BEKENDMAKINGEN. Middellmrgsche Courant binneo- en baitenlandsclie bladen. DE VLIEGENPLAAG Hoeveel kwaad vliegen, muggen en al der gelijke ongenoode gasten doen, weet tegen woordig elk kind en het is duidelijk, dat de wetenschap steeds bezig is nieuwe en betere middelen te zoeken om de insectenplaag te bestrijden of nog liever te voorkomen. Wie er op gesteld is geen vliegen en mug gen te krijgen, moet in de eerste plaats voor de grootste reinheid zorg dragen. Herhaaldelijk vloer en wanden ook in hoeken en reten reinigen met water waar aan wat carbol of een dergelijke stof is toegevoegd is een eerste vereischte. Afvoer buizen dienen herhaaldelijk daarmede te wor den doorgespoeld Afval van welken aard ook. moet worden verwijderd, liefst verbrand, eD nooit moeten spijsresten, graten, vellen, schil len, beendoren enz binnen het bezit van vlio- gen komen. Vliegnetten pm spijzen onder te bewaren zijn onontbeerlijk en eveneens ver- dent het aainbeveling do ramen van keuken, kelden of provisiekamer af te spannen met mouselino of een dergelijke stof, die wel do versche lucht, doch geen insecten doorlaat. Er bestaan echter verscheidene andere mid delen om vliegen enz. uit do kamer te houden. Er zijn verschillende planten, die een geur afgeven, die do insecten verjaagt. Zoo bijv. de ricinusplhnt en reseda. Ook een bosch versch geplukte notenbla deren bewijst goeden dienst Er zijn echter nog andere manieren. Bijv. hot bestrijken der plaatsen, waar do vliegen het meest voorko men, met uiensap of een aftreksel van sasse- fras. Een liter sterk extract van quassi of bitterhout, vermengd met een ons suiker en een half ons zwarte peper moet ook goede diensten bewijzen, evenals de volgende re cepten a. meng een theelepel zwarte peper mot twee thcel. bruine suiker en een theel. room dooreen en verdeel dit op bakjes, waar de meesto vliegen zijn b. los S gram extract van kwassia op in een kwart liter kokend water, waar wat stroop of suiker aan is toegevoegd. Dit middel is onschadelijk voor kinderen of huisdieren c. leg een spons op een ondiepon schotel ten droppel er een half theelepeltje lavendel- olie op. Bevochtig de spons met kokend wa ter. Het resultaat is een aangename geur in de kamer, waardoor vliegen en muggen op een afstand worden gehouden. Het bevochti gen met kokend water van tijd tot tijd her halen en eens per week do lavendclolie ver- verschen. Eucaliptus-olie is ook goed. Tegen muggen speciaal wjordt aanbevolen een paar druppels geranium-olie op watten1 op vensterbank of tafel. Rondom de bedden natuurlijk muskietengaas. „Hot Hotelbedrijf." DE HITTE. De hitte blijft aanhouden, velen ondervin den er hinder van, toch is het of men zich acclimatiseert en de drukking der temperatuur nu niet zoo zwaar meer voelt als in do eerste dagen het geval was. Maarsmoorheet blijft het I De nachte i brengen weinig af kooiing, ze zijn kort en de temperatuur daalt niet laag, in den nacht van Zaterdag op Zondag was de minimum temp. 65° F., in dien van Zon- op Maandag 62° F. Ook heden laten wij weer berichten uit wijd en zijd betreffende do liitte volgen. Voo, de troepen in het garnizoen Delft is de zg. warmtedienst bevolen. Er worden oefeningen gehouden van 710' vm en van 68 uur nm. De militairen worden op het heetst van den dag vrijgelaten. De scholen te Zutfen hebben Maandag middag vacantie gekregen, het was daar toen 87° F. Het bezoek aan Sclieveningen is