BIJVOEGSEL Middelburg 26 Juni. lf* Uit de Staatscourant. FEUILLETON. OHADSJI MOERAT. Kerknieuws. Kanst en Wetenschappen. Rechtzaken. Verschillende Rerichten. te Amsterdam; mr. L. Offerliaus Jzn., recbter in de arrondissements-rechtbank te Amsterdam. Donderdag 27 Juni 1912, no. 150. GAAT GRAAF VAN BYLANDT HEEN? Men schrijft aan de „Telegraaf": Naar in parlementaire kringen verluidt, beeft bet reeds eenigen tfld loopende gerucht dat de president der Tweede Kamer mr W K F. P. graaf van Bylandt, na deze zitting als voorzitter zal aftreden, thans zekerheid gekregen. Ook iop advies van Zijn medicus stelt de heer Van Bylandt zich onder geen beding (meer (beschikbaar. Als opvolger wordt genoemd dr. J. Th. de Visser, de christelijk-historische afgevaar digde froor Leiden. De le onder-voorzitter jhr. mr. O. F. A.M. van Nispen tot Sevenaer schijnt niet in aan merking te Zullen komen, èn omdat hjj per soonlijk niet wenscht, èn omdat, met hot oog op zekere gebeurtenissen, die de laatste jaren bij vele protestanten ontstemming hebben ge wekt, het hoogst onwaarschijnlijk wordt ge acht, dat men een Katholiek tot voorzitter der Tweede Kamer zal benoemen. DE KUSTVERDEDIGING Binnenkort is te verwachten de Memorie van Antwoord op het Voorloopig VeTslag der Tweede Kamer over het cntweTp tot instelling van een fonds voor de kustverdediging. Daar uit Zal dus de onjuistheid bljjken van het ge rucht, dat dit ontwerp zou worden ingetrok ken. Naar wij vernomen, kan worden ver-> wacht, dat hij de memorie van antwoord plan nen Zullen worden uiteengezet, volgens welke de voorzieningen ten behoeve van de kust verdediging op tmeer beperkten voet zullen plaats hebben, dan aanvankelijk was voorge steld. („N. R. Ct.") COMMISSIE WEERBAARHEID. „Avondp." verneemt dat de sub-cc Provinciale Staten. Calamiteus-verklarrng Moggershil. Ged. Staten stellen voor te besluiten den polder Moggershil calamiteus te verklaren. Uit de stukken blijkt, dat tot het verzoek om ca lamiteusverklaring door den polder is besloten, omdat de polder buiten staat is te voorzien m de kosten van zeewering, welke te zjjner instandhouding, moodig zijn De toestand van den zeedijk vereischt nood zakelijk voorziening, zoowel voor het behoud van den polder Moggershil als in het belang van den calamiteuzen Oud-Kempenshofstede- polder en den tot het waterschap St. Anna- land behoorenden Anna-Vosdijkpolder. De besturen en vergaderingen van ingelan den van de waterschappen St.-Annaland en Stavenisse en den polder Oud-Kempenshofstede alsmede het bestuur en de dijkraad voor de waterkeering van den calamiteuzen Oud-Kempenshofstedepolder hebbere—tegen de inwilliging van het verzoek geen bezwaren. Volgons het ontwerp-bijzonder reglement voor het bestuur en beheer dor waterkeering van de calamiteuze polders Oud-Kempenshofsbede en Moggershil zal voor het besturen, behce- ren en bekostigen van de zeewering en oever- verdediging van de calami leuze polders Oud- Kempen shof stede en Moggershil een water schap worden opgericht, dat bestaat uit deze calamiteuze polders en uit de daaraan gren zende polders Amna-Vosdijk en Breedevliet (be- hoorende tot het waterschap St.-Annaland) en iiet waterschap Stavenisse (bestaande uit de polders Stavenisse, Margaretha, Nieuw-Kem- pensliofstede, Nieuwe-St.