Middenstandscongres. LAATSTE BERICHTEN. ran loonsverhoogjng wenscht de firma niet in te willigen. Do daarop gevolgde, druk bezochte verga dering van de stakers duurde eenige uren. Eindelijk werd op voorstel van de besturen besloten, Maandag het werk te hervatten Deze slaking is dus eindelijk geëindigd DE ROTTERDAMSCHE RAAD EN HET OPTOCHTVERBOD. De Rotterdamsche correspondent van hel „Hbld." schrgft aan zijn blad: De Commissie voor do Strafverordeningen heeft werkelijk geen gras laten groeien over de haar in de Raadszitting van 20 Juni met slechts één stem meerderheid gegeven opdracht tot het brengen van zoodanige wijziging in de Verordening op de straatpohtie, dat de burge meester van de hem in art. 13 dier verordening toqgpkend© bevoegdheid geen gebruik zal ma ken, voor zoover het (geldt het houden van met muziek of .gezang rondgaande, of het ka rakter van betoogingen dragende optochten op den Zondag. Reeds nu is zij gekomen meteen verordening, tot wijziging der verordening op de straatpoliüe, waarvan het eenjg artikel aldus luidt „Het is verboden op dm weg op Zondag optochten, welke met muziek of gezang rondgaan, of het karakter van eon. betooging dragen, to houden, aan te kondigen, of daaraan deel te nemen. „Het is verboden, optochten, niet vallend onder het verbod der eerste alinea, op den weg te houden, aan te kondigen of daaraan deel te nemen, tenzij daartoe door den burgemeester schriftelijk vergunning is verleend, en de aan die vergunning verbonden voorwaarden wor den ia acht genomen." Do Commissie toekent hierbij aan, dat zij zich bij het opstellen, dezer bepaling heeft gehouden aan de opdracht zooals die is ver strekt, en dat derhalve de vraag, of de door den Raad verlangde bepaling wettig kan wor den geacht, bij haar geen punt van onder zoek heeft uitgemaakt. 1917 is bepaald als 't jaar, waarin de volgende wereldtentoonstelling te Ant werpen zal plaats hebben. Deze datum ver baast ons, omdat de regeering bij de voor bereidingen voor de „world's fair" te Gent, volgend zoo kort na de Brusselsche (1910), er op heeft aangedrongen, dat voortaan tien jaar tusschen .die wereldmarkten in België zouden verloopen. De mogelijkheid bestaat dus, dat ze nog verschoven wordt. In het Oost-Vlaamsche dorp Mooreel is bij landbouwers het een en twintigste kind geboren, alle van dezelfde ouders. De deken der Belgische burgemeesters is zonder twijfel de heer Louis Haegens van Gavere. Hij is 93 jaar oud en is burge meester sedert 55 jaar.' Alle dagen bezoekt hij het koffiehuis en speelt kaart. Het ongeluk in de Cadeby-mynen bij Sheffield heelt in 't geheel, naar thans blijkt, 74 dooden gemaakt, onder wie den directeur. Den 30sten Juni is de schoener „Empire" met een walvisch in aanvaring gekomen en heeft daarbij zoo groote averij opgeloopen dat de opvarenden vier dagen later in sloepen het wrak verlaten moesten. Nadat zij drie dagen hadden rondgezwalkt, heeft een voor bijvarend stoomschip ze aan boord geno men. Zij zijn nu te Broyle ontscheept. In Waiblingen (Wurtemberg) was eenige dagen geleden een kindje van 5 jaar begra ven. Nu is bevonden, dat het lijkje is opge graven door iemand die het beentje beneden de knie heeft afgesneden en dit treurig overblijfsel mee naar huis beeft genomen. In die streek keerscht n.l. het bijgeloof, dat gewrichts-rheumatiek zich het meest afdoend laat genezen door een zalf, die bereid is uit mensckenvet, liefst afkomstig van een kind, dat kort geleden gestorven is. Ook Parijs heeft natuurlijk