Kerknieuws. Onderwijs. BURGERLIJKE STAND. BEKENDMAKINGEN. Rechtzaken. Landbouw. Ingezonden Mededeelingen DE JONG'S Hóll.Zwifsers. CHOCOLAAD LAATSTE BERICHTEN. Huisinrichting, huishouding, ziekenver pleging, hygiène, onderwijs. Kunsten, wetenschappen, sport (spel), armenzorg, kerkelijk leven, gevangeniswezen, criminaliteit. Wettelijke positie der vrouw, handel, nijverheid, landbouw. De leden der Hist. Comm. zijn overtuigd dat er in menig familie-archief in den vorm van dagboeken ol brieven van in 1813 levende vrouwen, nog belangrijke gegevens voor haar werk zou te vinden zijn. Families, die genegen zijn dagboeken en brieven te hunner beschikking te stellen, worden ver zocht hiervan kennis te geven aan de voor zitster der Hist. Comm., mej. Elis. M. Rogge, Koninginneweg 93, Haarlem, of aan de secretaresse Mej. Dr. A. Posthumus, Frans van Mierisstr. 16, Amsterdam. Zoo de eigenaars er de voorkeur aan geven de geschriften zelve te bewerken of dit door een familielid te laten doen, zal de secretaresse op aanvrage een lijst toe zenden, die de punten behelst waarop in 't bijzonder de aandacht dient te worden gevestigd. Des verlangd kunnen de handschriften ook op bibliotheek of archief gedeponeerd en daar bewerkt worden door de leden der commissie. Het Huis 1813 zal ook bevatten een keuken, kelder, provisiekamer. Wij denken nu dadelijk aan de inmaak, ons beschreven door Mr. J. van Lennep. De rozenbottels, de barberissen, de, op 't moschtapijt gevonden mousserons. Het comiijten, wat altijd door mevrouw zelf met behulp van dochters logees geschisdde. »0, heerlijke moezen en geleien 1" roept hij uit, »'t zijn de geurige frambozen ot aardbeziën, 't zijn de sappige bessen en morellen, 't zijn de malsche abrikozen, uw bestanddeelen vormden O, verlrisschende en krachtvolle morellen, perzikken en abriko zen op brandewijnO, gij vooral, in 't koperen bekken gestoofde Oranjebloesem 1" Doch indien we dit ailes het volgend jaar willen laten zien, dan moet daar nu voor gezorgd. Het zullen de vrouwen in de land provincie zijn, die zorg moeten dragen om om keuaen, kelder, provisiekamer van 't huis 1813 te helpen vullen op oud vaderlandsche wijze. Laten die vrouwen zorgen, dat keu ken, kelder en provisiekamer een beeld geven van oud-Ho!landsche overvloed en van oud- Hollandsche smakelijkheid. Want behalve 't hier boven genoemde moet ook gedacht worden aan vaatjes met bessen en appelwijn, aan bypocras, aun gedroogde appelen, aan slaboontjes aan draden tot snoeren geregen, aan CeulBche potten met inmaak in 'tzout, aan tafelzuur, aan pekelvleesch en rolpens. Men mag niet vergeten dat voor afsluiting moet worden gebruik gemaakt van varkens blazen, gelakte kurken, dat al 't gepekelde moet worden bezwaard met keisteenen; caout- chouc-ringen en dergelijke behooren in dien tijd niet thuis. Ziehier hoe we ons de inrichting van de keuken, kelder en provisiekamer in 'tHuis denken. De Historische afdeeling wil een getrouw beeld leveren van 't leven en wer ken der vrouw in 1813, doch daarvoor is noodig, dat alle vrouwen van Nederland meewerken. Laten wij allen de verant woordelijkheid voelen van 't slagen van deze Tentoonstelling, als dan in Mei 1913 de tentoonstelling geopend wordt, laten wij dan zorgen dat we allen een steentje bijge dragen hebben tot 't slagen van 't groote doel. der vaste woonplaats, conform de vordering tot 1 m. gev.straf; iet voldoen bevel ambtenaar: L. J. S., '25 j., landbouwer, Moerbeke, en A. J. d. B., 27 j., arbeider, Koewacht, beiden conform do vordering tot f 10 b. s. 10 d. h.; overtreding der drankwet: J. J. B 18 j., logementhouder, Vlissingen, conform vordering met bevestiging