HeeIe Flesch FLHalve Flescfi EÖ55 Kunst en Wetenschappen. Verschillende Berichten. BUITENLAND. I I)1,, 's\ maakt, indien de provincie eene bijdrage in de op f 600.000.00 geraamde kosten geeft van ten minste f 100.00000 in eens of van f 120.000.00 in tien jaarlijksche termijnen Hoever het Provinciaal belang zich uit strekt, is eene vraag, welke theoretisch m lijk te beantwoorden is en daarom aan de be slissing van de practijk moet worden overge laten. Dat havens daaronder vallen, is meer malen uitgemaakt. De ontworpen los- en laadplaatsen rijn niet alleen (voor Neuzen een levensbelang maar ëtrekken evenzeer tot bevordering van het ver keer van Zeeuwsch-Vlaanderen en het verdere Zeeland, terwijl vaststaat, dat de gemeente öiet in stoat is uit eigen middelen eene bij drage te Verleenen. Terwijl Ged. Staten dus meenen, dat de provincie verplicht is de totstandkoming het werk door het verlemen van een sub sidie mogelijk te maken, komt het hun in het belang der provinciale financiën het meest doelmatig voor, om dien steun te verteenea m den vonn van eene jaarlijksclie bijdrage van f 10.000 00 gedurende 12 jaren, waartoe zij voorstellen te besluiten. In de stukken is opgenomen dc briefwisse ling van ai 1903, gevoerd tusschen Gede puteerde Staten en de opeenvolgende mi nisters van waterstaat. Het laatste daarvan is een schrijven van den huidigen mihister dd. ,26 April j 1. waarin hij verklaart ge noegen ,te hemen mot één der navolgende wijzen van subsidiecring. a. Te beginnen met 1 Januari 1913 betaalt de provincie f 10 000 's jaars gedurende 12 jaren. De regeering behoudt daarbij de be voegdheid pni botaling van een of meer dier termijnen op ©en Interen dan den vervatda tum voor te schrijven, m welk geval telkens van den vervaldatum af de rente, berekend tegen 3 o/o' 's jaars, wordt bijbetaald. b. De provincie betaalt naar gelang van den Voortgang der werken een bedrag van ,V&© der koeten, totdat door haar een som van f 100.000 is uitgekeerd. Herstel en verbetering haven werken van Bruinisse. Bq besluit van 17 Nov 1911 werd aan de gemeente Bruinisse een renteloos voorschot verleend van* een derde der kosten tot een maximum van f 16.000 voor het herstellen, van de haven van die [gemeente en het verzwaren van den ha vendam In een adres van 29 Dec. 1911 komt de Gemeenteraad nader op de zaak terug, onder mededceling, dat wegens de groote kosten afgezien is van een verbreedmg der haven met ongeveer 25 meter, doch dat het nood zakelijk is, de haven met 5 M. te verbroeden, waarvan de kosten volgens ©en nieuw ontwerp zjjn geraamd op f50.6i0 of mot de reeds uit gegeven voorloopige herstellingskosten ad f12.000, op f62.610. Zooals verder uit het adre6 blijkt, is onder dat bedrag begrepen een som van f 3966.80 (of eigenlijk, met 5i/o o/o voor kosten, van f 4185) voor herstel van een havenbeschoeiing en van een kaai muur aan de zuidzijde der haven, welke wer ken als gewoon onderhoud zijn te beschou wen en niet in verband staan met den storm vloed van 30 September 1911. De Gemeenteraad vraagt thans aan Prov. Staten, om het verleende voorschot van f 15.000 te willen verhoogen tot f 20.870, zijnde een derde der kosten van het nieuwe plan, met inbegrip van de voorloopige her stellingskosten, ad f62.610 of tot f 19.475.. indien, bezwaar mocht bestaan, om de on derhoudskosten van beschoeiing en kaaimuur ad f 4185 onder het voorschot te begrijpen. De