-Maartensdijk en Oude- Zuidmoer). En zal de dijkraad bestaan uit: 4 verte genwoordigers van den calamiteuzen Oud- Kempenshofstedepolder, 2 vertegenwoordigers van den calamiteuzen Moggershilpolder; 1 ver tegenwoordiger van den Anna-Vosdijk- enden Breedevlietpolder2 vertegenwoordigers van het waterschap Stavenisse. ber 1915 aan de Christelijke werkliedenvereeni ging te Neuzen, ten. behoeve van hare vak- teekenschool, een subsidie uit de provinciale fondsen te verleenen van f 100 per jaar, on der de (gebruikelijke voorwaarden. Dit voorstel is een gevolg van het mislukken der pogingen om tot. samenwerking te ko men van deze school met die der Vereenigde handwerkslieden. Ook de hierop volgende wij ziging is daarvan het gevolg. Subsidi e aan de teekenschool der Vereeniging „Vereenigde Hand werkslieden" t e Neuzen. Ged. Staten stellen voor het vroeger voor gestelde ontwerp-besluit te vervangen door het Subsidie avondteekcnschool te Oostburg. Van het bestuur der veneeniging „de Am bachtsschool voor Oostbuxg en omstreken" te Oostburg ontvingen Ged. Staten een adres om subsidie uit de Provinciale kas ten behoeve van hare avondvakteekenschooi Daar uit de stukken niet duidelijk bleek, hoe veel door de (jjemeenbe Oostburg wordt bijge- dragen, hebben Ged. Staten omtrent de ra ming van den post „bijdrage van gemeente Oostbuxg, Ambachtsschool "en particulieren." - in de begrootmg gesteld op f 250, aan het iS"! bestuur der school eene specihcefie gewaagd. Uit het antwoord blijkt, dat die post is sa- lid van de Tweede Kamer baron Van der Borch van Verwolde het „schietvraagstuk" - i mengesteld als volgt: bijdrage gemeente Oost- bestadoerd hooft, decor dagen oen verslag met 10 amhadttsschool- f 150, htf- ontwerp besluit aan den munster van oorlog |dr Particulieren f 90 heef ter hand gesteld. Het .grootste deel der bijdrage wordt ver- Daarbif ts voorgesteld, aan jongehoden van atast, d„ ,„.lto ond„ 17 jaar en ouder de gelegenheid le openen óta bestu„ stdat met de teekenschool, self om gebruik te maken van een njksgeweer en Lp. de provmciale fondsen wordt «fisubsidieerd nb AT, VArc/>h,llkanAA I en van de teekenschool eene vergoeding voor huur, vuur en licht ontvangt; het aandeel der de noodige munitie, ten einde op verschillende schietbanen, te oefenen, indien zij zich ver binden, in tijd van oorlog ten bij mobilisatie in te treden. Tot dat doel zouden reeds voor 1913 gelden op de begrooting van oorlog wor den gebracht. Bij kon. besluit: is benoemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de Rijks universiteit te Ledden, om onderwijs te gevén in het volkenrecht, jhr. mr. dr W. J. M. van Eysinga, hoogleeraar aan de Rijksuniver siteit te Groningen is aan A. Leeflaag, lector aan de Tech nische Hoogeschool te Delft, op zijn ver zoek, eervol ontslag uit die betrekking ver leend is J. Bossers, geneesheer te 's-Gravendeel', benoemd tot ridder in de orde van Oranje- Nassau. Door het gerechtshof te Amsterdam is, ter vervulling eener vacature van raadsheer in haar college, opgemaakt do navolgende alpha- betische lijst van aanbeveling; mr. L. P. J. Hoéffelman, vice-president van de arrondis sementsrechtbank te Amsterdam; mr. G. Kir berger, advocaat en raadsheer-plaatsvervanger (naar de Duitsch» vertaling). 