iMfpche Cniil BIJVOEGSEL Middelburg 10 Juni. FEUILLETON. CHADSJI MOERAT. Kerknieuws. Knnst en Wetenschappen. Onderwijs. Landbouw. Verschillende Berichten. TAK JDK van Dinsdag 11 Juni 1912, no. 136. Oordeelt niet... Hoeveel mannen kiezen zich een ambt, waarvoor zij niet passen, dat him illusie blij ken zal, en nemen op zich een levenstaak voor hun schouders te zwaar? Koevele mannen en vrouwen in deze landen heeft het huwelijk de groote desillusie ge- bTacht, hoevelen leven naast elkaar als vreem- 3en, eTgerals Vijanden Voor hoevelen zou de dood van een van beiden opluchting bren- gen? Voor zeer, zeer velen. De booze wereld praathier is 't zus, rtaa-n is 't zoo, meneer kust de meid of me vrouw houdt het met een ander. En van wat de wereld praat is veel waar; vaak is de waarheid schrijnender, dan laster kon fanta- seerra. Heel enkelen zien hun geval blootgelegd, gebracht op de snijtafel des levens, uitge rafeld door de menigte. Zoo een, willig proefkonijn voor de dommen, die liever zoeken naar de splinters in 't oogi van den ander dan uit te dragen den balk uit ft ieigen oog, was de dominé in Friesland), die door een noodlottigen samenloop van om standigheden en een reeks onhandigheden van een onzer hoogste rechtscolleges, tot be klaagde Werd in een geruchtmakende recht zaak en zijn naam Zag gebracht op aller lip pen, zich nu weet verafschuwd door gansch Nederland op één, twee of drie na en voor eeuwig een moordenaars-brandmerk draagt. Ja, de man die hem dat brandmerk op de schouders drukte heeft het zoo recht gezeid, zoo naar aller gevoelen: „zjjb. leven, was een leugen." Ai, mij, zegt, gij die draken hebt geleerd of door harde ervaring u hebt eigen gemaakt, zegt wiens leven waarheid is. En hij, die staat eerlijk en klaar en trotsch de hand durft slaan op zijn borst en zeggen „Ziet waarheid is mijn leven,"hg grabbele terug in 't ver verleden, en als daar dan geen plek is vol duisternis, geen periode waar in leugen heerschte en de strijd tegen den schijn moest worden aangebondenmaag neen, zoo is niet een. Toch werpt gansch Nederland (op één na, of twee, of drie) dien man met drek „Zijn predikantschap was leugen, en zgn huwelijk I" roept men uit. Maar weet mra welke idealen, dra op brui senden, licht-ontvlambaren jongen man voor oogea stonden, toen hij zich liet inschrijven als student in de theologie? Kan men bevroe den, wat bittere ontgoochelingen de praktijk hem bracht. Vergeet men, dat velen sterker misschien, moreel sterker ra financieel ster ker, het herdersambt hebben opgegeven, gebro ken, althans geknakt in de beste jaren huns Jevens, miet opgewassen tegen de kleinheid Idie geen ideaal laat ongetast, waartegen groot heid Zelfe te pletfcT loopt of strandt op de klip van i*t cynisme. En hij, de zwakke, man van temperament ra impuls, maar zonder wilskracht, had niet den moed. het ambt te verlaten, dat hem in 't leven hield. Dat Was de leugen van zijn predikantschap. Wellicht heeft, lora zgin idealen wrak ston den, deze drenkeling gegrepen naar het huwe lijk als redmiddel twee dragen meer dan één Jeefde in hem de hoop dat het vader schap hem kracht zou geven blijmoedig de leugen van zijn ambt te dragen. Wee? Wachtte bittere ontgoocheling. Zijn vrouw was hem geen steun, zelfs geen gezellin, Was ijdel en snibbig en wat hem heilig fwas, «ie zorg voor de kinderen, was Jhaar een gruwel. Het leven moet voor dien man era hel zijn geweest. 