zijn «Luna park". Daar is o. a. een electrische spoor lijn, die boven den grond de menschen van de eene plaats naar de andere vervoert. Een dier treinen is blijven steken, waarna de volgende met dezen in botsing kwam. De wagens zaten opgepropt met bezoekers. Een algemeene verwarring ontstond. Over een grooten afstand werden de rails weg gerukt en brak de borstwering. Toch is de trein niet naar beneden gevallen, al werden nog 20 menschen gewond, van wie verscheidene ernstig. Verschrikte vrouwen liepen langs de sporen, op gevaar af door de electrische geleiding te worden gedood. In het laatste deel van het door de „Matin" gepubliceerde zakboekje van Gar- nier, vertelt deze, hoe de bende naar Den Haag kwam, daar in een auto-stal een raampje verbrijzelde, waardoor ze binnen drongen, den mooisten wagen uitkozen, de poort van binnen openden en wegreden. Buiten de stad werd het rijtuig gemonsterd, er ontbrak niets aan. Ook de benzinebak was gevuld. Dus Zitten ze de reis voort na de lichten ontstoken te hebben. De wegen in Holland konden Garnier's goedkeuring echter niet wegdragen. Tevoren hidden ze vroeg gemiddagmaald, waarna ze een concert bijwoonden. En dat, terwijl alle bladen hun portretten publi ceerden en in Den Haag zelf hun tronies in de bioscoop-schouwburgen werden ver toond 1 In ons Dinsdag verschenen nupjmer vermeldden we van een bandelaar in kost baarheden Bouvier te Parijs, wien tijdens zijn afwezigheid uit een brandkast tot een waarde van 100.000 frank aan bijouterieën was ontstolen. Achteraf blijkt, dat de man heel dat ver haal verzonnen heeft, om zijn aanzienlijke schulden te dekken. Uit zijn boeken werd bevonden, dat Bouvier onmogelijk van een dergelijk bedrag ontlast kon zijn. Wel was hij tegen diefstal verzekerd. Hij is nu in staat van beschuldiging ge steld wegens verduistering. Daarop beeft bij volledige bekentenissen afgelegd. En de oorzaak van dat alles Cherchez la femme, Bouvier bad een vriendin, die hem een schep geld kostte. Volgens de nieuwste statistische opga ven omtrent het aantal echtscheidingen in Europa staat Zwitserland in dat opzicht aan de spits: op 100.000 inwoners komen daar jaarlijks niet minder dan 43 scheidingen voor. Volgen3 de rij volgen dan Frankrijk met 33, Denemarken met 27, Pruisen met 21, Engeland met 17, Noorwegen met 15, Nederland en België met 14, Beieren met 13, Zweden met 10, Oostenrijk met 8 en Finland met 6 scheidingen op iedere 100.000 inwoners. In Zwitserland is het huwelijk bijna met meer formaliteiten verbonden dan de schei ding. Deze laatste kost gemiddeld slechts 40 mark. Het nieuwe, burgerlijke recht, dat dit jaar in Zwitserland in werking treedt, zal de scheiding nog gemakkelijker maken. Hebben we weer hevige hitte te wach ten Amerika wordt er door geteisterd. In Chicago zijn sinds Vrijdag 35, in Phi ladelphia 32 personen aan een zonnesteek overleden. Dinsdag deden te New-York 5 menschen een dergelijke doodelijke aandoe ning op. HET CAMORRISTEN-PROCES. Herhaaldelijk was van dit proces in ons blad sprake. Eindelijk, ook dit berichtten we, heeft het een einde genomen, maar in de geschiedenis zal het een legendarische waarde behouden, 't Is de eerste maal nl., dat de uitgebreide en almachtige Camorris- ten-beweging de justitie op haar weg ont moet en moet zwichten. Dit alleen reeds is een feit van belang. Na wat we vroeger over een en ander meedeelden, volgen hier de noodige aanvul lingen, om het gewicht van die gebeurtenis in een duidelijk licht te stellen. We gaan daartoe tot de eigenlijke aanleiding van den rechtsstrijd terug. 