Rechtzaken. Landbouw. Ingezonden Mededeelingen. Verschillende Berichten. Vader, M. A. Varik, M. P. de Vos allen te MiddelburgJ. van Dalsen, L. C. van Dal- sen, J. P. Geluk te Serooskerke, J. P. Louwerse, en M. van Beers te Vlissingen. Afgewezen 5 candidaten. Volksonderwijs. Op de voortgezette vergadering van volks onderwijs werd een voorstel Giessendam- Hardinxveld geamendeerd door Tiel en door Enschede-Louneker, aangaande de minimum leeftijd voor toelating op de lagere school aangenomen. Het voorstel luidde tenslotte: Het hoofdbestuur wende pogingen aan, dat in de wet op het lager onderwijs worde opgenomen de bepaling, dat de minimum leeftijd, waarop de kinderen tot de lagere scholen mogen worden toegelaten, voor alle lagere scholen in eenzelfde gemeente gel\jk moet zijn. Tusschentijds zullen alleen kinderen mogen worden toegelaten, die reeds leerplichtig zyn. De bedoeling van deze laatste zinsnede is, te voorkomen, dat besturen van bijzondere scholen, nadat éénzelfde minimum-leeftijd is vastgesteld, een middel zullen blijven toe passen, dat zij nu reeds gebruiken en dat hierin bestaat, dat zij afwijken van den of- ficieelen datum van toelating. Groningsche onderwijzers en het Oranjefeest. De christelijke onderwijzers te Groningen hadden een plan ontworpen om met de openbare onderwijzers het Oranjefeest voor de kinderen van de openbare en bijzondere lagere scholen in te richten. De hoofden hadden hun medewerking reeds toegezegd, maar tengevolge van het advies van het bestuur der afd. Groningen van den Bond van Ned. onderwijzers om niet mee te doen aan het voorgenomen feest, heeft de com missie ad hoe haar plan moeten opgeven. Naar aanleiding van dit feit heeft een der raadsleden, de heer Muller, in de raadsver gadering van Zaterdag jl. verzocht tot B. en W. de vraag te mogen richten of deze handel wijze van vele openbare onderwijzers hun goedkeuring wegdraagt, of zij hun invloed hebben laten gelden om de mislukking van het bedoelde schoolfeest te voorkomen en of zij alsnog genegen zijn pogingen aan te wenden, opdat ook de kinderen van de gemeentelijke lagere scholen hun Oranjefeest krijgen. Met het oog op de afwezigheid van den wethouder van onderwijs, den heer Kraus, zal da raad eerst in de volgende vergadering beslissen, of de door den heer Muller voor gestelde vragen tot B. en W. zullen worden gericht. Door een rijksveldwachter alhier is gisteren aangehouden zekere D., beschuldigd van bedelarij. Heden morgen is de aangehoudene voor den officier van justitie geleid. Zaterdag voormiddag had op de hof stede van den heer J. Koert teWolphaarts- d ij k een geitenkeuring plaats, uitgeschreven door de geitenfokvereeniging „Vooruit." Aangevoerd waren 24 geiten, meest Sane- geiten. De uitslag zal later worden bekend gemaakt. —o Handelsmerk voor Friesche Pootaardappels. Het bestuur der Friesche Maatschappij van Landbouw heeft per circulaire kennis gegeven dat deze maatschappij, ter voor koming van inmenging van willekeurig tusschenpersonen, en ter vereenvoudiging van den kooper en voor onkosten bespa ring, het bestuur heeft gemachtigd hande laars aan te stellen, die zich speciaal met den verkoop van goedgekeurd pootgoed zullen belasten. Zij staan onder directe con trole van het bestuur der maatschappij en zullen gebruik maken van het door de Maatschappij vastgesteld handelsmerk. Het reglement op het gebruik van dit merk, en het reglement op de keuring van ge wassen, zijn verkrijgbaar bij den Secretaris der Maatschappij. Voor de campagne 1912'13 zijn een drietal personen, die hun sporen op dit gebied reeds hebben verdiend, benoemd als bandelaars, die dit merk zullen