36. van Leo Tolstoi. (naar de Dnitsche vertaling). De officieren waren een beetje terzijde op een plaats, waar ze niet zoo'm erge last van dra rook hadden, gaan zitten en nuttigden het ontbijt. De sergeant-majoor bracht hun op een plank era aantal honingraten. Van de tsjetsjenzra was niets te zien noch te hoo- ren. Spoedig na dra middag kwam het sig naal „aantreden", waarbij Butler's compagnie de achterhoede vormde. Nauwelijks was de colonne opgemarcheerd, of ook de tsjetsjenzra verschenen en. begonnen hen met hun scho ten te bestoken. Zoo gauw de colonne het open veld bereikt had, trokken de bergbewoners zich terug. Butler had geen era verwonde ra in de beste en vToolijkste stemming keerde hij huis waarts. Toen de colonne nu op dra terug- Weg do doorwaadbare plaatsen in dra stroom Was overgestoken,, welke ze reeds in dra ochtend was gepasseerd, ra nu in een lan gen stoet door de maïsvelden en weidra mar- Hij was geen duiderzwak was zgu wil ra buitenshuis werd gezocht wat daar binnen niet was. De ordinair als hg was, want dat is zijn eraige fout, dat hij precies is als 60 °/o, van zijn. medeburgers, zocht heil hg de dienst maagd. Era geschiedenis, zooals elk dorp u aanwijst, als in elke stad dozgnmalen voor- komt. Zgn ongeluk, was zijn ambt, dat hem stelde in 'it volle licht van de publieke opinie en dat Wordt het niet te veel uit 't oog verlo ren hem era beletsel was tot scheiding. Deze man, door 't teven vertrapt, was niet ongelukkiger ra ook niet slechter dan dui zenden mannen in ons land en millioenen over de gansche wereld. Toch was het vold,o|rade, dat hij: alleen tegenwoordig was, toen. zijn vrouw een doo- delijk ongeval overkwam, om hem in de oogen van gansch Nederland (min één, of twee, of drie) te stempelen tot een moordenaar. Oordeelt niet, opdat gijniet geoordeeld worde. S. DE ZIEKENFONDSEN. DE DOKTERS EN DE APOTHEKERS. In het Ned. Tijds. v. Gen. maakt do hoofdbe stuurder-secretaris van de Ned. Maatscb. tot bev. der Geneeskunst bekend, dat in de buiten gewone vergadering van Zondag 3 Juni, welke werd bijgewoond door de leden der centrale commissie voor de beroepsbelangen en die der commissie voor de ziekteverzekering, door den voorzitter en dra secretaris van het cratraai- comité tot behartiging) van het ziekenfondswe zen ra door dra voorzitter van den raad van beroep, ïiet hoofdbestuur, in overleg met ge noemde personen, met algemeen© stemmen be sloten heeft gebruik te maken van de bevoegd heid, het hoofdbestuur bij het derde lid van art. 22 der statuten gegeven, door het onder staand voorloopig algemeen. besluit le nemen, waaraan alle loden der Ned. maatschappij tot bevordering der -geneeskunst verplicht zijn zich te houden van af den dag dezer publicatie ra welk besluit, gelet op bovenaangehaald artikel, aan het oordeeL der 63ste algemeen© vergade ring en daarna aan een eindstemming moet worden onderworpen. De leden der Nederlandsche Maatschappijl tot bevordering der (gjeneeskunst verbinden zich, niet deel te nemra na 8 Juni 1912 aan eeuig nieuw op te richten ziekenfonds, dat volgens de bepalingen van era in te voeren ziektewet toegelaten is, tenzij] in de statuten aan de vol gende hoofdvoorwaarden is voldaan: lo. dat alle geneesheeren, die te goeder naam en faam bekend zijn, en wier gewono werkkring zich over het igebied van het zie kenfonds of over era deel daarvan uitstrekt, het recht hebben als deelnemer tot hét zie kenfonds toe te treden, hetzij als huisarts, hetzij als specialist; 2o. dat aan geen der drie, bij het ziekra- kenfouds belanghebbende groepen (apothe kers, geneesheeren ra le^en) era overwegende macht in het bestuur en in do al gemeeno ver gadering is toegekend; 3o. dat een welstands grens voor gezinnen en een voor alleenstaande personen is vastge steld, waarbij het maximum voor gezinnen het bedrag van f 1200 's jaars, voor alleenstaande personen liet bedrag van f 800 's jaars niet mag overschrgden 4o. dat uitdrukkelijk is bepaald, dat de ge neesheeren niet gedwongen worden verklarin gen af te geven omtrent arbeidsongeschiktheid van ziekrafondsledra, die onder hun behande ling zip. of geweest zijn, en onder de voorwaarde, dat bij de trauit voerlegging van dit algemeen bindend besluit het hoofdbestuur, gehoord de centrale commis sie voor de beroepsbelan gen en het centraal comité tot behartiging van het ziekenfondswe zen, van dit bindend besluit tijdelgfc dispen satie kan verlerara