Minister van Waterstaat heeft Gedepu teerden medegedeeld, dat zijne oxcellentie be reid is te bevorderen, dat op de staatsbegro ting eene bijdrage wordt uitgetrokken van een dorde gedeelte der kosten van het gewijzigde plan ad f 62.610.00, derhalve met inbegrip van do voorloopige herstellingskosten en van de onderhoudskosten van beschoeiing en kaai muur. indien de provincie Zeeland eene bij drage tot ten minste een zelfde bedrag, zij het in den vorm van een renteloos voorschot, zal hebben toegestaan. De vergrooting met 5 M achten Gedeputeer den eene nuttige verbetering dor haven, zoodat bij hun collego geeno bedenking bestaat om aan te raden, om de daaruit voortvloeiende: meerdere kosten onder het bedrag van het voorschot te begrijpen Eveneens kunnen er termen zijn, nu ook het rijk daartoe genogefe blijkt, om de voorloopige herstellingskosten ad f 12 000 00 daaronder te ALCOHOLVRIJE CACAODRANK DE ERVE K DEJOMG WORNERVEER Reeds repten we hier van een huldi ging, den beroemden „beiraardier" Jef Denijn te Mechelen te brengen. Den eersten Juli a. s. zal die plaats hebben. Na het klok- kenconcert, tusschen 8 en 9 uur in den avond door den jubilaris te geven, zullen de deelnemende vereenigingen langs Denijn trekken. Naar men weet, wordt hem een herin- neringsklok aangeboden. - Den 21sten Juli zullen groete koren uit het volk te Gent liederen zingen ter eere van Conscience, wiens honderdste ge- boortendag dan aldaar herdacht wordt. Om er nu alvast den lust in te houden worden iederen avond onder de aanwezigen werken en prachtportretten van den beminden schrij ver verloot. Yvette Guilbert, de beroemde Parij- sche liedjeszangeres, had als zoodanig succes. Toen ze zich aan tooneelspel waagde, bleek dit zeer tweede-rangsch. Toch blijven de planken een bekorende werking uitoefenen. De mooie Otéro was tot nu toe kunstenares met de beenen. Nu deze waarschijnlijk wat stram worden, wordt ook zij actrice. Als Carmen zal ze het eerst optreden. Generaal van Daalen zal, meldt de „N. Ct." waarschijnlijk als legercommandant wor den opgevolgd door den generaal-majoor J. P. Michielsen, thans chef van den generalen1 staf en op weg hierheen als lid van de pas benoemd© Indische defensie-commissie. De Minister van Binneailandsche Zaken heeft aan den commissaris der Koningin in Zuid-Holland verzocht, onder de aandacht te brengen, van de gemeentebesturen de circu laire van het centraal bureau voor vreemdelin genverkeer betreffende het brutale en onheu- sche optreden van de jeugd tegenover vreem delingen, en hun te verzoeken, de noodige maatregelen te nemen, welke kunnen leiden tot beteugeling van het genoemde kwaad. Op bet programma van een tweedaagsch bezoek, dat de tijdelijke minister van marine de inrichtingen en de vloot te Nieuwe - diep Zal brengen, staat ook een tocht onder water op een ondetóeesche boot. Prins Hendrik heeft het voornemen de koloniale landbouwtentoonstelling te Deventer top 6 Juli te openen en tevens dien dag deel- te nemen aan den officieelen lunch Gisteren hebben de feestvierende Am- sterdainsche studenten onder leiding van den senaat ©n in gezelschap van vele professoren en reünisten, een boottocht naar Volendanj gemaakt. Op het sportterrein aan de Constanten Huygcnslraat vermaakten zich vele kinderen met de spelen, door de Athletiek en Scherm- vereeniiging T. H. O R. uitgeschreven. Do Lustrumfeesten zijn heden officieel .ge- teur voor