Middelbars 16 Jali. Bevolking. Kerknieuws. Uit de Staatscourant. Kunst en Wetenschappen. rBUiLbiËTON» De Torenkamer. VersGhillenüe Berichten. Woensdag 17 Jnli 1912, no. 167. OOST-1ND1Ë. De Borelkwestie. De „N. Soer. Ct." gaat de oorzaken na van de animositeit lusschen den resident van Soe- rabaja Einlhovea en den adviseur voor Chi- neesche zaken Borel. Het blad deelt mede, dat de resident vol goed vertrouwen was ten opzichte van de Chineesche vereeniging Soe Poo Sia, welke vereeniging in waarheid zeer revoluhonnair is. De resident werd bedot. De heer Borel kende het karakter der vereeniging. Bij feesten en bij bet bezoek van den Land voogd te Soerabaja droegen Chineesche prau wen beleedigende opschriften, waarbij onder ander© werd aangedrongen op afschaffing van de 'politie -rech tspraakVerder waren in de prauwen vele prostituees, wat een opzettelijke beleediging voor den Landvoogd was. Hiervan wist de resident niets, zegt het blad. De heer Borel vertaalde de opschriften en deed de vertaling den Landvoogd over handigen, voor wien een dergelijke houding der Chineezen een openbaring was. De resident negeerde den heer Borel en stelde een vol vertrouwen in de Chineesche officieren, die den resident misleidden. Hot Legercommando. Aan de „Preangerbode" wordt geseind, dat de legercommandant, luit.-gen. G. C. E. van Daalen, in de tweede helft van dit jaar, ver moedelijk in Augustus of September, het le gercommando zal neerleggen. De inlander en de pestbestrijding. Hoe de inlander de. pestbestrijding tegen werkt waar hij er kans toe ziet, blijkt rót het volgende geval aan het „Soer. Hdbl." uit Kedin gemeld. In deze plaats werd een inlandsch kind verdacht pest te hebben en in het hospitaal in observatie .genomen. Toen het maar niet terugkwam, werden de ouders ongeduldig en bedachten het volgende middel. Zij brachten in het hospitaal een gezond kind, stopten den mandoer een fooi in de hand en wisten het gezonde kind met het zieke te verwisselen. En de verdachte pestpaüënt kon met de ouders meegaan. Toen het gezonde kind na eenige dagen geen verdacht© verschijnselen vertoonde, moest het ontslagen worden. Maar plotseling) Werd elders in de stad een geval van pest geconstateerdhet uit het hospitaal gehaalde kind bleek werkelijk aan de gevaarlijke ziekte te lijden. In de le helft van Juli 1912 zijn in deze Ingekomen: H. Brouwer, veldarbeider, uit 'sHeer- Arendskerke, Oostwal 136ln L. Lauret, kellner, uit Giuueken, Ganze- poortstr. 173. D. J. Ie Coq, bakkersknecht, uit Wol- faartsdijk, 's H. H. Kinderenstr. 44. C. J. BrninoogeArdewijn, uit Vlissin- gen, Waterstraat '203. G. van Weringh, zonder beroep, uit Ter- munten, Oude Singel 124. A. A. M- Witkam, onderwijzeres, uit Etten-Leur, Lange Kerkstr. 2. J. M. de Coninek, bakkersknecht, uit Oo- lijnsplaat, Wesfcerwijksbnnrt 63g. A. H. Overhof, onderwijzer, nit Emmen, Wijngaardstr. 197. H. van der Veen, onderwijzer, uit Emmen, Wijngaardstr. 107. P. C. de Jonge, scheikundige, uit Den Haag, 's B. H. Kinderenstr. 36. En zijn daaruit vertrokken: B. Wentink, winkelier, naar Schiedam. Ba. Reijgers, winkelierster, naar EöSchede. C. Zweedijk, bakkersknecht, naar Colijns- plaat. A. Westveer, bakkersknecht, naar Vrees wijk. Ja. C. Albregt, huishoudster, naar Vlis- singen. A. J. Gunst, schildersknecht, naar Vlis- J. P. Adriaansen8, onderwijzeres, naar OosterhouW C.Meijer, molenaarsknecht, naarZaamslag. H. A. Raams, onderwijzeres, naar Hoek. A. J. Goed bloed, onderwijzeres, naar 's Graveuhage. Ch. Cappon, bakker, naar N. Amerika. De heer F. Kenninck heeft bedankt voor de benoeming tot bisschop van Haar lem van de oud-bisscboppelijke cleresy. De nieuwe benoeming zal plaats hebben op 30 dezer. Ds. P. J. Wauters, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Langer- en Korter- tegen 1 Oct. zijn emeritaat aan- Bij kon. besluit: is aan 3. A. Friis op verzoek, eervol verleend als consul der Nederlanden te St. Thomas (Deensch VVest-Indië) en is als zoo danig benoemd de heer W. P. M. van Eps. Aan den heer Van Eps kan. in de Nei landscho taal geschreven worden. Stbld. no. 210 bevat een Kon. besluit tot wijziging van het baggerreglement. Stbld. no. 211 bevat een kon. besluit tot nadere wijziging van vroegere besluiten tot nadere uitvoering van de artt. 6, le lid en 35 le lid van de Drankwet. Ned. Herv. Kerk Beroeper,: te Vroomshoop (0.)