Onderwijs. Bevolking. Verschillende Berichten. Ingezonden stukken. Ingezonden Mededeelingen. BEKENDMAKINGEN. Doch zooals er, om met recht „socialist" te heeteo, een. bepaald inzicht in maatschap pelijke vraagstukken wordt gevorderd, zoo is er voor de rechtmatige toekenning van den Christennaam in de eerste plaats noodig een bepaald inzicht in godsdienstige vraagstukken. De vraag is nu maar wat is dit godsdienstig inzicht, dat iemand tot Christen stempelt. Hierover loopt de strijd en heeft hij al van de geboorte des Christendoms af geloopen. Hierover liep ook de strijd te Utrecht, en dit was waarschijnlijk ook de bedoeling van prof Visscher's protest, dat de nieuw© doctor te spoedig klaar was met het vaststellen van den voor den Christennaam benoodigjden vorm van godsdienstig inzicht, en dat hij de gren zen van het Christendom nu niet. zedelijk of gevoels-Christendom maar wol degelijk het Christendom in dogmatisch-kerkclijken en in histonschen zin wat te nauw had (ge trokken. Wat is de dogjnatisch kerkelijke en histo rische inhoud van den Christennaam? Het antwoord op deze vraag zal afhangen hier van, of men al dan niet uitgaat van het Ka tholieke kerkbegrip. In de eerste eeuwen van het Christendom heeft de Christelijke leer zich veelzijdig ontwikkeld, uit den ouden, onvmd- baren wortel waren loten naar alle kanten uiteengegroedd. Op de algemeene concilies kwamen de tuinlieden tezamen en maakten bij meerderheid van stemmen uit, dat aan de omvangrijkste loot het etiket met den ouden naam zou worden gehecht Do minder ste vige loten werden als wilde loten verketterd, Doch ook de omvangrijke loot ging zich splitsen en verdoelen, want splitsing en ver- deehng is nu eenmaal noodwendige voor waarde van ontwikkeling en groei. Zoodat het vraagstuk, aan welke der nieuwere loten thans weder het eene etiket moost worden gehecht, herhaaldelijk aan de orde moest, komen. Hij die zich onderwerpt aan het gezag van de meerderheid dei- stemmen ziet temidden van den veelzijdigein groei van het Christendom slechts pén echt-Chnstelijke loot Doch de ketters uit de oudste eeuwen, de Protestan ten uit den Hervormingstijd, de Modernisten en Oud-Katholieken van nu, alsmede de vel© vrijzinnige en ook de verschillende uitgeket- terde orthodoxe ranken van de Protestantsch- Christebjke loot hebben zich nooit hun recht op den naam van den onvintlbaren wortel, waarop ze allen gemeenschappelijk stoelen, laten afnemen door de concilies en kerk vergaderingen, die zwoeren bij hel eene en eenige etiket. Bij het „wetenschappelijk de bat over de leer", waarvan ds. Veen terecht spreekt, moet men dus heel voorzichtig zijn en, m zulk een ingewikkelde kwestie niet roekeloos partij kiezen Men kan ook uit over maat van vrijzinnigheid zijn vrijzinnigheid ver loochenen Eigenaardig trouwens doet aan, dat waar een Gereformeerd man als prof. Visscher ver klaart de befaamde stelling niet gaarne te pmschrrjven, en zelfs een Roomsch-Katholiek als mr Aalberse (in De Voorhoede van 8 Juni 11.) van onze Protostantsche d.i.dus van R. K standpunt bezien „kettersche" koningin spreekt als van een „geloovige Christinne", dat hier juist een modem predikant, Doops gezind nog wel, het werk der omfummg ter hand neemt. Terloops gezegd, het is dan ook alleen maar in theorie, dat ds. Veen zichzelf en zijn geestverwanten den Christennaam ont zegt in do practijk is hij o. a. redacteur van de Blijde Boodschap, C h r 1 s t e 1 jj k Weekblad in vrijzinnigen geest. Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Oud-Beierland ds. J. de Bruin te Veenendaalte Wissenkerke ds. J. F. Th. van der Linde te Burch (Zeel.); te Nieuwkoop S. de Bruyn, cand. te Maas sluis. Bedankt: voor .Stolwijk ds. A. T. de Boer te Lippenhuizen. Gereformeerde Kerken. Aangenomen: naar Breukelen ds. R. van der Kamp te Sliedrecht. Tot onderwijzer aan de christelijke school op het Molenwater te Middelburg is benoemd de heer J. H. Adriaansen, onder wijzer aan eene christelijke school te Vlis- singen, vroeger te Serooskerke. Yoor de betrekking van hoofd der openb. school te Oolijnsplaat heeft zich ter elfder ure één sollicitant aangemeld. De heer M. P. Koolnard te Oud- VosBemeer, leerling der Chr. kweek school te Rotterdam, slaagde aldaar voor het examen van onderwijzer. In de eerste helft van Jnni zijn in de gemeente middelbare gevestigd: A. van der Burgt, seinwerker K. Gort- straat I 345 uit Rotterdam. B. Sikkink, musicus, Markt K 6 uit Arnhem E. C. Cappon, Heerengracht M 14 uit Heinkenszand. A. Hoogenboom, winkelier, L. Viele K 214 uit Vlissingen. C. J. Munters, leevaar Wal B 73 uit Veendam. M. Hondsmerk, bakker Wal B 98 uit Rit hem. J. Schraver, journalist Kinderdijk P 93 uit Rotterdam. Vertrokken: CJ W. G. M. Huijsmans, Langedelft B 155, naar Vlissingen. H. Pasveer, Ververijstraat 138a, naar Amsterdam. N. de Rijcke, wede. P. ICempe, Noord- weg S 209, naar 's Gravenhage. J. T. A. Lem, Nieuwstr. G 217 naar Antwerpen. A. Gelok, Beenhouwerssingel K 77, naar Vlissingen. M. D. L. de Mol, K. Noordstr. E 12, naar Amsterdam. A. G. de Vries, L. Burg B 20/21, naar Amsterdam. D. Wielemaker, Klein Vlaanderen M 98 naar O, en W. Souburg. A. H. de Wolff, K. Noordstraat L 108, naar Bergen op Zoom. G«ei In de le helft van Juni 1912 zijn in deze gemeente Ingekomen: A. Westveer, bakkersknecht uit Velsen, Westsingel 134, W. Hijman, voerman uit Rotterdam, de Ruijterlaan 72. A. A. Ossewaard, chauffeur, uit Katten- dijke, Groote Markt 65. Ch. Kloosterman, schoolhoofd, uit Kloe- tinge, Wijngaardstr. 201. W. Oosterbaan, landbouwleeraar uit Gro ningen, Wostwal 205. Ca. P. Hondius, onderwijzeres uit Mid delburg, Kleine Kade 192. C. Douw, bakkersknecht uit Korgene, Opril Groote Markt 5. A. van der Bliek, timmerman uit Vlis singen, Voorstad 50. M. Th. E. Nederhand, commies belastin gen uit Domburg, Voorstad 43. En zijn daaruit vertro kjk e n A. Bartels, gevangenbewaarder naar Breda. D. Albers, scheikundige naar Zutphen. P. Janse van Noordwijk, wagenmaker naar Kalamazzoo (N. A.) J. D. Jongsma, klerk registratie, naar Vegchel. H. H. A. Hoijer, ambt. Waterleiding naar Duitschland. Mevr. Pha. S. de Witt Hamerde Witt Hamer naar 's Gravenhage. Ca. M. Georg, kinderjuffrouw naar Wijk aan Zee. F. H. Visser, kellner naar Princenhage. De commissie voor de weerbaarheidsbe- wegrng is met een gedeelte van haar taak gereed gekomen en zal dezer dagen den mi nister van oorlog de resultaten, van dien arbeid aanbieden. Intusachen zet de commissie hare werkzaamheden voort. („N. R. C.") Naar de „Avomdp verneemt, kan binnen niet at te langen tijd een wettelijke regeling worden [verwacht, waarbij waarschijnlijk zal worden bepaald, dat voor den aanleg en de exploitatie van een inrichting tot het voort brengen, Iransformcereji en verdeelen van eleclriciteit met bjjbehooremde werken en het leveren van electrische energie, een van re- geeringswege to verleenen concessie zal wor den vereischt. Verder ligt het in de bedoeling zonder daarbij op de provinciale grenzen te letten .concessie te verleenen voor groote ge deelten van het land en slechts aan de houders van die concessie op aanvraag vergunning te verleenen, ten behoeve van den aanleg