zaken afwezig was, uit den woon wagen ruim f 700 ontvreemd. In Deventer is Zij aangehouden het geld werd te Amersfoort bjj een kennis van haar moeder in beslag ge nomen, Thans is ze opgesloten in het huis van bewaring te Haarlem Een familie uit Rotterdam, die in haar gezelschap had een 26jarig meisje en die eenige dagen te Amhcm verblijf hield, had Woensdag de onaangename ervaring dat dit meisje in een vlaag van waanzin wegliep. Zij werd echter spoedig door de politie op gespoord, (doch Donderdag voormiddag wist zij opnieuw to ontsnappen. Een onderzoek naar hare verblijfplaats wordt nu ingesteld. De kapitein van de nachtboot Amster damKampen rapporteerde Donderdagmor gen, dat bij "t binnenkomen van den Ketel omstreeks half dne door haar gepasseerd was een gezonken schip daar er geen volk was te Zien, is de „Amsterdam" doorgestoomd. Nog trachtte de kapitein hulp te verleenen aan een sleepboot welke op Zee met het he vige noodweer worstelde. Eensklaps wasech ter de sleepboot verdwenen, zoodat iverd ver moed dat deze gezonken is Nadere berich ten Ontbreken (nog. Aan het Gedempte Zuiderdiep te Gro ningen heeft Woensdagnacht een zeer brutale aanranding plaats gehad. Drie personen, die daar liepen te wandelen werden, zonder eenige aanleiding, aangevallen en gemolesteerd door 3 personen, die meermalen met de politie in aanraking zijn geweest. Zij eischten geld wat niet gegeven werd Een der drie aangevallenen nam de vlucht. Juist hij werd echter door 't drietal |achtervolgd en ingehaald. Van den nu achterhaalde werd opnieuw geld geëischt. .Terwijl een zijn handen vasthield, moest hij uit vrees voor erger, gedoogen, dat de beide anderen hem zijn portemonnaie af namen, waarin echter slechts een klein bedrag, een rijksdaalder ongeveer, zich bevond. Het is de politie mogen gelukken, het drie tal aan te houden. Ze Zijn in voorloopige bewaring gesteld. (N. Gr. Ct.) EEN NIEUW CHRIST.-HISTORISCH DAGBLAD Men meldt aan de „Nieuwe Ct." uit Am sterdam, dat aldaar Woensdag een besloten bijeenkomst gehouden is van eenige heeren, ter [bespreking van het oprichten van een nieuw christelijk-historisch dagblad. Men achtte in die bijeenkomst daartoe den tijd gunstig, wegens de groote ontstemming over Be benoeming van dr. Noordteij tot hoogleeraar te Utrecht. Een der aanwezigen maakte de opmerking, dat vele Ned. Herv. predikanten, die niet coajitiegezind zijn, toch „De Nederlander" lezen, van welk orgaan men meende te weten dat de geheole redactie behoort tot de gere formeerde kerk. Een tweede bijeenkomst, uitgebreider dan deze eerste, zou dozer dagen gehouden v dendaarin zouden definitieve voorstellen ter tafel worden gebracht. Daarvoor bestaat echter, naar zij meeneti, geene reden ten aanzien van de onderhouds kosten van beschoeiing en kaaimuur, daar het geene aanbeveling verdient, om steun van wege de provincie to verleenen in onderhouds kosten van welken aard ook, vermits die ten laste van de onderhoudsplichtigen behooren te worden .gelaten Het op f 62.610.00 geraamde bedrag van het werk vermindert dan met f 4.185.00 tot f 68.425 00, overeenkomstig het door den ge meenteraad subsidiair gedaan verzoek. In een nader adres deelt dc gemeenteraad mede, dat bij de aanbesteding van het werk het minst is ingeschreven voor f 54.347 en dat vervolgens een onderhandsche aan besteding heeft plaats gehad van f 51.900, waarom de raad ontheffing vraagt van de 6e