BUITENLAND. Beknopte Mededeelingen. BURGERLIJKE STAND. LAATSTE BERICHTEN. H P OB T. Vert e-r lucht. Hedenochtend om 3 uur was bepaald als het tijdstip van vertrok voor do zgn verte- vlucht Berlijn—Weenen, aan welken tocht de beste vliegers van beide landen zouden deel nemen. DE BELGISCHE WOELINGEN. In Antwerpen, waar het do laatste dagen betrekkelijk rustig was gebleven, zijn nu do woelingen begonnen. Deze vonden ©en aan leiding m de groofe vergadering, die de mee tingpartij daar Donderdagavond had inge richt en waar de voormannen gesproken heb ben. Na afloop daarvan is een troep liberale en socialistische studenten naar den katho lieken kring getrokken, waar het tot ern stige baldadigheden kwam. De betoogers had den steeenen meegenomen, waarmee werd ge bombardeerd. De politie moest hot plein ont ruimen, waarbij verschillende personen ge wond zijn. I Naar aanleiding van deze en andere rust verstoringen heeft de burgemeester samen scholingen verboden Ook is er weer een nieuwe, ernstige klacht tegen de jagers-verkenners ingekomen, dio met het oog op do verkiezingen in een middel bare meisjesschool waren ingekwartierd. Vol gens een. mededeeling van de directrice, heb ben de heeren schutters niet alleen vuiligheid gedaan in de lessenaars, maar ze hebben ook in de leerboeken allerlei vuiligheid ge schreven co geteckend. Dit zijn dezelfde menschen, die onder het mom, do orde te bewaren, „a bas le roi de carton" roepen en met de cartellisten mee betoogen. Een der vroede vaderen van de Scheldestad ia bij een opstootje gewonjd. Ook te Brussel heeft een lid van den ge meenteraad zich tegen de politie verzet. Ook djaar was dit een socialist. Toen de agenten een ptmat ontruimden, greep hij de sabel van een der ordebewaarders beet, waarop een andier, denkend, dat zijn kameraad werd aangevallen, dezen te hulp schoot, maar het achtbare raadslid gaf dezen vuistslagen in het gezicht. Tijdens een charge heeft hij toen met een sabel een slag op zijn hoed gekregen wat tot gevolg had, dat het Taadslid de agen ten voor moordenaars schold. Te Luik alleen waren er Donderdag pog 5000 stakers, in den omtrek in het geheel 35.000 ONGELOOFLIJK. Een haast ongelooflijk verhaal doet de zoon van Zorn van Bulach, den staatssecretaris ui Elzas-Lotharingcn De jonge Zom was even eens bij den maaltijd aanwezig, na welken de keizer den opperburgemeester van Straats burg, in welke stad het maal plaats had, in een nis terzijde nam en met hem op zeer ern stige en levendige wijze het gesprek voorde, dat men kent. Ho© is dit particuliere onderhoud echter ter kennis van de buitenwereld gebracht? Die vraag heeft men zich de laatste weken herhaaldelijk gesteld, te meer verwonderd, om dat de keizer den burgemeester had gemaand, met niemand hierover te spreken. En ziet, den volgenden ochtend leest de staatssecretaris, die niet op de hoogte was, in de Parijsche „Matra", dat de keizer daar zijn bekende bedreiging in zake inlijving van het Rijkstand bij Pruisen had uitgesproken. Dadelijk belt Zorn den burgemeester op, die hem antwoordt dat de „Matin" juist is inge licht, en dat hij zijn belofte heeft gehouden behalve tegenover Ricklin, den president van het Parlement van het Rijkstand. Do jonge Zorn van Bulach beschuldigt dus Ricklin, deze mededeeling terstond naar een fel, anti-Duitsch blad ah de „Matin" te heb ben geseind. Wat de heer Ricklin hierop te antwoorden