van het vonnis van den kantonrechter te Middelburg, tot 7 d. hechtenis; overtreding der j l a j., landbouwer, Grijpskeifco, m.t ging van het vonnis van don kantonrechter te Middelburg, tot dezelfde straf, f5 b. s. 3d. h.de eisch was bevestiging van het vonnis quo. Vrijgesproken. M. Th. S-, hvr. J J. B., zonder beroep, Vlissingen, beklaagd van over treding der drankwet, overeenkomstig den eisch en met bevestiging van het vonnis ix quo; H. M. G., 27 landbouwersknecht te 's-Heer- Arendskorke, Abr. G,, 21 j., timmerman, Adr. G-, 24 j„ J G„ 25 jD. G., 24 en P. G,j 18 j., werklieden, allen to Hoedekenskerke, beklaagd van overtreding der jachtwet, con form den eisch, met bevestiging van het onnis ii quo; C V., 59 j., en J V, 23 j., landbouwers te Nieuwdorp, beklaagd van dief- tcrwijl do eisch voor ieder was 14 d. gev.straf, en D. S., 53 j., arbeider te Wemel- dinge, beklaagd van oplichting, waarvoor 3 m. gev.straf gevorderd was. Overeenkomstig do vordering werd de zaak logen J. d. M., 32 j., veekoopman, zonder bekende woon- of verblijfplaats, C. J. F 79 j,, schipper, M. S., 30 j., bierbottelaar, F. AV., 61 j., schippersknecht, allen te Bergen op Zoom, en L. J. L., 46 j., grond:- werker te Rotterdam, beklaagd van overtre ding der vccartsenijkundige wet, met vernieti ging van het vonnis b quo, terug verwezen naar den kantonrechter te Goes. Te Wouw is overleden op 79-jarigen leeftijd pastoor J. M. Genet, die in zijn priesterlijk leven achtereenvolgens kapelaan te Steenbergen en Hulst en pastoor te Zuiddorpe en Wouw was. Het Schoolblad schrijttIn een buurt schap der gemeente Den Ham (Ov.) staan een bijzondere school (voorzitter van het bestuur dier school is de burgemeester) en een openbare. Een vader van een leerling der bijzondere school neemt zijn kind we gens een geschil met het hoofd dier scliool over een maatregel van orde van die school af en vraagt aan het hoofd der openbare school toelating tot de openbare school. Het hoofd laat het kind toe, doch krijgt van B. en W. bericht, zulks niet te mogen doen zonder vergunning van B. en W. Alhoewel de verordening niets hieromtrent voor schrijft, vraagt het hoofd verlof, bedoeld kind als leerling tot de school te mogen toelaten. Edoch B. en W. vonden geen termen, op het verzoek gunstig te beslis sent De vader wilde zich n.l. niet aan eeu maatregel van orde der bijzondere school onderwerpen en B. en W. mochten niet medewerken een dergelijk verzet te steunen. Vrage: is de toestand reeds wettig, dat de bijzondere school voorwerp van de aan houdende overheidszorg zou wezen Wat heeft het gemeentebestuur te maken met de motieven, waarom de toelating tot de open bare school wordt gevraagd Het hoofd- en afdeelingsbestuur van het N. O. G. bemoeiden zich met de zaak. De burgemeester schijnt ten slotte te hebben ingezien, dat hij een leelijk conllikt met de Lager-onderwijswet en de Leerplichtwet in het leven ging roepen. Het kind in kwestie is dan ook thuns wel als leerling der open bare school toegelaten. Vlissingen. Van 26 Juli. Ondertrouwd J. M. Benëe, jm. 26 j. met G. A. Fens, jd. 29 j.; J. M. A. Grijs, jm. 23 j. met J. Daane, jd. 22 j. BevallenE. P. Broekhoven, geb. Van Luik, d.; G. C. Steile, geb. Van Calmtbout, d.; M. J. Scheers, geb. Van Uxem, z.; M. J losse, geb. Tienpond, d.; S. M de Veij, geb. Korff, z.; H. A. van Olm, geb. Bon- wens, z. levenl. Overleden r J. C. Sohier, z. 15 j. Goes Van 46 Juli. Bevallen: J. K. de Pan gob.. Burgs, z.; F. Sampon, geb. Willeboer, d MILITIE. Na inspect ie. Do Burgemeester van Middelburg; roept bij dezen wegens niet voldoening aan art. 92 der Militiowet op: JACOBUS JOHAN NES MENTZIJ, van de