voor die ziekenfondsen, welke krachtens era overgangsbepaling in de ziektewet tijdelijk toegelaten zip. Een uitvoerige toelichting is bij dit besluit gevoegd. Het hoofdbestuur der Nederl. Mij. t. bev. der Pharmacie heeft era soortgelijk besluit uitge vaardigd, geldend voor al hare leden en dat eveneens terstond in werking treedt, en ge grond is op art. 26 der statuten. Dit besluit bestaat eveneens uit 4 artikelen; 2 en 3 zijn gelijk aan de overeenkomstige in het besluit van de Mij. t. bev. der Geneeskunst, in art. 1 wordt in plaats van geneesheeren van apothekers gesproken, 4 luidt- Dat ten cheerde, begonnen de koira aan de spits der compagnieën te zingen en lieten luid hun liederen schallen. „Ach, wat mooi en ach, hoe vroolijk, Is toch zulk een jagersman", zongen Butler's manschappen en (zijn. paard begon onwille keurig op de vloeiende wigs van het lied le stappen. De grijze compagnie-hond Tresorka liep als een bezorgde chef, dra staart in de lucht, voor de compagnie uit. Steeds frisscher en vroolijfcer werd liet But ler te moede. Hg zag het wezenlgke van dra oorlog als een spelen met het gevaar, met de mogelijkheid van den dood, ra dit spel bracht hem, als het gelukkig afliep, beloonin gen en de hoogachting der kameradra om hem heen evenals van de vrienden in het geboorteland. De keerzijde van den oorlog (de dood van zoo vele menschen, de wonden der soldaten, van de officieren, van de bergbewoners), drong hoe vreemd dit ook klinken moge, geenszins lot zijn bevrastzgn door. Om zijn dichterlijke opvatting van dra krijg niet te besmetten, keek hij uit in stink tieven aandrang nooit naar de dooden ra gewonden. Och dezen keer lette hij niet op hen. De colonne had drie dooden en twaalf gewonden. Butler stapte langs een der gevallenen, die op den rug neerlag, ra zag slechts onverschil lig met één oog de vreemde houding van de wasbleeke hand en era donkerrood© vlek aan name van eenzelfden apotheker niet meer dan 5000 bjj ziekenfondsen verzekerden mogen in geschreven staan, waarbij voor de berekening van dit aantal, drie personen, die dra leeftijd van 16 jaar niet hebben bereikt, als era ver zekerde (beschouwd worden. VEREENIGING VAN NEDERLANDSCHE LETTERKUNDIGEN. Deze vereraiging vergaderde Zaterdag te Rotterdam.. De aftredende bestuursleden werden herko zen, in era vacature werd voorzien door do benoeming van jhr. Jan Feth. Tot vertegenwoordigers der vereraiging in het Verbond van Kunstenaarsvereenigingra werden gekozen de heeren Alberdingk Thijm, Herman Robbers, mevr. Boudier—Bakker, dr. P. C. Boutras, ds. G. F. Haspels, Jac. van Looy ra mevr. T. v. Rhyn—Naeff. Goedgekeurd werden de voorstellen om we tenschappelijke auteurs als buitengewone teden tot de vereraiging toe te laten. Deze zullen. daaTdoor in de gelegenheid worden gesteld van het bureau voor auteursrecht der ver- eenigiug op dezelfde voorwaarden als 'deledra gebruik te maken. Na afloop der vergadering werd eeu boot tocht naar Dordrefcht gemaakt, Vaar men geza menlijk middagmaalde. Heden, Maandagavond, zijn de Ned. Herv. theologen te Leiden door het theol. faculteitsbestuur opgeroepen ter bespreking van een bij het bestuur ingekomen protest motie tegen de benoeming van prof. Noordtzij tot hoogleeraar aan de Theol. Faculteit der ütrechtsche Hoogeschool. Dr. A. W. Bronsveld schrijft lin zijn Kroniek in »Stemmen voor Waarheid en Vrede." Wat de benoeming van dr. Noordtzij ba- treft ik meen te mogen zeggen, dat de minister voor zich zelf ervan overtuigd was, dat prof. Obbink de aangewezen man mocht heeten, om 'prof. Valeton op te volgen maar de minister is bezweken voor den aandrang van gereformeerde zijde op hem uitgeoefend. De politiek heeft ook hier den doorslag gegeven. Stemrecht aan Bedeelden. Dr. J. van Dorp, te Gendringen, en ds. J. Henri Ledeboer hebben de volgende motie ingediend ter behandeling op de a. s. classicale vergadering van Zutphen „De classicale