Onderwijs. Rechtzaken. Verschillende Berichten. Ingezonden Hededeelingen. LAATSTE BERICHTEN. Dezer dagen ontvingen zij door tusschenkomst van den secretaris van het Hoofdbestuur der yisscherijen het antwoord van den minister inhoudende dat aan hun verzoek niet kon voldaan worden, wel werd de termijn van betaling tot |1 September a.s. verlengd. Dat antwoord was een grooto teleurstelling voor de visschers van Philippine, die bij dui zenden guldens schade aan hunne mosselen hebben geleden. En als zij daarbij moeten bedenken, dat er zulke milde giften in do kas aajn gestort om de geleden schade eenigszins te dokken en zij daarvan .geheel zijn buitenge sloten, dan drukt dat dubbel zwaar. Vooral de kleine visschers aldaar zien de naaste toekomst donker in. Uit Z. - Vlaander en W. D. Door do afdeeling Oostburg en om streken van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers is aan alle gemeentebesturen in) West Zeeuwsoh Vlaanderen een adres verzon den, waarin gevraagd wordt do salarissen van 't onderwijzend personeel te verbeteren. Een afdruk van 't adres met uitvoerige memorie van toelichting is aan alle raadsleden ban allo leden der afdeeling verzonden. Het echtpaar ForlTei—Marsille te IJ Zen- dij ke herdacht Dinsdag zijn gouden brui loft. Dezo dag zou niet onopgemerkt voorbij gaan. Zelf niet in staat tot feestvieren, zon der nog bepaald behoeftig to zijn, zijn ze daartoe in do gelegenheid gesteld door een collecte bij do ingezetenen, die ruim f 50 opbracht. De buurt vlagde, terwijl des avonds het muziekgezelschap hun een serenade bracht. standsverbijstering en gelastte voorloopige opneming is het krankzinnigengesticht Endegeest". De roeiwedstrijden ter eere van de Amsterdamsche lustrumfeesten zijn gisteren leelijk verregend. Het is te hopen, dat de studenten met de kinderspelen en het bloe mencorso beter weer treffen. - In het belang van de Rijks Hoogere Land- en Boschbouwschool heeft de ge- nte Wageningen Maandag in openbare veiling aangekocht voor 1 83.550 de boeren hofstede Het Groene Woud, ruim 40 H.A. zwaren kleigrond, met boomgaard enz. Tevens kocht zij een weide, geschikt voor bouw terrein, voor f 11.067. Dr. Poll te Ter Apel was naar de Pr. G. Ct." schrijft bijna het slachtoffer van zijn beroep, doordat bij bij het door steken van een gezwel zich aan een vinger verwondde en bloedvergiftiging kreeg. Er bestaat thans gegronde hoopjdat dr. Poll herstellen zal. Op Nieuw-Amsterdam*zijn de zwarte pokken uitgebroken. Er zijn tot nu toe zeven gevallen, waarvan een met doodelij- ken afloop. De ziekte is door een arbeider uit Duitschland overgebracht. Strenge maatregelen worden genomen. Alles is door de politie afgezet. Te Dinxperloo» schoot een knaapje zijn kameraad, met een kattepult in het oog waardoor dat lichaamsdeel ernstig werd gekwetst; voor het behoud ervan wordt gevreesd. Mcj, H. van Gelderen, vaa Middel burg is geslaagd in het propaedcutiscb examen voor scheikundig ingenieur aan de Technische Hoogeschool te Delft. De heer J. Dek te Kruiningen komt voor als no. 1 op de voordracht voor onderwijzer aan de openbare school Egede, gemeente Hellendoorn. Door den officier van justitie is mede hooger beroep aangeteekend tegen het von nis dezer rechtbank dd. 7 Juni 11,, waarbij J. P. V., 39 jaar, bootwerker te Neuzen, ter zake van bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven gericht en met brnndatich- ting is veroordeeld tot drie maanden ge vangenisstraf. Bij de gistaren door de Provinciale Staten van Noord-Holland gehouden stem ming van een lid van Gedeputeerde Staten voor dat gewest, werden bij de eerste stem ming uitgebracht op: jhr. Boreel van Hoogelanden 23 stemmenop den heer K. Breetaart 17, en op jhr. van Lennep 21 stemmende overige stemmen waren verdeeld. Bij de tweede vrije stemming verkreeg