heeft? De zegsman voegt hier nog bij, dat deze als een hater van Duitschland bekend staat. DE MOORDAANSLAG OP TISZA. Het in ons vorig nommer opgenomen bericht omtrent den moordaanslag op graaf Tisza, president van de Hongaarsche Kamer, is niet geheel juist. Kovacs is nl. niet dood, al bestaat er weinig hoop, dat hij in bet leven zal blijven. Het schandelijke feit heeft zich als volgt toegedragen. Eerst was bepaald, dat een driedubbele haag soldaten Vrijdag den uit- geworpenen den toegang tot de zaal zou ontzeggen, maar later werd dit plan opge geven. Dezen kwamen in het paleis-caié samen en drongen gezamenlijk het gebouw binnen, maar werden voor het openen van de vergadering door de politie andermaal uitgeworpen. De voorzitter werd met ont zettend kabaal ontvangen van de zijde van niet uitgeworpen leden der oppositie. Tisza schreef de namen der ordeverstoor ders op en schorste de vergadering. Toen drong de afgevaardigde Kovacs van de jouroali'tentribune in de zaal en vuurde eenige revolverschoten op Tisza at, maar raakte hem niet. Daarop schoot hij op 2i'cfa zelf. Een heftige verwarring maakte zich van de aanwezigen meester. Kovacs werd ge stompt en getrapt, omdat in die ontsteltenis niet bemerkt was, dat bij den revolver op zich zelf had gericht. Zijn aanvallers lieten pas af, toen er geroepen werd, dat hij al dood was. Toen eerst bemerkte men, dat hij hloedde. De ar na werd de dader naar een hospitaal verroerd. Na den aanslag bleef Tisza onbewegelijk op zijn zetel en liet geen gemoedsbeweging blaken. Hij zeide»We hebben hier te doen met een ongel ukkigen gek, die zich aan de gerechtigheid heeft onttrokken door de hand aan zich zelf te slaan, laten we overgaan tot de orde van den dag en er ons toe be palen het medelijden uit te drukken, dat wij voor de daden en het lot van dergelijke arme verdwaasden koesteren." De kogels, die Kovacs afgevuurd had, werden tusscben de rapporteurs-tribune en de voorzitterstafel in de balustraden gevon den. Gedurende het heele tooneel was de vrouw van graaf Tizra in een loge tegen woordig geweest. Toen zij de schoten hoorde, stond zij doodsbleek op en brak iu een luid gesnik uit. Zij verliet echter haar loge niet. Gedurende de zitting, die daarop voortgezet werd, zag men haar voortdurend weenen. Er wordt ook gezegd, dat Kovacs door een schot is getroffen, dat door een ander in het Huis gelost is. De zitting werd gewoon voortgezet. Tisza zelf, wiens stem eerst gesidderd bad, her nam spoedig zijn kalmte. Late- sprak de minister-president zijn verontwaardiging over den aanslag uit. Kovacs is een man van 35 jaar. Hij is reserve-luitenant bij de infanterie en behoort tot de partij der kleine landbouwers, die in de Kamer uit 5 leden bestaat. Eenige jaren geleden won hij op de beurs een groot ver mogen, naar men zegt 3 miljoen kronen. Daarna trok hij zich van de beurs terug. Voor zijn verkiezing moet hij een hoop geld hebben uitgegeven. Uitgemaakt is dat bij 5 schoten heeft gelost. In de zaal werden evenwel 6 knallen gehoord. Men weet niet, wie het zesde schol heeft afgevuurd. De kogel, die Kovacs in den schedel was gedrongen en bij het neusbeen was blijven steken, is door propressor Herzei verwijderd. Kovacs betuigde zijn blijdschap, toen bij hoorde, dat Tisza niet gewond was. Latere berichten melden dat vijf schoten gehoord zijn, waarvan er vier door Kovacs zijn gelost, d. w. z. drie op Tisza en