BUITENLAND. Ingezonden Mededeelingen. ALS BIJ OW KIND Ingezonden stukken. BEKENDMAKINGEN. <yen te gaan, een beroep te doen op alle Roomsch-Katholieken om niet te koopen in winkels, die des Zondags open zijn en het daarheen te leiden, dat do leden en hun huisgenooten zich zedelijk verbinden op den Zondag geen inkoopen meer te doen Bij het vaststellen van eenige gevallen van overtreding van het rendez-vorus-verbod en van koppelarij, is hot aan de zedenpolitie te 's-Gravenhage gebleken, dat twee minder jarige meisjes door haar moeder werden aan gezet tot het plegen van ontucht. De vrouw- een bewoonster van den Parallelweg, is ter beschikking van de justitie gesteld en naar het huis van bewaring overgebracht. („N. R. C.") Een juffrouw in Amsterdam gloed uit en viel van de trap op een 62-jarige juffrouw die beneden stond. Deze was er org aan toe zij moest naar het gasthuis worden gebracht. De andere vrouw kwam met den schrik vnj In de op, 5 Juli te Utrecht'te houden ver gadering van de Noderlandsclie Voreeniging tegen de Prostitutie zullen de nieuwe zede- Igkheidswetten en liaar toepassing eeu onder werp van bespreking uitmaken. („N. R. C.") We vertelden laatst van de familie te Renkum, die na het gebruiken van het mid dagmaal ongesteld werd en waarvan de vader overleed. De 19-jarige zoon is thans gevan kelijk naar Arnhem overgebracht, verdacht zijn vader met arsenicum vergiftigd te hebben De verstandhouding tusschcn vader en kin deren liet te wensehem over De afdeeling 's-Hertogenbosch van de S D. A. P. heeft, naar „Het Volk" meldt, in het district "s-Hertogenbosch candidaat gesteld voor de Kamerverkiezing 1913 den heer Eichels- heim, hoolfidbestuurder van den Sigarenma- kersbond. Een 83-jarige heer is Maandag te Win terswijk door een zonnesteek getroffen. Nu Nederlandsche bladen zich juist ern stig bezighouden met de vraag, welke waarde aan wondergenezingen als die van Lourdes moet worden toegekend, is het tijd, te mel den, hoe een inwoner van een plaats bij Oost Akker (Oost-Vlaanderen), die sedert zes maan den door de dokters ontslagen was, in de maand Februari zoo ziek werd, dat hij" slechts op krukken kon loopen. Maandagmiddag ging hij ter bedevaart naar Lourdes en toen hij een pocpje met de beensn in het water gezeten had, sprong hij" op, wierp zijn krukken weg en verklaarde totaal genezen te zjfn. We laten dit (Helaas overigens geheel ter verantwoording van de „Gazette van Gent" die het weer van Katholieke bladen heeft overgenomen In Rome heeft de weduwe van een overste haar honderdsten verjaardag gevierd. Thans verkeert ze in bescheiden constant digheden. Tot voor een jaar hield deze vrouw Zich nog met een bedrijf onledig, maar de verlamming der armen 'dwong haar dit werk op te geven. Mevrouw Giovanna (aldus is haar voor naam) werd in 1812 geboren. Ze stamt uit een geslacht, waarvan tal van leden een buitensporig lioogon leeftijd hebben bereikt. Haar moeder was 110 jaar, toen ze stierf, haar vader 108, een zusIot 103 en haar groot vader moet zelfs 130 zijn geworden, maar dat is al zoo lang geleden, dat in de berc* kening licht eon foutje kan gesloipen zijn Engelsche Brieven. DE ENGELSCHE ZONDAG. II. Londen, 25 Juni 1912. Als uien zeer verlangend is te trachten te weten te komen hoeveel verschillende Btelselsvan godsdienst, kerkleer, wijsbe geerte, staatsleer, socialisme