Zondag buitengewoon druk geweest. Dien avond werd het aantal bezoekers op strand, strand- muur, Gevers Deynootplein, enz. op 100.000 geschat. De trams bleven tot lang na mid dernacht rijden. De directie van het Kurhaus bang voor ben, zei ik. Daar is een groot© kat, die alleen den Walpurgis-nacht viert. Ja, dat is Darius, zei John. Hij brengt daar halve dagen en heele nachten door. Maar dat kan het einde van het myste rie met den hond niet zjjn, want Toby en de kat zijn de beste maatjes, maar dit bo- teekent de aanvang van het mysterie van de kat. Want wat doet dat beest daar? En waarom heeft Darius plezier, terwijl Toby door schrik is verlamd? Op dat oogenhlik herinnerde ik me het waarlijk |afschuwlijk tooneel uit mijn droo- men, als ik door het muurgat keek, dat daar, precies, waar de kat nu rondliep, de witte tombe met het lugubere opschrift stond. Maar nog voor ik kon antwoorden, begón het te rogenen, zoo plotseling en hevig, alsof een kuip daarboven werd omgekeerd, en dadelijfc persto zich de kat door de spijlen van het gat en liep met groote sprongen over het grasveld naar de woning om daar beschut ting te zoeken. Daarna zette ze zich in de opening van de deur, begeerig uitkijkend in het donker. Het dier tastte en aaide met haar klauw naar John, toen hij binnentrad, om hem duidelijk te maken, de deur to sluiten. Nu had de torenkamer, terwijl het portret van Julia Stone in de gang buiten stond, voor mjj volstrekt geen schrikwekkend ka rakter meer, en toen ik naar bed ging, had ik, daar ik me zeer slaperig voelde, volstrekt geen belangstelling meer in hot eigenoardigp voorval van onze bloedende handen en het gedrag van de kat en den hond. Het laatste ding, waar ik naar keek, voor het licht uit te blazen, was de rechthoekig!©, leege plek bij liet na afloop van het avondconcert, door de Jagerskapel op het terras nog een pro gramma uitvoeren. Alle etablissementen waren tot laat in den nacht bezet. De nieuwe brug over de Rotte, tegen over de Crooswijksche straat te Rotterdam kon Zondag door de warmte niet geopend worden. Maandag middag is een eenigszins be jaard man op den Vlaardinger dijk nabij Schiedum door de warmte bewusteloos in elkaar gezakt. Zondag middag is etn dochtertje van 11 maanden van Z. te Delft dood in de wieg gevonden, volgens den dokter een gevolg van de groote warmte. Te Zoelen is de 48-jarige W. van H. tengevolge van de hitte van Zaterdag over leden. De militaire marsch in Gelderland. De verhalen die de rondte doen over de slachtoffers van een militaire marsch in Gelderland, waarvan wij o.a. gisteren mel ding maakten zijn zeer overdreven, vertelt de „Arnb. Crt." Er zijn bij de militaire marsch van Don derdag verschillende personen uitgevallen, van wie er twee in het hospitaal zijn op genomen. De ëéne daarvan is Zaterdag, de andere Maandagmorgen als genezen ontslagen. De warmte in het buitenland. Zondag bereikte de temperatuur in den omtrek van Berlijn 84 graden Celsius in de schaduw. De Berlijners zijn thans reeds zoo gehard, dat dergelijke temperaturen geen invloed meer op hen hebben. Tien duizenden begaven zich naar de zonnige en stoffige Gruuewuldsrenbanen, waar bet reeds bij lagere temperaturen vrij ondragelijk kan zijn. Niettemin kwamen er niet veel ge vallen van zonnesteek voor. Het merkwaar digste geval van zonnesteek was misschien, dat een zwaan in een vijver in een voorstad aan de hitte bezweek. De