vergadering van Zutphen, met instemming het denkbeeld begroet heb bende, dat aan bedeelden het stemrecht verleend wordthet betreurende, dat het door de kerk bedeeld worden doet uitslui ten van de bevoegdheid tot kiezen voor den staat, verzoekt de Synode zoodanige maat regelen te treffen, dat de kerk niet meer verplicht worde, opgave van bedeelden aan de overheid te verstrekken, door welke op gave zij van het stemrecht voor den staat zouden zijn uitgesloten." Modernen en Christenen. Men herinnert zich de beide stukjes over dr. J. J. van Baarsel's proefschrift, die wij onlangs aan de „N. R. Ct." ontleenden en heeft wellicht het ingezonden stuk, dat ds. Veen naar aanleiding daarvan in ons Za terdagnummer publiceerde, gelezen. Wij lezen in de Hervorming naar aan leiding van de stelling, die door prof. Vis- scher werd aangevallen >Wij weten niet wat de betrokken theo loog tot handhaving zijner stellingen in het midden bracht. Hij had, dunkt ons, kunnen zeggen dat hij van „Christen" sprak in den zelfden zin als zijn leermeester Visscher, in navolging van den man, die hem te Utrecht bracht, daaraan, politiek met religie ver warrende, met heel de tegenwoordige re- geeringspartij pleegt te hechten. >Dat geen moderne opponeerde is alles zins verklaarbaar. Hij wil niet een „Chris ten" zijn, omdat hij er naar tracht Christen te wezenhij trekt zich het oordeel van niet-»Christen" te zijn, niet aanhet komt niet bij hem op, op den naam >Christen" aanspraak te maken." het hoofd, zonder echter daar verder aan dacht aan te bestedra. De bergbewoners sche nen hem enkel bereden dsjigits, voor wie men op zijn hoede diende te zijn. Zoo tenminste gaat het bij ons, vadertje, zei de majoor, toen het gezang even ophield. Niet als bij jullie in St. Petersburg, oogen links, oogen rechts Zoo, nu hebben wij ons werk gedaan, nu gaat het huistoe. Mo- roesjka zal ons een lekkere soep en era mooie pastei bovendien opdisschen. Dat zal wat fijns worden, ho? Kom zing dan maar: „Toen het morgenrood verscheen," riep hij den soldaten toe, die dadelijk zijn lievelings lied aanhieven. Het was bladstil en de lucht was zoo frisch, zoo zuiver en doorzichtig, dat de sneeuwbergen, die wel honderd werst verwij derd waren, heel nabg schenen te zgn. Zoo dra de zangers zwegen, liet zich de gelijk matige stap van de soldaten ra het gerammel der wapenen hoorra, als het ware dra ach-, tergrond vormend voor de liederen, die het' zangerkoor voordroeg. Het lied, dat Butler's vijfde compagnie zong, Was door een jonker uit het regiment tor eere van het regiment gedicht, do melodie steunde pp era bekend dans-motief, ra het refrein luidde „Ach, we sieren, ach we sie ren jagerslieden." Butler reed naast dra persoon, die in rang onmiddellijk boven hem stond, majoor Pefrow. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Rilland-Bath ds. H. J. Visser te Kleverskerkenaar Roode- school ds. J. P. van Bruggen te Stitswerd. Bedankt: voor Oud-Beierland ds. P. de Looze te Waarder (bij Woerden); voor Lienden ds. E. J. Hupkens te Staphorst. Gereformeerde Kerken. Aangenomen: naar Ridderkerk M. Schouten, eand. te Haren, die voor Hou werzijl en Westerlee heeft bedankt. Bedankt: voor St. Jacobi-Parochieds. S. van Leeuwen te Oostermeer. Christel. Gereform. kerken. Aangenomen: naar Rijnsburg ds. J. van der Vegt te Harderwijk. In de eerst volgende aflevering van de „Review of Reviews" zal een auto-bio grafische karakterschets van den stichter van het tijdschrift, den met de „Titanic" om het leven gekomen Stead worden gepu bliceerd. Deze schets van slechts enkele dagen vóór zijn vertrek naar Amerika voltooid. Engeland is in veel opzichten klein geestig. Zoo mag daar »Mrs. Warren's Pro- fession" niet vertoond worden, behalve in besloten kring. Men weet, dat het stuk hier zoowel als in Duitschland en Frankrijk gespeeld is, en dat niemand tegen de zede lijke waarde van het stuk bedenking heeft gemaakt. Toen