in Londen verdedigd en aanbevolen worden, dio geen van alle passen in eenig bekend, min of meer officieel of officieus stelsel, kan men heel Wat Zondagen op interessante wijze doorbrengen. Overal in parken, op „com mons" de zelfs in Londen vrij alge meen behouden gemeente-weiden ziet men klotmpjes Imenschon, die naar de diverse profeten staan te luisteren, hun op- of aan merkingen er tusschen door gooien, begin nen te debatteeren en, in vale gevallien, weggaan vóór de collecte begint. Men feaoet zich evenwel niet voorsttellen, dat het alleen sprekers uit de zoogenaamde volksklasse zijn die zoo in de openlucht optreden. Men kan zeer beroemde predi kanten, bekende parlementsleden, dames die aan 't hoofd staan van de eene of andere vrouwenbeweging, hooren in de parken. Het spreken en preken buitenshuis is hier over "t algemeen vee! meer gebruikelijk dan1 eldershet beste bewijs daarvoor vindt men. wanneer men van Piccadilly Circus naar Hyde Park wandelt daar ziet men aan zijne linkerhand de St. James' Church en buiten tegen den gevel, een preekstoel' aangebracht, behoorlijk voorzien van elec- trisch licht, waar de een of andere predi kant der Staatskerk af en toe een toe spraak ten beste geeft. Er is een tijd geweest, dat die preek stoelen buiten do kerk zeer algemeen wa ren. en liet is wel der moeite waard daar even bij stil to slaan. De Anglikaansfcbe kerk heeft, toen ze zich van do Roomsch Katholieke afscheidde, veel behouden van do inrichting, gebruiken, ritualen en vor men van eeredienst deer laatsgenotemde. Wanneer nu h et ritueéle deel van den dienst was afgeloopen, hadden de meest© men- schen geen geduld of lust meer naar de preek te blijven luisteren en liepen weg. Nu was natuurlijk in het oog der sprekers de preek minstens zoo stichtelijk als de rilucele gezangen, handelingen en plechtig heden. Om nu toch toehoorders te krijgen, maakten ze een preekstoel bij den uitgang en als de schare dor geloovigco de kerk uitkwam, slaagde een begaafd spreker er veelal in ze met enfeelo pakkende woorden tot luisteren en blijven luisteren te nopen. Mais, reven ons A nos moutonsWie op boven aangeduide wijze zijn Zondagen Wensclit te gebruiken, diene zich te wape nen met verdraagzaamheid. Niet met lijde lijke doch met actieve# verdraagzaamheid! luistere (men, uitgaande van het standpunt dat al die mtenschen liet innig en eerlijk meenen, wanneer zij zich verbeelden dat ze met hun leer of met hun stelsel de hcele wereld (gelukkig of welvarend kunnen ma- kon. Zoovelen denken dit van hun stelsel of hun leer on of die duizend uren, don wel duizend jaren oud zijn, allen hebben ze dit met elkaar gemeen, dat ze geen van allein jn hun streven geslaagd zijn Spot of ergernis zijn dus niet alleen ongepast; doch ook nutteloos: men helpt er niemand mede, ook zich zelf niet. Doch wie, hetzij dan met kritisch por, toch imot sympathie luistert en de groepen van de sprekers opneemt en gadeslaat, die heeft gelegenheid heel wat mensohenkennis op te doen, afgescheiden nog van het feit, dat men zeer vaak iets hoort dat nieuw licht werpt op eigen overtuiging, die ver-» diept pf versterkt Evenwel er is nog een ander Zondags- vermaak en dat is de „Church parade". Na kerktijd gaan de kerkbezoekers en be zoeksters een pantoffel-parade houden vóór het diner, dat op dien dag vrij algemeen om iialf twee wordt