber-gruwelen in Peru bij de rivier de Poetoemayo. Een agent van Amerika is op weg naar die streek, om te zien, of Peru haar belofte heeft gehouden, de Bchuldigen te kastijden en of de toestand er veranderd is. Zonder in onderdeelen het conflict, dat in Engeland door de invoering der ziekte-verzekeringswet is in het leven ge roepen, te willen vergelijken met moeilijk heden, die zich omtrent de voorbereiding van een dergelijke wet in Nederland voor doen, hebben we hier onlangs de aandacht gevestigd op de houding der medici daar te lande tegenover de wet, die het woord «taking» niet schroomden. Verzekerd wordt dat de vergadering van het comité van het Engelsche geneeskundig genootschap, welke gisteren te Liverpool gehouden werd, met 185 tegen 21 stemmen besloot, om het afbreken van alle onder handelingen met Lloyd George aan te be velen, wat betreit de medewerking van genoemd genootschap bij de invoering van de nationale ziekteverzekering. Deze aanbeveling zal onderworpen worden aan het oordeel der jaarvergadering van het genootschap op Dinsdag a.s., waarop 4000 A 5000 medici aanwezig zullen zijn. Prinses Friedrich Wilhelm, de Duit- 6ohe kroonprinses, is in den nacht van Zaterdag op Zondag te Camènz (Silezië) voorspoedig van een dochter bevallen. Dit is het vierde kind van het jonge paar. Het oudste, Wilhelm Frederik, is zes jaar oud. Daarop volgens de vijfjarige Lodewijk Fer dinand en Hubertus, die in 1909 geboren werd. Men weet, dat in het kleine Duitsche vorstendom Schwarzburg-Rudolstadt zich de zonderlingste regeenngs-verhoudingen voordoen, daar de meerderheid van den Landdag socialistisch i6. De regeering heeft zich nu aan een ongrondwettige daad schuldig gemaakt, doordat ze aan de staatsambtenaren eu volksschoolonderwijzers van dat land een duurte-toeslag heeft toegekend die 8 pet. be draagt van hun salaris, zonder dat de Landraad daar eerst zijn goedkeuring aan heeft gehecht, zooal9 de constitutie voor schrijft. Voor dien toeslag heeft men 130.000 mark noodig. De regeering heeft dien weg gevolgd, omdat de roode leden van den Landdag tegen enkele onderdeelen van het ontwerp gekant waren. O. a. wilden die niet, dat de geestelijken, die bij de boven genoemde categorieën inbegrepen zijn, iets ontvangen. Ze verlangen nl. scheiding van kerk en staat. Het openbaar ministerie te Agram heeft wegens sluipmoord tegen den uit Bosnië afkomstigen student Lukas Jukies, een aanklacht ingediend, daar deze naar men zich herinnert op 30 Juni 1.1. getracht heeft den banus van Kroatië te vermoorden, maar in diens plaats een ander regeerings- persooD, die naast den commissaris in de auto zat, doodelijk verwondde. De aanklacht strekt zich verder over 6 leerlingen van middelbare scholen nit die dezen aanslag al maanden te voren hadden overlegd. Reeds vroeger had Jukies het plan gehad, den banns te dooden, maar hij had op het laatste oogenblik _den moed daartoe gemist, waarna een der scholieren hem erg had beschimpt en lafaard genoemd. Toen i9 Jukies in tranen uitgebarsten en heeft eenige dagen later den aanslag ge- Volgens de Parijsche «Journal" heeft de Portugeesche regeering in een memoran dum de mogendheden gewezen op de schen ding, dip Spanje zich betreffende de inter nationale' gebruiken veroorlooft, doordat het den Portugeeschen monarchisten toestaat, zich op Spaanschen bodem te organiseeren. Heeft Portugal nog niet genoeg met de binnenland8che moeilijkheden te stellen De binnenlandsche toestand van Tur kije blijft onzeker. Tewfik Pasja, de Turk sche gezant bij het Britscbe hof, heeft nu definitief bedankt voor de hem opgedragen waardigheid van grootvizier. Daarna is Hamed Moektar, president van den Senaat, tot dien hoogen post benoemd. - Ons vorig blad beeft het bericht