5 Juni 1906 werd de rijke Camorrist Cuocolo buiten Napels gelokt, waar hij ver moord werd, terwijl zijn vrouw, een woeker aarster, in beider woning netzelfde lot onderging. Deze dubbele moord ging van de bentgenooten uit, omdat ze de regels, gesteld op het verdeelen van gestolen kostbare zaken, niet in 't oog hadden gehouden. Waarschijn lijk zou nu deze heele zaak in den dooipot zijn gestopt, als een kapitein der gendarmes er zich niet voor had gespannen. Want men moet niet vergeten, dat ten eerste de leden dier vereeniging zoo nauw aaneen zijn gesloten, dat ze over elkanders daden zwijgen, maar ook, dat ze zóó ge vreesd zijn en in verschillende lagen der bevolking zooveel relaties onderhouden, dat niemand tegen hen durft getuigen, ja, ieder hen graag te vriend houdt, ook de autori teiten, waarvoor de Camorristen dan danken met hun politieken steun te verleenen. Deze gendarme-kapitein echter wist een der Camorristen te bewegen zijn makkers te verraden, waarna bleek, dat de voor naamste leiders de hand in dien moord hadden. Onder hen vindt men de merk waardigste types. Zoo behoorde ook een edelman en een pastoor, de kapelaan der bende, tot de beklaagden. Tien van deze stonden onder verdenking aan den moord deel te hebben, 30 anderen moesten zich verantwoorden wegens het deelnemen aan een misdadige vereeniging. Met stoom is dit proces de laatste dagen afgehandeld, vooral als men bedenkt hoe 't openbaar ministerie 4 of 5 zittingen voor zijn rekwisitorium noodig had en de ge zworenen 144 vragen waren voorgelegd. Bij het uitspreken van het vonnis had de politie in de zaal de strengste orde maatregelen getroffen. Toch heeft men hef tige tooneelen van haat niet kunnen weren. Reeds werd gemeld hoe een der veroor deelden zich met een scherp voorwerp een doodelijke wonde heeft toegebracht. Ook de anderen brulden verwenschingen naar de jury en het medelid, dat hun verraden heeft en hielden in de meeBt pathetische termen bun onschuld staande. De man, die hun namen genoemd heeft, werd tot 5 jaar ge vangenisstraf veroordeeld, wegens zijn deel genootschap aan de Camorra. Men heeft hem moeten afzonderen, daar zijn kameraden hem wegens verraad ter dood veroordeeld hebben. De verwanten van de beklaagden schreeuw den en huilden en dreigden toen het vonnis werd openbaar gemaakt. De gendarmes moesten hen met geweld van de kooien ver wijderen, waarin de beklaagden zaten op gesloten. HEBUK. De herijk der maten en gewichten in 1912 zal voor de hierna vermelde gemeenten plaats hebben op de volgende dagen: Noordgouwe: 15 Juli des namiddags. Zonnemaire: 16 Juli. Brouwershaven, ook voor Duivendijke 17 en 18 Juli. Eikerzee: 19 Juli des voormiddags. Ellemeet: 19 Juli des namiddags. Oosterland23 Juli. Dreischor: 24 Juli. Noordwelle, ook voor Serooskerke (Schou wen): 25 Juli des voormiddags. Renesse: 25 Jnli des namiddags. Haamstede, ook voor Burgh26 Juli en 27 Juli des voormiddags. Bruinisse6, 7 en 8 Augustus. St. Philipsland 9 Augustus en 10 Au gustus des voormiddag^. Deventer, 11 Juli. Hoen-el de geheele vergadering van Woens dag gewijd is geweesl aan de kwestie van de Middens tandsvextegenwoordigiug heeft men. de beslissing Over de voorstellen moeten uitstellen tot heden. Mr. de Vries wijzigde, na overleg met de heereu Korthals Altes en Marehant, zijn motie aldus ^,Het congres enz., overwegende dat het in het belang van den middenstandi wenschelijk is dat bij de