(toez.) ds, P. de Groot in De Krim (O.)-, te Burg op Texel (toez.) ds. O. Norel te Hindeloopen. Bedankt: voor Kleverskerke (toez.) de beer N. Padt Jr., cand. te Amsterdam. Doopsgez. gemeente. Aangenomen: naar Leiden ds. J. Wuite te Drachten. Gereformeerde Kerken. Beroepen: te Kruiningen H. Ense- ring te Nieuwveente Zuidwolde R. Brou wer te Genderen. Bedankt: voor Opheusden ds. A. Ver hagen te Westzaan voor Wirdum door H. Hangelbroek te Borgervoor Oosterzee, Wons en Engwier door H. Hasper Jr., cand. te Amsterdam. Te Loppersum (Gr.), aldus meldt detrent het debatteerem op openbare vergaderm- »N. R. Crt.", zijn by de herstellingswerken aan het plafond der Ned. Herv. Kerk muur schilderingen van ouden datum voor den dag gekomen, o. a. de figuur eener vrouw, die een kind ten doop houdt. Het bestuur der kerk zorgt, dat de kulk- laag voorzichtig van het platond wordt ge werkt, daar verwacht wordt dat nog meer zal wordeti ontbloot. De Tooneelvereeniging. Naar men thans aan de »Telegcaat» meldt, is tot de definitieve oprichting van de N. V. »Tooneelvereeniging», waarvan de Staats courant als gewoonlijk over enkele weken de Statuten publiceeren zal, besloten. Het maatschappelijk kapitaal is f 50.000 groot, waarvan reeds een zoodanig bedrag ge plaatst is, dat de toekomstige onderneming gewaarborgd is. Directeur is de heer Her man Heijermans, die zich einde Juli weer voor goed te Amsterdam vestigt. Zoodra het gelukt is aan de onderneming een er varen administrateur-secretaris te verbinden, .vorden de contracten met de artisten, die zich reeds voorwaardelijk verbonden, formeel geteekend. Zondag heeft Brussel de Conscience- feesten ingezet. Mannen, vrouwen en kinde ren hebben onder begeleiding van orkest muziek rond het borstbeeld van den schrijver op de markt te Brussel hem ter eere liederen gezongen. Zondag a.s. worden de feestelijk heden voortgezet. De Italiaansehe dichter d'Annunzio, die wegens zijn talrijke schulden vóór eenige maanden naar Frankrijk moest vluchten, zal thans weer naar Italië kunnen terugkeeren, gen en de verklaring door den partijvoorzitter afgelegd op het laatste congres, besluit de desbetreffende vroegere beslissing in te trek- onder dit voorbehoud, dat de heer Wijnkoop niet tot het debat toegelaten wordt, wanneer de spreker van de vergadering dat voor zijn optreden hls voorwaarde stelt." („Volk") Te Utrecht ia Zondag de jaarlijksche ver- gadoring gehouden van den Ned. Post- en Tele graafbond. Bij de behandeling van het jaarverslag werd het betreurd, dat op een in April j.l. gehouden conferentie de afgevaardigden van den bond, speciaal de voorzitter, door den directeur- genraal minder welwillend werden behandeld. Met bijna algemeen© stemmen werd er een motie aangenomen, waarin die houding be treurd en de hoop uitgesproken weid, dat de directeur-generaal in de toekomst een meer te gemoetkomende houding zal aannemen tegen over de vertegenwoordigers van den bond De heer C. D. J Buijs, uit Bergen op Zoom, hield een inleiding over de amblelijko positie van de klerken, waarin hij betoogde, dat er te weinig commiezen-titulair worden aangesteld. Volgens spr. zullen by de reorga nisatieplannen de kantoorbedienden de plaat sen innemen van do klerken, terwijl de klerken niet