menschen kunnen hier blijkbaar reeds meer verdragen, dan de dieren. Onzen lezers, die Gent wel eens bezoe ken, maken wij er opmerkzaam op, dat de ge legenheid bestaat, aldaar de terreinen en de gebouwen der a. s. tentoonstelling, voor zoo- Ver deze gevorderd zijn, te bezichtigen. In Bri tannic leeft een vrouw, die geen Engelsch kent. Waraschijnlijk is zij de oudste Engelsche. Ze heet mevrouw Hughes en woont op een kleine hofstede in Wales, 's Morgens voedert ze de vogels, des avonds houdt ze toezicht op do runderen, die van de weiden terugkomen. Ze telt 105 jaar oud, heeft een uitstekend geheugen en vertelt met ontroering van den goeden, ouden tijd, toen nog niet van die trillende machines het leven gevaarlijk, het leven &-tempo akelig snel maakten. Ze zal sterven, zonder ooit Engelsch te hebben gekend, ofschoon ze een onderdane van koning George is. En dat komt, omdat ze do oude taal der Kelten, zooals die in haar provincie gesproken is, trouw is gebleven. Aldus vinden we het verhaal. Als het waar heid behelst, kan deze dame den enkelen Nederlanders, di© do studio van het Keltisch beoefenen, wellicht gewichtige diensten be wijzen. Bij de revue te Longpbamps den 14den (Juli te Parijs was een der regimenten gekleed in een uniform, dat door den Franschen veld slagen schilder Edouard Detaille was ont worpen. Dit bleek een mengsel van oud en nieuw, doch dat do kepi door een helm ver- Vangen Was, wekte eenige ontstemming. Vol gens sommigen deed het nieuwe hoofddeksel aan Pruisen denken. Het drama van Sèvres hebben we mee gedeeld, Waar naar eerst gedacht werd de vriend van een kostschoolhoudster op aan dringen van deze haar man had vermoord mijn bed, waar het schilderij had gehangen. Daar had het behang zijn volle, roode kleur, terwijl het overigjens verschoten was. Daarna blies ik mijn kaars uit en viel terstond in slaap. Bijna dadelijk werd ik weer wakker, en ik zat overeind in mijn bed, onder den indruk, dat een of ander helder schijnsel me over het gezicht was gegloord, ofschoon het nu stikdonker was. Ik wist nauwkeurig, waar ik mo bevond, in het vertrek, waarvoor ik in mijn droomen zoo bang was geweest, maar geen vrees, die ik ooit voelde, als ik sliep, benaderde den schrik, die nu mijn geest be ving en als het ware bevroor. Onmiddellijk daarna kraakte precies boven het dak een donderslag, maar de waarschijnlijkheid, dat het enkel een bliksemschicht was geweest, die mij had doen wakker schrikken, stelde mijn bonzend hart niet gerust. Iets, ik was er zeker van, was in dc kamer bij mij en instinctief stak ik mijn rechterhand uit, die het dichtst bij den wand was, om dat op een afstand te houden. En mijn hand stootte tegen den rand van een schilderij, dat vlak bij mij hing. Ik sprong uit bed, do tafel omsloolend, die daar vlak naast stond en ik hoorde mijn horloge, kandelaar en lucifers op den vloer vallen. Maar voor het oogenhlik had ik geen licht noodig, want een verblindende blik semstraal schoot uit het duister en toonde mij bij mijn bed opnieuw het portret van mevrouw Stone. Onmiddellijk was bet vertrek weer in duis ter gjehuld. Maar in dat licht had ik nog een ander ding gezien, nl. een gestalte, die over Uit nadere onderzoekingen z,ou nu gebleken zijn, dat de vriend, Paratt geheeten, on-J schuldig is aan dien moord. Mevrouw Clerc zou haar man zelf vermoord hebben, toen beide op een avond het huis binnen gingen. Zondagavond kwam