uitvoering van wet ten en algemeene maatregelen van bestuur, waarbij de middenstand betrokken is, de me dewerking gezocht wordt van de middenstan ders zelf, draagt aan het bestuur op maatre gelen te treffen die dat bevorderen." Do heer Maassen liandhaafde de motie na mens de Algem. Winbeliersvereoniging te Am sterdam, waarin aan het Hoofdbestuur wordt verzocht dit vraagstuk door eene commissie, bestaande uit mannen der praktijk, aangevuld met enkele wetenscliappeiijke mannen te doen voorbereidenen aan deze commissie opdracht te geven de resultaten barer studiën in een ontwerp neer te loggen, vergezeld van een uitvoerige memorie van toelichting. De motie De Vries werd aangenomen met 181 tegen 55 stemmen, waarmee de eerste vraag „Is publiekrechtelijke vertegenwoordiging van den Middenstand gewenscht?" in bevesti genden zin is beantwoord, waarbij als voor waarde wordt gesteld voor een publiekr. ver tegenwoordiging een krachtige vrijwillige or ganisatie. Vraag twee „moot een vertegenwoordiging van den Mid denstand bestuursbevoegdheid hebben, of be hoort zij slechts advisoerend op te treden?" word beantwoord in dien zin, dat aan een vertegeenwoordigend lichaam uitgebreider be voegdheden {moeten, worden toegekend, dan aan de tegenwoordige kamers van arbeid, dat zij dus meer moeten zijn dan bloot een advi- seerend lichaam. In de vergadering van heden kwam voorts nog aan de orde de vraag of de belangen der crediteuren bij faillissement voldoende bij de wet zijn gewaarborgd. Hierover waren praeadviezen uitgebracht door prof. mr. D. Josephus Jitta, nir. J C. Schurmann, Rotterdam en mr. J. E. Hesse, Groningen. Eerstgenoemde meent dat de wet van 1896 in het algemeen in de hoofdpunten is ge slaagd. Ifij verwacht in de eerste jaren geener lei ingrijpende herziening. Maar naast de wet is de practijk, waarbij wellicht de be langen der crediteuren ook omdat ze niet zelf daarvoor zorgen, binnen de grenzen der wet minder goed behartigd worden, zoodat tijd en geld worden verspild. Het kon op den weg van den hond liggen, als er klachten zijn uit zijn kringen, die te verzamelen. Men kan dan zien in hoever do practijk der wet minder goed is, en overwegen of het genees middel ligt in een wetsherziening dan wel in een optreden van den bond of vnu zijne veree- nigingen Mr Schurmann geeft een overzicht van wat de praktijk van de wet van 1896 heeft ge leerd. Een bepaalde conclusie geeft hij niet doch beveelt den Middenstanders aan niet te lichtvaardig en voor kleine vorderingen onmiddellijk naar het middel van faillisse mentsaanvrage grijpen, doch alvorens crediet te geven, beter naar de soliditeit van hunne afnemers te informeeren. Zooveel mogelijk moet de contante verkoop bevorderd worden. Over dit laatste punt wijdden de prae-ad- viezen in 't bijzonder uit, tevens er op aan dringend dat als men toch bij een faillissement betrokken wordt, de voorrechten te doen gel den die de wet hen geeft. Mr. Hesse komt tot de conclusie dat onze wetgeving voldoende de belangen van de schuldeischers beschermt bij faillissementen, maar dat liet aan de nakoming en uitvoering dier wettelijke bepalingen ligt, indien de be langen der crediteuren schade lijden. Grooten invloed kunnen de schuldeischers uitoefenen op de nakoming dezer wettelijke bepalingen. De praeadviseur hoopt dat zijn praeadvies er toe zal meewerken bij de crediteuren de overtuiging te vestigen, dat zij ook moeten zorg dragen voor een behoorlijke nakoming der wettelijke bepalingen. Zij dienen in hun eigen belang den curator zooveel mogelijk inlichtingen te geven omtrent den toestand van den boedel en hunne medewerking te ver leenen om tot de meest voordeelige wijze van liquidatie te geraken. Een motie, de zienswijze van den heer mr. Schürmann vertolkende, werd bij acclamatie aangenomen. THERMOMETER EN VERWACHTING. 