weten, wat men met hen zal doen. Op voorstel van mej. W. Tengelor, uit Sche- veningen werd een motie aangenomen, waarin men zich verklaarde voor blijvende gelijkheid van plichten en rechten voor vrouwelijke en mannelijke ambtenaren en 'de wensch word' uitgesproken, dat maatregelen, dat door vxou- welyke ambtenaren geen dienst zal worden verricht op uren vallende tusschon 11 uur namiddags en 6 uur voormiddags, niet tot uitvoering zullen komen. Te 's Gravenhage is Zondag de jaarlijk- sche algemeen© vergadering van de Maatschap pij tot Nut v an Israëlieten in Nederland ge- in tut :iui V OJ1 wiiiBiJeuai m utuuuuiu uk- Si—, n. A. Me». waarby bun 30 tot 40 genoegen hebben genomen wordt uitgekeerd, GOETHE EN DE GODSDIENST. Men kent de meer trouwhartig en dee- des tde Leon, leidde de vergadering toogde, in verband met de in den laatsten tijd meermalen gemaakte opmerking dat de Maatschappij een andere richting behoort in te slaan, dat de Maatschappij moet blijven voort- werken in den geest, die de oprichters heeft bezield De Maatschappij moet er naar blijven streven, de jonge Joden te doen opleiden tot nuttige Nedexlandsche burgers, die zich, ook door het afloeren van die eigenaardigheden, welke de Joden in de samenleving dikwijls ken- merken, in alle omstandigheden overal vrij ■onafhankelijk kunnen bewegen. Ook in TeRenesse gaf Zondag nvotd de heer Secrève met mevr. SecrèveVan Emminckhoven en den heer Jan Rijsselberg een uitvoering van gewijde muziek in de kerk. Het tamelijk goed opgekomen pu bliek getioot met groote aandacht van de machtige stemmen der twee laatstgenoem den, aangrijpend schoon o. a. in het duet van >Elia met de weduwe van Zarphat". Jammer dat de orgelbeleiding door het min geschikte instrument niet tot haar recht kon komen. Denzelfden uiddag traden deze kunstenaars ook te Brouwershaven op, waar even eens veel publiek van hun komst genoot. moedig opgeteekende, dan fel en diep door voelde» Gespi fiche mit Goethe"vanEckermann Deze vertelt daar o. a. hoe Goethe op 4 Januari 1827 hem zeide, dat hij toch zoo veel gedicht had, maar dat geen zijner verzen van dien aard is, dat het in een Luthersch gezangboek kon worden opge- ethischen zin, zoo betoogde sprmoeten nomen. Waarop de tot stage bewondering Joden Nederlanders zijn geneigde Eckermann opteekent, dat hij hem Een voorstel van de afdeelmg Utrecht om lachend gelijk gaf (Eckermann deed nooit den 'wensch uit te spreken, dat do Maat- anders) en dat hij in zich zelf zeide, dat j schappij, meer dan tot nu toe geschiedt, voor deze uiting méér inhield dan uiterlijkde zedelijke verheffing van de Joden zou scheen. doen, gaf aanleiding tot een vrij uitvoerige Toch vergisten Goethe en Eckermanngedachten wisseling. Ten slotte werd het met zich, naar dr. W. Bode thans aantoont. Ingroote meerderheid van stemmen aangenomen, den Lutberschen gezangenbundel van de vrije stad Bremen was 1812 Goethe's be- in den Haagschen gemeenteraad stond, kende nachtlied »Der du von dem Himmel bij hfet bespreken van de ingekomen stukken de bist" afgedrukt. Daar dit lied echter eenige heer Hclsdingen even stil bij het advies van de woorden bevat, die den samenstellers) voor j soc.-democr. partij in zake een beweerd hard de ooren der vromen minder gepast voor- j handig optreden van de politie tegen Roerdmk- kwamen, werden deze door tammer uitdruk- holder. Ilij verzette zich niet tegen het voorstel kingen vervangen. In de uitgaven van 1850, om het adres aan te nemen voor kennisgeving, '59 en '62 werd dit lied herdrukt. Daarna maar drong aan op onderzoek naar de is het eruit verdwenen. Al verslijten sommige theologanten Goethe voor een grooten heiden, waarin ze vol strekt niet geheel ongelijk hebben, toch meent dr. Bode, dat ook andere liederen van hem den godsdienstigen gezangenbundel zouden