voeren, t.w. de h.h. B. C. Algra, te Stiens, Tj. Schat, te St. Anna Parochie, J. P. Wiersma, Span jaardslaan, Leeuwardenen voor de Coöp. Vereeniging tot aankoop van Landbouw- benoodiedheden en verkoop van Landbouw producten te Franeker, de heer J. Hibm&Bzn., te Franeker. Waar het reglement uitdrukkelijk voor schrijft, dat de pootaardappelen onder het handelsmerk slechts direct aan de verbrui kers of vereenigingen van verbruikers of hun uitdrukkelijk gemachtigden mogen worden verkocht, wende men zich voor bestellingen persoonlijk tot een van boven genoemde handelaars. SPOR T. Handboogschutter ij. Zaterdagmiddag hield de handboogsocie- teit „Doel naar Hooger" te Wolphaarts- d ij k, haar gewoon jaarlijks concours. Van een 15tal sociëteiten waren schutters opge komen, te zamen tot een getal van 91. De uitslag was, als volgt le klep, C. Goense, van „Diana" te 's Heerenhoek, 2e klep, C. Verdonk, van „Diana" te 's Heerenhoek, 3e klep, D. Pie- ters, van „Eensgezindheid" te 's Heerenhoek. Zijvogel, J. Verdonk, van „Diana" te 's Hee renhoek. Zijvogel, C. Rijk, van „Victoria" te Kwadendamme. 2 kallen, N. van 't West einde, van „Diana" te 's Heerenhoek, 1 kal, W. van den Dries, van „Soranus" teHein- kenszand, 1 kal, J. Uitenhoeve, vau „Sora nus" te Heinkenszand. Het fanfaregezel schap „Wolfertsfanfare" luisterde als naar gewoonte het concours op. HERIJK. De herijk der maten en gewichten in 1912 zal voor de hierna vermelde gemeenten plaats hebben op de volgende dagen Noordgouwe15 Juli des namiddags. Zonnemaire: 16 Juli. Brouwershaven, ook voor Duivendijke 17 en 18 Juli. Eikerzee19 Juli des voormiddags. EUemeet19 Juli des namiddags. Oosterland23 Juli. Dreischor: 24 Juli. Noordwelie, ook voor Serooskerke (Schou wen): 25 Juli des voormiddags. Renesse: 25 Juli des namiddags. Haamstede, ook voor Burgh26 Juli en 27 Juli des voormiddags. Brninisse6, 7 en 8 Augustus. St. Philipsland9 Augustus en 10 Au gustus des voormiddags. AFLOOP VERKOOPINGEN. Maandagmiddag werd in het hotel „De Patrijs" te Colijnsplaat ten overstaande van den notaris E. C. van Dissel te Goes geveild bouwland, hoveniering, moestuinen, woonhuizen, landbouwschuur enz. samen groot 6 tr.a. 60 a. 25 c.a. of 15 gomoton 253 roeden. Alles vrij van tiendrente en grondcijns. Perceel 1 en 2, bouwland, groot 2 h.a. 62 a. 60 c.a., kooper de heer M. van der Weele voor f 620 per gemet (41.68 a.) totaal f 3906.39. Perceel 3, bouwland, 39 a. 30 c.a. kooper de heer W. Wisse voor f 672. Perceel 4, 5 en 6, bouwland, 3 h.a. 29 a. 30 c.a., kooper de heer J. Huisson voor f 776 't gemet, totaal f 6131.68. Perceel 7, 4 a. 90 c.a. hoveniering, kooper heer L. J. Dorst voor f 247. Perceel 8, 9 a. 30 ca. hoveniering, kooper de heer Jac. van der Weele voor f 375. Perceel 9 en 10, 6 a. 50 c.a. tuin en landbouwschuur en erf, groot 4 a. 40 c.a., kooper de heer J. Brenze voor f 2115. Perceel 11, 3 a. 60 ca. moestuin, kooper de heer J. Breure voor f 505. Perceel 12, 4 a. 70 ca. moestuin, kooper de heer C. van der Weele P.z., voor f702. Perceel 13, woonhuis, schuur en erf, groot 2 a. 28 ca., kooper de heer W. C. van der Weele voor f 1155. Perceel 14, huis en tuin, groot 1 a. 90 ca., kooper de heer A. J. Ridder, voor 1777. Perceel 15, huis, erf en tuin, groot 1 a. 68 ca., kooper alsveren voor f 845. Alle koopers wonen te Colijnsplaat, uit gezonderd de heer Dorst, wonende te Cortgene. BURGERLIJKE STANB. Vlissingen. Van 69 Juli. Ondertrouwd: M. C. van den Doel, jm. 29 j. met S. M. Schut, jd. 24 j. Bevallen H. W. C. Wolf, geb. Klijnsoon, z.; M. J. C. Florusse, geb. Van Hercules, d.; C. Nagelkerke, geb. De Vos, d.; S. L. Lauwereins, geb. Dequick, d.; C. W. Huil- mand, geb. Ekkers, z.; C. Bosselaar, geb. Maas, d.; J. S. Meijers, geb. De Kam, z.; M. Zoete, geb. Oosterling, z. OverledenA. J. Francois, d. 3 m. Goes Van 70 Juli. Bevallen; M. Mol, geb. Steketee, z.A. Touw, geb. Verhage, d. J. Fokke, geb. Wissekerke, d.0. Berks, geb. Traas, d. OverledenJ. Walrave, z. ongeh. 