van de electrische werken, gebruik te maken van rijkswerken en rijkseigendommen. Reeds zijn cofriccpt-vaarwaanlen, waarop boncessie zou worden verleend, in gereedheid gebracht. De gewone audiëntie van den minister van landbouw, nijverheid en handel' zal op Woensdag 19 dezer, die van den minister van oorlog fop Donderdag 20 dezer niet plaats hebben De 15e Juni is de prqgjandadatum voor vrouwenkiesrecht. Ook Zaterdag rijn weer in verschillende plaatsen des lands opgewekte en tWolbezochte propagandafeesten gehouden. De „Rotterdamscho Kerkbodo" deelt me de, dat er in de Groote Kerk aldaar toe stellen zijn aangebracht om de hardhoorenden in verbinding te brengen met den predikstoel. Een eigenaardige en niet onbedenkelijke tentoonstelling wordt dezer dagen gehouden in het Inhalatorium te Scheveningien. Daar vindt men een welhaast volledige verzame ling inbrekers werktuigen, weermiddelen (van do gevaarlijk© revolvers tot de onschuldig^ anti politiehonden-broeken toe), relequiën van beroemde misdadigers en van even beroem de politiedienaren, kortom een collectie op het politiewezen betrekking hebbende. Een af- deeling gewijd aan de autobandieten vormt de clou van deze tentoonstelling. Er valt daar veel te leeren, voor misdadi gers of voor hen, die het worden willen met het minst, Dat laatste is juist het be denkelijke van deze tentoonstelling, nog afge zien daarvan dat Zij meer do jeu,gdige en ont vankelijke /gemoederen prikkelt, dan Sherlock Holmes of Lord Lister vermag. Heden zjja te Amsterdam de lustrum feesten Van het Amst- -Stud, corps aange vangen. Na de inhaling der reünisten sprak do rector van het corps, de heer H F. van Leeuwen in de aula de openingsrede, waarna men zich naar sociëteit N I A begaf. Van 7—D zal het réuniediner plaats vinden, gevolgd door een tocht met verlichte gondels en een serenade aan den rector-magnificusi prof. dr. C- Winckler. Daarna kroegjool. Amsterdam knjgt drie nieuwe tramlijnen no. 15, 16 en 17. B. en W. stellen, voor de volgende lijnen, aan te leggen: van achter het concertgebouw;, door de P C. Hoofdstraat, langs Stadhouderskade, brug Rijksmuseum en verder over ljjn 10 naar Artis, b van Concertgebouw, door Gabriël Metsustraat, Albert Cuifpstraat, Ferdinand Bolstraat en langs de Vijzelstraat naar het Rembrachtpleinc, van de Amstelveensche weg (bij het nieuwe sportterrein) over Over toom, J. P. Hejjestraat, Kinkerstraat, Bilder- dijkslraat en verder langs lijn 3 naar den Dam De beide eerste lijnen zullen in een lang ge voelde behoefte voor het Willemsparkkwartier, de laatste voor de Overtoom-buurt, voldoen, De stoomtram BredaRozendaal heeft Zaterdagmiddag onder Gastel een 11 jarigen knaap overreden. Een der wielen is hem over het hoofd gegaan, dat geheel vermorzeld weTd. Een voorbijgaand arbeider vond later het lijk, Van het ongeluk was op de tram niets be merkt. In een onbewaakt oogenblib is het kind van T. H to Hank, gem. Dussen, in een regenton gevallen en gestikt. Op advies van een geneesheer is door de justitie te Rotterdam in beslag genomen het lijk eener 32jarige gehuwde vrouw, die ten huize van' een z.g. deskundige aan de Sofia- kade, aldaar tijdens behandeling was doodge bleven. Een kantoorbediende van de mach -en rijwielfabriek Hollandia te Amsterdam, die er onlangs met f 900 van door was gegaan werd op het Sophiaplein aldaar herkend en inge rekend Gebracht naar het politieposthuis op 't Rembrandtplein rukte hij zich los en vlucht te. In de Zanddwarstraat liep hij een vreemde woning; binnen en verborg zich onder een bedstee Met veel moeite werd hij