sieren. Wie denkt dan niet aan het slotkoor van Faust: Alles Vergfingliche iet nur ein Gleichnisz" naar het Engelsch Ten eerste een levensgroot portret in olie verf van mevrouw Stone; het andere, een schets in zwart en wit van Jaap Stoné, die hem voorstelde, zooals hij mij verschenen was, slechts een week .geleden in dio reeks van telkens herhaalde droomen: een tamelijk norsch (man van zoo wat dertig jaar met een onpunstigen blik. Zijn portret hing tus schon de vensters en keek recht door de kamer naar het andere portret, dat aan de zijde van het bed hing. Daar keek ik ver volgens naar en toen ik dit beschouwde, voelde ik nog eens den schrik van do nacht merrie me lie sluipen. Ik verbeelde me mevrouw Stone, zooals ik haar het laatst in mijn droom gezien had, oud en (gerimpeld en met wit haar, maar on danks de lidelyk blijkend© lichaamszwakte gloeide tj.een vreeselijke overmoed en le venskracht door het weinige vloesch, dat het ^een overdekte, een zeer boosaardige over moed, en een levenskracht, die als het Ware Voor nummer 3 van hot feuilleton zie men ons blad van Zaterdag 13 Juli, no. 164. 'eerde feilen. den gemeenteraad van Nijmegen is een voorstel aanhangig om ter voorziening in het verkeer met de Betuwe een brug over dc Waal le léggen, ten O van de Belvédère. Een aantal ingezetenen van Nijmegen, van oordeel, dat een overbrugging van de Waal op die plaats alleen het doorgaand verkeer zal ten goede komen en in strijd met het belang van de gemeente zou zijn, hebben een adres bij den raad ingediend, waarin zij verzoeken het thans aanhangig plafa niet aan te nemen, doch nieuwe onderhandelingen te openeu. Adressen van adhaesie zijn op verschillende plaatsen ter teekening neergelegd. schuimde van zonden, die men zich niet kon voorstellen. Zonde kwam u tegen uit do kleine m, zoude lachte in den duivelschen mond. Het heele gezicht was gedrenkt in die geheime en ontstellende vroolrjkheid, de handen, die op de knieën lagen samengevouwen, leken te schudden van onderdrukte en namelooz© De gewone audiënties van den Minister van buitenlandsche zaken en den Minister van oorlog a. i. manne zullen Vrijdag 19 Juli a.s. niet p laats hebben. De federatie-vergadering der S, D. A. P. Op de begraafplaats te Abbenbroek heeft het volgend voorstel aangenomen; „De (Voome en Putten), werd Zaterdagmiddag het Federatiei-vergadering, kennis genomen heb- lijk opgegraven van den ryken landbouwer bende van het besluit van het P. B. om-' J H. Wcsterveld, die aldaar 5 Mei j.l. zeer plotseling was overleden, na ten huize van zijn buurman G. Stoon, eveneens landbouwer van beroep, op diens hofstede een kop koffie en een bittertje gebruikt te hebben. De aanleiding tot de opgraving zou daarin gelogen zijn, dat bij de vrouw van Stoon na het gebruik van melk zich eveneens verschijn selen van braking zouden hebben voorgedaan. Een der vrouwelijke huiagenooten heeft, toen melk ongemerkt achtergehouden en Ier hand gesteld aan een familielid van de vrouw van Stoon, die, geneesheer te Rotterdam zynde, op eigen initiatief de melk door een scheikun dige deed onderzoeken on vergif vond. Het algemeen gerucht te Abbenbroek wijst den ver- moedel ij ken dader aan, zoodat de justitie ter men vond, zich in de zaak te mengen. Het scheikundig onderzoek zal thans nader moe ten luitwjjzen. „Tel." Een inwoner van Rotterdam, waarvan de „N. R. C." vertelt, heeft Zondagavond bijna een ji ur lang do aandacht van het publiek getrokken (door zijn waaghalzerij en zwem kunst. Na half gekleed aan de Oudohaven te water te zijn gesprongen, zwom hij de Maas in, klauterde tot tweemalen toe bij de Wil- lemsbrug op en sprong dan telkens van de leuning van die brug in de Maas. Do rivier politie haalde hem ten slotte met een haak binnen boord en maakte een einde aan zijn toeren. In de 1ste