BUITENLAND. Beknopte Mededeelingen. MiddeUrargsche Courant Ingezonden Mededeelingen. Handelsberichten. Door wijziging van do dienaturen zulte», gedurende do maande» Juni, Juli, Augustus en de eerste hedft van September 1912, bij wijze van proef, de bureaux der Rijksverze- keringbank des Zaterdagsmiddags om halfeen gesloten zijn. Men wil op deze wijze een proef nemen met den Engelschen Zaterdag. Uit liet veertigste jaarverslag der Alge meen Nederlandsche V rouwen-Vereeni ging „Tesselschade" blijkt, dat het ledental ge durende het afgeloopen jaar mot 245 is ge stegen en nu op 5779 is gekomen. Het aan tal correspondentschappen Vermeerderde met 6, o.a. Oost Zeeuwsch-Vlaandcren met Axel en West Zeeuwsch-Vlaanderen met Oostburg als uitgangspunten, waar de correspondenten In het geheel bestaal de vereemging nu uit 43 afdeelingen en 32 correspondentschap pen. De bemiddelings-bureaux slaagden erin, 598 meisjes een betrekking te bezorgen; 107 meisjes werden financieel door „Tessel schade" gesteund. Verscheidene ingezetenen te Papcndrecht zullen den verdedigers in de Papendrechtsche zaak, mr. W. Dicke, te Dordrecht, en prof. mr. G. A. van Hamel, te Amsterdam, en den heer J. van Elk, te Dordrecht, een huldeblijk aanbieden voor hetgeen zij in deze zaak heb ben gedaan. Door B. en VV. van Delft wordt aan den raad van die gemeente voorgesteld eealeeraar aan de H. B. S., die geen orde kan hou den en niet te bewegen is ontslag aan te vragen, ongevraagd eervol ontslag te geven. B. en W. herinneren er den Raad aan, dat deze in 1904 den leeraar benoemde tegen advies van B. en W. en tegen het bericht van den inspecteur. De Roerdinkholders zetten Zaterdagavond weer een gedeelte van Den Haag op stelten. De vrouw gaf strooibiljetten uit als gewoon lijk, de man, die nu weer van de partij Was droeg een bord met de mededeeling, dat er weer nieuw» heldendaden stonden te gebeuren. De politie hield een oogje in't zeil. Wij weten niet hoe 'tafgeloopen is, schrijft het Vaderland, waaraan wij dit stukje ontboe nen, want de lust ontbrak ons om op den afloop te wachten. Dat bracht ons op 'tidee, dat dit misschien wel de oplossing van 't ge val kon zijn r die menschen beginnen toch wel erg vervelend te worden. Zoodra iedereen dat vindt, is 'tuit. 'n Jongeling Ie Winschoten, zoo vertelt de VV. Crt.", nu juist niet meer jong van jaren, maar toch jong van hart, had door zuinig heid en vlijt een mooi spaarpotje bijeengegaard loot nu 'nvrouw op te zoeken. Hjj wenschte geen oudje van 80 jaren, met veel wel neen! „schoef veur de doem is nait neudig, as 'tmaor een knap wicht is en jong! Even voor Pinksteren dan vond hjj- er een, juist naar z'n zin jong en schoon, van achttien lentes I Alles had hij voor haar over en om de band inniger te maken, vereerde Eenige hoeren uit verschillende kringenhij haar een fonkelnieuwe fiets. Ze zouden in Den Haag hebben zich vexeenigd tot het nu, tochtjes kunnen maken, te zamen. Zoo doen van de eerste stappen om te geraken had hij gehoopt. Maar jawel! Hoogst dank baar nam het meisje het karretje in ontvangst, mogen helpen ons maken; 'tzjjn Nederland sche arbeidskrachten 'tis Nederlandsche ener- gie, Nederlandsch kapitaal, Nederlandsche grondstof, die ons in het leren helpen, op: echt Brabantschen bodem; van vreemde smet ten lyrij. Maar als we dan uitgaan, de groote we reld in, dan moeten we gaan als American Boots, American Shoes. We gaan zóó naar Zwitserland, we gaan zóó naar Engeland; erger we gaan zóó door heel Nederland. En de Nederlandsche schoenwinkeliers, om ons aan den man en de vrouw te brengen, moeten er hun geweten mee bezwaren en om jokken, telkens als ze