gearresteerd. Op hem werd nog f 625 gevonden. Een onlangs tot stukrijder teruggestelde wachtmeester te Utrecht die zich in voor- loopig arrest bevond, greep, toen de ar- restantonkamer door den korporaal der wacht werd ontsloten om hem koffie te brengen de zen bjj den arm, duwde hem in het arrestlo kaal, grendelde de deur, nam een rijwiel uit een in de gang staand rek en ging er van door. Door het lawaai dat de korporaal in de ar restkamer maakte kwam men er achter wat er eigenlijk gebeurde, maar toen was reeds de vogel gevlogen. Zaterdagmiddag is een Bteenfabrieks- arbeider te Huxwenen (G.) met rijn kleeren tusschen deelen van de vormmachine gekomen Hij ging éénmaal mee in de rondte en was onmiddellijk een lijk. Het 4jarig zoontje van een landbouwer te Wessem, dat voor een paar dagen door een insect aan de knie werd gestoken, is Vrijdag aan de gevolgen overleden. Een 18jarig© molenaarsknecht, werkzaam op den Kopkensmolen te Heerlerheide, is door het molenrad gegrepen en aan schedel breuk overleden In Duinoord, de woonstêe bij voorkeur van /gepensioneerden en rustenden in Den Haag gebeurde 't. Harry en Jantje zijn zoontjes uit gezinnen waarvan de hoofden het „dole© far niente" in Duinoord kunnen beoefenen. En zoo vroeg Jantje op zekeren dag aan Harry: „Wat is jouw pa?" Harry wist niet be ter of zijn pa fwas, hetgeen op 't bordje buiten de deur vermeld staat en zei: „Mijn pa is lid van Armenzorg. En wat is jouw pa?" Jantje dacht diep na en antwoordde toen: „Mijn pa is 'lid van Eigen Hulp". („N. Ct.") HOOG WA TEE, te Vliaaingen. Dinsdag. 18 Juni nm. 3.37 Woensdag .19 4.34 Donderdag. .20 5.33 Vrijdag 2L 6.27 Zaterdag .22 vm. 7.10 Zondag .28 8.17 Maandag .24 9.24 Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. GENEESKUNDIG ONDERZOEK VÓÓR HET HUWELIJK. Mijnheer de Redacteur, Ook uw geacht blad, bevatte voor eenige' weken, het bericht dat aan de Tucht-Unie (als Centraal vereenigingslichaam) het verzoek was gericht zoo mogelijk de leiding op zich te nemen van een beweging ter verkrijging van wettelijke bepalingen in zake verplicht medisch onderzóek voor het huwelijk. Bij bedoeld verzoek werd een toelichting gevoegd, mode door u en door andere bladen overgenomen Die toelichting, luidde als volgt „Bedoeling is niet huwelijks verbod, doch alleen een regeling, in den geest van het voorstel van Prof. II. Treub ,on zooals voorge staan wordt door dr. J. Schoemaker, en door dezen is besproken en toegelicht o.a. in de openbare vergadering, gehouden te 's Gra venhage op 23 April 1912, en uitgeschreven door do Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht." Nu zoude men moenen dat voor diegenen, die pp de hoogt© zijn van hetgene prof. Treub over dit vraagstuk heeft geschreven', en dr. J Schoemaker gezegd, die 'toelichting aan duidelijkheid niets te wenschen kan over laten, terwijl personen di© van dit belangrijk vraagstuk niets of weinig weten van zelf daarover geen opinie zullen uitspreken. Dit nu blijkt minder waar te rijn. Er Worden bezwaren ingebracht, zoowel principieele pJs jiractische Zoo werd tegen de bewuste regeling aange voerd dat djen Staat het recht biet m-ig worden toegekend tot een dergelijke keuring onder strafbedreiging I Laat ons daartegen even tusschen 2 haak jes de (Opmerking stellen dat het principe van staatskeurin® een bestaande zaak is zie bijv. art 11 van Öe Militiewet luidende „Het geneeskundig onderzoek voor den krijgs dienst dat ingevölg© deze wet moet plaats hebben, geschiedt naar regelen door Ons ge steld In de door prof. II. Treub voorgestelde regeling is echter geen sprake