Kerknieuws. Onderwijs. Ingezonden Mededeelingen. BURGERLIJKE STAND. Rechtzaken. LAATSTE BERICHTEN. Verscbillende Bericïiton. BUITENLAND. en de gunstige werking op de prgzen uitge oefend door de oprichting van cc Operatieve suikerfabrieken. 't Is met een biet als met een paard, ze moeten beiden goed voer hebben. Men moet tjjn land goed ploegen, zniver houden en goed saus geven. Doet men dat, dan bereikt men schitterende resultaten, zie maar in 't Ve dis trict in Axel, wat daar verkregen is en dat kon overal zoo komen, als men maar goed be mest, heeft men voor bieten geen zware klei noodig, kan men met lichte klei en zelfs met zwavelgrond volstaan, alleen moeten lichte gronden meer stalmest hebben, om ze beter water te doen houden. Hierna maant de inleider nog eenige op merkingen over de paohtcontraoten, Ook deze rede van den hoer Vorsterman van Ojen werd luide toegejuicht. Niemand hierover het woord verlangende, dankt de voorzitter den heer Van Oyen voor deze tweede inleiding. De heer L h n i s inspecteur van den land bouw verkrijgt nu het woord en getuigt in de eerste plaat9 van hot leedwezen van den directeur-generaal van den landbouw, die door ambtsbezigheden verhinderd ia oonwezig te afin; de heer Van Hoek vertoeft thans in Groningen. De heer Löhnin heeft mede de reis raar Zweden gemaakt en daar veel belangrijks gezien. In de eerste plaats is hot spr. opge vallen dat de landbouwcorporatie aldaar een publiekrechterlijk karakter heeft en besohikt over gelden van den staat. Wat het fokvee betreft staat Zweden than op een hoogen trap, wjj mogen oppassen dat bet ons land niet gaat overvleugelen. In Zweden worden ook veel suikerbieten verbouwd op liohto zandgrond, wat met uitne mende resaltaten geschiedt. Men heeft d»Br geen coöperatieve fabrieken, doch de vereeniging van verbouwers is er zoo sterk, dat ze de fabrikanten in haar mscht heeft. Spr. heeft ook het instituut voor znadver- betering m Swalöf bezichtigd, waar voor de Zeeuwen veel te leeren zou zjjn en veel be langrijks is te zien. Spr. meent dat nergenB in Nederland zoo goed zaaizaad wordt gewonnen als in Zeeland en hoopt dat Zeeland op dit gebied de eerste provincie zal worden. De voorzitter sluit vervolgens de ver gadering met een woord van dank aan de aanwezigen voor hun tegenwoordigheid en wenscht hen in Middelburg recht gezellige dagen toe. De aanwezigen maken vervolgens gebruik van de gelegenheid om beneden in de sociëteit den inwendigen mensch te versterken, waarna om 1 uur de rijtuigen voorkomen. Van dezen rjjtoor zullen wjj morgen ver tellen. De bisschop van Breda heeft eervol ontslag verleend aan den heer Ch. Kerck- haerdt, pastoor te Eode, en benoemd tot pastoor aldaar den heer Adr. van Dijken tot kapelaan te Terneuzen den heer Aloys Smet. De rabbijn dr. Schiffer te Karlsruhe heeft een geschrift verspreid, waarin hij op gezag van den Bijbel en Talmud betoogt, dat de lijkverbranding, die reeds bij vele Joden plaats vindt, in strijd is met de- Joodsche godsdienstvoorschrilten en waarin hij de Israël, kerkbesturen adviseert om de asch van verbrande lijken niet meer op de Joodsche begraafplaatsen toe te laten. De vergadering van afgevaardigden van de Waalsche gemeenten te Delft ge houden, heeft een telegram van hulde ge zonden aan H. M. de Koningin, waarin zij haar groote dankbaarheid uitspreekt over »de edele en ontroerende woorden, door H. M- uitgesproken bij het standbeeld van de Coligny". Met trots en erkentelijkheid hebben zij de moedige getuigenis begroet, die H. M. heeft afgelegd van het Christelijk geloof en van de herinneringen, die de Waalsche kerken binden aan de