lichting 1907 der gemeente Middelburg en bchoorende tot het 3e regiment infanterie, ten einde op Maandag den 29 Juli 1912, des voormiddags tusschen 9 en 12 uur, ten huize van den Militie Commissaris alhier, Molenwater M 263 te ver- hijnen, tot het maken van na-inspectie. Middelburg, den. 6 Juli 1912. De Burgemeester voornoemd, DEN BOUWMEESTER, l.b. AFLOOP VERKOOPINGEN. De notaris W. Hioolen a I h i e r, heeft he denmiddag te Domburg te koop aangeboden: Drie perceelen bouw- en weiland, gelegen onder Aagtekerke en Meliskerke en Vier hui zen en, erven met tuin en schuurtje onder Domburg. Alles is opgehouden. THERMOMETER EN VERWACHTING. 6 Juli. Thermometer alhier 8 n. vm. 64 gr., 12 u. 78 gr., 3 u. nm. 75 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgens de waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 771,0 te Horta. Laagste 756,9 Haparanda. Verwachting tot den avond van 7 Julizwakke tot matige O. tot Z. wind, toenemende bewolking, droog weer, behou dens kans op onweer, vooral in het Zuiden en Westen, aanvankelijk warmer. Met de waarneming van het vacante kantoor alhier van wijlen den notaris J. Hosting is door den voorzitter van de Kamer van Toezicht op de notarissen en candidkatnotarissen, belast de ten kantore werkzaam geweest zijnde candidaat-notaris, de heer H. M. Marknsse alhier. Arrondisaaments-Rechlbank te Middelburg. Vrijdag deed bovengenoemd© rechtbank uit spraak in de door ons reeds breedvoerig vermelde zaken, waarbij werden veroordeeld wegens ontduiking der plaatselijke be lasting op de honden te St. Jan steen: P. L. v. V-, 56 j., veldaxbeider, St. Jansteen, conform de vordering tot f6 b ten behoeve der gemeente St. Jansteen, s. 1 d. h.; vernieling: J. J. N, 44 j., hvr. L. II. S., zonder beroep, Hulst, tot fö b. s. 5d. h de helft minder der vordering; mishandeling: G. v. A., 21 j., spoor wegwerker, Neuzen, tot 14 d. gev.straf; de eisch was 2 m.M. v. B., 19 j., visscher, Aniemuiden, tot f10 b. s. 10 d. h.; de eisch was £15 b s. 15 d. h., en J. E., 41 j, werk man, Neuzen, tot f5 b. s. 5 d. h.; de eisch was f25 b. s. 25 d. h.; diefstal: M. d. V., 69 j., hvr. K. J. M., arbeidster, Eede, tot f5 b. s. 5 d. b.; de helft minder der vordering beleediging ambtenaar: A. W. d. M., 39 j., tjjman, Hansweert, en J. B. J. de M 20 j., veldarbeider, Clinge, beiden conform de vordering tot f 10 b. s. 10 d. h., huisvredebreuk en beleediging ambtenaar: J. d. W., 27 j., schippers knecht, Ierseke, tot f 15 b. s. 15 d. h.; de eisch was f25 b. s. 25 d. h.; stroopenj en mishandeling van een dier: J. W., 36 j., kermisreiziger, zon Vanwege de vereeniging tot Bevorde ring van de Pluimveehouderij en Tamme konijnenteelt in Nederland (de V. P. N.) zal van 411 Augustus te Amersfoort een cursus voor pluimveeteelt worden gegeven door den Rijkspluimveeteelt consulent H. B. Beaufort, den heer Houwink te Meppel, een bekend fokker, en een rijksveearts ver bonden aan de Rijksveeartsenijschool, toe gankelijk voor landbouwonderwijzers of degenen die reeds eenige theoretische en practische kennis van pluimveeteelt hebben opgedaan. Iedere afdeeling der V. P. N. zend daarheen 2 landbouwonderwijzers in overleg met den Rijkslandbouwleeraar, voor Zeeland zijn reeds 2 personen aangewezen, die tegemoetkoming in de kosten, van wege de V. P. N., ontvangen. Zij verplichten zich 5 lezingen te honden in den aanstaan den winter tegen vergoeding van f 5 per les, te betalen door het hoofdbestuur, der V. P. N. en reis- en verblijfkosten, door het afdeeliDgsbestuur daarvan. Meerdere personen, kannen, doch op eigen kosten, tot den cursus worden toegelaten, landbouwonderwijzers hebben de voorkeur. Gegadigden kunnen zich aanmelden bij den secretaris der Afdeeling V. P. N. te Goes, den heer J. M. Slegt. Vergaderingen, Concerten enz. MIDDELBURG. Eiken dag Electro-bioscope theater, Markt. 