van eenige strafbedreiging door den Staat, evenmin van een keuring van Staatswege Het gaat hier alleen om een formaliteit] meer niet. Reeds Wordt om een huwelijk te kunnen aangaan vereischt een geboorteaoteen werd tqj voor korten tijd, van den man verlangd] overlegging van een certificaat dat hij aan zijne militaire plichten heeft voldaan In sommige gevallen behoort zelfs te wor- dén overlegd een bewijs van goed gedrag van déii man en van de vrouw -Éindelijk nog in bepaalde gevallen, een z.g dispensatie van de Koningin. Zonder overlegging van een of meer van die „papieren" wordt liet burgerlijk huwelijk niet Ivoltrokken. Wat wenschen nu de voorstanders van het „verplicht" [medisch pnderzoek? Niets meer dan dat voorgeschreven werd dat hij bedoelde „papieren" ook nog moet worden gevoegd een verklaring, dat de huwe- bjkscandidaten het oordeel over hun gezond heidstoestand hebben onderworpen aan den medicus. Dat is alles wat zij zoo van harte wenschen in het belang der vrouwen, voor het geluk van het huisgezin, voor het welzijn van ouders en kroost, en dus in "het belang van de geheel© Maatschappij. Een tweede ons ter oore gekomen bezwaar was deze Er werd beweerd dat een dergelijke keuring, die uit den aard der zaak kort voor het hu-J welijk dient plaats te hebben, geen effect zou hebbende huwelijkscaiudidaten zullen zich zoo werd betoogd van hun voornemen toch tniet laten weerhouden, zoo het medisch advies ongunstig mocht uitvallen. Dat zulk een voorschrift van geen praotisch nut zou zijn, is een bewering die niet juist mag worden genoemd. Het tegendeel is waar. Laat ons dit in het licht stellen. De jonge man toch, dxe vooraf weet dat hij bij zijn huwelijk zich aan keuring heeft te onder werpen Izal, ook door het verantwoordelijk heidsgevoel dat daardoor reeds bij hem wordt opgewekt, dubbel voorzichtig leven. Hjj zal er toe gebracht worden om reeds vóór zijn verloving zijn huisdoctor te raad plegen, en ongetwijfeld zich onder geneeskun dige behandeling stellen, wanneer daartoe het geneeskundig onderzoek aanleiding geeft. Wordt hij niet genezen, en willen partijen toch het huwelijk laten doorgaan, welnu nie mand die hun dit zal mogen beletten. Doch dan drgaen zij, en niemand anders, de verantwoordelijkheid van dien stap, en zal het leed door lien in liefde worden gedragen. De vrouw bijv. zal dan, als zij de gevolgen van dien stap ondervindt, nooit tot hare moeder kunnen komen, met de ontroerende, zacht verwijtende klacht „Moedor, had ik zoodets te voren maar geweten." R. 's-Hage, 17 Juni 1912. VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. Blijkens bij het departement van marine ont vangen berichten rijln Hr. Ms. pantserschip „Evertsen", onder bevel van den kapitein! ter zee J. J. Rambonnet, 14 dezer, en Hr. Ms. pantserschip „Heemskerck", onder bevel van den kapitein ter zee G. L. Goedhart, 15 dezer, respectievelijk van uit de Sognefjord ter aanvaarding van de thuisreis, en van Odde naar zee vertrokken, en is Hr. Ms. pantser- dek schip „Gelderland" onder bevel van den kapitein ter zee J. Albarda, 14 dezer te Ber gen aangekomen. Stoom va artmjj. „Nederland". „Bali" (uitreis) arriv. 15 Juni te Port-Said! „Billiton" (uitreis) pass. 15 Juni Finistorro „Kariïnoen" vertrok 15 Juni van Amsterdam naar Java„Koningin Willem III" (thuisreis) vertrok 15 Juni van Perim„Prinses Juliana" (thuisreis) vertrok 15 Juni van Singapore ■„Sumatra"- Vertrok 15 Juni van Greenock naar Amsterdam„Timor" (thuisreis) pass. Juni (Kaap Bougaroni- Rotterdamsche Lloyd. „Ophir" (thuisreis) pass. 14 Juni Kaap del Armi„Rindjani" vertrok 15 Juni van Rotterdam naar Batavia,Pisa" van Montreal naar Rotterdam pass. 15 Juni Lizard.