roemrijke grondslagen van de natie. In het hierop ontvangen antwoord dankt de Koningin de vergadering voor haar te legram en verklaart Zij er trotsch op te zijn, van het Christelijk geloof te hebben kannen getuigen aan den voet van het standbeeld van de Coligny. Ned. Herv. Kerk Aan g"e nomen: naar Wissenkerke J. F. Th. van der Linde te Burgh. Gereformeerde Kerken. Beroepen: te Oude- en Nieuwe Bildt- zijl W. L. Korfker te Jutrijp-Hammerts, Naar de „Tel" verneemt is door stu deerenden in de Engelsche taal en letteren te Amsterdam (hun aantal aan de Amster- damsche Universiteit bedraagt meer dan 60) aan de faculteit der letteren met aandiang verzocht bet daarheen te willen leiden, dat. zoo spoedig mogelijk een hoogleeraar in de Engelsche taal en letterkunde worde be- tonrechter, waarby bevolen was dat iemands naam op de kiezerslijst zou worden doorge haald, op grond dat hij in het laatstverloo- pon jaar onderstand had genoten van een instelling vafl weldadigheid. B. en W. van Amsterdam hadden beslist, dat de bedoelde persoon, die voor rekening van een particulier uit daarvoor bepaaldelijk aangewezen gelden, door tusschenkomst van de bedoelde instelling onderstand genoten had, geen onderstand had genoten van een instel ling van weldadigheid, hetgeen de kantonrech ter onjuist had geoordeeld op grond dat het handelen voor rekening van derden hem die gehandeld heeft juridisch nog niet tot tus- schenpersoon stempelde en dat de bedoelde instelling geacht moest worden, niet als tus- schenpersoon, doch Uit eigen hoofde, te zijn opgetreden. Procureur-generaal achtte deze beschouwing, als berustende op beginselen van burgerlijk recht, hier niet ter zake dienende en artikel 3 der Kieswet verkeerd geïnterpreteerd. Hij concludeerde mitsdien tot vernietiging van de beschikking van den kantonrechter en tot bevestiging der beslissing van B. en W. Uitspraak 15 Juli. SPORT. Voetbal op de Olympische spelen. Dinsdagmiddag in de demi-finale sLoeg En geland Finland met 4—0. De Finnen speel den zeer mooi, doch Engeland was te sterk Met do rast was de stand 2—0 Daarop volgde de wedstrijd HollandDene marken in de demi-finale. De uitslag was, dat de Denen met 4—1 van de Hollanders gewonnen hebben. Hoewel onze voetballers zich nu ook weer machtig woerden (vooral! Fortgcns, Bouman, Wijnveidt en Göbel wor den geroemd), z\jn zij er dus niet in geslaagd de Denen- te verslaan en daardoor in do finale te komen. In do finale, welke vermoedelijk Vrijdag gespeeld wordt, komen Engeland en Dene marken tegenover elkaar te staan. Luchtschip ontploft. Weer is een luchtschip vernietigd. Dit ge schiedde in Atlantic City, vanwaaruit 4 per- ui den Atlantisclien Oceaan wilden over- zwevon. Waarschijnlijk is de ramp aan het uitzetten van het gas tengevolge van de zon newarmte te wijten. Geen der lijjken is nog gevonden. VERSTOPPING leidt tot vele andere onaangename kwalen. Verstopping is een ernstige kwaal, omdat zij zoovele schadelijke gevolgen hebben kan. De achtergeblevene, onafgewerkte sloffen gaan gjsten, en het bloed verkrijgt geen. nieuwe kracht uit ons voedsel, doek wordt onzuiver. Gij gevoelt u, vermoeid, loom en gedrukt. Vaak treedt huiduitslag op, gij wordt bleek, uw tong is beslagen en gij krijgt een onaan- genamen smaak in den mond. Last van gal, brakingen, hevige hoofdpijn, maag- en inge- wandskwalcn zrjn gewoonlijk te wijten aan slechte spijsvertering, en aambeien zijn er dik wijls een gevolg van. Wanneer de ontlasting niet gemakkelijk en minstens eens per dag plaats vindt, neemt dan een dosis Foster's Maagpillem, totdat zij op een natuurlijke wijze igeschiedt. Zij zijn zuiver plantaardig en een der groote voordoo ien ervan is, dat de hoeveelheid te gebruiken, pillen niet voortdurend vergroot behoeft te worden. Zij voroorzaken geen krampen. Foster's Maagpillen (let op den juisten naam) zrjn te Middelburg verkrijgbaar bij dan heer Joh. do Roos, Vlasmarkt K 157 k f0.65 per flacon, of f 3.60 per zes flacons Middelburg. Van '23 Juli. GetrouwdJ. A. Bos- schaart, jm. 33 j. met H. Glerum, jd. 35 j.; J. M. de Kat, jm. 32 j. met M. L. Pol derman, jd. 33 j. OverledenC. M. Westendorph, vrouw van J. F. Hanssens, 67 j. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. 4 Juli Hulst, Voorwerpen. Information. Dumoleyn en Mertens. Verhuist. Kiesbevoegdheid en bedeeling Do procureur-generaal, mr. Noyon» conclu deerde voor den Hoogen Raad tol vernietiging van een vonnis van den Amsterdamschen kan 5 Juli Meliskerke, Beestiaal, 6 Juli Domburg, Bouw-en Weiland, 9 Juli Meliskerke, Vruchten te velde, 10 Juli Aagtekerke, Bouw- en Weiland, 10 Juli Aagtekerke, Bouw en Weiland, 11 Juli Middelburg, Huizen, 12 Juli N. en St. Joosl., Vruchten fe velde, Hosang. 13 Juli Westkapelle, Vruchten te Velde, 15/22 Juli, Schoondijke, Hofstede, 16 Juli Ritthcm, Inspan, 16 Juli Goes, Hofetedoen land, Fransen van de Putte Zn. 17 Juli Tliolen, Inspan, Van de Velde. 17 Juli Aagtekerke, Inspan, 19 Juli Aagtekerke, Veld vruchten enz. 19 Juli Goe3, Hofstede, 26 Juli Domburg, Hofstede Hioolen. Verhuist. Hosang. Hosang. Verhulst Loeff. Zijlslra. Vergaderingen, Goncerten enz. MIDDELBURG. lken dag Electro-bioscope theater, Markt. 's Avonds 7liy2 u., Zondags 6llJ/j u., Woensdags en Zaterdags matinée's. Donderdag 4 Juli. Landbouwtentoonstelling Noordsingel bij de Koe poort. Donderdag 4 Juli. Concert Stedelijk Mu ziekkorps. Tuin Noord Bolwerk. 7i/a uur. Zaterdag 6 Juli Concert en Gehoorzaal. Op. Examen leerlingen zangschool T O en U. 7 uur. Zondag 14 Juli. Z.-A. Concert. Schutters hof, 71/2 u. Dinsdag 23 Juli. Concert Stedelijk Mu ziekkorps. „Schatter*- hof" 8 u. Woensdag 24 Juli. Concert Stedelijk Mu ziekkorps. Tuin Noord Bolwerk. 8 u. Zondag 11 Aug. Z.-A Concert. Schutters hof, 7y3 p. Woensdag 21 Aug. Concert Stedelijk Mu ziekkorps. Tuin Noord Bolwerk. 8 u. Zondag 8 Sept. Z.-A. Concert. Schutters hof, 7y2 u. Woeusd&g 16 Oct. Nat. Gez. Jac. P. Thijsse. 6-7 p. Maandag 28 Oct. Nat. Gez. H. P. Berlage. Maandag 11 Nov. Nat. Gez. Jhr. G. L. Schorer. Maandag 25 Nov. Nat. Gez. Prof. dr. W. provinciën voortgezet Een stelselmatige ob structie wordt gevoerd, die zoodanig geor ganiseerd is, dat op art. 1 meer dan 100 amendementen zijn ingediend, waaronder vele gctcckeaid door de liberalen, die de volgende tactiek toepassenliet amendement onder steunen en daarna intrekken om obstructie te voeren, zonder echter eenigen invloed op de regeeringsvoorstellen uit te oefenen. De fatsoenlijke aanhangers van Canalejas zijn besloten een eind aan dezen toestand te maken in de volgende vergadering. CANDIDAAT VOOR VICE-PRESlDENTSCHAP. BALTIMORE. 3 Juli. De gouverneur van Indiana Marshall is benoemd tot candidaat der demokraton voor het vico-presidcntschap. Maandag 16 Dec. Nat. Gez. Prof. M.Straub. GOES. VLISSINGEN. Eiken avond Concert Wilhelmina-pa vil- joen, afgewisseld door zangnummers, 8 u. ONDERSTAANDE BERICHTEN ZIJN OP GENOMEN IN DE TWEEDE OPLAGE VAN ONS VORIG NUMMER. UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger te Terneuzen de heer J. Huizinga, bur gemeester aldaar; tot notaris te Hulst mr. Altjasman, candidaat-advocaat te Breda, bij het derde rog infanterie tot majoor de ka pitein H. Berenschot van het achtste. VERGIFTIGING. De gedetineerde zoon van den koperslager De Rijke, heeft aan den rechter-commissaris te Arnhem bekend, opzettelijk zijn vader te hebben vergiftigd. THERMOMETER EN VERWACHTING. 