gevraagd worden „dat zijn toch wel Amerikaansche schoenen, meneer?" Want als ze zeiden, „neen, echt» Nederlandsche", er was geen verkoop ca aan. Nu vinden we dat ze het publiek dus bjj den neus nemen, zoo erg niet. U zeker ook niet, meneer de redacteur? Want, nietwaar, als die Hollanders zulke zotte menschen zijn van het goede uit eigen land niet te willen, dan onder een vreemd etiket, dan verdienen ze in het ootje te worden genomen; wit iu? En we lachen ons soms een onfatsoenlijke koliek, als dat dwaze publiek met een ver rukt air op zjjn American Shoes wegloopt, die zoo netjes uit Brabant kwamen. En min stens 76 pCt. van al het in Hollandsche schoenwinkels aanwezig „Amerikaansch" schoeisel behoort tot onzen stam! Maar, met dat al, vervelen doet ons dit eeuwig gaan onder valsch en vreemd etiket toch wel! Kunt u ons niet helpen aan het herwinnen onzer eerlijke Nederlandsche na tionaliteit Misschien willen uw leden ons helpen, door bij voorkeur naar Nederlandsch schoeisel le vragen? Als 'tmoet, bij wijze van overgang, onder den naam; Hollandsch-Amerikaansch We zullen uheel dankbaar zijn en blijven, Uw onderdanige dienaars, Bestuur der Vakvereen. van Brabantscbe schoenen en laarzen tot een nationale en internationale tentoon stelling te 's-Gravenhage van toerisme en sport in het volgende jaar. Hun plan vindt veel instemming. nam 't mee naar huis en „Opeens was de lust Tot vrijen gebluscht". 't Is uit met de liefde. Z'n uitverkorene De permanente (prijsvraagcommissie uit de peddelt thans op zijn fiets met 'n andere. En Architecten-Vcreeniging heeft besloten de me- de afgewezen jongeling doet alle moeite, om z'n fiets terug te krijgen. Tot heden echter te vergeefs! .de prijsvraag voor een ontwerp voor het Sportpark te Amsterdam, te ontraden, aangezien de Mij. Ned. Sportpark de door haar ge wenschte wijziging van art. 3 van het pro gramma niet wit aanbrengen. Wij deden dezer dagen het verhaal van het dorp zonder kiezers, dat aan het „Volk" was ontleend. Het blad had erbij dienen te melden dat de burgemeester van dat dorp (Koog aan de Zaan) in den tijd dat do kiezerslijsten moes ten worden opgemaakt verlof had wegens ge zondheidsredenen, zoodal hij althans geheel on schuldig is aan de belachelijke kwestie. Het plan bestaat op een der 10 buiten gewone feestdagen, die samengaan met de 19 Juli a s. to Egmond te openen tentoonstel ling een historische voorstelling te geven van de aanbieding van het smeekschrift aan de landvoogdes MargareÖia van Parma, Voorts zal die tentoonstelling inzendingen op het gebied van het reddingswezem, ge schiedkundige curiosa, gezondheids-koloniën en de Prins-Hondrikstichting bevatten De bergingsstoomer „Lyons" heeft Za terdagmorgen, op het wrak van de Lutine werkende, een goudstuk opgehaald. Als een schaap over de brug is Z. K. H. de Prins zal Zaterdag 22 Jum a.s, to Utrecht de aldaar te houden meene vergadering van de Vereeniging „Het Oranjekruis" preside eren. Z. K H. heeft tevens de uitnoodiging aan genomen van den Senaat van het Utrechtsch Stndencorps om dien avond bij te wonen een Uitvoering door de Utrechtsche Studenten too- neel- en concertvereenuging, ten bate van „Het Oranjekruis" te geven De arrestatie van den postdirecteur te Zutfen (waarvan wij in ons blad van Zater- Brutale gasten. Zaterdagmorgen, terwijl de bejaarde viscbhandelaarster D. de Z. in haar bank aan de Zeevischmarkt, te Rotterdam, zat te ontbijten, kwamen geheel onverwacht twee reusachtige ratten nevens haar zitten, en namen haar als 't ware het broodje uit de hand. De reeds bejaarde vrouw schrikte zoo geweldig, dat zij meende le be zwijken, doch kon gelukkig