het in Amerika op de planken kwam, verwekte het nog al opschudding. De censor verbood het, maar het gerecht besliste, det het voor openbare vertooning geschikt is. Van 15 Juni tot 24 Juli zal te Madrid vanwege het Spaansche ministerie van onderwijs en schoone kunsten, een vacantie- leergang voor vreemdelingen gehouden wor den. Deze zal bestaan uit practische en theoretische lessen over het Spaansche geestesleven in verleden en heden, onder leiding van profejsor Ramon Menendez Pidal. Aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam is een leerstoel in 't Franseh gesticht. B. en W. stellen den raad dier gemeente voor, dr. Gustave Cohen, te Parijs, te be noemen tot gewoon hoogleeraar in de Fransche taal en letterkunde aan de univer siteit aldaar. De Staatscourant no. 133 van Zater dag j.l. bevat een reglement op het ver- leenen van pensioenen aan Europeesche onderwijzers bij het particulier onderwijs in Nederlandsch-Indië. Gedurende de maand Mei werden in Zeeland 4 gevallen van besmettelijke veeziekten od wel van vlekziekte der varkens geconstateerd en wel 2 te Heinkens- z a n d (1 eigenaar) en 2 te O n d-V o s s e- m e e r (2 eigenaren). („St. Ct.") - Tot hoofdinspecteur van den Zuid- Nederlandschen Znivelbond is benoemd de heer J. H. van Geldrop, directeur van de stoomzuivelfabriek St. Cbristoffel te Roer mond. Onze Engelsche briefschrijver heeft van de Nederlandsche inzending op de Internationale Tuinbouwtentoonstelling te Londen reeds veel goeds verteld, doch ook de Engelsche vakpers is best daarover te spreken. Thans bevat het oudste en meest gezag hebbende Engelsche vakblad «The GardenersJ Chronicle» een uitvoerige beschrijving van de Nederlandsche inzendingen, waarin o. a. gezegd wordt «De Nederlandsche afdeeling heeft de be wondering van een ieder opgewekt, en een met wien hg samen woonde. Hij was van de levendigste .vreugde vervuld, omdat hSj het besluit had genomen, dra dienst in de garde op te geven ra naar den Kaukasus te gaan. De voornaamste reden, waarom hij zijn garde regiment wilde verlaten, was, dat hij in St. Petersburg zijn vermogen in het kaartspel had opgemaakt. Hij was bang geweest, dat hg, als hij nog bij de garde zou blijven, alfcgd weer in die ondeugd zou terugvallen, en aldus had hij, toen hij niets meer te verspelen had, de residentie den rug toegekeerd. Nu lag dit lelies achter hem, een nieuw leven was aangevangen, een leven, zoo koen, koo rijk aan afwisseling ra schoon, als hij nog niet had .gekend. Zelfs zijn verteerd vermogen en. zijn onbetaalde schulden had hij vergeten. De Kaukasus, de oorlog, de sol daten, de officieren, deze goedmoedige, dap pere, eeuwig drinkende jongens, ook majoor PetTOW dat alles scheen hem zoo heerlijk dat hij het soms in het geheel niet kon geloo- ven, dat hij werkelijk niet meer in St. Pe tersburg's zwoele speelholen kaart speelde en vol nijd tegen den bankhouder, met een zware doffe pijn in het hoofd, dobbelde, maar hier in dit prachtige land onder de wakkere, Kau- kasische hel dra [was. De majoor leefde in een. vrij huwelijk met de dochter van eenvoudige menschen, die eerst piet meer dan zgn „maschka" was ge- der meest artistieke gedeelten vau de geheele tentoonstelling gevormd. Bij het binnentreden had men zich nadrukkelijk rekenschap te geven van het feit, dat het inderdaad de Nederlandsche, en niet de Fransche sectie was, zoo «Parijsch» was de geheele indruk tot in elk onderdeel. De opstelling was zeer eenvoudig, maar gekenmerkt door dien fijnen smaak, die den kunstenaar verraadt, ervaren in het arrangeeren van bloemen op de wijze waardoor ze het best uitkomen.» De groenten-inzending bewijst, volgens het blad, dat de Nederlanders groenten even goed als bloemen in de uiterste volmaakt heid kunnsn kweeken. S P OR T. De «Z. 3». Zooals een «Laatste Bericht» in ons vorig nummer meldde, werd de <Z. 3» Zaterdag te Winschoten gezien. Om 2 uur in den vroegen