verorberd, om 's avonds door een koud souper te worden gevolgd. Men heeft dus één- 'a. anderhalf uur voor die parade. In de voorsteden van Londen waar een park is - en iets van dien aard is overal al licht gaat men daar wat knieren of in de openlucht zitten In Lon den izelf is evenwel hel neusje van den zalm Hyde Park en vooral de zuidooste lijke hoek, tusschen Hyde Park Corner en xuim halfweg Marble Arch, in den noojrd- oostelijken hoek, waar de prekers en spre kers te vinden zijn. En de Zondag aller Zondagen pm de „Church Parade" in Hyde Park te zien, is de Ascot Sunday", dat is die na de week waarin de wedrennen bij Ascot zijn gehouden en dien we dus pas achter den rug hebben- Nu dient men eerst goed te begrijpen wat die Ascot-rennen voor Londen's beau monde beteekenen. In de eerste plaats kan het gewone publiek er komen, jawel, vol komen juist. Doch terwijl men voor 'n paar shilling heen en weer naar Epsom reist, als daar om den wtoTeldberofemden Derby-prgs woTdt gerend, betaalt men voor Ascot f 6 minstens, tenzij men vóór dag en dauw opstaat. Jon en zijn vriend Alleman komen er dus niet zoo vaak, doch de Ko ning en de Koningin, die gedurende de „Ascot Week" altijd Iogé's op Windsor heb ben, eiken. dag- Men kan ook een plaats krijgen voor de tribune voor het hof of de afgezette ruimte daarvoor „the Royal Enclosure". Om die hiachtig te worden wondt men zich eerst tot den Lord Great Chamberlain, die zeer streng toeziet aan wie hij een kaart geeft. Heeft men die kaart, dan begint het eerst goed, want met dio kaart komt men er niet binnen, doch heeft men alleen het recht een insigne te koopen, dat de kleinigheid van f 48 (4 pd. st.) kost. Een dag in Ascot kost dus iets tusschen do f 6 en de f 48, vermeerderd met eenige kosten voor lunchen, thee, wedden, waarzegsters, rij tuig pf motor enz. enz., waarop men maar niet te nauw moet toezien. Het eerste ge volg is, dat het er buitengewoon „select" ishet tweede dat de dames zich buiten gewoon fraai kleeden. Zesduizend gulden voor een Ascot-japon is nu wel geen prijs, die algemeen besleed wordt, doch er zqn cofctumes die meer gekost hebben en de weelde er in is wezenlijk meer dan over dadig, zelfs voor Londen, wat heel wat zeggen wil. Welnu op „Ascot Sunday", dien we nu pas achter den rug hebben, daar hjj van 't jaar op 23 Juni viel, gaan de dajnes in die prachtige toiletten naar de kerk en, na de kerk, naar de kerkparade in Hyde Park. Men kan zich moeilijk een voorstelling! maken van dat gezicht. In de eerste plaats is de achtergrond, het park, al zoo mooi. De Nederlanders snoeien hun boomen zoo, dat men niet weet of de stumpers op reuzen- asperges dan wel op ontzaggelijke bezemstelen weuschen te gelijken. Hier in Engeland begin nen de takken al vrij laag en spreiden zich dan zooveel mogelijk uit, bijna of geheel ho rizontaal. Men heeft dus in cn langs de lanen, en op de (gazons ware bladerdaken, die heerlijk veel schaduw geven. Op den achtergrond van die koele lanen en grasvelden ziet men schattor van kleurige bloemperken, die met vroolijke flonkeringen en bonte flik kervlammen in den gouden zonneschijn pralen. Aldus de lijst. En daarin een schilderij van Engelands mooie, fiere vrouwen, slank en lenig, gracieus van bewegen en elegant van vormen, gekleed met een pracht en ook een durf van kleurschikking, waarvan men nergens do wedergade