der ernstige ziekte van den Japanschen keizer bevat. De souverein was sinds jaren lij dende. In het eind van 1904 heeft zich een aanval van suikerziekte voorgedaan, terwijl hij sinds Januari 1906 aan de nieren leed. Den 14den dezer maand vertoonde de zieke ernstige verschijnselen. De eetlust nam af, terwijl de koorts tot boven de 40 graden steeg. Ook vermeerderde het eiwit gehalte. De geneesheeren verklaren, dat men met nierziekte te doen heeft. De keizer is 60 jaar oud. Men kent de gewichtige rol, die hij heeft gespeeld. Onder zijn regeering heeft Japan de meest verras sende evolutie vertoond, die nog ooit door een staat is ten toon gespreid. Zijn dood zou op het oogenblik al zeer ongelegen komen, nu juist Rusland en Japan nauwer toenadering tot elkander zoeken. Volgens andere berichten is de ziekte van den mikado typhus. Een bulletin om 12 uur 30 minuten Zondagmiddag gepubliceerd meldt, dat de toestand van den keizer ongunstiger ge worden is. Om negen uur 's ochtends bedroeg de temperatuur 39,3 graden pols 100 en on regelmatig-, tong droog, toestand der her senen onveranderd. De keizer verkeert nog steeds in een staat van bewusteloosheid. De havenarbeiders van bijna alle trans atlantische lijnen te New-York hebben een verhooging ?an loon met 35 Amerikaansche centen per uur gevraagd. Tot 29 Juli wachten ze antwoord op hun eisch. Niet minder dan vijf evenwijdige onderzoekingen worden te New-York inge steld naar de moordenaars van den bekenden speler Rosenthal. Re ds zijn 5 personen aangehouden. De zaak is een bekend parti culier detective, Burns, in handen gegeven, omdat het publiek het vertrouwen in de politie verloren heeft. Tegen den burgemeester der hoofdstad, Gaynor, worden in verband met deze zaak ernstige aanvallen gericht: men gelooft dat hij moeite doet iemand te sparen. Wat Burns betreft, dat is de meest be roemde detective van Amerika. Vijf jaar geleden nam hij ontslag uit het gewonen politie-corps, dat hij uitstekende diensten bewezen had. O. a. heeft hij opgespoord, hoe de burgemeester van San Francisco en zijn raadslieden zich lieten betalen door vier groote nijverheidsgenootschappen in die stad. Dit schandaal had in 1907 plaats. Ook is hij bij den zgn. «geheimen dienst" in Washington betrokken geweest, welk lichaam zich met den geldelijken voorspoed der Vereenigde Staten bezig houdt en waarin hem het toezicht over de douane opgedra gen was, in welken tak van dienst, naar men weet, in Amerika bar geknoeid wordt. Doch ook na zijn terugtreden heelt de officieele politie nog eenige malen beslag gelegd op zijn scherpzinnigheid. Toen den eersten October 1910 het gebouw van het dagblad »Tbe Times" te Los Angeles door dynamiet in de lucht sprong, stelde de gemeenteraad f 87.500 en de staat van Californië f 50.000 beschikbaar om zich de hulp van Burns te kunnen verschaffen. Naar men zich herinnert, werkten er niet-aangesloten arbeiders aan dat blad. Weer was het Burns, die de schuld van de gebroeders Macnamava vaststelde. Het bei hoeft dus niet te verwonderen, dat thans onder de notabelen te New-York een in schrijving wordt gehouden, om de kosten te dekken, noodig voor het engageeren van den beroemden detective. AFLOOP VERKOOPINGEN. Zaterdag werd door den notaris W. Hioolen in het café Zeelandia te Colijns- plaat geveild een woonhuis en erf, staande in de bebouwde kom der gemeente, groot 140 cA. Kooper de heer D. de Pree aldaar voor f 740. Middelburg. Van 2022 Juli. Bevallen J. de Ruijter, geb. Evertse, z. Overleden A.Poppe, wedr. van J. Kop- pejan, 74 j. BOOG WATEB, te Vlissingen. Dinsdag Woensdag Donderdag Vrpdag Zaterdag Dinsdag Woensdag. Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag 23 Ja li vm. 8.31 24 9.45 25 10.54 26 11 47 27 ura. 12.33 D o m bu r 23 Juli vm. 8.40 24 9 54 25 11.03 26 11.56 27 nm. 12 42 28 1.20 29 1.56 WINTERDIENSTREGELINGEN S.S., H. S. M EN N. C. S. Burgemeester en Wethouders van Middel burg, maken, bekend, dat ter gemeente-secre tarie, pp de uren waarop deze voor het pu bliek geopend is, voor een ieder ter inzage zijn gelegd de ontwerpen van de winterdienst- regeling 1912/13 van de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, de IIoI- landsch IJzeren Spoorweg Maatschappij en de Nederlandsche Centraal Spoorweg Maat- Eventueele opmerkingen betreffende deze ontwerp-dienstregelingen, voor zooveel betreft hierin opgenomen, nieuwe regelingen, kunnen schriftelijk vóór pf op 1 Augustus 1912 aan het Departement van Waterstaat worden Wenschen en bezwaren echter, welke, zoo- Wel de bestaande als de nieuwe dienstreged ling, wanneer deze met 1 October a.s. in Werking zal zijn getreden, betreffen,, kunnen daarentegen uiterlijk in dm loop van de maand November 1912 worden medegedeeld aan het betrokken bd der Commissie van advies over Spoorwegdienstregelingen. Voor Zeeland heeft als lid in deze Com- tixissie zitting, de heer J. A. van Rompu, lid van Gedeputeerde Staten der provincie Zee land te Temeuzen en als plaatsvervangend lid de heer Jhr. Mr. E. A. O. de Casembroot, lid van, Gedeputeerde Staten der provincie Zeeland. Middelburg, 19 Juli 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER, Voorzitter. H. DOORENBOS, 1.-secretaris. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. DE COÖPERATIEVE WINKELVEREENIGING TE OOSTENDE. In ons nummer van 2 April namen we van onzen correspondent te Oostende een bericht op, waarin minder vleiend werd gesproken over de leiding der zaken door het bestuur der coöperatieve Winkelveree- uiging aldaar. Thans ontvangen wij van de «afgevaar digde beheerders" dier vereeniging een ingezonden stuk, dat ongeveer vier kolom van onze ruimte in beslag zou nemen. Nu is het waar dat de lengte van een verweer niet afhankelijk kan zijn van de lengte van het berichtje. Maar vier kolom kunnen wij toch móeilijk voor die kwestie missen. En bovendien meenen wij dat het doel der inzenders geheel bereikt wordt wanneer wij hier een uittreksel laten volgen uit hun In het bedoelde berichtje werd beweerd dat er in drie afdeelingen der Winkelver- eeniging tekorten waren ontdekt van resp. 1020, 2530 en 5580 franc. Daarvan geven de inzenders nu de volgende opheldering. Zij betoogen dat in alle groote handels zaken telken jare bij het opnemen van den inventaris een tekort wordt vastgesteld, tengevolge van verliezen bij den verkoop van los uitgewogen of per stuk afgeleverde waren, e ook door verdamping in de stapelplaatsen. Een kistje pruimen van 12.5 KG. zal binnen eenige maanden nog nauw- lijks 11 tot 11.5 KG. wegen, en een partij kaas van Holland naar België verzonden, verliest onder weg reeds 1 tot 2 pet. vau haar gewicht. En zoo is het met tal van waren. Al de waren van de genoemde winkel- vereeniging worden b\j aankomst in de magazijnen rechtstreeks aoor een verant woordelijk personeel afgeleverd, aan hetwelk zij volgens de alsdan vastgestelde aoeveelheid en gewicht dadelijk in rekening worden ge bracht. Maar aangezien deze bedienden niet kunnen verantwoordelijk gemaakt worden voor de verliezen die voortspruiten uit de hierboven genoemde oorzaken wordt hun bij het sluiten van het jaar een korting toege staan van 0.80 pet. Het z.g. tekort van 1020 fr. voor de atdeeling kruidenierswaren had eigenlijk 3523.85 frs. mogen wezen, zonder dat het verantwoordelijk personeel voor bet geringste aansprakelijk gesteld kan worden. Wat nu tweede afdeeling aangaatschoe nen, regenschermen, schoolbehoeften, lino leums, wasdoek, meubelpapier, lederwaren enz. enz. was het