11 Juli. Thermometer alhier 8 n. vm. 70 gr., 12 u. 79 gr., 3! u. nm. 83 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon. Meteorologisch imstituutte De Bilt volgens de waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 767,2 te Bresjau en Kopenhagen. Laagste 735,2 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 12 Julimeest zwakke wind uit Zuidelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, droog weer, behoudens kans op onweer, warmer. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. V r y d a g 12 Juli. Middelburg. Gem. bestuur. Het herstel len van kaaimuren, landhoofden en ander muurwerk langs de kaden en aan de mest vaalt; het verrichten van verf werk aan en in het Raadhuis; het verrichten van verf werk aan het spuithuis aan den Segeerssingel, het brugwachtershuisje aan Maisbaai, in de Be waarschool en aan de Rijschoolhet ver richten van verf- en behaagwerk in het Gym nasium; het verrichten van verf- en behaag werk in school B en in de woning van school G; het teren van hout- en ijzerwerken aan bruggen, remmingwerken, enz. Raadhuis Middelburg iy« uur. Inl. gem.-bouwmecstcr tusschen 9 en 11 Aanwijzing Zaterdag 6 Juli, 2 uur. Samen komst school B Woensdag 17 Juli. Ellewoutsdijk. Herstel, vernieuwing en onderhoud aarde-, kram- en steengl.-werken en van de suatiesluis. Herstel of vernieuwing van enkele duikers. Raming f 10.833.14. Aanw. Woensdag 10 Juli, 2 uur. Middelburg. Oost-Indisch Huis, 2 uur: Het onderhouden en herstellen van het voor- gebouw van het O.-I. huis te Middelburg, van af cLen dag der kennisgeving van de goedkeuring der aanbesteding tot en met 31 Dec. 1914. Inl. rijksbouwm. 's Gravenhage en opzichter Lmdsgebouwen C. v. d. Lande, Middelburg. Aanw. Woensdag 10 Juli, 10 uur. Woensdag 31 Juli. Middelburg. Rijkswaterstaathet her stellen der schade, toegebracht door het schoomschip „Lena" aan het Oosterhoofd der Wester- of Koopmanshaven te Vlissingen, be- hoorende tot de zee- en havenwerken in de provincie Zeeland. Raming f2560. Gebouw Prov. bestuur 11 uur. Inl. bij den lioofding.-dir. J. C. Ramaer te Middelburg, den arrend.-ing. Van den Broek te Vlissingen en den opzichter Kuyper te Vlissingen ONDERSTAANDE BERICHTEN ZIJN OP GENOMEN IN DE TWEEDE OPLAGE VAN ONS VORIG NUMMER. UIT DE STAATSCOURANT. Bevorderd tot opziener der 2de klasse der visscherrjen op de Schelde en Zeeuwsche Stroomen Ph. Theuns thans opziener der 3de klassebenoemd tot eerste luitenants bij hun tegenwoordig korps P. J. Reeser, E. H. C. van Gent en C. A. van Keulen, allen van het 3e reg. infanterie. NEDERLANDSCHE OVERWINNING IN DE OLYMPISCHE SPELEN. STOCKHOLM, 10 Juni. De Nederlanden hebben den strijd op den degen tegen de Bohemers gewonnen, bij de Olympische spelen. Zij zijn in dezen wedstrijd dus de eersten ge bleven H. B. S. VLISSINGEN. Uitslag van het overgangsexamen aan de 11. B. S. met 3-jarigen cursus en daaraan verbonden 2-jarige Handelsschool te Vlis singen. Bevorderd werden aan de H- B. S. van kl. 1 naar klasse 2: Ca. Ja. Bijleveld, Eth. Ma. Blok, P. J, Burjze, Ja. Ja. van de Burg, D. P. I. C. Dot- mimcus, B. Dommisse, P. C Eekman, Joh. W. Hendrikse, Will. Hendrikse, J. van