vindt. Men weet, dat in Parijs nieuwe toiletten door min of meer half-dames worden geadverteerd. Hier gebeurt dat niet en het resultaat is veel beter. Men betreurt 't alleen, dat het in Engeland voor de officieren absoluut geen mode is in unit- form te verschijnen, tenzij de dienst het be paald vordert. De hoeren doen wel hun best met grijzen of nog lichtkleuriger pakken, doch zwart is lang niet in. de minderheid. Aan den anderen kant komen witte kanten ja ponnen tegen het zwart weer beter uit En het aantal dames is zoo geweldig veel groo- ter, dat de sprenkeling van donker gekleede mannen niet erg hindert. Ook valt op de afwezigheid van equipages en auto's Het is geen „ton" 's Zondags te rijden, dat doet mon de Ascot-uren, niet. Op een zonnigen zomer-achtermiddag in de week is dat (gekrioel van equipages juist zoo interessant, maar het geeft aan den Zondag weer een bepaald „cachet" en, één ding is zeker, men kan de prachtige toiletten natuur lijk veel beter zien en bewonderen, dan wan neer de bevallige draagsters er mee in 'n. koets zitten. In elk geval is evenwel een bezoek aan een „Church parade" iederen Zondagmorgen der moeite waard, ook al is 't geen „Ascot Sunday", en een aangename afwisseling na geluisterd te hebben naar verschillende spre kers, wier wijsheid wellicht niet immer de kracht had tot bewondering of overtuiging te dwingen. Trage Spijsvertering. Weinig kwalen werken nadeeliger op het humeur en het gestel dan trage spijsvertering en verstopping, en men lieeft terecht gezegd, dat de helft van alle ziekten uit verstopping voortkomt. Een goede ontlasting is onmisbaar en daarom wordt in het algemeen geen ge neesmiddel méér gevraagd dan een afdoend, veilig en zachtwerkend laxeermiddel. Het bezwaar van vele afvoermiddelen is, dat zij te sterk purgeeren en door hun heftige werking den patiënt uitputten en verstoppend reageeren Foster's Maagpillen werken zóó zacht dat de stoelgang geheel natuurlijk ge schiedt, zij verwekken geen krampen, de hoe veelheid behoeft niet voortdurend vergroot te worden en zij laten zich zeer .gemakkelijk innemen. Zij zijn het best-bekend geneesmiddel voor alle voedingsstoornissen, slechte spijsvertering, maagkwalen, verstopping en alle gevolgen als hoofdpijn, slechte eetlust, hartwater, slapeloos heid, enz. Foster's Maagpillen (let op de juiste spel ling van den naam ter voorkoming van na maak) zijn te Middelburg verkrijgbaar bij den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157 A f065 per flacon, of f3.60 per zes flacons. gezond, vrooljjk en frisch van geest wilt zien opgroeien, geeft het dan Dr, Hommel'* Hae- matogen. WAARSCHUWING Men vrage uitdrukkelijk den naam Dr. Hommel. VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. Gisteren is binnengekomen te Vlissingen, het driemastschip „Wera" van Demaxaranaar Middelburg met een lading groenharthout voor de firma Alberts en Co Later is do „Wera" hier aangekomen eu heeft aan do Loskade ligplaats genomen. De „Prinses Juliana" van de Mij. „Zeeland", die een excursie naar Kiel maakt, is te Hel goland aangekomen. Blijkens bij het Dep. van Marine ontv. be richt is Hr Ms. „Heemskerck" 24 dezer te Nieuwediep aangekomen. („St. Crt.") Stoomvaartmij. „Nederland". „Billiton" (uitreis) vertrok 24 Juni van Suez; „Calcutta" (uitreis) is 23 Juni Perim gopass. „Koningin der Nederlanden" (uitreis) vertrok 25 Juni van Southampton„Koning Willem III" (thuisreis) arriveerde 24 Juni te Genua „Timor" arriv. 