de heer Boreel 26de heer Breebaart 18 en de heer Van Lennep 19 stemmen. Bij de herstemming tusscben jhr. Boreel en jhr. Van Lennep werd gekozen jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hoogelanden met 34 stemmen. Op den heer Van Lennep waren 24 stemmen en 11 briefjes waren in blanco uitgebracht. De heer Boreel nam de benoe ming aan Voor de verkiezing van een lid van de Eerste Kamer werden bij de eerste stem ming uitgebracht op den heer J. Th. Cremer 30, op prof. Fabius 22 en op mr. Fokker 10 stemmende andere stemmen waren verdeeld. Bij tweede vrije stemming werd gekozen de heer J. Th. Cremer met 38 stemmen, tegen 22 op prof. Fabius. De uitslag dezer verkiezingen meldden wij gisteren reeds onder laatste berichten. Tot rapporteurs over het wetsont werp tot nadere verhooging van hoofdstuk VI van de staatsbegrooting voor 1912 (aanbouw loodsschoener) werden aangewezen de heeren Van Vuuren, Schaper, Boogaard, Middelberg en Bos. De audiëntie van den minister van waterstaat zal Vrijdag 21 dezer niet plaats hebben. Bij het bericht, dat mgr. Giovannini, voormalig pauselijk zaakgelastigde in Den Haag, aan mr. Arthur Wynans, advocaat te Maastricht heeft opgedragen, gerechtelijke vervolgingen in te stellen tegen eenige bladen, die de bekende berichten hebben ge publiceerd inzake het incident in de Oranje- Golfclub te Scheveningen, teekent de (Kath.) >Limb. Koerier" aan »De omstandigheid, dat de Italiaansche prelaat, voor zijne ongewone verlate ge rechtelijke actie in Holland en Zeeland, in Maastricht een. advocaat ia gaau zoeken, die om zijn fel anti-clericale gevoelens bekend staat, geeft te denken Maandagmiddag loste de 42-jarige werkman R, O. te Leiden, zonder bepaalde aanleiding twee revolverschoten op zijn vrouw, zonder haar te treffen. De vrouw week naar buiten uit, en waarschuwde de politie, die den man in arrest nam. Op het politiebureau werd op hem gevonden een revolver nog geladen met vier scherpe patronen. Den volgenden morgen door den politie- dokter onderzocht, constateerde deze ver Zaterdagmorgen werd het terrein der tentoonstelling te Gent bezocht door de af gevaardigden van de Nederlandsche deel neming, aldus meldt de «Gazette van Gent». Zij werden door de bestuurders ontvangen en, na heel het terrein rondgewandeld en allerlei inlichtingen ontvangen te hebben, in een hotel op een ontbijt vergast. De Fransche minister van openbaar onderwijs heeft een commissie aangewezen, die moet overleggen op welke wijze het best de tweehonderste jaardag van Lenötre's ge boorte wordt gevierd. Naar men weet, heeft hij onder Lodewijk XIV de tuinen van Versailles ingericht en een nieuw tijdperk in de tuin-architectuur geopend. Reeds heeft Lenötre een standbeeld in Parijs, terwijl een zaal in het paleis te Versailles geheel aan zijn nagedachtenis is gewijd. - Op een meer bij Jekaterinenburg zijn ten gevolge van een heftigen storm ver schillende visschersbooten en vaartuigen met plezierreizigerS omgeslagen. Reeds werden de lijken van 10 verdronkenen geborgen. Bij het afzenden van het bericht werden nog eenige booten naar den wal gespoeld. Naar een badplaats met kinderen te gaan, moet niet alleen voor hen, maar ook voor de moeder een uitspanning wezen. Toch moeten de kinderen er niet onder Ijjdon en vooral de kleintjes hebben do zelfde zorg vuldige verpleging en voeding als thnis van noode. Een voedsel, dat de voordeelen heeft van gemabkeljjke bereidirg en lunge houd baarheid, waarbg zich nog voedzaamheid en gemakkelijke verteerbaarheid aansluiten, is HUFHHEc, dat in zulke gevallen bjjzonder a aan te bevelen. HET FESTIVAL TE VLISSINGEN. Reeds deelden we bij de vermelding van het programma van bet heden te V1 i s- singen te houden festival mede, dat de vereeniging «Vlissingen Vooruit" dit mu: ziekteest en concours beeft