Herk, A. N. v. d. Heijden, W. Husón, My. Jacobze, Je. Ce. Janssens, G. F. C. D. de Jonge, C. Manse, J. Meijnderts, Ch. Ovaa, A. Polder man, F. J. van de Poll, J. C. Reijne, C. J. Riemens, Na. Za. Sachs, Fa. Ja. Slot, Pa. Pa. Spruijt, F. X. A. Timmerman, Aa. Aa. de Visser, G. II. Visser, F M. J. Weijens< Voorwaardelijk bevorderd 7 leerlingen. Niet bevorderd 6 leerlingen. Van kl. 2 naar kl. 3: Ma. Bakker, S. de Berg, P- A. Bondewel, H *Bode, G. A. Buskop, E Buijsrogge, D. J. Dees, A. van Dieremdonck, M. E. Elias, Adr. van Gelder, C. M. Hoek, J. J. J. Janssen, W. E. do Jong!», P. K Krijger, J. J. Krijt, C. S. Luitwieler, II. J. J. van de Made, R. Metz, B. Pluijmers, A. J. C. Roda, Tje. Ca. van de Sande, II. C. Schmidt, K. Schol, Aje. Ha. Slot, G. Tichelman, C. A. van de Velde, J. Verhaag,en en W. H. Vreeken. Niet bevorderd 6 leerlingen. Het einddiploma van den 3jarigen cursus werd uitgereikt ,aan J. J. C. C. Bennik, Ja. Duyvis, J. Geense, Ja. Ja. Hemmekam, La. M. Huson, Ja. Ca. Jongepier, P. Kousemaker, J. Naereboul, Ma. Ga. Eth. Pool, Eth. W. Reedeker, W. J. H. Salet, P. Salomé, J. A. Slot, F. J. Somers, en A. Verhagen. Aan 6 leerlingen moest liet diploma gewei gerd worden. Aan de Handelsschool werden bevorderd van kl. I tot klasse II Sa- Ca. de Back, Sa. Pa Loois, Aa. Da. Schol tens, ,J. P. Scholtens. Voorwaardelijk bevorderd één, niet bevor derd één leerling. beteekentleerling voor enkele vakken. DE BATHPOLDERS. Heden werd in 't hotel „Centraal" te Goes onder praesidium van dm heer J. E. Mulock Houwer van 's-Gravenhage, een alge meene vergadering van aandeelhouders der N V. Landbouw-Mij. „de Bathpolders" ge houden. Na goedkeuring der notulen werden het jaar verslag, de rekening en verantwoording en do balans, waarvan we reeds mededeeling deden, goedgekeurd en onveranderd vastge steld. Conform het voorstel van het bestuur werd besloten, van de winst te besteden f 4000 voor aflossing en f 25.000 voor uitbreiding van de in aanbouw zijnde dijkverdedigjngswerken in gewapend beton, die onder leiding en toe zicht van jhr. De Muralt van Zierikzee ge schieden. Na de voltooiing van de betonwerken zal over de geheele lengt» van den zeedyk aan te Oosterschelde, behoudens cm vak van 500 M en een van 200 M., een 'betonmuur van 65 c.M. tot 1 M. zijn aangebracht De restee- rende winst ten bedrage van f 72.241/», zal op de nieuwe rekening, worden gebracht. De voorgestelde te v-erleenen décharge van wijlen den heer J P. Fokker als commissaris, werd goedgekeurd Op het verzoek van de Mij. tot Exploitatie! van S. S. tot afstand van do pacht van de grasetting van een deel van den spoordijk voor den aanleg van den verbindingsweg Noord-BrabantZeeland, zonder vergoeding ha rerzijds, word gunstig beschikt. Het bestuur werd nog gemachtigd tot het aangaan van een overeenkomst met de N. V. Waterleiding Zuid-Beveland tot aansluiting van de arbeiders-woningen en van de bedrijfs gebouwen voor de polders met de water leiding RAAD VAN AARDENBURG. In de Woensdagavond gehouden vergadering van den raad van Aardenburg, waar tegenwoordig waren alle leden, werd kennis gegeven van een telegram, dat bij den Bur gemeester is ingekomen, waarin de wn. com missaris der Koningin verzoekt nog geen re- gent te benoemen, aaugezien "het R. K. Arm bestuur een geschil heeft opgeworpen over de „inrichting van het Burger Weeshuis". Besloten werd aan den polder Bewesten Eede benoorden St. Pietersdijk, op daartoe) gedaan verzoek een som te leenen van f3000 tegen 4 o'o