49. van Leo Tolstoi. Hq dacht aan de bron aan den voet van den berg, waarheen hij met zijn. moeder, zich aan haar wijden broek vasthoudend, (Om water was gegaan. Hij dacht aan den mageren hond, die hem het gezicht had gelikt en aan den xookorigen Walm en de zure-melklucht, die de lucht vervulde, toen hjj met zijn moeder hïf het melken der koeien en bij het afkoken van de melk tegenwoordig was. Hij herin nerde zich den dag, dat hem voor het eerst het hoofd was kaal geschorenzooals hij toen maals Zijn ronden, blauwig glanzendon schedel in het schitterende, koperen bekken had ge- Zien en. over zijn eigen voorkomen hoogst) verbaasd was geweest. En terwijl hij zoo laan Zijn eigen jeugd terugdacht, kwam hem ook zijn geliefde zoon Joessoef vor den geest, dien hij indertijd zelf voor het oerst den sche del had geschoren gemeente is echter teruggebracht tot het lut tele bedrag van f 101 Aan deze handelwijze moet, naar Gedeputeerden meenen, een einde gemaakt worden door eene andere redactie der voorwaarden Voorts is er h. i. geene enkele reden, om het reeds vroeger toegekende subsidie 150 te verhoo.gen, daar toch de gemeente Oostburg hare bijdrage slechts op 110 be hoeft te breuigjen, om de begrooting zonder verhoogjng van het subsidie der provincie te doen sluiten. Zij stellen daarom voor te besluiten: aan het (bestuur der veneeniging „de Ambachts school voor Oosthuig en omstreken" ten be hoeve van de avondvakteekenschool le Oost- burg^ voor de jaren 1913, 1914 en 1915, een (subsidie uit de provinciale fondsen te verleenen van f 150 per jaar, o. m. onder voorwaarde, dat door de gemeente Oostbuxg, omliggende gemeenten en particulieren, de am bachtsschool daaronder niet begrepen, ten minste f 200 per jaar worde bijgedragen Subsidie v ak tee ken scho ol der „Chr. werklieden v ereenitgin g" te Neuzen. Ged. Staten stellen voor te besluiten: voor het tijdvak van 1 Januari 1913 tot 31 Decem- Nu Was die Joessoef al een statige, jonge dsjigit. Hij zag hem weer, zooals hij hem de laa,tste (maal gezien had. Dat was op den dag, dat hij zijn geboorteplaats Zei mes verliet. Zijn zoon had hem zijn paard voorgeleid en hem verzocht, met hem te mogen meetrekken. Hjj was al marschvaardig fen gewapend en hield zijn paard aan Iden toom. Joessoef's vroolijk gezicht met de roode wan gen en zijn geheele slanke en fiere gestalte (hij was groofer dan. Zijn vader), zwol als het ware van levenslust, moed en jeugcE-frisdh- beid. De trots Zijn jonge jaren reeds goed ontwikkelde schouders, de we! gevormde, slanke heupen, de krachtige armen en bedrevenheid en gewisheid, die zich in alle bewegingen van het jeugdige lichaam openbaar don, waren steeds een oogenlust en vreugd van zijn vader geweest. „Blijf liever thuis", had Chadsji Moerat hem gezegd „Je bent nu de eenige man in huis Bescherm je moeder en grootmoe der" Eh Chadsji Moerat dacht aan die koene trotsche uitdrukking in Joessoef's verheugd blozend gezicht, toen hij antwoordde, dat, zoolang hij leefde, zijn moeder noch groot moeder eenig leed zou geschieden. Hij had Zich op het paard geworpen en zijn vader tjpt aan de beek uitgeleide gedaan Toen hun besluit van 14 Juli 1911, no 18, in dier voege te wijzigen, dat daarin voor „f 215" „f 245" en „f 550" worde gelezen „f 200' „f 210" en „f 400". In hun (toelichting zeggen zij. Nu het provinciaal subsidie voor 1912 tot het vroeger toegekende bedrag wordt terug gebracht, behoort ook van de gemeenten niet meer te worden gevorderd dan de bijdragen (f 180 van Neuzen en f 30 van de omliggende gemeenten), uitgetrokken in de begrooting, op den grondslag waarvan dat subsidie werd ver leend. Subsidie Handelsschool te Vlissingen. Van