19 j. wonende te Wemeldinge. W ATER, te Vlissingen. Woensdag .10 Juli vm. 9.10 Donderdag .11 10.12 Vrijdag 12 11.07 Zaterdag 13 nm. 12.02 Zondag .14 12.56 Maandag .15 1.49 Dinsdag. .16 2.38 te Doabur Woensdag .10 Juli vm. 9.19 Donderdag 11 10.21 Vrijdag .12 11.16 Zaterdag .13 nm. 12.11 Zondag 14 1.03 Maandag .15 1.58 Dinsdag. .16 2.47 THERMOMETER EN VERWACHTING. 9 Juli. Thermometer alhier 8 u. vm. 66 gr., 12 u. 70 gr., 3 u. nm. 73 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgens de waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 766,7 te Parijs. Laagste 741,9 Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 10 Juli zwakke tot matige Z. tot W. wind, meest zwaar bewolkt, weinig of geen regen, behoudens kans op plaatselijke onweersbuien en dezelfde temperatuur. Victoria-Water Oberlahnsteln, wordt gnrejtpld in eisen schepen van Oberlahnstem naar Rotterdam aangevoerd. Vergaderingen, Concerten enz. MIDDELBURG. El keu dag Electro bioscope theater, Markt. 's Avonds 7lli/a u., Zondags 6ll»/a u., Woensdags en Zaterdags mab'née's. Vrijdag 12 Juli, vm. 10 u. Prov. Staten. Zondag 14 Juli. Z.-A. Concert. Schutters hof, 71/j u. Dinsdag 23 Juli. Concert Stedelijk Mu ziekkorps. „Schutters hof' 8 u. Woensdag 24 en Donderdag 25 Juli. Broederschap van Nota rissen „St. Joris" v.m. 9 u. Woensdag 24 Juli. Concert Stedelijk Mu ziekkorps Tuin Noord Bolwerk. 8 u. VLISSINGEN Elkeu avond Concert Wilhelmina-pavil- joen, afgewisseld door zangnummers, 8 u. GOES. Donderdag 11 Juli. N. V. Landb. Mij. „De Bathpolders". Alg. verg. Hotel „Centraal", vm. 10 u. Voor Ingezonden stukken was heden geen plaats. LAATSTE BERICHTEN. RECTOR GYMNASIUM. Benoemd tot rector aan het gymnasium te Dordrecht dr A H. Kan, thans rector te Middelburg. KIPPENDIEFSTAL. In den nacht van Maandag op Dinsdag werd J H. te 's-Heer-Arendskerke door drie ambtenaren van de politie aange troffen, terwijl hij eenigie kippen en een haan vervoerde, die waarschijnlijk door diefstal ver kregen waren. Hij werd aangegrepen, maar wist nog te ontkomen. Later werd hij in zijn huis gearresteerd Bij onderzoek bleek, dat er te Wolfaartsdijk bij den landbouwer C. N. kippen ontvreemd waren. EEN SIjAG VAN EEN PAARD. Maandagmiddag had de landbouwersknecht J. H. in den Egbert Petruspolder te Wol- phaartsdijk bet ongeluk zoodanig een slag van een paard in zijn zijde te krijgen, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Br. Wessel achtte den toestand van dien aard, dat Dinsdagmorgen de patient reeds per rijtuig naar Middelburg is vervoerd. UIT DE STAATSCOURANT. Op verzoek eervol ontslagen. G. Swemer to C o 1 ij n s p 1 a a t als dijkgraaf van den Oud- Noordbevelandpolderbenoemd tot dijkgraaf in liet waterschap Groede en Baanst II. Hani- macher te Groede: van Oostpolder A. Wouters t» Krabbend rjke. van Rapen burgpolder F Polderdijk te Nie uw- on St - J o o s 1 an dvan Wilhelminapolder H. Han- ken te Wi 111 e lm inadorp. UIT DEN HAAG. Eerste Kamer. Hedenmiddag heeft de heer Cremer voor het eerst in do Eerste Kamer zitting geno men. Besloten werd heden en morgen te be steden aan afdoelmgsonderzoek, en Donderdag over te gaan tot openbare behandeling van de daarvoor vatbare wetsontwerpen. Tweede Kamer. In de vergadering van hedenmiddag be schuldigde de heer Duyniaer van Twist den heer Duys opzettelijk het stenogram