's Avonds 7lltys u., Zondags 6lU/a u., Woensdags en Zaterdags matinée's. Dinsdag 9 Juli. Op. overgangsexamens H. B. S., v m. 912, n.m. 1.30—4 u. Zondag 14 JulL Z.-A. Concert. Schutters hof, 71/2 u. Dinsdag 23 Juli. Concert Stedelijk Mu ziekkorps. „Schutters hof" 8 u. Woensdag 24 Juli. Concert Stedelijk Mu ziekkorps. Tuin Noord Bolwerk. 8 u. Zondag 11 Aug. Z.-A. Concert. Schutters hof, 71/2 u. Woensdag 21 Aug. Concert Stedelijk Mu ziekkorps. Tuin Noord Bolwerk. 8 u. Zondag 8 Sept. Z.-A. Concert. Schutters hof, 71/2 u. e n s d a g 16 Oct. Nat. Gez. Jac. P. Thijsse, 6—7 u. VLISSINGEN. Eiken avond Concert Wilhelmina-pavil- joen, afgewisseld door zangnummers, 8 n. GOES. Donderdag 11 Juli. N. V. Landb. Mij. „De Bathpolders". Alg. verg. Hotel „Centraal", 10 u. BUITENGEW00N-0PZICHTERS-BEN0EMING. Benoemd tot buitengewoon-opzichter bij de herstellingswerken aan de middenschut sluis in het kanaal van Terneuzen te T e r- 3 u z e n P. A. Galle, aldaar. TENTOONSTELLING DORDRECHT EN OMSTREKEN. Hedenmiddag is deze tentoonstelling te Dordrecht geopend door den burgemeester dier gemeente, den heer H. J. Wichers. Behalve de burgemeester voerden het woord de heer De Graaf namens het tentoonstel- lingsbestuur en de heer mr. Everwijn, refe rendaris, namens den minister van L., N. en H., die persoonlijk verhinderd was aan wezig te zijn. De heer Van Bilderbeek uit Dordt was de architect, de heer Kromhout uit Rotter dam de decorateur der tentoonstelling. De tentoonstelling geelt inzendingen op het ge bied van hygit'ne, onderwijs, verkeersmid delen, industrie, en handel van Dordt en omgeving, jacht en vistcherij, (er zijn tien aquarialand- en tuinbouw (er is een vol ledig zuivelbedrijf in werking te zien). Naast de permanente tentoonstelling zal men tijdelijke tentoonstellingen organiseeren van vee, van paarden en van pluimvee. Wel licht zal ook een hondententoonstelling ge houden worden. Aan de tentoonstelling zijn een Lunapark (kermisterrein) en een Brabantsch dorp (Boerendonck) verbonden. DE FL0RIANAP0LIS. Het stoomschip „Florianapolis", van Dor drecht naar Para, (Zuid-Amerika) is te Para aangekomen. Dit is het schip waarvan in Bordeaux de Hollandsche bemanning deser teerde. MET GOUD BEKROOND. De faculteit der Wis- en Natuurkunde aan de Leidsche Universiteit besloot de ver handeling van H. W. de Boer uit 's Her togenbosch, als antwoord op een door haar uitgeschreven prijsvraag ingekomen met goud te bekronen. KOLONIALE TENTOONSTELLING. Heden morgen is de koloniale tentoon stelling te Deventer officieel geopend. W. H. F. baron van Heemstra, eere voorzitter van het comité en burgemeester van Deventer, sprak de aanwezigen het eerst toe. Vervolgens sprak de minister van kolo niën, terwijl op verzoek van den heer P. A. van Groningen, voorzitter van het comité, aan den Prins verzocht werd de tentoon stelling te openen. De Prins gaf bereidwillig hieraan gevolg. SMAADSCHRIFT. Het hof te Arnhem heelt heden het vonnis vernietigd van de rechtbank, waarbij Jan Kooy, winkelier te Amsterdam, veroordeeld werd tot 14 dagen gevangenis en veroor deelde hem wegens smaadschrift tegen de commissarissen van lotisico tot 1 300 boete, subsidiair 14 dagen hechtenis en f 150 VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informal! 