daar vastgesteld verschii 2528.26 frs voor een verkoop van 156949.25 frs Onder het opzicht van den aard der waren i9 de toestand in deze afdeeling niet dezelfde als in de kruidenierszaak en mocht het ver schil eigenlijk niet zoo hoog wezen. „Of en hoe het bestuur zich bekommert om te komen tot de ontdekking van de oorzaken die dit verschil teweeg brachten en ons tot nu toe nog niet bekend zijn, dit hoe ven wij nu juist Biet in de kranten en het allerminst niet in de buitenlandsche pers te verkonden," zeggen de inzenders, erbij voegend volstrekt geen aanleiding te zien het personeel van die afdeeling hun vertrouwen te onttrekkenen bovendien, dat de beheerder dier afdeeling zoo min als die van een der afdeeling „voor niets kunnen tusschen komen" in een oorzaak die de verschillen bij de inventaris kunnen teweegbrengen. Wat eindelijk de derde afdeeling betreft: oliegoederen, kramerijwaren, wit goed enz., daar was het vastgesteld verschil frs 5548,23 voor een verkoop van frs. 269.085.13. On der het afmeten van stoffen en allerhande ellengoederen, wordi ontegensprekelijk „ver meten". Het verschil moet hier dns nage noeg hetzelfde wezen als in de afdeeling krui deniers waren. Bij de beoordeeling van den uitslag van den inventaris van het afgeloopqn jaar dient echter rekening gehouden te worden dat bij den voorgaanden inventaris (einde 1910) een overschot werd vastgesteld van frs. 1906.43. Daar voor een verkoop van frs. 117.178.90 (in 1910) zulke uitslag niet anders kon wezen dan het gevolg van een misslag, bijv. tweemaal opnemen van een zelfde partij goederen die niet meer kan terug gevonden worden dan bij de gelegen heid van een tweede inventaris, moest er noodzakelijkerwijze bij het sluiten van het verloopen jaar (1911) een ongewoon ver schil in min in deze afdeeling vastgesteld worden. Dit is dan ook wezenlijk zoo geweest en het bedrag van frs. 5584 23 bij die gele genheid in onze afdeeling oliegoederen enz. te min gevonden, behelst duslo. het over schot van frs. 1906.43 bij het sluiten van het voorgaande jaar door misslag vastge steld 2o. het verschil dat mocht en moest gevonden worden bij het opmaken van den inventaris einde 1910 en 3o* het verschil dat moest bestaan einde 1911* Voorts wijzen de inzenders op de gevolgen van het indiensttreden van nieuwe bedienden, en op het feit dat men voor het beoordeelen van het cijfer der jaarlijksche verschillen rekening moet houden met het bedrag van den verkoop in de betreffende afdeeling en niet met de waarde der bij den inven taris overblijvende goederen. Bij de meedeeling van onzen correspon dent, dat de bestuurraad met 19 tegen 2 stemmen bet voorstel verwierp om uit den boezem der leden een commissie te benoe men ten einde de zaak te onderzoeken, wenschen de inzenders te vermelden dat het voorstel uitging van den betrokken beheerder in persoon. De inzenders geven vervolgens een over zicht van de bij de vereeniging gebruikelijke werkwijze en spreken de meening uit dat deze alle vereischte waarborgen geeft om een terugkeer te voorkomen van feiten door onzen correspondent genoemd, nl. het tekort van 18.000 fres, vier jaar geleden in een der afdeelingen vastgesteld. De coöperatie die toen een viertal jaren doorleefde waarin haar beheer niet al te best in den haak zat, is thans op goeden voet. En ten slotte halen de inzenders eenige cijfers van ledental en omzet aan om te bewijzen dat de leden de meening van onzen correspondent niet deelen. Graanmarkten eni Rotterdam, 22 Juli. (Opgave van de make- kelaare Hagenbeek en Van der Schalk In bui tenlandsche granen was de stemmiug prijs houdend. Rotterdam, 22 Juli. Ter g aanmarkt van heden wus tarwe, niettegenstaande matig aanbod, toch te ruim aangeboden voor de be boette en lager verkocht. E»sex f 11 tot f 11.25, roodkal f 10.75 tot f 11, Wilhelmina f 10 5<> toi f 10.80, alles per 100 kilo. III! ilfl !il Rotterdam, 22 Juli. Ter leemaikt wa ren heden aangevoerd154 vette rnnderee 236 vette kalveren. 