voorwaarde, dat het werk openbaar aanbe steed wordt. Nu eene openbare aanbesteding zonder gun- sbgen uitslag heeft plaats gehad, bestaat bij Gedeputeerden geene bedenking tegen de in williging van dat verzoek Gedeputeerden stellen daarom voor te beslui ten: I het aan de gemeente Bruinisse ver leende renteloos voorschot voor het herstellen der haven van die gemeente en het verzwa ren van den ha vendam, te verhoogon tot ten hoogste f 19.475.00, II in de 6e voorwaarde van dat besluit te doen vervallen de woorden „in het openbaar" Woensdagavond is een gecombineerde vergadering gehouden van den Bond van Sleepboioteigenaren en afgevaardigden van de organisaties van het machinekamer- en dek personeel. De „D. Ct." bericht, dat werd besloten' dat, aanvangende 1 Juli, voor drie maanden als proef, op den dag van. aankomst en 's Zont' niet zal worden aangemaakt. Deze maatregel geldt alleen voor de benedenvaart. Het per soneel zal trachten, de Belgische patroons: te bewegen, dezelfde concessies te doen. Over de loonkwestie zal' zoo spoedig mo gelijk in een nader te houden bijeenkomst worden jbeslist. te elf uur is, naai de „N. R. C." schrijf^ te Sleeuwïjk bij Go- rinchem, tijdens een hevig onweer, gepaard met gtormwind, gezonken het schip „Door Vertrouwen", van W. Meijer, van Vrijhoeve Capelle. De lading bestond uit steenen. schipper, tojn vrouw en twee kinderen en de knecht ,die reeds te kooi lagen, hebben zich met moeite kunnen redden. Verzekering dekt de schade. Tegen een dienstbode te Rotterdam proces-verbaal (Opgemaakt wegens valscbheid jn geschrifte. Bij do familie waar Zij dienstbaar heeft zij een spaarbankboekje wegge nomen, Waarop Zij zich aan het postkantoor na valschelijk den naam van haar patroon ge zet te hebben f 15 heeft laten uitbetalen. Een circus-schoone heeft, zoo meldt de „O. H. Ct.", te Pnrmerend, terwijl de direc DE VRIJHEID GEHANDHAAFD. Met een flinke meerderheid heeft Rotter dam's gemeenteraad het tweede gedeelte van de motie van der Pols, het voetbalverbod, verworpen. De stemmenverhouding was 2714. Het eerste gedeelte werd met 2120 stemmen aangenomen dit luidt De raad, van oordeel, dat het gewensebt dat de Burgemeester van de hem in artikel 13 der verordening op de straatpolitie toegekende bevoegdheid geen gebruik make, voorzoover het geldt het houden van met muziek of gezang rondgaande of het karakter van betoogingen dragende optochten op den Zondag, noodigt de commissie voor de Strafverordeningen uit ten spoedigste de hiervoor noodige wijziging in genoemde verordening in een voorstel te belichamen.» Burgemeester Zimmerman merkte, na den uitslag der stemming op, dat hij het er voor houdt, dat de bestaande toestand gehand haafd zal blijven, totdat de verordening zal ;ewijzigd zijn. De Rotterdamscbe correspondent van bet Handelsblad" schrijft naar aanleiding der stemmingen. Het (eerste gedeelte) werd aangenomen met 21 tegen 20 stemmen. WareD de heeren Visser, Spiekman en Muller aanwezig ge weest, dit deel zou zijn verworpen, waaruit weer het noodlottige van absenties bij ge wichtige stemmingen blijkt. Het is een aanwijzing, dat zoodra de commissie voor de strafverordeningen met een redactie komt, het vrijwel zeker is, dat deze zal worden verworpen. Onder de tegenstemmers stelden zich met de geheele linkerzijde, de katholieken Van Rooy, Thijssen, en Verlinden. Bij de stemming over het tweede gedeelte schaarden zich ook de