een kerel het kan toor van het Casino te Enghien (bjj Parijs) binnen geloopen, greep een handvol goudstuk ken en banknoten en ging er mee- vandoor. Een hoop menschen hem achterna. Men schoot met revolvers Op den hoek van een straat struikelt de dief en men krijgt hem te pakken. De man is in maag en dij gewond. Honderdvijftig francs vond men nog bij hem, honderdvijftig andere had hij onder zijn vlucht weggegooid. In de Sorboime te Parijs moesten do candidaats-cxamens plaats hebben. Als schrif telijk werk werd opgegeven een vertaling van Plutarchus' „Leven van Pericles", Dit was den heeren niet naar den zin, daar het moei lijk Gricksoh was, maar ze besloten, eerst het mondeling examen af te wachten, voor hun ontevredenheid te uiten over 't feit dat sléchts 30 o/o van de studenten werden toegelaten. Bij hot „mondeling" was het woelig en toen de examinatoren den pedelten opdroegen, do orde te handhaven, barstte de bom. Er ont stond een heidensch lawaaido deuren, die waren gesloten om het oproer te beperken, werden met de banken opengerammeid. De professoren verlieten de zalen, waarop de stu denten, het veld vrij hebbend, tierden en joelden en verwenschingen legen de examina toren uitbrachten. Het gevolg is, dat wie daaraan hebben deel genomen, binnen ten hoogste twee jaar geen examen aan de Sorbonne mogen afleggen. Het „Berliner Tageblatt verneemt, dat het internationale postconigres, dat binnen kort in Madrid bijeenkomt, in de eerste plaats een vermindering van het internationale brief port© van 25 centimes op 15 centimes voor brieven tot 20 gram en verhooging van het porto voor zwaardere brieven, met telkens 15 centimes zal behandelen. Verder zal het porto voor handelspapieren 5 centimes voor 50 gram en 10 centimes voor 100 gram bedra gen. Bovendien wordt voorgesteld, de monsters zonder waarde af te scliaffen en ze te vervan gen door monsters, die uit een kleine hoe veelheid waren van iedere soort mogen sa mengesteld zijn. Dergelijke pakketten zullen tot 1 KG. mogen wegen De afmetingen voor collizendingen zullen van 60 tot 80 c.M. ver hoogd worden. Ten slotte zal dè strafport voor niet gefrankeerde postzendingen die tot nu toe het dubbele bedroeg, verminderd worden. Bij een botsing lusschen twee sneltrei nen bij Chicago werden Zondag dertien per sonen gedood en velen gewond. Tot nu toe hield de „Metropolitan Buil ding" te New York het record, wat de hoogte der wolkenkrabbers betrof. Maar sedert acht dagen stelt het ijzeren geraamte van de Wool- warth Building, dat men in Broadway bouwt, het andere gebouw m de schaduw. Nog en kele maanden en deze reus der reuzen zal zijn Werkelijke hoogte bereikt hebhen. Deze is 750 voet, ongeveer 250 meter, dat is bijna drie Lange-Jannen boven op elkaar. Dan zal dit gevaarte 50 voet boven den windwijzer van de „Metropolitan" uitsteken. Het gebouw zal in zijn 55 verdiepingen, de bevolking van een kleine stad herbergen. De wolkenkrabbers van 12 verdiepingen, die een dertig jaar geleden de grootste verwondering wekten, schijnen aan den voet van dezen reus echt kinderspeelgoed. GASTVRIJHEID. Met betrekking tot Iswolski vertelt de,,Cri de Paris" deze anecdote Kort geleden had mevrouw M. een kok noo- dig. Daar kwam zich een aanbieden die als referentie opgaf een geruimen tijd aan het Russische [gezantschap te Parijs te hebben gediend. Mevrouw M. maakte een grimas en zei -. Ik heb verleden jaar bij meneer