1444 echapen en 705 var ken». De prijzen waren voor runderen 86—70, kalveren 95—80, schapen 8054, varkenB 61-54. Aardappelen, Geldereche kralen f 260 f 2.80, Westl. klei f 1.40 a f 1.60, zand f 2, poters f 0.60 a f 085, Brieleche kralen f 2 75 a f 3. Eieren. Zeeawsche f 4.60 a f 4.80. Over- maes*che f 4.80 a f 5 Vlas. Niet aangevoerd. Handel en Nyverheid. Mosselen. Door de drukkende warmte in de eerste dagen der week was de verzending van mosselen uit Philippine minder dan gewoonlijk. Er werden van 15 tot 21 Juli 2130 balen mosselen a 90 KG. in de haven van Philippine gelost. Hiervan gingen naar geregelde afnemers in België en Frankrijk 1650 balen tegen 5 6 fr. per baal. Door Hollandsche en Belgische venters werden 720 ton A 60 KG. gekocht tegen 2 4 3 fr. per ton. Ongeveer 440 ton Zeeuw6ch mosselzaad A 100 KG. werd verkocht tegen f 1.20 A f 1.30 per ton. Er werden 12 manden garnalen A 20 KG. verkocht tegen f 2.70 A f 2.80 per mand. Koen Per telegraal Vorige van koen. hedea Amsterdam 21 Juli, STAATSLEENINGEN. VEDERLAND pCt. Bedrag Stukken OM. N. W. Sch. 8 I 1000 7#3/jj 793/g dito Cert3 1000 79% 79% dito dito2'% 1000 661% 608/a dito dito31% 91% 918/g HONG. Bel. t. Str. '»8/1904Jnni/Dec 4 kr. 2000 871% IT/ST.1.. In». 1862 88% LirelOO-lOOOO 90 OOSTENRIJK, J nu.-Juli4 2000 87% 877/g ditoObl.Mei-NoT. 4 Kr. 2000 875/]g PORT. Obl. Ie serie 8 04% dito Se 8 681% KU8LAND. Gr. Sp. Maat». Obl. 18884 100 87 bj 87i% dito 1867-69..., 4 100 91% dito 1880 geoons. G.R. 625 861) [g Z. W. Spoormij. 4 GJl. 626 86% dito 1889 Hope. 4 626 861,, 86% dito '94 6e Em. 4 626 86B/a 86J/g JPANJE. O. buit. perpet4 Pe. 1200-24000 87 rcRKUEObl.1902 r. 600-9600 86 JAPAN. Leenint 1899 OM861% 86% iRG. REP. Buit. Leening 1806/99. 91 BRAZILIË. Pun ding Ut. 1898.20-100 1041 j 1027% dito Obl. 1803 6 100 1021/g 102 dito dito Londen. 188»TM Wlht - VENEZUELA Dipl. paidofe icbuld3 - 58 "hertje behouden „p net 1NDUSTRIEELE EN (Alkm. Ct.). ONDERNEMINGEN. NEDERLAND. pCt, Ned.Haad.MijA. 1000 179 178?% AMERIKA. Unit. 3tatcs Steel Corp. Cert. van gew. Aand69% 701% SPOORWEGLEENMGEN. kEDERLAND. pCt Roll. Spoor A 86 86 Mij. t t Expl. Tan 8t. Spw Aand. 260* 911% N.-L Spw. Aand ISSO-lOOOjj 17% TALlE. Spoorwe t- leeningenl 887-89 S Lire 60-2600 64 Zuid-Ital. Sp. O. S 800-6000 626% 627% POLEN. W.W.A. Z.R. 100 AMERIKA. Atch. Top. S. F. Cert. ran gew. aand. Ds- 600-1000 1068% 1071% dito Alg. Hyp. O. 4 600-1000 271% Qlinoii Cert. v.A, 600-1000 1201% dito Leas L.St.Ct. 600-1000 921% Miss. Kans. Tex. Ie Hyp. Obl.... 4 600-1000 948% Ni. Y. Pensylv. Ohio prior ObL41% 600-1000 1041% 1041% Union Pao. Rr. Comp.Cert.T.gew. Aand100-1000 1661/g 1688% UaionPrc.GondO. 4 1000 100'% 1001% West New. Y. k Penni, Ins. Mort. gage Geldb8 1000 1071% ZEEUWSCHE FONDSEN. atv. Mij. Zeeland A. I 260 113 dito dito ObL... 1000 878878,% Kon.MijDcScheldeA 1227% dito dito 1900 Obl. 41% Houthv/h.G.A.berti Ls. A Co. A.. 134 Zeeuwnche Hyp. B. Pdbr4 961% - dito..41% 1001% 1001% Alg. Mij bel.en aank. ran Troohtg, bel. waarden Pdbr.1001% Break. Malde? St. tr. Mij A.r NC. Beetw. Sui- kerfabr.8.v.G.Ob t PREMIELEENINQEN. NEDERL. St. Am, S 100 1061% 106% Stad Rotterdam.. 8 100 1031% BELG IE. St. Antw. 188721% (T. 100 B17/M HONG.TheissJoten 4 100 1477% OOSTENRIJK. Staatal. I860..6 600 160 dito 1864100 3091% Cred. Anst. 1868. 100 263 BUSÏxSta&tal .1864. 100 456 dito 18665 100 347 SPANJE. St. Madr, S 100 66 TURKUE.Spoorwl. 3 400 401% Amerikanen vast. Proion gatiekoeri4l/« a 4l/a

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 3