georganiseerd ter gelegenheid van het 35 jarig bestaan der vereeniging «Vlissing's Mannenkooi". Den 23 April j.l. werd dit 35 jarig be staan feestelijk herdacht met een Huishou delijke Soirée. Toen sprak de secretaris, de heer Th. Koste, een rede uit, waarin hij een en ander verhaalde van de geschiedenis van «Vlissings Mannenkoor". De jubilaresse werd geboren in 1877, nadat in 1876 een koor, ontstaan uit de toenmaals bestaande zangvereenigingen »Concordia" en «Eupho- nia" op schitterende wijze »Leidens Ontzet" had opgevoerd. Toen dan in 't voorjaar van 1877 «Vlissing's Mannenkoor" werd geboren, werd de heer W. L. Winkelman gekozen tot voorzitter, P. L. Mets tot secre taris en C. Fret als penningmeester. Direc teur werd de heer W. van Kamer. Opmerkelijk is, dat de voorzitter, de heer W. L. Winkelman, de functie hem voor 35 jaar reeds toevertrouwd nog vervult. En dat hij zich in die jaren goed van zijn taak heeft gekweten, blijkt wel uit de wa&rdee- rende woorden door den secretaris tot hem gesproken bij bovengenoemde herdenking' waar de aanwezigen blijk gaven het geheel mede eens te zijn. Tien jaar geleden, bij het 25 jarig bestaan heeft de vereeniging eveneens een zeer wel geslaagd festival gegeven. In dien tusschen- tijd heeft men niet stilgez-eten. Van 1905 1912 zijn 21 concerten gegeven, waarbij zijn met solisteD van uitstekenden naam Het 30 jarig bestaan der vereeniging werd op bescheiden schaal ook herdacht met een festival. En nu zal het 35 jarig bestaan gevierd worden met festival en concours, De lezers weten nu, waarom er in Vlis- singen feest gevierd wordt. We zullen nu trachten ze een blik te geven op de wijze, waarop het feest wordt gevierd. De verwelkoming. Al is het Vlissingeu aan te zien, dat het een feest is, dat alleen een bepaalde ver eeniging betreft, het is toch ook zeer goed te merken, dat het een feest is, waarvoor vele zich interesseeren. Er wordt vrij veel gevlagd en 't schijnt dat vele patroons hun personeel voor dezen dag hebben vrij gegeven. 't Is even na twaalven en van verschil lende kanten ziet men de deelnemende ge zelschappen uit den omtrek te voet of per rijtuig arriveeren. Alles trekt naar de buurt van 't Concerthuis, waar de ontvangst door het bestuur van den Bond «Zang Veredelt" zal plaats hebben. Reeds zjjn verscheiden gezelschappen in groote zaal aangekomen. Het Fanfarekorps van het 4e bat. 3e reg, infanterie arriveert en speelt in de zaal een flinke marsch. De heer W. L. Winkelman neemt dan het woord en roept de gezelschappen een hartelijk welkom toe. Feestelijk en vergenoegd komt men bijeen om samen de edele zangkunst te beoefenen. Spr. brengt dank nan de muziekgezelschappen, Vlissingen Vooruit, en de verschillende autoriteiten die hebben willen meewerken tot welslagen van dit feest. En spreekt de hoop uit, dat de sportbeweging, die tegen woordig zooveel aanhang van de jongelui heeft, zich ook moge uitstrekken tot mnziek en zang. Vervolgens zingt Vlissings Mannenkoor, dat zich intnsschen op bet tooneel heeft op gesteld, de deelnemers toe met „Huldiging van de zang" van P. J. Bom. Dit mooie lied op uitstekende wijze door het koor gezongen werd met dankbaar applaus be loond. De beer T. H. P. Hoste, secretaris van »Vlissings Mannenkoor" spreekt daarop een kort woord. Hij zegt dat „Vlissing's Mannenkoor" een zichtbare hulde nog wilde brengen aan hun voorzitter, die 35 jaar deze functie vervulde, opdat ook de deelnemende corpsen kunnen zien, hoe het koor zijn voorzitter huldigt. Deze hulde bestaat in een groote vergulde lauwerkrans, nabootsing van het insigne van bet koor. De aanbieding geschiedde door een jonge dame. De heer Winkelman bedankte met eenige woorden voor dit hoogst fraaie huldeblijk. Deze krans is gemaakt door J. J. Romer en zoon van Roermond. Ze bestaat uit ver gulde