3 Juli. Thermometer alhier8 u. vm 61 gy., 12 u. 68 gr„ 31 u. nm. 71 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgens de waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 772,4 *e Horta. Laagste 757,0 Memel. Verwachting tot den avond van 4 Julizwakke tot matige N.O. tot O. wind, afnemende bewolking, waarschijnlijk droog weer, warmer. Ten nadeele van den chef van het bureel postwissels heeft aan het postkantoor te Rotterdam een diefstal van een aanzien lijk bedrag plaats gehad. Door het openstaan van een loketraampje heeft de dader vermoe delijk gelegenheid gehad een greep te doen in het papieren geld, op het oogenblik, dat de chef van zijn werk geroepen werd door een telefoonoproeping. (N. R. C.) Hosang. Pilaar. LEERAARSBENOEMING. Tijdelijk is benoemd tot leeraar aan de R. 11. B. School te Zierikzeo de heer Verhngete Middol'burg zijn be noemd de lieereu M. van Breen on dr. H. an der Vecht, allen thans lijdelijk. UIT DEN HAAG. Tweede Kamer. Do Tweede Kamer hoeft besloten morgen in vondvergadering een reeks kleine wetsont werpen te behandelen en Vrijdagmiddag hot voorstel van dr Kuyper c. s. tot wijziging van het reglement van orde. Na verdediging door dr Nolens en Minister Talma, die be toogden, dat door bet ontwerp geen staats monopolie wordt geschapen, doch alleen ver zekerd wordt een krachtig nationaal staats- mijnbedrijf in hel algemeen lielang, werd het ontwerp tot uitbreiding van het staatsmijmveld met de Mansvelden aangenomen met 52 te gen 11 stemmen Voorts werd goedgekeurd do subsidie-toe- kenning aan de centrale commissie voor het plan 1913 na een vrij heftige gcdachtenwis- scling tusschen de hoeren Van Karnebeck en Schaper, Uit Scliapcr's bewering dat voor zijn partij geen reden tot jubelen bestond, al was ook zij onafhankelijkheidsgezind, leidde de heer Van Kameboek af, dat de heer Scha per zelf betoogd had, dat zijn partij anti nationaal yas, waartegen de heer Schaper opkwam door te betoogen dat zijn partij inter nationaal, doch niet anti-nationaal is. Tevens viel hij de oud-liberale partij aan met de opmerking, dat juist zij de vrijheid van den arbeider heeft gemaakt tot de vrijheid van hongerlijden. BRAND. In de lijnkokerij en meubelfabriek der firma Poptio en Hartwijk aan den Middelweg te Leiden is hedenochtend brand uitgebroken. Fabriek, magazijn en drie aangrenzende wo ningen zijn uitgebrand. Verdere uitbreiding werd voorkomen door het sloopen tier belendende perceelen. MIJNRAMP. KEULEN, 3 Juli De „Rheinisch Westfali- sche Zoitung".'bericht, 'lat in een schacht van een platina-mijn een (ontploffing plaats had, waarhij verscheiden lijken reeds geborgen zouden zijn. Do directie weigert alle inlich tingen Volgens latere berichten zjjn tot nu toe 2 dooden, 2 zwaar en 4 licht gewonden1 uit de schacht naar boven gebracht. liet on geluk vond plaats, terwijl oen ammoniak- fabriek in de lucht vlooi'. GESPANNEN TOESTAND IN SPAANSCHE POLITIEK. MADRID 3 Juli. De Kamer beoft do beraad slagingen over het ontwerp-wet ter invoering van een belangengemeenschap tusschen de HENDRIK IDO AMBACHT. De na- gelheeters, jongens van 14 tot 17 jaren, van de scheepswerf van firma Jonker en Stans alhier, hebben het werk gestaakt. Zij eischten loonsverhooging, waaraan de werkgevers niet voldeden. Heden is onder 50 nageljongens van 14 18 jaar, werkzaam bij de Rotterdamsche Droogdok-Maatschappij aan den Boven-Hei- plaat alhier, een werkstaking uitgebroken. Zij eischen hooger loon. Deze beide beide berichtjes lazen