„Ta- banan (uitreis) passeerde 15 Juni Kaap del Armi. Holland Amerika-ljjn. „Amsteldijk" arriv. 15 Juni ran Philadel phia. te Rotterdam; „Potsdam" arriv. 15 Juni van New-York te Rotterdam„Rotter dam" Vertrok 15 Juni van Rotterdam naar New-York„Stoterdijk" arriv. 14 Juni van Rotterdam te Philadelphia„Willehad" ar riveerde 14 Juni van Rotterdam te Quebec „Andjjk" vertrok 15 Juni van Rotterdam naar Baltimore. Kon. Holl. Lloyd. „Eemtand" (uitreis) vortrok 14 Juni van Santos „Maasland" (uitreis) vertrok 14 Juni van Leixoes„Zeelandia" (thuisreis) is 14 Juni Ouessant gepasseerd. Kon. West-Ind. Maildienst. „Prins Frederik Hendrik" (thuisreis) arriv. 15 Juni to Havre„Prins Willem V" (uit reis) passeerde 14 Juni St. Michaels „Prind reis) passeerde 14 Juni St. Michaels „Prins Maurits" vertrok 14 Juni van New-York naar W.-Indië. LANDWEER. Oproeping in werkelijken dienst De Burgemeester van Middelburg roept bij dezen, wegens overtreding van artike 34 der Landweer-wet, krachtens artikel 35 dier wet, voor" den tijd van dertien dagen in werkelijken dienst op VAN MAAREN, HENDRIK, verlofganger dezer gemeente, van de lichting 1906 der Landweer, en be- hoorende tot de le Compagnie 38e Bataljon Landweer-Infanterie, en gelast hem, om voorzien van de hem bij zijn vertrek met groot verlof mede gegeven kleeding en uitrustingstukken, van zijn zakboekje, reglementen en van zijn voor vertrek afgeteekenden verlofpas op den 1 Juli 1912 zoo vroegtijdig mogelijk bij het 2e Bataljon 3e Regiment Infanterie te Mid delburg, aanwezig te zijn. Zoo hij aan deze oproeping niet voldoet wordt hij als deserteur behandeld. De Burgemeester voornoemd, DEN BOUWMEESTER, I. b. Middelburg, 14 Juni 1912. Vergaderingen, Concerten enz. MIDDELBURG. Woensdag 19 Juni. Onze Vloot. Schut tershof 8 u. Donderdag 20 Juni. Ledenverg;. Kunst museum. Schutters hof, 31/g u Donderdag 20 Juni. Brandwaarborg-Maat- schappij voor de prov. Zeeland te Middelburg, 1 u. Sociëteit „St. Joris", Donderdag 20 Juni. Volksbond. Ver. tegen drankmisbr. 'Ledenverg. Militair tehuis, nm. 8 u. Vrijdag 21 Juni. Concert Stedelijk Mu ziekkorps. „Schutters hof" 81/2 u. Vrijdag 21, Zaterdag 22 Juni. Gezond heidscongres. St. Joris. Zondag 23 Juni. Matinée Stedelijk Mu ziekkorps. Tuin Noord Bolwerk. 2i/a uur. Zondag 30 Juni. Z.-A. Concert. Schutters hof, 71/2 u. Woensdag 3 Juli. Concert Stedelijk Mu ziekkorps. „Schutters hof' 8 u. Donderdag 4 Juli. Concert Stedelijk Mu ziekkorps. Tuin Noord Bolwerk. 7i/s uur. Zondag 14 Juli. Z.-A. Concert. Schutters hof, 71/2 u. Dinsdag 23 Juli. Concert Stedelijk Mu ziekkorps. „Schutters hof' 8 ,u- Woensdag 24 Juli. Concert Stedelijk Mu ziekkorps. Tuin Noord Bolwerk. 8 u. Zondag 11 Aug. Z.-A. Concert. Schutters hof, 71/2 u. Woensdag 21 Aug. Concert Stedelijk Mu ziekkorps. Tuin Noord Bolwerk. 8 n. Zondag 8 Sept. Z.-A. Concert. Schutters hof, 71/2 u- Woensdag 16 Oct. Nat. Gez. Ja©. P.ThlgssB. 6-7 u- Maandag 28 Oct Nat. Gez. H. P. Berlags. Maandag 11 Nov. Nat Gez. Jhr. G. L, Schorer. Maandag 26 Nov. Nat. Gez. Prof. dr. W. Reinders. Maandag 16 Dec. Nat. Gez. Prof. M.Straub. VLISSINGEN. Vrijdag 21 Juni Stoomv. Maatschappij „Zeeland", Kon. Ned. Postvaart. 2 u. Raadhuis Ylissingwi. NEUZEN. Maandag 24 Juni. Alg. verg. aandeelhou ders der Z.-Vlaams che tramwegmij., 2 o. Hotel Pays Bas. BREDA. Zondag 23 Juni OpeniuchtbrjeeokomstVrijs. Godsdienstige». Mast- bosch, 3 u. Stoomdrukkerij. Firma D. G. Kröber Jt» Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 6