eikeblaren en is 60 c.M. boog. Voor het concerthuis, waar intusscheu reeds vrij veel menschen staan, wordt nu ruimte gemaakt voor de opstelling van den stoet. Voorop gaat de bataillons-muziek, daarna het rijtuig, waarin de heer Winkelman met de jonge dame, mej. G. Limonard, die de krans draagt, en hem ook had onthuld. Dan in lange rij de andere bestuurderen en de muziek- en zanggezelscbappen. Onder groote belangstelling wordt afgemarcheerd. In het stadhuis wacht het college vail B. en W. Ook zijn daar aanwezig schillende andere autoriteiten. Voor het stadhuis staan ook een menigte belangstellenden den optocht op te wachten. Even voor half twee kondigt een in de verte gehoord gezang en gejoel de komst van den stoet aan. Zooals dat bij een festi val betaamt, bost een menigte jong volk voorop. Dan klinkt de muziek van het batal jons-orkest. Even later verschijnen in de trouwzaal (die voor de ontvangst is inge richt), de bestuursleden der vereenigingen. De burgemeester van Vlissingen, jhr. Van Doorn van Koudekerke neemt daD het woord en noemt het voor het dagelijksch bestuur van Vlissingen een genoegen, dat zij het »Vlissing's Mannenkoor" op de viering van van haar 35 jarig bestaan mag verwelkomen. Hij roept »Vlissing's Mannenkoor" en haar voorzitter een welkom toe. Spr. noemt het een gelukkig feit in dezen tijd, dat er bijna geen dorpje is, waar niet de menschen bij eenkomen om de zang of muziek te beoefe nen. Spr. hoopt dat het feest, zoowel festival als concours goed mogen slagen en een vroolijk ordelijk verloop zullen hebben en eindigt met aen dronk op «Vlissing's Man nenkoor en haar voorzitter. Daarop huldigt de heer Van Niftrik, namens den Oranjebond «Vlissingen Vooruit" Hij bespreekt al hetgeen deze vereeniging ii de tien jaren van haar bestaan voor Vlis singen heeft gedaan. Spr. wijst er op dat de heer Winkelman reeds 10 jaar in het bestuur van «Vlis singen Vooruit" is geweest. Namens de Oranjebond biedt hij den heer Winkelman een krans aan. De heer Winkelman dankt den heer burgemeester benevens den heer Van Niftrik voor de betoonde hulde en sympathie. Na de ontvangst trekt men weer in op tocht naar de zaal-Buning, waar de zang wedstrijd plaats heelt. De zanggezelschappen zijn alle g< Ze zingen in de zaal van Buning in de volgorde Thalia, St.|Philipsland, Crescendo, Kloe- tiDge, Zang en Vriendschap, Wissekerke, Vooruitgang zij ons Streven, Renesse, Cres cendo, Kruiningen, Uitspanning door Inspan ning, O. en W. Souburg, Crescendo Noord- welle, Barmonie 's Heer Arendskerke, Onder- derling Kunstgenot, Hansweert, Orelio, Axel, Tot Oefening en Uitspanning, Borssele, Nu met Hope, Burgh. Van de muziekgezelschappen zijn 2 niet gekomen. De overige verdeelden - zich als volgt over de twee kiosken. Op de Markt: Vroolijk Voorwaarts van Bath, Oefening kweekt Kunst van Borssele, Fanfarekorps 4e Bat. 3e reg. inf., Eendracht maakt Macht van Kruiningen. Op de Zeilmarkt: Oefening na den Ar beid Ritthem, dito van N. en St. Joosland, Enterpe van Heinkenszand, Voorwaarts van Koudekerke. In een volgend nummer meer over dit feest. THERMOMETER EN VERWACHTING. 19 Juni. Thermometer alhier 8 u. vm. 64 gr., 12 u. 80 gr., 3j u. nm. 88 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgens de waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 767,0 te Horta. Laagste 753,9 Lerwick. V er wachting tot den avond van 20 Junizwakke tot matige Z. tot W. wind, veranderlijke bewolking, waarschijn lijk enkele regen- of onweersbuien, iets koeler. Datum. Plaats. Voorwerpen. 20 Juni Middelburg, Huizen Juni Middelburg, Wei-en Bouwland, 20 Juni Grijpskerke, Inspan, 25 Juni Middelburg, Inboedel, 30 Juni Hulst, Hofsteden. Hosang Verhulst. Notarishuis. Dumoleyn en Mertens. 