Iswolski gedineerd |en ik vond het leteo erg middelmatig. het voeteneind van. mijn ledikant' leunde, en mij aanstaarde. Ze was .gekleed in het een of ander, nauw sluitend gewaad, bevlekt en be vuild met modder en het gezicht was dat van het portret. Opnieuw kraakte en knalde de donder en toen die ophield en de doodeljjke stilte op nieuw inviel, hoorde ik iets bewegen, dat naar mij toe kwam en, no|gj verschrikkelijker, rook ik een lucht van verrotting en verval. Toen werd een hand torzijd© op mijn hals ge legd en dicht bij mijn oor hoorde ik een snellen, hevigen adem. Toch wist ik, dat dat ding, ofschoon het kon bemerkt worden door aanraking en lucht, door oog .en oor, niet van deze aarde was, maar iets, dat het li chaam ontstegen was en het vermogen had, zich zelf te openbaren. Toen sprak een slem, die mij al vertrouwd klonk: Ik wist, dat je naar de torenkamer zou komen, zei de stem. Ik heb lang op je gewacht. Eindelijk ben je gekomen. Vannacht zal ik feesten. Na langen tijd zullen we nog eens samen feest vieren. En de snelle adein naderde mij dichter. Ik voelde bem tegen mijn hals. Toen werd uit den schrik, die me tot dat oogenhlik had verlamd, de instinctieve drang geboren me te verdedigen. Ik sloeg met beide armen in 'trond, op hetzelfde oogen hlik opspringend en hoorde een kleinen schreeuw als van een. dier en iets zachts viel naast mo neer. Ik deed een paar stappen voorwaarts, bijna trappend op iets, dat daar neerlag!, en vond op goed geluk den knop van d© deur. In de volgend© seconde rende ik de gang op, en had de deur achter me De „chef" veroorloofde zich naar de namen van eenige gasten to vragen. En die vernomen hebbend sprak bij Het verwondert mij niet dat mevrouw het eten middelmatig gevonden beeft. Mevrouw was dien avond bij een „tournée" van 8 francs per hoofd." Bij monsieur Iswolski worden de diners aangenomen tegen een vooruit betaalden prijs. Had hij een grootvorst te eten of andere heel gedistingeerde gasten, dan kreeg ik 20 francs per hoofd. Voor zijn collega's en de elegante wereld, ontving ik 14 francs. Waren er parle mentairen en ministers, dan kreeg ik nooit meer dan 8 francs. Zijne Excellentie zei al tijd „En dat is nog véél te veel voor die sans-culotbes.". MILITIE. Oproeping van verlofgangers De Burgemeester van Middelburg; roept bij dezen tot opkomst in werke- lijken dienst op de hieronder vermelde en in deze gemeente wonende miliciens-verlof gangers, beboorende tot het korps, de lich ting en gemeente achter ieders naam ver meld Kl. p, Anthonie, te Middelburg en Wes terweel, Jan Marinus, te Colijnsplaat, beiden loteling van het 3de reg. veld-art.plaats van opkomst Borgen op Zoom, 29 Juli 1912 Gutteling, Hendrik Anthon, Schouten, Jo hannes Franciscus, De Wolff, David, Van den Berg, Petrus Johannes, De Buck, Jasper, ICaptijn, Jan Simon, Grauss, Johnn Jacob Frederik, Dingemanse, Cornelis, IJssel, Maarten Johannes, Mondeel, Laurens Jan, Ter Meulen, Gerrit Herminus, Rouffaer, Antonie Adriaan, Robijn, Gerardus, Klaas- sen, Andries Lodewijk, Everaars, Louis, laatstgenoemde te Vliseingen, de anderen te Middelburg, allen van het 3de reg. inf. plaats van opkomst voor de eerste twee en voor den laatste te Vlissingen, voor de anderen te Middelburg, 30 Juli 1912 Kouwenhoven, Albert Jacob, te Enkhuizen, 10e reg. inf., plaats van opkomst te Hoorn 30 Juli 1912 Van Agten, Hendrikus Charles, te Kou- dekerke, en Konraud, Frans