heeren Minderop, Van Winkel, Van Zijp en Van Beers, bij hun reeds genoemde katholieke geestver wanten, benevens de cbristelijk-historiscben Kuyk, Van Meggelen en Van der Hoeven. Voorloopig zijn dus de muziekwandelin- in en de betoogingen het kind van de rekening geworden en kan de sport zijn gang gaan als voorheen. Doch. zooals is gezegd, het is nog niet zoo zeker, dat ook de eerstgenoemden nog niet worden gered. In elk geval hebben zij vrij spel, tot de verordening is gewijzigd. Dat is nadrukke lijk door den voorzitter geconstateerd. Dinsdagavond te middernacht klopten drie onbekende mannen bij een bewoner van latsje aan, dat op eenige X. M. afstands van Luik i9 gelegen en verzochten nacht verblijf. Daar de ander ben niet kende, werd hun dit geweigerd. Toen de lanbouwer den volgenden ochtend te 5 uur naar buiten trad, knalden opeens 5 schoten, en sprongen 3 mannen, waar schijnlijk dezelfde jds van den vorigen avond te voorschijn, die den boer afmaakten. Daarna snelden ze naar boven en vroegen diens 78-jarige moeder, waar het geld ge borgen was. Deze wist het niet maar mocht vluchten langs het lijk van haar zoon, ter wijl de boosdoeners de kasten openbraken en zich, voor de politie kwam, met 8000 frank uit de boeten maakten. Een zeer hevig onweer is over Parijs en omtrek losgebarsten, Woensdagavond te 5 ure. Tijdens dit onweer viel de bliksem op de Kamer. Hij volgde den koepel der bibliotheek en ging door de kleedkamer der afgevaardigden, zonder schade aan te richten. Verscheidene algevaardigden, die zich in de kappers-salon naast de kleedkamer be vonden, namen de vlucht zooals zij daar zaten, met het servet aan den hals en inge zeept. Zij kwamen echter met den schrik vrij. Voor het bezoek van den koning van Zweden aan Parijs was een crediet toege staan van 200.000 frank. De uitgaven be liepen 199.999.99 frank. In het officieel blad staat het volgende De som van een centiem, die overblijft van het geld, besteed voor het bezoek van den koning van Zweden, is in de schatkist ge stort De Britsche vloot. De Engelsche bladen maken een opzien barende beschouwing van den bekenden admiraal Beresford openbaar, waarin deze tot een voor de Britsche zeemacht zeer pessimistische slotsom komt. Tot 1904, aldus deze persoon van gezag, was Groot-Brittannië onbetwist baas op de zeeënnadien is dat veranderd. Tegenwoor dig zijn verschillende eskaders uit verwij derde punten op de wereldbol naar de Engelsche wateren teruggetrokken. Zes van de marineposten, die Engeland bezat, zijn in rang gedaald, terwijl ook de andere hun aanzien verloren hebben. Vroeger warer er 60 kruisers om den handel te beschermen, tegenwoordig zijn daar nog maar 20 krui sers voor disponibel. Ook het aantal havens, in staat de reu zen-schepen van tegenwoordig te ontvangen, is onvoldoende, evenals het aantal man schappen. oin de vaartuigen te bezetten, Vandaar, dat de matrozen en zeesoldaten van bet eene naar het andere schip worden gezonden, zonder het noodzakelijke verlof te kunnen krijgen. Hierdoor is een alge- meene ontevredenheid ontstaan. Volgens Beresford ontbreken er aan de vloot meer dan 20.000 man. Ook over de Engelsche verdediging der Middellandsche zee is hij slecht te spreken. Het eilanden rijk zou daar slechts over. vier pantser schepen van de tweede klasse kunnen be schikken, terwijl ook de verschillende pos ten aan de kust onvoldoende gewapend zijn. Bovendien acht