zijner redevoering van Vrijdag j.l. te hebben gewij zigd, klaarblijkelijk met de bedoeling om bij den stembusstrijd een wapen te heblien om tegen hem, spreker, te kunnen gebruiken. Door aanvulling van het stenogram heeft de lieer Duys het doen voorkomen, alsof bij spreker zou gesommeerd hebben waar te maken de bewering, dat hij, Duys, de eere Gods zou hebben aangetast, door in de Kamer te vloeken. Spreker noemde de han delwijze van den heer Duys een ergerlijke! brutale streek, waartegen het reglement van orde straf moest stellen De voorzitter hamerde en betoogde, dat de zaak niet thuis behoort in de Kamer, doch bij 'de commissie voor de stenografie De her Vliegen protesteerde er tegen dat de heer Duymaer van Twist zijn beschuldiging uitte, terwijl de heer "Duys afwezig was, die trouwens terecht zijn stenogram, omdat dit onvolledig was, aanvulde met de soml- matie, welke hij wei degelijk tot den heer Duymaer van Twist heeft gericht. De heer Thomson interrumpeerde: „Zeer juist!" De heer Ter Laan vroeg ook nog het woord over dit incident, doch de voorzitter sloot het debat. Daarna werd hervat hét de bat van Vrijdagavond over de nfilitaire pen sioenwetten. De beide moties-Tter Laan werden verwor pen met 63 tegen 4 stemmen De motief- Duymaer -werd z. li. s. aangenomen. Eindelijk is de Kamer op recès gegaan. De voorzitter heeft medegedeeld, dat hij op medisch advies zich vermoedelijk een volgend jaar niet meer beschikbaar zal stellen, zoo- dat het hoogstwaarschijnlijk heden de laatste zitting is geweest door hem geleid. De heer van Bylandt bracht dank aan de Kamer voor de ondervonden medewerking Dc heer Lieflinck huldigde de wijze, waarop do voorzitter steeds het gezag handhaafde en Minister Colijn dankte namens de regcoring voor de hartelijke samenwerking UIT AMSTERDAM. Vrije Universiteit. Propaedeutisch theologisch examen. Ge slaagd M. V. van de Putte uit Vlissingen. DE ZAANDAMSCHE BURGEMEESTER EN DE VALSCHE PAS. De Haarlemsche rechtbank verwees de zaak van jlir. mr. E., burgemeester van Zaan dam, beklaagd van het verstrekken van. een valschen reispas aan zijn minderjarigen zoon, naar de openbare terechtzitting. DE MOORD TE BEEK. Onder zeer groote belangstelling zoowel van de zijde van het publiek, als van de officieele tribune, die geheel gevuld was, begon heden voor de Arnhemsche rechtbank de behandeling der zaak tegen H. E. B., verdacht van den moord op het dochtertje van Hartjes te Beek. Beklaagde, die vrij kalm was, ontkende de daad gepleegd te hebben of zelfs het meisje te hebben gezien op den bewnsten dag. Hij vertelde uitvoerig hoe hij dien dag doorgebracht had. De president wees, hem op afwijkingen met zijn vroegere ver klaringen. Verschillende getuigen, waaronder de va der en moeder van het vermoorde meisje werden heden gehoord. Tegen beklaagde B werd 15 jaar geëischt. KONINKLIJK BEZOEK AAN DEVENTER. Hedenmorgen om half elf kwam H. M. de Koningin met klein gevolg in 2 auto's van het Loo te Deventer aan. In de Buiten- societeit werd ze ontvangen door den eere voorzitter, Baron Van Heemstra, den bur gemeester van Deventer en den voorzitter van het tentoonstellingscomité, den heer P. H. Van Groningen, die haar naar het con ferentie-gebouw leidden. Daar had de voor stelling aan de autoriteiten plaats en deelde de heer Van Groningen een en ander ovpr de tentoonstelling mee. Toen begon de langdurige rondte door de tentoonstelling, waarbij de Regeerings- vertegenwoordigers, dr. H. T. Hoen en M. Massy, benevens de heer V. Groningen H. M. voorlichtten. De Koningin was in 't wit gekleedze droeg blauwe hoed met veeren. H. M. zag er eenig^zins vermoeid uit, doch de heele