wij in de „N. R. Ct." Zou hier toeval in het spel zijn of moeten wij denken aan een nationale nagel broekjes-organisatie op Sociaal-democrati- schen of anarchistischen grondslag? De afdeeling Leiden van den bond van Christelijke bakkersgezellen in Nederland beeft een motie aangenomen, waarin teleur- steUing wordt uitgesproken over de houding van den afgevaardigde ter Tweede Kamer voor Leiden, dr. De Visser, bij de eind stemming over de Bakkerswet. De motie zegt verder, dat dr. De Visser daarbij het zedelijk en geestelijk welzijn van de patroons en gezellen uit het oog heeft verloren en de belangen van de arbei ders heeft geschaad. Het bezoek dat de Koningin Vrijdag aan de veenkoloniën zal brengen, geldt hoofd zakelijk de nieuwe veenkoloniën. Bezocht wor den Stadskanaal, Vleddervcen, Alteveer, Pe- kela, Sappemeer JleL bezoek heeft geen offi cieel karakter. Om 9 uur komt de Koningin per extra-trein van „Het Loo". Om half vier vertrekt H M'per extra-trein van Stads kanaal. Onder Holwerd (Fr.) zijn twee maaiers door den bliksem* getroffen de een was op slag dood. Een tweejarig meisje te Grave is in den regenbak achter het huis gevallen en verdronken. Te Tilburg liep Maandagavond een slaapdronken sigarenmaker, B. genaamd, op de lijn van de in aantocht zijnde stoomtram der Hollandsche Buurtspoorwegen. Hij werd door de machine gegrepen en veertig meter over den weg voortgesleurd. Met wonden aan hoofd en beenen en inwendige kneuzin gen werd hij per brancard huiswaarts ge bracht. „Tel". HAVENBEWEGING. Hieronder volgen de cijfers betreffende de havenbeweging van Rotterdam, Antwerpen en. Hamburg, gedurende de afgeloopen maanden van dit jaar met daaronder de overeenkom stige cijfers, in dezelfde maanden van 1911 bereikt. N. Waterweg 1912 4929 5.621.710 1911 4695 5.406.834 traging in den treinenloop ten gevolge. Niemand werd gekwetst. Uit de Vlaamsche toespraak door baron R. de Kerckhove d'Exaerde bij de opening J van den Oost-VIaamschen Provincieraad go- houden, tcekenen wij aan, dat, naar aanleiding van den brand die een deel der Brusselscho wereldtentoonstelling in 1910 in de asch legde, die, welke het volgende jaar te Gcnl. verwacht wordt, uit afzonderlijke paviljoenen zal bestaan in plaats van uit een in verschil lende afdeelingen gesplitste hal. Natuurlijk valt liet grooto feestgebouw voor hot houden van congressen enz. hier buiten. Voorts lezen we, dat daar ook nabootsingen van do mooiste gevels zullen to zien zijn, die aan particu liere woningen in Zeeuwscli-Vlaanderen be- li oor en. Anton de Genezer, door zijn volge lingen ook Anton de Edelmoedige genoemd, van wiens eigenaardige leer en pei soon een vorig blad het een en ander heeit meege deeld, is ter aarde besteld. Verscheiden dagen is het lijk tentoon gesteld geweest in den tempel, waar hij preekte en de zieken door het opleggen der handen behandelde. Verschillende verte genwoordigers van andere Belgische gezinten waren duarbij aanwezig. De stoet, die het stoffelijk overschot naar het graf verge zelde, werd op 15.000 personen geschat. Voor het lijk word een boomstronk gedra gen, zinnebeeld van den boom der kennis van goed en kwaad, door een der meest aanzienlijke aanhangers van het >Antoinis- me'\ nl. Delcroix, leeraar aan het Atheneum te Luik. Volgens den wil van den overledene werd zijn stoffelijk hulsel in het algemeene graf bijgezet. De Londensche dierguarde is een zeld zaam dier rijk geworden, nl. den zgn. ooievaar met den walvischkop, die leeft iu de moerassen van den Witten Nijl, maar uiterst moeilijk te naderen is. Met zijn geweldigen kop maakt het dier, dat met de ooievaars verwant