een op zich zelf. Later werd ook de vijfde kogel gevonden. Daar op het oogenblik van den aanslag slechts leden van de arbeids party in de zaal aanwezig waren, moeteen van hen het schot hebben gelost. Uit ge rechtelijke onderzoekingen bleek, dat die kogel niet uit bet pistool van Kovacs af komstig was. De berichten over zijn toestand luiden gunstiger. Als geen ontsteking intreedt bestaat de kans, dat hij beter wordt. Kos suth en Justh liet hij om vergiffenis vragen dat hij zich door zijn drift had laten mee- sleepen. 's Middags verschenen de uitgeworpenen opnieuw in de zaal en werden weder ver wijderd. Nader blijkt nog, dat Kovacs, geldelijke omstandigheden geheel in wanorde waren. KORTE OORLOGSBERICHTEN. De Italianen zien zelf in, dat ze op deze manier Tripolis nooit in handen krijgen. Volgens de „Politischo Correspoudenz" heeft generaal Caneva nu plan om bij de berg- artillerie in Tripolis de muildieren door ka- meelen te vervangen. De kameelen vragen weinig voedsel en kunnen met kanonnen be laden door het mulle zand een snelheid van 31/2 K.M. langen tijd volhouden. Bovendien zijn zij in het land goedkoop te krijgen, ter wijl de muildieren met groote kosten en moeite worden ingevoerd. Generaal Caneva gelooft door dezen maat regel de artillerie werkelijk mobiel te zullen maken en verwacht dat hierdoor de opmarscli naar het binnenland uitvoerbaar zal worden. Uit Rhodus wordt aan de „Temps" ge schreven, dat daar alles onder de Italia ari sche vlag zijn gewonen gang gaat. De reeden liggen vol schepen. Ook do burgemeester van Rhodus, die onder de Turken daar reeds ze telde, is gehandhaafd, terwijl de Italianen evenmin ;wat aan de belastingen veranderd hebben. Nadat Rhodus bezet was en twee dagen vóór de Italianen in Kos voet aan wal zet ten,*is op laatstgenoemd eiland een schrijven van het comité „Eenheid en Vooruitgang" ont vangen, dat behelsde (de berichtgever heeft het onder de oogen gehad), dat er een hardnekkige tegenstand moest worden geboden voor hot geval de Italianen ook dat eiland zouden aan grijpen. Dochhet garnizoen aldaar bestond uit 16 man. Waarschijnlijk hadden dus de Turken in de hoofdstad op do 300 Kretenzers en de 500 e ilandbewoners gerekend, maar de Mohammedanen hadden er, meer voorzichtig dan heldhaftig, de voorkeur aan gegeven, zich vóór de komst der tegenpartij uit de voeten te maken. Bij het eiland Symi werden de vreemde sol daten zelfs ingehaald door kinderen die vaan- deltjes droegen, waarop stond „Leve Italië, Leve Griekenland Soeliman el Baraci, afgevaardigde van Dsjebel i Garbi in Tripolis naar do Turk- sche Kamer heeft tot dit lichaam en de Ot- tomaansche bladen een schrijven gericht, waar- ra hij hen bezweert, geen afstand to doen van Tripolis, omdat dit het begin van do verbrok keling van Turkije zou beteekenen en omdat dat het vertrouwen der Mohammedanen zou schokken. „Zelfs in het geval" aldus Soeliman, „dat de Turken Tripolis zouden verlaten, zullen wij doorgaan met vechten en we zullen den vijand vernietigen of we zullen zelf vernie tigd woïden." Reeds sedert ©enigen tijd, hebben we gemeld, gistte het aan de haven te Antwer pen, omdat de socialisten een aanmonste- ringsbureau hadden opgericht en de patroons daartegenover een ander hadden gesticht. Nu heeft de bemanning van 5 schepen, toe- behoorende aan een Belgische firma geweigjerd om te monsteren. Als reden geven zij op, dat de frraa