het gemeentebestuur van Vlissingen ont vingen Ged. Staten een adres om subsidie uit de provinciale kas ten behoeve van de Han delsschool aldaar Ofschoon van igroote belangstelling in het onderwjjs aan deze school nog niet is gebleken er zijn thans 12 leerlingen meenen zij, dat met hel oog op den korten tqd van be staan thans neg niet het oogenblik is aan gebroken, om te overwegen, of met bet ver leenen van steun uit de Provinciale kas op den duur op denzelfden voet behoort te wor den voortgegaan, Zij stellen voor te besluiten: aan de ge meente Vlissingen, ten behoeve van haar Han delsschool met 2-jarigen cursus voor de jaren 1913, 1914 en 1915 een subsidie uit de Pro vinciale fondsen, te verleenen tot een bedrag van 10 o/o der uitgaven en tot een maximum van f 1000 per jaar, onder de navolgende voorwaarden a. de uitkeering lieeft plaats, vc de bijdrage in de jaarwedden aangaat, afloop van elk halfjaar na inzending door Burg. en Weth. aan Ged. Staten van een speci fieke opgaaf van de in dat halfjaar uitbe taalde sommen, en, voor zooveel de andere kosten aangaat, na ontvangst van een door Burg. en Weth. aan Ged. Staten te zenden specifieke (opgaaf van die kosten over elk jaar; b. door Burg. en Weth. wordt aan Ged. Staten een exemplaar van dit jaarverslag ge zonden. Subsidie handclscursus te Middelburg. Ged. Staten stellen voor te besluiten aan de Veroeniging voor handelsonderwijs, geves tigd te Middelburg, ten behoeve van haar driejarigen avondcursus voor handelsonderwijs, voor de jaren 1913, 1914 en 1915 een sub sidie uit de Provinciale fondsen te verleenen tot een bedrag van 10o/0 der uitgaven en tot een maximum van £500 per jaar, onder de voorwaarden overeenkomstig die voor de han delsschool te Vlissingen Subsidie h andels cut su s te Zierikzee. Ged. Staten stellen, voor te besluiten aan de Neutrale Middenstandsvereeniging te Zie rikzee ten behoeve van haar Handelscursus voor de jaren 1913, 1914 en 1915 een sub sidie uit de Provinciale fondsen te verleenen tot een bedrag van 10'o/o der uitgaven tot een maximum van f300 per jaar, onder de voorwaarden, overeenkomstig met die voor de handelsschool te Vlissingen en den han delscursus te Middelburg. Subsidie avondvakteekenschool te Axel. Ged. Staten stellen voor te besluiten, voor het tijdvak van 1 Januari 1913 tot 31 Decem ber 1915 aan de Veroeniging „Ambachts- belang" te Axel, ten behoeve van de onder haar beheer staande avondvakteekenschool, een subsidie uit de Provinciale fondsen verleenen van f125 per jaar, onder de bruikeiijke voorwaarden. Subsidienieuwgcbouw voor Rjjks- landbouwwinterschool te Goes Daar het onderzoek omtrent een verzoek van B. en W. van Goes om een bijdrage uit do Provinciale fondsen voor het stichten van een nieuw gebouw ten behoeve van het Rijks- landbouwwinteronderwijs aldaar niet tijdig kan zijn afgeloopen voor het nemen van een be slissing in deze zomerzitting, geven Gede puteerde Staten in overweging, het stuk in hun handen to stellen, ten einde daarover in de aanstaande Najaarszitting een voorstel te doen. J a ar wedde* be t aalm ee s te r te Middelburg In een adres vraagt de betaalmeester al hier zijn jaarwedde als ambtenaar, belast met het beheer der Provinciale fondsen, willen herzien. Sedert 1898 zijn èn de verantwoordelijk heid èn de aan het ambt verbonden werk zaamheden nog belangrijk toegenomen. Ged. Staten stellen voor te besluiten