is, een pot- sierlijken indruk. Slechts in drie dieren tuinen wordt het aangetroffen. De vergiftigmgsgevallen, 01a het nuttigen van rauw paardengehakt in Elberfeld waar genomen, zijn nog vermeerderd. Nog 15 per sonea zijn in die omstandigheden ziek gewor den, zoodat thans in 't geheel 180 personen daarbij betrokken zijn. Thans is uitgemaakt, dat de baanwachter sliep op het oogenblik dat de Jan. Plezier bi» Schimedefeld de rails overstak en een trein, met een snelheid van 75 K M. naderde. De man is nog op vrije voeten. Veertien leden van de bemanning (ter „Fram", die met Amundsen op de Zuid-poof expeditie zijn mcegeweest kwamen Dinsdag te IMaden aan Ze werden, bajeroet door don con stil-generaal van Noorwegen te Londen. Of schoon de meeste mannen gec-n Engelsch ken nen, hadden ze zich toch verbonden, geen woord over den eigenlijken tocht los te laten, vóór Amundsen's boek verschenen is. Wat ze verhaalden, had dan ook weinig om het lijf. Uit een enkel gezegde bleek hoe igrooto zwarigheden de expeditie heeft moeten overwinnen. Toch werd verklaard dat deze nog door buitengewoon geluk gezegend' is. Vier man zijn met den leider naar de Pool zelf mee geweest. Een van hen schreef het succes van Amundsen aan de uitstekende honden toe De cycloon die een deel van de Caaa- deesche stad Reigina verwoest heeft, is do ergste, die daar hij menschenhcugenis is voorgekomen. Ze duurde drie minuten en richtte voor 11 miljoen dollar schade aan In de stad werd de staat van beleg afgekonp digd. Drie duizend personen zijn dakloos. UIT HET VERBETERHUIS ONTSNAPT. Twee manschappen der strafcompagnie van Vilvoorde, die in het hospitaal verpleegd werden, zijn Zondag ontvlucht. Zij hebben eich langs de aaneengeknoopte beddclakens laten zakken, Zijn toen den rioolinond ingekropen en langs het riool', dat in. de Senne ui loopt, onder het gebouw door gevlucht. De schildwacht, die hen zag, schoot en een. der vluchtelingen viel, door een kogel' in het hoofd getroffen. Hij werd opgenomen en terug naar het hospitaal gebracht. De andere, die zich geheel den dag in een cementfabriek had verscholen, werd des avonds door de gendarmerie aangehouden. Hij droeg kleeren, die een werkman hem had gegeven. Dit feit heeft veel opschudding verwekt. -f- 234 -f 214.876 3462 6.848.315 3466 6.622.045 4 -f- 226 270 8302 6.671.110 8704 6,546.737 VerschiL Hamburg 1912 1911 Verschil402 -f- 124.373 De cijfers voor deze haven, waar met een andere tonnemmaat wordt gerekend, zijn her leid Maandagmiddag heeft bij Selzaete een ontsporing plaats gehad. De goederentrein no. 27 kwam in botsing met twee wagons van een trein GentTerneuzen. De twee wagon3 en de bagagewagen van den goederentrein kan telden om- Dit ongeluk had een ernstige ver DE DEMOCRATISCHE CONVENTIE. De beslissing is gevallenWilson is tot candidaat der democraten uitgeroepen. Meer dan 46 stemmingen zijn daartoe noodig ge weest. Onder wild gehuil werd do laatste, hoofdelijke stemming gehouden. Daarvan was de uitsLalg dat Wilson 990, Clark slechts 84 stemmen kreeg. Aangenomen werd de verkie zing van den eerste als met algemeene stem men geschied, te beschouwen. Tot welk een graad van razernij en verwor ding deze verkiezing do vorige dagen, maar voornamelijk Maandag is gestegen, toont de volgend© beschrijving. Men weet, dat Bryan zich met hond tand beeft verzet tegen de nominatie van Clark, omdat deze, zooals hij zeide, slechts de etl00pop is van do geldmannen- Ten einde Bryan nu met zijn eigen woorden te slaan en te bewijzon ,dat hij nog kort gele den over Clark geheel anders dacht dan'

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 2