weigert him vakvereeniging te erken nen De parlementaire berichtgever van het „llbld. van Antw." schrijft aan zijn blad, dat Hubert, de Belgische minister van arbeid en nijverheid, zich om gezondheidsredenen zal te rugtrekken. Ook is er sprake van, dat Daviguon, de minister van buiten!andsche zaken, heengaat. Als opvolgers worden de heeren Braun- Segers en Verhaegen genoemd. Morgen hebben in België de verkiezingen voor do Provincieraden plaats. Deze geschie den met aJs voor het Parlement op de wijze der evenredige vertegenwoordiging, doch ge woon door meerderheid van stemmen. Wel dienen de verschillende partijen lijsten met de namen hunner candidaten in, maar voorkeur stemmen kunnen niet worden uitgebracht. Als er herstemmingen noodig zijn, zullen deze Zondag 16 Juni plaats hebben, zonder nieuwe bijeenxoeping der kiezers. Inzake de staking der transport-arbeider» te Londen zijn nog geen positieve resultaten bereikt. Wel is de algemoene staking lot Dins dag uitgesteld, omdat «le patroons liuu beraad slagingen over een verzoeniugsraad tot Maan dag (hebben verschoven Volgens het „Berliner Tageblatt" zal koning George van Engeland met den tsaar aller Bussen aan het einde van den zomer een ontmoeting hebben in de Finsche sche ren. Aan deze samenkomst wordt bijzondere, politieke beteekeni8 toegekend, omdat men in diplomatieke kringen te St. Petersburg aan neemt, dat daar d© verhouding tusschen En geland en Frankrijk in verband met de raid- dellandsche izee ter sprake zal komen. In de „Dictionary of National Biography" heeft sir Sidney Lee een levensbeschrijving van wijlen koning Eduard gegeven. Het artikel wordt verschillend beoordeeld in de Engelsche pers De kroning van den nieuwbakken koning van Boelgarije Ferdinand zal het volgende jaar te Tirnowa plaats hebben. Vrijdag is hij met veel praal te Potsdam ontvangen. Aan het pronkmaal hebben keizer en koning toosten op elkander uit gebracht. Men herinnert zich dat einde Februari de Landdag van Rudolstadt werd samenge steld, met oen meerderheid voor de socialis ten. Toen deze lastig werden, deed de rijksre- georing ra Maart het lichaam ontbinden. Dit heeft echter met geholpen, want na de nieuwe verkiezingen is de toestand weer dezelfde geworden. Van de 16 leden, (van wie 12 bij algemeene verkiezingen, 4 door de hoogst aangesLagenen worden verkozen) bc- hoorea 9 tot de socialistische, de 7 anderen tot de (burgerlijke partijen. Bovendien hebben do soci's nog het heft m handen als ze maar zes vertegenwoordi gers in den Landdag tellen, want de grond wet schrijft voor, dat een voorstel pas kracht van wet krijgt als het met twee derde van de stemmen van alle afgevaardigden is aan genomen. Aldus zijn de socialisten in do gelegen heid, alles te weren, wat hun niet naar den zin is. De regeering zal zich dus met de heeren op de basis van de huidige toestan den moeten verstaan. Uit Den Haag wordt aan de „Temps" geschreven, dat bij do hulde, door de Ko ningin te Parijs aan het standbeeld van De Coligny gebracht, op verlangen van H. M. zoowel de NedcrkuuiscUe gezant t© Parijs als do minister van buitenlandsche zaken afwe zig waren, omdat de Koningin dezo plechtig heid geheel als een van persoonlijken aard beschouwd wenschte to zien. Ook wordt daar de aandacht op gevestigd, dat. zooals enkele bladen beweerd hebben, deze hulde niet als een protestantscho betoo ging kan worden aangemerkt, omdat