2 Juli Sluiskil bij Terneuzen, Landbou- wereinspan, Van der Moer. 3 Juli Zierikzee, Café. 6 Juli Domburg, Bouw- en Weiland, 10 Juli Aagtekerke, Bouw- ai Weiland, 10 Juli Aagtekerke, Bouw en Weiland, 12 Juli N. en St. J009I., Vruchten te velde, Hosang. 16 Juli Ritthem, Inspan, 17 Juli Aagtekerke, Inspan, 19 Juli Aagtekerke, Veld vruchten enz. 26 Juli Domburg, Hofstede VERKU0PINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. In forma tiftn Hosang. Hioolen. Hosang. Hosang. Hosang. Hosang. Hosang. ONDERSTAANDE BERICHTEN ZIJN OP GENOMEN IN DE TWEEDE OPLAGE VAN ONS VORIG NUMMER. UIT MIDDELBURG. .Voorvoering van politie honden. J.l. Zaterdag vergaderde to Goes de afdee ling ;Zeeland der Koninklijke Nederland sche Politiehond-Vereeniging, pp welke ver gadering in principe bestoten werd te trach ten nog van dit jaar in de omgeving van Mijddelburg eene voorvoering van ver schillende politiehonden te krijgen, om zoo doende het werken dier dieren wat meer ken baar te maken en de belangstelling voor be doelde .Vereeniging ook in Zeeland, en v.n.I. pp het eiland Walcheren, wat meer op te Wekken. UIT MIDDELBURG. Besproeiing chloorcalci um- op lossing. Dezer dagen (worden op do Houtkaai en daarop volgende kaden proeven genomen met een oplossing, die veel langer dan water het stof pis het ware vasthoudt en dus minder sproeien ppogelijk maakt. In het volgende nummer komen we hierop terug. UIT VLISSINGEN. Omhoog gevaren, oefeningskotter „Prins Hendrik" van de Zeevaartschool is heden op de westberm omhoog gevaren. UIT ROTTERDAM. De verdachte Portugeezen. Een pantal Portugeezen van het geheimzin nige pchip te Zeebruggo, houden zich Rotterdam pp. Gisteravond was een twintigtal hunner in hot tehuis Jeruel in de Zand- strpatbuurt. Rij een woordentwist loste een een revolverschot, dat den PoTtugeeschen bar bier Barossp in de linkerhand trof, zoodat deze papr het ziekenhuis moest worden ge transporteerd. UIT DEN HAAG. Tweede Kamer. De Kamer ging voort met de regeling van de axbeidersziekteverzekering en wel met Radenwet. Aan de orde was artikel 3, palende wie wordt verstaan onder arbeider, vallende onder de wet. Dat artikel verstaat onder prbeider alleen arbeiders in dienst eener onderneming en dan nog met uitzon dering van. verschillende categorieën, o.a. wier dienstbetrekking korter dan 4 dagen dnurt, wier loon uitsluitend in onderricht bestaat, wier dagloon meer bedraagt dan. f5, handels reizigers van een buitenlandsche onderneming en de bemanning van zeeschepen. De heer Patjfn verdedigde een amende om de wet niet te beperken tot arbeiders in dienst eener onderneming, doch er ook in te betrekken arbeiders die niet in een onder neming werkzaam zijn, met name ook dienst boden, ten uier opzichte, naar spreker be toogde, art. 1638 ij van het burgerlijk wet boek, geen voldoende voorziening treft, ter wijl het in 't geheel niet slaat op uitwo nende dienstboden. De heer Duys keurde met den heer Patyn af de door den minister gemaakte onderscheiding tusscben arbeiders al of niet in dienst oener onderneming. Overeenkomstig het voorstel van de Com missie voor de verzoekschriften besloot de Kamer met 48 tegen 16 stemmen een adres van de rijkswerklieden- en ambtenaren-bonden, aandringende op loonsverhooging, ter griffie te deponeerea. Do heer Dnys had voorgesteld het adres te verzenden naar de Regeering om inlichtingen. Besloten word a.s. Vrijdagmiddag de eind stemming over do regeling der militaire rechts pleging te houden, en dan te beginnen met behandeling van eenige wetsontwerpen, o. a. betreffende de pensioenregeling voor spoorwegpersoneel. UIT AMSTERDAM. Vo,or het gerechtshof. Het Amsterdamsche Gerechtshof behandelde heden het hooger beroep van den 53 jarigen koopman H. v. Z., die tot i'/s jaar veroor deeld was wegens poging tot oplichting door middel van lijsten voor de Ned. Centenver- eeniging voor hulpbehoevende oog