voor wegsverharding, bij welke verharding de gemeente veel belang heeft. Deze som zal geleend worden, als van Ged. Staten goedkeuring wordt verkregen tot het opnemen cener som van f 3000 tegen 4 Qfo] van het Burger Gasthuis. Naar aanleiding van een verzoek van den gemeente-secretaris over zijn jaarwedde met ingang van 1 Jan. 1913 te verhoogen werd besloten de jaarwedde te verhoogen tot £825. In verband met de nieuwe miütiewet werd' de jaarwedde verordening der onderwijzers daarmee in overeenstemming gebrachttevens werd nog besloten de jaarwedden met ingang Van 1 Jan. 1913 per maand uit te betalen Het verzoek der afdeeling Oostburg van den Bond van Nederl. Onderwijzers wordt aange houden tot bij de begï'ooting 1913 evenals het verzoek der Werkverschaffing, om voor den komenden winter weer een 'subsidie te mogen, ontvangen. Op voorstel van den heer Wage wordt in principe besloten weer een sub sidie te verleenen. UIT ROTTERDAM. Geweldige brand. Een persoonlijk ongeluk. Hedennacht omstreeks 4 uur brak een ge weldige brand uit bij do firma Aikema en Co. op den Goudschesingel aldaar, agenten voor buitenlandsche huizen in machinerieën, ver nissen, linoleums enz. Twee bovenverdiepin gen en het dak zijn geheel verwoest. De brandweer was aanwezig met dne stoomspuiten en 8 sectiespuiten, die gezamen lijk uit 20 stralen water gaven. Bij het omstooten van den gevel werd een brandspuitgast door het vallend puin getroffen en bekwam schedelbreuk. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek de ongelukkige reeds overleden te zijn. Eenige andere brandweer lieden werden licht gekwetst. Verzekering dekt de schade. Ongeluk in de haven. Een 21jarig Zweedsch lichtmatroos kreeg in' de haven van Rotterdam een laadboom op het hoofd, zoodat hij bewusteloos ineenzakte. Tij dens het vervoer naar het ziekenhuis is de man overleden* SPERLING IS EEN ONGELUK OVERKOMEN. Hedenmorgen is de bekende duiker Sperling te Hoek van Holland aan den kop van de, Zuiderpier bij het duiken met de linkerhand! beklemd geraakt tus&chen de kraanketting. Een der vingers werd hem afgeklemd. UIT DEN HAAG. Eerste Kamer. De Kamer heeft heden een reeks wetsont werpen aangenomen, onder meer de pensioen regeling voor spoorwegpersoneel en de toeken ning van een renteloos voorschot voor da spoorwegen van Hontemisse naar de Belgische grens in de richting van Moerbeke en van LTzendijke over Sas van Gent naar Dri» Schouwen. De Kamer ging ua afdoening dezer wets ontwerpen op recès. UIT AMSTERDAM. De ziekte v3.11 Ternooy A p 11. De toestand van den heer Ternooy Apèlt is niet zooi ernstig ,als wordt rondgestrooid. Well is rijn ziekte yan dien aard, dat hij" het ernstige voornemen heeft opgevat na zijn her stel het tooneel1 vaarwel te zeggen. AANNEMERSBOND. De volgende vergadering van den aanne- mersbond zal to Nijmegen worden gehou den. MR. C. E. HAVELAAR. f In het diaconessenhuis te Arnhem is over leden de heer mr. C. E. Havelaar, wethou der te Rhenen, vroeger woonachtig to Rot terdam en commissaris van de Hollamd-Ame- rika-Lijn. De overledene was ridder ia de orde van den Nederlandschen Leeuw. TURKSCHE MUITERIJ NEEMT AF. SALON IK I, 11 Juli. De muiterij te Monasto neemt dagelijks af in betoekenis. Do onderhandelingen rijn op den goeden weg. WERELD-RECORD VLIEGEN. REIMS, 11 Juli. De aviateur Frey sloeg alle wereldrecords voor het vliegen mot pas sagiers. Hij bereikt» een gemiddeld» snelheid van 135 K,M. per uur.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 2