tentoonstelling werd be zocht, ook het bovengedeelte. Er werd een ruiker aangeboden door mej. Volkert en een gebatikte catalogus door Mej. Van Groningen. Ten slotte plaatste de Koningin haar handteekening in het fraaie gedenkboek, waarop H. M. na een autotocht van een kwartiertje door de stad, tegen 12 uur naar Het Loo terugkeerde. Er was veel publiek op de been de schooljeugd had vrij en een levendig gejuich ging op bij het voorbijrijden der auto's. MIJN ONTPLOFFING. LONDEN, 9 Juli. Hedenmorgen had een heftige ontploffing plaats in de Oadebymijn 40 personen warden gedood. Er zijn een groot aantal gewonden. De koning van Engeland zou juist heden iu die mijn afdalen. KAPITEIN KOSTEVITSJ. BERLIJN, 9 Juli. Kapitein Kostevitsj zal, naar men vertelt, waarschijnlijk binnen kort vrijgelaten worden, daar niet voldoende bewijzen tegen hem zijn aan te voeren. VLIEG ONGELUK. MOURMELON, 9 Juli. Hedenmorgen half acht raakte de vlieger Wedel met zijn monoplane in de telegraafdraden verward, op hetoogen.- blik, dat hij neerdalen wilde. De ongelukkige werd op slag gedood. CONFERENTIE VAN SPOORWEGVERVOER. BERN, 9 Juli. Heden is alhier bijeen gekomen de Internationale conferentie tot het sluiten van een ontwerp-overeenkomst betreffende het spoorwegvervoer van ont- plolbare, ontvlambare en vergiftige stoffen. Nederland is op deze conferentie vertegen woordigd. TISZA EN KOVACS. BERLIJN, 9 Juli. Uit Boedapest wordt aan de <Telegraaf» geseind, dat granf Tisza verklaarde, dat hij wenschte, dat Kovacs niet vervolgd zou worden, daar bij door zijn slecht gezichtsvermogen niet had kun nen constateeren, wie geschoten had. TURKIJE EN ALBANIË KONSTANTINOPEL, 9 Juli. Het blad„Rai- makan di Rada" deelt diede, dat de troepen le Scoetari en Elksar gezamenlijk optraden tegen Virup. "Kromja werd binnengerukt. In de Kamer verklaarde de minister van binnenlandsche zaken dat de voorrechten, aan de Mirdieten en Malissorea verleent, geen zelfbestuur omvatten. De verdeeling van wapenen onder de Mir- dieten is het gevolg van de mobilisatie van het territorale leger, welke over geheel Al banië zal worden uitgestrekt. HET EEUWIG PROCES. VITERBO 9 Juli. Tijdens het proces tegen de cammorristen bracht de cammorrist Ma- rise zichzelf een ernstige wonde aan den bals toe met een stuk glas. Hij stak zijn vingers in de wond en rekte die verder open, zoodat het bloed er uit stroomde. Zijn toestand is ernstig, doch niet hopeloos. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Donderdag II Juli. Middelburg. Prov best.: het verrichten vau bagger werk in de geul in het Veergat, toegang gevende tot de buitenhaven van het kanaal door Walcheren te Veere, behoorende tot de zee werken in de provincie Zeeland. Raming f 7000. Inlichtingen bjj dén hoofding.-dir. J. C. Ramaer te Middelburg, den arr.-ing. Kan den Broek te Vlissingen en den opzichter Schol tens te Middelburg IBSEN ALS HUWELIJKS-VERWOESTER Een echtsclieidingsproces 111 Edinburg trekt op het oogenblifc aldaar de algemeen» aan dacht. Daar is nl. de 39-jarige vrouw van een muziek-leeraar, Barkworth gcheeten, het echtelijk huis ontloopen. De man zegt, dat zijn echtgenoote hem in oen booze bui ver laten heeft en verlangt, dat zij weer onder zijn dak terugkeert. De vrouw denkt daar echter niet over. Ze verzekert, dat haar man haar niet naar waarde heeft geschat en dat hij door zijn zenuwachtig temperament on do aanmerkingen op haar gedrag gedurende heet den dag liaar het samenleven onmogelijk heeft gemaakt. Deze heeft zich thans als zelfstan dige musicienne gevestigd. Meneer Barlfiworth ecliter werpt alle schuld op Ibsen. Zijn vrouw las de toonoelwerken van den grimmigen