Floris, Dubois, Wouter, Hollebraudse, Johannes, te Mid delburg, van het 3e reg. inf., plaats van opkomst te Middelburg 30 Juli 1912 Schets, Laurens en Polderman, Daniel, te Middelburg, torpedisten, plaats van op komst Fort de Ruijter, 12 Aug. 1912; en Hermanns Griep, Rilland-Bath, 3e reg. inf., plaats van opkomst Middelburg 30 Juli 1912; en gelast ieder hunner rechtstreeks op den dag, naar het korps en de plaats van opkomst hierboven achter hun naam ver meld te vertrekken, teneinde bij het gemelde Korps, voorzien van den verlofpas en de voorwerpen van kleeding en uitrus ting bij het vertrek met groot verlof mede genomen, tegenwoordig te zijn. Middelburg, den 15 Juli 1912. De Burgemeester voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER. VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. Blijkens bij het Departement van Marine ontvangen bericht zijn Ilr. Ms. pantsersche-' pen „Kortenaer" en „Evertsen", 13 dezer in fle Hardangerfjord en te Wiek aangekomen, en is Hr. Ms. pantserschip „Evertsen" 14 dezer te Thurso binnengeloopen. Stoomvaartmjj. „Nederland". „Billiton" arriv. 15 Juli van Amsterdam te Batavia„Grotius" (uitreis) vertrok 15 Juli van Algiers„Lombok" (thuisreis) pass. 15 Juli Wight„Karimoen" arriv. 15 Juli van Amsterdam te Sabang„Flores" (uitreis) ver trok 14 Juli van Suez „Koningin der Neder landen" (uitreis) is 14 Juli Perim gepass. „Krakatau" (uitreis) vertrok 13 Juli van Suez „Prinses Juliana" (thuisreis) vertrok 14 Juli van Lissabon„Sumatra." (uitreis) is 14 Juli Dunegness gepass.„Vondel" en „Calcutta" arrieerden 14 Julvi van Amsterdam te Batavia. dicht geklapt. Bijna op hetzelfde oogenhlik hoorde ik beneden een deur opengaan en John Clinton, een kaars in de hand, kwam naar boven gehold. Wat is er?, hijgde hij. Ik slaap vlak onder je kamer en hoorde een geraas alsof.... Goede hemel, er kleeft bloed aan je schouder. Ik stond daar, aldus vertelde hjf me later, druipend van zweet, zoo wit als een laken, met het merk op mijn schouder, alsof een bebloede hand daarop had gerust. Het is daarbinnen, zei ik, naar de deur wjjzend. Zijje weet wel. Het portret is daar binnen, het hangt weer op de plaats, vanwaar wij het verwijderd hebben. Bij die woorden lachte hij. Beste jongen, zei hij: je hebt ge droomd. Dat is enkel een nachtmerrie. Hij schoof langs me heen en opende de deur, terwijl ik daar onnoozel, machteloos van schrik bleef staan, niet in staat hem tegen 1e houden, niet in staat, te bewegen. Bah. Wat een leelïjke lucht, zei hij. Toen zwe\gen we beiden. Hij was uit mijn gezicht binnen de open deur. Het volgende oogenhlik kwam hij daaruit, even bleek als ik, en sloot de deur oogenblikkelijk. Ja, het portret hangt daar, zei hij, en op den vloer is iets, dat met aarde) bemorst is, waarin men gewoonlijk menschen begraaft. Kom mee, gauw, kom mee. Hoe ik beneden kwam, weet ik nauwe lijks. Een vreeselijke koorts en walging, er ger dan d© bliksem veroorzaakt kon heb ben, had mij aangegrepen en meer dan eens moest John mijn voeten op de treden zetten, terwijl bjj nu en dan blikken vol vrees en Rotterdamsche Lloyd. „Bandoeng" arriveerde 15 Juli van Java te Rotterdam„De Weert", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 14 Juli van Suez„Djocja" (thuisreis) is 14 Juli Gibraltar gepass.„Ka,- wi" (thuisreis)vertrok 14 Juli van Marseille „Merauke" prriv 15 Juli van Hamburg te Rotterdam„Ophir" (uitreis) arriv. 