de jaarwedde van dien ambtenaar met ingang van 1 Januari 1913 te bepalen op zeven honderd (gulden (vroeger f 500) was hij teruggekeerd en na dien tijd had Chadsji Moerat noch rijn gade noch moeder noch Koon gezien. Dézen zoon wilde Sjamyl thans van het licht zijner oogen herooven. Wat de schan delijke man met rijn vrouw voor had, daar aan kon Chadsji Moerat volstrekt niet den ken. Deze gedachten en herinneringen hadden Chadsji Moerat zoo opgewonden gemaakt, dat hij niet meer rustig kon blijven zitten. Hij sprolng pp, stapte met rijn hinkende been vlug naar de deur, opende deZe en riep Eldar binnen. De zon was nog niet opgegaan, n toch was het al licht. De nachtegalen Zongen nog altijd. Ga, zeg den commissaris, dat ik een wandelrit wil doen, en zadelt nw paarden. Zei hij. XIV. Butler's eenige troost gedurende al dezen tijd Wak de poëzie van den oorlog, die hjj niet alleen in den dienst, maar ook daarbui-1 ten, in Zijn particulier leven, zocht en vond Met voorliefde droeg hij zijn tsjorfcessisfche dracht, bereed rijn paard volgens de gewoonte I van de dsjigits en legde rich met den wegens Zijn dapperheid beroemden Bogdanowitsj twee maal in een hinderlaag, om de vijanden, te be spieden1 beide malen echter vergeefs, daar Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Renesse c. a. ds. C. d. Nieuwenhuizen te Gerkesklooster. Doopsgez. gemeente. Beroepen: te Woudsend H. Berg, cand. te Amsterdam. De Vossische Zeitung meldt: Voorden nieuwen gewonen hoogleeraar in de Chi- neesche taai, geschiedenis en letterkunde aan de universiteit te Berlijn, den geheimen regeeringsraad prof. Johan, Marie de Groot, vroeger te Leiden, is nu een eigen Sinologisch seminarie ingericht. Totdusver was de sino logie slechts door een buitengewoon hoog leeraar, wijlen prof. dr. Grube, aan de uni versiteit te Berlijn vertegenwoordigd. Door de oprichting van een seminarie onder leiding van de eerste autoriteit op dit gebied belooft de hoogeschool te Berlijn een middelpunt van de Chineesche oudheidkunde te worden, terwijl totdusver de Nederlandsche en vooral de Amerikaansche universiteiten in dit op zicht de leiding hadden en zelfs Duitsche Sinologen van aanzien naar Amerika moesten verhuizen. Tentoonstelling Cor de Gavere Concertgebouw Vlissingen Mejuffrouw de Gavere is een jonge schil deres, die te Laren woont. Op de Teeken academie in Den Haag ontving ze haar op leiding. Nu woont ze in het schilderachtig Gooi, tusschen schilders en schilderessen. Aan dit land rijn vele harer onderwerpen ontleend Hei- en bouwland, maar ook naar Engeland verplaatsen ons verscheiden stukken. Daar zien we zee en rotsen. Ook hangen hier twee geschilderde portretten. De artieste heeft er reeds meer vervaardigd In de laatste richting meenen we, dat mejuffrouw de Gavere iets moois bereiken kan. De beeltenis van mevrouw H. Rost van Tonningen vertoont een forschen toets en een frissdie rijpheid. Minder geslaagd Is het por tret van mejuffrouw C J. Boelen (nummer 22), dat veel droger, bijna krijtachtig be handeld werd en ook, onevenwichtig in de lijst gezet met dat onnoozele bouquetje naast zich terwijl het gelaat bovendien scherp van terzij werd genomen, ook van compositie minder ge lukkig is. Ook in. andere opzichten kan de jonge schil deres nog veel Ieeren. Geboeid hebben ons de 46 hier gehangen doeken, slechts het eene portret benevens de nummers 16 en 23. Beide Gooische