spoedig worden bijgebracht. „Bruno" was spoedig aanwezig, maar hoe hij ook snuffelde, de en gure gasten waren door het nool verdwenen. (Rott.). Toen een motorbus te Londen een helling afreed, verloor de bestuurder zijn controle over het rijtuig, ten gevolge waarvan dit de (richting verloor en verongelukte. De chauffeur werd gedood. Vijt mannen, die hem vergezelden pis leerlingen, zijn ernstig gewond ïfet. voertuig was overigens niet bezet. Bij den terugkeer vaneen schooluitstapje bij Trier ontspoorde de derde wagen van een eLectrische tram, die met volle kracht tegen een Ipaal botste, welke omviel. Een trant, die daarachter kwam, reed in volle snelheid tegen den ontspoorden wagen op. De. bestuurder van den tweeden wa| kreeg zware wonden aan de be enen. Van inzittenden werden verscheidene licht eenige zwaar gewond. In een dorp in de bergen bij Trier beeft een dolle hond elf personen, meest kinderen, en 12 honden gebeten. De kinderen zijn meest aanzienlijk gewond. De hond is dood ge schoten. De zonderlinge pastoor Pitooi uit Angers heeft pen verhoor ondergaan, dat 6 uur duur- IVllUlttUL VV JJ UI WU uriOAA v Ml uuu,,. - .Jding maakten) is geschied op toet D? fIluch ZZ Tit-i„ van te voren heeft overlegd en dat hij met Het löjarig dochtertje van een ge meenteraadslid Van Lochrist-Hennebont, had Vrydag in haar woning een doosje gevonden, dat jslaghoedjea voor dynamietpatronen be vatte, en die haar vader dienden voor de ex ploitatie eenor steengroeve. Het meisje ging makkertjes roepen. Eerst poogden zij, met behulp van een lucifer, het vuur aan de springtuigen mee te deelen. Daar zulks niet ging, maakten de kleinen een poolqjzer gloeiend heet en duwden daarmede op een der slaghoedjes. Een (geweldige ont ploffing volgde. Vier der kinderen werden zwaar gewond de een weTden beide handen afgerukt, zijn broeder 14 jaar oud, werd hot linkerbeen afgeslagen, de twee anderen liepen ernstige verwondingen aan de beenen op. De ontploffing te Wöllersdorf bij Wee- nen (blijkt niet zoo ernstig to zijn geweest, als de eerste berichten meldden, al zijn de gevolgen nog erg genoeg. Gebleken is, dat 150.000 K.G. kruit in de lucht is gevlogen, Daardoor zijn 10 menschen gedood en in 't geheel ppgeveer 200 ge wond. Deze verwondingen zijn meestal niet van ernstigen aard, want die bepalen zich voor het meerendeel tot glassneden vanwege de ingedrukte ruiten, en zenuwstoringen. De stoffelijke schade is aanzienlijk, eten juist niet ver van de plaats van het on geluk voorbijgaanden sneltrein braken de rui ten, waardoor een paniek ontstond. Niet waar is, dat een muur van een school is omgestort, waardoor verscheidene kinderen gewond zon den zijn, noch, dat er dynamiet in de ver woeste gebouwen bewaard werd. De troonopvolger heeft zich terstond naar de plaats van het onheil begeven en de men schen in het hospitaal moed ingesproken. Do burgemeester van de Spaansche stad Villa Real zal vervolgd worden, omdat hij niet de noodige maatregelen heeft doen ne men, die een ,ramp als daar onlangs in een bioscoop-schouwburg plaats had, kunnen ver hinderen. A.s. Dinsdag zal Milaan het zonderlinge schouwspel beleven, dat alle ingeschreven ad vocaten in staking gaan. Deze uiterste maat regel is genomen als protest tegen de juri dische desorganisatie, die daar heerscht. In November van dit jaar wordt Wil liam jVincent Aston, de oudste zoon van den bij de ramp der „Titanic" omgekomen Astor meer derjarig en daardoor eigenaar van een vermo gen, dat 240.000.000 gulden bedraagt. Bij voor baat heeft de jonge Astor daar echter reeds last genoeg van, want iedere post brengt hein onoverzienbare stapels brieven, welker