de graaf van Parijs een der eerste inschrijvers was bij de plannen tot oprichting van 't gedenk- teeken en de staat met een aanzienlijke som daartoe heeft bijgedragen. Ook waren de beide vice-presidenten van het comité overtuigde kalholieken. Het door den Franscben minister van bin- nenlandsche zaken Steeg ingediende voorstel tot invoering van evenredige vertegenwoordiging bevat o. a,dat het aantal zetels zal berekend worden naar de grootte der bevolking en jdat op iedere 70.000 inwoners een afgevaardigde zal gekozen worden. Voorts mag niemand in meer dan twee districten, candidaat zijn. Het rege^ringsvoorslel wijkt m eenige punten van dat der Kamer af. - In Noorwegen zijn de machinisten in staking gegaan. De regeering stelt daarom oorlogsschepen en gehuurde schepen onder bevel van zee officieren beschikbaar voor passagiers en do post. Er dreigt groote schade voor de vis-, schersbcvolking. -— De beruchte Russische „agent-provoca teur" Azef houdt zich op hot oogenblik in of m de omstreken van Cbristiama op. Aan «ie „Temps" wordt uit betrouwbare bron gemeld, dat Boelgarije en Servië onge veer twee maanden geleden een verdrag heb ben gesloten met het oog op een verdeeling van Macedonië. Roemenië en Griekenland zijn hiervan op do hoogte gebracht. Slechts voor een haag bajonetten hebben de Kretenzer afgevaardigden hun plan opge geven, de Grieksche Kamer binnen te treden. Deze maatregel, hoe pijnlijk ook, was door de omstandigheden gebo<llen. Daarvoor zwich tend, zijn ze begonnen, zich opnieuw naar hun eiland in te schepen. De zending van 1000 mariniers en 2000 matrozen naar Cuba uit Amerika vindt haar oorzaak daarin, dat telkens pas- sagierstreinen worden aangevallen. Ook is president Gomez machteloos. De verspreide Amerikaan8che suikerplanters vragen om hulp. Vlissingen. Van 4—8 Juni. OndertrouwdJ. Clow- ting, jm. 23 j. met A. C. Heijeriks, jd. 22 j.; I. van 'fcHof, jm. 28 j. met N. J. Beg- thel, jd. 25 j. GetrouwdB. Kelder, jm. 29 j. met 0. A. M. Schouten, jd. 22 j.; J. Nagelkerke, jm. 23 j. met S. Jansen, jd. 20 j.; M. P. van der Hoeven, jm. 24 j. met M de Waal, jd. 23 j.; J. H. de Jongh, jm. 27 j. metM. van den Boven kamp, jd. 24 j. BevallenM. C. Hamel, geb. Buise, z.; A. M. de Konink, geb. Siegers, z. Overleden: J. J. Geervliet, vrouw van J. A. Voorman, 63 j.; A. A. de Vrieze, wedr. van A. van der Kuijl, 79 j.; J. W. van den Berg, wedr. van B. C. Dikkenberg, 73 j. G 0 es- Van 6—8 Juni. Ondertrouwd J. K. 0. Matthijs, jm. 27 j. met 0. van de Kreke, jd. 29 j. BevallenM. P. de Hond, geb. Van der Kuijl, z. THERMOMETER EN VERWACHTING. 8 Juni. Thermometer alhier 8 n. vm. 58 gr., 12 u. 63 gr., 3) u. nm. 67 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgens de waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 767,6 te Horta. Laagste 756.8 Swinemunde. Verwachting tot den avond van 9 Juni: zwakke tot matige Z.W. tot Z. wind, meest zwaar bewolkt, waarschijnlijk enkele regenbuien met geringe kans op onweer en dezelfde temperatuur. VERPLAATST. De kommies 2e kl. W. Jansen is met ingang van 1 Joli as. verplaatst van Hansweert naar Ho^itelniBse. UIT DEN HAAG. Pestgevallen op Java. Gedurende het voertiendaagscbe tijdvak van 22 Mei tot en met 4 Juni j.l. kwamen in do afdeeling Malajng voor vijf-en-veerti$ nieuwe pestgevallen, een-en-veertig dooden; in Ma- dioen vijf «loodelijke gevallen, Toeloengagoeng in deze en de vorige