landschapsstudies, van rog en bloei ende boekweit. Al is dit nog met volmaakt, de stemming van den zomerdag warmt u er uit tegen. Waar juffrouw de Gavere elders stofuit drukking moet geven, mislukt dit. Haar rotsen zijn tooneeJgevaarten, haar zeeën van bord papier ,In 't algemeen blijkt de schilderes de grenzen van haar talent te kennen en te eerbiedigen, geeft ze eerlijk, onpretentieus Werk te zien Toen ze zidh aan een zons ondergang waagde, als in 45 of aan leen maan nacht (43), moet ze bespeurd hebben, voor alsnog dergelijke, zeer moeilijke onderwerpen hog niet voldoende meester te rijn Rousseau - herdenking. Zondag rijn in Frankrijk de feesten ter herdenking van den dag, dat, twee honderd jaar geleden, Jean Jacques Rousseau geboren werd, begonnen Het was in een plaatsje Ennenonville. Daar is een gedonkteeken voor den machtigen hervormer aan de gemeente overgedragen. De onder-staatssecretaris voor schocme kunsten Bérard was orbij tegenwoor dig. Hierna hebben ongeveer 2000 belangstellen den enkole vertooningen bijgewoond, die op Rousseau betrekking hadden. Deze geschiedden in de openlucht, bij heerlijk zomerweer. Er werd voorgedragen en gemusiceerd. Het tweede bedrijf van een toaneelstuk in verzen, „1'Hom - me de la Nature" is gespoeld, waarin Joan Jacques de hoofdpersoon is en een werk van hem zelf, „le Devin du Village'werd met tzang en dans uilgevoerd, op dezelfde wijze, als dit in October 1752 te Pargs gebeurde Daarna begaf men zich naar de ledige tombe van den grooten schrijver op het populieren- eiland daar iu de nabijheid, waar hij in 1778 begraven werd, doch slechts tijdelijk, want later is zijn gebeente naar het „Panthéon" overgebracht Overlappen van bloed De „Temps" geeft een geestdriftig verslag over een lezing, die doctor Carrel, chef van dienst in de Rockefeller-stichtmg te New-York, te Parijs, naar aanleiding van de jongste uit komsten met het overtappen van bloed ge houden heeft. Het verhaal klinkt too verachtig Volgens den Franschen heelmeester is de bewerking tamelijk eenvoudig. Men ontbloot de slagader in den bovenarm van wie zich tot de bewerking beschikbaar stelt. In de ader wordt een fijn spuitje gebracht, welks uiteinde in een dicht onder de huid gelegen ader van de(n) bloedarme wordt gestoken Dr. Carrel vertelde van een pas geboren kind, dat ten doode was opgeschreven. Doch reeds een half uur nadat bet op kunstmatige Wijze bloed was toegevoerd, kleurden zich de wangen en huilde het om melk De moeilijkheid is, te verhinderen, dat het bloed klontert. Naar het schijnt, kan dit ver meden worden, hoewel de zegsman toegeeft, dat de bewerking nog voor verbetering vatbaar niemand him in den weg kwam. De nadere kennismaking en vriendschap, die hij met Bog danowitsj sloot, gaf hem in eigen oogen deel bijzondere reputatie van kloek soldaat. Zijn speelschuld had hij betaald, een jood had hem tegen ongehoorde woekerrente het geld voorgeschoten. Hij verheelde zich niet, dat dit slechts uitstel van executie was, dat im mers de drukkende verplichting bleef bestaan maar hjj trachtte toch, de gedachten over zijn eigen toestand |Op zij te zetten en in zoo ver als de oorlogs-poezie hem niet boven die ontgoocheling verhief, kwam hij, zich zelf met rooden Wijn uit den Kaukasus te hulp. Hij dronk meer en meer en verloor met iedercn dag moer- van Zijn zedelijk weerstands vermogen. Wat Maria Dmitrijewna betrof, tegenover haar