in houd van nuchtere raadgevingen, hoe op de beste wijze geld te besteden, tot de gloeiend- ste liefdesbetuigingen van Yankee-dochters gaat Do jongeheer Astor, die een zeer terugge trokken baasje is, weet niet, hoe hij het heeft onder dien springvloed der liefde. In do Chineesche provinciën doet zicb een beweging voor, die tagpn de leening door de 6 mogendheden gericht is. Die oppositie draagt een aan de vreemdelingen vijandig karakter en doet denken aan de bewering van ,1900. In Hankou ig een vergadering gehouden, waar heftige toespraken zijn uitgesproken en waarin gevraagd werd, de buiten! andsche wa ren te boycotten. Vrijdag is te Chicago de repablikeinsche partijdag samengekomen, om den officieelen canchdaat te stellen. Op het oogenhlik beschikt Taft nog over iets meer stemmen dan Roose velt, maar 150 stemmen liggen nog in de „neutrale zóne". Men. houdt deze echter voor Taft-gezind. Het republikeinsche, nationale comité; te Chicago vergaderd, besliste in de aan gevochten verkiezingen der eerste 24 gedele geerden ten gunste van Taft. Morgen zal Roo sevelt zelf aankomen, om persoonlijk den strijd te leiden. De officieren van de D.uitsche vloot, die op het oogenbhk hij Hampton Roads (Amerika) ligt, hebben Woensdag een bezoek bij pre sident Taft gebracht. In Amerika is op een tweedekker, die 300 M hoog vloog, een kanon beproefd, dat voor vliegtuigen bestemd is, en 500 schoten in de minuut kan lossen. De genetaal, die daarover het toezicht had, heeft zich met den uitslag tevreden verklaard en gemeld dat daardoor de Waarde der aero- plaans verhonderdvoudigd is. - De generaal van de opstandelingen op Cuba zegt in een proclamatie dat deze slechts daaraan te wijten is, dat de negers van de grondwettelijke rechten zijn beroofd. VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. van den inspecteur van do post en telegrafie, die Vrijdagmiddag een onderzoek op het kan toor heeft ingesteld. De verduistering betreft een bedrag van ongeveer f2500. De direc teur heeft bekend dit voor zichzelf gebruikt te hebben; bij was niet meer in staat het bedrag aan te zuiveren. Zooals men weet, hebben Zondag in heel België de verkiezingen voor de Provincie raden plaats gehad, waarvan de helft der leden vernieuwd moest worden. Slechts weinig cijfers der uitslagen staan ons nog ten dienste. Wel blijkt, dat de anti- clericale lijst in Antwerpen do meerderheid heeft behaald in alle drie de kantons. Volgens betrouwbare berichten waren Zaterdag te Londen 96 schepen aan het los sen en waren 7500 man aan het werk. De stokers enz. van de „France" een stoomschip, dat aan de pas geopende lijn tus- schen Havre en Amerika behoort, hebben een looms verhoog ing gevraagd van 30 frank per maand, wat de stokers, van 20 frank, wat de matrozen betreft. Toen hun dit geweigerd werd, hebben ze het schip verlaten. Ten gevolge daarvan moest de „France" zijü. vertrek uitstellen. Zaterdag is de koning van Montenegro te Weenem aangekomen. Aan een maaltijd heeft Frans Jozef een hartebjke rede gehouden. De Montenegrijnsche minister van oorlog heeft verklaard, dat de voortdurende op stand in Macedonië het eenige donkere punt is Sn de betrekkingen van dit rijkje met de andere Balkanstaten. Zaterdag zijn 69 afgevaardigden in alle kalmte uit het Huis te Boedapest gezet. Het onderzoek heeft uitgemaakt dat Ko- Vacs op een afstand van acht en een halven vuitu, uwu v»eiieKU cu ui» ixir umi, 33.000 tank. do plaat htot gepoetst. Dit gold F""?r .f11 S Wtanstig w effecten, die hg onder ff»?'