periode één. geval. Apothekersassistent. Bij het heden gehouden, examen voor apo thekersassistent is o.a. geslaagd mej. E. J. Verharen van Vlissingen- DE DÉLFTSCHE POLITIEKWESTIE. De hoofdinspecteur van politie te Delft, wiens mededeelingen tot do vervolging van den commissaris (zooals men weet vond de justitie geen termen om in te grijpen) hadden geleid is bij breed gemotiveerd schrijven van den burgemeester, tegen 1 Juli ontslagen. UIT AMSTERDAM. De truc ran 't wederzigdsche vertrouwen. Een Icrsch handelsreiziger M. genaamd had te (Brussel twee Engelsche® ontmoet. M. ging van Brussel naar Amsterdam waar de twee Engelschen hem opzochten, zij zei den Aldaar een bezoek te moeten afleggen eu gaven M. hun portefeuille met 2000 pond aan (waarschijnlijk valsche) bankbiljetten in bewaring. Teruggekomen zeiden zij voor Zaken een groot bedrag te moeten toonen, waaraan f 3000 te kort kwam. Zij verzochten M. dit even te lemen. M. Wilde toonen dat ook hij zgn vrienden vertrouwden enkwam <»en uar later tof de ontdekking opgelicht te zijn. Hjf staat nu zonder een penning op zak in Amsterdam op straat. ONTROUW POSTAMBTENAAR. De postdirecteur F. von H te Zutfien. is hedenmorgen in hechtenis genomen, verdacht van verduistering, en naar het huis van be waring overgebracht. STAKENDE BELASTINGBETALERS. De gcmeente-«jntv. van Doornspijk heeft 50 ingezetenen dier gemeente vervolgd wegens wanbetaling van den Hoofdelijken Omslag- Zij ontzeggen den fiscus het recht invordering te doen, op grond van het feit, dat de ge meenteraad de begrooling niet heeft afgestaan. DE „Z. lil" BOVEN ONS LAND. De „Z. Ill" is hedenmorgen waargenomen hoven Winschoten, komende van Ham burg. Het majestueuze schip stevende in zui delijke richting. FRANKFORT, 8 Juni. De „Z. III" is heden middag 3 uur hier geland. VORSTELIJK BEZOEK. SCHWERIN, 8 Juni. De moeder van Prins Hendrik, zoomede zijn zuster en broer kwa men heden te Dobbin het. koninklijk echtpaar een bezoek brengen. ALGEMEENE STAKING? LONDEN, 8 Juni. De Nationale raad van den Bond van Transportarbeiders berichtte gisteren naar alle deelen des lands, dat Maan dag de algemeene staking zal worden ge proclameerd, indien hot antwoord der pa troons onvoldoende moet worden geacht BOTSING. CHERBOURG, 8 Juni. De onderzeeër ,,Ve«v- demiaire" kwam hedenochtend om 7 uur tq- dens het maken van oefeningen in botsing met de kruiser „St. Louis", tengevolge waar van de onderzeeër zonk op een diepte van 53 Meter. 24 man van do equipage vorkoeren in levensgevaar. 10 sloepen zijn ter redding uitgezonden. De minister van marine vertrok naar de plaats dos onheils. VERVOLGING VAN AFGEVAARDIGDEN. MADRID, 8 Juni. De Kamer heeft heden «io beraadslagingen over de aanvrage om mach tiging to verlecnen tot de (gerechtelijke ver volging van afgevaardigde® voortgezet De president, van oordeel «lat do beraadslagingen omtrent Soriano twijfel hebben opgewekt, etel de v«x>r de machtiging ten opzichte van de zen te weigeren. De conservatieven protes teerden heftig. Onder een ontzettend tumult werd de zit ting opgeheven. WOELINGEN. LISSABON, 8 Juni, De ministerieel© crisis ia nog niet opgelost. Er hadden heden botsingen plaats tusschen stakend trampersoneel en troe pen van de repuhhkeinschê garde, waarbij eenige heden gewond werden. Do Senaat be sloot to blijven vergaderen tot 10 Juli ter afdoening van do begrooting. STAKINGSONLUSTEN. BOSTON, 8 