24 Juni van Java te Amster dam „Kambangan" arriv. 24 Juni van Am sterdam te Batavia„Karimoen" (uitreik) Sb 24 Juni Pantellaria gepass.„Vondel?" (uitreis) arriv. 25 Juni te Port Said. Rotterdamsche Lloyd. „KaWi" vertrok 22 Juni van Padang naar Rotterdam „Meranke" (thuisreis) arriv. 24 Juni te Marseille; „Tabanan" (uitreis) vertrok 22 Juni van Perim„Rindjani" (uitreis) ver trok 23 Juni van.' Gibraltar„Beaoeki" en „Ternate" ver trokken. 22 Juni van Batavia naar Rotterdam„Medan" (uitreis) ds 24 Juni Ouessant gopass.„Djocja" (thuisreis) vertrok 24 Juni van Perim„Tambora" (thuisreis) vertrok 25 Juni van Port Said. Holland Amerika-lgn. „Amsteldijk", van Rotterdam naar Boston en Philadelphia, pass. 24 Juni Lizard„Gor- xcdijk" arriv. 23 Juni van Baltimore te Rot terdam; „Maartensdijk" arriv. 23 Juni van Rotterdam te Baltimore; „Potsdam", van Rot terdam naar New Yoric, pass. 23 Juni Lizard; „Rotterdam" arriv. 24 Juni van Rotterdam Ito New York„Soestdijk", van Rotterdam naar Newport News, arriv. 23 Juni t» Baltimore „Sommelsdijk" arriv. 22 Juni van Rotterdam te Roston „Rijndam" vertrok 25 Juni van New York raar Rotterdam. Kon. Holl. Lloyd. „Amstelland" (thuisreis) vertrok 22 Juni van Rio Janeiro; „Frisia" (uitreis) arriv. 25 Juni te Santos„Zaanland" (uitreis) pass. 25 Juni Ouessant. Kon. West-Ind. Maildienst. „Prins der Nederlanden" arriv. 23 Juni van van West-Indië te New York „Oranje Nas sau" (uitreis) pass. 23 Juni Ouessant; „Prins Willem V" arriv 25 Juni van Amsterdam te Paramaribo Diverse Stoomvaartlijnen. „Perseus" vertrok 23 Juni van Penang naar Amsterdam„Ping Suey" arriv. 25 Juni van Japan en Singapore te Rotterdam„Calchas" van Japan naar Amsterdam, pass. 24 Juni Perim Ingezonden Btukken worden in geen geval teruggezonden. NEDERLANDSCH SANATORIUM TE DAVOS. Een prachtig aanbod, hetwelk niet onbenut maig voorbij gaan. Te Davos-Platz, Zwitserland, wordt door Nederlanders voor hun landgenooten en voor de volksgezondheid in Nederland sedert 15 jaren een [nuttig werk verricht Een weinig hooger dan de weg, welke Davos-Platz en Davos-Dorf verbindt, staat een ruim (gebouw, hetwelk plaats biedt voor 50 Nederlandsche longlijders en longlijderes9em met beperkte geldmiddelen, zonder onderscheid van (geloofsbelijdenis en maatschappelijkea stand. Het is in 1897 voortgekomen uit dein weaisch om voor ons vaderland een practisch begin te maken met de bestrijding der tuberculose. Het enkele feit, dat bij de oprichting slechts f 6000 aan giften ter beschikking stonden, zal volstaan om een beeld te geven met welke buitengewoon groote bezwaren de ontwikke lingsgeschiedenis van onze inrichting verbon den is geweest. De 15 jaren, welke achter ons liggen, wa ren dan oök voor ons een tijdperk van on afgebroken ongespannen arbeid en van groote moeilijkheden, maar tegelijk van groote vol doening. Want van jaar tot jaar zagen wij, hoe ons nuttig werk van een klein en on zeker begin in omvang toenam, en op vas tere grondslagen kwam te staan. En thans is ten slotte tot ons gekomen waarop wij al die jaren gehoopt hebben de mogelijkheid om ons einddoel te bereiken. Tot duurzame bevestiging van ons Sana torium en de uitbreiding tot 65 patiënten bedden was nog vereischt een bedrag van f35.000. Teneinde