was hij niet meer de kuischa Jozef, maar hij' maakte haar op tamelijk grove wijze het hof, doch stiet daarbij tot zijn niet geringe verbaring bij haar op een werkelijk energieken tegenstand en. moest ten leste met beschaamde kaken afdruipen Tegen het einde van. April kwam de colonne in de vesting, die Barjatinskij voor de nieuwe expeditie naar de voor ontoegankelijk gehou den Tsjetsjna bestemd had. Tot de colonne behoorden ook twee oompagniën van het Ka- bajdiBche regiment, die volgons een bij het Kaukasische leger ingevoerd gebruik door de In ons Maandag verschenen blad werd al iets gemeld omtrent het proces, dat than6 te Antwerpen gevoerd wordt omtrent de aanvaring van de „Baltic" met de „Finland" ter reede van Vlissingen in 1910. Twee beklaagden zijn voor geweest, een loods en iemand van de i-Finland". De twee andere beklaagden zijn op zee. Vrijdag en Zaterdag werden de getuigen en deskun digen gehoord 34 getuigen zijn opgeroepen, van wie er reeds 20 gehoord zijn. Zondag zijn de leden der Antwerpscha rechtbank naar Vlissingen geweest, om da plaats der ramp in oogenschouw te nemen. Dinsdag werden de verhooren voortgezet. Veel getuigen zijn loodsenPaul Segers is de verdediger. Het O. M. heeft vastgesteld, dat de be klaagden werkelijk schuld hebben. In de gisteren gehouden raadsvergadering van Bergen op Zoom is in beginsel besloten tot het stichten van een dagelijksche groenten- markt. Maandagavond is het 9-jarig zoontje van den stoffeerder H te Geertruidenberg, van de twalmuur bij de Bergsche brug ge vallen en een half uur later overleden („N. R Ct.") Te Rotterdam geraakten van een zeven jarig knaapje, door het onvoorzichtig omgaan met lucifers, de kleeren in brand, waardoor bet kind vrij erstige brandwonden aan borst, armen en aangezicht opliep. Het is in het zie kenhuis ppgenomen In de Maandagavond gehouden vergade ring van de afd. Den Haag van den Ned. R. K. Volkshond is, gelet op het vastenmande ment van den bisschop van Haarlem over de Zondagsheiliging een motie aangenomen, waar in besloten wordt: met alle wettige middelen het verkoopen en koopen op den Zondag te- in" Koerinskoje gelegerde oompagnién als gak ten werden ontvangen en geherbergd. De soldaten der colonne begaven zich naar de kazerne en werden daar niet slechts met een uit ij undvleesch en gort samengesteld avondeten, maar ook met brandewijn ontvan gen. terwijl de officieren bij de kameraden ingekwartierd en naar het goede, oude. ge bruik door dezen gespijsd en gelaafd werden Het einde van het fied was een groot dronkemansfeest, Waarbij de compagniekoren hun liederen ten best© gaven. Majoor Petrow was in een zoo krachtigen roes, dat rijn ge- richt niet meer rood, doch bleek grauw was en hij schrijlings op een steel gezeten, luid scheldend en lachend met de sabel naar een vermeenden vijand sloeg, ter afwisseling de kameraden omhelsde en op de maat van zijn lievelingslied Sjamyl was een booze man, hij werd rebeleen dans uitvoerde. Ook Butler was mede van de partij en hij was geneigd, ook in de grillen van den ma joor een stuk lustige oorlogs-poëzic te zien, als deze hem niet anderzijds leed had gedaan. Met hem was zoodra hij zoo ver was, in 't geheel geen land meer te bezeilen, en aldus begaf rich Buttler, die ook reeds licht boven rijn theewater was, in alle stilte alleen naar huis (Wordt vervolgd).'

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 5