- h«f "J£ 6 - - - - - Tisza slechts schrik wilde aanjagen, om nem Blijkens bij het departement van marine ont vangen berichten is Hr. Ms. pantserdekschip Gelderland", onder hevel (van den kapitein ter ee J. Albarda, 7 dezer te Lervig aan de Hardangerfjord aangekomen, en is Hr. Ms. pantserschip „Evertsen", onder bevel van den kapitein ter zee J. J. Rambonnietf, 8 dezer Van Bergen vertrokken. Stoomvaart-Mij. Nederland. .Grotius" (thuisreis) arriveerde 8 Juni te Genua; „Kangean" (uitreis) arriv. 7 Juni te Sabang„Koning Willem I", (uitreis) pass. 8 Juni Kaap del Armi„Lombok" vertrok 7 Juni van Sabang naar Amsterdam; „Sumatra" lirriv. 8 Juni van Java te Greenock„Timor" (thuisreis) ajriV. 7 Juni te Suez„Vondel" vertrok 8 Juni van Amsterdam naar Batavia. Rotterdamsche Lloyd. „Gorontalo" (uitreis) pass. 7 Juni Pan- tellaria„Jacatra" vertrok 8 Juni van Rotter dam naaf Batavia„Tabimam" (uitreis) ver trok 8 Juni van Lissabon„Gpentoer" arriv. Juni (van Batavia te Rotterdam. Hollend Amerika-lgn. „Rijndam" vertrok 8 Juni van Rotterdam naar New-York; „Sloterdijk", van Rotterdam naaf Philadelphia, arriv. 7 Juni te Boston „Maartensdijk" Vertrok 8 Juni van Rotter dam Baltimore; „Sommelsdijk" vertrok 8 Juni van Rotterdam naar Boston en Phila delphia „Frankfurt" arriveerde 8 Juni van Montreal te Rotterdam„Gorredijk" vertrok 8 Juni van Baltimore naar Rotterdam. Kon. Hol 1. Lloyd. „Frisia" (uitreis) is 7 Juni Ouessant gepas. Kon. West-Ind. Maildienst. „Prins Willem V." (uitreis) is 8 Juni Dun- geness gepass. Handel en verheid. De Shell. De Londensche correspondent van de »N. R. Ct." seint aan zijn blad Het bestuur van de Shell Transport Trading Cy. heeft een slotdividend van 10 pet. aangekondigd, waardoor het geheele dividend over 1911 20 pet. bedraagt, tegen 22£ pet. over 1910. Het bestuur beschouwt de verkregen uitkomsten als gunstig, reke ning houdende met de lage petroleumprij- zen van 1911, veroorzaakt door den strijd met de Standard Oil Cy. en vooral gelet op de omstandigheid, dat het bestuur voor stelt 922.240 p. st. af te schrijven ia de onderhoorige inpijen. Het bestuur acht een voorzichtig beleid thans des te meer gebo den, daar de Standard Oil Cy. in Nederland thans, vermomd onder de Koloniale Petro leum Mij., eenzelfde taktiek wil toepassen als in Galicië met de Vacuum Oil Cy. Op nieuwe rekening wordt 294.985 p. st. over gebracht. DE KLACHT VAN DE LAARZEN In „Neerlandia" komt het te doen besluiten zijn politiek te wijzigen. Volgens do bladen vond men nog een stalen Browningkogel, welken men veronderstelt dat iemand t>p Kovacs heeft afgevuurd, nadat deze geschoten had. een valsche» naam had verhandeld. Uit de tegenstrijdigheden in het verhaal van den pastoor maakte de onderzoekserchter op, dat gene een medeplichtige heeft gehad. In plaats van de gewone plechtigheden zijn op hoog bevel deze in hot kanton Angers in boetedagen veranderd. Uit nadere verklaringen blijkt nog, dat hij Bij Fez is een onder Rransche vlag met 35.000 frank vertrokken is, welke nog in vechtende, Rngclsche luitenant, Redman ge zonden Stuk" voor; zijn bezit zijn en welke tor beschikking zijner heeten, gesneuveld. Naar aanleiding hiervan Mijnheer de Redacteur, schuldeischers staan. Ook heeft hSj bekend, is de „Gaulois" eens nagegaan, hoe hetvroe- Wij hebben een grief. een. erge grief tegen 20000 frank uit de kas van het seminarie to ger met de vreemdelingen in het Fransche ons groote Nederlandsche publiek. Wilt uons hebben gestolen en 12 tot 14.000 frank aan leger stond, en bevond, dat onder hef helpen haar luchten? j verschillende ondernemers schuldig te zijn. keizerrijk niet minder dan. 146 generaals van En die grief is. het pubhek wil ons maar Bij die ontvluchting is hij zeer listig te vreemde nationaliteit onder don