lijders. De Adv. Gen. adviseerde tot vernietiging van het vonnis op formeele gronden doch handhaving |yan de opgelegde straf. Protesttaeeting. De Algem. bond van bakkers in het choco lade en suikerwerkorsbedrijf besloot tot een protes(meeting pp Zondag 23 Juni te Haar lem te houden. DE GEBROEDERS VAN E1JK. De „Telegraaf" ontving een particulier be richt, dat C. J. van Eijk 10 Juni te Boston zou zijn gearresteerd en dat er alle kans bestond, dat zijn broer Dirk nog dienzelfden avond zou worden gepakt. HET UITSTAPJE VAN DE KON. FAMILIE. DOBBIN, 19 Juni. De Koninklijke familie bracht een bezoek aan de Lnubzer gemeente school waar eenige verveTschingen werden ge bruikt. Donderdag keert de kon. (am. des avonds weder naar Holland terug. EMDEN EEN CONCURRENT VOOR ROTTERDAM. BERLIJN, 19 Juni. (Part. Hbld.). Het besluit van den bondsraad, aangaande do landverhui zers-concessies Einden.New-York is lieden ge vallen. De Hamb.urg Amerika Lijn en de Nord Deutsche Lloyd zullen in 't vervolg Einden aandoen met hun schepen, zoowel voor land verhuizers, als voor goederenverkeer. VLIEGONGELUK. PARIJS, 19 Juni. Tengevolge van den mist zijn twee militaire vliegers bij Rouaan. met elkaar in botsing gekomen. Beiden, luitenant Veignian 'en kapt. Dubois werden gedood. De machines zjjn. vernield. HET ONTSLAG VAN GRAAF APP0NYI. BUDAPEST, 19 Juni. De Hongaarsche groep van de „Union. Parlementaire" nam een be sluit, waarin geprotesteerd werd tegen de redenen waarom :graaf Apponyi zijn ontslag nam als president dier groep. Die redenen zijn van dien aard, dat daar door vele leden gedisqualificeerd zouden worden. TAFT EN ROOSEVELT. CHICAGO, 19 Juni. Voordat de zitting der conventie werd verdaagd kwam men overeen, om de motie-Harvey, strekkende om 92 zit ting genomen hebbende Ta f (gedelegeerden, door 92 RoosoveltgedeJegeerden te vervangen, alsnog niet afgedaan te beschouwen en daar over heden allereerst een beslissing te nemen. Terzending en laatste busllchting der UA!D aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tjjd). 0 0 S T -1 N D I E. Brindisi (E.d. Singap.) (d) 21 Junil.'saam. Amsterdam (Nederl.) (a)21 Juni 7.21's nam. Marseille (Lloyd) (b)25 Juni 7.21 'snam. Napels (Duitsche dst.) 26 Juni 1.'snam. Rotterdam (Lloyd) (f) 28 Juni 7.21 's nam. Brindisi (E.d.,Penang) (e) 28 Junil.'snam. Marseille (Fr. dienst) (c)29 Juni 6.mor. Genua (Nederl.) 2 Juli 7.21'snam. (a) Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden op verlangen van de afzenders, blij kende uit een aanwijzing op het adres of uit de waarde der aangehechte frankeerzegels- Postpakketten tot 7.6 u. n. (b) Per Rotti Lloyd via Marseille wordt, tenzjj op verlangen der afzenders, geen cor respondentie verzonden voor Atjeh en onder- hoorighedea, de Residentie Sumatra'» Oo»t- kust, Palembang, Riouw, Ban ka, Billiton en Borneo. (c) Mot de Fransche booten via Marseille wordt de correspondentie voor geheel Icdië verzonden behalve voor Atjeh en onderhoorig- fnyityi, Sumatra's Westkust en Benkoeten. 't Laatste alleen op verlangen detr afzender». (f) Postpakketten tot 7.6 p. 'snam. Naverzending 7.21 s- 'snam. W EST-1 ND IE. Curasao met K. W. I. maildienst (1) 20 Juni 7.21's namrdy Suriname via Amster dam 20 Jjrni 7.21 's namid. Suriname over Queen*- town21 Juni 10.16's avond» Curasao over Queens- town21 Juni 10.16 's avonds Curasao over Amster dam 24 Jpii 7.21'3 avonds Curasao over Ham burg (1) 1 Juli 7.21 *s avond» Suriname via Sout hampton 2 Jpli 8.28 's moijgi. Suriname via St. Na- saire8 Jpli 6.57 *s mor®. gy Agenten voor ae i rant zjjn in Zeeland te V1 i b s i n g e n C. N .T. de Vey MeadaghGoes P. A. H. Pieterman Z i e r i kz e o A. C. de MooyN e u z e n M. de Jonge; Ooatburg firma A. J.Bronawjjk, en Domburg H. M. KeBteloo Jr.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 2