ochtend had het statige luchtschip Hamburg verlaten, om langs de Duitsche en een goed stuk der Nederlandsche kust te zweven, maar de zuid-westelijke wind bleen te sterk, zoodat even vóór Borkom de rechtstreeksche richting naar Essen werd ingeslagen. Na een reis van 14 uur is de «Zeppelin» vlot te Frankfort aan de Main geland. De „1 uc h t- D e r by". Zaterdag heeft deze, door de «Daily Mail» ingestelde wedstrijd plaats gehad. De vliegers moesten 81 mijlen om Londen afleggen. Slechts 7 waren opgekomen. De bekende Hamel was nummer een. Alle mededingers hadden eendekkers bestegen. V1 i e g-0 n g e I u k. Zondag is bij Mourmelon-le-Grand de vlieger Kimmerling, die voor de laatste maal met een passagier op een tweedekker vloog, gevallen. Beiden waren onmiddellijk een lijk. Zijn mede-reiziger was een inge nieur van het huis, waar de machine ge maakt was. Voetbal -jury. De internationale jury voor de voetbal - afdeeling op de Olympische Spelen van Stockholm is als volgt samengesteld Wool- fall, Engeland baron de Laveleye, België Korncrup, Zweden en Hirschmann, Neder land. Zaterdag heeft er tusschra dra minister van landbouw, nijverheid en handel er. dra minister van binnenlandsche zaken aan diens departement overleg plaats gehad betreffend» de grondwettigheid van het aan do Raden van Arbeid toe te kennen verordeningsrecht. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag 13 dezer, die van dra minister van landbouw, nijverheid en han del op Woensdag 12 dezer niet plaats hebben. Te 's-Gravenhage is overleden mr. R. W. J. baron Van Palist van Bingerden, groot meester-honorair van H M. de Koningin. De commissie van advies (het hoofdbe stuur) van dra bond van Vrije Liberalen heeft aan de afdeelingsbesturra en correspondenten medegedeeld, dat zij besloten heeft de ge wone jaarlijksche vergadering van dra Bond tot het najaar uit te stellen. „N. R. Ct.", Door het hoofdbestuur van de Onderoffi cieren-Vereraiging „Ons Belang", is aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal era re kest gencht, inhoudende het verzoek, te be vorderen, dat nog in dit zittingsjaar het wets ontwerp betreffende de rechtspleging der land macht in behandeling worde genomen. Uit het verslag van de werkzaamheden, van het bureau voor den Industrieelra Eigen dom over het jaar 1911 blijkt, dat in dat jaar ter inschrijving alleen in Nederland werden ingezonden 1606 merken, waarvan 1051 git Nederland en 555 ,uit andere njbra Het aantal ingezonden merken is 81 min der dan in het voorgaande jaar, toen het hoogste aantal bereikt is geworden Ter nietigverklaring werden 27 merkra voor gedragen. weest, maar allengs tot Maria Dmitrijewua was gepromoveerd. Maria Dmitrijewna was een knappe, blond» vrouw, met zeer veel zomersproeten, zoo wat dertig jaar oud en zonder verdere familie ,Wat look haar verleden mocht zijn geweest, nu was ze in ieder geval de trouwe gade van dra majoor, die zorgzaam door haar werd ge koesterd ra. dat had de majoor, die zich niet zelden tot bewusteloosheid bedronk, liardnoo- Üig. Toen ze de vesting bereikten, vonden ze alles zoo, als de majoor het voorspeld had. Maria Dmitrijewna zette hem ra Butler, even als den beidra officieren van de colonne, die de imajoor nog uitgraoodigd had, era even overvloedig als smakelijk middagmaal voor, en de majoor at en dronk zich zoo vol, dat hjjj niet meer kon. spreken en zich naar zgn kamer begaf, om era dutje te doen. Ook Butler was moe, doch overigens recht 'tevreden met dezen dag. Hij had van (den voor- treffelijkra, reoden Wijn uit den Kaukasus maar éen Jklein beetje gedronken, om de dorst te verslaan ra ging nu eveneens naar fcijn kamer. Nauwelgks had hij zich ontkleed en zich, de vlakke hand onder het liupsche, om lokte hoofd, op het bed uitgestrekt, of hij' viel in era vasten, droomloozen slaap, waar uit hij niet gemakkelijk zou wakker woiden. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 5