nu spoedig en afdoend te helpen, heeft een vermogend landgenoot, die onbekend wenscht te blijven, ons kort ge leden bet volgende prachtige aanbod gedaan: „Wanneer vóór 1 Augustus 1912 aan het bouwfonds van het Nederlandsche Sanatorium te Davos een bedrag van minstens f 10.000 aan giften wordt geschonken, zal aan elk dezer (giften 40 o/o worden toegevoegd. Zoo bovengenoemde som niet bijeenkomt, vervalt het aanbod. De 40 o/0 zullen (geschonken wor den van een maximumbedrag van f30.000." Het is duidelijk, wat dit aanbod voor ons beteekent. De nog bijeen te brengen f35.000 worden op éénmaal teruggebracht tot f25.000, en tegelijk wordt, nu met elke bijdrage een evenredig groote uitkomst verkregen wordt, een sterke prikkel geschapen om ons vóór 1 Augustus te helpen. Verscheidene duizend gulden zijn als ge volg van onze aanvankelijke pogingen reeds toegezegd. Maar de bijeen te brengen som is aanzienlijk, en de nog beschikbare tijd kort. Daarom richten wij ons met vertrouwen tot allen aan wie de bestrijding der tuber culose in Nederland ter harte gaat. Wij heb ben in het afgeloopen tijdperk ten koste van heel wat moeite en zorgen onze krachten gegeven aan ons werk. Helpt ons thans om onze nuttige Nederlandsche Inrichting, die door genezing en niet minder als opvoedende kracht ter voorkoming der tuberculose zoo- velen ten zegen is, eu die tegelijk in den vreemde den Nederlandschen naam hoog houdt, voorgoed op blijvende grondslagen te vestigen. Hoofdbestuur van het Nederlandsche Sana torium te Davos P. H. J. Yssel de Schepper, Arnhem, 19 Vel- perbuitensingel, Voorzitter; P. Plan ten ga, Con sul der Nederlanden, Davos-Platz, le Secret.- Penningm.J Kerkhoven, Amsterdam, 115 Heerengracht, 2e Secret.-Penningm.M. A v. Nieukerken, Gorssel; Mr. A. E. Bles, 's-Gra venhage; Mr. J. JE. A. Lisman, 's-Gravenhage, W. M. Scheurleer, 's-Gravenhage; A. Menalda Gz„ Hilversum; Dr. C. J A. van Iterson, arts, Leiden; Dr. H. Burgerhout, arts, Rot terdam; J P yan der Slooten, Utrecht. De Redactie dezer Courant en de ooder- teekenaars zijn gaarne bereid bijdragen in ontvangst te nemen. HOOG WATER» te Vlissingen. Donderdag. .27 Juni nm. 12.11 Vrijdag .28 12.53 Zaterdag .29 1.29 Zondag .30 2.08 Maandag 1 Juli 2.41 Dinsdag. 2 3.17 Woensdag 3 3.49 Handelsberichten. OraumBrbtenenz. Amsterdam, 25Juni. Aardappelen. Friesche blauwe f 0.a t 0.Friesche borgers f 0.a t 0.Andijker bont. f 0.a 1 0.Andijker blauwe f 0.a f 0.Hillegommer kralen f a f Hilleg. Eigenheimers f a f Zeeuwsche bonte 10.a f 0.id. blauwe f 0.a f 0.id. Eigenheimers f 0.— a f 0.Geld. blauwe f 0.af 0.Geld. bonte f 0.a f 0.Drentsche Eigenhei mers f 0.a f 0.Zeeuw, bravo's f 0. a f 0.Eigenheimer poters f 0.a f 0. IJpolder bravo's f 0.a f 0.Alles per mud. Malta's per kilo 0 a 0 c dito Spring 00 a 00 c. Andijker mmzen per groot mud f 4.50 a f5.20, per klein mud f 3.50 a f 4. Westlandsche muizen per mud f 4.50 a f 5, dito ronde f 4.50 a 5. Rijper muizen f 5.50. Schoolmeesters f 5.40 a f 5 60, Glaadblaad- jes f 5.50 a f 5.60, Friesche muizen f 4.50 a f 5, lange muizen f 5.40 a f 5.60, Kaiwg- ker oude 14a f4.50. Aanvoer 8 ladingen. Cdrbghem-Andbribcht, bij Brussel,25Jnn. Heden werden aangevoerd 2810 varkens. Men betaalde per kilo tr. 1.06 a 1.22. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig rijn aangegeven de volgende voorwerpen, welke terug te bekomen rijn: I. aan het politiebureau zak, inh. portemonnaie zilveren fkruisje. II. Bjj particulieren nickel heerenhorloge, A. v. Tiel, BreöE 131 goud oorbelïetje, J. Stunn, St. Jansgang 68a witte zak, inh. portemonnaie en zakdoek, W. J jd e. Goede, Heerengracht 36. gouden broche met groenen steen, Basti- aanse, Langeviele 195 2 halstertouwen, P J. Heiliger, Sleepers singel 127 huissleutel, K. Meertens, Vlasmarkt vogel (Parkiet), mevr. .Van Haarst, Noord singel 171 taschje inh potlooden en pennen, Den Ha mer KI Vlaanderen M 129 dames handschoen, J Pluijmers, Nederstraat O 194; zilveren armband J Bocch, Singdstraat No. 102; haarspeld, M. v. d. Berg, Segeerstraat H 88 hondenzweep, T v d. Hoek, Koepoortstr. E 61; gedeelte van gouden oorbelletje, A Th', de Looff, St. Jansgang 88 pet, Bastiaanse, Langeviele K 195 vulpenhouder, Louis, 't Zand bij Middelburg 60 cent, Overduin, Noordsingel S 198 zilveren Hoedenspeld, J. Dingemanse, Lange Gee re K 305 bal, W. Polderman, Spuistraat 115 wit hondje, R. Soetens, Zusterstraat I 234 boeren oorring, Wed. Reiziger, Seisweg R 170; kanten kraagje, J. Kastelein, Kromme Weelö L 31; taschje, P. Kroon, Lombardstxaat C 54 zilveren broche anet Wapen Zeeland, J E. Desson, Hofplein E 1 HEBIJR. Be herijk der maten en gewichten in 1912 zal voor de hierna vermelde gemeenten plaats hebben op de volgende dagen Zierikzee, ook voor Kerkwerve27 en 28 Juni, 1, 2, 3 en 4 Juli. Nieuwerkerk5 Juli. Ouwerkerk: 6 Juli des voormiddags. Noordgouwe: 15 Juli des namiddags. Zonnemaire: 16 Juli. Brouwershaven, ook voor Duivendijke 17 en 18 Juli. Eikerzee 19 Juli des voormiddags. Ellemeet: 19 Juli des namiddags. Oosterland: 23 Juli. Dreischor24 Juli. Noordwelle, ook voor Serooskerke (Schou wen;: 25 Juli des voormiddags. Renesse25 Juli des namiddags. Haamstede, ook voor Burgh 26 Juli en 27 Juli des voormiddags. Bruinisse: 6, 7 en 8 Augustus. St. Philipsland9 Augustus en 10 Au gustus des voormiddags. Vergaderingen, Concerten enz. MIDDELBURG. Eiken dag Electro-bioscope theater, Markt, 's Avonds 7lli/a p., Zondags 6lli/g p, Woensdags en Zaterdags matin ée's. Donderdag 27 Juni Buitengew. Alg. Verg. veilingsver. „Walcheren" Schuttershof 1u. Zondag 30 Juni. Z.-A. Concert. Schutters hof, 7i/a p. Woensdag 3 Juli. Concert Stedelijk Mu ziekkorps. „Schutters hof" 8 p. Donderdag 4 Jnli. Concert Stedelijk Mu ziekkorps. Tuin Nocrd Bolwerk. 7>/j uur. Zondag 14 JulL Z.-A. Concert. Schuttere- hof, 71/3 U- Dinsdag 23 Juli. Concert Stedelijk Mn- ziek korps. „Schutters- hof 8 p. Woensdag 24 Juli. Concert Stedelijk Mu ziekkorps. Tuin Noord Bolwerk. 8 u. Zondag 11 Ang. Z.-A. Concert. Schutters hof, pu Woensdag 21 Aug. Concert Stedelijk Mu ziekkorps. Tuin Noord Bolwerk. 8 u. Zondag 8 Sept. Z.-A. Concert. Schutters hof, 71/2 p. Woensdag 16 Oct. Nat. Gez. Jac. P. Thijssw. 6—7 o. Maandag 28 Oct. Nat. Gez. H. P. Berlags. Maandag 11 Nov. Nat. Gez. Jhr. G. L. Schorer. Maandag 25 Nov. Nat. Gez. Prof. dr. W. Reinders. Maandag 16 Dec. Nat. Gez. Prof. M.Straub. VLISSINGEN. Donderdag 27 Juni tot Maandag 1 Juli. Concertgebouw. Tentoon stelling van Schilderijen door Cor de Gavere. Da gelijks van 16y» p. GOES. Donderdag 11 Juli. N. V. Landb. Mij. „De Bathpolders" Alg. verg. Hotel „Centraal", van. 10 p. Stoomdrukkerij. Firma D. G. Kröber Jf< Middelbare.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 6