14 Juli te Southampton„Samarinde" (uitreis) is 14 Juli Kaap Bon gepass. Holland Amerika-ljjn. „Soestdijk", van Baltimore, is 15 Juli Praw- lepoint gepasseerd„Malvern Range" arriv. 15 Juli van Baltimore te Rotterdam„Pallan- za" vertrok 15 Juli van Rotterdam naar Mon treal „Rijndam", van Rotterdam naar New- York, pass. 14 Juli Lizardj,Sommelsdijk" van Boston en Philadelphia naar Rotterdam!, pass. 15 Juli Lizard. Kon. Holl. Lloyd. „Amstelland" (thuisreis) vertrok 13 Juli van Teneriffe„Maasland" (uitreis) vertrok 13 Juli van Santos „Zeelandia" (uitreis) arriv. 14 Juli te Rio Janeiro. Kon. West-Ind. Maildienst. „Prifis Willem IV" vertrok 12 Juli van New-York naar W.-lndi|ë. Diverse Stoomvaartlijnen. „Witsmar" arriv. 15 Juli van Java te Am sterdam „Kronprinz", van O.-Afrika, arriv. 14 Juli te Suez„Rufidji", naar O.-Afrika, arriv. 14 Juliu te Port-Said„Emir" (van O.-Afrika) vertrok 13 Juli van Portsaid; „Feldmarshall" (v. O.-Afrika) vertrok 12 Juli van Swakopmund„Muansa" (uitreis) arriv. 12 Juli to Durban„St. Croix", van Rottcr-i dam naar W. Indië, vertrok 9 Juli van Ma dera. Vergaderingen, Concerten enz. MIDDELBURG. Eiken dag Electro-bioscope theater, Markt. 's Avonds 7lli/s u., Zondags 6liys u., Woensdags en Zaterdags matinée's. Donderdag 18 Juli. Concert Tuin Noord- bolwerk 8 uur. Dinsdag 23 Juli. Concert Stedelijk Mu ziekkorps. „Schutters hof" 8 u. Woensdag 24 en Donderdag 25 Juli. Broederschap van Nota rissen. „St. Joris" v.m. 9 u. Zondag 11 Aug. Z.-A. Concert. Schutters hof, 7Va u. Woensdag 21 Aug. Concert Stedelijk Mu ziekkorps. Tuin Noord Bolwerk. 8 u. Zondag 8 Sept. Z.-A. Concert. Schutters hof," 71/a u. Woensdag 11 Sept. „Uit het VolkVoor het Volk". Floraliatem- toonstelling. Schuttershof Donderdag 12 Sept. Schuttershof. Floralia- tentoonstelling. Concert en Vuurwerk. Woensdag 16 Oct. Nat. Gez. Jac. P.Kijjsse. 6-7 u. Maandag 28 Oct. Nat. Gez. H. P. Berlage. Maandag 11 Nov. Nat. Gez. Jhr. G. L. Schorer. Maandag 25 Nov. Nat. Gez. Prof. dr. W. Reinders. Maandag 16 Dec. Nat. Gez. Prof. M.Straub. VLISSINGEN. Eiken avond Concert Wilhelmina-pavil joen, afgewisseld door zangnummers, 8 u. OOSTBURG. Maandag 22 Juli. Paarden- en Veuleomarkt. Zonder eenige pi gsverhooging belast dg Administratie van de zich met het plaatsen van Advertentiën in alle ontzetting op d© trap wierp. Maar eindeljjk bereikten we zijn. kleedkamer op de verdie ping beneden de mijne en daar vertelde ik, wat ik hier beschreven heb. Het vervolg kan kort zijn. Waarschijnlijk hebben enkele mijner lezers reeds geraden, wat het was, als zo zich die onverklaar bare gebeurtenis berinneren, die acht jaren geleden op het kerkhof te West Fawley voor viel, waar drie maal getracht werd, het lijk van een vrouw te begraven, die zelfmoord had gepleegd. Na iedere poging'werd bemerkt, dat de kist de aarde weer verlaten had ia den loop van eenige dagen: Bij de derde poging werd het lijk, opdat de geschiedenis niet ruchtbaar zou worden, ergens anders in ongewijde aarde begraven. Waar het begraven was, was juist buiten het gat in den muur van den tuin, die hoorde bij het huis, waar die vrouw bad gewoond. Ze had in een der bovenkamers van dat huis zelfmoord gepleegd. Z© heette Julia Stone. Ten gevolge daarvan werd de kist opnienw in 't geheim opgegraven en bemerkte men, dat die vol bloed was. EINDB. StoomdrukkerijFirma D. G. Kröbor Jr Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 6