hij de vloot van Frankrijk niet opgewassen tegen de Italiaansche en Oo8tenrijksche samen. Tot zoover Beresford. Natuurlijk is de kwestie, vooral omtrent de Engelsche macht in de Middellandsche zee en die van Frank rijk aldaar, op het tapijt gekomen door de Italiaansche bezetting van 11 Egeïsche eilanden. Groot-Brittannië en Frankrijk zien deze nieuwe macht in de Middelland sche zee met leede oogen wassen en zijn daarom tegen het denkbeeld gekant, door een internationale conferentie het conflict tusschen Italië en Turkije uit den weg te ruimen, daar bij die besprekingen natuur lijk ook het verdere lot dier eilanden zou worden behandeld. HESUK. De herijk der maten en gewichten in 1912 zal voor de hierna vermelde gemeenten plaats hebben op de volgende dagen Zierikzee, ook voor Kerkwerve24, 25, 26, 27 en 28 Juni, 1, 2, 3 en 4 Juli, Nieuwerkerk: 5 Juli. Ouwerkerk: 6 Juli des voormiddags. Noordgouwe: 15 Juli des namiddags. Zonnemaire: 16 Juli. Brouwershaven, ook voor Duivendijke 17 en 18 Juli. Eikerzee 19 Juli des voormiddags. Ellemeet: 19 Juli des namiddags. Oosterland23 Juli. Drei8chor: 24 Juli. Noordwello, ook voor Serooskerke (Sohou- wen): 25 Juli des voormiddags. Renesse25 Juli des namiddags. Haamstede, ook voor Burgh26 Juli en 27 Juli des voormiddags. Bruinisse6, 7 en 8 Augustus. St. Philipsland9 Augustus en 10 Au gustus des voormiddags. Handel en Nijverheid. Stoomv. Mij. alle opzichten voldoen deze schepen op uit stekende wijze aan de diensten, die er van verwacht werden. In den loop van het jaar werd de oude dagboot „Engeland" boven de boekwaarde verkocht. De verlegging van den nachtdienst van Queenboro naar Folkestone behoeft de Maat schappij in veel opzichten niet te berouwen. Blijkens de zeer talrijke bewijzen van inJ stemming, welke zij van de zijde van het reizend publiek mocht' ontvangen, is deze verandering voor het verkeer een volkomen succes, terwijl technisch geen bezwaren wer den ontmoet. Had de Maatschappij na de enorme toe neming van het reizigersvervoer over 1910, gedeeltelijk toe te schrijven aan de Passie spelen te Ober-Ammergau enz., over 1911 geen vermeerdering van beteekenis verwacht, de uitkomst bewees het tegendeel. Toch valt uit het cijfer der ontvangsten voldoende na te gaan, dat de verlegging finantieel offers heeft gekost. Tegen het einde van 1911 was het moge lijk, de schuld aan The Fairfield Shipbuil ding Company voor de nieuwe nachtbooten, op 1 Januari 1911 groot f 840.000, geheel af te betalen, terwijl wij in December tevens konden overgaan tot uitloting van obliga- tiën der 3 leening 1886. De uitloting, welke sedert 1900 niet kon plaats hebben, omvatte den geheelen achterstand ten be drage van 899 obligation, welke betaalbaar werden gesteld op 2 Januari 1912. De in lossing der volgens rooster in de maand Juni 1912 uit te loten obligatiën zal van den len Juli 1912 af plaats hebben. Het verslag herinnert er voorts aan dat op de buitengewone algemeene vergadering van Aandeelhouders van 29 Juni 1911 werd besloten tot uitbreiding van het maatschap pelijk kapitaal met f 1.000.000, terwijl voorts machtiging werd verleend tot het aangaan eener 4 °/0 geldleening tot een maximum bedrag van f800.000, terwijl tevens werd besloten tot afjkoop der preferentie van de aandeelen Serie B, waarvoor blijkens de winst- en verliesrekening een bedrag van f145.650 noodig was. •Beschouwen wij, zoo schrijven commis