Noor te ijverig. Die moe ten haar tot dezen betreurenswaardige® stap hebben gebracht. Ook op die beschuldiging heeft mevrouw van antwoord gediend. Ze er kende, dat ze veel in Ibsen las, dat ze vooral Peer Gynt bewonderde, maar boven dien vestigde zij er de aandacht />p, dat ze theosofe was en als musicienne optrad. Het is dus de vraag of Ibsen als cenige God in haar ingewikkeld ziele-leven heerschte. In Edinburg gelooft men dus niet veel van de oorzaak, die do mu'ziekleeraax van het geschil opgeeft. Veeleer schijnt die door na ijver to zijn gevoed. Mevrouw wilde Zelfstandig op concerten optreden. Wat trouwens die Ibsen-veneering betreft, in Schotland komt men daarmee met de nachtschuit. Twintig jaar geleden meenden jonge, zeer moderne vrouwen (meestal slechts tijdelijk 1) hun inan in den steek te moeten laten, om dat ze het „wonderbare" hadden gezien. Shaw, de onbarmhartige spotter, heeft met die Ibsen- mode bij de vrouwen in de „Philanderer" (Vlinder) wat gesold. Overigens zullen de rechters in Schotland, die misschien Ibsen telechts hij nalme kennen deze gelegenheid gretig aangrijpen, om uit te varen tegen die on zedelijke, moderne letterkunde, die het huwe lijksleven ondergraaft enz. Niemand of bijna niemand, die aan den invloed van de muziek op de Zedelijkheid, denkt, aan den drang, die van do muziek zelfs tot een misdaad kan uitgaan. En toch, hoe veel echtbreuken heeft een opvoering van de Tristan, of de Walkure ten .gevolge gehad? Hoo voel meisjes zijn ge schaakt, bij wie do eersto invloeden daartoe van den muziekleeraar tijdens de pianolessen uit gingen? Heeft men in de huidige schandaal- processen wel eens de rollen van d© tenors en baritons onzer schouwburgen opgeteekend De gewone audiëntie van den minister van landbouw, nijverheid en handel zal op Woensdag 10 dezer, die van. den minister van buitenlandsclie zaken op 12 dezer niet plaats heblien. De oproeping van de leden vah de Tweede Kamer ter vergadering van hedenmid dag bevatte de dringende uitnooidiging om zooveel mogelijk tegenwoordig te tfijn. De commissie uit de Tweede Kamer tot voorbereiding van het ontwerp-Invaliditeits wet zal 20 dezer, naar de „N. R. C." ver neemt, een vergadering houden, waarbij de minister van landbouw wordt uitgenoodigd tot een mondeling Werleg. Zaterdagavond is de bliksem geslagen in een boerenwoning te Oud-Drimmelende boerderij brandde af. Verzekering dekt de schade. >,N. R. G- Te Nieuwendijk (N.-Br.) is Zaterdag avond de bliksem geslagen in een boerenstel ling, bewoond door 2 gezinnen, waardoor de boerderij, benevens een partij hooi en boeren gereedschap in vlammen opging. Verzekering- dekt de schade. „W. R. C.". Dr. Kuyper is (volgens de Residentie bode Zondag, maar dit is natuurlijk een vergissing) naar Dresden vertrokken tot het ondergaan van een kuur. (Vad. Het 23o internationaal mijnwerkers con gres, dat te Amsterdam gehouden wordt is gisteren geopend. De algem. vergadering van de Ned. My. tot l>ev. der geneeskunst ,dio dezen keer in Den Haag wordt gehouden, is Maandagmor gen, in tegenwoordigheid van den commis saris der Koningin in Zuid-Holland, baren Sweerts de Landas Wyborgh en van den bur gemeester der residentie, jhr. mr. dr. van Kamebeek, geopend, door den voorzitter der maatschappij, dr. K. A. F. Deelen te Til burg, met een rede over thalasso/therapie. Verder werden, dien dag huishoudelijke za ken behandeld. Als octrooigemachtigden zijn nog inge schreven de heeren II. D. P. Huizer ta 's Gravenhage en H. W. Daendels te Amster dam. Een vtouw heeft Zondag, aldus de „K- R. C." op den Stationsweg te Gouda

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 2