keizerlijken «iet erkend hebben in onze eigen, onver- werk gegaan. Ilij. wendde nl. voor, vermoord adelaar dienden, daar immers Napoleon I over valschte Nederlandsche Nationaliteit. to zijn, doordat hij op een kaart schreef, „dood Nederlandsche, Belgische, Poolsche, Beiersche Als we niet doorgaan voor Amerikaansch aan de geestelijken" en die op zijn kleeren en zelfs Ionische generaals bevel voerde, fcjjjct men ons niet aani oordeelt ofis iuet legde, welke hij had verwisseld met de bur- Ook in den Fraasch-Duitschen oorlog voch- goed genoeg. gexdracht Dit heeft hij in een wei gedaan, ten verscheiden hooge vreemdelingen ondei En toch zijn we, we kunnen er op zweren, Hij zegt, in een vlaag van waanzin gehandeld Napoleon III, o a tfe tegenwoordige koning echt Nederlandsch Amerikaansche machines te hebben. van Servië. Zonder eenige pigsverhooging belast de Administratie van de zich met het plaatsen van Advertentiën alle HOOG WATER, te VI i «sin en. Dinsdag. 11 Juni vm. 10.19 Woensdag .12 11.07 Donderdag. .13 11.53 Vrijdag 14 nm. 12.36 Zaterdag .15 1.17 Zondag .16 2.02 Maandag .17 2.50 Graanmarkten en*. Uzendijke, 8 Juni. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer klein, de omzet eveneens. De vlasnegotie is aangevangen. De puikste partijtjes zijn al aangekocht vóór 5 tot 5.50 fr. per gemet. Men besteedde voor: jarige tarwef a f nieuwe tarwe f 10.50 a i 11. jarige rogge fafnieuwe rogge f 6.50 af 7.—; jarige wintergerstfa f nieuwe wintergerst f 10.50 a f 11. nieuwe zomergerst f 10.25 a f 10,50haver f 10,50 a f 11.paardenboonen f 0.a f 0.groene erwten f 00,af 00. kroonerwten f 00.a f 00.00bruineboo- nen f a f koolzaad f a f karweizaad f a f per 100 kilo. Vergaderingen, Concerten enz. MIDDELBURG. Dinsdag 11 Jpni. Middelb. Ziekenfonds. Opneming van loden. St. Joris, 7i/a8i/a B- Donderdag 13 Juni. Kiesver. Walchew*1* Alg. Verg. „St. Joris", Zondag 16 Juni, 30 Juni, 14 Juli, 11 Aug., 8 Sept. Z.-A. Concert. HERIJK. De herijk der maten en gewichten in 1912 zal voor de hierna vermelde gemeenten plaats hebben op de volgende dagen Kortgene: 11 Juni. Wiseenkerke12 en 13 Juni. Colijneplaatvoor Kats 14 Juni des voor middags. Voor Colijnsplaat14 Juni en 15 Juni des voormiddaga. Zierikzee, ook voor Kerkwerve24, 25, 26, 27 en 28 Juni, 1, 2, 3 en 4 Juli. Nieuwerkerk: 5 Juli. Ouwerkerk: 6 Juli deB voormiddags. Noordgouwe15 Juli des namiddags. Zonnemaire: 16 Juli. Brouwershaven, ook voor Duivendijke 17 en 18 Juli. Eikerzee19 Juli des voormiddags. Ellemeet: 19 Juli des namiddags. Oosterland23 Juli. Dreischor: 24 Juli. Noordwelle, ook voor Serooskerke (Schou wen): 25 Juli des voormiddags. Renesse: 25 Juli des namiddags. Haamstede, ook voor Burgh26 Juli en 27 Juli des voormiddags. Bruini8se: 6, 7 en 8 Augustus. St. Philipsland9 Augustus en 10 Au gustus des voormiddags. Ja ui. Brandwaarborg-Maat schappij voor de prov. Zeeland te Middelburg 1 a. Sociëteit „St. Joris", Donderdag Vrijdag 31 Juni. Concert Stedelijk Mu ziekkorps. „Schutters hof" 8ys p. Woensdag 3 Juli. Concert Stedelijk Mu ziekkorps. „Schatters- hof" 8 ji. Dinsdag 23 Juli. Concert Stedelijk Mu ziekkorps. „Schatters- hof" 8 S- Woensdag 16 Oct. Nat. Gez. Jac. P.Thijsagt- 6-7 Maandag 28 Oct. Nat. Gez. H. P. Berlage), Maandag 11 Nov. Nat. Gez. Jfaar. G. L. Schorer. Maandag 25 Nov. Nat. Gez. Prof. dr. W. Maandag 16 Dec. Nat. Gez. Prof. M.Stragb. VLISSINGEN. Vrijdag 21 Jgni. Stoomv. Maatschappij „Zeeland", Kon. Ned. Postvaart. 2 u. Raadhuis Vlissingen. BREDA. Zondag 23 Jppi. OpeniuchtbijeenkomstVrijC. Godsdienstige». M*st« bosch, 3 5. ij. r- Firma 0. G. KxSfktC Ui Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 6