Spaardanimerstraal te Amster dam is Zondagnamiddag een kind van één jaar uit pen kinderwagen gevallen juist op het oogenblik dat een bespannen melkwagen voor- bijreed, met het gevolg, dat het een wiel over het hoofd kreeg en kort daarna aan de beko men verwondingen overleed. N R C. Een groot deel van Amsterdam, in het bijzonder de bewoners der bovenhuizen, heeft gisteren geleden onder waternood Juist op het warmste gedeelte van den dag weigerde de drinkwaterleiding ook maar een drupje van het kostbare vocht, waarnaar velen smachtten, te schenken. Volgens een officieele mededeeling was, door het springen van een buis der duinwaterleiding te Loiduin, de wa tertoevoer naar Amsterdam gedeeltelijk ge stremd, en zal ook na voorloopig herstel in de eerste dagen het water niet met de gewone regelmatigheid van druk geleverd kunnen wor den. Een prettig vooruitzicht in deze drukken de tijden. Op de Wittevronwensingel te Utrecht heeft neen zevenjarige jongen bij het spel een been gebroken. Maandagochtend had te Uithoorn een vier-jaxig meisje, het ongeluk in brand te ge raken, doordat haar kleertjes aan een bran dende kaars vlam vatten. Zij kreeg ernstige brandwonden. Het kind is ter verpleging in liet O. L. V. gasthuis opgenomen Maandagmorgen is een 13-jarige landbou werszoon te Leek (N.-H.) bij het zwemmen verdronken. Maandagmorgen is een zware brand uit gebroken in den steenoven van de firma IIoos te Leiderdoip. Het blusschingjswerk eischto veel voorzichtigheid, daar men de twee millioen steen en van den oven trachtte te behouden. De kap van den oven en een aangrenzend huis werden geheel vernield. De oorzaak van den brand is onbekend Te Soerendonk wilile een 19-jarige jongen, die een kar met hooi huiswaarts reed, een der wielen nit de moerassige bodem trek ken, toen de kar omsloeg en op hem viel. Toen men hooi en kar verwijderd had bleek de jonge man overleden Zondagnamiddag is een 14-jarige jongen to Woetnscl bij het baden in den Dommel ver dronken. Te Herkenbosch-Meinweg (L.) is Zondag een groote uitgestrektheid denneubosch bijna geheel aan particulieren toebehoorend, afge brand. Toen zag ik, dat het stuk in den linker benedenhoek geteekend was en nieuwsgierig, wie dat zou geschilderd hebben, keek ik nauwkeuriger en las het inschrift; Julia Stone door Julia Stone. Toen werd op de deur geklopt en verscheen John Clinton. Heb je iets noodig? vroeg hij. Ik heb meer, dan ik behoef, zeide ik, naar do schilderij wijzend. Hij lachte. Een dame met harde trekken, zei hij. Ze heeft zich zelf geschilderd; ik her inner dit me nog. In ieder geval kan ze zich1 zelf niet erg geflatteerd hebben. I Maar zie je dan niet, hernam ik, dat het bijna zelfs geen menschelijk gezicht is. Het is het uiterlijk van een heks, van de een of andere duivelin. j Scherper keek hij nu toe. Ja, het is werkelijk niet aangenaam, om naar te kyken. Nauwelijks iets, om bij je bed te hangen, hé? Zeker, ik kan me begrijpen dat je nachtmerries krijgt, als je met dat ding zoo jdicht bij je bed gaat slapen. Ik zaï het van den muur nemen, als je dal wenscht. Inderdaad, dat zou ik graag willen, «ant woordde ik. Hij schelde en met behulp van een dienst bode maakten we het schilderij los, droegen het naar de gang en zetten het stuk met het gezicht naar den wand I Bij Jupiter, die oude tang is zwaar, zuchtte John, zich het voorhoofd afvvisschend. Ik vraag me af, of ze nog iets in het schild voert. j De buitengewone zwaarte van het portret had ook mij getroffen. Ik stond op het punt to antwoorden, toen ik mijn eigen hand in 't oog kreeg Daar kleefde bloed aan in een aanmerkelijke hoeveelheid, de heele palm was erdoor bedekt. Ik heb me zelf gesneden op de een of anders manier, zei ik. Joh liet een kleinen kreet van ontsteltenis hooren. Wel, ik ook, zei hij. Dadely'k haalde