8 Juli Vlissingen, Strandg., 9 Juli Meliskerke, Vruchten te velde, 10 Tali Aagtekerke, Bouw- en Weiland, 10 Juli Aagtekerke, Bouw en Weiland, 11 Juli Middelburg, Huizen, 12 Juli N. en St. Joosl., Vruchten te velde, Markusse 13 Juli Westkapelle, Vruchten te Velde, 16/22 Juli, Schoondijke, Hofstede, 16 Juli Ritthem, Inspan, 16 Juli Gocjs, Hofstede en lajnd, Franseln van de Putte Zn. VerhulBt. Markusse. Markusse. Verhulst. Loeff. Zijlstra. Markusse. 17 Juli Tholen, Inspan, 17 Juli Aagtekerke Inspan 19 Juli Aagtekerke, Veld vruchten enz., 19 Juli Goes, Hofstede, 26 Juli Domburg, Hofstede 31 Juli Meliskerke, Bouw-en Weiland, Van de Velde. Markusse Markusse Pilaar. Markusse. TABLETTEM 50, 25. 15 C"E ROLLEN 30 Cis ERNSTIG SPOORWEGONGELUK. NEW-YORK, 6 Juli. In den staat Latrobe in Pennsylvania heeft een ernstig spoor wegongeluk plaats gehad, doordat een pas- sagierstrein met een goederentrein in bot sing kwam. 21 personen werden gedood, 30 gewond. Van den passagierstrein, die pleizierreizi- gers vervoerde, werden in een wagen alle inzittenden gedood of gewond, sommigen werden verpletterd, anderen in de lucht ge slingerd. Het was een ontzettend schouwspel ONDERSTAANDE BERICHTEN ZIJN OP GENOMEN IN BE TWEEDE OPLAGE VAN ONS VORIG NUMMER. PEST OP JAVA. Het regeeringsbericht betreffende pestge- vallen op Java van 19 Juni tot en met 2 Juli luidtafdeeling Malang vijf en dertig pes (gevallen en drie en dertig dooden. Verzending en laatste boslichting der MAR aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd). 00ST-IND IE. Marseille (Lloyd) (b)9 Juli 7.21 's nam. Napels (Duitsche dst.)10 Julil.'snam. Rotterdam (Lloyd) (f)12 Juli 7.21 's nam- Brindisi (E. d., Penang) (e) 12 Juli 1.'snam. Marseille (Fr. dienst) (c)13 Juli 6.'s mor. Genua (Nederl.) 16 Juli, 7.21's nam1. Brindisi (E. d. Smgap.) (d) 19 Julil.'snam. Amsterdam (Nederl.) (a) 19 Juli7.21'snam. (a) Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden op verlangen van de afzenders, bij) kende pit een aanwijzing op het adres of uit de waarde der aangehechte frankeerzegels. Postpakketten tot 7.6 r. n. (b) Per Rott. Lloyd via Marseille wordt, tenzij op verlangen der afzenders, geen cor respondentia verzonden voor Atjeb en onder hoorigheden, de Residentie Sumatra's Oost kust, Palembang, Riouw, Banka, Billiton en UIT VLISSINGEN. Eaamen-sergeant. Brj het j.l. alhier gehouden examen voor ser- eant, zijn geslaagd, de mi lieten-sergeant Prins en Plompe, alsmede de korporaal Van Suclitelen van de Haare, allen van het 4e j bat. 3e regt. Inf. DIPLOMA R. L. B S. IND. AFDEELING. f Aan de Rijkslandbouwschool te Wag e- hingen ion hfet diploma der Indische af deeling worden uitgereikt aan G. M. J. Koo- man uit Wolfaartsdijk en aan J. J. C. fyens- hoek uit Gcjes. (c) Met de Fransche booten via Marseille wordt de correspondentie voor geheel IndiS verzonden behalve voor Atjeh en onderhoorig- hedem, Sumatra's Westkust mi Benkoelen. 't Laatste alleen op verlangen der afzenders. Naverzending 7.21 a. 'snam. WEST-INDIE. Suriname via St. Na- aaire8 Juli 5.67 's morg. Suriname over Queens- town12 Juli 10.16's avonds Curacao over Queens town12 Jjali 10.16 's avonds Suriname via Sout hampton 16 Juli 8.28's morg. Curacao met K. W. I. maildienst (1) 18 Juli 7.21'snamid Suriname via Amster dam Curacao over Amsler- STUKKEN VOOR DEN GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Voorstel B c»U|de wjjnse. (Vervolg van het Bijvoegsel). In de tweede plaats blijkt, dat in de meeste leeningen onderwerpen van zeer uit eenloopendeu aard zitten. Dit maakt, dat het mogelijk is, dat voor een enkel onderdeel de aflossing [misschien wat langzaam is, waal- tegenover echter voor andere onderdeelen we der met een veeL geringere aflossing volstaan had kunnen zijn, zoodat het een het ander compenseert. Bovendien vergeet de heer Boudewijnse, dat bjj