sarissen, het als een voorrecht, dat de om standigheden ons in stelden, van de volmacht tot leonen van ten hoogste f 800.000 slechts gebruik temaken tot een bedrag van f 450.000 dus f350.000 minder schuld te maken dan ons was toegestaan, anderzijds is dit de aan leiding geweest, dat wij, ook in verband met de jaarlijksche dotatie van f 50.000 aan het ketelfonds, ook dit jaar de netto winst nog hebben moeten bestemmen voor afschrij ving op de schepen en andere eigendommen der Maatschappij." Het ketelfonds was op 31 December 1910 groot f 50.000op 31 December 1912 was het gestegen tot f 102.495.70. Het fonds tot aflossing der hypothecaire {eldleening ad f2.810.898.85 onder beheer Ier Mij. tot Expl, van S.S. waarin op 31 Dec. 1910 aanwezig was f2.412.184.62 be droeg op 31 Dec. 1911 f2.639.766.29. Bij het uitbrengen van dit verslag is de leening geheel afgelost. Gedurende het jaar 1911 werden 731 reizen afgelegd, zijnde één reis meer dan in het vorige jaar. Bovendien is ook een extra-reis gemaakt naar Spithead van 2225 Juni 1911, ter bijwoning van de vlootrevue, ge houden ter reede aldaar den24en Juni 1911. De bruto-opbrengsten beloopen f2.455.720.961 verdeeld als volgt: 1911 1910 Reizigers f 1.064.964.80 f 1.221.390.12 Goederen 566.382.12 575.867.89 Brievenmalen556.583.36 556.098,78* Huur v. hutt., buitgew. ontv.» 267.790.62i 250.490.21 f 2.455.720.961 f 2.603.847.ÖÖ£ In 1909 was de opbrengst f2.409.223.37*. Per reis berekend was de opbrengst in 1911 f3359.40, in 1910 f 3566.911 en in 1909 f3300.30*. De exploitatiekosten bedroegen in 1911 f 1.614.922.14 of gemiddeld f 2.209.20 per reis, tegen f 1.545.452.11* ot gemiddeld per reis f 2.117.06 in 1910. Het aantal vervoerde passagiers steeg van 148.842 in 1910 tot 154.801 in 1911 daar entegen ging de opbrengst terug van f 1.221.390.12 tot f 1.064.964.86 en vermin derde derhalve met f 156.425.26. Ofschoon het vervoerde kwantum goederen vermeerderde met 3906 ton, verminderde de opbrengst met t 9.485,77. Zooals uit het voorafgaande blijkt, belie pen in het jaar 1911de ontvangsten f 2.455 720.961. De uitgaven bedroegen f 1.614.922.14, zoodat er een voordeelig saldo is van f 840.798.82*. Hiervan moet worden afgetrokkenlo. het nadeelig saldo der intrestrekening f 116.676.98, 2o. bijdrage ten behoeve van het ketelfonds f 50.000, 3o. de te betalen vergoeding voor opheffing der preferentie van de aandeelen serie B t 145.650, totaal f 312.326.98, zoodat de. beschinbare winst bedraagtf 528.471.84*, welke commissarissen ingevolge art. 17 der statuten, voor af schrijving op schepen en andere eigendom men hebben bestemd. „Z e 1 a n d". in het stadhuis te Hedenmiddag werd Vlissingen de gewone a w - w - van deelhebbers in bovengenoemde maat schappij gehouden. In het daar door de commissarissen uit gebracht jaarverslag over het 37ste boekjaar, wordt hoewel feitelijk vallend buiten bet bestek van dit jaarverslag met waardeerende woorden de door den dood aan de maatschappij ontvallen commissaris, de heer L. G. Kakebeeke herdacht Vevolgens deelt het verslag mee dat het nieuwe materieel zoowel als de omgebouwde •aderschepen de verwachtingen, die men HOOG MATER, te Vlissingen. Zaterdag .22 Juni vm. 7.10 Zondag .23 817 Maandag .24 9.24 Dinsdag. .25 10 29 Woensdag .26 11.23 Donderdag. .'27 nm. 12.11 Vrydag. 1 28 12.53 Stoo*ttdrokkertf. Firma D. Mi" O. Krëber 2*

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 6