ook de dienstbode haar zak doek te voorschijn cn veegde haar hand af. Ik zag, -dat ook op haar zakdoek bloed plekte. John en ik gingen terug naar de toren kamer en waschten het bloed af. Maar noch op zijn noch op mijn hand was het flauwste spoor te ontdekken van een schram of snede. Het leek me, dat wij beiden, na ons daarvan overtuigd te hebben, door een soort van stil zwijgende overeenkomst daar niet opnieuw op zinspeelden. Iets duisters was mij in gedach ten gekomen, waarover ik niet nader wenschto door te denken. Het was slechts een onder stelling, maar ik verbeeldde me, dat ik pre cies wist, wat met me was voorgevallen. De bilte en de benauwdheid van het weer, want de donderbui, die we verwachtten, had zich nog niet ontlast, weid na het middag maal nog veel erger, en gedurende eenigen tijd zat het grootste deel der gasten, onder wie John Clinton en ik zelf, buiten op het pad, dat langs het grasveld hep, waar thee werd igeschonken. De nacht was donker en (geen licht van sterren of maan kon de wol- j ken sprei doorboren, die den hemel bedekte. Allengs dunde het gezelschapde vrouwen gingen naar bed, de mannen verspreidden zich naar de rook- of biljartkamer en niet lang na elven waren mijn gastheer en ik de eenige overgeblevenen Gedurende den hooien avond dacht ik, dat hem iets drukte, en zoodra we alleen waren, sprak hij ook" wer kelijk. Do dienstbode, die ons hielp met het vertillen van het schilderij, had bloed aan de hand, net als wij, heb je dat opgjemerkl?, zei liij. Ik noeg haar zoo even, of ze zich' gesneden had en ze antwoordde, dat ze on derstelde van wel, maar dat ze er geen spoor I van kon vinden. Waai kwam dat bloed dan toch va.Tida.in j Door mij zelf te zegigen, dat ik daarover niet wenschte na te denken, was ik er wer kelijk m geslaagd, dat niet te doen en ik wenschte niet, juist tegen bedtijd, daaraan herinnerd te worden. j Ik weet niet, zei ik, en hot kan me werkelijk niet schelen, zoolang als het por tret van Julia Stone niet bij mijn bed hangt. Hij rees op. Toch blijft hot zonderling, zei hijLa ter zal je iels anders zonderlings zien I Een hond van hem, een Iersche terrier van ras was het huis uitgcloopen terwijl wo samen praatten. De deur achter ons, die naar de vestibule toegang gaf, stond open en een heldere fichtrechthoek scheen over het grasveld naar het gat in den muur aan welks buitenzijde het wilde gras woekerde rond den notenboom. Ik zag, dat alle ruwe baren van den hond overeind stonden, zoo stijf als borstels, van woede en toorn. Zijn lippen lieten zijn tan den vrij alsof hij op het punt stond, ergens op toe te springen, en hij gromde in zicb zelf Ilij lette niet in 't minst op zijn meester of op mij, maar regelrecht wandelde hij over het grasveld naar het gat in den muur, Daar bleef de hond een oogenblik staan, door de spijlen kijkend en nog brommend. Toen scheen plotseling zijn moed hem te verlaten hij deed écn langen huiltoon hooren en draafde terug naar het huis met een eigen aardige bukkende beweging. Hrj doet dat zeker zes maal r dag. zei John. Ilij ziet daar iets, wat hij haat en vreest. Ik liep naar het gat en keek erdoor Er bewoog iets op het gras aan de buitenzij, ten dadelijk bereikte een gerucht, dat ik niot dadelijk thuis kon brengen, mijn ooren. Toon herinnerde ik me, wat het was het was hel spinnen van een kat. Ik stak een lucifer aan en zag, wie dat geluid had voortgebracht; 'l was een dikke, paarse, Perzische kal, die als maar in een kleinen kring rondliep, teven buiten hel gat. Ze slapte op hooge r ^ten- rond als in groote opwinding, met den aart in de lucht als een vlag. Haar oogen waren helder en gloeiend en telkens bukte hel den kop en snuffelde in het gras. Ik lachte. Het einde van het mysterie, waar ik

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 5