Juni Tengevolge van de staking van trampersoneel te Boston en omgeving is het tramverkeer aldaar bijna geheel ge staakt. Troepen stakers deden een aanval op de rijdende trams en mishandeldien het werk willige personeel. Ook werden politiebeambten mishandeld, door vrienden van de stakers Te Cambridge kwamen ernstige ongeregeld heden voor, waarbij vele gewonden naar het ziekenhuis moesten worden gebracht. AFLOOP AANBESTEDINGEN. De levering van gerookt en pekelspek voor de soldatenmenage te Middelburg gedurende het 2e halfjaar 1912 is toege wezen aan den heer B. F. te Roller alhier tegen den prijs van f 0.697 de K.G. De levering van ruudvleesch en rundvefe is niet gegund en zal daarvan eene onder- handsehe inschrijving worden gehouden. Het College run Regenten over het buis van bewaring alhier heeft heden, Zater dag 8 Juni, aanbesteed: het leveren van het roggebrood en de aardappelen, gedurende do tweede helft van hot jaar 1912, Inschrijvers waren voor roggebrood H. Buijze te Middelburg, voor 10.495 cent per K.G. en voor aardappelen J. Flipse te Middelburg» voor [299. per 50 K.G. Gisteren is te Cats door het bestuur vaa. den Leendert Abrahampolder aanbesteed hot maken van 656 M. lengte keiweg in één per ceel. Den loagsten inschrijver meldden wij reeds. Totaal was ingeschreven door: W. M. Fer- dinandusse, Biezelinge, voor f8580; M. Jacobs, Goes, voor f8130; A. Verburg, Colijnsplaat, voor f8050; M. C. Duijnhouwer, Goes, voor f7880; F. Duijnhouwer, Goes, voor f7784; J. M. Panny, Krabbendijke, voor f7760; VT< Hokken, Sliedrecht, voor f7600; W. Wandel, Nieuwerkerk, voor f7520; J. de Bree Fz., Terneuzen, voor f7500; I. Douw, Zierikzee, voor f7500; L. v. d. Velde, Bruinisse, voor f7480. Het Bestuur der Waterkeering van deo Calamiteuzen polder Anua Friso heeft heden aanbesteed: het verbeteren, en onderhouden der waterkeerendo werken aan genoemden polder voor den dienst 1912/'13. Laagste inschrijver was H. Koster, Weanei- dinge, voor f6488, aan wien het werk onder nadere goedkeuring word gegund. Ingeschreven weid voorts door: J. de Jonge» Middelburg, voor f6988; Anth. Verburg, Oolt- gensplaat, voor f6950; W. M. Ferdinandusse, Biezelinge, voor f6810; Jacobus M. Dekker». Brouwershaven, voor f6780; Lambertus v. d. Velde, Bruinisse, voor f6767; Paulus BesujjO, Scharendijke, voor f 6550Jacob Geluk, Tho- len, voor f6529; Mannus Jacobs, Goes, toot f6520. Gisteren is te Scherpenisso door het bestuur der waterkeering van het catam. wa terschap „Scherpeoisse" aanbesteedhet ver dedigen Van den onderzeeschen oever doos zinkwerk en stoenbestorting van het bovenge noemde "waterschap. Den laagsten inschrijver meldden wij reeds. Totaal was ingeschreven door: Jan Roskam, Sliedrecht, voor f 11.230; Joos Tollenaar, Ter- neuzen, voor f 11.059; Jon. Willem Roeloffa, Papendrecht, voor f 10.685Jan de Brce, Ter- neuzen, voor f 10.600; Mars. Korstn. Hartog, Sliedrecht, voor f 10.428. Te Stavenisse werd 7 Juni door het bestuur der waterkeering van den calam. „Oud-Kempenshofstedcpolder" aanbesteed het herstel, de vernieuwing on het onderhoud tot 30 April 1913 van de aarde-, kram-, rjjs- ew steenglooiingwerken aan do waterkeering va* bovengenoemden polder. Raming f 7333,06. Den laagsten inschrijver meldde® wij reed», Totaal was ingeschrev*» door: L. Wesdorp, Stavenisse, voor f6433 (gegund); J. Geluk Ja.,

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 2