verschillende leeningen de jaarlijksche af lossing steeds grooter wordt naarmate de aflossing haar einde nadert. Waf betreft het denkbeeld van den heer Boudewijnse, om leeningen in 10 jaren af te lossen, kunnen B. en W. zich geen enkele reden voorstellen, waarvoor dat noodig zou zijn en het zou alleen boven mate bezwarend zijn voor de belastingbetalende ingezetenen1. Bij eenig nadenken zal het den heer Boude wijnse toch ook wel duidelijk zijn, schrijven B. en W dat hij op die wijze het tegenwoordig hier wonende geslacht laat betalen, terwijl het nageslacht voornamelijk zal profileeren. Er zijn toch maar zeer weinig zaken waanrooco geleend wordt, die niet langer dan 10 jaren hun nut afwerpen. D© heer Boudewijnse voert trouwens voor deze iwijz© van aflossen geen enkel motief Met eenige verbazing lazen B. en Wdat de heer Boudewijnse meent, dat voor vluggere en dus hoogero aflossing geen belasting- verhooging noodig is, waarhij hij voegt, dat wanneer van het begin af 10 pet. ware afge lost nu f 3000 minder aan rente zou behoeven te worden betaald. Waar dat geld, om tot die bespaarde f 3000 per jaar te komen, van daan had moeten zijn gekomen, anders dan uit de belastingen blijft de lieer Boude wijnse in gebreke aan te geven. Wat betreft de uitspraken van Raadsleden door den heer Boudewijnse aangehaald, deze achten B en W. naar zij aantoonen, niet zeer gelukkig. B. en W. zijn van oordeel, dat het antwoord pp de eerste vraag, of voldoende wordt afge lost, bevestigend moet luiden, het antwoord! op de tweede vraag kan daarna zeer kort en luidensnellere aflossing dan vol gens het beslaand© systeem is niet noodig, en ig van 10 pet. per jaar beslist te ontraden, als zijnde noodeloos bezwarend vóór de belastingbetalende ingezetenen. De commissie van financiën schrijft o.m. in haar rapport ,Wil do heer Boudewijnse zijn motie ef fect doen sorteeren, dan zal hij deze zoet dienen te wijzigen, dat daaruit duidelijk blijkt, dat het door de motie bededen principe in Middelburg niet voldoende is toegepast. Zij die van een ander gevoelen zijn, kunnen dan tegenstemmen. Is inderdaad de aflossing van de voor dei gemeentebedrijven gesloten leeningen lot nog toe te gering geweest en ook voor de toe komst te klein 'l De beantwoording van deze vraag hangt ge heel af van het antwoord, dat men moet) geven op de vraag: Welke waarde hebben! thans de onroerend© goederen, machinerieën, leidingen, SnstaJlatiën en voorraden der ge meentebedrijven, en welke afschrijvingen moe ten voor het vervolg daarop plaats hebben? 't Antwoord op deze laatste vraag is voor het oogenbhk niet te geven. Daarvoor zoja een deskundig)© geraadpleegd dienen te worden." Tenslotte zegt de commissie: „Intusschen blijkt ook weer uit deze zaak, hoe gewenscht hot is, dat voor do Gemeente bedrijven een commercieel© boekhouding wordt ingevoerd." Subsidieverzoek openbare leeszaal. Het bestuur van de vereeniging „openbare leeszaal en bibliotheek" verzoekt aan den raad uit zijn midden een lid van hot bestuuii van genoemde vereeniging te benoemen, en aan de vereeniging een jaarlijksche subsidie te willen verkenen, overwegende, dat zij he.t algemeen belang wenseht te bevorderen en aan dit doel het best kan beantwoorden door 18 J,uli 7.21'snamid. krachtigien financieelen steun. Het bestuur, vindt tot dit verzoek te meer dam" r T 24 Juli 7.21 's avonds aanleiding), omdat verschillende grootero en Curacao over Ham- kleinere gemeenten reeds subsidies aan der- burg (l)l Aug. 7.21's avonds gelijke instellingenverteenen en de vereeniging (1) Alleen op verlangen der afzenders. alleen bij het

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 2